ویزای پرتقال

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای پرتقال بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی پرتغال

چگونه می توان ویزای تحصیلی در پرتغال را درخواست کرد؟

دانشجویان می توانند دوره های مختلفی را در سطح کارشناسی از جمله پزشکی، حقوق، دارایی، هنرهای خلاق، روانشناسی، فناوری اطلاعات و تجارت بخوانند. دوره ها معمولاً سه تا چهار سال طول می کشد.

با توجه به روند بولونیا، مدارک کارشناسی در پرتغال به طور مستقیم با مدارک تحصیل شده در انگلیس قابل مقایسه هستند.

افرادی که در یک موسسه آموزش عالی در پرتغال پذیرفته یا ثبت نام کرده اند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. همچنین می تواند به کارآموزان، داوطلبان، محققان، دانش آموزان دبیرستان یا کسانی که در دوره های صلاحیت یا دوره های حرفه ای ثبت نام کرده اند اعطا شود.

مدارک شناسایی مورد نیاز تا حد زیادی یکسان است، همانطور که در مورد ویزای کار و متقاضی نیز باید مدارک پرداخت شهریه را ارائه دهد (برخی از معافیت ها در مورد برخی از گروه های دانشجو اعمال می شود). دانش آموزان مجاز به انجام یک کارمزد یا یک فعالیت مستقل هستند مشروط بر اینکه این امر را به مقامات پرتغالی اطلاع دهند.

چرا در پرتغال تحصیل کنیم؟

پرتغال دارای ویژگی های جالب بسیاری است که دانشجویان بین المللی را به خود جلب می کند و باعث می شود تجربه تحصیل آنها سرگرم کننده باشد. ما در زیر برخی از دلایل اینکه تحصیل در پرتغال تصمیم خوبی است را ذکر کردیم.

 • هزینه شهریه کم است.
 • هزینه مقرون به صرفه زندگی
 • این کشور امن است که توسط شاخص جهانی صلح در رتبه چهارم امن ترین کشورهای جهان قرار دارد.
 • یک زندگی شبانه شگفت انگیز برای دانشجویان وجود دارد.
 • این کشور زیبا با چشم انداز عالی، سواحل، جاذبه های گردشگری متعددی را داراست.

دانشجویان می توانند دوره های مختلفی را در سطح کارشناسی از جمله پزشکی، حقوق، دارایی، هنرهای خلاق، روانشناسی، فناوری اطلاعات و تجارت بخوانند. دوره ها معمولاً سه تا چهار سال طول می کشد.

افرادی که در یک موسسه آموزش عالی در پرتغال پذیرفته یا ثبت نام کرده اند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند. همچنین می تواند به کارآموزان، داوطلبان، محققان، دانش آموزان دبیرستان یا کسانی که در دوره های صلاحیت یا دوره های حرفه ای ثبت نام کرده اند اعطا شود.

مدارک شناسایی مورد نیاز تا حد زیادی یکسان است، همانطور که در مورد ویزای کار و متقاضی نیز باید مدارک پرداخت شهریه را ارائه دهد (برخی از معافیت ها در مورد برخی از گروه های دانشجو اعمال می شود). دانش آموزان مجاز به انجام یک کارمزد یا یک فعالیت مستقل هستند مشروط بر اینکه این امر را به مقامات پرتغالی اطلاع دهند.

برنامه کارشناسی

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی (دوره اول)، درخواست ها از طریق وب سایت رسمی پرتغالی برای آموزش عالی انجام می شود: اداره کل آموزش عالی.

شما با توجه به ترجیحات خود می توانید شش دانشگاه و برنامه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید. تاریخ پایان برنامه های عادی در فوریه سال ورود است.

استفاده از ویزای تحصیلی برای پرتغال.

مدارک مورد نیاز:

 • گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه پرتغال.
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • عکس گذرنامه
 • اثبات بودجه کافی
 • اثبات محل اقامت
 • بیمه سلامت.
 • شهریه

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، شهریه دانشگاه برای دانشجویان بین المللی کاملاً متوسط ​​است. متوسط ​​هزینه سالانه برای کارشناسی و کارشناسی ارشد در اکثر دانشگاه های دولتی پرتغال بین ۱۰۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو است.

برای برنامه های دکترا، متوسط ​​شهریه در هر سال ۳۵۰۰ یورو است. بیشتر دانشگاههای خصوصی سالانه شهریه ای در حدود ۳۵۰۰ یورو دارند.

محل اقامت

معمولاً ارزان ترین گزینه های اقامتی سالن محل اقامت دانشگاه است که بسته به نوع اتاق بین ۱۲۰ تا ۲۵۰ یورو هزینه دارد. اتاق های مشترک معمولاً ارزان تر از اتاق های یک نفره هستند، اما اولویت همه با شماست. یکی از مزایای سالن اقامت دانشگاه این است که قیمت ها همه شامل صورتحساب می شوند.

درخواست ها برای مکان های اقامت دانشگاه توسط موسسه انجام می شود و معمولاً بخش خدمات اجتماعی آنها است. بنابراین، شما باید از طریق موسسه خود اقدام کنید. نکته ای برای بدست آوردن مکان در سالن محل اقامت دانشگاه این است که زودتر از زمان پر شدن درخواست دهید.

محل اقامت خصوصی نیز بسته به موقعیت مکانی و مجاورت با دانشگاه، گرچه تا حدودی گران تر است. قیمت اتاق های یک نفره در آپارتمان های مشترک بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ یورو است.

به طور کلی، اکثر دانشجویان بین المللی از Uniplaces برای یافتن محل اقامت در پرتغال استفاده می کنند زیرا استفاده آسان، ایمن و دارای خواص تأیید شده بسیاری در سراسر اروپا است.

کارشناسی ارشد

این کشور میزبان بیش از ۲۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی است.

جزئیات اصلی تحصیلات کارشناسی ارشد در پرتغال

 • دانشگاه
 • قدیمی ترین دانشگاه: دانشگاه کویمبرا (۱۲۹۰)
 • تعداد دانشجویان بین المللی: ۱۶،۸۸۸
 • طول دوره: ۱-۲ سال
 • هزینه های معمولی: (داخلی / اتحادیه اروپا) ۱۲۵۰ یورو (به طور متوسط)
 • سال تحصیلی: سپتامبر تا جولای

اعتباربخشی و تنظیم برنامه های کارشناسی ارشد پرتغال

تأیید اولیه برنامه ها در موسسات آموزش عالی پرتغال توسط یک نهاد مستقل، آژانس ارزیابی و اعتبار سنجی آموزش عالی (A3ES  ) انجام می شود. سپس رسمیت رسمی توسط اداره کل آموزش عالی دولت (DGES)، شاخه ای از وزارت علوم ، فناوری و آموزش عالی، اعطا می شود.

این امر تضمین می کند که دولت مسئولیت اطمینان از کیفیت موسسات و برنامه ها را حفظ کرده و در عین حال امکان نظارت غیرحزبی را نیز فراهم می کند.

دکتری

دوره دکترا در پرتغال به شما این امکان را می دهد تا در کشوری با میراث علمی غنی تحصیل کنید (قدیمی ترین دانشگاه این کشور، دانشگاه کویمبرا نیز یکی از قدیمی ترین ها در جهان است)، یک فرهنگ بین المللی و یک سبک زندگی و آب و هوای غبطه انگیز چشم انداز بین المللی – پرتغال تعداد زیادی دانشجوی خارجی دارد و تجربه تحقیقات بین المللی را فراهم می کند (۷۸٪ دانش آموزان دو یا چند زبان یاد می گیرند).

علم و جامعه – علم و فناوری از جنبه های مهم جامعه پرتغال محسوب می شود و مشارکت عمومی به طور فعال تشویق می شود.

آب و هوا و سبک زندگی – پرتغال با ۳۰۰۰ ساعت آفتاب در سال، صدها ساحل و اقیانوس های گرمسیری و به طور گسترده ای دارای کیفیت زندگی عالی یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان است.

مشخصات دوره دکترا در پرتغال

 • دانشجویان بین المللی ۲۸،۱۲۲
 • PhD طول ۳-۴ سال
 • هزینه های نماینده ۲۵۰۰-۳۰۰۰ یورو در سال
 • سال تحصیلی سپتامبر تا جولای

موسسات آموزش عالی (مشخصاً دوره دکتری) در پرتغال به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:

 1. دانشگاه ها (universidade) تمرکز بر روی آموزش علوم و تحقیقات. آنها قادر به اعطای مدرک دکترا هستند. این گروه همچنین شامل موسسات تخصصی دانشگاهی می باشد.
 2. Polytechnics (politénico) تمرکز بر آموزش های فنی و حرفه ای. آنها قادر به اعطای مدرک دکترا نیستند. این گروه شامل موسسات تخصصی پلی تکنیک است. برخی از موسسات پلی تکنیک ممکن است در دانشگاه ها ادغام شوند.

هر دو نوع موسسه آموزش عالی می توانند دولتی یا خصوصی باشند. موسسات دولتی مقررات دقیق تری راجع به هزینه ها و تعداد دانشجویان دارند.

علاوه بر این، پرتغال دارای یک دانشگاه آزاد آلبرتا است که می تواند از طریق آموزش از راه دور مدرک بدهد. برخی از موسسات آن نیز در چارچوب برنامه MIT   پرتغال فعالیت می کنند.

الزامات زبان

اکثر تدریس های سطح دانشگاه در پرتغال به زبان پرتغالی انجام می شود، اما آموزش‌های  «انگلیسی زبان» در برنامه های کارشناسی ارشد، دکتری و بسیاری از مقاطع کارشناسی بیشتر دیده می شود.

در بعضی از دوره ها ممکن است آزمون زبان مناسب به زبان انگلیسی یا پرتغالی لازم باشد.

فراموش نکنید که مردم در سراسر جهان بیش از هر زبان اروپایی دیگری به جز انگلیسی و اسپانیایی به پرتغالی صحبت می کنند، بنابراین توانایی صحبت کردن شما مطمئناً برای آینده شغلی و چشم انداز تحصیلی شما سودمند خواهد بود!

برای دریافت ویزای تحصیلی پرتغال، هیچ شرایط خاصی برای زبان وجود ندارد. از آنجا که این یکی از شرایط اجباری برای پذیرش در دانشگاه پرتغال است، کنسولگری ها نیازی به ارائه مدرکی برای مهارت زبان در متقاضیان ندارند.

با این حال، افسران ویزا بیشتر تحت تأثیر قرار خواهند گرفت و اگر حداقل در سطح مکالمه به پرتغالی صحبت کنید.

برای برنامه های آموزش انگلیسی در دانشگاه های پرتغال، باید یکی از آزمون های زیر را به زبان انگلیسی بگذرانید:

 • TOEFL iBT
 • آیلتس آکادمیک
 • C1 پیشرفته

بودجه تحصیل در پرتغال

دانشجویان اتحادیه اروپا همانند دانشجویان پرتغالی واجد شرایط درخواست کمک هزینه هستند. کمک هزینه تحصیلی از موسسات جداگانه در دسترس است و برای واجد شرایط بودن، دانشجویان باید به یک دوره یا دانشگاهی که توسط وزارت آموزش و پرورش پرتغال شناخته شده است، مراجعه کنند.

بورس تحصیلی برای دانشجویان خارجی از چندین منبع در دسترس است، اگرچه توصیه می شود که معیارهای در دسترس بودن و واجد شرایط بودن را بررسی کنید.

دانشجویان اتحادیه اروپا همچنین می توانند با کار نیمه وقت تا ۲۰ ساعت در طول مدت ترم و به صورت تمام وقت در دوره تعطیلات، در هزینه های تحصیل کمک کنند.

بورس تحصیلی

در پرتغال بورس تحصیلی خصوصی و دولتی برای دانشجویان اتحادیه اروپا و دانشجویان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد. توصیه می شود هر ساله معیارهای در دسترس بودن و واجد شرایط بودن این فرصت ها را بررسی کنید.

برخی از موسسات ارائه دهنده بورس تحصیلی شامل موارد زیر است:

اداره کل آموزش عالی (DGES )

بنیاد Calouste Gulbenkian

بنیاد علوم و فناوری

( Fundação para a Ciência e a Tecnologia”)

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی پرتغال

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می توانند شغل تصادفی (حداکثر تا ۲۰ ساعت کار نیمه وقت در هفته یا کار تمام وقت در طول دوره های تعطیلات) را بپذیرند، اگرچه این معمولاً به تأیید “Serviço de Estrangeiros e Fronteiras” (SEF) بستگی دارد .

اتباع EEA می توانند هنگام تحصیل در پرتغال مشغول به کار شوند.

روند درخواست برای تحصیل در دانشگاه ها و پلی تکنیک های پرتغال بسته به اینکه آیا قصد دارید به عنوان دانشجوی مقطع کارشناسی (دوره اول) یا دانشجوی کارشناسی ارشد (دوره دوم و سوم) و نهاد مسئول موسسه در یک برنامه ثبت نام کنید، متفاوت است. نحوه درخواست برای دریافت مدرک کارشناسی (دوره اول) در موسسات دولتی در پرتغال برای اینکه شما بتوانید برای برنامه های دوره اول در موسسات دولتی در پرتغال اقدام کنید، باید:

 • ابتدا باید تحصیلات دبیرستان و گواهی ترک تحصیل خود را رسماً به رسمیت بشناسید زیرا در مراحل درخواست باید این مدارک را ارائه دهید.
 • درخواست خود را از طریق سیستم متمرکز آنلاین پرتغالی ارسال کنید.

نحوه درخواست برای تحصیلات تکمیلی (دوره دوم و سوم) در موسسات دولتی و برای هر نوع مدرک در موسسات خصوصی در پرتغال، باید:

 • شما باید درخواست خود را به موسسه مورد نظر خود ارائه دهید.
 • همراه با درخواست خود، شما باید مدارک مربوط به تحصیلات قبلی خود را نیز پیوست کنید، زیرا دانشگاه یا پلی تکنیک شما ارزیابی می کند که آیا شما برای برنامه مورد نظر خود واجد شرایط هستید.

 

رتبه بندی دانشگاه می تواند به شما در انتخاب یک پروژه یا برنامه دکترا کمک کند، به شرطی که بدانید باید چه چیزی را دنبال کنید. راهنمای ما نحوه استفاده از رتبه بندی را به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد آینده نگر توضیح می دهد.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری پرتغال

همانطور که از نامش پیداست، این ویزا است که در صورت تمایل به کار به عنوان یک کارگر در پرتغال به آن نیاز خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز:

درخواست توسط شخص شخصاً ارسال می شود و شامل فرم استاندارد و اسناد مورد نیاز است. ما در زیر مستندات لازم را ذکر می کنیم:

 

 • دو عکس اخیر
 • گذرنامه معتبر
 • مدارک و اسکان و وسایل کافی برای امرار معاش
 • قرارداد کار
 • سوابق کیفری و سایر اسناد پشتیبان برای ثبت مالیات و ثبت تأمین اجتماعی.
 • اسناد خاص

  • قرارداد کار، وعده کار یا نمایش علاقه
  • بیانیه صادر شده توسط موسسه اشتغال و آموزش (IEFP)؛
  • گواهی حرفه ای، هنگامی که چنین حرفه ای در پرتغال تنظیم می شود.
  • برای تعیین وسایل زندگی، وسایلی که از طریق قرارداد کار یا وعده قرارداد کار بدست آمده است باید مورد توجه قرار گیرد.
  • اثبات امکانات معیشتی که می تواند از طریق بیانیه مسئولیت صادره از طرف نهاد میزبان ارائه شود.

 

اگر دوره کار شما در پرتغال بین ۹۰ روز تا یک سال باشد، به ویزای اقامت موقت نیاز دارید. در غیر این صورت ، با تأمین شرایطی که می توانید در آنجا پیدا کنید، باید برای ویزای اقامت اقدام کنید.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

ویزای کار فصلی

درصورتی که کمتر از ۹۰ روز در پرتغال در زمینه های کاری (که از قبل تأیید شده) کار خواهید کرد.

ویزای کوتاه مدت

ویزای کوتاه مدت ویزایی است که به شما امکان می دهد یک یا چند بار در بازه زمانی ۹۰ روزه در مدت ۱۸۰ روز متوالی وارد منطقه شینگن شوید.

ویزاها و شرایط کار پرتغالی
روش دقیق درخواست ویزا به ملیت و هدف اقامت شما بستگی دارد. به طور معمول، برای اخذ مجوز اقامت، نیاز به درخواست ویزا دارید، visto para obtenção de autorização de residência. اعتبار این ویزا چهار ماه است. در این بازه زمانی، شما باید وارد کشور شوید (اجازه دو ورود دارید) و برای اجازه اقامت با SEF، اداره مهاجرت و خدمات مرزی پرتغال درخواست کنید.

انواع ویزا
در اینجا انواع مختلف ویزاهای کاری وجود دارد که می توانید برای انتقال به پرتغال درخواست کنید:

 • ویزای اقامت برای کارمندان (از جمله فعالیت های ورزشی)
 • ویزای اقامت برای کار مستقل
 • ویزای اقامت برای کارآفرینان
 • ویزای اقامت برای کارگران، معلمان یا مجریان هنری با مهارت بالا

شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

به جرمی محکوم نشده باشید.
ورود به خاک پرتغال برای شما ممنوع نباشد.
هیچ نشانی از عدم پذیرش در سیستم اطلاعاتی شینگن و
 سیستم اطلاعات SEF نداشته باشید.
 هر شرایطی که ممکن است شما را برای ویزا رد صلاحیت کند، وجود نداشته باشد.
شما باید اسناد زیر را ارائه دهید:

فرم درخواست ویزای پرتغال (به دو زبان پرتغالی و انگلیسی موجود است)
گذرنامه دارای حداقل سه ماه بیشتر از مدت اقامت معتبر است
دو عکس به اندازه گذرنامه
بیمه مسافرتی معتبر
اثبات اقامت قانونی شما در صورت درخواست از کشوری غیر از کشور مبدا شما
اثبات داشتن وسایل کافی برای تأمین هزینه زندگی در طول اقامت، یا مدت مسئولیت امضا شده توسط یک شهروند یا مقیم پرتغال
برای ویزاهای استخدام نیز به موارد زیر احتیاج دارید:

قرارداد کار امضا شده (یا وعده کار)، یا تظاهر علاقه کارفرما ؛
اظهارنامه ای توسط انستیتو د Emprego e Formação Profissional (IEFP) ، انستیتوی اشتغال و آموزش حرفه ای پرتغال ؛
مدرک صلاحیت شما برای این شغل.
بوروکراسی پرتغالی
فرایندهای دیوان سالاری انجام شده در پرتغال آهسته و گاه ناسازگار شناخته شده اند. غالباً، این ناامیدکننده ترین جنبه مهاجرت به پرتغال است.

(هزینه به دلار آمریکا)

 •  مسکن (اجاره آپارتمان مبله دو خوابه) ۶۹۰ دلار
 •   ۴۶ دلار برق
 •   آب ۲۳ دلار
 • گاز / روغن داخلی ۳۵ دلار
 • حمل زباله / سطل زباله ۰ دلار
 • کمک خانگی (خدمتکار دو بار در ماه ، سه ساعت در روز) ۵۲ دلار
 • بسته اینترنت شامل تلفن های همراه و تلویزیون ۶۹ دلار است
 • بیمه درمانی * (فیدیدیداد – بیماری شدید و بیمارستان) ۱۱۲ دلار
 • حمل و نقل: هزینه های عمومی یا اتومبیل از جمله عوارض ۱۵۰۰ کیلومتر ۲۰۰ دلار
 • مواد غذایی (سوپرمارکت ها و بازارهای کشاورزان از جمله شراب و آبجو) ۴۶۰ دلار
 • سرگرمی (یک بار در هفته غذا خوردن / فیلم دو بار در ماه بیرون) ۲۹۰ دلار
 • اتفاقی ۲۳۰ دلار   مجموع ماهانه ۲،۲۰۷ دلار

سوالات متداول در مورد ویزای کاری پرتغال

بله. قوانین پرتغال اجازه می دهد که با داشتن اقامت کاری بلند مدت، برای خانواده خود نیز اجازه اقامت بگیرید.

 اگر پنج سال در کشور با اجازه اقامت موقت زندگی کنید؛ می توانید اقامت دائم پرتغال را دریافت کنید، برای اقامت دائم پرتغال، باید ویزای طولانی مدت داشته باشید و حداقل شرایط اقامت را داشته باشید.

شما می توانید از طریق شش روش اساسی اقامت پرتغال را دریافت کنید: ازدواج، پیوند خانواده، تحصیل، کار، سرمایه گذاری یا بازنشستگی. برای هر یک از اینها، اگر در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنید، باید برای ویزای مربوطه درخواست دهید. پس از پذیرش ویزا، برای اقامت با دولت پرتغال درخواست خواهید کرد.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری پرتغال

ویزای سرمایه گذاری ویزایی است که می تواند برای چندین دسته مختلف سرمایه گذاری و همچنین برای کسانی که مایل به انجام فعالیت های تجاری در کشورها هستند، اعطا شود. دارندگان می توانند در کشور زندگی و کار کنند به شرط آنکه در طول سال اول برای مدت هفت روز یا بیشتر و در سالهای بعدی به مدت دو هفته یا بیشتر اقامت داشته باشند. اتحاد خانواده نیز تحت این طرح امکان پذیر است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان
 • سرمایه گذاری های سرمایه ای ۱ میلیون یورویی یا بیشتر
 • ایجاد حداقل ده شغل
 • خرید املاک و مستغلات با ارزش یا حداقل ۵۰۰.۰۰۰ یورو یا ۳۵۰.۰۰۰ با گزینه های نوسازی.
 • انتقال سرمایه ۲۵۰.۰۰۰ یورویی یا بیشتر برای حمایت از هنر، نوسازی میراث ملی و غیره.
 • انتقال سرمایه ۳۵۰.۰۰۰ یورویی برای ایجاد یک شرکت تجاری مستقر در کشور که پنج شغل ثابت ایجاد می کند.

یکی از نمایندگان نیک ویزا می تواند اطلاعات دقیق تری در مورد این شرایط و سایر مدارک مورد نیاز هنگام درخواست این ویزا را به شما ارائه دهد.

 

ویزای طلای پرتغال نوعی اخذ اقامت در این کشور (و در بعضی موارد حتی تابعیت) از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای اتباع کشورهای ثالث است. این برنامه در ابتدا به عنوان برنامه ای برای تشویق سرمایه گذاران خارجی برای جستجوی فرصت ها در این کشور راه اندازی شده است و محبوبیت زیادی دارد و هر ساله برنامه های قابل توجهی دریافت می کند.

افرادی که علاقه مند به مهاجرت به پرتغال هستند و مایل به دریافت ویزای طلایی در پرتغال هستند می توانند برای جزئیات کامل و همچنین کمک در طول مراحل درخواست با یکی از مشاوران نیک ویزا تماس بگیرند.

مبلغ سرمایه گذاری در املاک و مستغلات چقدر است؟

حداقل سرمایه گذاری املاک و مستغلات تحت این برنامه ۵۰۰۰۰۰ یورو است و سرمایه گذاری کمتر ۳۵۰،۰۰۰ یورویی زمانی امکان پذیر است که ملکی که خریداری شده نیز از طریق بازسازی انجام شود و در یک منطقه بازآفرینی شهری واقع شود. وقتی سرمایه گذاری در یک منطقه با تراکم کم انجام شود (به عنوان مکانی با کمتر از ۱۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع یا با PIB سرانه کمتر از ۷۵٪ متوسط ​​کشور) این مبلغ همچنین می تواند به ۴۰۰،۰۰۰ یورو کاهش یابد.

از آنجا که مبلغ سرمایه گذاری می تواند با توجه به منطقه ای که ملک در آن واقع شده است، متفاوت باشد، معمولاً بررسی گزینه های موجود بسیار مفید است. به سرمایه گذاران توصیه می شود هنگام ارزیابی گزینه های خود و انتقال به پرتغال، گزینه های خود را به دقت بررسی کرده و با یک سازنده یا یک مشاور املاک صحبت کنند.

فردی که ویزای طلایی پرتغال را درخواست و اخذ کرده است می تواند برای ورود به کشور، زندگی و کار در پرتغال از ویزای اقامت چشم پوشی کند مشروط بر اینکه در سال اول بیش از ۷ روز و در ۱۴ روز در آنجا بماند موارد زیر بعلاوه، دارنده ویزای طلایی ممکن است از سفر با ویزا در محدوده منطقه شینگن معاف باشد.

سه شرط ویژه برای کسانی که مایل به دریافت ویزای طلایی در پرتغال از طریق املاک و مستغلات ۳۰ ساله هستند اعمال می شود. سه نکته زیر باید علاوه بر سایر اسناد ارائه شده در این مقاله توسط متخصصان مهاجرت ما ذکر شود. اسناد ویژه ای که گواه توانبخشی و سن ساخت است و موارد زیر:

 • اطلاع قبلی برای مشارکت در عملیات توان بخشی شهری
 • مدارک مستند برای تاریخ ساخت املاک و مستغلات (تأیید اینکه اگر این اطلاعات در شرح قانونی ذکر نشده باشد حداقل ۳۰ سال عمر دارد)
 • بیانیه ای مبنی بر اینکه املاک و مستغلات در منطقه توان بخشی واقع شده است.
 • اجازه اقامت برای اهداف سرمایه گذاری یا ARI / Golden Visa اجازه اتباع کشور های ثالثی است که فعالیت سرمایه گذاری انجام می دهند. این فعالیت لزوماً به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات مرتبط نیست. سایر امکانات به شرح زیر است:

   

  • انتقال سرمایه با حداقل مبلغ ۱ میلیون یورو ؛
  • ایجاد حداقل ده فرصت شغلی ؛
  • انتقال سرمایه حداقل ۳۵۰،۰۰۰ یورو در فعالیت های تحقیقاتی ؛
  • انتقال سرمایه حداقل ۲۵۰،۰۰۰ یورو برای حمایت از هنر ، بازسازی میراث ملی ، بنیادهای عمومی ، فعالیتهای هنری و سایر موارد.

  انتقال سرمایه حداقل ۳۵۰،۰۰۰ یورو برای به دست آوردن واحد در صندوق های سرمایه گذاری یا صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (تحت شرایط خاص) یا برای تشکیل یک نهاد شرکتی با دفتر مرکزی در کشور، به علاوه ایجاد پنج شغل دائمی.

  در صورت درخواست برای سرمایه گذاری از طریق انتقال سرمایه حداقل ۱ میلیون یورو، متقاضی همچنین باید بیانیه سوگند یاد شده ارائه دهد که در آن اظهار داشته باشد که تمام حداقل های کمی لازم برای فعالیت سرمایه گذاری انجام شده در کشور (و حداقل زمان مورد نیاز پنج سال).

ویزای کارآفرینی ویزای اقامت برای کارآفرینان است که هدف آن جذب سرمایه گذاری، استعداد و ظرفیت نوآوری در پرتغال است.

با سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال واجدان شرایط یا کارآفرینان می توانند یک سیستم استارتاپی را در پرتغال ادغام کرده و از کلیه مشوق ها و پشتیبانی برنامه StartUP Portugal بهره مند شوند. این برنامه با هدف تقویت اکوسیستم نوآوری و تأیید پرتغال به عنوان کشوری باز برای کارآفرینی و برای همه کسانی که با دانش و ظرفیت نوآوری خود می توانند سرمایه گذاریهایی را به اقتصاد پرتغال بیاورند. آنها می توانند از طریق بستر آنلاین اقدام کنند.

با جذب استعدادهای بین المللی، این یکی از ابتکاری ترین برنامه های کارآفرینی در سراسر اروپا است.

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

کارآفرینان جوانی از سراسر جهان که می خواهند یک شرکت نوآور افتتاح کنند به سرعت به ویزای اقامت دسترسی پیدا می کنند که به آنها امکان ایجاد یا انتقال شرکت راه اندازی خود به پرتغال را می دهد.

چگونه درخواست شود؟

کارآفرینان می توانند بصورت آنلاین اقدام کنند.

شاخص

کارآفرینان بین المللی که مایل به دسترسی به ویزا StartUP و دریافت ویزای اقامت و کار هستند. باید معیارهای زیر را داشته باشند:

قصد توسعه فعالیت های تجاری برای تولید کالاها و خدمات نوآورانه را دارد.

باز کردن یا جابجایی مجدد شرکت ها  یا پروژه های متمرکز بر فناوری و دانش، با چشم انداز توسعه محصولات نوآورانه؛

پتانسیل ایجاد اشتغال را داشته باشید.

۵ سال پس از دوره سرمایه گذاری، امکان دستیابی به گردش مالی بیش از ۳۲۵.۰۰۰ یورو در سال و یا ارزش دارایی های بیش از ۳۲۵.۰۰۰ یورو در سال را داشته باشید.

روند ارزیابی

ارزیابی پتانسیل اقتصادی و نوآورانه براساس درجه نوآوری، مقیاس پذیری تجارت، پتانسیل بازار، ظرفیت تیم مدیریت، پتانسیل ایجاد اشتغال واجد شرایط در پرتغال و ارتباط متقاضی در کشور انجام می شود.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی پرتغال

 • زندگی مقرون به صرفه
 • متخصصان بسیار واجد شرایط
 • دولت پرتغال از استارت آپ ها حمایت می کند.
 • آب و هوا و غذا نیز یک انگیزه عالی است.
 • پرتغال کشوری بسیار دیپلماتیک است.
 • دسترسی به منطقه شینگن
 • در پرتغال رقابت کمتری وجود دارد
 •  

در اینجا چند مسیر برای سرمایه گذاری ویزای طلایی وجود دارد:

۳۵۰،۰۰۰ یورو در تحقیقات علمی
۲۵۰،۰۰۰ یورو در هنر و فرهنگ پرتغالی
۲۵۰،۰۰۰ یورو برای ایجاد مشاغلی که حداقل ۱۰ نفر در آن استخدام شوند
۵۰۰،۰۰۰ یورو در یک شرکت کوچک و متوسط ​​(SME) در پرتغال
یکی از مزایای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری این است که شما مجبور به نقل مکان دائمی در پرتغال نیستید. شما به عنوان دارنده ویزای طلایی شرایط اقامتی نسبتاً آسانی دارید – خصوصاً در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا.

اجازه اقامت موقت از تاریخ صدور به مدت یک سال معتبر است. می توان آن را برای دو سال دیگر و دوباره دو سال پس از آن تمدید کرد.

پس از پنج سال اقامت موقت، می توانید تقاضای اجازه اقامت دائم (یا تابعیت) کنید. اجازه اقامت دائم باید هر پنج سال تمدید شود.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی پرتغال

بسته به هدف سفر شما به پرتغال، انواع مختلفی ویزا  وجود دارد که اعمال می شود.

این که آیا شما قصد رفتن به یک دیدار، تحصیل یا کار و اقامت دائم در پرتغال را دارید، بر این اساس باید برای ویزای شینگن متفاوت پرتغال اقدام کنید.

شما می توانید برای ویزای توریستی از طریق شینگن پرتغال اقدام کنید.

الزامات اخذ ویزای توریستی پرتغال

برای دریافت ویزای بازدید کننده داشتن الزامات زیر ضروری است:

  • فرم رسمی درخواست ویزا
  • گذرنامه یا سند مسافرتی دیگر، به مدت ۳ ماه دیگر پس از مدت اقامت مورد نظر معتبر است.
  • دو عکس پاسپورت یکسان، به روز و در شرایط خوب، که امکان شناسایی مناسب را دارد.
  • سند حمل و نقل (بلیت برگشت)
  • سند تأیید تابعیت کشور سوم در شرایط منظمی قرار دارد که متقاضی از تابعیت دیگری از کشوری که ویزا درخواست می کند باشد.
  • بیمه سفر معتبر که هزینه های پزشکی لازم را شامل می شود، از جمله کمک اضطراری و بازگشت به کشور.
  • فرم اجازه دسترسی به سوابق کیفری پرتغالی توسط اداره مهاجرت و خدمات مرزی (SEF)
  • سوابق کیفری از کشور مبدا یا کشور محل اقامت برای بیش از یک سال (خردسالان زیر ۱۶ سال از تهیه هرگونه سند مرتبط با سوابق کیفری مستثنی هستند).
  • اثبات وسایل معیشت، همانطور که در قانون پیش بینی شده است.
  • اثبات وسایل زندگی می تواند از طریق بیانیه مسئولیت، به امضای یک تبعه پرتغال یا یک تبعه خارجی که به طور قانونی در پرتغال اقامت دارد، ارائه شود.

مدت اعتبار ویزای توریسی پرتغال

ویزای کوتاه مدت توریستی به شما امکان می دهد یک یا چند بار در بازه زمانی ۹۰ روزه در مدت ۱۸۰ روز متوالی وارد منطقه شینگن شوید.

هزینه ویزای اقامت کوتاه مدت

 1. ویزای فرودگاه: ۶۰ یورو، قابل پرداخت در کنسولگری یا سفارت پرتغال. یا
 2. ویزای شینگن: ۶۰ یورو ، قابل پرداخت در کنسولگری یا سفارت پرتغال.
  برخی از موارد استثنا نیز وجود دارد، به عنوان مثال:
 • اتباع گرجستان، کوزوو، روسیه و اوکراین فقط ۳۵ یورو پرداخت می کنند.
 • کودکان بین شش تا ۱۱ سال فقط ۳۵ یورو پرداخت می کنند.
  و برخی دیگر نیز از پرداخت هزینه ویزای اقامت کوتاه مدت معاف هستند:
 • کودکان زیر شش سال.
 • نمایندگان سازمانهای غیر انتفاعی زیر ۲۵ سال (که در رویدادهایی که توسط سازمانهای غیر انتفاعی سازمان یافته است)، شرکت می کنند.
 • دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و معلمانی که برای اهداف آموزشی  در سفر هستند.
 • محققان کشورهای در حال توسعه برای اهداف تحقیق علمی سفر می کنند.
 • اعضای خانواده اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا اتباع سوئیس.

بعضی از کشورا هستن که وقتی اسمشون میاد آدم یاد یک یا چند سمبل پررنگ می­افته پرتغال (با پرتقال اشتباه نشه)!  یکی از اوناست که هر آدم فوتبالی و غیر فوتبالی رو یاد این ورزش و کریستیانو رونالدو و کیروش و این داستانا می­ندازه! پرتقال از جهت آب و هوا و چهره ­ها می­تونه شما رو یاد ایرانیا بندازه و اگر اهل تاریخ باشید شما رو به عمق داستان­ های دریانوردی و کشف مناطق جدید می­بره. برای اینکه به پرتغال برید، علاوه بر زبان پرتغالی و انگلیسی ( همه بهش مسلط هستند) بهتره زبان اسپانیایی هم بلد باشید. اینطوری خیلی جلو می ­افتید.

جمهوری پرتغال

 به پرتغالی: (República Portuguesa) کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است. جمعیت این کشور ۱۰/۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است. صنایع عمده پرتغال عبارت است از ماهیگیری، شراب‌سازی و مصنوعات چوب‌پنبه‌ای و آمادن غذا و ساردین. کشتیهای ماهیگیری آنان برای صید ماهی تا سواحل نیوفاوندلند )یکی از ایالت‌های کانادا) و ایسلند پیش می‌روند و حداکثر بهره‌برداری را از دریا به عمل می‌آورند. شراب را در سرداب‌های کارخانجات شراب‌سازی در اوپورتو نگهداری می‌کنند تا کهنه شود. امروز قسمت عمده چوب‌پنبه‌ای که در جهان مصرف می‌شود از درختان چوب‌پنبه‌ای که در جنوب رود تاگوس می‌روید، به دست می‌آید.

 1. پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورها در اروپا است که از سال ۱۲۹۷ تقریباً بدون مرز مانده است. پرتغال همچنین یکی از طولانی ترین امپراتوری ها را داشت (از تصرف سئوتا در ۱۴۱۵ تا تحویل ماکائو در ۱۹۹۹) و یکی از بزرگترین کشورها، از برزیل تا چین امتداد دارد. اتحاد انگلیس و پرتغال که با معاهده ویندزور در سال ۱۳۸۶ تصویب شد، قدیمی ترین اتحاد در جهان است که هنوز برقرار است.
 1. پرتغالی یکی از پر کاربردترین زبانهای جهان است. توسط ۱۰ میلیون نفر از ساکنان پرتغال …. و همچنین ۲۳۰ میلیون نفر دیگر در سراسر جهان صحبت می شود. در واقع، پرتغالی زبان رسمی ۹ کشور است و ششمین زبان پر کاربرد آنلاین است.
 2. پرتغال حدود ۵۰٪ از تولید چوب پنبه جهان را تشکیل می دهد.
 3. . قوانین پیشگام. در حالی که پرتغال از برخی جنبه ها کاملاً سنتی در نظر گرفته می شود، این کشور سابقه تصویب قوانین پیشگام را دارد. پرتغال اولین کشوری بود که قانونی را برای لغو مجازات اعدام آغاز کرد و منشور قانون لغو مجازات اعدام در سال ۱۸۶۷ تصویب شد.

۵- بزرگترین پارک زیر آب و مصنوعی در اروپا در پرتغال است – یا بهتر است بگوییم در اقیانوس درست در سواحل آلگاروه. پارک زیر آب Ocean Revival دارای چهار کشتی منقطع از نیروی دریایی پرتغال است که در بستر دریا مستقر شده اند و محل استقرار یک سیستم بوم گردی در حال تکامل و جاذبه اصلی غواصان از سراسر جهان است.

 1. سیستم خودپرداز در پرتغال ، Multibanco یکی از پیشرفته ترین در جهان است. مدت ها قبل از اینکه بانکداری آنلاین به یک قاعده تبدیل شود ، شما می توانید بانکداری خود را انجام دهید، قبض ها و مالیات خود را در Multibanco محلی خود پرداخت کنید. امروز بیش از ۶۰ عملیات از طریق سیستم خودپرداز ممکن است، از جمله خرید بلیط کنسرت، کمک به موسسات خیریه و افزایش اعتبار تلفن شما.
 2. در واقع، پرتغال با نوآوری شگفت انگیز کاملاً به تصویر سنتی خود ضربه می زند. سیستم پرداخت عوارض Green Lane و کارت تلفن همراه از پیش پرداخت شده یک اختراع پرتغالی است. و پرتغال در سالهای اخیر سریعترین رشد را در عملکرد نوآوری در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا تجربه کرده است. و در سال ۲۰۱۶، لیسبون خانه اجلاس وب شد. در سال ۲۰۱۸ پرتغال توسط CTA International Innovation Scorecard به عنوان یکی از ۱۳ کشور نوآور در جهان قرار گرفت. لیسبون و پورتو قطب نوآوری هستند در حالی که آلگارو نیز با هاب فناوری و اکوسیستم های نوپای خود شروع به جذب علاقه می کند.
 3. قدیمی ترین کتابفروشی جهان در پرتغال است. برتراند در لیسبون از سال ۱۷۳۲ تجارت خود را آغاز کرده و سنگ بنای زنجیره برتراند است. محل فروشگاه اصلی به دلیل زمین لرزه عظیم در سال ۱۷۵۵ دستخوش تغییراتی شد، اما از آن زمان در Rua Garrett بوده است. و یکی از زیباترین کتابفروشی ها در پورتو است. کتابفروشی للو به عنوان سومین کتابفروشی زیبا در جهان انتخاب شد و گفته می شود که الهام بخش هاگوارتز هری پاتر بوده است.
 4. کفش های پرتغالی در دنیا قدم می زنند ، و بزرگترین مراحل را طی می­کنند. مجموعه کفش های Rihanna’s 2013 برای River Island در پرتغال تولید شد. و پیپا میدلتون، خواهر سلطنتی و مادرش، هر دو کفش های ساخته شده پرتغالی را برای عروسی سلطنتی پوشیدند. یک صنعت سنتی که با زمان حرکت کرده است، صنعت کفش پرتغالی خود را به عنوان سکسی ترین صنعت در اروپا معرفی می کند. کفش های Pintta یک کفش دست ساز با مارک Algarve با طراحی های منحصر به فرد و بازار بین المللی را بررسی کنید.
 5. برخی از بزرگترین و بهترین موج های جهان را می توان در سواحل پرتغال، در Nazaré یافت. به دلیل توپوگرافی و جغرافیا، امری غیرعادی نیست که در اینجا خط ساحلی را بکوبد و موج سواران را از سراسر جهان جذب کند. گرت مک نامارا با موج ۲۳.۷۷ متر (۷۸ فوت) در ۲۰۱۱ و جاده رودریگو کوکسا با موج ۲۴.۳۸ (۸۰ فوت) در سال ۲۰۱۷ موج رکورد جهانی را سوار شد.

ویزای اقامت کوتاه مدت پرتغال
ویزای کوتاه اقامت پرتغال، همچنین ویزای شینگن شناخته می شود، مجوزی است که توسط یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن به منظور حمل و نقل فرودگاه، سفر در محدوده شینگن یا اقامت کوتاه مدت در یک یا چند کشور منطقه شینگن را می‌دهد.

انواع ویزای شینگن
ویزای شینگن خود به ۳ دسته تقسیم می‌شود.

ویزای ترانزیت فرودگاه
شما باید وارد فضای فرودگاه شوید و از یک پرواز به پرواز دیگر برسید بدون اینکه واقعاً وارد منطقه شینگن شوید.

ویزای کار فصلی
درصورتی که کمتر از ۹۰ روز در پرتغال در زمینه های کاری قبلاً تأیید شده کار خواهید کرد.

ویزای کوتاه مدت
ویزای کوتاه مدت ویزایی است که به شما امکان می دهد یک یا چند بار در بازه زمانی ۹۰ روزه در مدت ۱۸۰ روز متوالی وارد منطقه شینگن شوید.

نوع هدف ویزای کوتاه مدت

 • ویزای اقامت موقت برای کار فصلی برای بیش از ۹۰ روز.
 • کار مستقل
 • ویزای اقامت موقت برای کار مستقل.
 • ویزای اقامت موقت برای تحقیقات علمی، فعالیت های استادی آموزش عالی یا فعالیت های بسیار واجد شرایط برای مدت کمتر از یک سال.
 • فعالیت استادی
 • ویزای اقامت موقت برای تحقیقات علمی، فعالیت های استادی آموزش عالی یا فعالیت های بسیار واجد شرایط برای مدت کمتر از یک سال.
 • فعالیت­های ورزشی
 • ویزای اقامت موقت برای اهداف ورزشی
 • جابجایی و تمدید اقامت کارگران یا ارائه دهندگان خدمات وقتی متقاضی بیش از یک سال کار کرده است.
 • ویزای اقامت موقت برای انتقال کارگران برای طرف های دولتی در WTO، برای ارائه خدمات یا آموزش حرفه ای.
 • نمایش تجارت و هنرمندان نمایشی
 • ویزای اقامت موقت برای تحقیقات علمی، فعالیت های استادی آموزش عالی یا فعالیت های بسیار واجد شرایط برای مدت کمتر از یک سال.
 • ویزای کار و تعطیلات
 • ویزای اقامت موقت برای دوره های بیش از ۳ ماه، برای برنامه های تحصیلی، تبادل دانشجو، آموزش، کارآموزی بدون حقوق
 • اهداف کار داوطلبانه، و همچنین تعهدات طبق توافق نامه ها یا کنوانسیون های بین المللی.

ویزاهای اقامت طولانی مدت، با توجه به قوانین داخلی موجود، بسته به مدت زمان اقامت و اعطای مجوز به دارنده ویزا برای اقامت در کشور با توجه به اهداف مختلف: تحصیل، کارآموزی، کار، درمان پزشکی، از جمله دیگران.

مطمئن شوید که شرایط ویزای شینگن توریستی را می‌خواهید.

با توجه به اینکه چندین نوع ویزای شینگن وجود دارد، باید مطمئن شوید که ویزای مورد نیاز شما همین ویزا است.
بدانید که کجا باید اقدام کنید.
بهترین زمان برای ثبت درخواست ویزای توریستی خود را مشخص کنید.
مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن توریستی را جمع آوری کنید.
در سفارت کشور مقصد خود وقت بگیرید. ممکن است مجبور شوید این قرار را بصورت آنلاین یا حضوری در سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا انجام دهید.
در مصاحبه ویزا شرکت کنید.
هزینه ویزای توریستی را پرداخت کنید.
منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزا خود باشید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی پرتغال

ویزای یکبار ورود به دارنده آن اجازه می دهد برای مدت معین فقط یک بار وارد منطقه شینگن شود. هنگامی که از منطقه شینگن خارج شدید، اعتبار ویزا منقضی می شود، حتی اگر مدت زمان مجاز برای اقامت در منطقه شینگن هنوز تمام نشده باشد، در حالی که ویزای ورود چندگانه به دارنده آن اجازه می دهد تا مطابق میل خود به منطقه شینگن وارد و خارج شود.

درخواست ویزای شینگن توریستی خود را حداقل ۱۵ روز تقویمی قبل از سفر برنامه ریزی شده خود به منطقه شینگن ارسال کنید. از طرف دیگر، اولین زمانی که می توانید برای ویزای توریستی به منطقه شینگن اقدام کنید، سه ماه قبل از سفر است.
 
 
کنسولگری سفارت طی ۱۰ روز کاری به صورت متداول (یا کمتر از آنچه معمولاً اتفاق می افتد)، زمان لازم برای انجام کلیه مدارک و درخواست مسافران، پاسخ خواهد داد. بسته به شرایط، در صورت بروز اتفاق پیش‌بینی نشده در مورد پرونده شخصی یا وجود هرگونه وضعیت سیاسی غیرمعمول، ممکن است زمان رسیدگی تا دو ماه طول بکشد.
 

ویزای شینگن توریستی فقط در برخی موارد بسیار خاص مانند پناهندگی، موقعیت‌های اضطراری، دلایل مهم شخصی و …قابل تمدید است.
با این حال به یاد داشته باشید که احتمال تمدید ویزای شینگن بسیار کم است. برای دریافت تمدید ویزای توریستی به هر یک از دلایل ذکر شده در بالا، درخواست شما نیاز به استدلال های بسیار قوی و مدارک مستند دارد.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی