کشور مجارستان

مجارستان با داشتن پایتخت بوداپست که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود ، در میان مقاصد مهم گردشگری در اروپا قرار دارد. این کشور علیرغم اندازه نسبتاً کوچک خود ، مکانهای مختلفی از میراث جهانی ، ذخایر زیست کره یونسکو ، دومین دریاچه بزرگ حرارتی در جهان (دریاچه هویز) ، بزرگترین دریاچه در اروپای مرکزی (دریاچه بالاتون) و بزرگترین مراتع طبیعی در اروپا (هورتوباگی). هر آنچه نیاز است در مورد ویزای مجارستان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان عضوی از منطقه موسوم به شینگن است که در حال حاضر یکی از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد. توافق نامه شینگن در ۱۴
ژوئن ۱۹۸۵ در نزدیکی شهر شینگن در لوکزامبورگ به امضا رسید.
با اجرای مفاد توافق نامه شینگن پنج سال بعد با کنوانسیون شینگن تکمیل شد. این معاهدات با هم منطقه شنگن بدون مرز اروپا را بدون کنترل مرزهای داخلی ایجاد کردند.
چندین عضو اتحادیه اروپا، یعنی بلغارستان، قبرس، ایرلند، رومانی و انگلستان در حال حاضر بخشی از همکاری شینگن نیستند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در
مجارستان ملزم به داشتن ویزای تحصیلی مجارستان هستند.

شرایط عمومی
دریافت ویزای تحصیل مجارستان

دانشجویان بین المللی که می خواهند بیش از ۹۰ روز متوالی در مجارستان بمانند و جز شهروندان اتحادیه اروپا نیستند. باید برای اقامت در این کشور درخواست ویزای تحصیلی مجارستان را دهند.

شرایط ویزای تحصیلی
دانشجویی مجارستان، برای افراد مختلف متفاوت است. بنابراین مهم است که پیش از این در مورد مقررات ورود (از کشور خود) را درخواست کنید. برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان، ابتدا باید از دانشگاه مجارستان پیشنهاد داشته باشید. شما فقط می توانید:
برای ویزای دانشجویی خود قبل از عزیمت از کنسولگری یا سفارت مجارستان که صلاحیت آن در ایالت یا کشور محل اقامت دائم شما است، اقدام کنید. پردازش ویزا معمولاً حدود یک ماه به طول می انجامد، اما ممکن است طولانی تر باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هرچه زودتر اقدام کنید تا از بروز هرگونه عارضه غیر ضروری جلوگیری کنید.

دانشجویان بین المللی که می خواهند بیش از ۹۰ روز متوالی در مجارستان بمانند و جز شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، باید برای اقامت در این کشور درخواست ویزای تحصیلی مجارستان را دهند.

شرایط ویزای دانشجویی مجارستان، برای افراد مختلف متفاوت است. بنابراین مهم است که پیش از این در مورد مقررات ورود (از کشور خود) را درخواست کنید. برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان، ابتدا باید از دانشگاه مجارستان پیشنهاد داشته باشید. شما فقط می توانید برای ویزای دانشجویی خود قبل از عزیمت از کنسولگری یا سفارت مجارستان که صلاحیت آن در ایالت یا کشور محل اقامت دائم شما است، اقدام کنید. پردازش ویزا معمولاً حدود یک ماه به طول می انجامد، اما ممکن است طولانی تر باشد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هرچه زودتر اقدام کنید تا از بروز هرگونه عارضه غیر ضروری جلوگیری کنید.

 • گذرنامه معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های مجارستان
 • اثبات تمکن مالی در تامین هزینه‌های زندگی در مجارستان در طول دوره تحصیلی
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی مجارستان
 • پرداخت هزینه بررسی پرونده ویزای تحصیلی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عدم سابقه کیفری

وقتی کنسولگری‌ها به قرار ملاقات احتیاج دارند، ممکن است لازم باشد حدود ۴ تا ۶ هفته قبل آن را تعیین کنید زیرا زمان قرار ملاقات محدود است. پس از قرار ملاقات، زمان پردازش ویزا معمولاً ۱ تا ۴ هفته بیشتر طول می کشد.  شما باید ظرف ۱۵ روز پس از ورود به مجارستان برای اجازه اقامت خود اقدام کنید. این مورد هم برای شهروندان اتحادیه اروپا و هم برای کشورهای غیر اتحادیه اروپا که قصد دارند بیش از ۹۰ روز در مجارستان بمانند اعمال می شود.

در اینجا اسنادی آورده شده است که ممکن است در هنگام درخواست دانشگاه خود ارائه دهید:

 • اسکن دیپلم شما (دبیرستان یا لیسانس)
 • متن / سوابق دوره های قبلی شما
 • اسکن گذرنامه و / یا شناسنامه شما
 • CV شما
 • نمرات آزمون‌ها
 • مدارک بورسیه یا بودجه
 • توصیه نامه ها (۲ یا ۳)
 • نمونه کارهای موجود در رزومه

شرایط ورود و پذیرش

شرایط ورود و پذیرش در مجارستان از استانداردهای فرآیند بولونیا پیروی می کند . این بدان معنی است که برای دسترسی به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا باید مدرک کارشناسی اخذ شود. برای واجد شرایط بودن برای دریافت مدرک BA باید گواهینامه های تسلط به زبان ، دیپلم و سایر مدارک مورد نیاز برنامه را داشته باشید.

برای درخواست  مجوز اقامت با هدف تحصیل  باید برای صدور مدارکی که برای ورود به مجارستان نیاز دارید به سفارت محلی  مجارستان  در کشور خود مراجعه کنید زیرا مدارس نیز ممکن است برخی از این مدارک را برای پذیرش درخواست شما بخواهند. برای توجیه صلاحیت تحصیلات عالی به یک نسخه از مدرک دبیرستان نیاز خواهید داشت.

به طور کلی ، برای ارسال باید اسناد زیر را داشته باشید:

 • یک CV به روز
 • نامه انگیزه
 • کپی گذرنامه / شناسه خود را
 • اثبات مهارت زبان
 • ترجمه انگلیسی رونوشت سوابق
 • ترجمه انگلیسی مدارک به دست آمده
 • دو نامه مرجع دانشگاهی

 

دانشجویان متقاضی برای اخذ مدرک لیسانس (۳ سال) باید دیپلم دبیرستان ترجمه شده به زبان مجاری یا انگلیسی را با متن متناسب دوره ها و نمرات داشته باشند. برخی از دوره ها علاوه بر ارائه این مدارک ، ممکن است به آزمون ورودی نیز نیاز داشته باشند.

متقاضیان برای کارشناسی ارشد (۲ سال) باید فتوکپی دیپلم لیسانس خود را ارائه دهند و احتمالاً باید در یک آزمون ورودی شرکت کنند.

اگر کسی مایل به دریافت مدرک دکترا (۲ + ۲ سال) باشد ، حداقل شرط داشتن مدرک دانشگاهی معادل مدرک کارشناسی ارشد است. پیش نیاز ورود به دوره های دکترا مدرک MA / MSc یا معادل MA یا MSc است. در یک برنامه دکترا ، شما باید ۲۴۰ اعتبار را طی ۴ سال تحصیل تکمیل کنید. در پایان ترم چهارم ، یک امتحان نهایی باید انجام شود. پس از یک امتحان موفقیت آمیز ، ۲ سال آخر دوره دکترا در مورد انجام تحقیق و نوشتن پایان نامه شما است که با یک سال دیگر قابل تمدید است.

 

ویزا در مجارستان

موسسات در مجارستان برنامه ها را براساس مطالعات قبلی متقاضیان و معدل (GPA) رتبه بندی می کنند ، همچنین ممکن است مورد نیاز برخی از موسسات تجربه کار و تحقیقات باشد.

برای پذیرش در یک موسسه آموزش عالی مجارستان ، دانشجویان احتمالی باید نشان دهند که شرایط خاصی را دارند. اگرچه سیستم ورودی کلی وجود دارد ، شرایط ورود ممکن است در بعضی از موسسات آموزش عالی متفاوت باشد ، بنابراین همیشه قبل از اقدام در هر موسسه شرایط را بررسی کنید.

 1. پذیرش تحصیل در دانشگاه مجارستان را بگیرید.
 2. برای تعیین وقت ویزای نوع D خود با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری مجارستان تماس بگیرید. (بیش از سه ماه قبل از شروع برنامه)
 3. در سفارت یا کنسولگری فرم درخواست تکمیل شده، گذرنامه، بیومتریک و هزینه درخواست (۶۰ یورو) را ارائه دهید.
 4. هرگونه دلیل لازم در زمینه تحصیلات و امور مالی خود ارائه دهید.
 5. تا یک ماه  می‌توانید صبر کنید و در مورد ویزای خود تصمیم بگیرید.
 6. به مجارستان سفر کرده و ظرف ۳۰ روز اجازه اقامت خود را جمع آوری کنید.

در مجارستان به عنوان دانشجو کار کنید

 

آیا در دوران تحصیل به کار در مجارستان فکر می کنید؟

برخی از شما ممکن است برای تأمین هزینه های زندگی یا کسب تجربه کار ارزشمند تصمیم بگیرید که در طول تحصیل یا تعطیلات تابستانی به صورت نیمه وقت کار کنید. در حال حاضر ، بسته به تابعیت شما ، حقوق و تعهدات مختلفی وجود دارد.

 • اگر دانشجویی هستید که از یک کشور EEA (کشورهای عضو اتحادیه اروپا و نروژ ، سوئیس ، ایسلند و لیختن اشتاین) آمده اید ، در مورد ساعت کاری محدودیتی ندارید و باید کارت ثبت نام داشته باشید.
 • اگر شهروند کشوری هستید که بخشی از منطقه اقتصادی اروپا نیست (ایالت غیر EEA) ، می توانید در طول تحصیل با مجوز اقامت برای اهداف تحصیل استخدام شوید و در طول دوره تحصیل خود ۲۴ ساعت در هفته کار کنید ، یا ۹۰ روز یا ۶۶ روز کاری خارج از دوره تحصیل.

دلایل یافتن شغل در طول تحصیل:

 • کارفرمایان ساعات کار و شرایط انعطاف پذیر را برای دانشجویان فراهم می کنند (نیمه وقت ، ۴ یا ۶ ساعت در روز)
 • شما می توانید هزینه زندگی خود را در کنار هزینه ماهانه خود تأمین کنید
 • شما تجربه کار کسب می کنید

 

دفاتر شغلی
اکثر موسسات آموزش عالی در مجارستان دفاتر شغلی خود را دارند که دانشجویان می توانند در مورد مشاغل موجود اطلاعاتی کسب کنند. این دفاتر فرصت های شغلی را از طریق پایگاه های داده و همچنین سازماندهی برنامه هایی برای دانشجویانی که به دنبال شغل هستند ، ارائه می دهند و در برنامه ریزی و مدیریت شغلی به شما کمک می کنند.

تحصیل در مجارستان چگونه است؟

سیستم آموزش عالی در مجارستان بسیار شبیه آنچه در سایر کشورهای اروپایی می یابید، است. در حالی که می توانید تقریباً هر رشته ای را که فکر می کنید مطالعه کنید؛ به یاد داشته باشید که دانشگاه های بزرگتر از کالج های کوچکتر گزینه های گسترده تری دارند. همچنین برنامه های دارای مدرک تحصیلی مشترک برای کسانی که به اندازه کافی بلند پروازانه قادر به مقابله با دو درجه همزمان هستند وجود دارد.

رشته های تحصیلی محبوب تحصیل در مقطع لیسانس در مجارستان

مدارک انگلیسی زیادی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برای شروع، اینها از محبوب‌ترین گزینه ها هستند:

 • مهندسی در مجارستان
 • بازرگانی در مجارستان
 • علوم انسانی در مجارستان
 • پزشکی در مجارستان
 • موسیقی در مجارستان

دانشگاه‌های برتر مجارستان

در زیر برخی از بهترین دانشگاه‌های مجارستان معرفی شده که بهتر است برای تحصیل خود در نظر بگیرید:

 • دانشگاه سگد
 • دبرسن
 • دانشگاه Eötvös Loránd
 • Pecs
 • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

مدرک فوق لیسانس در مجارستان

مدرک کارشناسی ارشد در مجارستان ممکن است یک سال یا دو سال باشد. برنامه‌ها در دانشگاه‌های دولتی مجارستان همیشه دو ساله هستند  در حالی که موسسات خصوصی و خارج از کشور احتمالاً برنامه های یک ساله را ارائه می دهند.

مانند سایر کشورهای اروپایی اعتبارات از طریق ترکیبی از دوره های اجباری / هسته ای و دوره‌ها یا فعالیت‌های اختیاری کسب می شود. تدریس برای مقاطع فوق لیسانس بصورت حضوری یا بصورت مجازی از طریق سخنرانی‌ها، سمینارها، آموزش ها و موارد عملی انجام می شود. ارزیابی براساس تکالیف درسی، امتحانات و پایان‌نامه نهایی انجام می شود.

زبان تدریس در این کشور،  زبان مجاری است. اما بسیاری از موسسات تصمیم گرفته اند برنامه های کارشناسی ارشد کامل را به زبان انگلیسی ارائه دهند. هم برای دانشجویان محلی و هم برای جذب دانشجویان بین المللی.

هزینه های کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیلات تکمیلی در مجارستان می تواند یک انتخاب بسیار مقرون به صرفه باشد، اما هزینه دقیق آن معمولاً به ملیت، سیاست دانشگاه و البته شرایط مالی شما بستگی دارد. به طور کلی در مورد هزینه‌های تحصیل در مجارستان دو دسته دانشجو وجود دارد:

 • دانشجویان با بودجه
 • دولتی  دانشجویان مستقل.

دانشجویان مجارستانی به طور کلی از طریق بودجه دولتی تأمین می شوند، اما اتباع اتحادیه اروپا / EEA نیز ممکن است بتوانند برای این وضعیت درخواست دهند ( به ویژه اگر دارای سوابق تحصیلی عالی باشند). این دانشجویان شهریه نمی پردازند اما احتمالاً مجبور به پرداخت هزینه های اضافی برای تحصیل خود هستند. با این حال، به دلیل محدودیت مکان ها، رقابت برای وضعیت بودجه ای دولتی می تواند بسیار سخت باشد.

اگر واجد شرایط مکانی برای تأمین اعتبارات دولتی نیستید، باید شهریه پرداخت کنید. این موارد در سطح ملی تنظیم نمی شوند و از موسسه ای به موسسه ای دیگر متفاوت است.  به عنوان مثال، برخی از دانشگاه ها برای نمایش هزینه های خود از ارزهای مختلف استفاده می کنند ( فورینت مجارستان، یورو و دلار آمریکا رایج است. هزینه ها بین ۹۴۰ تا ۸،۴۶۰ یورو در سال است).

همه دانشجویان باید هزینه درخواست، هزینه ثبت نام و هزینه امتحان را پرداخت کنند. این در موسسات مختلف بطور قابل توجهی متفاوت است، اما معمولاً بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو است. ممکن است مجبور شوید هزینه کارت دانشجویی را نیز پرداخت کنید.

دکتری در مجارستان

مجارستان یکی از اعضای حوزه آموزش عالی اروپا (EHEA) است. و از قالب سه دوره ای تنظیم شده توسط روند بولونیا پیروی می کند. دکترای مجارستان مدارک دوره سوم است. که برای دانشجویان طراحی شده است که قبلاً در مقطع کارشناسی کارشناسی و کارشناسی ارشد در مقطع کارشناسی ارشد مدرک موجود را گذرانده اند.

مدرک کارشناسی ارشد در رشته های مختلف تحصیلی از جمله هنر، تجارت، مهندسی و فناوری، حقوق، علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم زیست شناختی و زندگی و علوم طبیعی در دسترس است. در هر یک از این رشته های تحصیلی، تخصص‌های عملی متعددی در رشته های خاص موجود است.

آزمون های زبان انگلیسی 

برای تحصیل در مجارستان، باید اثبات مهارت زبان انگلیسی خود را ارائه دهید. گواهینامه‌هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های مجارستان پذیرفته می شوند:

 • PTE Academic
 • TOEFL iBT
 • آیلتس آکادمیک
 • مهارت C1 پیشرفته یا C2
  با این حال، همیشه باید وب سایت دانشگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دقیقاً به چه شرایطی نیاز دارید.

انواع درجه دکتری در مجارستان

دانشگاه ها در مجارستان دو نوع دکترا اعطا می کنند: PhD (دکتری فلسفه) و DLA (دکتری هنرهای لیبرال) . جدا از نام آنها (و افراد مرتبط)، این دو مدرک از نظر عملکردی مشابه یکدیگر هستند. هر دو مدرک علمی پژوهشی هستند که براساس اتمام یک پایان نامه اصلی قابل توجه اعطا می شوند.

روند دریافت دکتری مجارستان

بر خلاف برخی دیگر از سیستم‌های دکتری (که صرفاً به تحقیقات مستقل تمرکز دارند)، برنامه های دکتری در مجارستان به دو مرحله تقسیم می شوند:

فاز اول که برای ۱-۲ سال به طول می انجامد. و شامل یک برنامه آموزشی واحد تدریس، انجام آزمایش ها، سمینارها و دیگر آموزش به ارزش ۱۲۰ ECTS اعتبارات  این طراحی شده است تا دانش موضوعی دقیق علمی را به عنوان پایه ای برای تحقیقات مستقل شما ارائه دهد.

مرحله دوم برای ۲-۳ سال، که در طی آن شما خواهد شد به عنوان یک کامل به رسمیت شناخته شده به طول می انجامد و دانشجوی دکتری تحقیق یک پروژه اصلی است. اکثر برنامه ها همچنین یک سال اضافی اختیاری را برای نوشتن پایان نامه خود در نظر می گیرند.

روی هم رفته طول دوره دکترا تمام وقت در مجارستان معمولاً ۳-۶ سال است. این طولانی تر از دکتری استاندارد است که در برخی دیگر از کشورها اعطا می شود. با این حال وقت اضافی که برای یک دوره دکترای مجارستان صرف خواهید کرد. می تواند ارزش قابل توجهی به درجه شما اضافه کند.  مرحله اولیه تحصیل تدریس شده تخصص اضافی را برای شما فراهم می کند. و انتقال به تحقیقات مستقل را آسان تر از آنچه ممکن است باشد.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی مجارستان

هزینه‌های تحصیل ارزانتر: هزینه‌های تحصیل در مجارستان از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. اما شما می توانید انتظار داشته باشید که به طور قابل توجهی کمتر از دیگراز مقاصد  تحصیلات تکمیلی پرداخت کنید.

موقعیت مکانی مجارستان در اروپا: مجارستان در تقاطع بین اروپای مرکزی و شرقی واقع شده است و تأثیرات جذاب را از هر دو جهت جذب می کند.

مدارک معتبر بین المللی: مدارک فوق لیسانس در مجارستان روند بولونیا را دنبال می کنند؛ به این معنی که در سراسر جهان شناخته شده است.

پس از اقامت در مجارستان، ممکن است بتوانید روند ورود همسر یا فرزندان خود به مجارستان و زندگی با شما را آغاز کنید. شرط اصلی این امر این است که شما بتوانید از آنها حمایت مالی کنید و آنها می توانند تحت پوشش خانواده به مجارستان بیایند.

دانشجویان کشورهای تحت تعهد ویزا ملزم به درخواست مجوز اقامت برای مقاصد دیگر  در کنسولگری مجارستان در کشور خود هستند. در صورت داشتن کلیه شرایط برای وضعیت دانشجویی، به آنها اجازه ورود داده می شود. اجازه ورود برای یک بار ورود و حداکثر ۳۰ روز اقامت در مجارستان معتبر است. ظرف سی روز پس از ورود ، دانشجویان باید محل زندگی خود را در بوداپست در اداره مهاجرت مجارستان ثبت کنند و تأیید کنند که در واقع در موسسه آموزش عالی که آنها را پذیرفته است، ثبت نام کرده اند.

 

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری مجارستان

ویزای کار برای مجارستان (یا اجازه کار) به شما امکان می دهد تا در مجارستان دنبال کار شغلی باشید. افرادی که می خواهند در مجارستان زندگی و کار کنند از سال ۲۰۱۴ مجاز به درخواست مجوز اقامت و کار ترکیبی هستند که این امر دیگر نیازی به ارسال دو درخواست جداگانه ندارد و دو روش پردازش جداگانه را طی می کند. برخلاف مجوز اقامت، ویزای کار مجارستان به شما اجازه زندگی و کار نامحدود در مجارستان را نمی دهد زیرا مجبورید تحت مجوز اقامت موقت در مجارستان کار کنید. اگر می خواهید برای شرکتی در مجارستان کار کنید، برای این کار به مجوز احتیاج دارید که معمولاً با درخواست مجوز کار مجارستان اعطا می شود.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

در صورت تمایل به کار در مجارستان، شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند از مجوزهای کار مجارستان استفاده کنند.
پیمانکاران مستقل، مشاوران و کارآفرینان خصوصی همچنین می توانند از مجوزهای کار مجارستان برای انجام تجارت خود در مجارستان استفاده کنند.
ویزای کار مجارستان همچنین اجازه ورود بدون محدودیت و اقامت طولانی مدت را می دهد (۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه ممکن است در کشورهای شینگن سپری شود)، اما اجازه کار در کشورهای شینگن را ندارید.
اجازه کار برای روابط کاری خاص با کارفرمایان خاص صادر می شود، به این معنی که هر بار کار جدیدی شروع می شود، مجوز کار جدید درخواست می شود و اخذ می شود.

ویزای کاری در مجارستان به شما اجازه چه کارهایی را نمی دهد؟
به شما اجازه نمی دهد در هیچ یک از کشورهای شینگن کار کنید.
به شما امکان دسترسی به خدمات در دسترس شهروندان مجارستان از قبیل مراقبت های بهداشتی، تحصیلات و خرید املاک و مستغلات روستایی را نمی دهد.
شایستگی
اجازه یا ویزای کار (و همچنین اجازه اقامت) برای اتباع کشورهای ثالث ممکن است به منظور استخدام صادر شود:

هدف از اقامت متقاضی انجام کار برای یا تحت هدایت و نظارت دیگران، برای پاداش، تحت قرارداد برای رابطه کاری است. یا
متقاضی علاوه بر کارهایی که در آن ظرفیت انجام می شود، به عنوان مالک یا مدیر اجرایی یک انجمن بازرگانی انتفاعی، جامعه تعاونی یا برخی از اشخاص حقوقی نیز کار می کند.
اعتبار ویزای کار برای مجارستان
مجوز کار مجارستان سه سال معتبر است، یا اگر شما درخواست مجوز اقامت و کار ترکیبی را داده اید، برای مدت دو سال معتبر است، اما هر دو نوع اجازه قابل تمدید است.

هزینه زندگی در مجارستان

خرج زندگی

شما برای تأمین هزینه های اقامت از جمله آب و برق، پرداخت هزینه حمل و نقل محلی و حتی گاهی اوقات بیرون رفتن، حداقل به ۱۵۰،۰۰۰ فورینت مجارستان (تقریباً ۵۲۰ یورو ؛ ۶۹۰ دلار آمریکا) در ماه نیاز خواهید داشت. این مبلغ باید هزینه های اجاره ، آب و برق، خرید وسایل روزمره و حمل و نقل محلی را پوشش دهد – البته نه شهریه. از آنجا که اجاره بها یک مورد قابل توجه از کل هزینه شما را تشکیل می دهد، مبلغ نهایی به اجاره اتاق، آپارتمان و یا اسکان در خوابگاه دانشجویی بستگی خواهد داشت. در این مقدار اختلافات منطقه ای وجود دارد: زندگی در بوداپست گرانتر از سایر شهرهای مجارستان است.

ویزای کاری شامل دسته های زیر می‌شود:

کسانی که شهروند و تبعه غیر اتحادیه اروپا نیستند و مایل به کار در مجارستان بر اساس رابطه شغلی هستند.
کسانی که مایل به انجام کار بصورت جداگانه برای جبران خسارت هستند (پیمانکار مستقل، مشاور).
آیا شما معیارهای مورد نیاز را دارید؟
متقاضی باید هدف خود را با ارائه قرارداد کار یا توافق اولیه با کارفرمای آینده در مورد ایجاد رابطه کاری تأیید کند. در صورت انجام فعالیت های کاری به صورت جداگانه، سند ارائه شده آژانس، مشاوره و غیره است.

شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:
قرارداد، قرارداد کار یا قرارداد کار دیگر باید از معیارهای خاصی برخوردار باشد و بنابراین توصیه می شود توسط متخصصان تهیه شود.

بسته به عوامل مختلف، درخواست می تواند در کشور تابعیت (سفارت مجارستان یا در موارد خاص کنسولگری، بسته به کشور محل اقامت فعلی) یا در حالی که قبلاً در مجارستان بوده اید، در اداره منطقه ای صالح اداره مهاجرت ارسال شود.

خط زمانی تخمینی برای درخواست این ویزا: در مدت ۷۰ روز شما تأیید می کنید. (احتمالاً در صورت عدم درخواست اضافی کوتاه تر).

آیا موارد زیر را دارید؟

بودجه کافی برای مدت اقامت یا از طریق مانده حساب بانکی.
درآمد کافی از خارج از کشور.
محل اقامت کافی با ایجاد آدرس مسکونی مجارستان (توافق نامه اجاره، بیانیه صاحبخانه که حق اقامت رایگان دارد، اثبات اینکه متقاضی خودش مالک  مسکونی در مجارستان است).
پوشش بیمه درمانی همه جانبه مناسب.
این ویزا به شما اجازه می دهد:

شما ممکن است به طور سودمندی در مجارستان استخدام شوید.
ورود بدون محدودیت و اقامت طولانی مدت (۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه ممکن است در کشورهای شینگن سپری شود (لطفا توجه داشته باشید که ممکن است در این کشورهای شینگن کار نکنید).
اعتبار
اعتبار مجوز حداکثر ۳ سال است، یا درصورتی که در یک روش واحد تا ۲ سال پردازش شود، در هر دو مورد قابل تمدید هستند. این اجازه به شما اجازه کار در سایر کشورهای شینگن را نمی دهد.

ویزای تجاری حداکثر برای سه ماه (۹۰ روز) اعتبار دارد. همانند ویزای بازدید کننده، شما باید یک نامه دعوت نامه معتبر و رسمی داشته باشید تا درخواست این نوع ویزا را ارائه دهید. این دعوت نامه رسمی را می توان توسط یک کارمند یا یک شخص حقوقی مانند یک شرکت در مجارستان دریافت کرد.

شرکت یا سازمان دعوت کننده باید درخواست نامه دعوت نامه را به اداره مهاجرت مجارستان ارائه دهد ، اثبات اینکه بازدید کننده به دلایل تجاری به مجارستان خواهد آمد و شرکتی که دعوت کننده است هزینه های وی را در طول بازدید از جمله هزینه های اقامت، معیشت و مراقبت های بهداشتی.

هنگامی که دعوت نامه آماده می شود، بازدید کننده برای دریافت ویزای تجاری شخصاً در نزدیکترین کنسولگری یا سفارت مجارستان درخواست می کند.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری مجارستان

با اخذ اقامت مجارستان از طریق مالکیت تجاری، شما و خانواده خود می توانید آزادانه به داخل  منطقه شینگن سفر کنید و از هزینه های کم زندگی مجارستان، فضای مناسب تجاری و موقعیت اروپای مرکزی بهره مند شوید. جلسه ای را با یکی از کارشناسان  مهاجرت نیک ویزا ترتیب دهید تا در مورد این مزایا و بهترین روش با شما  صحبت کنند!

 

اعتبار ویزای کار مجارستان براساس مدت زمان قرارداد است.

سفارت مجارستان معمولاً در مدت زمان ۱۵ روز تقویم تصمیم می گیرد.  همچنین، افراد می توانند ظرف ۳ ماه از تاریخ سفر برای ویزا اقدام کنند.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری مجارستان

برای شروع این کار، شما باید حداقل برای مدت کوتاهی به مجارستان سفر کنید تا یک حساب بانکی برای شرکت جدید مجارستانی خود باز کنید. اگر در حال حاضر ویزای شینگن برای اروپا دارید، می توانید از آن برای ورود به مجارستان استفاده کنید – در عوض، ما می توانیم به شما کمک کنیم یک ویزای تجاری کوتاه مدت برای این منظور بدست آورید.

مزایای اجازه اقامت مجارستان

با اخذ اقامت مجارستان از طریق مالکیت تجاری ، شما و خانواده خود می توانید آزادانه به داخل و داخل منطقه شینگن سفر کنید و از هزینه های کم زندگی مجارستان ، فضای مناسب تجاری و موقعیت اروپای مرکزی بهره مند شوید. جلسه ای را با یکی از کارشناسان تجارت و مهاجرت برنامه ریزی کنید تا در مورد این مزایا و بهترین روش برای شما و خانواده صحبت کنید!

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

مجارستان کشوری است که به سرعت در حال توسعه است و از فرصت های خوبی برخوردار است. در اینجا یک زمینه کامل برای اجرای فرصت های نوآورانه تجاری وجود دارد. مجارستان از شرایط سرمایه گذاری بسیار جذابی برخوردار است، زیرا این کشور یک کشور اروپایی با استاندارد زندگی بالا و در عین حال قیمت های مناسب است. هر ساله مجارستان در مهاجرت سرمایه گذاری محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

به طور خاص، فرهنگ شرکت های نوپا در مجارستان به سرعت در حال توسعه است. فقط در طول یک سال گذشته، حدود ۱۶۸ شرکت نوپا در بوداپست محاسبه شده است. تعجب آور نیست، زیرا سیستم شتاب دهنده ها و همکاری در اینجا به طور فعال در حال توسعه است. سرمایه گذاران پتانسیل را در توسعه شرکت های نوپای جدید در مجارستان و ادغام آنها در بازار اروپا می بینند.

همچنین در بوداپست اکنون توسعه فعال همکاری همگانی وجود دارد. صندوق های سرمایه گذاری خطرناک اروپا آماده سرمایه گذاری در پروژه های محلی هستند. بنیانگذاران استارت آپ خارجی با تفکر خلاق با ایده های پیشرفته از این مزیت استفاده می کنند. سرمایه گذار سرمایه اولیه را تأمین می کند که کارآفرین ارائه می دهد و انگیزه ای برای اجرای یک شرکت نوپا می دهد.

بنابراین، برای همه کارآفرینان مبتکر نوآوری، مجارستان گزینه ای عالی برای افتتاح مشاغل در اتحادیه اروپا است. سرمایه گذاری های تجاری منجر به مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان می شود، جایی که کافی است به سادگی اجازه اقامت دریافت کنید.

ویزای کارآفرین در مجارستان اجازه اقامت نه تنها به یک بنیانگذار تازه کار، بلکه به تمام خانواده وی را نیز می دهد.

کارآفرینان همچنین می توانند با در نظر گرفتن کلیه شرایط ذکر شده در بالا، شعبه شرکت خود را در مجارستان افتتاح کنند. مهاجرت تجاری به مجارستان یکی از محبوب ترین و به راحتی قابل اجرا است. با پرداخت به موقع کلیه مالیات، بنیانگذار شرکت نوپا و خانواده وی می توانند ویزا و اجازه اقامت در مجارستان را تمدید کرده و پس از ۵ سال در این کشور اقامت دائم دریافت کنند. با تشکر از ثبت نام آنلاین راه اندازی و خدمات مدیریت الکترونیکی، روش افتتاح یک شرکت در مجارستان ساده است.

طبق قانون تابعیت، تابعیت مضاعف در مجارستان به رسمیت شناخته می شود. پس از ۸ سال اقامت دائم در مجارستان و با شواهدی از سودآوری شرکت تازه تأسیس خود، این کارآفرین حق دارد با اخذ تابعیت تابعیت مجارستان را بدست آورد.

 

دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا ( EU BLUE CARD) از طریق مجارستان
شما می توانید کارت آبی اتحادیه اروپا را از طریق مجارستان دریافت کنید.

برای کسانی که برای کاری که نیاز به مهارت های پیشرفته / ویژه و داشتن اقامت دائم در اتحادیه اروپا دارند و رابطه کاری ایجاد کرده اند، گزینه ای ملقب به کارت آبی اتحادیه اروپا وجود دارد. در حقیقت، یک فرد غیر مجارستانی که قبلاً مجوز کار مهارتهای پیشرفته خود را اخذ کرده و شرایط خاصی را نیز داشته باشد، می تواند بین یک (۱) تا چهار (۴) سال در همان کارت آبی اتحادیه اروپا بماند. این یک نسخه بسیار دائمی تر برای مجوز کار پیشرفته برای مجارستان است.

به بیان دیگر، کارت آبی اتحادیه اروپا مجوزی است که به صاحب آن که دارای مجوز کار مهارت های پیشرفته است، اجازه می دهد در قلمرو هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شامل مجارستان) اقامت داشته باشد.

آیا شرایط دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا را دارم؟
به زبان ساده، بدون اینکه قبلاً مجوز کار مهارتهای پیشرفته را دریافت کرده باشید، شرایط لازم را نخواهید داشت. با این اوصاف، شما همچنین باید بیش از یک سال در مجارستان باشید.

این فرایند چگونه کار می کند؟
این فرایند شامل ورود به مجارستان و سپس طی شش (۶) ماه برای ایجاد رابطه کاری با هر کارفرمای خاص و اخذ مجوز کار مهارت های پیشرفته، پس از آن اقامت و کار به مدت ۱۸ ماه در مجارستان و سپس درخواست کارت آبی اتحادیه اروپا است.

بازه های زمانی دریافت کارت چگونه است؟
همانطور که گفته شد، کارت آبی اتحادیه اروپا حداکثر تا چهار (۴) سال معتبر است و طی ۹۰ روز در قالب یک روش درخواست واحد پردازش می شود. فرد باید ۱۸ ماه قبل در مجارستان با مجوز کار مهارت های پیشرفته کار کرده باشد.

روند
برنامه ها باید به صورت حضوری همراه و انجام شود – با این حال می توانیم شما را در این روند یاری کرده و همراهی کنیم. در صورت ارائه درخواست در داخل کشور، می توان کل فرآیند را در مجارستان انجام داد. به طور کلی پردازش بیش از ۹۰ روز طول نمی کشد.

لطفاً توجه داشته باشید که کارت آبی اتحادیه اروپا از زمان صدور آن فقط به مدت دو سال حق اشتغال به کار با شرایط بسیار مناسب را در رابطه با روابط کاری ایجاد شده برای صدور آن یا اشتغال مجاز به دلیل علاقه سیاست های اشتغال داخلی را دارد.

ارزانی: با توجه به سرمایه گذاری های سرمایه ای که فقط از ۱۵۰،۰۰۰ یورو شروع می شود، برنامه مجارستان یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های ویزای طلایی در جهان است.
سرعت: برنامه مجارستان روشی سریع و قابل پیش بینی به سرمایه گذاران ارائه می دهد. به ویژه پیوستن خانواده در مجارستان سریعتر از هر کشور دیگر اتحادیه اروپا که یک برنامه اقامت طلایی ارائه می دهد اتفاق می افتد. روند درخواست اقامت خانواده شما می تواند به محض اعطای وضعیت اقامت شخصی شما آغاز شود.
بدون آزمون زبان: در حالی که مهارت اساسی در زبان مجاری به مرور زمان مفید خواهد بود، اما این برنامه به آن نیاز ندارد و در نتیجه هیچ آزمون مهارت زبانی وجود ندارد، همانطور که ​​در مورد برنامه ویزای طلایی پرتغال مشاهده می شود.
مالیات کم: شرکتهای مجارستانی فقط ۱۰٪ مالیات پرداخت می کنند و این امر یک حوزه عالی برای ایجاد پروژه تجاری ویزای طلایی شماست.
مکان: مجارستان واقع در نزدیکی کرواسی، اتریش و اسلواکی، مکانی عالی برای اهداف تجاری و تجاری است.
از راه دور می‌توانید شروع کنید: برخلاف بسیاری از برنامه های ویزای طلایی در اروپا، شما می توانید روند درخواست خود را از کشور خود شروع کنید. تشکیل شرکت شما می تواند از طریق وکالت از راه دور انجام شود.

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری مجارستان

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان یک روش عالی برای کسانی است که می خواهند در این کشور سرمایه گذاری کنند به سرعت ساکن دائمی مجارستان شوند. این برنامه با حذف بسیاری از مراحل انتظار طبیعی بین هر مرحله، یک مسیر سریع برای وضعیت اقامت دائم را فراهم می کند. با این حال، هیچ برخوردی ترجیحی با سرمایه گذارانی که مایل به شهروندی مجارستان هستند، داده نمی شود. هنوز هم اگر می خواهید به مجارستان بروید و پول سرمایه گذاری دارید، این می تواند یک انتخاب عالی باشد.


سفر بدون ویزا به داخل و داخل منطقه شینگن
هیچ مدرکی برای اسکان مورد نیاز نیست
امکان زندگی و کار در مکانی امن در مرکز اروپا
گزینه اقامت مالیاتی (با مالیات شخصی و شغلی بسیار کم)
اقامت مادام العمر در ازای فقط ۵ سال تعهد مالی

هزینه سرمایه گذاری (برای برگشت در پایان دوره ۵ ساله): ۳۰۰،۰۰۰ یورو

هزینه پردازش اقامت برای کل خانواده: ۶۰،۰۰۰ یورو

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی مجارستان

بازدید از مجارستان با ویزای شینگن

مجارستان با پایتخت خود بوداپست که به دلیل معماری خیره کننده، حمام آبگرم معروف و بارهای ویرانگر شهرت دارد، به یکی از مقاصد مهم گردشگری در شرق اروپا تبدیل شده است. اگر در محدوده شینگن باشد، اگر سفر شما کمتر از ۹۰ روز طول بکشد، می توانید با ویزای شینگن کوتاه مدت به آنجا سفر کنید.

الزامات اخذ ویزای توریستی مجارستان

گذرنامه اصلی [در صورت وجود فعلی و قبلی] و کپی از تمام صفحات داده های  گذرنامه.
۳ عکس با عرض ۳۵ میلی متر – ۴۵ میلی متر ارتفاع.   صورت شما ۷۰-۸۰٪ عکس را در پس زمینه سفید اشغال کند.
برای درخواست ویزا کپی بیمه نامه مسافرتی بیمه نامه لازم است. پوشش نباید کمتر از ۳۰،۰۰۰ یورو باشد.
اثبات اقامت یا رزرو هتل شامل کل مدت اقامت در نظر گرفته شده.
رزرو پرواز بلیط برگشت یا برگشت.
بر اساس وضعیت شغلی خود، باید اسناد مربوط به شغل یا تجارت را ارائه دهید.
اسناد مالی که توانایی مالی کافی برای دوره اقامت را نشان می دهد.

مدت اعتبار ویزای توریسی مجارستان

زمان پردازش ویزای شینگن مجارستان در شرایط عادی ممکن است ۱۵ روز طول بکشد – اما در شرایط شدید ممکن است ۶۰ روز طول بکشد. شما می توانید حداکثر شش ماه قبل از سفر برای ویزای خود اقدام کنید.

مقررات شینگن فقط برای اقامتی تا ۹۰ روز قابل اجرا است. قوانین مربوط به اقامت بیش از ۹۰ روز توسط قانون ملی کشورهای عضو ذی­ربط وضع شده است.

بیومتریک

بایومتریک · محصولات بیومتریک · بازشناسی چهره · بازشناسی چهره
FaceIdent یک نرم افزار کلی و انعطاف پذیر برای تشخیص چهره به صورت خودکار است که برای شناسایی و مقایسه صورت به صورت خودکار و بدون کمک انسان طراحی شده است.

مفهوم تأیید هویت بیومتریک به هیچ وجه جدید نیست: هزاران سال است که وجود دارد. حتی به روشی که امروز درباره آن فکر می کنیم، بیش از یک دهه سابقه دارد.

امروزه بیومتریک به معنای ویژگی های فیزیولوژیکی انسان است که برای تعیین یا تأیید هویت فرد توسط دستگاه های مخصوص طراحی شده خوانده می شود.

سیستم های بیومتریک قسمت هایی از بدن انسان را اندازه گیری می کنند و از داده های اندازه گیری جمع آوری شده به عنوان توصیف هویت استفاده می کنند. مشهورترین قسمتهای بدن انسان برای تأیید و شناسایی بیومتریک، اثر انگشت، صورت، عنبیه و دستها هستند.

Adaptive Recognition مجارستان با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در فن آوری های شناسایی و شناسایی تصویر، سبد محصولات خود را با معرفی محصولات بیومتریک بسیار دقیق گسترش می دهد.

محصول جدید ARH FaceIdent است، یک نرم افزار تشخیص چهره. سریع و قابل اعتماد، موتور ایده آل سیستم های ورودی با استفاده از تشخیص چهره است.

مجارستان یا شهر معروفش  بوداپست شهریه که فرهنگ و معماری منحصر به فردی داره. بوداپست شهریه که روزها نیز به گشت و گذار داره که پیاده میشه از بناهای دیدنیش بازدید کرد. این کشور دارای تنوع نژادی منحصر به فردیه که شامل ترک ‌ها، اسلواکی ‌ها، آلمانی ‌ها، کروات ‌ها، صربی‌ ها، یهودیان ، روس ‌ها یا حتی رومانیایی می­ شود همین امر باعث تنوع غذایی و فرهنگی و زبانی و … است.

مجارستان کجاست؟

مَجارستان مجاری (Magyarország‎) یا هنگری (فارسی دری) کشوری در اروپای مرکزی و حوضهٔ پانونی است. مجارستان با مساحت ۹۳٬۰۳۰ کیلومتر مربع و جمعیتی در حدود ۹٫۷ میلیون نفر از کشورهای متوسط اتحادیهٔ اروپا محسوب می‌شود. این کشور از شمال با اسلواکی، از شمال‌شرقی با اوکراین، از شرق و جنوب شرق با رومانی، از جنوب با صربستان و کرواسی، از جنوب غرب با اسلوونی و در غرب با اتریش هم‌مرز است. زبان رسمی آن مجاری از خانوادهٔ فین‌واوگری، پرگویش‌ترین در بین زبان‌های اورالی است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست است و پس از آن به ترتیب شهرهای دبرتسن، سگد، میشکولتس، پچ و دْیور بزرگترین شهرهای کشور محسوب می‌شوند.

مرزهای کنونی مجارستان حدوداً با تعریف سال ۱۹۲۰ در پیمان صلح تریانون همخوانی دارد که به موجب آن ۷۱ درصد از خاک و ۵۸ درصد از جمعیت (شامل ۲۳ درصد از جمعیت مجار) کشور جدا شد. در بین دو جنگ، مجارستان با امید بازنگری در تعریف مرزهایش و با دوستیِ آلمان به نیروهای محور پیوست و بعد واردِ جنگ جهانی دوم شد که باعث تلفات و صدمات گسترده‌ای شد. در معاهدات صلح ۱۹۴۷ پاریس، مرزهای امروزین کشور تعریف شدند. پس از جنگ، مجارستان برای ۴ دهه به یکی از کشورهای اقماری اتحاد جماهیر شوروی به نام جمهوری خلق مجارستان بدل شد. در جریان انقلاب ۱۹۵۶، مجارستان توجه جهانی پیدا کرد که به سرعت سرکوب شد. مجارستان از ۲۳ اکتبر ۱۹۸۹ با جمهوری پارلمانی دموکراتیک اداره می‌شود.

در قرن بیست و یکم مجارستان یک کشور با قدرت متوسط است. بر اساس برآورد صندوق بین‌المللی پول مجارستان از بین ۱۹۱ کشور، پنجاه و هشتمین قدرت اقتصادی جهان بر اساس تولید ناخالص داخلی به‌شمار می‌رود. به عنوان کشورِ عضو سازمان همکاری و توسعهٔ اقتصادی نیز جزء کشورهای پردرآمد با استاندارد بالای زندگی است. مجارستان از سال ۲۰۰۴ عضو اتحادیه اروپاست و از سال ۲۰۰۷ در منطقهٔ شنگن قراردارد. همچنین مجارستان از اعضای: سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، بانک جهانی، بانک سرمایه‌گذاری زیربنایی آسیا، شورای اروپا، گروه ویشگراد و بسیاری دیگر است.

مجارستان با تاریخ و فرهنگ غنی آن شناخته می‌شود و مشارکت‌های گسترده‌ای در حوزه‌های هنر، موسیقی، ادبیات، علوم، تکنولوژی و ورزش داشته‌است. بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری مجارستان یازدهمین کشور محبوب اروپاست و در سال ۲۰۱۷ تعداد گردشگرانی که از آنجا دیدن کردند، ۱۵٬۷۸۵٬۰۰۰ گزارش شده‌است. از جاذبه‌های گردشگری فراوان آن می‌توان به هِویز بزرگترین چشمه آب‌گرم جهان، بالاتون بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی و پارک ملی هورتوبادْی بزرگترین مرتع اروپا که میراث ثبت شده در فهرست جهانی یونسکوست، نام برد.

 •  مجارستان کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است که مرزهای خود را با اتریش، کرواسی، رومانی، صربستان، اسلواکی، اسلوونی و اوکراین تقسیم می کند. جمعیت مجارستان ۹،۹۱۹،۱۲۸ نفر است.
 • پایتخت آن بوداپست با ۱.۷۰۹ میلیون نفر جمعیت (۲۰۱۱) است.
 •  مجارستان زمانی بخشی از جهان سلتیک و سپس امپراتوری روم بود. به دنبال سقوط رم، هون ها در دشت های پانونیا ساکن شدند و نام خود را به مجارستان گذاشتند.
 • ۴- مجارستان در سال ۸۹۷ تاسیس شده است، یکی از قدیمی ترین کشورها در اروپا است (قبل از اینکه فرانسه و آلمان به صورت جداگانه در بیایند و قبل از اتحاد پادشاهی آنگلوساکسون.)
 • ۵- حدود سال ۱۰۰۰ میلادی، پادشاهی مجارستان یکی از بزرگترین ایالتهای اروپا، بزرگتر از فرانسه بود. بعداً ، این یکی از دو ” سر عقاب ” امپراتوری اتریش-مجارستان شد.
 • ۶. زبان مجارستانی به مگیار معروف است و تبار مستقیم زبانی است که توسط هون ها صحبت می شود. این یک زبان هند و اروپایی نیست و فقط دو زبان مرتبط در اروپا دارد (فنلاندی و استونیایی).
 • حدود دو سوم مردم مجارستان کاتولیک رومی هستند، حدود یک چهارم آنها کالونیست (شاخه‌ای از مذهب پروتستان) هستند. بقیه مردم یا متعلق به ارتدکس های لوتری، یهودی، یونانی هستند.
 • ۸- این کشور به دنبال جنگ جهانی دوم تحت سلطه کمونیست ها قرار گرفت.
 • گرندپری مجارستان ۱۹۸۶ اولین مسابقه فرمول یک بود که پشت پرده آهنین برگزار شد.
 • کمونیسم در مجارستان ۱۹۸۹ پایان یافت و این کشور به جمهوری پارلمانی تبدیل شد. در سال ۱۹۹۹ و پنج سال بعد به ناتو پیوست.
 • اختراعات مجارستانی در مجارستان شامل مسابقه بدون سر و صدا (توسط یانوس ایرینی)، مکعب روبیک (توسط ارنو روبیک) و لامپ برقی کریپتون (Imre Bródy) است.
 • این کشور دارای کمتر از ۱۵۰۰ مرکز آبگرم است که معمولاً دارای معماری رومی، یونانی و ترکی است.
 •  مجارستان با آهنگسازان مشهوری مانند بلا بارتوک، زولتان کودالی و فرانتس لیست سنتی از موسیقی کلاسیک دارد.
 • تا سال ۲۰۰۷، ۱۳ مجارستانی جایزه نوبل دریافت کرده بودند (این بیشتر از ژاپن ، چین ، هند، استرالیا یا اسپانیا است) در هر گروه به جز صلح.
 • سواد در کل جمعیت به میزان ۹۹٪ است.
 •  مجارها در هر المپیک تابستانی به استثنای آنتورپ ۱۹۲۰ و لس آنجلس ۱۹۸۴ که در مسابقات شرکت نکردند، مدال طلا می گرفتند.
 • جشنواره ­های متنوع
 • مجارستان همچنین به عنوان میزبان رویدادهای فرهنگی مانند جشنواره سیجت یا جشنواره بهار بوداپست مشهور است. جشنواره Sziget مجارستانی “Island” است و یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی و فرهنگی در اروپا است. هر ماه اوت در شمال بوداپست، مجارستان، در onbudai-sziget (“جزیره قدیمی بودا”) ، یک جزیره با (۲۶۶ هکتار) . جشنواره بهار بوداپست یکی از قدیمی ترین جشنواره های کشور است و هر ساله در ماه مارس برگزار می شود و هنرمندان و موسیقی دانان از سراسر جهان را به خود جذب می کند.
 • گاوچرانان مجارستانی!
 •  آیا می دانید در مجارستان گاوچران وجود دارد؟ احتمالاً شگفت زده می شوید که شما را به مزرعه ای برسانند که در آن گاوچران ها یا همان csikos (که در منطقه اینطور نامیده می شوند)، قدرت خود را با اسب نشان می دهند. اسب سواری در مجارستان سابقه طولانی دارد و به اوایل تاسیس مجارستان برمی گردد. آنها از آسیای میانه حرکت کردند تا در مجارستان فعلی مستقر شوند. این سنت به بهترین وجه در دشت بزرگ (Puszta) دیده می شود ، دشتی مسطح و گسترده که یادآور غرب قدیم آمریکا است.
 • Gulyásleves بسیار خوشمزه و خوش طعم آن (gulyás به معنی دامدار و leves به معنی سوپ در زبان مجارستانی است)؛ یک سوپ مجارستانی! تشکیل شده از گوشت گاو ، سبزیجات، فلفل قرمز و سایر ادویه جات ترشی جات. این غذا از غذایی پخته شده توسط دامداران (gulyás به معنای گله دار) است که گله های خود را در دشت بزرگ مجارستان، که در مجارستانی به Alföld یا Puszta معروف است، پرورش می دهند.  Egészségedre )لذت ببرید)!

  (C-Visa) این ویزا برای اهداف تجاری، کنفرانس، معالجه پزشکی، بازدید، گردشگری، رویدادهای ورزشی، کودکان و حمل و نقل صادر می شود. الزامات دعوت به مجارستان، فرم درخواست، کپی کارت شناسایی ملی، کپی گذرنامه، مرجع مدرسه (اهداف تحصیلات)، گواهی ازدواج، با تأیید دفتر اسناد رسمی، کار و مرجع بانکی، سند مهر و موم شده از اقامت در هتل، بیمه سفر و کپی بلیط بوده وهزینه ویزا بسته به نوع آن از ۳۵ تا ۶۰ یورو است.

(D-Visa) این ویزا برای بازدید طولانی مدت از مجارستان صادر می شود، مانند تحصیل، اشتغال، اتحاد مجدد و داشتن ملک در قلمرو مجارستان. الزامات عبارتند از: فرم درخواست، دعوت از موسسه مناسب در مجارستان، کپی کارت شناسایی ملی، کپی گذرنامه، مرجع مدرسه (اهداف تحصیل)، گواهی ازدواج، با تأیید دفتر اسناد رسمی، کار و مرجع بانکی، سند مهر و موم شده از اقامت در هتل، بیمه سفر و کپی بلیط و هزینه ویزا بسته به نوع ویزا ۳۵ تا ۶۰ یورو است.

نوع ویزا مورد نیاز خود را بررسی کنید و سپس فرم درخواست ویزا را پر کنید. تمام اسناد پشتیبان مورد نیاز برای درخواست خود را جمع آوری کنید. قرار ملاقات در سفارت، کنسولگری یا مرکز درخواست ویزا را رزرو کنید. به همراه کلیه مدارکی که نیاز دارید در قرار ملاقات خود شرکت کنید. صبر کنید تا درخواست شما پردازش شود و آن را به صورت آنلاین ردیابی کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی مجارستان

شما باید به سفارت یا کنسولگری مجارستان در کشور محل اقامت خود یا یک مرکز درخواست ویزا اقدام کنید که از طرف آنها اقدام می کند. مجارستان برای پردازش ویزا با شرکت VFS Global  همکاری می کند – بنابراین ممکن است از طرف مجارستان در کشور شما عمل کنند.

 

۱۰ تا ۱۵ روز به طور معمول، ویزای مجارستان (ویزای شینگن) از ۱۰ تا ۱۵ روز در سفارت / کنسولگری مجارستان طول می کشد. زمان پردازش ویزای مجارستان به عوامل مختلفی بستگی دارد و می تواند بدون اطلاع قبلی به تشخیص کنسولگری تغییر کند.

 

شما باید هزینه پردازش ویزا را ۸۰ یورو برای بزرگسالان و ۴۰ یورو را برای افراد زیر سن قانونی پرداخت کنید و فرم درخواست ویزای شینگن را پر کنید. علاوه بر این ، شما به دو عکس به تازگی به سبک گذرنامه و گذرنامه یا سایر اسناد سفر خود نیاز دارید که کمتر از ۱۰ سال از عمر آنها گذشته و حداقل سه ماه پس از تاریخ عزیمت از منطقه شینگن معتبر باشند. شما همچنین به بیمه مسافرتی و پزشکی نیاز دارید که تا هزینه های ۳۰،۰۰۰ یورویی شما را پوشش دهد، نامه ای حاوی برنامه سفر و هدف از بازدید شما، همچنین برنامه سفر و اثبات محل اقامت در طول اقامت، اثبات وضعیت مدنی، مانند سند ازدواج، و اثبات اینکه شما در طول اقامت خود وسیله معیشت دارید.

 

اگرچه هنگام ورود به مجارستان باید ثابت کنید که مقداری بودجه دارید، اما سفارت یا کنسولگری مجارستان مقدار دقیق متقاضیان را برای تأمین هزینه های زندگی خود مشخص نکرده است.

اگر به مجارستان سفر می کنید، و اگر شهروند یک کشور غیر شنگن هستید بدون توافق نامه سفر بدون ویزا با این منطقه، ویزای شینگن نیاز دارید. همچنین باید برای ورود کاری یا تحصیلی از طریق ویزای مخصوص اقدام کنید.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی