ویزای هلند

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای هلند بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی هلند

اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در هلند بمانید، ممکن است نیاز به اجازه اقامت داشته باشید. در بسیاری از موارد نیز قبل از سفر به هلند مجبور به درخواست ویزای طولانی مدت هستید. به این ویزا مجوز اقامت موقت (MVV) نیز گفته می شود.

دانشجویانی که خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس زندگی می کنند برای تحصیل در هلند به ویزا نیاز دارند.

شرایط ویزای تحصیلی در هلند

 • پذیرش تمام وقت در یک دانشگاه یا موسسه علمی کاربردی.
 • اثبات توانایی مالی
 • مبلغ ۱۷۴ یورو برای بررسی پرونده

کارت اقامت

هرکسی که قصد دارد بیش از سه ماه در هلند بماند ،باید اجازه اقامت داشته باشد. وقتی برای دریافت ویزای MVV خود به سفارت می روید، اثر انگشت و عکس شما گرفته می شود برای کارت اجازه اقامت به دفتر IND (خدمات مهاجرت و تابعیت)  ارسال می شود.

کارت اجازه اقامت خود را می توانید کمی بعد از ورود به هلند در یک دفتر IND (خدمات مهاجرت و تابعیت) دریافت کنید. هنگام ورود، مرکز مطالعات بین المللی هلند اطلاعات بیشتری در این مورد ارائه می دهد. این کارت برای مدت زمان برنامه تحصیلی شما معتبر خواهد بود.

ابتدا باید دانشگاه مورد نظر را انتخاب کرده و شایستگی خود را برای تحصیل نشان دهید. پس از پذیرش در موسسه یا دانشگاه

برای ورود به هلند، به ویزای MVV (مجوز اقامت موقت) نیاز دارید که این یک برچسب در گذرنامه شما است.

وقتی درخواست ویزای شما توسط IND تأیید شد، می توانید برای جمع آوری MVV خود در سفارت یا سرکنسولگری هلند وقت بگیرید.

MVV شما فقط سه ماه معتبر است.

۱. هلندی ها جادوگران دو زبانه هستند

شما ممکن است شوکه شوید که بیش از سه چهارم جمعیت هلند ادعا می کنند که به زبان انگلیسی تسلط دارند. درسته! اگر خارجی هستید و به هلندی صحبت نمی کنید این نیز یک مزیت بزرگ است. این واقعیت که زبان انگلیسی در همه جا وجود دارد، زندگی در خارج از دانشگاه را بسیار آسان می کند. مطمئناً یادگیری زبان فوق العاده است و به شما توصیه می شود حداقل چند کلمه اساسی هلندی را یاد بگیرید تا بتوانید بهتر جا بیفتید. با این وجود، در ابتدا مجبور به مبارزه با مانع زبان نخواهید بود و به راحتی می توانید با مردم در همه جا به انگلیسی ارتباط برقرار کنید: در دانشگاه، سوپرمارکت ها و ساختمان های دولتی. و البته زبان تدریس خصوصاً برای برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا بیشتر انگلیسی است.

۲. حرفه شما باعث افزایش محبوبیت هلند می شود

دانشگاه های هلند به عنوان بهترین دانشگاه های جهان شناخته می شوند که با دیگر دانشگاه های معروف انگلستان و آمریکا رقابت می کنند. می توانید بگویید هلند یکی از برترین کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در آن می توانید در خارج از کشور تحصیل کنید، تحصیلات با کیفیتی داشته باشید و مدارک زیادی را به زبان انگلیسی بیابید.

ناگفته نماند که فارغ التحصیلی از دانشگاهی در هلند مزایای بی شماری برای آینده شغلی شما به همراه خواهد داشت. شما نه تنها قادر به یافتن شغل در هلند (به ویژه در شرکت های انگلیسی زبان) خواهید بود، بلکه صلاحیت شما در سراسر جهان شناخته و ارزش گذاری می شود.

بنابراین، از این فرصت استفاده کرده و ببینید که چگونه می تواند در آینده بهترین خدمت را به شما ارائه دهد.

۳. شما بورس تحصیلی زیادی برای انتخاب دارید

دانشگاه های دولتی و خصوصی هلند برای برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شهریه می گیرند. در اینجا چند نکته مهم برای دانستن هزینه های تحصیل در هلند آورده شده است:

دانشجویان اتحادیه اروپا در مقایسه با دانشجویان غیر اتحادیه اروپا از مزیت دریافت هزینه های کمتری بهره مند می شوند.

شهریه متوسط ​​برای دوره لیسانس بین ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو در سال است، در حالی که هزینه های برنامه کارشناسی ارشد از ۸۰۰۰ شروع می شود و می تواند تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال باشد.

درخواست بورس تحصیلی بهترین راه برای اطمینان از هزینه های بالا است. در اینجا چند نمونه بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی آورده شده است:

بورس تحصیلی هلند برای دانشجویان غیر EEA – جایزه حداکثر ۵۰۰۰ یورو در سال است.

برنامه های کمک هزینه تحصیلی هلند – برای دانشجویانی که از کشورهای در حال توسعه می آیند.

سایر فرصت های بورس تحصیلی – ارائه شده توسط دانشگاه ها، انجمن ها و شرکت های هلند همچنین می توانید   برای کمک به تأمین مالی تحصیلات خود در هلند، بورس تحصیلی Studyportals را بررسی کنید.

بعضی از دانشگاه ها (بیشتر مربوط به فناوری و مهندسی) با همکاری شرکت های خصوصی کار می کنند و این شرکت ها بورسیه هم می دهند.

یک نکته: معدل شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی بسیار مهم است. هرچه نمره شما نسبت به سایر متقاضیان بیشتر شود، شانس شما برای گرفتن بورس تحصیلی بیشتر است. البته این به سال تحصیلی، سایر متقاضیان، گروه آموزشی  و غیره نیز بستگی دارد.

۴. دو مدرک کارشناسی ارشد به قیمت یک بگیرید!

طبق یک آیین نامه ایالتی، اگر شهریه قانونی برای اولین ثبت نام خود را پرداخت کنید (در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد) ، اگر تصمیم بگیرید که همزمان به درجه دوم ثبت نام کنید، از پرداخت شهریه بابت خود معاف می شوید برنامه دوم این در صورتی است که در یک دانشگاه یا دانشگاه دیگری ثبت نام کنید، به شرط آنکه هر دو دانشگاه دولتی باشند.

علاوه بر این، در اکثر دانشگاه های هلند، می توانید هر تعداد رشته انتخابی را که می خواهید انتخاب کنید و نیازی به پرداخت هزینه اضافی نیست.

 

سیستم آموزش عالی هلند اصولاً از سه نوع موسسه مختلف تشکیل شده است. اینها دانشگاه های تحقیقاتی، دانشگاه های علمی کاربردی و موسسات آموزش بین المللی هستند.

سطح خاصی از مدارک فقط از هر نوع موسسه در دسترس است.

لیسانس: در دانشگاه های تحقیقاتی و دانشگاه های علمی کاربردی موجود است.

کارشناسی ارشد: در انواع موسسات موجود است.

دکترا: فقط در دانشگاه های تحقیقاتی موجود است.

هلند یک کرسی مستقر و مورد احترام آموزش عالی است. در رتبه بندی QS World University Rankings 2016، دو دانشگاه هلند در ۱۰۰ دانشگاه برتر فهرست شده اند. اینها دانشگاه فناوری دلفت و دانشگاه آمستردام هستند.

 

حداقل سطح مهارت زبان انگلیسی قبل از شروع تحصیل در هر مقطع تحصیلی در هلند، نه تنها برای برنامه های تحت آموزش انگلیسی بلکه گاهی برای برنامه‌هایی که به زبان هلندی نیز تدریس می شوند، لازم است.

گواهی های زبانی که باید ارائه دهید، بسته به زبانی که می خواهید در آن تحصیل کنید، عبارتند از:

برای هلندی: دیپلم TUL هلندی یا NT2-II هلند

برای انگلیسی: TOEFL ، IELTS –  C1 Advanced ،  PTE Academic

بعضی اوقات، اگر مدرک زبان ندارید، می توانید در دانشگاه آزمون زبان انجام دهید و بفهمید سطح شما به اندازه کافی خوب است. (این گزینه فقط در برخی از دانشگاه ها در دسترس است، بنابراین همیشه با موسسه تماس بگیرید!)

شما به نمره ای بیشتر از ۶.۰ آیلتس یا TOEFL 550 (کتبی)، ۲۱۳ (آنلاین) نیاز خواهید داشت. آزمونهای زبان دیگر نیز ممکن است پذیرفته شوند، بنابراین لطفاً با موسسه انتخابی خود تماس بگیرید.

اگر می خواهید تحصیلات خود را به زبان هلندی دنبال کنید، باید در آزمون متوسط ​​TUL هلند قبول شوید و یا یک دیپلم NT2-II هلند داشته باشید.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی هلند

فرم درخواست ویزا (که تکمیل شده است.)

گذرنامه معتبر

دو عکس

شناسنامه

ریز نمرات دانشگاهی

نامه رسمی از موسسه دانشگاهی در هلند

برنامه مطالعه کامل – توضیح دهید که چرا به مطالعه رشته موضوعی انتخاب شده علاقه دارید و چگونه و چرا با مطالعات قبلی شما مرتبط است

مدرک مالی برای کل دوره تحصیل (حدود ۸۷۰ یورو در ماه)

بیمه مسافرتی و درمانی

هزینه درخواست ویزا (۱۷۴ یورو)

فتوکپی کلیه اسناد اصلی

آزمایش سل (برای شهروندان برخی کشورها لازم است)

فتوکپی کلیه اسناد اصلی

اطلاعات بیومتریک

اگر می خواهید در حالی که تحصیل خود را در هلند ادامه می دهید کار کنید، بسته به ملیت خود ممکن است نیاز به اجازه کار داشته باشید.

شهروندان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا (به جز کرواسی)، سوئیس و ژاپن نیازی به اجازه کار ندارند و محدودیتی در تعداد ساعات کار ندارند. شهروندان کرواسی و سایر کشورها نیاز به اجازه کار دارند و فقط کارفرما یا آژانس کاریابی می توانند از طرف آنها درخواست اجازه کار کنند.

دانشجویان بین المللی مجازند فقط در ماه های تابستان ۱۰ ساعت در هفته یا تمام وقت کار کنند.

واحد پول در هلند (یورو) است.

برای درخواست ویزای اقامت طولانی مدت (دانشجویی) هلند (MVV) / اجازه اقامت نیز باید ۳۱۷ یورو هزینه پرداخت کنید. بسته به شرایط شما، مقامات هلندی به شما اجازه می دهند این هزینه را بصورت آنلاین . از طریق قرار گرفتن در یک مرکز درخواست ویزا در ایران یا از طریق انتقال بانکی پرداخت کنید.

به طور متوسط، دانشجویی از یک کشور EEA یا سوئیس می تواند انتظار داشته باشد ۲۰۶۰ یورو به عنوان شهریه سالانه خود برای سال تحصیلی ۲۰۱۸/۱۹ پرداخت کند. دانشجویان سایر کشورها می توانند برای یک دوره کارشناسی بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو و برای یک دوره کارشناسی ارشد بین ۸۰۰۰ تا ۲۰،۰۰۰ یورو بپردازند. با این حال، این به انتخاب شما از موسسه آموزش عالی بستگی دارد. اگر یک دانشگاه خصوصی انتخاب کنید، شهریه شما بالاتر خواهد بود. دانشگاه های هلند دو برنامه پرداخت متفاوت ارائه می دهند و شما ممکن است واجد شرایط دریافت وام یا کمک هزینه تحصیلی باشید Nuffic یک پایگاه داده از این موارد را نگهداری می کند که می توانید جستجو کنید .

هزینه زندگی مورد انتظار تقریباً ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه برای یک زندگی معمولی دانشجویی است.

بسیاری از فعالیتهای اوقات فراغت تخفیف برای دانشجویان در نظر گرفته شده و با خرید کارت تخفیف برای سفر با قطار، هزینه حمل و نقل کاهش می یابد.

هزینه های اصلی زندگی عبارتند از:

اجاره – ۳۵۰ – ۸۰۰ یورو در ماه

مواد غذایی / بیرون غذا خوردن – ماهانه ۱۸۰ یورو

مواد مطالعه – ۵۰ یورو در ماه

بیمه (اگر صاحب EHIC نیستید) – ۸۰ یورو در ماه

لباس / سرگرمی – ۱۰۰ یورو در ماه

بودجه تحصیلات شما چیزی است که باید کاملاً مورد توجه قرار گیرد. وابسته به ملیت شما، کار در حین تحصیل برای چند ساعت محدود مجاز است. کارفرمای شما باید از طرف شما درخواست اجازه کار کند و شما نباید تصور کنید که شغلی به عنوان بخشی از بودجه شما در دسترس است.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری هلند

شرط دریافت ویزای کاری هلند داشتن قرار داد کاری با کارفرما یا یک موسسه تحقیقاتی است. این کارفرما  حامی مالی شما شناخته می شود.

شرایط مورد نیاز:

 • اثبات درآمد کافی
 • دستمزد توافق شده مطابق با شرایط بازار است.
 • شرایط اضافی برای محققان علمی.
 • حداقل دستمزد ناخالص ماهانه شما با حداقل دستمزد قانونی برابر باشد.
 • قرار داد کاری شما از سوی موسسه ای علمی امضا شده باشد.همچنین شرح شغل و کد شغلی را که در سیستم طبقه بندی مشاغل دانشگاه (UFO) آورده شده باشد.
 • شرایط اضافی برای پزشکان در آموزش برای متخصص شدن.
 • حداقل دستمزد ناخالص ماهانه شما با حداقل دستمزد قانونی برابر باشد.
 • این موسسه آموزشی توسط کمیته ثبت متخصصان پزشکی (MSRC) ، کمیته ثبت نام پزشکان طب اجتماعی (SGRC) یا پزشکان عمومی و کمیته ثبت نام پزشکان خانه های سالمندان (HVRC) تعیین شده است.
 • ثبت نام در BIG-Register  همچنین کارفرمای شما باید مدارک مربوط به این ثبت را در سوابق خود نگه دارد.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

هر نوع ویزای کار هلند مجموعه ای از شرایط و شرایط خاص خود را دارد.

برای کار منظم با حقوق (به عنوان کارمند)
اگر می خواهید به عنوان کارمند عادی (مهاجر کارگر) در هلند کار کنید، برای کار منظم با حقوق به ویزای کار هلند احتیاج دارید.

شرایط ویزای کار منظم کارمند هلند عبارتند از:

شما به یک قرارداد کار با یک کارفرما در هلند نیاز دارید.
 باید حداقل حقوق دریافت کنید. (برای کارمندان بالای ۲۳ سال)
کارفرمای شما باید نشان دهد که موقعیت توسط یک هلندی یا یک تبعه دیگر اتحادیه اروپا / EEA پر نشده است.
برای کار فصلی
ویزای کار هلند برای کار فصلی به افرادی تعلق می گیرد که در بخش کشاورزی در هلند کار فصلی انجام دهند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته قابل صدور است.

شرایط ویزای کار فصلی هلند شامل موارد زیر است:

قرارداد کار با یک کارفرما در هلند
دریافت مجوز تنها (اجازه اقامت ترکیبی و اجازه کار)
شما باید حداقل دستمزد یا درصدی را بدست آورید.
انتقال درون سازمانی
اگر برای شرکتی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا (EU) کار می کنید، و به شعبه ای از آن شرکت مستقر در هلند منتقل می شوید، به ویزای کار هلند نیاز خواهید داشت.

شرایط لازم برای انتقال درون سازمانی به هلند شامل موارد زیر است:

شما نمی توانید تبعه ایالت EU / EEA یا سوئیس باشید.
هنگام درخواست، شما باید مقیم یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشید.
شما باید در مدیریت کار کنید، به عنوان یک متخصص، یا به عنوان یک کارآموز
قبل از انتقال باید حداقل سه ماه در شرکت خود اشتغال داشته باشید.
شما شرایط و تجربه لازم برای موقعیت خود را دارید.
حقوق شما باید معیارهای کار به عنوان یک مهاجر با مهارت بالا را داشته باشد.
شما برای بیشترین انتقال خود در هلند زندگی خواهید کرد.
بین کارفرمای شما و شعبه هلند که به آنجا منتقل شده اید باید فعالیت اقتصادی وجود داشته باشد.
شما نمی توانید بلافاصله قبل از درخواست به آن شرکت انتقال قبلی داشته باشید.
شعبه ای که به آن انتقال می دهید در ۵ سال گذشته به دلیل نقض ماده ۲ قانون استخدام بیگانگان یا عدم پرداخت (یا پرداخت ناکافی) مالیات دستمزد یا حق بیمه کارفرمایان نمی تواند جریمه شود.
کارمندان کارآموز باید یک برنامه کارآموز را دنبال کنند، نه یک کارمند عادی
برای یک مهاجر بسیار ماهر
مهاجران بسیار ماهر گاهی بعنوان “کارگران دانش” شناخته می شوند. آنها اتباع خارجی هستند که به اقتصاد دانش بنیان هلند کمک خواهند کرد. برای اینکه یک مهاجر بسیار ماهر محسوب شوید، باید میزان مشخصی درآمد کسب کنید. اگر کمتر از ۳۰ سال سن دارید باید حداقل ۳،۲۹۹ یورو درآمد کسب کنید. اگر بیش از ۳۰ سال سن داشته باشید، حداقل دستمزد ۴۵۰۰ یورو است.

سایر شرایطی که برای یک مهاجر بسیار ماهر اعمال می شود عبارتند از:

شما به یک قرارداد با یک کارفرما یا موسسه تحقیقاتی در هلند نیاز دارید.
کارفرما باید یک حامی مالی شناخته شده توسط IND باشد.
برای محققان علمی: قرارداد کار شما از طرف موسسه امضا شده است.
برای محققان علمی: قرارداد باید شامل شرح وظایف و کد مطابق با سیستم طبقه بندی مشاغل دانشگاه (UFO) باشد
برای پزشکان در حال آموزش: موسسه ای که در حال آموزش آن هستید توسط کمیته ثبت نام متخصصان پزشکی (MSRC)، کمیته ثبت نام پزشکان طب اجتماعی (SGRC) یا پزشکان عمومی و کمیته ثبت نام پزشکان خانه های سالمندان (HVRC) تعیین شده است.
برای پزشکان در حال آموزش: شما باید در مشاغل بهداشت فردی ثبت نام کنید، همچنین به عنوان ثبت نام BIG شناخته می شود.
کارت آبی اروپا
کارت آبی اروپا یک اجازه کار است که به یک شهروند غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در هر کشوری در اتحادیه اروپا به جز دانمارک، ایرلند و انگلیس زندگی و کار کند. برای کار در هلند با کارت آبی اتحادیه اروپا که از کشور دیگری صادر شده است، به ویزای کار و اجازه کار هلند نیاز دارید. شما همچنین باید شرایط زیر را داشته باشید:

قرارداد کار باید حداقل ۱۲ ماه اعتبار داشته باشد.
دیپلم آموزش عالی از یک برنامه حداقل سه ساله.
گواهی تحصیلات عالی شما باید توسط Nuffic ارزیابی شود.
شما باید ثابت کنید که از استانداردهای انجام حرفه خود برخوردار هستید.
شما باید میزان دستمزد مورد نیاز تعیین شده برای دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا را بدست آورید: حداقل ۵،۲۷۲ یورو در هر ماه است.
شعبه ای که به آن انتقال می دهید در ۵ سال گذشته به دلیل نقض ماده ۲ قانون استخدام بیگانگان یا عدم پرداخت (یا پرداخت ناکافی) مالیات دستمزد یا حق بیمه کارفرمایان نمی تواند جریمه شود.
برای یک سال جهت گیری برای افراد با تحصیلات عالی
اگر تحصیلات خود را در هلند به پایان رسانده اید و ویزای تحصیلی هلند منقضی شده است، می توانید برای یک سال دیگر درخواست کار کنید. در سه سال پس از اتمام تحصیل می توانید برای گرایش جهت ویزای کار هلند اقدام کنید. برای اینکه واجد شرایط یک سال گرایش باشید، باید یکی از موارد زیر را انجام داده باشید:

دوره BA یا MA معتبر هلند را به پایان رساند.حداقل یک سال تحصیلات تکمیلی را در هلند گذرانده است.
ویزای قبلی هلند را برای تحقیقات علمی در هلند داشته باشید.
مدرک کارشناسی ارشد را کسب کرده باشید.
یک برنامه آموزش عالی را که با حکم وزیر تعیین شده است به پایان رساند.
یک مطالعه ارائه شده در رابطه با سیاست همکاری توسعه وزارت امور خارجه هلند را به پایان رساند
در چارچوب قانون سیاستگذاری فرهنگی، مطالعه ای را در هلند به پایان رساند.
تحصیلات تکمیلی MA یا فوق دکترا را به پایان رسانده یا دکترای خود را در یک موسسه آموزشی تعیین شده در خارج از کشور اخذ کرده است.
برای کار در هلند به عنوان محقق  شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

از سابقه تحصیلات عالی کافی برای ورود به دوره دکترا برخوردار باشید.
موسسه تحقیقاتی هلند که شما در آن تحقیق خواهید کرد توسط IND حمایت کننده شناخته شده است.
پروژه تحقیقاتی که در آن کار خواهید کرد، توسط این موسسه تأیید شده است.
شما با یک موسسه تحقیقاتی قرارداد کار / قرارداد میزبان دارید
درآمد ماهانه کافی از کارفرمای خود یا کمک هزینه / حامی مالی دریافت خواهید کرد.
برای افراد خود اشتغالی، مشاغل آزاد و کارآفرینان
اگر قصد دارید در هلند بمانید و کار خود را شروع کنید یا به عنوان فریلنسر کار کنید، می توانید برای ویزای کار خود اشتغالی هلند (اجازه اقامت) اقدام کنید.

شرایط ویزای کار هلند برای افراد مستقل از سایر ویزاهای کاری سخت تر است. شرایط خاصی وجود دارد که شما باید آنها را پر کنید و بسته به مورد خود ، ممکن است واجد شرایط ویزای “راه اندازی” هلند باشید.

شرایط
شرایط خاصی وجود دارد که برای همه اعمال می شود. علاوه بر این شرایط، شما و خانواده میزبان شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

شما قرار است به طور موقت در هلند و تحت یک برنامه تبادل از طریق آژانس شناخته شده au pair در هلند زندگی کنید.
سن شما ۱۸ سال یا بیشتر است اما کمتر از ۳۱ سال سن دارید.
شما با یک خانواده میزبان، آژانس واسطه ای هلندی یا خارجی یا آژانس au pair قرارداد منعقد نکرده اید که در صورت عدم اجرای تمام یا بخشی از قرارداد، موظف به پرداخت پول یا جریمه هستید.
شما مبلغی را به عنوان سپرده به آژانس واسطه ای هلندی یا خارجی یا آژانس au pair پرداخت نکردید.
شما برای افرادی که نیاز به مراقبت های تخصصی بیشتری دارند کار نخواهید کرد. مراقبت های تخصصی تر به معنای وظایف مراقبت است که به مهارت های خاصی نیاز دارد.
شما با خانواده میزبان اعضای خانواده درجه ۱، ۲ یا ۳ نیستید.
شما برای مقدمات اقامت خود در هلند بیش از ۳۴ یورو هزینه پرداخت نکردید.
شما قبلاً برای اقامت در هلند اجازه اقامت نداشته اید.
شما می خواهید با خانواده میزبان زندگی کنید. شما به عنوان ساکن آدرس خانواده میزبان در شهرداری ثبت نام می کنید.
خانواده میزبان شما در هلند در بانک اطلاعات سوابق شخصی شهرداری (BRP) شهرداری محل زندگی خود ثبت شده است.
خانواده میزبان شما از ۲ نفر یا بیشتر تشکیل شده است. این افراد ملیت هلندی یا مجوز اقامت معتبر هلند را دارند.
شما قبلاً برای خانواده میزبان در هلند یا خارج از کشور کار نکرده اید.
شما حداکثر ۸ ساعت در روز و حداکثر ۳۰ ساعت در هفته به عنوان au pair کار می کنید. شما حداقل ۲ روز در هفته مرخصی دارید.
شما فقط کارهای سبک خانگی را برای خانواده میزبان انجام می دهید.
شما و خانواده میزبان برای ۷ روز هفته یک برنامه روزمره کاری تنظیم می کنید. شما و خانواده این روال کار روزانه را امضا می کنید. برنامه کار روزمره  باید حداقل شامل موارد زیر باشد:

چند ساعت au pair کار خانگی سبک انجام می دهد؛
که ۲ روز در هفته au pair استراحت است.
علاوه بر au pair کار خانگی سبک نیز انجام می دهد. شخص دیگری باید بیان شود.
خانواده میزبان شما باید از درآمد کافی و پایدار مستقل برخوردار باشند.

سایر شرایط ممکن است برای اتباع ترکیه و اعضای خانواده آنها اعمال شود.

برنامه آنلاین
نمایندگی au pair شما می تواند این برنامه را بصورت آنلاین ارسال کند. لطفا از پورتال تجاری استفاده کنید.

برنامه آنلاین
هزینه ها
این اپلیکیشن ۳۲۰ یورو قیمت دارد.

چک لیست اسناد
نمایندگی au pair لیستی از اسناد مورد نیاز شما را دارد.

شما باید مدارک رسمی خارجی را به هلندی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی قانونی و ترجمه کنید.

اگر می خواهید برای راه اندازی مشاغل یا کار به عنوان فریلنسر به هلند بروید، پس باید به عنوان یک فرد خود اشتغالی یا کارآفرین درخواست اجازه اقامت (با مجوز کار) را بدهید.

این اجازه به مدت دو سال معتبر است اما قابل تمدید است. اگر مشاغل مرتبط با راه اندازی مشاغل خود را بر عهده گرفتید، کارفرمای احتمالی شما باید اجازه کار را به نام شما دریافت کند.

شما باید از مقامات هلندی اجازه کار به عنوان خود اشتغالی را بگیرید.  اگر می خواهید شرکتی تاسیس کنید ، برنامه تجاری و امور مالی شما توسط آژانس تصدی هلند ارزیابی می شود. ترتیبات ویژه ای برای شهروندان آمریکایی و کارآفرینان تازه کار در نظر گرفته شده است.

گذرنامه / سند هویت شما باید برای مدت اقامت معتبر باشد.
شما باید توانایی مالی کافی داشته باشید. این می تواند برگه های حقوق و دستمزد، اسنادی باشد که سهام شما در یک شرکت را در اختیار دارید؛ باشد یا نامه ای از یک آژانس مزایا.
شما باید بیمه درمانی داشته باشید. این باید تمام مدت زمانی را که در هلند زندگی می کنید تحت پوشش شما قرار دهد.


شما نباید “خطری برای نظم عمومی، صلح ملی یا امنیت ملی” داشته باشید.


شما باید اثبات هدف اقامت را نشان دهید. به عنوان مثال، قرارداد کار در هلند، سندی از یک موسسه آموزشی هلندی، یا گواهی ازدواج یا مشارکت مدنی.
ممکن است مجبور شوید که به یک آزمایش سل وارد شوید. این کار باید ظرف سه ماه از ورود به هلند انجام شود. اگر به این بیماری مبتلا هستید، باید تحت درمان آن قرار بگیرید. 

به خاطر داشته باشید اینها فقط شرایط عمومی هستند. 

سوالات متداول در مورد ویزای کاری هلند

شما می توانید فرم درخواست را ۳ ماه قبل از انقضا اجازه اقامت خود ارسال کنید. این به IND فرصت کافی برای تصمیم گیری می دهد. در صورت پاسخ مثبت، اجازه اقامت جدید شما به موقع آماده می شود.

اگرشما یکی از مجوز های اقامت زیر را دارید، نمی توانید این اجازه اقامت را (که به مدت ۱ سال معتبر است) تمدید کنید.

برنامه تعطیلات کاری / طرح تعطیلات کاری

سازمان خصوصی تبادل

au pair

کار به عنوان یک کارآموز 

کارآموزی برای افراد با تحصیلات عالی (فرصت مطالعاتی)

اجازه اقامت با هدف اقامت کار فصلی حداکثر مدت اقامت ۲۴ هفته است. تمدید فقط در صورتی امکان پذیر است که کمتر از ۲۴ هفته مجوز داشته باشید.

اینها تغییراتی است که می تواند در موقعیت شما برای ماندن تأثیرگذار باشد. مثلا:

شما اجازه اقامت با همسرتان را دارید و اکنون طلاق گرفته اید. این بدان معناست که شما دیگر شرایط اجازه اقامت خود را ندارید. شما نمی توانید اجازه اقامت خود را تمدید کنید.

شما برای کار در مشاغل پولی اجازه اقامت دارید، با این حال دیگر کاری ندارید.

اگر شرایط شما تغییر کرده باشد، نمی توانید اجازه اقامت خود را تمدید کنید. با این وجود می توانید اجازه اقامت خود را تغییر دهید.

اگر بخواهید در طول اقامت خود در هلند کار کنید ممکن است به مجوز کار نیاز داشته باشید. حتی اگر اقامت شما کمتر از ۹۰ روز باشد. از کارفرمای خود بخواهید این مورد را برای شما بررسی کند.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری هلند

چرا در هلند سرمایه گذاری کنیم؟

هلندی ها در پاسخ به این پرسش می‌گویند: 

شما نمی توانید موقعیت ما را زیر سوال ببرید. ما هیچ جزیره ای نیستیم ما در قاره، نزدیک به ۵۰۰ میلیون مشتری اروپا هستیم، و نیازی به گفتن مشتریان تجاری مان نیست.

زیرساخت های ما درجه یک است. فرودگاه کلاس جهانی ما، بندرهای برتر دریایی و شبکه های سریع السیر جاده ای، ریلی و باند پهن هیچ یک از آنها نیستند.

ما به زبان انگلیسی تسلط داریم. حدود ۹۰٪ هلندی ها انگلیسی صحبت می کنند – زبان تجارت در سراسر جهان – و بسیاری از مردم چند زبانه هستند.

ما فضای عالی کسب و کار داریم. فقط از BASF، بلومبرگ، سیسکو، دانون، امبرائر، فوجی فیلم، GlaxoSmithKline، جانسون، کیک کومان ، MarketAxess ،SABIC، خدمات مشاوره ای تاتا و صدها شرکت چند ملیتی دیگر که در هلند رونق دارند، بپرسید.

فرش نارنجی را پهن می کنیم. آژانس سرمایه گذاری خارجی هلند خدمات محرمانه و رایگان را برای  راه اندازی و گسترش شرکت شما در هلند ارائه می دهد.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان
 • شما حداقل شرکتی ۱،۲۵۰،۰۰۰ یورویی را در شرکتی مستقر در هلند یا صندوقی سرمایه گذاری می کنید که طبق گفته وزارت امور اقتصادی، در چارچوب مقرراتSEED ، صندوق مشارکت یا مشارکت قراردادی است.
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای مشاغل شخصی مستثنی است.
 • مبلغی را که شما باید سرمایه گذاری کنید؛ به حساب بانکی یک بانک هلندی یا بانکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با شعبه ای در هلند واریز می کنید. این شعبه تحت نظارت De Nederlandsche Bank (DNB)  اداره می شود. بانکهای تحت نظارت از مجوز واحد اروپا استفاده می کنند.
 • سرمایه گذاری شما برای اقتصاد هلند ارزش افزوده دارد. این مورد توسط آژانس تصدی هلند  (RVO)  ارزیابی خواهد شد. آژانس تصدی هلند از سیستم امتیاز استفاده می کند.

اگر سرمایه گذاری دارای ۲ مورد از ۳ معیار زیر باشد، ارزش افزوده وجود دارد:

 1. طی ۵ سال، حداقل ۱۰ شغل ایجاد شده است.
 2. سهمی در افزایش نوآوری شرکت هلندی ایجاد می شود. این ممکن است از طریق دیگر اختراع ثبت شده، سرمایه گذاری در نوآوری در فن آوری و غیر فناوری یا سرمایه گذاری در شرکتی که به یک بخش برتر تعلق دارد، اثبات شود.
 3. ارزش افزوده غیر مالی دیگری نیز وجود دارد، مانند دانش خاص، شبکه ها، مشتری ها و مشارکت فعال سرمایه گذار.
 4. سرمایه ای که سرمایه گذاری شده از طریق روش های نامشروع به دست نیامده است. IND می تواند اطلاعات مربوط به این مورد را از واحد اطلاعات مالی هلند (FIU – هلند) بخواهد. شما اجازه می دهید منشا سرمایه خود را در خارج از کشور تحقیق کنید.
 5. شما در یک درخواست قبلی برای اجازه اقامت ، اطلاعات نادرست داده یا اطلاعات مربوطه را پنهان نکرده اید.
 6. شما قبلاً به طور غیرقانونی در هلند نبوده اید.

شما می خواهید به عنوان یک کارآفرین تازه کار در هلند کار کنید. برای این کار به اجازه اقامت نیاز دارید. شرایط این اجازه اقامت چیست؟ و روش درخواست چگونه کار می کند؟

اجازه اقامت به عنوان “شروع کار” یک سال به جاه طلبان بلند پرواز برای راه اندازی یک شرکت نوآور در هلند می دهد. یک شرط در این زمینه نظارت بر آنها توسط یک ناظر (تسهیل گر) قابل اعتماد در هلند است. شرکتهای نوپا از پشتیبانی زیادی در هلند برای توسعه به شرکتهای موفق برخوردار می شوند. این برای کارآفرینان عالی است، اما برای اشتغال و اقتصاد نیز مفید است.

چرا در هلند کسب و کار راه اندازی می کنیم؟

هلند در ۵ اقتصاد برتر رقابتی در جهان قرار دارد. ما چیزهای زیادی برای ارائه به کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی داریم: دسترسی از طریق جاده، راه آهن ، بنادر و فرودگاه ها بسیار عالی است. علاوه بر این، زیرساخت های دیجیتال ما یکی از سریع ترین و قابل اعتمادترین ها در جهان است.

با یک فضای مناسب تجاری نیز شرایط خوبی برای زندگی فراهم می شود. هلند همچنین در آموزش (بین المللی)، مراقبت های بهداشتی و تفریحی از بهترین موقعیت‌های جهانی را به دست آورده است.

 • همکاری با یک مجری قابل اعتماد و باتجربه.
 • محصول یا خدمات نوآورانه ارائه دهد.
 • کارآفرین تازه کار برای حرکت از ایده به تجارت برنامه ای (گام به گام) داشته باشد.
 • کارآفرین مبتدی و تسهیل کننده هر دو در ثبت تجارت اتاق بازرگانی ثبت شده باشند.
 • منابع مالی کافی (منابع) کافی برای اقامت و زندگی در هلند وجود داشته باشد.

مجری چیست؟

یکی از شرایط اجازه اقامت همکاری مشترک با یک مشاور تجاری است: این همکاری باید در توافق نامه (امضا شده) بین کارآفرین تازه کار و مجری تنظیم شود.

مجری بسته به نیازهای خاص کارآفرین مبتدی بسته پشتیبانی سفارشی را به کارآفرین مبتدی ارائه می دهد. به عنوان مثال مجری ممکن است در راه اندازی یک تجارت نوآورانه به مدیریت عملیاتی، بازاریابی، تحقیق و سرمایه گذاری کمک کند.

مجری همچنین باید تعدادی از شرایط را داشته باشد:

 • مجری باید تجربه هدایت شرکتهای نوآور را داشته باشد.
 • تسهیل کننده باید از نظر مالی سالم باشد.
 • تسهیل کننده ممکن است در هر صورت در گیرنده یا ورشکسته نباشد و نباید دارای ارزش منفی باشد.
 • مجری ممکن است اکثریت علاقه به شرکت نوپا نداشته باشد.
 • مجری ممکن است تا درجه سوم (فرزند، والدین، ​​مادربزرگ ها، مادربزرگ ها، خاله / عموها) از اعضای کارآفرین عضو خانواده نباشد.
 • مجری یک معاون در سازمان دارد.
 • آژانس تصدی هلند (RVO) ارزیابی می کند که آیا مجری از شرایط فوق برخوردار است یا خیر و لیستی از مجریانی را که شرایط فوق را دارن ، حفظ می کند.

 شرایط گرفتن تابعیت توسط سزمایه گذاری
هلند طرح ویزای سرمایه گذار طلایی را در اکتبر ۲۰۱۳ برای جلب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد اشتغال در این کشور جهت بهره مندی از شرکت های نوپا و سرمایه های VC آغاز کرد.

این طرح اقامت فوری را به سرمایه گذاران ارائه می دهد و این طرح یکی از سریعترین زمان های تصویب (فقط ۱۰ روز) در میان تمام طرح های ویزای طلایی در اروپا است.

 این سرمایه گذاری باید ارزش افزوده و مزایایی برای اقتصاد هلند به همراه داشته باشد. هلند یک کشور مهم عضو شینگن در اتحادیه اروپا با بهترین استانداردهای زندگی در اروپا با دسترسی به خدمات بهداشتی، درمانی است.
از مزایای ویزای طلایی در هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر بدون ویزا در منطقه شینگن
 • اجازه اقامت برای خانواده و فرزندان بدون حداقل شرایط اقامت
 • آموزش عالی و مراقبت های بهداشتی.
 • تابعیت اتحادیه اروپا پس از ۵ سال زندگی.
 • گزینه سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات هلند مانند خرید خانه.
 • دسترسی به تابعیت دوگانه
 • سهولت تجارت در اروپا
  حق کار در هلند

حداقل سرمایه گذاری برای ویزای طلایی در هلند ۱،۲۵۰،۰۰۰ یا ۱.۲۵ میلیون یورو است که باید در یک شرکت هلندی برای ایجاد حداقل ۱۰ شغل سرمایه گذاری شود.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی هلند

اقامت دائم پس از ۵ سال زندگی بدون وقفه در هلند امکان پذیر است و پس از یک سال دیگر شما می توانید به “شهروند هلند” تبدیل  شوید. داشتن عدم سوپیشینه کیفری، دانش زبانی و فرهنگ هلندی نیز ضروری است.

گذرنامه هلند یکی از پاسپورت های بسیار با ارزش و بسیار مورد احترام در جهان است که با داشتن سفر بدون ویزا به ۱۷۳ کشور جهان از جمله ایالات متحده ، انگلستان و حق تسویه در ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، رتبه ۴ پاسپورت قدرتمند در رتبه بندی گذرنامه جهانی را دارد.

هلند برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) به دنبال راه اندازی کسب و کار هستند ویزا صادر می کند. ویزای راه اندازی یک مجوز اقامت است که حداکثر برای یک سال اعتبار دارد. در این سال انتظار می رود که با راهنمایی یک مجری مجرب، محصول یا خدمات جدید ابتکاری را تولید یا معرفی کنید.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی هلند

سالانه میلیون ها بازدید کننده و گردشگر سالانه به کانادا می آیند تا از دوستان و خانواده یا جاذبه های طبیعی کانادا دیدن کنند. ویزای توریسی کانادا برای یک دوره شش ماهه اعطا می شود و با این ویزا فقط یک بار می توان وارد کانادا شد. با این ویزا فقط می تواند برای اهداف اوقات فراغت یا گردشگری اقدام کنید. شما نمی توانید از این ویزا برای کار یا درخواست کار استفاده کنید. همچنین می توانید افراد تحت تکفل و فرزندان خود را نیز با این ویزا به همراه داشته باشید. ویزای توریسی معمولی ۲۷ روز پس از درخواست آماده می گردد. با این ویزا شما می توانید برای گردشگری و تفریح به سراسر کانادا سفر کنید. ویزای توریستی (که ویزای اقامت موقت نیز نامیده می شود) سندی رسمی است که ما در گذرنامه شما  درج می شود.

الزامات اخذ ویزای توریستی هلند

اسناد عمومی مورد نیاز برای درخواست ویزای هلند:

ابتدا فرم درخواست را بارگیری کنید، کامل و با صداقت پر کنید. همچنین می توانید فرم درخواست ویزای شینگن هلند را به صورت الکترونیکی پر کرده و سپس نسخه چاپی را چاپ کنید.

۲ عکس باید ضمیمه شود. عکس باید دارای فرم گذرنامه باشد – اخیراً عکس برداری تمام چهره با پس زمینه روشن. 

گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی – حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ بازگشت معتبر – لازم است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

کپی از رزرو بلیط برگشت شما. 

تأیید بیمه ویزای سفر با حداقل پوشش ۳۰،۰۰۰ € در هلند و کل منطقه شینگن

نامه ای حاوی اهداف سفر به هلند و برنامه سفر

رزرو برنامه سفر با تاریخ و شماره پرواز با مشخص کردن ورود و خروج از هلند

اثبات محل اقامت برای کل مدت اقامت مورد نظر در هلند

اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود)

اثبات تمکن مالی کافی برای دوره اقامت در هلند.

مدت اعتبار ویزای توریسی هلند

از آنجایی که ویزای توریستی شما یک ویزای کوتاه مدت است؛ به شما امکان می دهد حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در منطقه حضور داشته باشید.

با این وجود شما می‌توانید در شرایط خاص ویزای کوتاه مدت خود را تمدید کنید.

بیومتریک

فقط درصورتی باید وقت بیومتریک بگیرید که IND اطلاعات بیومتریک در مورد شما نداشته باشد. آیا IND هنوز داده های بیومتریک قدیمی شما را دارد؟ سپس ما برای تهیه سند اقامت شما مجدداً از آن استفاده خواهیم کرد. در این صورت شما نیازی به تعیین وقت قبلی ندارید و نیازی به مراجعه به میز IND نیست. اگر قبلاً قرار ملاقات گذاشته اید، ما از قبل در سیستم خود بررسی خواهیم کرد که آیا هنوز داده های بیومتریک قدیمی شما را داریم یا خیر و آیا هنوز می توانیم از آنها استفاده کنیم. در این صورت ما برای لغو قرار ملاقات با شما تماس خواهیم گرفت یا از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهیم کرد.

هلند کشوری است که بخشی از امپراتوری بزرگ هلند است. قسمت اعظم آن در اروپای غربی است، اما در کارائیب نیز مناطقی وجود دارد. بیش از ۱۷ میلیون نفر در آنجا زندگی می کنند. در شمال و غرب قسمت اروپایی هلند دریای شمال و در شرق آلمان و جنوب بلژیک قرار دارد. هلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.  پایتخت رسمی هلند آمستردام است. با این حال، دولت در شهر لاهه مستقر است.هلند دارای ده شهر مهم است. شهرهای هلند غالباً سرزنده، دوستدار محیط زیست هستند. اغلب هلند را با آسیاب های بادی، گل های لاله می شناسند. همچنین هلند به دوچرخه سواری مشهور است. سرمایه گذاری در زیرساخت های دوچرخه سواری در شهرهایی مانند آمستردام سفر با دوچرخه را در همه جا آسان و ایمن می کند. متوسط حقوق شروع یک فارغ التحصیل دانشگاهی در هلند ۲،۶۳۲ یورو در ماه است.

این کشور واقعاً کم ارتفاع و به طور قابل توجهی مسطح و دارای تعداد زیادی از دریاچه ها، رودخانه ها و کانال ها است. حدود ۲۵۰۰ مایل مربع (۶۵۰۰ کیلومتر مربع) از هلند از زمین های احیا شده تشکیل شده است که نتیجه فرآیند مدیریت دقیق آب که مربوط به دوران قرون وسطی است. در امتداد سواحل، زمین از دریا احیا شده و در داخل کشور، دریاچه ها و باتلاق ها تخلیه شده‌اند، به ویژه در کنار رودخانه های زیادی. تمام این سرزمین جدید به سطح خشک تبدیل شد. در ابتدا از نیروی انسانی و اسب بخار برای تخلیه زمین استفاده می شد، اما بعداً آسیاب های بادی مانند شبکه آسیاب در Kinderdijk-Elshout که اکنون جزئی از میراث جهانی یونسکو است جایگزین شدند. بزرگترین طرح های کنترل آب در نیمه دوم قرن نوزدهم و در قرن ۲۰ انجام شد، زمانی که پمپ های بخار و بعداً پمپ های برقی یا دیزلی مورد استفاده قرار گرفتند.

نیدرلند را “هلند” نگویید!

مردم معمولاً هنگام صحبت در مورد کشوری کم ارتفاع ، درمورد مراجعه به “هلند” یا “هلند” گیج می شوند. باید بدانید، نیدرلند از ۱۲ استان تشکیل شده است، و هلند منطقه ای است که از دو استان تشکیل شده است. هلند شمالی (نورد هلند) و هلند جنوبی (زوید هلند). از نظر تاریخی، هلند منطقه ای بود که بیشترین کمک را به اقتصاد و ثروت پادشاهی نیدرلند داشت. بنابراین به یک نام عمومی برای نشان دادن کل کشور تبدیل می شود، اگرچه به اشتباه استفاده شده است. ژانویه سال ۲۰۲۰ بود که دولت هلند در تلاش برای تغییر نام “رایج بین المللی” خود نام رسمی را با نام “نیدرلند” ثبت کرد.

هلند بیشترین تراکم جمعیت را در اروپا دارد

بر اساس داده های سازمان ملل، کل جمعیت هلند در آگوست سال ۲۰۲۰ ۱۷۱۴۰،۰۹۸ نفر بوده است. مساحت کل کشور ۳۳۷۲۰ کیلومتر مربع است و تراکم جمعیت آن ۵۰۸ نفر در هر کیلومتر مربع است. این امر باعث می شود هلند پرجمعیت ترین کشور در اتحادیه اروپا و یکی از پرجمعیت ترین کشورها در جهان باشد. جالب اینجاست که حدود ۹۲.۵٪ از جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند. و بیش از ۴۰٪ از کل جمعیت کشور در Randstad مجموعه ای از شهرهای آمستردام، روتردام ، لاهه و اوترخت.زندگی می کنند.

هلند کم‌ارتفاع ترین کشور در اروپا است

خوب، بنابراین این واقعیت ممکن است کاملاً تعجب آور نباشد، با توجه به اینکه هلند جهانی به معنای واقعی کلمه به عنوان “کشورهای پایین تر” ترجمه می شود. با این حال، تصور اینکه بیش از یک چهارم (۲۶٪) هلند در واقع زیر سطح دریا واقع شده است، تعجب آور است. بعلاوه، حدود ۶۰٪ از جمعیت در حال حاضر ۵ متر زیر سطح دریا زندگی می کنند. بلندترین نقطه کشور تپه ای در والسبربرگ در جنوب لیمبورگ است که در ۳۲۲.۵ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. در عین حال پایین ترین نقطه Zuidplaspolder است که ۷ متر زیر سطح دریا است.

هلند ششمین کشور خوشبخت جهان است

بر اساس گزارش خوشبختی جهانی ۲۰۲۰، هلند به عنوان ششمین کشور شاد جهان قرار دارد. این مطالعه سالانه با در نظر گرفتن عواملی مانند امید به زندگی سالم، آزادی، اعتماد، میزان فساد و حمایت اجتماعی، ۱۵۶ کشور را رتبه بندی می کند.

وقتی صحبت از رژیم غذایی می شود، هلندی ها سالم ترین افراد در جهان هستند

هلندی ها علاوه بر اینکه یکی از خوشبخت ترین ملت های کره زمین هستند، در بحث رژیم و تغذیه نیز یکی از سالم ترین ها هستند. در فهرست غذایی آکسفام ۱۲۵ کشور، آنها به دلیل داشتن فراوانترین ، مقوی ترین ، سالم ترین و مقرون به صرفه ترین غذا رتبه یک را دارند. بالاتر از فرانسه و سوئیس. علی رغم تمایل کشور به برخی غذاهای میان وعده هلندی بسیار شیطنت آمیز، به نظر می رسد که آنها در خوردن سبزیجات بسیار پیشرو هستند. و این عجیب نیست، با توجه به اینکه هلند دومین صادر کننده سبزیجات در جهان است.

هلندی ها از نظر جسمی فعال ترین کشور اروپایی هستند

هلندی ها علاوه بر کسب امتیازات مهم برای سلامتی و خوشبختی، از نظر جسمی بیشترین جمعیت فعال را در اروپا دارند. طبق استاندارد یورو، حدود ۵۶٪ از افراد هلندی به صورت هفتگی ورزش می کنند، در حالی که میانگین اروپا ۴۰٪ است. این عمدتا به دلیل زیرساخت های خارق العاده در سراسر کشور است که به افراد امکان می دهد برای کار یا تفریح ​​پیاده روی و دوچرخه سواری کنند.

هلندی ها اولین بازار سهام جهان را اختراع کردند

اکنون، این یک واقعیت نسبتاً شگفت آور درباره هلند است. به طرز حیرت انگیزی، اولین بازار سهام در جهان توسط قانونگذاران و بازرگانان هلندی در سال ۱۶۰۲ اختراع شد. بورس سهام آمستردام نیز در همان سال ایجاد شد و بسیاری این را قدیمی ترین صرافی “مدرن” در جهان می دانند. هلندی ها همچنین اولین کسانی بودند که گواهینامه Fairtrade را توسعه دادند و گواهینامه Max Havelaar را در دهه ۱۹۸۰ راه اندازی کردند.

 تعداد دوچرخه در هلند بیشتر از افراد است

بله درست است. بیش از ۲۲ میلیون دوچرخه در کشور وجود دارد و فقط ۱۷ میلیون دوچرخه‌سوار در این کشور زندگی می کنند. برخی منابع ادعا می کنند که هلندی ها مسافتی متوسط ​​۲.۹ کیلومتر در روز را طی می کنند و بیش از یک چهارم کل سفرها از دوچرخه استفاده می کنند. برخی دیگر اظهار می کنند که به طور متوسط ​، یک فرد هلندی ۱۰۰۰ کیلومتر در سال و در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ سفر را دوچرخه می کند. نکته منفی داشتن دوچرخه بسیار زیاد این است که سرقت بسیار زیاد است. به خصوص در آمستردام که معمول ترین جرم است. سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دوچرخه به سرقت رفته در هلند گزارش می شود، بنابراین مراقب باشید که در چه مکانی دوچرخه  خود را پارک می کنید.

 هلند دارای بالاترین سطح مهارت زبان انگلیسی در جهان است

آیا به هلند نقل مکان می کنید اما نمی توانید یک کلمه  هلندی صحبت کنید؟ پس خوش شانس هستید؛ زیرا این ملت باهوش بهتر از هر کشور غیر بومی، انگلیسی صحبت می کند. بر اساس شاخص مهارت انگلیسی EF ، هلندی ها در انگلیسی در رده های بالا قرار دارند و دانمارک و سوئد را با اختلاف شکست می دهند. بین ۹۰ تا ۹۳ درصد مردم می توانند انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت کنند. به نظر می رسد که به اندازه کافی چشمگیر نباشد ، حدود ۹۴٪ مردم هلند می توانند به دو زبان صحبت کنند، که بسیار بالاتر از میانگین ۵۴٪ اتحادیه اروپا است. با این وجود، در این بین هیچ مشکلی در تقویت مهارت های هلندی خود ندارید.

یک پنجم جمعیت هلند متولد خارجی هستند

اگر از زندگی در یک جامعه چند فرهنگی لذت می برید، در هلند احساس راحتی می کنید. بیش از سه میلیون نفر از ساکنان این کشور از نژاد غیر هلندی هستند و تقریباً از هر ۵ نفر یک نفر به این کشور اختصاص دارند. علاوه بر این، بیش از نیمی از مهاجران این کشور (۱.۷ میلیون نفر) منشا غیر غربی دارند. آنها عمدتاً از ترکیه، سورینام، مراکش، آنتیل ها و آروبا می آیند. این ترکیب چند فرهنگی به ویژه در آمستردام و روتردام احساس می شود، جایی که تقریباً از هر سه نفر یک نفر اصالت غیر غربی دارند. به لطف این تنوع فرهنگی، بسیاری از غذاهای قومی خوشمزه را در شهرهای بزرگ هلند کشف خواهید کرد.

هلند یک زبان رسمی دارد

هلندی تنها زبان رسمی هلند است، اگرچه انگلیسی نیز توسط اکثریت مردم صحبت می شود. تخمین زده می شود که کمتر از ۴۰۰۰۰۰ نفر به زبان فریزی صحبت می کنند، که این زبان نیز در استان شمالی فریسلند یک زبان رسمی است. این بدان معناست که از قضا مردم هلند بسیار بیشتر از فریزی انگلیسی صحبت می کنند. لیمبورکی، هلندی و ساکسون پایین و گرونینگ نیز زبانهای اقلیت هستند، اگرچه این زبانها فقط در مرزهای هلند و آلمان شنیده می شوند که متعلق به یک زبان مستمر گویش هلندی-آلمانی هستند. جالب اینجاست که هلند زبان اشاره هلندی خود را نیز دارد، Nederlandse Gebarentaal (NGT)، که توسط حدود ۱۵۰۰۰ نفر استفاده می شود.

هلندی ها در واقع قدبلندترین کشور جهان هستند

بله، شایعات درست است – هلندی ها با قد متوسط ​​۱۷۵.۶۲ سانتی متر، بلندترین افراد جهان هستند. مردان هلندی همچنین با ۱۸۳.۵۳ میانگین  سانتی متر قد بلندترین در جهان هستند. برخی از محققان می گویند عوامل محیطی مانند نابرابری اجتماعی کم، مراقبت های بهداشتی جهانی و مصرف زیاد لبنیات از عوامل موثر در این امر هستند. بنابراین اگر می خواهید چند اینچ قد بلندتر شوید، ارزش این را دارد که به بازارهای پنیر هلندی بروید!

بیش از ۱۰۰۰ آسیاب بادی در هلند وجود دارد

در هلند بیش از ۱۰۰۰ آسیاب بادی وجود دارد که بسیاری از آنها در طول سال برای بازدید کنندگان باز هستند. برخی از آسیاب های بادی مانند ۱۹ مورد در سایت میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند، هنوز هم از آنها برای تخلیه آب از زمین استفاده می شود. در همین حال، مانند مولن دو والک در لیدن ، برای تبدیل کردن دانه ها به آرد استفاده می شود. مانند بسیاری از آسیاب های بادی در هلند، همچنین شامل یک موزه هستند و از مهمانان دعوت می کند تا به داخل خانه نگاه کنند و از تاریخچه آن مطلع شوند. فقط چند آسیاب بادی هنوز در کشور به صورت تجاری فعالیت می کنند، اما اگر فرصتی پیدا کنید ارزش بازدید از آنها را دارد.!

لاله ها بومی هلند نیستند

اکنون، این واقعیت ممکن است شما را متعجب کند زیرا باور کنید یا نکنید، گل لاله، در اصل در خاک هلند رشد نکرده است. لاله رنگارنگ در واقع در قرن شانزدهم از ترکیه وارد شده است ، با این حال از آن زمان نقش مهمی در فرهنگ هلند داشته است. در دهه ۱۶۳۰ ، “شیدایی لاله” گریبان هلند را گرفت و قیمت ها افزایش یافت تا اینکه این باعث جذب بسیاری از کشاورزان به روی آوردن کشت گل شد، قبل از اینکه صنعت در سال ۱۶۳۷ ناگهان از بین برود و بسیاری از مردم را در فقر قرار دهد. تا آخرین زمستان جنگ جهانی دوم که هلندی های گرسنه پیازهای لاله را به عنوان منبع غذایی کشف کردند. اکنون، هر سومین شنبه ماه ژانویه، هلندی ها روز ملی لاله ها – آغاز رسمی فصل لاله ها – را با برداشت رایگان گل و جشنواره های گل جشن می گیرند.

نارنجی رنگ ملی هلند است

با وجود اینکه پرچم هلند قرمز، سفید و آبی است، در واقع نارنجی رنگ ملی است. دلیل این امر این است که سلطنت از خانه نارنجی است و تا زمان پادشاهی، ویلم الکساندر شاهزاده نارنجی بود. برای بزرگداشت میراث کشور، هلندی ها در روزهای افتخار ملی نارنجی می پوشند و تیم های ورزشی آنها نیز لباس نارنجی روشن می پوشند. در( Koningsdag ) روز پادشاه، در ۲۷ آوریل، هلندی ها نیز لباس نارنجی پوشیده و کشور خود را با مهمانی های بیرون، پیک نیک و رژه جشن می گیرند.

هلندی ها هویج را نارنجی کردند

صحبت از نارنجی شد!  واقعیت شگفت انگیز دیگری در مورد هلند شامل هویج فروتن است. برای قرن ها تقریباً همه هویج ها زرد، سفید یا بنفش بودند. با این حال، در قرن هفدهم، بیشتر این سبزیجات ترد به نارنجی تبدیل شدند. به طرز شگفت انگیزی، این تحول کاملا سیاسی بود. تولید کنندگان هلندی آنها را به عنوان ادای احترام به ویلیام اورنجی که رهبری مبارزه برای استقلال هلند را انجام داد. با این حال، رنگ چشمگیر گیر کرد و در نهایت گونه های اصلی از بین رفتند.

خواه قصد داشته باشید برای ملاقات، تحصیل یا کار و اقامت دائم در هلند بروید، بر این اساس باید برای ویزای شینگن هلند متفاوت اقدام کنید.

ویزای شینگن کوتاه مدت (۹۰ روز یا کمتر)

اگر می خواهید حداکثر ۹۰ روز به هلند سفر کنید ممکن است نیاز به ویزای کوتاه مدت شینگن داشته باشید. این به ملیت شما بستگی دارد. ویزا به شما امکان می دهد در یک دوره ۱۸۰ روزه آزادانه در داخل هلند و سایر کشورهای شینگن سفر کنید.

اگر ممنوعیت سفر اتحادیه اروپا برای ساکنان کشور شما برداشته شده است، می توانید برای همه گروه های ویزا درخواست دهید. اگر ممنوعیت سفر اتحادیه اروپا برای ساکنان کشور شما برداشته نشده است، فقط در صورت قرار گرفتن در گروه های معافیت می توانید درخواست ویزا کنید.

ویزای طولانی مدت

اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در هلند بمانید ، ممکن است به ویزای طولانی مدت نیاز داشته باشید. به این مجوز برای اقامت موقت (MVV) نیز گفته می شود.

ویزای کارائیب

اگر قصد سفر به مناطق کارائیب پادشاهی هلند را دارید، ممکن است به ویزای کارائیب نیاز داشته باشید. به شما این امکان را می دهد که از آروبا ، بونیر ، کوراسائو ، صبا ، سنت اوستاتیوس و سنت مارتن دیدن کنید.

تسهیل ویزا

اگر می خواهید با یکی از اعضای خانواده خود که دارای شهروندی اتحادیه اروپا EEA ، یا سوئیس است، به هلند سفر کنید یا در آنجا به آنها بپیوندید، می توانید برای تسهیل ویزا اقدام کنید.

شما برای نمایندگی هلند در کشور خود (کشور مبدا) درخواست ویزا می کنید. یا در کشوری که با اجازه اقامت معتبر در آن زندگی می کنید (کشور محل اقامت). می توانید درخواست ویزا را زودتر از ۶ ماه قبل از سفر به هلند ارائه دهید. افرادی که برای کار طولانی مدت در دریا هستند می توانند از ۹ ماه قبل از عزیمت درخواست ویزا کنند.

تقریباً همیشه باید شخصاً برای ویزا اقدام کنید. تنها در صورتی می توانید شخص دیگری درخواست خود را ارسال کند که قبلاً عکس و اثر انگشت را در طی ۵۹ ماه از زمان ارسال درخواست خود ارسال کرده باشید

شما اغلب باید درخواست ویزا را به یک آژانس خارجی ارسال کنید:  آژانس درخواست را می پذیرد و برای ارزیابی به نمایندگی هلند ارسال می کند.

لطفا در نظر داشته باشید که درخواست ویزا زمان زیادی را می برد. بنابراین، به موقع برای این کار اقدام کنید. تا زمانی که اطمینان پیدا نکنید که ویزا دریافت می کنید، هرگز رزرو را نهایی نکنید.

 

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی هلند

شما باید شرایط زیر را رعایت کنید:

شما یک سند مسافرتی معتبر دارید، به عنوان مثال پاسپورت. سند سفر هنوز باید ۳ ماه پس از پایان دوره ویزا معتبر باشد. همچنین باید بیشتر از ۱۰ سال از صدور  آن نگذشته نباشد.
شما تهدیدی برای نظم عمومی، امنیت ملی یا روابط بین الملل یکی از کشورهای شینگن نیستید.
شما یک هدف سفر در هلند دارید. به عنوان مثال رزرو هتل یا دعوت نامه اسپانسر در هلند. این حامی دارای اجازه اقامت معتبر است و یا یک شهروند هلند است. حامی مالی از فرم اثبات حمایت مالی یا محل اقامت خصوصی استفاده می کند.
شما برای اقامت در هلند، ترانزیت یا سفر برگشت از امکانات مالی کافی برخوردارید:
شما برای هر نفر در طول مدت اقامت خود در هلند حداقل ۵۵ یورو دارید. یا شخصی در هلند اقامت شما را از نظر مالی حمایت  می کند. این می تواند اسپانسر دعوت کننده شما باشد، یا شخص ثالث تصادفی نیز باشد. اسپانسری که از اقامت شما حمایت مالی می کند، باید درآمد کافی و پایداری داشته باشد. معمولاً حامی مالی می تواند ۲ بزرگسال (+ ۲ کودک) را حمایت مالی کند. اما سفارت یا کنسولگری درمورد درخواست ویزا تصمیم گیری می کند در پایان تصمیم می گیرد که چه تعداد از افراد ممکن است توسط یک حامی مالی حمایت شوند.
شما به نام خود بیمه مسافرتی (پزشکی) دارید. شما بیمه را در کشور مبدا خود (یا کشور دیگری) انجام می دهید. اسپانسر دعوت کننده از شما همچنین می تواند برای شما در هلند بیمه کند.
این بیمه حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو را شامل می شود – برای هزینه های پزشکی در هلند / منطقه شینگن، شامل هزینه های زیر:
هزینه های بازگشت به کشور مبدا شما به دلیل شرایط پزشکی.
مراقبت های پزشکی فوری
درمان اورژانس در بیمارستان.
شما برای بازگشت به کشور مبدا یا محل اقامت خود دلایل کافی دارید. به عنوان مثال،  شما در آنجا کار، بچه (در سنین مدرسه) یا خانه شخصی خود دارید. و  فقط داشتن بلیط برگشت کافی نیست.

با ویزای فوری بله.
در صورت تمایل به ملاقات با خانواده به دلیل مرگ یا بیماری قطعی یکی از اقوام ساکن هلند، ممکن است درخواست ویزای فوری کنید. ویزای فوری معمولاً Schengenvisa نیست و فقط اجازه دسترسی به هلند را می دهد.
فقط در صورتی می توانید برای ویزای فوری اقدام کنید که یکی از اعضای درجه یک یا دوم خانواده فردی در هلند باشید که به سختی بیمار شده یا فوت کرده باشد. این شامل:

والدین، ​​فرزندان، خواهر و برادرها (خواهران و برادران)
پدربزرگ و مادربزرگ
برادر / خواهر شوهر، پسر / عروس، پدر و مادر
ناپدری ها، فرزندان ناتنی، برادر ناتنی یا خواهر 
یکی از اعضای خانواده در هلند برای درخواست ویزای فوری مجبور است با IND تماس بگیرد. سپس خودتان برای ارائه درخواست ویزا به نمایندگی هلند مراجعه می کنید.

شرایط ویزای هلند برای کودکان زیر سن قانونی:
اثبات درآمد منظم والدین (قرارداد کار با درآمد ماهانه مشخص شده یا بیانیه بانکی یا پروانه کسب) اجازه سفر محضری از طرف والدین (رضایت نامه سفر والدین) اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی می کند – رضایت نامه محضری والدین 
* توجه: هنگام مراجعه به سفارت / کنسولگری هلند در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن قانونی خود را همراهی کنند.

ویزای کوتاه مدت تا ۹۰ روز اعتبار دارد. ویزا را به تعداد روزهایی که روی درخواست خود نشان داده اید دریافت خواهید کرد.

در ویزای کوتاه مدت (نوع C) آمده است:

تاریخ شروع اعتبار ویزا (از آن روز شما می توانید به منطقه شینگن سفر کنید).
تعداد روزهایی که در منطقه شینگن مجاز هستید.
تاریخ پایان اعتبار ویزا (از همان روز شما باید از منطقه شینگن خارج شده باشید).
این که آیا شما می توانید با ویزای معتبر یک بار (یکبار ورود) و یا چندین بار (چند بار ورود) به منطقه شینگن سفر کنید؟
مدت اقامت
شما می توانید برای ویزای کوتاه مدت یک سفر (ویزای یک بار ورود) یا سفرهای بیشتر (ویزای چند بار ورود) اقدام کنید. هر دو ویزا به شما امکان می دهد در یک دوره ۱۸۰ روزه در هلند یا کشور دیگری در منطقه شینگن حداکثر ۹۰ روز اقامت داشته باشید.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی