ویزای قبرس

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای قبرس بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی قبرس

قبرس که به عنوان الهه عشق، سرزمین مادری افسانه ای افرودیت شناخته می شود، یک جزیره خیره کننده است که از زیبایی خاورمیانه و دریای مدیترانه برخوردار است. این کشور با جمعیتی چند زبانه و انگلیسی به عنوان زبان رایج آنها، از دانشجویانی از سراسر جهان که به دنبال آموزش با کیفیت و هزینه های مقرون به صرفه هستند، استقبال می کند. دانشگاه های قبرس توسط اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می شوند و از تعالی در آموزش و روش های تدریس اطمینان حاصل می کنند. اگر قصد تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی یا عالی در قبرس را دارید، این وبلاگ شما را با موارد ضروری راهنمایی می کند که باید قبل از ورود به دوره رویایی خود در قبرس از آنها آگاه باشید.

یک تجربه آکادمیک جهانی جامع
سرمایه فکری با ارزش ترین دارایی اقتصاد ملی است که به پیشرفت اجتماعی و اقتصادی کشور کمک می کند. دولت جمهوری قبرس متعهد به نحو احسن، در بخش آموزش و پرورش سرمایه گذاری می کند و در عین حال توافق نامه همکاری و به رسمیت شناختن متقابل مدارک با چندین کشور دیگر را منعقد می کند. بنابراین، تحصیل در قبرس به دانشجویان بین المللی فرصتی بی سابقه می دهد تا علاوه بر غنی سازی دانش خود توسط متخصصان مشهور در تجهیزات پیشرفته محلی، بلکه از فرصت های حرکتی بهره مند شوند و یک تجربه جهانی و فرهنگی جهانی کسب کنند.

تضمین کیفیت و ارتقا
با تأکید زیاد بر تضمین کیفیت و ارتقاکیفیت موسسات آموزش عالی، آژانس تضمین کیفیت و اعتبار بخشی در آموزش عالی قبرس برای بهبود رویه های تضمین کیفیت داخلی و خارجی و همچنین تأیید اعتبار و موارد تأسیس، ضمن اطمینان از افزایش رقابت پذیری بخش آموزش عالی.

پژوهش
ابتکارات تحقیقاتی در سطح جهانی توسط محققان کالیبر بین المللی مستقر در موسسات دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی پیشرفته در سراسر قبرس تنظیم شده است و این کشور را در بالای نقشه تحقیق و توسعه جهانی قرار داده است. ایجاد ارزش از طریق ایده ها و تشویق تحقیقات علمی در طیف وسیعی از رشته ها، قبرس را به یک قطب دانش در حال رشد در مدیترانه شرقی تبدیل می کند که فرصت های هیجان انگیزی را به دانشجویان و جوانان متخصص از خارج از کشور ارائه می دهد که می خواهند بخشی از تغییر و پیشرفت واقعی در جامعه امروز باشند.

تشویق در بخش نوآوری، استارتاپ و کارآفرینی
ارتقا تحقیقات و نوآوری منجر به ایجاد جامعه ای مبتنی بر دانش، و تقویت روحیه کارآفرینی می شود. ایده ها و محصولات تجاری امیدوار، پشتیبانی واقعی، مشاوره و بودجه در قبرس پیدا می کنند، به یک استارت آپ قوی و سریع در حال رشد و اکوسیستم نوآوری تبدیل می شوند، پشتیبانی شده توسط یک استعداد انسانی بسیار تحصیل کرده و باتجربه و طیف وسیعی از مشوق ها که قبرس را به گزینه ای مناسب برای شروع تبدیل می کند. و شرکت های مقیاس هزینه های عملیاتی پایین، جعبه جذاب IP و معرفی Startup Visa برای اتباع کشورهای ثالث با هدف جذب نوآوران بین المللی و استعدادهای چند ملیتی ضمن ارتقا همکاری و ایجاد اشتراک در جامعه جهانی استارتاپ های جهانی، هدف آنهاست.

اشتغال
متمرکز بر پرورش اقتصاد دانش بنیان و سرمایه گذاری در استعدادهای انسانی، قبرس یک چارچوب آموزش عالی مطلوب و موثر را ایجاد کرده است که بر یادگیری مادام العمر، بین المللی سازی و قابلیت اشتغال تأکید دارد. مطابقت برنامه های درسی با روند بازارهای بین المللی، آموزش عالی در قبرس اشتغال بین المللی فارغ التحصیلان خود را تضمین می کند، مهارت های لازم را ایجاد می کند تا بتوانید به طور موثر به محل کار جهانی چالش برانگیز و بسیار رقابتی امروز پاسخ دهید.

دانشجویان اتحادیه اروپا برای تحصیل در قبرس نیازی به ویزا ندارند. اما سایر ملت ها باید مواد زیر را به دفتر پذیرش موسسه انتخابی خود ارسال کنند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • هزینه درخواست ویزای تحصیلی
 • چهار قطعه عکس
 • شواهدی از مهارت شما در انگلیسی
 • عدم سابقه کیفری
 • اثبات توانایی مالی
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی

کار نیمه وقت در طول تحصیل طبق قوانین مربوط به دانشجویانی که اجازه کار دارند مجاز است.
در طول ترم به دانشجویان اجازه داده می شود طبق قوانین مربوطه حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.
در طول زمان استراحت، دانشجویان طبق قوانین مربوطه مجاز به کار در هفته ۳۸ ساعت هستند.
دانشجویان سطح سوم فارغ التحصیلان کشورهای ثالث، پس از اتمام دوره کارشناسی ارشد مجاز هستند طبق قوانین مربوطه، حداکثر برای مدت ۱۲ ماه به دنبال فرصت های کاری در زمینه های تحصیلات تکمیلی خود باشند.

به منظور آماده شدن برای دریافت ویزای تحصیلی قبرس (جدا از آماده کردن اسناد)، شما باید مراحل زیر را طی کنید. 

یک برنامه مطالعاتی و یک موسسه دانشگاهی انتخاب کنید.
قبرس، یک مرکز آموزش و تحقیق در کلاس جهانی با موسسات دانشگاهی با کیفیت بالا، طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد تحصیلات کاملاً معتبر را ارائه می دهد. دانشجویان اتحادیه اروپا و بین المللی که علاقه مند به تحصیل در قبرس هستند ممکن است به وب سایت های موسسات آموزش عالی دسترسی پیدا کنند، برنامه ای را برای تحصیل انتخاب کنند و بررسی کنند که آیا آنها با شرایط پذیرش آن مطابقت دارند یا خیر؟

دفتر پذیرش هر موسسه کلیه اطلاعات لازم در مورد شهریه و سایر هزینه ها و همچنین فرصت های بورس تحصیلی موجود را ارائه می دهد.

یک برنامه ارسال کنید و پذیرش را تأیید کنید
دانشجویانی که مایل به درخواست هستند باید مستقیماً با موسسه آموزش عالی تماس بگیرند؛ زیرا معیارهای پذیرش بسته به نوع و زبان مورد نیاز برنامه تحصیلی متفاوت است. اصولاً اتمام موفقیت آمیز تحصیلات متوسطه شرط عمومی پذیرش در دوره های کارشناسی است. درخواست شما به طور کامل توسط دفتر پذیرش موسسه بررسی می شود و در صورت رعایت کلیه الزامات برنامه، پذیرش شما تأیید می شود.

شرایط ویزا را بررسی کنید
شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در قبرس وارد، تحصیل و کار کنند.
دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به قبرس نیاز به ویزای دانشجویی دارند.
ویزای دانشجویی فقط برای دانشجویان بین المللی تمام وقت (دانشجویانی که حداقل برای ۱۵ واحد یا ۳۰ ECTS در یک ترم ثبت نام می کنند)، صادر می شود
ویزای دانشجویی را می توان توسط سفارت / کمیسیون عالی / کنسولگری جمهوری قبرس در کشور متقاضی و یا اداره ثبت احوال و مهاجرت در قبرس صادر کرد.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

زندگی در قبرس به عنوان یک دانشجوی بین المللی کاملا مقرون به صرفه است. هدف دانشگاه های قبرس این است که از دانشجویان چنین حمایتی ارائه دهند که به آنها کمک کند تا توانایی های علمی را از طریق کمک به بداهه پردازی مهارت ها و استعدادها به عنوان افراد آینده دار آینده بهبود بخشند.
برای تحصیل دانشجویان بین المللی هزینه تحصیل در دوره تحصیل و موسسه متفاوت است. برای دوره کارشناسی لیسانس هزینه حدود ۳۵۰۰ یورو در سال است به جز دوره های داروسازی که سالانه ۷۰۰۰ یورو می رود.

هزینه های دوره کارشناسی ارشد یا PHD بین ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ یورو متفاوت است.

دانشگاه بین المللی قبرس همچنین بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد تا آنها بتوانند بدون نگرانی از هزینه، دوره خود را طی کنند.

با این وجود بورسیه تحصیلی برای همه برنامه ها ارائه نمی شود. برای مثال:

دانشکده داروسازی فقط برای PharmD بورس تحصیلی ارائه می دهد.
موسسات علوم بهداشتی برای همه برنامه های خود بورسیه تحصیلی ارائه نمی دهند.
دانشکده علوم بورسیه ارائه می دهد به جز کار اجتماعی و پرستاری.
هیچ بورسیه تحصیلی در جریان قانون وجود ندارد
موسسات گردشگری و هتلداری هیچ بورسیه ای ارائه نمی دهند.
در جریان حرفه ای هیچ بورسیه ای برای خدمات زیبایی و زیبایی مو وجود ندارد
در دوره های مهندسی هیچ بورسیه ای به دانشجویان روانشناسی داده نمی شود
برای اطلاعات بیشتر می توانید از تیم نیک ویزا کمک بگیرید.

هزینه ها و بورس تحصیلی دانشگاه بین المللی قبرس

 CIU بسته ای از هزینه های تحصیل ، اقامت، حمل و نقل، بیمه درمانی و وعده های غذایی غذاخوری را با توجه به نوع محل اقامت انتخاب شده، با هزینه ۴۵۰۰ تا ۹۰۰۰ یورو در نظر گرفته است. “بسته های همه جانبه” در بین دانش آموزان بسیار محبوب است زیرا تقریباً هر آنچه دانشجو برای کل سال به آن نیاز دارد را پوشش می دهد.

 CIU بورس تحصیلی به دانشجویان نوورود ارائه می دهد که از ۲۵٪ تا ۱۰۰٪ شهریه آنها را پوشش می دهد. بورس تحصیلی مبتنی بر شایستگی بیشتر به دانشجویانی تعلق می گیرد که میانگین تحصیلی معینی را در طول ترم حفظ کنند.

تحصیل در قبرس جنبه­های خوب بسیاری دارد.  هزینه تحصیل در قبرس در مقایسه با سایر مقاصد شیک تحصیل در اروپا کم است. برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل بسته به نوع درجه مثلاً لیسانس و فوق لیسانس متفاوت است. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی زیر ۳۵۰۰ یورو در سال است به جز در دوره تحصیلی داروسازی که هزینه سالانه حدود ۷۰۰۰ یورو است.

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری در قبرس بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو است که البته می تواند از دانشگاهی به دانشگاهی متفاوت باشد.  در همین حال بورس تحصیلی بین المللی زیادی برای دانشجویان وجود دارد. همچنین تعداد زیادی از دانشگاه قبرس با شهریه بسیار کم وجود دارد  که شما را متحیر می کند. واقعیت این است که تحصیل رایگان فقط از طریق فرصت های بورس تحصیلی ارائه شده توسط مدارس امکان پذیر است. زیرا ارائه دوره ها به صورت رایگان برای مدارس غیرمجاز است.

کار و تحصیل در قبرس نسبتاً آسان است و به راحتی می توان با کار به صورت نیمه وقت هزینه تحصیل در قبرس را جبران کرد. دانش آموزان مجاز به کار نیمه وقت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته هستند. کار نیمه وقت پس از شش ماه از تاریخ تسویه حساب مجاز است.

ویزای دانشجویی در قبرس

لیست بهترین دانشگاه های با بهترین هزینه تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی ۲۰۲۰-۲۰۲۱

در اینجا لیستی از دانشگاه ها به همراه هزینه تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ وجود دارد که عبارت است از:

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

اروپایی لفکه

 دانشگاه بین المللی قبرس (CIU)

 دانشگاه نزدیک شرق (NEU)

نیکوزیا

 دانشگاه صنعتی قبرس

 دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)

 فردریک

 دانشگاه آمریکایی Girne

 دانشگاه کرنیا

 کالج آمریکایی قبرس

 آتلانتیس قبرس

 کالج کازا قبرس

 CDA

 کالج قبرس

لیماسول

 کالج جهانی قبرس

 لارناکا

 دانشگاه بین المللی نهایی

 موسسه بازاریابی قبرس (CIM)

دانشگاه میانه شرقی (EMU)

هزینه های تحصیل: ۳،۵۵۰ – ۹،۵۰۰ دلار آمریکا

این دانشگاه یکی از دانشگاههای قبرس است  که از طریق تنظیم بسترهایی که دانشجو را قادر می سازد حداکثر استفاده از تحصیل خود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای انجام دهد استفاده می کند. تأسیس این دانشگاه در سال ۱۹۷۹ به ابتکار “Onay Fadl Demirciler” (در آن زمان معاون وزیر آموزش و پرورش) به عنوان یک موسسه آموزش عالی برای ترکهای قبرس مطرح شد.

 

دانشگاه اروپایی “LEFKE”

هزینه تحصیل: ۵۶۰۰ دلار

این دانشگاه یکی از دانشگاههای قبرس است که همه دانشجویان مقطع کارشناسی در سراسر جهان با بورسیه در نیمی از برنامه های کارشناسی پذیرفته می شوند. بورس تحصیلی این دانشگاه در هر سال تحصیلی ۲۸۰۰ دلار آمریکا است.

 

دانشگاه بین المللی قبرس   (CIU)

هزینه تحصیل: ۴۵۰۰-۹۰۰۰ یورو

دانشگاه بین المللی قبرس در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد  CIU با داشتن کارمندان استثنایی علمی در سراسر جهان، به ویژه از نظر کیفیت تدریس  اشتغال دانش آموختگان شهرت دارد. دانشگاه بین المللی قبرس از زمان تأسیس در سال ۱۹۹۷ پیشرفت خارق العاده ای را به دست آورده است. هزینه تحصیل برای دوره های تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) با تکیه بر برنامه مورد علاقه بین ۲۱۰۰ یورو تا ۲۵۰۰ یورو است. به همین ترتیب CIU به دانشجویان بین المللی دوره قبل این فرصت را می دهد تا بسته های تغییر یافته هزینه های آموزشی را بررسی کنند.

 

دانشگاه خاور نزدیک (خاورمیانه)   (NEU)

هزینه تحصیل: ۵۰۰۰ یورو

این دانشگاه که یکی از دانشگاههای قبرس است که در سال ۱۹۸۸ در نیکوزیا  قبرس تاسیس شد. به عنوان یک موسسه عالی بین المللی برای یادگیری با استفاده از کارکنان کاملاً واجد شرایط،  NEU گسترده ترین فرصت های تحصیلات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را به بیش از ۲۵۰۰۰ دانش آموز مبتنی بر بیش از ۱۰۰ کشور ارائه می دهد. این دانشگاه دارای ۱۶ دانشکده متشکل از ۲۲۰ دفتر و برنامه، ۴ مدرسه تحصیلات تکمیلی با حدود ۲۰۰ برنامه فارغ التحصیل و تحصیلات تکمیلی و ۴ مدرسه متوسطه، ۲۸ موسسه تحقیقاتی است.

 

دانشگاه نیکوزیا

هزینه های تحصیل: ۴۵۰۰-۹۰۰۰ یورو

نیکوزیا بزرگترین موسسه مستقل آموزش عالی قبرس است که بهترین عناصر آموزش غربی، استانداردهای کیفیت و طرز تفکر جهانی را در خود جای داده است. این دانشگاه در پایتخت این کشور، نیکوزیا واقع شده است.

 

دانشگاه فنی قبرس

هزینه های تحصیل: ۷۰۰۰ یورو

این یکی از دانشگاههای قبرس است که دانشجویان بین المللی دقیقاً کمتر از دانشجویان دیگر در آنجا هزینه می کنند. هزینه تحصیل برای دانشجویان کارشناسی کمتر از ۳۵۰۰ یورو در سال است. به استثنای دوره تحصیل داروسازی که هزینه سالانه حدود ۷۰۰۰ یورو است. هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۲۰۰۰ و ۲۵۰۰ یورو است . این دانشگاه هر ساله بورسیه هایی اعطا می کند که هزینه تحصیل بصورت کامل یا نیمه را متقبل می شود.

 

دانشگاه بین المللی قبرس (CIU) واقع در قلب قبرس شمالی، نیکوزیا، یک دانشگاه بین المللی و چند فرهنگی واقعی است. با بیش از ۷۰۰۰ دانشجو از ۶۴ کشور مختلف می آیند. CIU از زمان تأسیس در سال ۱۹۹۷ نه تنها در جمعیت دانش آموزان بلکه در برنامه دانشگاهی و تعداد اعضای هیئت علمی نیز رشد بی سابقه ای داشته است.

CIU با داشتن معاهدات با ۲۲ دانشگاه مختلف در سراسر جهان در لیست دانشگاه های جهانی یونسکو قرار دارد و توسط “UK NARIC” و همچنین هیئت آموزش عالی ترکیه (YOK) معتبر شناخته شده است. علاوه بر ۷ برنامه آموزشگاه حرفه ای، ۳۸ برنامه کارشناسی، ۲۳ برنامه کارشناسی ارشد، ۱۲ دوره دکتری. برنامه ها و ۲ برنامه دکترای حرفه ای، CIU دارای ۶ مرکز تحقیقاتی، آزمایشگاه های پیشرفته مجهز به فناوری روز و یک مرکز آموزش مداوم در دانشگاه است. علاوه بر برنامه های فوق الذکر ، CIU دارای توافقات دو درجه ای با دانشگاه ولورهمپتون (انگلستان) و دانشگاه ساندرلند (انگلستان)، هدف کلی CIU این است که به دانشجویان خود کمک کند تا ظرفیت های علمی خود را افزایش دهند در حالی که از آنها برای بهبود مهارت های شخصی خود به عنوان افراد آینده دار حمایت می کند. در همین راستا،  CIUبا داشتن یک برنامه پر جنب و جوش در دانشگاه پر از امکانات اجتماعی غنی، سیستم عامل‌های مختلف سرگرمی مانند کنسرت های گروه موسیقی زنده، نمایشگاه های هنری، مسابقات ورزشی، سمینارها با مجریان مشهور، مشاهیر، نویسندگان یا دانشگاهیان، فرهنگ غذا را برای دانشجویان خود ارائه می دهد. شب ها و غیره. دانشجویان همچنین می توانند در اتحادیه دانشجویی با رستوران ها ، کافه ها ، سالن سینمای جیبی منحصر به فرد و اتاق های بازی لذت ببرند.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری قبرس

درخواست های مربوط به صدور مجوز ورود و ویزای کاری قبرس در دسته های عمومی استخدام توسط کارفرمای مورد نظر، از طریق اداره ثبت احوال و مهاجرت قبرس انجام می شود.

درخواست ویزای کاری قبرس باید با قرارداد کاری مهر شده توسط وزارت کار و بیمه اجتماعی همراه باشد. وزارت کار صلاحیت دارد که بررسی کند آیا در مورد شغل خاص هیچ فرد و گزینه مناسبی برای اشتغال وجود دارد یا خیر. در صورت عدم وحود فرد مورد نظر وزارت کار می تواند توصیه ای برای استخدام افراد خارجی ارائه دهد.

قبرس یکی از سریع ترین اقتصادهای اروپا است و زندگی و کار در آنجا مزایای زیادی دارد. شما از یک محیط کار بین المللی و یکی از کمترین نرخ مالیات در اتحادیه اروپا برخوردار خواهید شد. آب و هوای دلپذیر گرم در طول سال و زمینه فرهنگی جزیره مدیترانه فقط پاداش است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان
 1. گذرنامه معتبری
 2. عکس پاسپورتی
 3. قرار داد کاری یا پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در قبرس
 4. گواهی سلامت پزشکی
 5. گواهی عدم سابقه کیفری
 6. فرم درخواست ویزای کاری تکمیل شده
 7. پرداخت هزینه بررسی ویزای کاری
 8. اثبات تمکن مالی در تامین هزینه های زندگی در قبرس
 9. مدارک اختصای درخواست ویزای کاری

اگر با هدف کاری قصد نقل مکان به قبرس را دارد به موارد زیر احتیاج پیدا خواهید کرد:

مجوز کار قبرس، که کارفرمای شما باید در قبرس درخواست کند در حالی که هنوز در کشور محل اقامت خود هستید. (اجازه کار در قبرس.)

ویزای کاری قبرس که به شما اجازه می دهد با هدف اقامت طولانی مدت و اشتغال به قبرس وارد شوید. (اجازه ورود به قبرس).

مجوز اقامت قبرس که اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز به طور قانونی در قبرس زندگی کنید، باید پس از سفر به قبرس آن را دریافت کنید.

اگر برای کار تجاری سفر می کنید:

نامه دعوت از شرکت در قبرس، شامل دلیل و جزئیات سفر شما.

 اگر برای ویزای کاری قبرس اقدام می کنید:

تماس کاری شما مهر شده توسط اداره کار قبرس وزارت کار و بیمه اجتماعی است.

گواهی ترخیص پلی

تمام مدارکی که ارائه می دهید باید به زبان انگلیسی باشد.

مدارک مورد نیاز:

 1. درخواست در فرم های۵۸ و M.64
 2. فتوکپی پاسپورت خارجی
 3. گواهی سابقه کیفری تمیز خارجی
 4. گواهینامه های پزشکی خارجی
 5. ضمانت نامه بانکی برای ۲۰۰-۵۰۰ پوند قبرس، بسته به کشور مبدا فرد خارجی، برای تأمین هزینه های احتمالی بازگشت، شش ماه پس از انقضا قرارداد کار معتبر است.
 6. یک قرارداد کاری، مهر شده توسط اداره کار وزارت کار و بیمه های اجتماعی و دارای مهر درآمد از ثبت کننده تمبرهای درآمد.
 7. هزینه ۲۰ پوند قبرس برای ارسال درخواست.

برای دریافت مجوز کار قبرس ابتدا باید با یک شرکت قبرسی قرارداد کار داشته باشید. این کارفرمای شما است که مسئول اخذ مجوز کار از طرف شما است.

روند دریافت مجوز کار قبرس به شرح زیر است:

 • دریافت تأیید از اداره کار قبرس
 • درخواست مجوز کار قبرس در اداره ثبت احوال و مهاجرت
 • دریافت تأیید از اداره کار قبرس
 • وقتی کارفرمایی را در قبرس پیدا کردید و با او قرارداد کاری امضا کردید، کارفرمای شما باید درخواست تأیید از اداره کار قبرس را بدهد. در صورت تأیید وزارت کار یک توصیه نامه به کارفرمای شما می دهد که باید از آن برای درخواست مجوز کار شما استفاده کند.
 • درخواست مجوز کار قبرس در اداره ثبت احوال و مهاجرت
 • پس از آنکه وزارت کار نامه توصیه نامه را به کارفرمای شما صادر کرد، وی باید درخواست اجازه کار قبرس شما را از اداره ثبت احوال و مهاجرت ارائه دهد.
 • چه مدت طول می کشد تا مجوز کار قبرس دریافت شود؟زمان رسیدگی به یک قبرس بین ۴-۶ هفته از زمانی که اداره مهاجرت کلیه مدارک شما را دریافت می کند، است. با این حال، در برخی موارد ، ممکن است بیشتر طول بکشد – تا شش ماه.

قرارداد کار اصلی شما

گواهی ترخیص پلیس که در شش ماه گذشته از مقامات پلیس کشور شما صادر شده است.

داشتن گواهی پزشکی که نتایج مربوط به سل، هپاتیت B و C ، HIV / AIDS  و سفلیس را نشان می دهد، صادر شده در ۴ ماه گذشته.

گواهی تصفیه مالیات شرکت استخدام کننده شما.

پرسنل موجود در شرکت کارفرمای شما و همچنین برنامه های جدید.

ضمانت نامه بانکی، ثابت می کند کارفرمای شما (میزبان) ضمانت را برای شما پرداخت کرده است (بسته به کشور شما ۳۵۰-۸۵۰ یورو). ضمانت باید حداقل ۱۲ ماه از زمان شروع کار شما معتبر باشد.

اثبات بیمه درمانی. شما باید هنگام دریافت ویزای کار قبرس بیمه درمانی مسافرتی دریافت کنید و پس از ورود به قبرس ، بیمه درمانی نیز در آنجا دریافت کنید تا مدت اقامت خود را پوشش دهد.

مجوز کار قبرس / هزینه درخواست ویزا.

درخواست CISA کار قبرس

پس از اخذ مجوز کار، فقط در این صورت باید برای ویزای کار قبرس اقدام کنید. ویزای کار قبرس به سادگی ویزای ورودی است – به شما امکان می دهد با هدف اشتغال و اقامت طولانی مدت به قبرس سفر کنید. اگر مجوز کار نداشته باشید نمی توانید ویزای کار بگیرید.

پس از ورود به قبرس: دریافت اجازه اقامت قبرس

ظرف هفت روز پس از ورود به قبرس، شما باید در دفتر منطقه محلی واحد بیگانگان و مهاجرت اداره پلیس ، یا دفاتر مرکزی اداره ثبت احوال و مهاجرت در نیکوزیا ثبت نام کرده و اجازه اقامت قبرس خود را دریافت کنید. هنگام درخواست، مقامات قبرس بیومتریک و امضای شما را می گیرند. ویزای کار قبرس به سادگی یک مجوز ورود است. اگر می خواهید واقعاً در قبرس زندگی کنید ، باید اجازه اقامت بگیرید.

مدت اعتبار ویزای کاری قبرس

اجازه اقامت کاری قبرس معمولاً حداکثر برای ۴ سال معتبر است. غیر از بخشهای کشاورزی، دامداری و زراعت که مدت آن ۶ سال است. با این حال اگر برای یکی از دسته های زیر مجوز کار قبرس داشته باشید محدودیت زمانی برای شما اعمال نمی شود:

به عنوان یک کارگر بسیار ماهر در یک شرکت با درآمد بالا (بیش از یک میلیون یا صدها هزار یورو) که برای توسعه اقتصادی قبرس مفید است.

نقاش آیینی مذهبی (ممکن است تا پایان پروژه باقی بمانید)

به عنوان یک روزنامه نگار یا خبرنگار

به عنوان ورزشکار یا مربی دو و میدانی

چگونه می توان مجوز اقامت قبرس را برای استخدام تمدید کرد؟

شما باید حداقل ۱ ماه قبل از انقضا “permit” اجازه اشتغال خود در قبرس را تمدید کنید.

برای تمدید مجوز اقامت موقت و اجازه کار خارجی ها، لازم است یک درخواست در فرم M.61 از طریق پلیس بیگانگان منطقه و اداره مهاجرت پلیس پرداخت کنید و هزینه ۲۰ پوند قبرس را پرداخت کنید. قبل از ارسال درخواست، فرد خارجی در شعبه مهاجرت و بیگانگان منطقه در پلیس ثبت شده است. برای این ثبت نام پاسپورت خارجی، سه عکس از وی و هزینه ۲۰ پوند قبرس باید ارائه شود.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری کانادا

اگر در یکی از دسته های زیر برای اجازه مهاجرت قرار بگیرید می توانید در قبرس نیز کار کنید:

رده A: در این رده شما یک تبعه خارجی هستید که در بخش های کشاورزی، پرورش گاو، پرندگان و یا پرورش ماهی در قبرس به صورت مستقل کار می کنید.

رده B: در این رده شما یک تبعه خارجی هستید که در بخش معدن در قبرس به صورت مستقل کار می کنید ، دارای توانایی مالی کافی و مجوز نسبی است و فعالیت های وی تأثیر منفی بر اقتصاد قبرس ندارد.

گروه C: در این گروه شما یک تبعه خارجی هستید که در یک حرفه یا تجارت به صورت آزاد اشتغال خواهید داشت، دارای توانایی مالی کافی و مجوز نسبی هستید و فعالیت های وی تأثیر منفی بر اقتصاد قبرس ندارد.

رده D: شما یک تبعه خارجی هستید که در یک زمینه علمی یا حرفه ای که در قبرس مورد تقاضا است و دارای مدارک تحصیلی یا حرفه ای لازم و همچنین تمکن مالی کافی است، خود اشتغالی خواهید داشت.

گروه E: در این گروه شما یک تبعه خارجی هستید که به شما پیشنهاد کار دائمی در قبرس را داده اند و حضور شما باعث ایجاد رقابت غیرضروری محلی نمی شود.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.
محتوای آکارئون

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری قبرس

قبرس از جمله گزینه های عالی برای سرمایه گذاری است!

چرا قبرس؟
قبرس رژیم مالیاتی بسیار مطلوبی برای افراد و شرکت های مقیم در آنجا دارد. بیش از ۸۰٪ کشور انگلیسی صحبت می کنند و امکانات عالی آموزشی از جمله چندین دانشگاه انگلیسی (پردیسهای این جزیره) وجود دارد. قبرس کمترین میزان جرم در اروپا را دارد و پنجمین کشور امن در جهان است. استاندارد بالایی از موسسات آموزشی و امکانات بهداشتی وجود دارد. قبرس از نظر استراتژیک در تقاطع سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا واقع شده است. همچنین، این کشور قرار است به زودی به منطقه شینگن اتحادیه اروپا بپیوندد. املاک خریداری شده دارای حق آزاد است، مالیات بر دارایی کم است و مالیات بر ارزش افزوده ملک فقط ۵٪ کاهش می یابد (با توجه به شرایط)

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

اداره ثبت احوال و مهاجرت مجوزهای کار را در ۵ دسته مختلف تنظیم کرده است.

رده A:

اگر می خواهید در زمینه های کشاورزی، اصلاح نژاد گاو، پرورش پرندگان و یا پرورش ماهی وضعیت ویزای خود اشتغالی در قبرس داشته باشید، پس باید مدرکی راجع به داشتن حدود ۴۳۰،۰۰۰ یورو با خود نشان دهید.

رده B:

اگر می خواهید در زمینه استخراج معادن در جمهوری قبرس به عنوان خود اشتغالی کار کنید، باید به طور کامل و آزادانه سرمایه ای در حدود ۳۵۰،۰۰۰ یورو در اختیار داشته باشید.

دسته C:

اگر می خواهید در زمینه تجارت یا حرفه خود اشتغالی داشته باشید، باید تقریباً ۲۶۰،۰۰۰ یورو سرمایه با خود داشته باشید.

دسته D:

اگر شما می خواهید به عنوان مستقل در زمینه علمی در این کشور کار کنید، با توجه به اینکه شما دارای توانایی های علمی یا تبحر هستید،  و در قبرس درخواستی برای آن طرح شما وجود دارد.علاوه بر این، مالکیت دارایی کافی  ضروری است.

دسته E:

اگر توسط شرکتی در قبرس به شما پیشنهاد کار داده شده است، پس می توانید از دولت اجازه کار بگیرید. کارفرما مسئول اسناد ویزای کارکنان و مجوز از اداره کار و مهاجرت قبرس خواهد بود.

دسته F:

اگر درآمد سالانه کاملاً آزادانه و بدون نیاز به مشارکت در هر نوع حرفه ای در جمهوری قبرس داشته باشید، در این صورت مجوز تحت دسته F برای شما صادر می شود.
درآمد سالانه مورد نیاز برای هر متقاضی حداقل ۹۵۶۸،۱۷ یورو و برای هر فرد وابسته حداقل ۴۶۱۳،۲۲ یورو می باشد. در صورت لزوم، شورای کنترل مهاجرت ممکن است مبالغ اضافی را طلب کند. بیشتر متقاضیانی که تحت این گروه قرار می گیرند عمدتا مستمری بگیران یا بازنشستگان هستند.

شهروندی اروپا

تابعیت توسط سرمایه گذاری قبرس
قبرس سریعترین و مطمئن ترین مسیر را برای دریافت تابعیت یک کشور اروپایی؛ از طریق تابعیت قبرس توسط برنامه سرمایه گذاری ارائه می دهد.

برای رسیدن به این هدف سرمایه گذاری ۲.۰ میلیون یورویی در املاک و مستغلات به علاوه کمک مالی ۱۰۰۰۰۰ یورویی به صندوق تحقیق و توسعه دولت ها و ۱۰۰۰۰۰ یورو به سازمان توسعه زمین مورد نیاز است. قبرس تنها در مدت ۶ ماه پس از چنین سرمایه گذاری تابعیت ارائه می کند. حالا شما یک گذرنامه قبرس و تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا را دارید!

این به شما امکان آزادی کار، مسافرت، تحصیل و زندگی در هر نقطه از اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و انگلیس را می دهد. سرمایه گذاری می تواند پس از ۵ سال کاهش یابد و  به ۵۰۰۰۰۰ یورو برسد.

اقامت دائم قبرس
متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات اقامت دائم قبرس را تأمین کنند. این برنامه یکی از سریعترین و ساده ترین برنامه های ویزای سرمایه گذار در اروپا است. برای کسب اجازه اقامت قبرس نیاز به سرمایه گذاری فقط ۳۰۰۰۰۰ یورو در املاک است. ویزای اقامت ظرف دو ماه اعطا می شود و کل خانواده را تحت پوشش قرار می دهد. این شامل والدین متقاضی اصلی و همسر به علاوه فرزندان وابسته تا ۲۵ سالگی است. این مادام العمر معتبر است و می تواند به افراد تحت تکفل و همسر منتقل شود.

برنامه اقامت دائم سهولت سفر در سرتاسر اتحادیه اروپا را فراهم می کند و هر دو سال یک بار فقط به یک عضو خانواده از قبرس نیاز دارد. این سرمایه گذاری ممکن است توسط شرکتی انجام شود که متقاضی اصلی و همسر آن مالک سودمند هستند. سرمایه گذاری می تواند حداکثر در دو ملک باشد به شرطی که به ۳۰۰۰۰۰ یورو محدودیت اقامت دائم برسند. املاک خریداری شده باید کاملاً جدید باشد.

قانون مهاجرت قبرس شرایطی را برای برنامه اقامت دائم توسط سرمایه گذاری را تعیین کرده است. در میان آنها:

شما باید دارای یک ملک مسکونی در قبرس با حداقل ارزش بازار ۳۰۰۰۰۰ یورو، به علاوه مالیات بر ارزش افزوده باشید.

شما باید حداقل درآمد سالانه ۳۰،۰۰۰ یورو از خارج سرمایه داشته باشید، زیرا کار در قبرس ممنوع است.

برای همسر خود و هر فرزند وابسته ۵۰۰۰ یورو به حداقل درآمد سالانه اضافه کنید.

شما باید یک حساب بانکی نزد یک بانک قبرس داشته باشید و حداقل سپرده ۳۰،۰۰۰ یورویی داشته باشید که متعهد شده است برای سه سال متوالی در سپرده باقی بماند.

شما باید یک گذرنامه معتبر از کشور مبدا خود داشته باشید.

شما باید در بیانیه ای تصدیق کنید که قصد کار یا مشاغل فعال ندارید (توجه: ممکن است صاحب مشاغلی شوید و سود سهام دریافت کنید).

شما باید بیمه شخصی حدوداً ۱۸۵ یورو برای هر نفر در سال را پرداخت کنید.

شما و اعضای خانواده بالای ۱۶ سال باید سوابق غیر کیفری را از کشور محل اقامت خود ارائه دهید.

شما باید فردی باشید که توسط اتحادیه اروپا مورد تحریم قرار نگرفته باشد.

 

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری قبرس

شما واجد شرایط درخواست تابعیت قبرس پس از ۷ سال اقامت هستید.

اگر مستقیماً به درخواست شهروندی از طریق گزینه سرمایه گذاری برای قبرس بروید (که  نیازمند ۲ میلیون یورو سرمایه گذاری به اضافه هزینه کمکی ۱۵۰،۰۰۰ یورویی است)؛ به این هدف دست خواهید یافت.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی قبرس

ویزاهای کوتاه مدت یا مسافرتی ، از جمله ویزاهای چند بار ورود.

اگر به دلایل دیگری غیر از مهاجرت به جمهوری قبرس سفر می کنید و بازدید شما از سه ماه بیشتر نیست، ممکن است به ویزای سفر نیاز داشته باشید. ویزای سفر به شما این امکان را می دهد که به طور مداوم یا چندین بار از قبرس بازدید کنید. در کل مدت زمان بازدیدها نباید در هر نیمه از سال اولین بازدید از سه ماه بیشتر باشد. به طور کلی ویزای کوتاه مدت قبرس برای یک یا چند بار بازدید صادر می شود.

در صورت نیاز به غالباً به قبرس (سفرهای کاری و غیره) می توانید برای چندین بار ویزای چند بار ورود بگیرید. کل مدت بازدیدها نباید در هر نیمه از سال اولین ورود از سه ماه بیشتر باشد. ویزای قبرس با چند بار ورود به مدت یک سال اعتبار دارد. در موارد استثنایی ممکن است بیش از یک سال اعتبار داشته باشد اما برای گروه‌های خاصی از افراد بیش از پنج سال اعتبار ندارد.

الزامات اخذ ویزای توریستی

شما باید شخصاً برای ویزای توریستی قبرس در نمایندگی دیپلماتیک قبرس در خارج از کشور (سفارت یا کنسولگری) اقدام کنید. مراحل درخواست ویزای توریستی قبرس به شرح زیر است:

 • سفارت یا کنسولگری قبرس را که باید در آن درخواست خود را ارسال کنید، پیدا کنید. 
 • برای تعیین وقت با آنها تماس بگیرید.
 • اسناد مورد نیاز را جمع آوری کنید.
 • درخواست را به همراه مدارک مربوط به تاریخ قرار ملاقات خود ارسال کنید.
 • هزینه ویزا را پرداخت کنید.
 • منتظر پردازش ویزا باشید.

گذرنامه و مدارک خود را تحویل بگیرید. اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، کارمندان سفارت / کنسولگری ویزای شما را به گذرنامه شما الصاق می کنند.

اگر بیش از ۲۰۰ کیلومتر (۳۰۰ مایل) از سفارت یا کنسولگری قبرس زندگی می کنید، ممکن است اجازه دهید درخواست ویزای توریستی خود را از طریق پست ارسال کنید. در این حالت، باید یک پاکت نامه مخصوص تحویل به همراه برنامه را همراه داشته باشید.

برخی از سفارتخانه ها یا کنسولگری ها درخواست ویزای قبرس را به مراکز درخواست ویزای خصوصی واگذار کرده اند، بنابراین ممکن است لازم باشد از طریق یکی از آنها درخواست دهند.

مدت اعتبار ویزای توریسی قبرس

پردازش ویزای توریستی قبرس چه مدت طول می کشد؟

زمان پردازش ویزای توریستی قبرس به عوامل مختلفی از جمله کشوری که از آن درخواست می کنید، زمان سال و همچنین شرایط خاص شما بستگی دارد.

انتظار می­رود که حداقل ۵-۱۰ روز کاری برای ویزا صبر کنید و شاید حتی بیشتر. به همین ترتیب، شما باید از زمانی که قصد سفر به قبرس را دارید، هرچه زودتر برای ویزای خود اقدام کنید، اما نه زودتر از سه ماه.

 

ویزای توریستی قبرس چه مدت معتبر است؟

 

ویزای توریستی قبرس برای مدت زمان حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه صادر می شود، اما ممکن است با هزینه کمتر صادر شود.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

هزینه ویزای اقامت کوتاه قبرس به شرح زیر است:

 1. نوع هزینه ویزا ویزا
 2. ویزای توریستی منظم (۱-۹۰ روز) ۲۰ یورو
 3. ویزای اقامت کوتاه چند بار ورود (۱-۵ سال) ۶۰ یورو
 4. ویزا هنگام ورود (Pro Visa) 20 یورو
 5. ویزای ترانزیت فرودگاه ۱۵ یورو
 6. ویزای توریستی ۳۰ یورو

هزینه ویزا برای قبرس قابل استرداد نیست، حتی اگر درخواست شما رد شود.

هنگام درخواست خود طبق دستورالعمل سفارت یا کنسولگری باید هزینه را پرداخت کنید.

 1. دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک و خدماتی ارمنستان، چین، کلمبیا، ایران، مولداوی، فدراسیون روسیه، اوکراین و سیشل.
 2. دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک، خدماتی و رسمی کوبا.
 3. دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک، خدماتی و ویژه مصر.
 4. همه خدمه هوایی و دریایی غیرنظامی.
 5. خدمه پرواز و مهمانداران در پروازهای اضطراری یا نجات و سایر مددکاران در صورت بروز فاجعه یا تصادف.
 6. خدمه غیرنظامی کشتی ها که در آبهای بین المللی در حال حرکت هستند.
 7. دارندگان “laissez-passer” که توسط سازمان ملل برای مقامات آنها صادر شده است.
 8. دانش آموزان مدارس دارای تابعیت یکی از کشورهایی هستند که شهروندان آنها نیاز به ویزای قبرس دارند و در یکی از کشورهایی که شهروندان آنها نیازی به ویزای قبرس ندارند اقامت داشته و در چارچوب یک سفر مدرسه به عنوان اعضای گروه دانش آموزان با همراهی معلمی از مدرسه مورد نظر.
 9. کلیه افرادی که مجوز کار صادر شده توسط بایگانی مدنی و افسر مهاجرت را در اختیار دارند.
 10. همه افرادی که دارای اجازه اقامت دائم یا موقت هستند که توسط بایگانی مدنی و افسر مهاجرت صادر شده است.
 11. همه افرادی که مجوز تحصیل دارند.

بیشتر ما نام قبرس رابه عنوان کشور یا جزیره ای توریستی و تفریحی می­ شناسیم. این کشور در دریای مدیترانه و در مرز اروپا و آسیاست. سواحل زیبا و معتدل، آثار باستانی زیبا و تنوع نژادی از جمله جذابیت ­های این کشور کوچک که برای شما تلفیقی از یونان و ترکیه رو به نمایش گذاشته و این محل رو به مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل می­ کنه.

قبرس کجاست؟

قِبرِس: Κύπρο) با نام رسمی جمهوری قبرس (به یونانی: (Κυπριακή Δημοκρατία) کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. قسمتی از شمال این جزیره قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) دارای ساکنان مسلمان و ترک‌زبان قبرسی می باشد و بخش جنوبی (اروپایی) این جزیره عموماً قبرسی (یونانی‌نشین) هستند. در قبرس هردو زبان یونانی و زبان ترکی زبان‌های رسمی هستند. یونانی‌ها مسیحی ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.

جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است. جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است این کشور در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست.

جمعیت کل جزیره یک میلیون و صد هزار نفر است و جمعیت جمهوری قبرس بدون احتساب قبرس شمالی ۶۲۰ هزار نفر است. ۵۷ درصد مردم این جزیره یونانی و ۴۳ درصد نیز از ترکان قبرس هستند.

این جزیره به خاطر مکان راهبردی خود در طی تاریخ مورد حمله و اشغال امپراتوری‌های گوناگون ازجمله هیتی‌ها، آشوری‌ها، مصری‌ها، ایرانیان، یونانی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، عثمانی‌ها و اعراب قرار گرفته‌است. اسکندر مقدونی در ۳۳۳ پیش از میلاد قبرس را از ایران جدا کرد.

از سال ۱۹۷۴ که ارتش ترکیه در واکنش به کودتای یونانی‌ها به شمال قبرس هجوم برد، این جزیره به دو بخش تقسیم شد. پس از آن بخش جنوبی قبرس که در اختیار یونانی‌هاست به اتحادیه اروپا پیوست اما بخش ترک‌نشین شمالی جدا ماند. بخش شمالی قبرس تنها توسط ترکیه به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخته شده‌است. نام قبرس به دلیل صادرات مس فراوان در گذشته‌های دور برگرفته از کلمه کوپروس (مس) می‌باشد.

 1. . قبرس سومین جزیره پرجمعیت مدیترانه است.
 2.  قدیمی ترین برچسب شراب جهان متعلق به قبرس است. “Commandaria” به عنوان قدیمی ترین شراب جهان به نام ۵۰۰۰ سال قدمت شناخته شده است.
 3.  اولین مدال المپیک که قبرس کسب کرد در المپیک ۲۰۱۲ لندن بود.

۴- از مجموع ۱۹۵۰ گونه گیاه گلدار در سراسر جهان، ۱۴۰ گونه در قبرس واقع شده است.

۵- موفلون قبرس (نوع کمیاب گوسفندی) در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود.

 1. قبرس در طول یک سال بیش از ۳۰۰ روز آفتاب دارد.
 2. قبرس یکی از محبوب ترین سایت های غواصی در جهان را دارد که به عنوان” Zenobia”، در سواحل لارناکا شناخته می شود.
 3. قبرس اولین کشوری است که نقش کشور خود را بر روی پرچم خود گنجانده است.
 4. سه مکان میراث جهانی یونسکو در قبرس وجود دارد، از جمله شهر پافوس ، کلیساهای نقاشی شده در منطقه “Troodos” و شهرک نوسنگی “Choirokoitia”.
 5.  قبرس یکی از جنوبی ترین استراحتگاه های اسکی اروپا است.
 6. بیش از ۴۵ ساحل در قبرس به دلیل پاکیزگی و ایمنی، پرچم آبی اتحادیه اروپا اعطا شده است.
 7. نیکوزیا، پایتخت جزیره، تنها پایتخت در جهان است که بین دو ملت تقسیم شده است.
 8.  سکونتگاه نوسنگی “Choirokoitia” در قبرس یکی از مهمترین مکان‌های نوسنگی در اروپا است.

۱۴- تقریباً ۱۰ هزار فلامینگو در هنگام مهاجرت به سمت جنوب، موقتاً در پاییز برای تغذیه در دریاچه نمک لارناکا متوقف می شوند.

 1. قبرس حدود ۲۰ گونه نادر ارکیده را در خود جای داده است.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی قبرس

هزینه ویزای اقامت کوتاه قبرس به شرح زیر است:

 1. نوع هزینه ویزا ویزا
 2. ویزای توریستی منظم (۱-۹۰ روز) ۲۰ یورو
 3. ویزای اقامت کوتاه چند بار ورود (۱-۵ سال) ۶۰ یورو
 4. ویزا هنگام ورود (Pro Visa) 20 یورو
 5. ویزای ترانزیت فرودگاه ۱۵ یورو
 6. ویزای توریستی ۳۰ یورو

هزینه ویزا برای قبرس قابل استرداد نیست، حتی اگر درخواست شما رد شود.

هنگام درخواست خود طبق دستورالعمل سفارت یا کنسولگری باید هزینه را پرداخت کنید.

برای ورود به بخش شمالی (بخش ترک‌نشین) که دارای ساکنان مسلمان و ترک‌زبان قبرسی می باشد خیر  اما داشتن ویزا برای ورود به  بخش جنوبی (اروپایی) این جزیره ضروری است.

خیر، اگر از قبل ویزای شینگن معتبر داشته باشید، نیازی به ویزای جداگانه قبرس ندارید. شما می توانید با ویزای شینگن وارد قبرس شوید، مشروط بر اینکه در ویزا حداقل دو ورودی و همچنین روزهای باقیمانده کافی باشد.

مسافرانی که از کشورهای گروه B می آیند لازم است زودتر از ۷۲ ساعت قبل از عزیمت آزمایش بدهند و گواهی آزمایش PCR منفی برای ویروس را تحویل دهند.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی