ویزای لهستان

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای لهستان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی لهستان

لهستان کشوری بزرگ با تاریخ غنی، فرهنگی پر جنب و جوش و استقبال مردم است. به لطف تلاش های اخیر در بین المللی سازی، لهستان دانشجویان بیشتری را از خارج جذب می کند. این کشور تحصیل آموزش کلاس جهانی در لهستان را با شهریه متوسط ​​و هزینه های زندگی قابل ملاحظه ای مقرون به صرفه ارائه می دهد.

دانشجویانی که برای اهداف آموزشی به لهستان می روند مشروط به توجیه هدف خود از اقامت بیش از ۳ ماه در لهستان، می توانند ویزای تحصیلی لهستان را اخذ کنند. این ویزا به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که در اشکال متفاوت از تحصیلات تمام وقت دوره دکتری یا دوره مقدماتی به تحصیل در  لهستان به پردازند. اجازه اقامت موقت برای اهداف آموزشی ممکن است برای مدت بیش از ۳ ماه و حداکثر ۱ سال با امکان درخواست تمدید ویزا به دانشجویان بین الملل اعطا می شود.

 • گذرنامه معتبر
 • یک قطعه عکس
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت هزینه برای بررسی پرونده
 • بیمه درمانی که پوشش آن کمتر از ۳۰۰۰۰ یورو نباشد
 • اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه های زندگی و مسکن
 • مراحل ویزا حدود ۱۵ روز کاری طول می کشد.
 • زبان در لهستان

  گواهی زبان لهستانی

  گواهی  زبان لهستانی به عنوان یک زبان خارجی تنها سند دولتی است که دانش زبان لهستانی شما را تأیید می کند. افرادی که می خواهند سطح مهارت خود را در زبان لهستانی ثبت کنند باید در این آزمون شرکت می کنند. دانشگاه ها نیز بسته به نوع تحصیلات در زمینه دانش زبان لهستانی الزامات مختلفی را به خارجیان تحمیل می کنند. مطالعات هنری و تناسب اندام (موسیقی، هنر، تربیت بدنی) نیاز به دانش زبان لهستانی در سطح B1 دارد، در سایر مطالعات دانشگاهی به طور کلی دانستن زبان لهستانی در سطح متوسطه عمومی – B2 ضروری است.

  سطوح آموزش زبان لهستانی

  سطح A2

   B1 و B2

  سطح C1 و C2

  LEVEL B1 کودکان و جوانان

  LEVEL B2 کودکان و جوانان

   هزینه آزمون PLN لهستان

  ۹۰ € – امتحانات A1-B2 برای کودکان و نوجوانان

  ۱۲۰ یورو – سطح A1 ، A2 در گروه بزرگسالان

  ۱۵۰ € – سطح B1 ، B2 در گروه بزرگسالان

  ۱۸۰ یورو – سطح C1 ، C2 در گروه بزرگسالان

  گواهینامه ظرف ۳۰ روز از زمان دریافت گزارش آزمون همراه با ضمائم و پرداخت هزینه های ۲۰ یورویی برای مرکز برگزار کننده آزمون.

  برای قبولی در آزمون بزرگسالان زبان لهستانی به چند امتیاز نیاز دارید :

   A1،  A2 : حداقل ۵۰٪ امتیازات قسمت کتبی آزمون و ۵۰٪ امتیازات قسمت شفاهی آزمون.

   B1 : حداقل ۵۰٪ امتیازات هر ماژول قسمت کتبی آزمون و ۵۰٪ امتیازات برای قسمت شفاهی امتحان.

   B2، C1، C2 :حداقل ۶۰٪ امتیاز در هر ماژول قسمت کتبی امتحان و ۶۰٪ امتیاز در قسمت شفاهی آزمون. آزمون.

  کودکان و نوجوانان  پس از کسب تمام سطح مهارت زبان A1، A2،  B1 قبول می شود، B2 حداقل ۵۰٪ امتیازات در قسمت کتبی امتحان و ۵۰٪ امتیازات در قسمت شفاهی آزمون

 • اگر دانشجوی غیر اتحادیه اروپا / EEA هستید، برای VISA برای گرفتن بیمه پزشکی در کشور خود یا بلافاصله پس از ورود به آن نیاز دارید (یا حداقل بسیار توصیه می شود). اگر این پوشش را نداشته باشید، باید هر سرویس بهداشتی را که دریافت می کنید بپردازید و این مبلغ قبض شما را به مبلغ قابل توجهی تغییر می‌دهد.

تحصیلات عالیه در لهستان دارای قدمتی نزدیک به ۸۰۰ سال است و این کشور بیش از ۴۰۰ موسسه را در خود جای داده است – اکنون بسیاری از آنها برنامه های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند.

دانشگاه جاگلونی در کراکوف قدیمی ترین دانشگاه لهستان است که در سال ۱۳۶۴ تاسیس شد و مادربزرگ ستاره شناس، نیکولاوس کوپرنیک، پاپ ژان پل دوم و دو برنده جایزه نوبل است. بزرگترین دانشگاه لهستان دانشگاه ورشو است . در سال ۱۸۱۶ تاسیس شد و دارای لیست چشمگیری از فارغ التحصیلان، از جمله نخست وزیر نخست وزیر اسرائیل، دیوید بن گوریون و آهنگساز مشهور فردریک شوپن است.

سیستم آموزش عالی لهستان همچنین به دلیل موسسات فنی تخصصی شناخته شده است. آنها هر ساله ده ها هزار متخصص در موضوعاتی مانند مهندسی یا علوم کامپیوتر آموزش می دهند. دانشگاه فناوری ورشو و دانشگاه علم و صنعت AGH از یک موقعیت استثنایی در رتبه بندی بین المللی برخوردار هستند و بسیاری از موسسات عالی دیگر نیز می توانید انتخاب کنید.

و اگر به دنبال مدرک پزشکی هستید ، مدارس پزشکی در لهستان به دلیل تحصیلات در سطح جهانی شناخته شده اند. از جمله دانشگاه های پزشکی سیلسیا و دانشگاه پزشکی ورشو از جمله بهترین رتبه ها هستند.

لهستان مقصد جذابی برای دانشجویان است. دانشجویان بین المللی می توانند در دانشگاه های دولتی لهستان با هزینه متوسط ​​۲۰۰۰ یورو در سال برای درجه اول تحصیل کنند، در حالی که هزینه های درجات بالاتر و برنامه های حرفه ای به طور متوسط ​​۳۰۰۰ یورو در سال است.

هزینه های زندگی لهستان نیز به طرز حیرت انگیزی پایین و در واقع کمتر از اکثر کشورهای اروپایی است. هزینه یک مکان در خوابگاه دانشجویی برای یک اتاق مشترک ممکن است ماهانه کمتر از ۱۰۰ یورو باشد. به طور کلی، بسته به شهر که به کدام سبک زندگی می خواهید، ممکن است کمتر از ۵۰۰ یورو در ماه داشته باشید.

هزینه های زندگی دانشجویان خارجی بین ۳۵۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه متغیر است. می توانید بودجه خود را بسته به شهر یا منطقه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید تنظیم کنید. شهرهای بزرگتر مانند کراکوف یا ورشو بین ۵۰۰ تا ۸۵۰ یورو در ماه نیاز دارند.

سالن های اقامت دانشجویی: ۶۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه. برای برقراری ارتباط با دانشجویان دیگر بسیار مناسب است، اما شرایط می تواند از یک سالن اقامت به سالن دیگر متفاوت باشد.

اجاره در یک آپارتمان مشترک: ۸۰ – ۱۵۰ یورو در ماه. محبوب ترین گزینه در بین دانشجویان لهستانی.

اگر بخواهید یک آپارتمان توسط خود اجاره کنید، به ویژه در یک شهر بزرگ، قیمت ها بالاتر است. یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف در هر ماه حدود ۳۰۰ تا ۴۶۵ یورو هزینه دارد، در حالی که ورشو ماهانه ۳۵۰ تا ۶۵۰ یورو قیمت دارد.

سایر هزینه های مربوط به محل اقامت

هنگامی که در لهستان زندگی می کنید، علاوه بر اجاره، هزینه های اضافی نیز از طریق خدمات شهری در اختیار شما قرار می گیرد. موارد اصلی برق، گرمایش، آب و زباله است و قیمت آنها برای یک آپارتمان ۸۵ متر مربعی در حدود ۱۵۵ یورو در ماه است.

یک هزینه اضافی نیز می تواند دو ماه ودیعه ای باشد که بسیاری از صاحبخانه هنگام ورود به آپارتمان اجاره ای خود درخواست می کنند.

هزینه های غذا

هزینه غذا برای یک دانشجوی بین المللی معمولاً ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه است. اگر تصمیم به خرید مواد غذایی و خرید از سوپرمارکت های ارزان قیمت دارید می توانید مقداری پس انداز کنید. برخی از رایج ترین آنها تسکو، اوچان، کارفور، لکلرک و لیدل هستند.

شما می توانید فقط با ۵ یورو از شام در یک رستوران ارزان قیمت لذت ببرید یا برای یک وعده غذایی سه وعده در یک رستوران متوسط ​​برای دو نفر ۲۳ یورو بپردازید. برای یک نوشیدنی سبک فقط ۲ یورو هزینه خواهید داشت.

 

هزینه ی حمل و نقل

حمل و نقل عمومی گزینه اصلی دانشجویان است، که ۵۰ یورو برای گذرنامه ترم پرداخت می کنند، که برای ۶ ماه در دسترس است. بسیاری از شهرهای لهستان دارای چشم انداز و مسیرهای چشمگیر خوب هستند، بنابراین می توانید با پای پیاده نیز قدم بزنید.

اگر از حمل و نقل با اتومبیل لذت ببرید، مانند ۱۸ درصد دانشجویان لهستان، حدود ۱ یورو بر لیتر بنزین پرداخت خواهید کرد.

دانشگاه های لهستان

دانشگاه صنعتی ورشو

هزینه های تحصیل در لهستان

در دانشگاه های دولتی، دانشجویان لهستانی و اتحادیه اروپا / EEA و سوئیس هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلی به زبان لهستانی را پرداخت نمی کنند. سایر برنامه های تحصیلی از دانشجویان شهریه می خواهند. به طور کلی، هزینه ها بین:

۵۰۰ – ۶،۰۰۰ EUR / سال تحصیلی برای مدارک کارشناسی

۱،۰۰۰ – ۸،۰۰۰ EUR / سال تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد

هزینه برخی از رشته های دندانپزشکی و تجارت به ویژه (MBA ) می تواند بیش از ۱۵۰۰۰ یورو در سال باشد. در صورت ثبت نام در دانشگاه های خصوصی، هزینه بیشتری نیز پرداخت خواهید کرد.

اگرچه تعداد آنها کم است، اما شما می توانید برنامه های رایگان را در لهستان پیدا کنید. آنها در سطح کارشناسی ارشد بیشتر رایج هستند و در حالی که برخی از آنها برای همه دانشجویان بین المللی رایگان است، سایر موارد فقط برای شهروندان اتحادیه اروپا / EEA رایگان است. مثل همیشه، توصیه ما این است که بررسی کنید آیا شهریه برای دانشجویان کشور شما اعمال می شود تا از هر گونه شگفتی ناخوشایند جلوگیری کنید.

برای درخواست یک برنامه تحصیلی لهستان، باید به صفحه دانشگاه دسترسی پیدا کنید و مراحل آنجا را دنبال کنید. برخلاف سایر کشورها، لهستان یک وب سایت متمرکز ندارد که در آن بتوانید یک درخواست کلی ایجاد کنید، سپس می توانید آن را به چندین دانشگاه ارسال کنید.

می توانید وب سایت StudyInPoland را بررسی کنید، جایی که می توانید سوالات متداول، اطلاعات مربوط به زندگی در لهستان و سایر مواردی را که قبل از انتقال به آنجا باید در نظر داشته باشید، پیدا کنید. همچنین ، آنها لیستی از دانشگاه های برجسته را در صفحه اصلی خود دارند، بنابراین شما به راحتی می توانید شماره تلفن، برنامه، ایمیل و اطلاعات مربوط به هر یک از آنها را پیدا کنید.

در بیشتر موارد، سال تحصیلی در دانشگاه های لهستان شامل ۲ ترم هر کدام ۱۵ هفته است.

 • آغاز ماه اکتبر: ترم پاییز آغاز می شود
 • اواسط فوریه: ترم پاییز به پایان می رسد
 • اواسط فوریه: ترم بهار آغاز می شود
 • پایان خرداد: ترم بهار به پایان می رسد
 • آغاز ماه جولای – پایان ماه سپتامبر: تعطیلات تابستانی

تا آنجا که به مهلت های درخواست مربوط می شود، آنها از دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت هستند. در اینجا چند مهلت معمول وجود دارد:

 • مهلت درخواست دانشجویان EU / EEA: اواسط سپتامبر (آخرین)
 • دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA: اواسط جولای تا اواسط آگوست (آخرین)

لیسانس در لهستان

پذیرش در مقطع لیسانس در لهستان از دانشگاهی به دانشگاهی دیگر متفاوت است. هر یک از دانشگاه های عالی می تواند شرایط و روش های اضافی پذیرش خود را تعیین کند. کمیته های پذیرش در مورد ثبت نام دانشجو تصمیم می گیرند. سال تحصیلی در مراکز عالی به دو ترم تقسیم می شود که معمولاً از اول اکتبر آغاز می شود و در پایان ماه ژوئن پایان می یابد. علاوه بر تعطیلات تابستانی تعطیلات زیر نیز برای دانشجویان در نظر گرفته شده است:

تعطیلات زمستانی (در نیمه اول فوریه) به مدت ۱-۲ هفته

کریسمس

عید پاک

طول دوره لیسانس در لهستان

تحصیلات لیسانس در لهستان ۳ سال طول می کشد. پس از اتمام آنها مدرک لیسانس  به زبان لهستانی ( Licencjat) را دریافت می کنید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان باید ۱۸۰ تا ۲۴۰ واحد درسی را بگذرانید.

 پیش نیاز های پذیرش

برای دریافت پذیرش در مقطع لیسانس در لهستان باید شرایط اولیه تحصیلات عالی در کشور خود را داشته باشید. به طور عمومی این شرایط عبارت است از:

دیپلم دبیرستان

گواهی زبان  انگلیسی که مهارت های زبان انگلیسی شما را در سطح B1 / B2 اثبات می کند.

پرداخت اپلیکیشن فی، حدود ۲۰۰ یورو

پرداخت کامل شهریه سال اول دانشگاه

هزینه های تحصیلی در مقطع لیسانس در لهستان:

هزینه تحصیل به عوامل مختلفی مانند هزینه های محل زندگی، نوع مدرسه و رشته تحصیلی شما بستگی دارد. به طور کلی شهریه در شهرهای بزرگ که متوسط ​​حقوق اعضای هیئت علمی زیاد است بیشتر است. با این حال، این بدان معنا نیست که یک دانشگاه گران قیمت همیشه یک دانشگاه خوب است. برخی از تفاوت ها را می توان بین دانشگاه های خصوصی و دولتی مشاهده کرد. اما به طور کلی هزینه های تحصیل در به این صورت می باشد:

۲۰۰۰ – ۴۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی (برنامه لیسانس و فوق لیسانس)

۳۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی برای دوره های دکتر و تخصص

۸۰۰۰-۱۲۰۰۰ یورو در هر سال تحصیلی برای مطالعات پزشکی

۳۰۰۰ یورو در سال برای دوره های حرفه ای

۲۰۰۰ یورو در سال برای دوره زبانی آماده سازی برای تحصیل در لهستان

فوق لیسانس در لهستان

دوره فوق لیسانس در لهستان بیش از ۲ سال طول نمی کشد و با تکمیل آن مدرک کارشناسی ارشد  خود را دریافت خواهید کرد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در لهستان باید ۹۰ تا ۱۲۰ واحد درسی را بگذرانید.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد لهستان

هر دانشگاهی در لهستان دارای سیستم پذیرش خاص خودش را دارد. اما به طور معمول برنامه فوق لیسانس  نیاز به ارائه اسناد زیر دارید:

اصل مدرک لیسانس

ریز نمرات تحصیلی دوره قبلی

رزومه آکادمیک

دو تا سه توصیه نامه

سوابق کاری

اسکن گذرنامه

انگیزه نامه

 آزمونهای انگلیسی زبان

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس، باید مدارک مهارت انگلیسی خود را ارائه دهید. گواهینامه هایی که به طور کلی توسط دانشگاه های لهستان پذیرفته می شوند:

PTE Academic

TOEFL iBT

آیلتس آکادمیک

مهارت C1 پیشرفته یا C2

لیستی از حداقل الزاماتی وجود دارد که همه دانشجویان برای ورود به برنامه کارشناسی ارشد باید رعایت کنند. این لیست شامل موارد زیر است:

 • یک گواهی تحصیل یا سند معادل آن
 • مدرک لیسانس
 • یک آزمون مهارت انگلیسی
 • همچنین متداول ترین مدارک پذیرش مورد نیاز دانشگاه های لهستان عبارتند از:
 • مدرک کارشناسی یا جایگزینی رسمی (صادر شده توسط دانشگاه)
 • CV با جزئیات مربوط به مدرسه و حرفه شغلی (اختیاری)
 • یک مرجع علمی و یک مرجع شخصی
 • فرم درخواست پر شده
 • ۴ عکس در اندازه گذرنامه
 • کپی شناسنامه
 • اثبات مهارت زبان انگلیسی (مگر اینکه مدرک قبلی شما به زبان انگلیسی تدریس شده باشد)
 • گواهی پزشکی بدون منع مطالعه
 • اثبات پرداخت هزینه پذیرش

شرایط خاص ورود

اگر شما یک برنامه کارشناسی ارشد را در بخش هنرها، تربیت بدنی، آموزش، پزشکی یا دانشگاه های فنی انتخاب کنید، باید یک آزمون استعداد اضافی نیز انجام دهید.

همچنین، بسته به برنامه انتخابی، سایر اسناد ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • گواهی دبیرستان معتبر یا جایگزین رسمی صادر شده توسط دبیرستان نامزد
 • مکمل مدرک کارشناسی یا کپی پایان نامه کارشناسی شما
 • مهلت درخواست دانشگاه در لهستان

دکتری در لهستان

برای دریافت دکتری در لهستان دو مسیر وجود دارد :

کالج دکتری و دکتری انفرادی

در کالج های دکتری  هر دانشجوی دکتری فارغ از تابعیت، بورسیه می شود. کلیه کالج های دکتری نیز برای دانشجویان خارجی بدون حق تحصیل هستند. اتباع خارجی مجاز به تحصیل و ادامه تحصیل و شرکت در پروژه های تحقیقاتی و آموزشی علمی و شرایطی با همان شرایط شهروندان لهستانی هستند.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی لهستان

تمدید ویزای تحصیلی یا دانشجویی در طول اقامت در لهستان امکان پذیر است.

این ویزا می تواند فقط یک بار تمدید شود، به همین دلیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا /    EEA درخواست ویزا برای کل دوره تحصیل در لهستان بسیار مهم است.

برای شروع تحصیل لازم نیست که به زبان لهستانی مسلط باشید. دانش انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی کافی است. برای ثبت نام در یک دوره مشخص باید مدرکی را برای تأیید دانش خود از یک زبان خارجی در سطح کافی برای شرکت در کلاس ها ارائه دهید.

طبق چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها شما باید یکی از گواهینامه های زیر را داشته باشید: FCE ، CAE یا CPE برای تحصیل به زبان انگلیسی، DEFL B2  برای تحصیل در فرانسه یا Zertificat Deutsch Plus 3 برای مطالعات آلمان. برخی از دانشگاه ها به دلیل انجام آزمونهای زبان خود به گواهینامه نیاز ندارند.

در لهستان بورس های دانشجویی برای شهروندان کشورهای در حال توسعه  عبارت است از:

بورس  Ignacy Łukasiewicz

این بورس  طرح مشترک وزارت امور خارجه و آژانس ملی تبادل آکادمیک لهستان است. هدف از این برنامه حمایت از رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه (به استثنای کشورهای اروپای و آسیای میانه) است. از طریق بالا بردن سطح دانش و آموزش شهروندان آنها.

دارندگان این بورس تحصیلی از کشورهای زیر پذیرفته می شوند:

آنگولا، کلمبیا، اتیوپی، هند، اندونزی، کنیا، لبنان، مکزیک، میانمار، نیجریه، فلسطین، پرو، جمهوری آفریقای جنوبی، فیلیپین، سنگال، تانزانیا، اوگاندا و ویتنام.  مشارکت در این بورس امکان تحصیل در مقطع فوق لیسانس را در دانشگاه های دولتی لهستان با نظارت وزارت علوم و آموزش عالی در رشته های زیر فراهم می کند:

 • مهندسی و علوم فنی
 • علوم کشاورزی
 • علوم طبیعی

بورس تحصیلی استفان باناخ

برنامه بورس تحصیلی استفان باناخ با هدف ارتقا دانش و تحصیلات شهروندان کشورهای آسیای میانه و بالکان غربی است. این برنامه ابتکار مشترک وزارت امور خارجه و آژانس ملی تبادل دانشگاهی لهستان (NAWA) است. این برنامه فرصتی  را برای تحصیل تمام وقطع در مقطع لیسان دز زمنه های مهندسی و فنی، کشاورزی، علوم کاربردی و زندگی فراهم می کند.

پیشنهاد بورس برای شهروندان کشورهایی است که توسط وزارت امور خارجه به عنوان دارای اولویت برنامه شناخته شده اند:  بلاروس، اوکراین، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان است.همچنین کشورهای بالکان غربی شامل: آلبانی، بوسنی و هرزگوین، مونته نگرو، کوزوو، مقدونیه شمالی و صربستان.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری لهستان

این ویزا فقط برای یک شغل صادر می شود، بنابراین اگر مجوز کار دریافت کنید، از نظر قانونی موظف هستید از آن فقط برای انجام وظایف مندرج در فرم درخواست استفاده کنید. در حین تغییر شغل، باید برای مجوز کار جدید درخواست دهید. لطفاً بخاطر داشته باشید که این سند فقط برای یک دوره زمانی مشخص معتبر است که نمی تواند بیش از سه سال باشد.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

این ویزا فقط برای یک شغل صادر می شود، بنابراین اگر مجوز کار دریافت کنید، از نظر قانونی موظف هستید از آن فقط برای انجام وظایف مندرج در فرم درخواست استفاده کنید. در حین تغییر شغل، باید برای مجوز کار جدید درخواست دهید. لطفاً بخاطر داشته باشید که این سند فقط برای یک دوره زمانی مشخص معتبر است که نمی تواند بیش از سه سال باشد.

نوع A – درشرایطی که بر اساس قرارداد کار یا قرارداد قانون مدنی توسط یک کارفرما با یک دفتر ثبت شده در لهستان استخدام شده اید. این محبوب ترین مجوز کار است.

نوع B – اگر شما کارهای عضوی از هیئت مدیره را انجام می دهید و در مدت ۱۲ ماه بعد بیش از ۶ ماه در لهستان اقامت دارید.

نوع C – اگر توسط کارفرمای خارجی برای دوره ای بیش از ۳۰ روز در یک سال تقویم به لهستان مامور شوید تا در شرکت های تابعه یا شعبه کارفرمای خارجی کار کنید.

نوع D – اگر توسط یک کارفرمای خارجی به کار شما در خدمات صادرات به طور موقت و موقت سپرده شده است. مهم است که کارفرمای خارجی شعبه یا شرکت تابعه خود را در لهستان نداشته باشد.

نوع E – اگر وظایف مربوط به کار را انجام می دهید که در هیچ یک از چهار دسته فوق قرار نمی گیرد. همانطور که تصور می کنید این نادرترین نوع مجوز کار است.

در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، متوسط ​​حقوق ناخالص ۵۳۳۱ PLN در هر ماه بود. که در مقایسه با سال قبل، ۷،۷ درصد افزایش داشته است.

توجه داشته باشید که فقط شرکت هایی با بیش از ۱۰ کارمند، در این آمار گنجانده شده اند. شرکتهای کوچکتر اغلب کمی کمتر پرداخت می کنند. حقوق متوسط ​​(متوسط: نیمی از افراد از حقوق متوسط ​​و نیمی از افراد بیشتر درآمد دارند) معمولاً کمتر از متوسط ​​حقوق است.

حداقل حقوق فعلی در لهستان ۲۶۰۰ PLN ناخالص است که ۱۸۷۷ PLN خالص است (یعنی پس از پرداخت تمام مالیات ها و هزینه ها). قرار است در سال ۲۰۲۱ حداقل دستمزد ۲۸۰۰ PLN ناخالص باشد.

با این حال، مبلغ مالیاتی که باید بپردازید ممکن است متفاوت باشد – به نوع قرارداد شما بستگی دارد – آیا این یک قرارداد B2B است یا یک قرارداد کاری استاندارد، به عنوان مثال، آیا شما متاهل هستید یا مجرد، و غیره.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا موظف به رعایت مقررات عمومی کار در لهستان هستند. در بیشتر موارد، روش استخدام یک خارجی شامل سه مرحله است:

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قصد کار در لهستان را دارند ابتدا باید یک کارفرمای لهستانی را پیدا کنند که با درخواست مجوز کار برای آنها موافقت کند.

برنامه باید به دفتر Voivod در منطقه ای که شرکت یا موسسه در آن واقع شده ارائه شود. دفتر Voivod´s تنها در صورت عدم وجود نامزدهای مناسب لهستانی برای این موقعیت، اجازه کار را برای خارجی ها صادر می کند.

هنگامی که وعده به کارفرما داده می شود، دفتر Voivod شرایطی را برای یک فرد خارجی برای دریافت اجازه کار تعریف می کند. تنها پس از تحقق این شرایط، یک خارجی می تواند اجازه کار مناسب را دریافت کند.

همچنین یک گروه بزرگ از شهروندان غیر اتحادیه اروپا وجود دارد که می توانند بدون نیاز به مجوز رسمی در لهستان به طور قانونی کار کنند. اینها شامل خارجیانی می شود که:

کار بر روی  رسانه های جمعی خارجی  انجام می‌دهند. به عنوان مثال: مطبوعات معتبر، خبرنگاران رادیو و تلویزیون، عکاسان و سازندگان فیلم یا افرادی که هنرمند هستند.
کمتر از ۳۰ روز در طول یک سال تقویمی به عنوان بازیگر، خواننده، رقصنده، رهبر ارکستر، ساز و هنرمند  کار می‌کنند.
 دانشجویان دانشگاه های لهستان که در تعطیلات کار می کنند. (بیش از سه ماه در سال)
افرادی هستند که با ارزش علمی یا هنری خاص سخنرانی می کنند.

روحانی هستند.
کارمندان برای حداکثر – سه ماه در سال تقویم برای انجام آموزش، مونتاژ نمایشگاه ها، پذیرایی یا نگهداری ماشین آلات و تجهیزات سفارش داده شده توسط شرکت هایشان به لهستان اعزام می شوند.
سربازان و پرسنل مدنی ساختارهای ناتو در لهستان.
به عنوان یک کارمند حقوقی که در لهستان کار می کنید، اشتغال شما توسط قانون کار لهستان اداره می شود. شما همچنین می توانید براساس توافق نامه های مدنی که توسط قانون مدنی تعریف شده است درآمد کسب کنید (به عنوان مثال واگذاری ها، توافق نامه های شغلی یکبار مصرف یا قراردادهای یکبار مصرف با انتقال حق چاپ). اما در چنین شرایطی از حقوق یک کارمند مانند مرخصی، تعطیلات یا یک روز کاری هشت ساعته برخوردار نیستید. در مورد تکالیف، مانند هر کارمندی که در یک قرارداد کار دائمی قرار دارد، شما حقوق یکسان برای حقوق بازنشستگی و امنیت بهداشت دارید.

 سه نوع قرارداد کاری در لهستان وجود دارد:

 1. قرارداد کار برای دوره آزمایشی

 2. قرارداد کار برای مدت معین

 3. قرارداد کار برای مدت نامحدود

توافق نامه دوره آزمایشی حداکثر برای ۳ ماه قابل انعقاد است. این نوع توافق نامه می تواند مقدم بر توافق نامه کار در زمان معین یا نامشخص باشد.

توافق نامه برای مدت معین حداکثر برای ۳۳ ماه قابل انعقاد است. بعلاوه، می توان فقط ۳ مورد از این توافق نامه ها را به طور متوالی منعقد کرد. توافقی که بیش از ۳۳ ماه باشد یا یک توافق نامه  متوالی باشد، توافقی است که برای مدت نامعلوم منعقد می شود.

کلیه افراد خارجی، ساکنان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا، می توانند براساس همان توافق نامه های شهروندان لهستانی استخدام شوند.

ساکنان غیر اتحادیه اروپا
فرد خارجی برای انجام کار در لهستان باید مجوز کار دریافت کند. چنین سندی به درخواست کارفرما توسط مقامات محلی صالح (به لهستانی: wojewoda) صادر می شود. این روش تقریباً ۲-۳ ماه طول می کشد. بعلاوه ، اجازه کار مبنای اخذ ویزای کار در کشور محل اقامت فرد خارجی است.

شهروندان جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری گرجستان، جمهوری مولداوی، فدراسیون روسیه و اوکراین می توانند براساس اعلامیه کارفرما برای استخدام یک خارجی، در لهستان کار کنند. 

سوالات متداول در مورد ویزای کاری لهستان

شما مسئولیت قانونی اقامت خود را بر عهده دارید، بنابراین درخواست ویزا یا اجازه اقامت می کنید. و کارفرمای شما مسئول درخواست مجوز کار برای شما است. خوب، اجازه کار می‌تواند در اولویت برای شما قرار بگیرد؛ چراکه  هم کار و هم اقامت شما را قانونی می کند – دو مورد برای یکی.

در توافق نامه کاری باید طرفین قرارداد، نوع قرارداد، تاریخ انعقاد آن و همچنین شرایط کار و پاداش را مشخص کند، از جمله به طور خاص:

 • نوع کار

 • محلی که کار انجام می شود.

 • پاداش مربوط به نوع کار
 •  
 • مشخصات اجزای پاداش

 • زمان کار

 • تاریخ شروع کار
 •  


بعلاوه، کارفرما باید حداکثر ظرف ۷ روز از تاریخ انعقاد قرارداد کار، کتباً را به کارمند اطلاع دهد:

زمان کار استاندارد روزانه و هفتگی که کارمند را ملزم می کند.
دفعات پرداخت حقوق و دستمزد.
مدت مرخصی سالانه که به کارمند تعلق می گیرد.
طول مدت اخطار پس از خاتمه
قرارداد کارمندی
هر قرارداد کار جمعی که کارمند را تحت پوشش قرار دهد.

پاداش در لهستان نمی تواند کمتر از حداقل دستمزد باشد که هر سال توسط شورای وزیران تعیین می شود. در سال ۲۰۲۱ حداقل دستمزد ۲۸۶۰۰ PLN ناخالص است.

بله. فرد خارجی نمی تواند بیش از ۶ ماه در یک دوره ۱۲ ماهه متوالی کار کند.
کار انجام شده نمی تواند یک کار فصلی باشد که برای آن مجوز کار لازم است، یعنی برای مدت بیش از ۹ ماه در یک سال تقویمی در بخش های کشاورزی، باغداری، گردشگری به عنوان بخشی از فعالیت های فصلی ذکر شده در آیین نامه وزیر  خانواده، کار و سیاست اجتماعی ۸ دسامبر ۲۰۱۷ در مورد زیر کلاس های فعالیت طبق طبقه بندی فعالیت های لهستان (PKD)، که در آن مجوزهای کار فصلی برای یک خارجی صادر می شود.
بیانیه کارفرما باید توسط دفتر کار Poviat ثبت شود. این روش تقریباً ۱-۲ هفته طول می کشد. 

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری لهستان

لهستان از نظر سرمایه گذاری مستقیم خارجی در میان جذاب ترین کشورهای اروپا قرار دارد. بر اساس گزارش سرمایه گذاری جهانی UNCTAD در سال ۲۰۲۰، ورودی های مستقیم خارجی به لهستان در سال ۲۰۱۹ ثابت مانده و به ۱۳.۲ میلیارد دلار رسیده است، در حالی که ۱۳.۹ میلیارد دلار یک سال قبل ثبت شده است. کل سهام سرمایه گذاری در کشور در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۲۳۶.۵ میلیارد دلار بود که در مقایسه با سطح ۲۰۱۰ افزایش ۲۶ درصدی را نشان می دهد. لهستان اولین دریافت کننده مستقیم سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اروپای مرکزی است. 

دارایی های اصلی لهستان موقعیت استراتژیک آن، جمعیت زیاد، عضویت در اتحادیه اروپا، ثبات اقتصادی، هزینه های نیروی کار ماهر ارزان و سیستم مالی جذاب برای مشاغل است. بعلاوه، لهستان دارای تعدادی منطقه ویژه اقتصادی پویا است و دولت آژانس سرمایه گذاری و تجارت لهستان (PAIZ) را برای بهبود شرایط سرمایه گذاری مستقیم خارجی تأسیس کرد. با این حال، قوانین لهستان مالکیت خارجی شرکت ها را در بخش های استراتژیک منتخب محدود می کند و خرید املاک و مستغلات، به ویژه زمین های کشاورزی و جنگلی را محدود می کند. علاوه بر این، در ژوئیه سال ۲۰۲۰ قانون جدیدی لازم الاجرا شد که به رئیس دفتر رقابت و حمایت از حقوق مصرف کننده اختیار بازبینی سرمایه گذاری مستقیم خارجی توسط سرمایه گذاران غیر  EEA  و غیر OECD را به دلایل امنیت عمومی، نظم و بهداشت داد. به طور کلی، فضای کسب و کار لهستان خوب است و بانک جهانی در رتبه بندی Doing Business در سال ۲۰۲۰ لهستان را از بین ۱۹۰ کشور در رتبه ۴۰ ام قرار داده است، در حالی که ۷ موقعیت نسبت به سال قبل از دست داده است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

نقاط قوت سرمایه گذاری در لهستان:

 • اقتصاد در حال رشد
 • موقعیت جغرافیایی مرکزی در قلب اروپا
 • نیروی کار چند زبانه، واجد شرایط ، قادر به صادرات معاملات (با هزینه کم) و بهره وری آنها به سرعت در حال رشد است.
 • بخش بانکی پایدار و ارز کنترل شده
 • اقتصادی سالم و مقاوم حتی در زمان بحران های اقتصادی
 • برخلاف سایر کشورهای اروپای مرکزی ، جمعیت آن با بدهی بیش از حد مواجه نیست.

نقاط ضعف سرمایه گذاری  در لهستان:

 • سختی بازار کار
 • رویه های اداری آهسته (۱۲۰ کشور برای سرعت شروع کار طبق بانک جهانی)
 • حساب جاری در کسری
 • تصویب یورو که در ابتدا برای سال ۲۰۱۲ برنامه ریزی شده بود، به دلیل بحران مالی به خطر افتاده است، در نتیجه اثرات سودمند آن بر اقتصاد به تأخیر می افتد.
 • فضای سیاسی نسبتاً ناپایدار اجرای اصلاحات لازم را کند می کند.

لهستان نمونه بارزی از چگونگی مدرن کردن اقتصاد کشور پس از اتحاد جماهیر شوروی و تبدیل شدن به یک بازیگر مهم در صحنه جهانی است. امروز، لهستان، به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا، در را به روی افراد فعال و کارآفرین باز می کند. لهستان با تجسم دستاوردهای خود، از کسانی که آماده حرکت کشور برای پیشرفت هستند دعوت می کند. برای انجام این کار، دولت ویزای اولیه را به لهستان صادر می کند، که اجازه اقامت و پشتیبانی از تجارت در این کشور را فراهم می کند.

لهستان برای توسعه موفق مهاجرت تجاری، سطح مناسب سرمایه گذاری را کسب کرده است. تعداد قابل توجهی از مهاجران از کشورهای جهان سوم لهستان را به عنوان پرشی ایده آل برای شرکت های تازه کار خود انتخاب کرده اند. طی چند سال گذشته، این کشور از نظر جذابیت سرمایه گذاری در اروپا در رتبه دوم قرار دارد. بنابراین، لهستان یک انتخاب هوشمندانه برای مهاجران تجاری است تا شرکت خود را در اینجا راه اندازی کنند.

در سال ۲۰۱۸، وزارت کارآفرینی و فناوری لهستان از کارآفرینان کشورهای مستقل مشترک المنافع خواست تا با شرکت های تازه تاسیس خود به لهستان مهاجرت کرده و در آنجا شرکت هایی را باز کنند. دولت آماده است تا با استفاده از اصطلاحاً “پول هوشمند” برای توسعه شرکت های نوپا، در مراحل اولیه پشتیبانی مالی کند.

با ویزای کارآفرینی به لهستان، می توانید ایده های ابتکاری خود را در یک کشور اروپایی با شرایط مطلوب تحقق بخشید. به عنوان مثال، شما یک معافیت مالیاتی یا مالیات جزئی دارید. به همراه ویزا، مبتدیان و اعضای خانواده های آنها طبق روال ساده اجازه اقامت دریافت می کنند. علاوه بر این، برای پایه گذاری شرکت های نوپا، حتی لازم نیست سرمایه شخصی نیز سرمایه گذاری شود. برای این کار، صندوق های تسریع و سرمایه گذاری در لهستان وجود دارد.

سرمایه گذاران در مرحله اولیه به شرکت های نوپای جوان کمک می کنند تا شروع به کار کنند، و آنها به کارآفرینان کمک می کنند ایده خود را به درستی ارائه دهند. شتاب دهنده ها با ارائه سرمایه گذاری و مشاوره، انگیزه فعالیت های نوپا را برای توسعه تجارت خود فراهم می کنند. برای انجام این کار، مهاجران تجاری فقط باید وثاقت مالی و اجتماعی خود را با اسناد مربوطه اثبات کنند.

به لطف حمایت از کارآفرینان جوان، لهستان در حال توسعه اکوسیستم مبتدی خود است و مشاغل جدیدی را برای مردم فراهم می کند. دولت شرایط ترجیحی ایجاد می کند و مهاجران سرمایه گذاری را جذب می کند تا به لهستان بروند و ایده های ابتکاری خود را عملی کنند.

 1. درخواست را ارائه دهید و آن را به صلاحیت اثبات کنید.
 2. عضویت در هیئت مدیره یک شرکت تازه تاسیس جدید
 3. یک طرح تجاری قابل ارائه با شواهدی از یک ایده ابتکاری ارائه دهید.
 4. گواهی حضور حداقل سرمایه ۱۲۰۰ یورو در حساب
 5. ایجاد مشاغل جدید
 6. دسترسی به مجموعه سرمایه گذاران و وجوه
 7. ثبت شرکت در ثبت دادگاه و اداره مالیات لهستان.

همراه با ویزای راه اندازی، این کارآفرین پس از ورود به کشور اجازه اقامت در لهستان را دریافت می کند. اجازه اقامت برای یک تاجر سالانه تمدید می شود. اعضای خانواده یک مهاجر تجاری نیز اجازه می گیرند. هنگام اثبات موفقیت یک شرکت نوپا و پیشرفت، پس از ۵ سال، یک کارآفرین می تواند کارت اقامت اتحادیه اروپا را دریافت کند و اقامت دائم در لهستان را بدست آورد.

لهستان به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا از بین انواع مختلف ساختارهای تجاری متناسب با نیازهای تجاری آنها یکی را انتخاب کنند. لیست زیر مشخصه اصلی انواع اصلی شرکت ها در لهستان است:

شرکت با مسئولیت محدود: همچنین به عنوان Sp شناخته می شود. z.o.o ، این یک فرم تجاری مناسب برای مشاغل کوچک و متوسط ​​است، جایی که بنیانگذاران فقط تا سرمایه سرمایه گذاری شده در شرکت مسئول هستند.

شرکت سهامی: SA همچنین یک شرکت با مسئولیت محدود است، زیرا سرمایه گذاران فقط در مقابل سرمایه‌ی سرمایه گذاری شده خود مسئول هستند اما این یک شرکت عمومی است که می تواند در بورس اوراق بهادار نیز وارد شود.

مشارکتی: اینها به اشکال مختلفی مانند مشارکت محدود، مشارکت عمومی یا مشارکت شغلی وجود دارد. مسئولیت موسسین درجات مختلفی دارد.

تاجر مستقل: ساده ترین شکل تجاری و همچنین شرکتی که بالاترین درجه مسئولیت را برای موسس دارد.

 

 Sp.z.o.o. به دلیل مسئولیت محدود (فقط به میزان مشارکتهای سرمایه) و مناسب بودن آن برای مشاغل کوچک و متوسط​​، یک شکل تجاری ترجیحی است. این نوع نهاد تجاری به حداقل سرمایه ۵۰۰۰ LN نیاز دارد که مقرون به صرفه تر از سهام سهامی خاص است. سرمایه باید قبل از ثبت واریز شود. فقط یک مدیر و یک سهامدار نیاز به افتتاح این شرکت دارد. یک نیاز خاص این است که  Sp.z.o.o. دارای یک دفتر ثبت شده در لهستان است.

  S.Aسرمایه گذارانی که سرمایه بیشتری برای ادغام یک شرکت در دسترس دارند، می توانند S.A لهستان (Spolkaakcyjna – شرکت سهامی) را راه اندازی کنند. این نوع شرکت در لهستان به حداقل سرمایه بزرگتر ۱۰۰۰۰۰ PLN نیاز دارد و سهام باید برای مشارکت در نوع مشترک باشد و حداکثر یک سال پس از تاسیس شرکت پرداخت شود. مثل Sp. z.o.o ، مسئولیت اعضای آن با مشارکت در سرمایه محدود می شود.

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری لهستان

بخشهای اصلی اقتصاد ملی مهندسی مکانیک، صنعت آهن و فولاد، استخراج زغال سنگ، محصولات شیمیایی، فرآوری مواد غذایی، صنعت طیور، خودرو. فناوری اطلاعات، مراکز پردازش تجارت، محیط زیست و ساختمان سبز، امنیت سایبری، نرم افزار برای برنامه های تلفن همراه. برنامه های خصوصی سازی دولت لهستان از سرمایه گذاران خارجی دعوت کرده است تا در بیشتر برنامه های عمده خصوصی سازی شرکت کنند، به طوری که سطح مالکیت خارجی در اقتصاد لهستان زیاد است . این امر به ویژه در بخش بانکی بیشتر است، جایی که بانک های تحت کنترل خارجی بیش از ۷۰٪ دارایی را در اختیار دارند. خصوصی سازی های عمده به پایان رسیده و تمرکز بر ادغام و بهبود کارایی در نهادهایی است که هنوز تحت کنترل دولت هستند.

 1. فرم درخواست اقامت دائم لهستان
 2. تایید ثبت نام
 3. تأیید اقامت ۵ ساله در لهستان
 4. دانش زبان لهستانی در سطح متوسط
 5. تأیید موفقیت شروع به کار، چکیده و گزارشی از حساب بانکی.
 1. تاسیس شرکت در لهستان با هزینه تقریبی ۱۸۰۰ یورو قابل دستیابی است.
 2. هزینه دفتر مجازی  می تواند با هزینه ای در حدود ۶۰ یورو در ماه شخصی سازی شود.
 3. هزینه های حسابداری – هزینه های خدمات حسابداری در لهستان از ۱۰۰ یورو در ماه شروع می شود.
 4. هزینه ثبت نام – تقریباً ۶۰۰ PLN (حدود ۱۴۰ یورو) برای ثبت نام در ثبت مراکز اداری ملی نیاز است.
 5. حداقل سرمایه سهام – حداقل سرمایه سهام یک شرکت با مسئولیت محدود در لهستان حداقل ۵۰۰۰ PLN (تقریبا ۱۱۶۴ یورو) است.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی لهستان

ویزای شینگن نوع (Cکوتاه
مدت)

اگر می خواهید برای مدت زمان
کوتاه (حداکثر تا ۹۰ روز در نیم سال) به لهستان بروید و از کشوری هستید که اتباع آن موظف به داشتن ویزا هستند – ویزای شینگن برای شما مناسب است. ویزای نوع
به شما اجازه می دهد نه تنها به لهستان، بلکه سایر کشورهایی که بخشی از منطقه شینگن هستند نیز وارد شوید. 

ویزای “ملی” نوع  D

اگر اقامت شما ۹۱ روز یا
بیشتر (در یک بازدید یا بیشتر در طول مدت ۱۸۰ روز) به طول می انجامد، باید برای ویزای ملی اقدام کنید. به غیر از ورود به لهستان، به شما اجازه می دهد از کشورهای دیگر شینگن بازدید کنید، اما به طور مشابه با ویزای نوع 
C – تا ۹۰ روز در نیم سال. این برای دوره مندرج در سند معتبر است، اما به طور
معمول بیش از یک سال نیست. بعد از این مدت می توانید درخواست طولانی شدن ویزا را بدهید
.

در مورد ویزاهای نوع C وD ، مقامات از شما می خواهند اطلاعاتی در مورد هدف بازدید خود ارائه دهید. شما می توانید از لیست دلایل اقامت در لهستان یکی را انتخاب کنید. تمام پاسخ های ممکن به شما ارائه می شود، برخی از آنها شامل: گردشگری، بازدید خانواده یا دوستان، مشارکت در رویدادهای ورزشی، راه اندازی مشاغل شخصی، مشارکت در کنفرانس و غیره. در مورد ویزای ملی، هدف از اقامت شما مدت زمان آن را تعیین می کند.

الزامات اخذ ویزای توریستی لهستان

برای صدور ویزا،  به غیر از فرم درخواست، با امضای خود، به موارد زیر احتیاج دارید:

 • گذرنامه دارای اعتبار سه ماه قبل از انقضا ویزا نوع (D) یا پس از انقضا نوع (C) با حداقل دو صفحه خالی، صادر شده در دهه گذشته
 • عکس بیومتریک
 • بیمه درمانی در صورت درخواست ویزای نوع C (حداقل ۳۰۰۰۰ یورو)
 • اسناد دیگری که هدف از سفر شما را تأیید می کند
 • محل اقامت شما در لهستان
 • داشتن بودجه کافی برای پوشش ورود
 • اقامت و عزیمت، تمایل به ترک منطقه شینگن پس از انقضا ویزا نوع (C) یا ضرورت اقامت در لهستان برای بیش از ۹۰ روز (نوع D)

هزینه ویزا.

باید به خاطر داشته باشید که درخواست ویزا شامل برخی هزینه ها می شود. این برنامه خود شامل هزینه ای است که قابل استرداد نیست، حتی در صورت عدم اعطای ویزا. با این حال، اگر آن را دریافت کنید، باید هزینه ویزا پرداخت کنید که ثابت نیست و به کشور مبدا شما بستگی دارد. به طور کلی نباید بیش از ۷۰ یورو باشد.

مدت اعتبار ویزای توریسی لهستان

باید بدانید که دوره ویزای کوتاه مدت شما  ۹۰ روز اعتبار دارد؛ (با روزی که از مرز لهستان عبور می کنید شروع می شود.)
می توانید این زمان را به چند بار مراجعه تقسیم کنید، اما ویزا پس از ۱۸۰ روز
منقضی می شود
.

بیومتریک

تمام گذرنامه های بیومتریک جدید صادر شده توسط دولت لهستان مجهز به تراشه ریزپردازنده بدون تماس است که اطلاعات اثر انگشت بیومتریک دارنده گذرنامه را ذخیره می کند. VeriFinger در دو مرحله از مراحل صدور گذرنامه استفاده می شود:

برنامه کاربردی – هنگامی که متقاضی تصویر اثر انگشت را ارائه می دهد، VeriFinger برای ارائه نمره کیفیت استفاده می شود که تعیین می کند کیفیت تصویر به اندازه کافی بالا برای استفاده در تراشه گذرنامه بیومتریک باشد.

تأیید نهایی و صدور – هنگامی که متقاضی برای دریافت گذرنامه خود وارد می شود، متقاضی همان مجموعه اثر انگشت را ثبت می کند و از VeriFinger برای مقایسه تصاویر اثر انگشت جدید با تصاویر موجود در تراشه گذرنامه استفاده می شود. در صورت تأیید مطابقت، گذرنامه بیومتریک جدید برای متقاضی صادر می شود.

لهستان هم از جمله کشورهای مرکزی اروپاست که مثل سایر کشورهای اروپایی از امکانات و رفاه خیلی خوبی برخورداره. آب و هوای معتدل و طبیعت زیبایی داره. فقط حواستون باشه قبل از ورود زبان لهستانی رو به خوبی یاد بگیرید. چراکه زبان سختیه و درصد زیادی از مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط ندارند!

 

لِهِستان یا لَهِستان (به لهستانی: Polska به فرانسه،  “Pologne” با نام رسمی جمهوری لهستان به لهستانی: Rzeczpospolita Polska) ) کشوری است در مرکز اروپا، از غرب با آلمان، از جنوب غربی با جمهوری چک، از جنوب با اسلوواکی، از جنوب شرقی با اوکراین، از شرق با بلاروس، از شمال شرقی با لیتوانی و روسیه (منطقه برون‌بومی کالینینگراد) و از شمال با دریای بالتیک همسایه است. مساحت این کشور عددی بالغ بر ۳۱۲٬۶ هزار کیلومتر مربع است که آن را ۶۹مین کشور بزرگ جهان و نهمین کشور بزرگ اروپا کرده‌است. همچنین با جمعیت ۳۷٫۸ میلیون نفری این کشور سی و چهارمین کشور پرجمعیت جهان، هشتمین در قاره اروپا و ششمین در اتحادیه اروپایی می‌باشد. لهستان با حاکمیتی متمرکز دارای ۱۶ استان است و پایتخت آن ورشو نام دارد.

جغرافیا

پایتخت لهستان شهر ورشو (Warsaw)، با جمعیت بالغ بر ۱٬۷۱۶٬۰۰۰ نفری (طبق سرشماری سال ۲۰۱۰) بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود. این کشور دارای قدمت تاریخی است.

مساحت آن ۳۱۲۶۸۵ کیلومتر مربع است که در رده شصت و هشتم کشورهای جهان قرار می‌گیرد.

از مهم‌ترین شهرهای لهستان می‌توان به کراکوف ۷۵۶ هزار نفر، ووچ ۷۴۲ هزار نفر، وروتسلاو ۶۳۲ هزار نفر، پوزنان ۵۷۰ هزار نفر، گدانسک ۴۶۱ هزار نفر، اشچچین و کاتوویتس اشاره کرد.

اقتصاد لِهِستان در اروپا از جایگاه هشتم برخوردار است و بزرگ‌ترین در میان کشورهای اروپایی تازه استقلال‌یافته از شوروی سابق است. دارای تولید ناخالص داخلی ( (GDP به ارزش ۵۲۴٬۵ میلیارد دلار آمریکا است (۲۰۱۷). لهستان به عنوان اقتصاد با درآمد بالا توسط بانک جهانی طبقه‌بندی شده‌است. لهستان در سال ۲۰۱۷ جایگاه ۲۳ام جهان از نظر تولید ناخالص داخلی  (GDP)  و همچنین ۲۴ام در شاخص تجارت آسان را داشته‌است. این کشور دارای اقتصاد متنوعی است که در شاخص پیچیدگی اقتصادی در سال ۲۰۱۶ جایگاه ۲۱ام را دارا بود. بزرگترین جزء اقتصاد آن بخش خدمات (۶۲٬۳ درصد)، پس از آن صنعت (۳۴٬۲ درصد) و کشاورزی (۳٬۵ درصد) است.

شانه های بدنام تورنتو وجود دارد. بدون اندیشیدن به برج برج CN ، نمی توانید از تورنتو نام ببرید و بسیاری از گردشگران وقت خود را برای بازدید از مقاصد معروف مانند جزیره تورنتو ، کازا لوما و باغ وحش تورنتو می گذارند .

موزه های معروف جهان مانند گالری هنری انتاریو (AGO) و موزه سلطنتی انتاریو (ROM) و جاذبه های مهم دیگر مانند تالار مشاهیر هاکی و میدان ناتان فیلیپس وجود دارد .

سپس، تیم های ورزشی حضور دارند. تورنتو میزبان حرفه ای ترین تیم های ورزشی در کل کشور است – در کل هفت تیم – و برای لذت بردن از شرکت در یک بازی، نیازی نیست که یک هوادار ورزش وحشی باشید. مهم نیست که از چه زمانی از سال بازدید می کنید، احتمالاً یک بازی ورزشی حرفه ای در حال انجام است – این که آیا تورنتو بلو جیز یک بازی بیس بال انجام می دهد ، تورنتو رپتورز (قهرمانان NBA 2019!) یک بازی بسکتبال یا Toronto Maple بازی می کنند برگ ها یک بازی هاکی بازی می کنند.

 1.  لهستان از نظر فرهنگ و تاریخ غنی است. در آن ۱۵ مکان میراث جهانی یونسکو نگهداری می شود که ۱۴ مکان فرهنگی است.

میدان اصلی بازار کراکوف در لیست یونسکو قرار دارد – ببینید چقدر شگفت انگیز است!

 1. اگر از هواداران خارج از منزل هستید، به راحتی لهستان را دوست خواهید داشت زیرا همه چیزهایی را که ممکن است بخواهید از آنجا بازدید کنید – از جنگل های زیبا و رشته کوه های چشمگیر، تا ساحل اهریمنی و دریاچه های شگفت انگیز دارد.
 2.  لهستان یک بهشت ​​غذا است و غذاهای منطقه ای برای هر کام جذاب است. به غیر از پیروگی کلاسیک، بورچ و بیگود، مطمئن باشید که شیرینی های معمولی لهستانی مانند پیراشکی های پر از مربا، کیک پنیری لعاب دار و کیک سنتی خشخاش را معمولاً در حوالی کریسمس سرو می کنید.

۴- لهستان دارای یک تاریخ جذاب است که در بسیاری از موزه ها و اماکن تاریخی آن منعکس شده است. علاقه مندان به تاریخ می توانند از صدها قلعه قرون وسطایی و مراکز شهر در نقاطی که در طول جنگ جهانی دوم تخریب نشده اند دیدن کنند (و باور کنید بسیاری وجود دارد!)

علاقه مندان به تاریخ جدیدتر همچنین می توانند از یکی از مکانهای بسیاری که مستندات وحشت جنگ جهانی دوم است مانند اردوگاه کار اجباری آشویتس دیدن کنند. تاریخ همچنین در بسیاری از موزه های عالی لهستان مانند موزه برخاسته ورشو یا موزه تاریخ یهودیان لهستان “POLIN” ثبت شده است.

 1. مردم لهستان می دانند چگونه مهمانی برگزار کنند. مهم نیست که این یک جشنواره موسیقی تابستانی است، جمعه شب منظم یا عروسی یک دوست – مردم همیشه دلیل خوبی برای جشن گرفتن پیدا می کنند.

بازدیدکنندگان از لهستان اغلب متعجب می شوند که خود را در یکی از بارهای سنتی می بینند که نوشیدنی ها را با ۱ یورو و یک لقمه برای ۲ دلار ارائه می دهد.

می توانید یک لیوان شراب، یک پیمانه آبجو یا یک وعده ودکای محلی خوشمزه با قیمت ۱ یورو تهیه کنید و کل شب را با پریدن از این میله به بار دیگر بگذرانید!

 1.  شهرهای لهستان زندگی فرهنگی پر جنب و جویی دارند. اکثر شهرهای بزرگ انتخاب گسترده ای از بارها، کلوپ های جایگزین و حتی رستوران های گیاهی را ارائه می دهند. یک دلیل وجود دارد که مردم ورشو را برلین جدید می نامند.
 2.  اگر به دنبال مقصدی برای رمانتیک هستید، لهستان گزینه های زیادی را ارائه می دهد. کراکوف با بناهای تاریخی، فروشگاه های صنایع دستی، کافه های دنج و خیابان های زیبا و سنگفرش شده بازدید کنندگان را مجذوب خود می کند.
 3.  مردم لهستان مهمان نواز هستند و از داشتن مهمان بیشتر لذت می برند. اگر به خانه ای در لهستان سفر کرده اید، انتظار می رود فوراً مانند خانواده با شما رفتار شود.

اما به یاد داشته باشید که لهستانی ها بسیار به خانه های خود اهمیت می دهند و ممکن است از شما بخواهند هنگام ورود کفش های خود را بردارید. بیشتر اوقات ، آنها یک جفت دمپایی (که یک کار معمولی لهستانی است!) به شما پیشنهاد می دهند. بنابراین نگران نباشید – شما پاهایتان را سرد نخواهید کرد.

 1.  اگر شما عاشق هنر هستید، لهستان مکان مناسبی است. موزه محلی مجموعه های چشمگیری از هنرهای لهستانی و خارجی را در خود جای داده است. موزه های هنر معاصر مانند Krakow’s MOCAK در سراسر اروپا شناخته شده اند.

نیازی به ذکر ده ها جشنواره موسیقی و تئاتر نیست – هر شهر لهستان با پیشنهادات فرهنگی غنی خود مجبور است بازدید کنندگان را مسحور کند.

 1. حتی اگر شهرهای آن مطابق با استاندارد اروپا باشد و مناظر طبیعی به سادگی بی نظیر باشند، لهستان هنوز هم یکی از مقرون به صرفه ترین مقصدهای اروپا است. از آنجا که ارز محلی دارد، بازدید کنندگان از کشورهای خارجی می توانند با بیش از نیمی از هزینه ای که در یک پایتخت اروپا می پردازند، لذت بیشتری ببرند.

برای درخواست ویزای لهستان برای اهداف بازدید از دوستان، باید مدارک زیر را به صورت اضافی تنظیم کنید.

نامه ای از طرف دوست یا اقوام خود که در لهستان زندگی می کند. اگر هیچ دوست یا خویشاوندی در لهستان ندارید، رزرو هتل برای شما کافی است زیرا برای ویزای توریستی به طور معمول دعوت نامه لازم نیست. اما اگر برای اولین بار از ویزا استفاده می کنید، به شما توصیه می شود  دعوتنامه ای ترتیب دهید زیرا این امر احتمال تصویب ویزا را افزایش می دهد.

برای درخواست ویزای لهستان، به طور معمول نمی توانید درخواست ویزا را مستقیماً به سفارت تحویل دهید. ابتدا باید اسناد خود را برای نوع ویزایی که می خواهید درخواست کنید کامل کنید، تا اینکه باید فرم درخواست ویزا را بصورت آنلاین در http://www.e-konsulat.gov.pl که وب سایت رسمی دولت لهستان است پر کنید. هنگام درخواست آنلاین، می توانید وقت خود را برای ارسال اسناد و مصاحبه در سفارت لهستان تعیین کنید.

هزینه ویزا ۶۰ یورو است. تصمیم گیری در مورد درخواست ویزا ممکن است ۱۵ روز طول بکشد.  

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی لهستان

کسانی که از خارج از اتحادیه اروپا به لهستان می آیند موظفند دو هفته قرنطینه را بگذرانند، در حالی که کسانی که از مرزهای داخلی اتحادیه اروپا عبور می کنند از شرط قرنطینه معاف هستند.

برای اخذ ویزا برای کودکان، شرایط زیر لازم است.

اثبات درآمد منظم والدین (قرارداد کار با درآمد ماهانه مشخص شده یا بیانیه بانکی یا پروانه کسب)
اجازه سفر محضری از طرف والدین (رضایت نامه سفر والدین)
اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی می کند – رضایت نامه والدین محضری وی لازم است.
* توجه: هنگام مراجعه به سفارت / کنسولگری لهستان در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان زیر سن خود را همراهی کنند.

بله، شما می توانید ویزای شینگن لهستان را تمدید کنید؛ اما فقط در موارد ضروری که اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی و دلایل خاص پس از ورود به لهستان پدیدار می شوند.

اگر قصد دارید بیش از ۹۰ روز (حداقل ۹۱ روز) در طول یک یا چند بازدید در یک دوره یا مدت زمان نیم سال محاسبه شده از تاریخ ورود اول، در قلمرو لهستان بمانید، باید برای یک ویزای ملی یا نوع (D) اقدام کنید.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی