ویزای فرانسه

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای فرانسه بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی فرانسه

اگر می خواهید در یک مرکز آموزش عالی ثبت نام کنید؛ مجبور به گذراندن یک آزمون ورودی سازمان یافته در فرانسه (کشورهای اروپایی و غیر اروپایی) خواهید بود.

ابتدا به شما ویزای کوتاه مدت اقامت اعطا می شود، یعنی ویزایétudiant / étudiant-concours” (آزمون دانشجویی) که به شما اجازه می دهد حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه بمانید. اگر در آزمون ورودی قبول شوید، این ویزا به شما امکان می دهد بدون نیاز به بازگشت به کشور محل اقامت معمول خود برای درخواست ویزای طولانی مدت برای تحصیل، وضعیت خود را در استان (ایستگاه پلیس) در محل اقامت خود در فرانسه مشخص کنید.

برای بهره مندی از این کار، شما باید برای ویزای کوتاه مدتétudiant / étudiant- Concours” (آزمون دانشجویی) درخواست کنید حتی اگر نیازی به ویزای کوتاه مدت شینگن ندارید.

در صورت عدم پذیرش در آزمون ورودی، مقامات استان اجازه اقامت نمی دهند و شما باید با اتمام ویزای کوتاه مدت اقامت خود، منطقه شینگن را ترک کنید.

شما باید بیش از ۱۸ سال داشته باشید.

شما حتماً دوره یا دوره های آموزشی خود را انتخاب کرده اید. برای اطلاعات جامع تر در مورد دوره ها و مقدمات دیپلم ارائه شده، لطفاً به موارد زیر مراجعه کنید:

شما باید توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شوید. شرایط ثبت نام بسته به ملیت شما متفاوت است، (شرایط ثبت نام را از نظر تخصص و سطح تحصیلات در دانشگاه فرانسه بررسی کنید.)

در پرونده درخواست ویزا “étudiant-concours” (آزمون دانشجویی) خود، باید دعوتنامه خود را برای کنکور و اثبات جدی بودن آن را درج کنید. بنابراین، شما ملزم به ارائه مدرک ثبت نام یا دعوت نامه کنکور خواهید بود.

توجه: اصطلاح “کنکور” شامل کلیه امتحانات، آزمونهای عملی، آزمونهای شفاهی و هرگونه مصاحبه ای است که قبل از ثبت نام در یک آموزشگاه عالی یا موسسه آموزش حرفه ای که با دولت توافق نامه امضا کرده باشد (یا نه)، لازم است.

تخمین زده می شود که برای زندگی، در حالی که در دانشگاه در این کشور شرکت می کنید به حدود ۴۳۰ یورو در ماه نیاز خواهید داشت، اما این رقم کمی است و داشتن مقدار بیشتری پول بهتر است.

همچنین به خاطر داشته باشید که این مبالغ شامل هزینه های شهریه شما در دانشگاه نمی شود.

اگر قرار است برای مدت بیش از سه ماه در فرانسه باشید، بهتر است که یک حساب در یک بانک فرانسوی باز کنید. داشتن یک حساب بانکی، مانند یک حساب پس انداز، می تواند به شما کمک کند تا از کل پولی که سپرده گذاری می کنید بهره بگیرید و همچنین به شما کمک می کند تا میزان پولی که دارید، مبلغی که هزینه می شود و غیره را بهتر پیگیری کنید.

پاریس اغلب به عنوان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در جهان شناخته می شود، اما زندگی در مقطع تحصیلات تکمیلی در سایر شهرهای فرانسه بیش از پایتخت است! البته، با وجود حدود ۶۴۶۰۰۰ دانش آموز (۶۷۰۰۰ نفر از آنها بین المللی هستند)، منطقه پاریس به سختی قابل دست‌یابی است!

درخواست کارشناسی ارشد در فرانسه

همه دارندگان مدرک لیسانس (یا ‘مجوز’) واجد شرایط درخواست برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد هستند. با این حال، هر دانشگاه در تعیین معیارهای خود آزاد است و به صورت جداگانه تصمیم می گیرد. در مورد Grandes Écoles و دانشگاه های نخبه مشابه، مراحل درخواست می تواند بسیار سخت باشد، فقط تعداد کمی از دانشجویان آن را در هر دوره می گذرانند.

شرایط پذیرش

موارد زیر ممکن است الزامات اضافی برای پذیرش در یک برنامه کارشناسی ارشد فرانسه باشد (بسته به نیاز دانشگاه ها و دوره های فردی):

برای دوره های با مکان های محدود و یا یک روند پذیرش رقابتی ممکن است مصاحبه لازم باشد. این امر به ویژه برای Grandes Écoles که متقاضیان را در چندین مرحله از فرآیند انتخاب آنها قرار می دهد، احتمال بیشتری دارد.

آزمون های پذیرش برای دوره های رقابتی نیز محتمل است. مدارس بازرگانی دانشگاه اغلب متقاضیان MBA را ملزم به ارائه نمره از آزمون پذیرش استاندارد مانند GRE یا GMAT می کنند. Grandes Écoles ممکن است امتحانات پذیرش خود را تنظیم کند.

اگر دانشگاهی بخواهد محتوای مدرک کارشناسی شما را بررسی کند (این احتمال بیشتر برای دانشجویان بین المللی از خارج از اروپا است).

sity ریز نمرات باید توسط موسسه ای که مدرک شما را اعطا کرده است به درستی تأیید شوند.

سایر شرایط ممکن است شامل شواهد مهارت زبان، شرایط خوب ویزا و مهاجرت برای دانشجویان بین المللی باشد.

دوره کارشناسی ارشد در فرانسه به طور معمول دو ساله است.سال تحصیلی در فرانسه از سپتامبر یا اکتبر تا مه یا ژوئن به مدت نه ماه ادامه دارد. این دوره بیشتر با تعطیلات کریسمس به دو ترم تقسیم می شود. دوره های امتحان معمولاً در پایان ترم ها انجام می شود.

محتوای دوره

مدارک کارشناسی ارشد فرانسه به طور معمول در ماژول های منفرد یا “واحدهای آموزشی” (TU) سازمان یافته اند، با این هدف که در موضوعات مختلف در سطح گسترده تری تمرکز کنید، یا از زوایای مختلف به پرسش‌ها نزدیک شوید.

این ماژولها معمولاً از طریق کارگاههای عملی، بحث نظری و پروژه های مستقل ارائه می شوند، در صورت لزوم؛ اکثر برنامه های کارشناسی ارشد فرانسه همچنین شامل یک رساله (یا یک پروژه تحقیقاتی گسترده دیگر) می باشد. این کار با آموزش تحقیق (یا آمادگی عملی مناسب) آماده می شود و معمولاً اوج یک برنامه تحصیلات تکمیلی را تشکیل می دهد.

مدارک جایگزین در سطح کارشناسی ارشد در فرانسه

از زمان اتخاذ روند بولونیا، فرانسه دیگر مدرک کارشناسی ارشد “با دوره طولانی” را ارائه نمی دهد. با این حال، برخی از مدارک کامل یا جزئی اعطا می شود که اندکی با مدارک کارشناسی ارشد دو ساله استاندارد فوق لیسانس متفاوت است.

‘دوره های تخصصی

اصطلاح ‘دوره های تخصصی’ (Mastère Spécialisé) گاهی اوقات برای برنامه های پیشرفته اعطا شده توسط Grandes Écoles استفاده می شود. مانند سایر مقاطع کارشناسی ارشد، دوره آنها چهار ترم است، اما تأکید زیادی بر آموزش پیشرفته حرفه ای و تخصص فنی دارند.

شما می توانید با هدف ارائه درجه آموزش و تخصص بالاتر از یک برنامه کارشناسی ارشد مرسوم در فرانسه، انتظار داشته باشید که دوره های تخصصی بسیار فشرده باشند. برنامه ها همچنین رقابتی تر خواهند بود.

دوره دکتری در فرانسه 

روند درخواست در فرانسه مانند سایر کشورها  است، زیرا شما برای پروژه های خاص تبلیغ شده متقاضی می شوید یا یک پیشنهاد تحقیقاتی برای پروژه خود ارائه می دهید.

شما باید درخواست خود را به دانشکده دکتری که می خواهید در آن تحصیل کنید ارسال کنید (یا اگر دانشگاه شما مدرسه دکترا ندارد به یک ناظر خاص مراجعه کنید).

این دوره به مدت ۳-۴ سال از سپتامبر تا ژوئن هرسال ادامه دارد. هزینه تحصیل به طور متوسط سالانه ۳۸۰ یورو است.

دانشگاهها – فرانسه دارای ۸۳ دانشگاه دولتی است که تحقیقات و آموزش جامع آکادمیک را در طیف وسیعی از موضوعات ارائه می دهند. همه می توانند دکترای خود را اعطا کنند.

موسسات مهم عمومی – “Grands éstablissements publics” برترین دانشگاه های دولتی هستند که تحت اساسنامه وزیران توسط دولت فرانسه اداره می شوند. آنها در رشته های خاصی تخصص دارند و آزمون ورودی دارند.

Grandes Écoles

اینها موسسات آموزش عالی خصوصی بسیار تخصصی و نخبه ای هستند که از جهتی قابل مقایسه با دانشگاه های Ivy League یا Russell Group در ایالات متحده آمریکا و انگلیس هستند.

پایتخت فرانسه، پاریس، اغلب به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی دانشجویی در جهان شناخته می شود. با این حال، چندین شهر بزرگ دانشگاه دیگر در فرانسه وجود دارد که فرصت های عالی برای تحصیل در مقطع دکترا را ارائه می دهند: پاریس، مارسی، بلیون، مونپلیه، سنت اتین. 

هزینه های دکترا در ۲۰۲۱-۲۰۲۰

با سرمایه گذاری دولت به طور متوسط ​​۱۴۰۰۰ یورو در هر سال، هزینه ها در موسسات دولتی به طور قابل توجهی پایین تر است.

بسته به موسسه خود می توانید انتظار پرداخت زیر را داشته باشید:

موسسات دولتی – هزینه دانشجویان دکترا ۳۸۰ یورو در سال است.

موسسات خصوصی – هزینه های موسسات خصوصی، به ویژه مدارس بازرگانی، معمولاً زیاد است و هزینه آنها بین ۳ تا ۱۰ هزار یورو در سال است.

دانشگاه ها ممکن است هزینه های اداری (frais de dosier) را که معمولاً کم است – ده ها یورو دریافت کنند.

قراردادهای کار

قرارداد دکترا (قرارداد دکترا) محل کار در یک آزمایشگاه تحقیقاتی است. این موارد عمدتا در موسسات دولتی (به دانشجویان از هر ملیت) ارائه می شود.

شما مزایایی مانند حقوق دکترا و تأمین اجتماعی دریافت خواهید کرد، با این وجود مشمول مالیات بر درآمد نیز خواهید شد.

این قرارداد ۳ ساله است و برای ۱ سال قابل تمدید است. دو نوع قرارداد وجود دارد که منجر به دو سطح حقوق می شود: فقط تحقیق (درجه حقوق پایین) و تحقیق + وظایف حرفه ای (آموزش).

بورس های تحصیلی موجود عبارتند از:

برنامه تعالی بورس تحصیلی ایفل – در دسترس برای دانشجویان علوم، اقتصاد، مدیریت، حقوق و علوم سیاسی. مزایا شامل: ۱۴۰۰ یورو در ماه برای حداکثر ۱۰ ماه، بیمه درمانی، مسکن یارانه ای و بلیط هواپیما بین المللی رفت و برگشت.

بورس تحصیلی CROUS بورس تحصیلی CROUS به معنای آزمایش است، اگر به شما یک جایزه تعلق می گیرد ماهیانه ۷۵۰ یورو برای تأمین هزینه های اقامت و زندگی دریافت خواهید کرد.

Conventions Industrielles de Formation par la Recherche (CIFRE)

  شما یک قرارداد کار ۳ ساله تمام وقت انجام خواهید داد که منجر به تحقیقات دکترا برای یک شرکت فرانسوی و آزمایشگاه عمومی فرانسه می شود. شما سالانه ۲۳،۴۸۴ یورو دریافت خواهید کرد.

بودجه عمومی – سازمانهای عمومی مانند مرکز ملی تحقیقات علمی (CNRS)، انستیتوی تحقیق و توسعه (IRD) و انستیتوی تحقیقات فرانسه برای بهره برداری از SEA (IFREMER) تحقیقات مالی، تعدادی بورس تحصیلی دیگر برای دانشجویان بین المللی در دسترس است، مانند طرح افق ۲۰۲۰  اراسموس موندوس و همچنین بورس تحصیلی مقامات منطقه ای برای دانشجویان خارجی که در برنامه های منطقه خود ثبت نام می کنند.

به زبان انگلیسی یا فرانسه تحصیل می کنید؟

 حضور در کالج یا دانشگاهی در فرانسه به این معنی است که شما می توانید به زبان فرانسه یا انگلیسی یاد بگیرید. مطمئناً، اگر زبان فرانسه را نمی دانید، انتخاب دوره های انگلیسی خود امری است که باید انجام دهید. گزینه یادگیری زبان فرانسه مطمئناً وجود دارد و در صورت یادگیری کافی زبان برای صحبت کردن / درک آن ، ممکن است بخواهید برخی از دوره های خود را به زبان فرانسه بگذرانید. وقتی این گزینه را انتخاب می کنید، توانایی یادگیری خود را افزایش می دهید و می توانید چیزی را که ممکن است هنگام ورود به کشور انتظار نداشته باشید، به خانه ببرید.

مدارک زیر را ارائه دهید: تسلط به زبان فرانسوی – اگر متقاضی مدرک آموزش زبان فرانسه هستید آزمون های پذیرفته شده عبارتند از: DELF / DALF یا TCF یا تسلط به زبان انگلیسی – (اگر برای مقاطع تحصیلی انگلیسی درخواست می دهید آزمون های پذیرفته شده عبارتند از: IELTS)، TOEFL ، PTE Academic یا (C1 Advanced اگر نامه قبولی از دانشگاه فرانسه را داشته باشید، کنسولگری فرانسه برای ویزای تحصیل شما نیازی به زبان اضافی نخواهد داشت.

برای تحصیلات دکترا، تسلط به زبان فرانسه بسته به موضوع شما ممکن است لازم نباشد، بنابراین بهتر است با موسسه ای که متقاضی آن هستید، مشورت کنید.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی فرانسه

 • فرم درخواست ویزا
 • دو عکس از نوع گذرنامه
 • پاسپورت معتبر و کپی از ویزاهای قبلی شما
 • نامه رسمی ثبت نام یا پذیرش از دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی (حدود ۶۱۵ یورو در ماه) برای تأمین تمام هزینه های شما در طول دوره تحصیل.
 • بلیط هواپیما / رزرو که تاریخ عزیمت را نشان می دهد.
 • بیمه پزشکی که ممکن است بین ۳۰۰-۷۱۵ یورو در سال هزینه داشته باشد.
 • اسنادی که درمورد تحصیلات ترتیب اقامت را بیان می کنند.
 • گواهی مهارت زبان فرانسه (اگر در دوره آموزش زبان فرانسه ثبت نام کرده اید.)
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا (۵۰–۱۰۰ یورو)
 • اثبات وضعیت مدنی (در صورت وجود)
 • اجازه اقامت در فرانسه

در طول سال اول تحصیل، فقط به عنوان ویزای طولانی مدت دانشجویی به عنوان اثبات وضعیت اقامت خود نیاز دارید. ظرف یک ماه از ورود شما به فرانسه، باید در اداره مهاجرت و ادغام فرانسه  (OFII) ثبت نام کنید و برای تأیید ویزا خود معاینه پزشکی انجام دهید.

اگر قصد دارید بیش از یک سال اقامت داشته باشید، از سال دوم تحصیل شما باید برای کارت دژور (CDS) یا ‘(titre de séjour’) ، یک اجازه اقامت رسمی در فرانسه اقدام کنید.

به دانشجوی بین المللی اجازه داده می شود که در طول تحصیل شغل خود را انجام دهند.

از نظر قانونی، شما فقط مجاز به کار نیمه وقت (حدود ۶۰ درصد اشتغال تمام وقت برای یک سال) هستید و تنها در صورت داشتن اجازه اقامت معتبر. هنگامی که برای کار درخواست می کنید، حتماً به کارفرمای خود اطلاع دهید که دانشجوی خارجی هستید بنابراین آنها فقط درخواست شما را برای یک موقعیت نیمه وقت بررسی می کنند.

همچنین ممکن است در دانشگاه خود فرصت های شغلی پیدا کنید و اگر واقعاً نمی خواهید کاری روی تحصیلات شما تأثیر بگذارد، فقط می توانید این پیشنهادات را در طول تعطیلات بین ترم ها ارائه دهید.

مقررات کار در فرانسه پس از تحصیل به ملیت شما بستگی دارد.

دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA پس از فارغ التحصیلی می توانند بدون اخذ مجوز کار در فرانسه کار کنند.

سایر دانشجویان بین المللی می توانند درخواست مجوز اقامت موقت غیر قابل تمدید “autorisation provisoire de séjour” (APS) را صادر کنند که به مدت ۶ ماه پس از انقضا اجازه اقامت دانشجویی شما معتبر است. APS شما به شما امکان می دهد ۶۰٪ از هفته رسمی کار را در هر شغلی کار کنید.

اگر شغل مرتبط با حرفه آکادمیک خود را با دستمزدی برابر یا بالای ۱.۵ برابر حداقل دستمزد ملی بدست آورید، می توانید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار ارتقا دهید.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری فرانسه

موقعیت شغلی حرفه­ ای

انجام یک فعالیت حرفه ای در فرانسه بسته به شرایط شما، خواه مشاغل آزاد، کارمند، شغل و مدت اقامت شما منوط به انجام تشریفات مختلف باشد.

شما به عنوان یک فرد مستقل می توانید:

برای انجام وظایف تجاری و حرفه ای خود به فرانسه بروید.

شما می خواهید یک فعالیت خود اشتغالی یا یک فعالیت لیبرال را شروع کنید یا در آن شرکت کنید.

نیاز به اخذ مجوز قبلی برای کار

کارفرمایتان یا مدیر شرکت فرانسوی در گروه میزبان شما باید این مجوز کار را با استفاده از فرم ۱۵۱۸۷ * ۰۲ از مقامات فرانسه دریافت کند.

شرایط ویزای کاری کارگران موقت در فرانسه

برای شما ویزای کوتاه مدت صادر می شود که مدت زمان مأموریت شما (حداکثر ۹۰ روز) را شامل می شود. شما باید فرانسه را قبل از تاریخ انقضا در ویزای خود نشان دهید ترک کنید.

شرایط ویزای کاری کارگران دائم در فرانسه

برای شما ویزای طولانی مدت، معادل اجازه اقامت، با عبارت “travailleur temporaire” (کارگر موقت) صادر می شود که به شما امکان می دهد بین سه تا دوازده ماه در فرانسه بمانید. شما باید آن را در سه ماه پس از ورود به فرانسه تأیید کنید.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

اگر مأموریت یا تعهد خدمات شما بیش از ۹۰ روز نباشد، ویزای کوتاه مدت معادل مدت پست اعلام شده توسط کارمند برای شما صادر می شود. شما باید فرانسه را قبل از تاریخ انقضای ویزای خود، ترک کنید.

اگر مأموریت یا تعهد خدمات شما بیش از ۹۰ روز باشد، ویزای طولانی مدت با حکم “travailleur temporaire”  (کارگر موقت) برای شما صادر می شود. شما باید ظرف سه ماه پس از ورود به فرانسه آن را تأیید کنید.

ویزای کارمندان حقوق بگیر فرانسه
برای افرادی که مایلند حداکثر یک سال در فرانسه کار کنند. هنگام درخواست برای این نوع ویزا، فرد باید یک قرارداد کاری را به طور صحیح و تایید شده توسط DIRECCTE ارائه دهد.

ویزای کار فرانسه برای ایجاد و اداره یک کسب و کار یا شرکت
اگر مایل به ایجاد و اداره مشاغل یا شرکتی در فرانسه هستید، پس باید این نوع ویزا را درخواست کنید، خواه این اقدام شخصی شما باشد یا با همکاری یک شرکت دیگر. فراموش نکنید که از شما مدارک اضافی بیش از حد معمول خواسته می شود، زیرا اثبات اثبات توانایی مالی برای ایجاد تجارت برنامه ریزی شده است.

ویزای کار فرانسه برای افراد حرفه ای و مستقل
برخی از مشاغل وجود دارند که به عنوان ضابطان، دفاتر اسناد رسمی، مدیران قضایی و نمایندگان عمومی بیمه و غیره مجاز به اتباع غیر اتحادیه اروپا نیستند. سایر موارد به عنوان پزشک، وکیل، معمار و غیره نیاز به مجوز از نهاد حرفه ای مربوطه دارند. بنابراین قبل از اقدام برای این نوع ویزا، مطمئن شوید که برای انجام حرفه خود در فرانسه باید چه کاری انجام دهید.

 ویزای ورزشی
هر  ورزشکاری که می خواهد حداکثر یک سال وارد فرانسه شود و در آن بماند باید مجوز انجام فعالیت های ورزشی را دنبال کند. اگر متقاضی شاغل باشد و در ازای فعالیتی که انجام می دهد، حقوقی دریافت کند، باید به عنوان “کارمند حقوق بگیر” تقاضای ویزا کند.

از طرف دیگر، هنگامی که متقاضی حقوقی دریافت نمی کند، باید به عنوان “بازدید کننده” درخواست کند / با این حال، در این حالت، باشگاه یا موسسه ورزشی باید اقامت متقاضی را در فرانسه حمایت کند، از جمله محل اقامت، بیمه، حمل و نقل و غیره ویزای اقامت طولانی مدت فرانسه برای کارهای داوطلبانه
این ویزا برای افرادی است که مایل به انجام کارهای بشردوستانه در فرانسه، حداکثر تا یک سال و بیش از سه ماه هستند. اگر قصد دارید چنین ویزایی را دریافت کنید، به خاطر داشته باشید که باید مراحل درخواست ویزا را از طریق یک بنیاد یا انجمن فرانسوی که توسط مقامات فرانسه به عنوان خیریه / خدمات عمومی ثبت شده شناخته شده است، شروع کنید.

ویزای کار سازمان های بین المللی فرانسه
متقاضیانی که برای کار رسمی در فرانسه با یک سازمان بین المللی در نظر گرفته می شوند، باید برای این نوع ویزا اقدام کنند.هزینه های مجوز اقامت فرانسه به شرح زیر است:

VLS-TS – 250 یورو (۶۰ یورو برای دانشجویان و کارآموزان)
“زندگی خصوصی و خانوادگی” – ۲۶۹ یورو
“کارمند” یا “کارگر موقت” – ۲۶۹ یورو
کارت بازدید کننده – ۲۶۹ €
“استعداد گذرنامه” – ۲۶۹ یورو
“کارگر فصلی” – ۱۹ یورو
“کارمند فناوری اطلاعات اعزام شده” – ۲۶۹ یورو
“بازنشسته” – ۱۹ یورو
کارت آبی اتحادیه اروپا – ۲۶۹ یورو
شهروند EU / EEA / سوئیس – ۲۵ یورو
Citizen EU / EEA / Switzerland – اقامت دائم – ۲۵ €
خانواده یک اروپایی – اقامت دائم – ۲۵ €
دانشجوی خارجی در فرانسه – ۷۹ €
فرد خارجی از تحصیلات عالیه در فرانسه فارغ التحصیل شد
کارآموز خارجی در فرانسه – ۷۹ €
کارآموز Au pair – 49 €
کارت اقامت ۱۰ ساله یک فرد خارجی در فرانسه – ۲۶۹ € (۱۹ € برای پناهندگان و افراد بدون تابعیت)
کارت اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا – ۲۶۹ € تا ۴۴۹ €
کارت اقامت دائم – ۲۶۹ €
هزینه کارت آبی EU EU
هزینه های کارت آبی اتحادیه اروپا در فرانسه کمی بیشتر از ویزای طولانی مدت حرفه ای است که تعریف آن با کارت آبی اتحادیه اروپا نزدیک ترین است.

هنگامی که برای Blue Card اقدام می کنید، در ابتدا باید مبلغ ۲۶۰ یورو پرداخت کنید. در صورت تمدید کارت، در صورت تمدید کارت، باید ۲۰۰ یورو اضافی پرداخت کنید، در حالی که اگر می خواهید نوع دیگری از اجازه اقامت را با کارت آبی جایگزین کنید، باید ۲۰۱۶ یورو را پرداخت کنید.

به یاد داشته باشید که در صورت رد درخواست شما، در هر یک از سه مورد دیگر نمی توانید پول خود را پس بگیرید.

کارت آبی اتحادیه اروپا برای کارگران بسیار ماهر / تحصیل کرده
این یک اجازه اقامت / کار یک تا سه ساله برای کارگران با مهارت بالا است. برای واجد شرایط بودن، شما باید یک مدرک دیپلم / مدرک گواهی سه سال تحصیلات عالی یا پنج سال تجربه حرفه ای در یک زمینه خاص، یک قرارداد کار برای حداقل یک سال داشته باشید و یک حقوق ماهیانه حداقل ۱.۵ برابر حقوق پایه فرانسه داشته باشید. متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه (در سال ۲۰۱۷، این مبلغ به ۵۳،۸۳۶ یورو در سال افزایش یافت). شما باید در زمینه ای که برای مدت دو سال در آن برنامه پذیرفته شده اید کار کنید. سپس می توانید هر کار کاملاً واجد شرایط را بر عهده بگیرید.

پس از ۱۸ ماه اقامت در فرانسه، می توانید در کشورهای دیگر اتحادیه اروپا کار کنید. پس از پنج سال، شما می توانید کارت اقامت تجدید پذیر، ۱۰ ساله و طولانی مدت EC را دریافت کنید. اعضای خانواده می توانند اجازه اقامت خصوصی و خانوادگی را بدست آورند و به آنها اجازه کار و بعد از پنج سال را می دهند. آنها نیز واجد شرایط کارت اقامت طولانی مدت EC هستند. آنها از شرط CAI معاف هستند.

این احتمال وجود دارد که این مجوز خاص در رده صلاحیت کارگران بسیار ماهر (دارندگان کارت Blue EU) مجوز استعداد passeport قرار گیرد.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری فرانسه

مجوز کارگران شاغل یا حقوق بگیر و موقت
پس از ۱۸ ماه در یک اجازه اقامت طولانی مدت که دارای کارمند یا کارگر موقت است، می توانید برای آوردن خانواده خود به فرانسه اقدام کنید. همسران (شریک زندگی مستثنی هستند) و فرزندان خردسال می توانند درخواست ویزای بازدید کننده یک ساله (بدون توانایی کار) کنند. آنها باید CAI را امضا کنند.

اگر شما بین ۱۷ تا ۳۰ سال هستید و می خواهید به عنوان au pair با یک خانواده میزبان فرانسوی کار کنید، خانواده میزبان شما باید یک قرارداد au pair (توافق نامه قرار دادن) تنظیم کرده و آن را توسط DIRECCTE تأیید کنید. همچنین قبل از گرفتن ویزا باید یک نامه پذیرش در یک آموزشگاه زبان داشته باشید که مشخص کند چه زمانی در آن شرکت می کنید (حداقل ۱۰ ساعت در هفته).

اگر شما دارای مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر هستید و قصد انجام تحقیق یا تدریس در سطح دانشگاه را دارید، واجد شرایط دریافت مجوز اقامت موقت فعالیت علمی هستید (carte de séjour temporaire “ذکر علم”). این مدت یک سال اعتبار دارد و تا چهار سال سالانه قابل تمدید است.

این احتمال وجود دارد که این مجوز خاص در حال حاضر در گروه صلاحیت محققان مجوز استعداد passeport قرار گیرد.

شما باید شواهدی از وضعیت و مدت زمان کار تحقیقاتی خود ارائه دهید و همچنین باید یک قرارداد میزبانی (Convention d’accueil) از یک سازمان علمی یا دانشگاه داشته باشید. همسر و خانواده شما حق داشتن اجازه اقامت با عنوان vie privée et familiale (زندگی خصوصی و خانوادگی) را دارند اما در الزامات CAI قرار دارند.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در فرانسه

فرانسه چیزهای زیادی برای ارائه مشاغل و سرمایه گذاران خارجی دارد.

جذابیت اقتصادی فرانسه، روز به روز در حال رونق است و تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب می کند. طبق رتبه بندی سالانه AT Kearney، فرانسه در سال ۲۰۱۸ در “۵ کشور برتر” برای بزرگترین سرمایه گذاران بین المللی قرار گرفت.

شش واقعیت در مورد اقتصاد فرانسه:

۱. فرانسه یک قدرت اقتصادی جهانی است.

با تولید ناخالص داخلی ۲،۷۶۲ میلیارد دلار با قیمت های فعلی در سال ۲۰۱۹ ، فرانسه هفتمین اقتصاد بزرگ جهان پس از ایالات متحده، چین، ژاپن، آلمان، هند و انگلستان است (صندوق بین المللی پول، آوریل ۲۰۱۹). این بازار همچنین با بیش از ۶۷ میلیون مشتری دومین بازار بزرگ اروپا است. فرانسه ۲۹ تجارت از ۵۰۰ تجارت پیشرو در جهان را در خود جای داده است Fortune Global 500، ۲۰۱۷. اقتصاد فرانسه فراتر از بخشهای شناخته شده اقتصادی کالاهای لوکس و کشاورزی است اما دارای بخشهای بانکی و بیمه قوی و همچنین صنایع انرژی و خودرو است.

۲ .درهای فرانسه برای سرمایه گذاران خارجی باز است و در قلب اروپا واقع شده است.

۲۱ شرکت خارجی هر هفته فرانسه را برای سرمایه گذاری های جدید انتخاب می کنند. در فرانسه بیش از ۲۸۰۰۰ شرکت با سرمایه خارجی وجود دارد که ۱۱٪ نیروی کار را به کار می گیرند. آنها ۲۱٪ کار در صنعت، ۳۰٪ صادرات فرانسه و ۲۱٪ هزینه تحقیق و توسعه داخلی را تشکیل می دهند. فرانسه در رتبه ۱۰ سهام سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) قرار دارد (منبع آنکتاد، ۲۰۱۷).

در سال ۲۰۱۸، جذابیت فرانسه بیشتر بهبود یافت و فرانسه به عنوان میزبان ۱۳۳۲ پروژه سرمایه گذاری خارجی انتخاب شد، رقمی که بیش از سال ۲۰۱۷ است (یعنی ۱،۲۹۸) که قبلا یک رکورد بود.

فرانسه به عنوان یک عضو موسس اتحادیه اروپا و منطقه یورو همچنین دسترسی مستقیمی به بازار واحد اروپا و شرکای اتحادیه اروپا دارد. موقعیت جغرافیایی استراتژیک و زیرساخت های حمل و نقل با کیفیت بالا، فرانسه را به مرکزی برای دسترسی آسان به سایر کشورها، قاره ها و مناطق جغرافیایی مانند EMEA (اروپا، خاورمیانه و آفریقا) تبدیل کرده است. طبق گزارش رقابت جهانی ۲۰۱۸ فرانسه از نظر کیفیت زیرساخت های خود در رتبه ۸ از ۱۳۷ کشور اقتصادی قرار دارد. این شبکه دومین شبکه ریلی سریع السیر جهان است.

۳. پاریس، مرکز مالی برجسته اتحادیه اروپا است.

پاریس در رتبه بندی شهرهایی که محل استقرار بیشترین ۵۰۰ مرکز تجاری برتر (۲۷ دفتر مرکزی) هستند، پس از پکن و توکیو، اما بالاتر از لندن و نیویورک است. با تجارت مدیریت دارایی ۴ تریلیون یورو (یعنی بیش از ۱.۵ برابر تولید ناخالص داخلی فرانسه)، پاریس با ۳.۶ میلیارد یورو جمع آوری شده در سال ۲۰۱۸ یک مرکز مالی جهانی و رهبر اروپا در سرمایه گذاری است. این شهر همچنین در رتبه بندی بازار سرمایه گذاری سرمایه در اتحادیه اروپا، با ۱۲.۴ میلیارد یورو سرمایه گذاری در ۱۴۰۰ مشاغل در سال ۲۰۱۶. چهار بانک فرانسوی در ۲۰ بانک جهانی قرار دارند.

۴.ملت کارآفرینان لقب دارد.

فرانسه پیشرو در زمینه ایجاد تجارت در اروپا است. فرانسه شاهد رکورد ۶۹۱۰۰۰ شرکت نوپا در سال ۲۰۱۸ بود که با افزایش ۲۸ درصدی در شرکتهای کوچک و همچنین در شرکتهای منظم یک نفره (۲۰٪ افزایش) افزایش یافته است. ایجاد یک تجارت در فرانسه فقط ۳.۵ روز طول می کشد، در حالی که ۴.۵ درصد در انگلیس و ۱۰.۵ در آلمان است. نرخ “قصد کارآفرینی” فرانسوی یکی از بالاترین در اروپا است. در سال ۲۰۱۸، ۵۰٪ افراد ۱۸-۲۴ ساله اظهار داشتند که می خواهند یک شرکت تاسیس کنند. فرانسه با داشتن ایستگاه F که قصد دارد به بزرگترین دستگاه جوجه کشی نوپای جهان با ظرفیت میزبانی از ۱۰۰۰ شرکت تازه تاسیس تبدیل شود، به عنوان “ملت مبتدی” قدم پیش می گذارد.

صلاحیت فرانسه همچنین از نظر بهره وری ساعتی در رتبه ۷ در جهان قرار دارد و از آلمان (۸) و انگلیس (۱۸) بالاتر است (منبع کنفرانس، ۲۰۱۷).

۵. منابع انسانی مفید و مولدی دارد.

فرانسه در سیستم آموزشی خود (۵٪ از تولید ناخالص داخلی) سرمایه گذاری زیادی می کند. این نیرو دارای یک نیروی کار کاملاً واجد شرایط و سازگار است که می تواند بر فن آوری های جدید که برای افزایش بهره وری ضروری هستند تسلط داشته باشد. ۷/۴۴ درصد از جمعیت ۲۵ تا ۳۴ سال و ۵/۳۳ درصد از جمعیت ۲۵ تا ۶۴ سال دارای تحصیلات بالاتر هستند.

۶. کشوری مبتکر است.

با هزینه تحقیق و توسعه داخلی معادل ۲.۲٪ از تولید ناخالص داخلی، فرانسه طبق سالنامه رقابت جهانی ۲۰۱۸ (در پشت ایالات متحده، چین، ژاپن، آلمان و کره) در رتبه ۶ جهان قرار دارد. پنج بخش اصلی سرمایه گذاری تحقیق و توسعه عبارتند از ساخت اتومبیل، هواپیما و فضاپیما، داروسازی، فعالیت های علمی و فنی و خدمات IT و اطلاعاتی. فرانسه در زمینه های رشد مانند بیوتکنولوژی و فن آوری های زیست محیطی تخصص دارد.

در سال ۲۰۱۸، هفت شخصیت فرانسوی در رتبه بندی ۱۰۰ مبتکر برتر جهان (کمیسیون انرژی اتمی، آلستوم، ایرباس، صفران، سنت گوبین، تالس و توتال) حضور داشتند.

فرانسه در سال ۲۰۱۸ میزبان ۱۴۴ مرکز تحقیق و توسعه بوده است (۸۵٪ نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش یافته) و این کشور را به جذاب ترین مقصد برای سرمایه گذاری نوآوری در اروپا تبدیل کرده است. طبق نظرسنجی سال ۲۰۱ EY، فرانسه در گرفتن نقش اصلی خود در اقتصاد تحقیق و توسعه و نوآوری اروپا بهتر و بهتر می شود. فرانسه بیش از آلمان و انگلیس پروژه های زیادی را به خود جلب می کند.

تعالی علمی فرانسه منجر به ایجاد شرکتهای بزرگ متعددی در فرانسه مراکز تحقیق و توسعه شده است. به عنوان مثال، چندین شرکت بزرگ فناوری خارجی پاریس را به عنوان مکانی برای انجام کارهای تحقیقاتی خود در زمینه هوش مصنوعی انتخاب کرده اند. از جمله این مشاغل می توان به فیس بوک، از سال ۲۰۱۵ در فرانسه اشاره کرد؛ اما همچنین گوگل، فوجیتسو، سامسونگ و مایکروسافت که با هدف افزایش آگاهی در مورد مسائل مربوط به هوش مصنوعی در بین ۴۰۰۰۰۰ نفر از همه مشخصات، در حال تدوین یک برنامه آموزشی جاه طلبانه با Simplon در فرانسه هستند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

اگر به دنبال راه اندازی مشاغلی در فرانسه هستید، فرانسه اقامت در رویاهای کارآفرینی خود را برای ساکنان خارجی آسان کرده است.

اگر جستجوی شغل در فرانسه انتخاب شما نیست و شما در حال راه اندازی مشاغلی در فرانسه هستید، این مقاله راهنمایی های لازم را به شما ارائه می دهد. طبق گزارش فشارسنج کارآفرینی ارنست و یانگ G20 در سال ۲۰۱۳، شروع کار در فرانسه از بیشتر کشورهای G20 آسان تر است: ارزان تر است، مراحل کمتری وجود دارد و زمان کمتری نیز می برد. شما می توانید طی چهار و نیم روز تمام مراحل لازم برای راه اندازی یک تجارت کوچک تا متوسط ​​- حتی یکی از حداکثر ۵۰ کارمند – را طی کنید.

اصول اولیه
اگر می خواهید در فرانسه کار خود را شروع کنید، باید اجازه اقامت داشته باشید یا شهروند اتحادیه اروپا باشید. شما ممکن است به مدارک یا مدارکی که مقامات فرانسه تشخیص می دهند نیاز داشته باشید. سپس باید درباره بازار تحقیق کنید، پیش بینی بودجه و برنامه های مالی انجام دهید و در صورت لزوم به دنبال بودجه باشید. شما باید وضعیت حقوقی خود را انتخاب کنید و تجارت خود را ثبت کنید

بله، بوروکراسی کمی وجود دارد – اما شما می توانید اظهارنامه مالیاتی خود را بصورت آنلاین ارسال کنید، ایجاد یک تجارت آزاد است و رسیدگی به مدارک گام خوبی برای آزمایش حس تجارت فرانسه است.

تبلیغات
از مشاغل فرانسوی، دسته ای را انتخاب کنید.
در فرانسه، مشاغل در یکی از پنج دسته مختلف قرار دارند: تجاری یا صنعتی، مانند راه اندازی فروشگاه، کافه یا کارخانه؛ تجارت / صنعتگر، که شامل معاملات ساختمانی، سایر مشاغل دستی، برخی تولیدات است.
حرفه ای مستقل – کار مستقل و ارائه خدماتی مانند دندانپزشک، نویسنده، مترجم، نوازنده؛
نماینده تجاری، در جایی که شما فعالیت می کنید – به عنوان مثال مذاکره یا فروش می کنید – از طرف یک شرکت دیگر.
کشاورزی.
هر یک از این مراکز ثبت نام خود را دارد (Centre Formalités des Entreprises یا CFE) محلی برای هر بخش در فرانسه. شما باید تجارت خود را از طریق CFE مناسب راه اندازی کنید و در مورد هرگونه تغییر به آنها اطلاع دهید.

ساختارهای حقوقی تجارت فرانسه
شما باید تصمیم بگیرید که کدام نوع ساختار تجاری – و رژیم مالیاتی – متناسب با تجارت شما باشد. ساختار تجاری قانونی در فرانسه دو نوع است:

خوداشتغالی (Enterprise individuelle یا EI)؛
یک شرکت (انجمن) مانندEURL ، SARL ، SA و SAS.
نوع ساختار قانونی خود را انتخاب کنید بستگی به این دارد که می خواهید چه شغلی را شروع کنید. با اتاق های بازرگانی یا نهاد حرفه ای مربوطه تماس بگیرید. سایر عواملی که در انتخاب ساختار حقوقی شما تأثیرگذار است عبارت اند از اینکه آیا می خواهید مسئولیت شغلی را به عهده داشته باشید؟ گردش مالی خود را چطور؟  اگر دارایی شخصی دارید و می خواهید از آن محافظت کنید یا اینکه می خواهید مالیات خود را از طریق مالیات بر درآمد یا مالیات شرکت پرداخت کنید.

همچنین می توانید به عنوان EIRL (کارآفرین با مسئولیت محدود شخصی) که دارایی های شخصی شما جدا هستند، در کار خود مستقر شوید. در هر دو مورد، شما با نام خود تجارت می کنید اگرچه می توانید یک شرکت یا نام تجاری به خود بگیرید.

اگر وضعیت EI را بدست آورید، مالیات را از طریق اظهارنامه مالیات بر درآمد شخصی خود در این بخش برای کسب و کار خود پرداخت می کنید: سود صنعتی و تجاری (BIC) برای بازرگانان و صنعتگران یا مزایای غیر تجاری (BNC) برای متخصصان مستقل اگر وضعیت EIRL را انتخاب کنید می توانید مالیات شرکت را پرداخت کنید.

شرکت
اگر شرکت (société) را راه اندازی کنید،دارایی های شخصی شما از طلبکاران شرکت محافظت می شود. با این حال، اگر از دارایی های این شرکت برای استفاده شخصی استفاده کنید ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار بگیرید. شرکت شما باید نام، آدرس و حداقل دارایی های خاص خود را داشته باشد.

جایگزین دیگر برای راه اندازی مشاغل آزاد، عضویت در تعاونی کارگران یا مشاغل مشاغل (SCOP) کارگران است. اینها مطابق با شرکتهای تبادلات کار می کنند. شما با SCOP قراردادی امضا می کنید، و آنها حسابداری شما را انجام می دهند، به شما فیش حقوقی می دهند و دیر پرداخت کنندگان را تعقیب می کنند. شما حدود ۱۰٪ از درآمد خود را به SCOP پرداخت می کنید.

برخی از مشاغل در فرانسه به صورت مستقل سازمان دهی شده اند، از جمله حسابداران، دامپزشکان، آرایشگاه ها، سازندگان و حتی فروشندگان شراب. اگر مشاغل شما یکی از این مشاغل تنظیم شده است، باید در سازمان مربوطه ثبت نام کنید و ممکن است لازم باشد قبل از شروع کار، از صلاحیت، تجربه و مسئولیت بیمه صحیح برخوردار شوید.

ببینید آیا کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید از طریق وب سایت APCE در اینجا تنظیم می شود یا خیر


French Tech Visa برنامه ای است که برای کمک به بنیانگذاران، کارمندان و سرمایه گذاران استارت آپ برای زندگی و کار به مدت ۴ سال در فرانسه با گزینه های تمدید طراحی شده است. متقاضیان این ویزا می توانند ویزا را به اعضای نزدیک خانواده خود، از جمله فرزندان وابسته، گسترش دهند. همچنین، همسران آنها مجوز زندگی و کار در فرانسه را دریافت می کنند. شما به هیچ اجازه کار اضافی نیاز ندارید.

بلیط فناوری فرانسه برای موسسانی است که می خواهند در پاریس کار خود را شروع کنند. این بیشتر یک برنامه شتاب برای ۶ ماه برای شرکت های مرحله اولیه است. از طریق این برنامه، ویزا به مدت ۶ ماه دیگر دارای گزینه تمدید است. بودجه ۱۲،۵۰۰ تا ۲۵،۰۰۰ یورویی به هر بنیانگذار تعلق می گیرد. با موفقیت در داشتن ویزا، فضای اداری رایگان نیز فراهم می شود. سالانه ۵۰ استارت آپ در این برنامه پذیرفته می شوند تا  در فرانسه کار کنند.

الزامات بنیانگذاران
بنیانگذار باید توسط یک یا چند شریک French Tech Visa از طریق روند منظم انتخاب انتخاب شود.
باید حداقل برابر حداقل دستمزد سالانه فرانسه ۱۷،۷۶۳.۲۰ یورو سرمایه ای وجود داشته باشد.
باید برنامه ای برای توسعه نوآوری اقتصادی در فرانسه وجود داشته باشد.
موسسان باید مجوز را از Direccte، یک سازمان عمومی فرانسه دریافت کنند.
الزامات مربوط به کارمندان
آنها باید مدرک تحصیلات تکمیلی داشته باشند.
آنها باید حداقل با ۳ ماه قرارداد با یک شرکت واجد شرایط برای جذب از طریق ویزای فن آوری فرانسه قرارداد کار داشته باشند.
آنها باید با حقوق ناخالص سالانه حداقل ۳۵۵۲۶.۴۰ یورو استخدام شوند.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

اقتصاد باز
هشتاد و هفت درصد از مدیران ارشد خارجی معتقدند که فرانسه مقصد جذابی است. فرانسه کشوری باز است که مورد توجه گردشگران، استعدادها و سرمایه های خارجی است.

سرمایه انسانی
فرانسه چهارمین اقتصاد پویا در میان کشورهای OECD برای افزایش کارایی سیستم تولید خود است.

زیرساخت های کلاس جهانی
فرودگاه پاریس شارل دوگل به عنوان بزرگترین فرودگاه مسافربری و دومین فرودگاه بزرگ بار در اروپا رتبه بندی می شود، در حالی که پاریس لو بورگت مهمترین فرودگاه تجاری اروپا است.

چهره های کلیدی

بهشتی برای استعداد
در فرانسه، ۵۰.۸٪ از جمعیت فعال ۲۵ تا ۶۴ ساله در علوم و فنون اشتغال دارند و / یا فارغ التحصیلان آموزش عالی هستند، که بالاتر از میانگین اتحادیه اروپا (۴۶.۶٪) است.

اقتصاد و بازار پویا
در سال ۲۰۱۹ اشتغالزایی در فرانسه ۱.۱٪ افزایش داشته است. بخش خصوصی ۲۱۰،۰۰۰ نقش جدید ایجاد کرد.

شبکه های مخابراتی فرانسه با ۲۰ میلیارد یورو سرمایه گذاری برای تضمین پوشش ۱۰۰٪ اینترنت پرسرعت در سراسر کشور تا سال ۲۰۲۲، از بهترین شبکه های جهان است.

علاوه بر نقاط مثبت بسیاری که در سرمایه گذاری کشور فرانسه وجود دارد؛ نقاط منفی نیز قابل توجه است. 

شما به عنوان یک سرمایه گذار باید تمام شرایط را به خوبی بررسی کنید.

نقاط ضعف
موانع اصلی جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اقتصاد فرانسه عبارتند از:

یکی از بالاترین نرخ مالیات شرکت ها در جهان
هزینه بالای کار
سنگینی رژیم های مالیاتی و کاری
نرخ بیکاری بالا (۱۰.۴٪ در سال ۲۰۲۰ ، صندوق بین المللی پول) که به ویژه جوانان و کارگران مسن را تحت تأثیر قرار می دهد.
نابرابری های در حال رشد.
هزینه های عمومی بالا به بدهی عمومی قابل توجهی دامن می زند (۹۹.۲٪ از تولید ناخالص داخلی در سال ۲۰۲۰ ، صندوق بین المللی پول).
سطح پایین SME هایی که برای صادرات یا سرمایه گذاری در نوآوری فعالیت می کنند.
اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی.
بسیاری از اصلاحات در سالهای اخیر با هدف احیای اقتصاد ملی و جذب سرمایه گذاران خارجی پدید آمده است. 

 

Passport Talent Investor یا برنامه اقامت در فرانسه با سرمایه گذاری اولین بار در سال ۲۰۱۶ معرفی شد. این ابتکار جدید دولت فرانسه برای ارتقا French سرمایه گذاری در این کشور است. سرمایه گذار، پس از سرمایه گذاری، اجازه اقامت موقت به مدت ۴ سال را دریافت می کند. پس از ۵ سال زندگی در فرانسه، ساکنان می توانند درخواست تابعیت فرانسه کنند. فرانسه توریستی ترین کشور جهان است و به دلیل معماری، سبک زندگی، مد و غذا در جهان مشهور است. گذرنامه فرانسوی یکی از بهترین های جهان است و آزادی حرکت در سراسر اروپا و سفر بدون ویزا به ایالات متحده را فراهم می کند.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی فرانسه

نوع ویزای مورد نیاز هم به مدت اقامت و هم به هدف اقامت شما در فرانسه بستگی دارد: گردشگری، اهداف حرفه ای، تحصیلات، اهداف خانوادگی.

برای اقامت برابر یا کوتاهتر از ۹۰ روز شما باید برای ویزای کوتاه مدت درخواست دهید.

مقررات و انواع ویزا ها با توجه به قلمرو فرانسه ای که قصد بازدید از آن را دارید متفاوت است:

برای سرزمین اروپا (سرزمین اصلی فرانسه)، فرانسه از مقررات شینگن مربوط به منطقه شینگن پیروی می کند و ویزای یکنواخت شینگن را برای مدت کوتاه صادر می کند.

برای سرزمینهای غیر اروپایی (سرزمین هایی که تجت سیطره فرانسه است)،  ویزای ملی کوتاه مدت را صادر می کند.

الزامات اخذ ویزای توریستی فرانسه

اسناد عمومی مورد نیاز زیر را به سفارت یا کنسولگری مربوط فرانسه ارسال کنید:

فرم درخواست به طور کامل تکمیل شده

فرم درخواست ویزای شینگن فرانسه را بارگیری کنید. می توان آن را در نسخه چاپی پر کرد، یا به صورت الکترونیکی چاپ کرد و پس از آن چاپ کرد. در هر دو مورد برای معتبر بودن باید توسط متقاضی امضا شود. دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه پر کردن دقیق فرم درخواست را دریافت کنید!

توجه: اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشد، والدین یا سرپرست شخص مجاز برای امضای فرم درخواست هستند.

دو عکس گذرنامه اخیراً گرفته شده

بدانید که شرایط ویزای عکس ویزا فرانسه و سایر مشخصات چیست.

گذرنامه معتبر

گذرنامه متقاضی ویزا باید حداقل سه ماه بیش از تاریخ بازگشت معتبر باشد، همچنین لازم است حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.

توجه: بسته به داشتن گذرنامه عادی، دیپلماتیک یا رسمی، قوانین ورود و اقامت در فرانسه ممکن است تغییر کند.

اثبات آدرس متقاضی

یک نسخه از قرارداد اجاره نامه یا سند آپارتمان / خانه. قبض هایی مانند برق، آب، کابل یا قبض های عادی دیگر پذیرفته می شوند.

دفتر دیپلماتیک فرانسه فقط به جای خرید بلیط پرواز واقعی قبل از اخذ ویزا، فقط یک نسخه از بلیط پرواز رفت و برگشت رزرو شده را ارائه می دهد. این سند باید شامل اطلاعات مربوط به شرکت هواپیمایی، نام و مشخصات هویت شما، مقصد، شماره پرواز، روزها و ساعت ها باشد.

* نکته: با دانستن نحوه رزرو سفرنامه پرواز برای برنامه ویزا فرانسه ، پول خود را از خرید بلیط پرواز پرهزینه به فرانسه پس انداز کنید.

توجه: ممکن است سفارت فرانسه یا کنسولگری فرانسه از شما بخواهد بلیط پرواز رفت و برگشت واقعی را در لحظه صدور ویزای فرانسه ارائه دهید.

اثبات بیمه سفر

یک سند تأیید کننده ارائه دهنده اطلاعاتی که شما در اختیار دارید حداقل ۳۰،۰۰۰ تحت پوشش فرانسه و کل منطقه شینگن برای هر یک از موارد اضطراری پیش بینی نشده خود در طول اقامت خود در منطقه شینگن. درباره شرایط بیمه سفر شینگن و نوع هزینه های اضطراری آن بیشتر بدانید.

پوشش نامه

سندی یک یا دو صفحه ای با امضای متقاضی که هدف شما از سفر به فرانسه را ذکر می کند، از جمله برنامه سفر. این یک برگ نوشتاری یا چاپی جداگانه است که در آن اطلاعات مربوط به روزهای سفر، وسایل حمل و نقل، مقصد، آدرس ها و غیره را در آن قرار داده اید.

توجه: اگر متقاضی یک تاجر یا خود اشتغالی است، هنگام درخواست ویزای توریستی، می توان نامه سربرگ شرکت را به عنوان نامه ارائه کرد.

اثبات محل اقامت رزرو شده

اثبات اقامتگاه رزرو شده برای دوره اقامت در فرانسه. با نحوه دریافت رزرو هتل یا رزرو هتل برای ویزای فرانسه آشنا شوید.

اثبات وضعیت مدنی

سند ازدواج، شناسنامه فرزند، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود.

 اثبات تمکن مالی

اثبات ابزار کافی برای کنار آمدن با هزینه های زندگی در طول مدت اقامت.

هزینه درخواست ویزا

برای هر متقاضی که درخواست ویزای فرانسه را ارائه می دهد، هزینه ای اعمال می شود.

توجه: فرم درخواست امضا شده باید همراه با بقیه مدارک مورد نیاز فوق الذکر باشد و شخصاً در سفارت / کنسولگری فرانسه یا نماینده آن در کشور خود تحویل داده شود.

انجام شرایط ویزا، تعیین شده توسط سفارت یا کنسولگری مربوطه فرانسه، از اهمیت بسیاری برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که کلیه اطلاعات و اسناد لازم را ارائه دهید زیرا این امر ممکن است منجر به عدم موفقیت در درخواست ویزا، به تعویق انداختن یا رد شود.

 

همچنین، لازم به یادآوری است که بسته به شرایط شخصی و وضعیت متقاضی، ممکن است معیارهای اضافی یا سایر معیارهای درخواست ویزا برای ویزای فرانسه اعمال شود.

مدت اعتبار ویزای توریسی فرانسه

به طور کلی شما با داشتن ویزای کوتاه مدت مجاز به اقامت تا ۹۰ روز هستید که تا ۱۸۰ روز نیز در طول ۶ ماه قابل دریافت است. در صورتی که برای مقاصد خاص نیاز به اقامت بیشتر و یا استفاده از ویزای مکرر داشته باشید، شرایط اقامت طولانی تر فراهم می‌گردد.

سند بیومتریک

گذرنامه بیومتریک پاسپورتی با تراشه الکترونیکی است که شامل اطلاعات بیومتریک است که می تواند برای تأیید هویت دارنده گذرنامه مورد استفاده قرار گیرد. از فناوری کارت هوشمند بدون تماس استفاده می کند. اطلاعات گذرنامه هم در صفحه داده گذرنامه چاپ می شود و هم در تراشه ذخیره می شود. گذرنامه بیومتریک شامل اطلاعات شخصی دارنده گذرنامه، شناسه عکس دیجیتال و اثر انگشت است.

کمتر کسی پیدا می­شه که دوست نداشته باشه به کشور هنر و ادبیات، کشور پنیر، کشور غذاهای سنتی و فوق­العاده، کشور عطرها و داستان­هاشون، مد و زیبایی؛  شیرینی­های منحصر به فرد و معروف، یعنی فرانسه بره و از اون بهتر مهاجرت کنه. نیک­ویزا در کنارتونه تا اونجایی که شب­ها از پنجره اتاق برج ایفلی که همیشه نورانیه رو تماشا کنید.

فرانسه کجاست؟

فرانسه یکی از سه کشوری است که سواحلی هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارد. بر پایه مساحت، فرانسه بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه فراتر از ۶۵/۲ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. پایتخت فرانسه، شهر پاریس است. این شهر بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.

. فرانسه محبوب ترین مقصد جهانگردی جهان براساس نظرسنجی میان کشورهای اروپایی است. طبق اعلام سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل، تقریبا ۸۷ میلیون نفر در سال ۲۰۱۷ از این کشور بازدید کرده اند، (آخرین سالی که داده ها در دسترس است).

 1. ۲. فرانسه یک عضو با نفوذ و عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل، ناتو، جی ۷، جی ۲۰، اتحادیه اروپا و چندین سازمان چند جانبه دیگر است.
 2. ۳. این کشور میزبان شرکتهای مشهور جهانی مانند ایرباس، رنو یا فرانس مخابرات است.

 

۴- فرانسه کشوری است که به دلیل سطح بالای هزینه های عمومی شهرت دارد. در سال ۲۰۱۷ ، بدهی عمومی فرانسه به ۹۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور (GDP) رسید، در حالی که در سال ۲۰۱۲ ۸۹.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی بود.

 

 1. ۵. فرانسه به پنیر معروف است. هر نوع پنیر به منطقه خاصی در کشور متصل است و باعث افتخار منطقه است. برخی از مشهورترین انواع پنیر در فرانسه عبارتند از: بوفور از ساووی ، کانتال از اوگرن ، کاممبرت از نورماندی، چابیچو از پوآتو، کامته از فرانسه-کامته، ماروئیل از نورد-پاس-د-کالایی و روکفورت از میانه پیرنه.
 2. ۶. نوع اصلی انگور در فرانسه “Cabernet Sauvignon” ، Merlot” ، “Cabernet Franc برای انگور قرمز و Sauvignon Blanc” و “Sémillon برای سفیدها است.
 3. ۷. سیستم مترو پاریس یکی از معروف ترین و ترانزیتی­ترین سیستم­های عمومی در جهان است. حدود ۲۵۰ ایستگاه را پوشش می دهد.

۸- گفته می شود که شیرینی معروف “ماکارون” که از کوکی ترد مانند ساندویچ تهیه شده و در وسط آن خامه وجود دارد ، فرانسوی نیست، بلکه در واقع ایتالیایی است، از فلورانس.

 1. ۹. فوی گراس، غذای آشپزی در فرانسه، پتی است که از جگر اردک یا غاز تهیه می شود. شما می توانید تفاوت آن را از نظر رنگ تشخیص دهید – فو گراس اردک تیره تر است و غاز رنگ پریده است.
 2.  انرژی هسته ای تقریباً ۷۵ درصد از برق کشور را تولید می کند و فرانسه را به یکی از بزرگترین مصرف کنندگان انرژی هسته ای در جهان تبدیل می کند.

این نوع ویزا به طور کلی برای گردشگری، سفرهای کاری یا دیدارهای خانوادگی صادر می شود.

همچنین برای افرادی که برای شرکت در برنامه های آموزشی کوتاه ، دوره های کارآموزی، کنفرانس ها و جلسات شرکتی یا شرکت در فعالیت های مزدی (به هر شکل) که حداکثر ۹۰ روز باشد، به فرانسه وارد می شوند.

این نوع ویزا همچنین برای حمل و نقل ساده از طریق فرانسه ، زمانی که خارج از “منطقه بین المللی” در هر فرودگاه باشد، مورد نیاز است:

اگر برای ادامه سفر نیاز به تغییر فرودگاه دارید.

اگر منتظر پرواز ترانسفر در هتل یا خانه یکی از آشنایان خود هستید.

چه نوع ویزایی برای مسافران مکرر نیاز است؟

اگر هر سال چندین سفر کوتاه به فرانسه داشته باشید، تحت شرایطی ممکن است واجد شرایط درخواست ویزای چند بار ورود باشید که از ۶ ماه تا ۵ سال معتبر است. از این ویزا معمولاً “ویزای گردش خون” یاد می شود.

 

این امکان را برای شما فراهم می کند که هر تعداد که مایل به اقامت در فرانسه هستید، به شرط رعایت حداکثر محدودیت زمانی ۹۰ روزه در هر دوره ۱۸۰ روزه ، برای مدت اعتبار آن. مدت اعتبار توسط دولت فرانسه بسته به شرایط و ویزاهای قبلی که به شما اعطا می شود ، تعیین می شود.

 

شرایط اعطای ویزای گردش خون چیست؟

 • اثبات نیاز یا قصد مسافرت مکرر را ارائه دهید.
 • اثبات یکپارچگی و قابلیت اطمینان، به ویژه از طریق ویزاهای اعطا شده قبلی.
 • در همه موارد، دولت فرانسه تعیین خواهد کرد که آیا ویزای گردش خون می تواند صادر شود، و همچنین مدت اعتبار آن را تعیین می کند.

روش تأیید ویزای گردش خون چگونه است؟

شما می توانید قبل از انقضا ویزای تیراژ معتبر برای ویزای گردش جدید اقدام کنید.

 

ویزای بلند مدت

برای هرگونه اقامت بیش از ۹۰ روز در فرانسه، لازم است که برای اقامت طولانی مدت نسبت به قبلی درخواست دهید. در این حالت ملیت شما شما را از شرایط معاف نمی کند.

مدت زمان اقامت برنامه ریزی شده شما هر چه باشد، مدت ویزای طولانی مدت شما باید بین سه ماه تا یک سال باشد. برای تمدید اقامت خود بیش از مدت اعتبار ویزا، باید درخواست اجازه اقامت در یک استان را بدهید.

در طول مدت اعتبار، ویزای طولانی مدت معادل ویزای شینگن است، این امکان را برای شما فراهم می کند تا در مدت زمان بیش از ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روز متوالی، تحت همان شرایط اگر ویزای شینگن داشتید.

 

در چه مواردی اقامت طولانی بدون ویزا مجاز است؟

ویزاهای طولانی مدت برای سرزمینهای فرانسوی غیر اروپایی

اکثر ملیت ها برای اقامت بیش از ۹۰ روز در مناطق گفته شده مشروط به ویزای طولانی مدت هستند، به استثنای:

شهروندان اتحادیه اروپا، موناکو و آندورا، برای همه مناطق.

شهروندان منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و سوئیس، به استثنای پلینزی فرانسه، کالدونیای جدید، والیس و فوتونا و سرزمین های جنوبی و قطب جنوب فرانسه (TAAF).

انواع ویزا طولانی مدت

ابتدا بررسی کنید که ملیت یا شرایط اقامت شما در فرانسه شما را از شرایط درخواست ویزا معاف نمی کند (دستیار ویزا) و در مورد شرایط صدور ویزا اطلاعاتی را جستجو کنید که به شما امکان می دهد:

به دلایل توریستی یا شخصی برای مدت طولانی بمانید.

یک فعالیت حرفه ای انجام دهید.

ادامه تحصیل؛

به اعضای خانواده بپیوندید.

در هر یک از شرایط فوق، شما ملزم خواهید بود اسناد پشتیبان مربوط به شرایط خود را به درخواست خود ضمیمه کرده و مراحل مربوطه را دنبال کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی فرانسه

اگر ویزای کوتاه مدت به شما اعطا شد یا در هنگام ورود به فرانسه از دریافت ویزای کوتاه مدت معاف بودید، باید بتوانید کلیه درخواست های پلیس مرز را برآورده کنید:

گذرنامه شما (با ویزا، اگر  مربوط به شرایط شما باشد)؛
اسناد پشتیبانی در مورد هدف سفر شما به فرانسه، وسایل زندگی در طول اقامت و راه های بازگشت به کشور مبدا.
شما باید دارای یک گواهی بیمه باشید که تمام هزینه های پزشکی و بیمارستانی را که ممکن است برای شما در طول مدت اقامت در فرانسه مسئول باشد، و همچنین هزینه ها و هزینه های بازگشت پزشکی در صورت مرگ را پوشش دهید.

دارندگان ویزای چند بار ورود در هر سفر باید گواهی بیمه درمانی داشته باشند.

داشتن ویزا در پاسپورت لزوماً تضمین کننده مجاز بودن دارنده ورود به منطقه شینگن نیست. پلیس مرز ممکن است از ورود شما امتناع کند. اگر ویزای طولانی مدت به شما اعطا شود، پلیس مرز فقط درخواست می کند گذرنامه شما را که حاوی ویزا است، ببینید. باید دارای مهر باشد که تاریخ ورود به فرانسه را نشان دهد.

هدفی که برای سفر خود نشان دادید، تعیین می کند که کدام یک از مدارک پشتیبانی را برای پشتیبانی از درخواست ویزا خود ارائه دهید. شما باید هدف اقامت خود را که اسناد خاصی برای آن درخواست می شود (به عنوان مثال دعوت نامه، گواهی نامه کارفرما و غیره) انتخاب کنید، بنابراین دلیل “کار” باید اولویت داشته باشد. به همین ترتیب، اگر برای تحصیل و اهداف گردشگری به فرانسه میروید، دلیل “مطالعه” باید در اولویت  باشد.
 

چه نوع بیمه ای باید داشته باشم؟
برای اقامتی که بیش از ۹۰ روز نباشد، مسافرت های مربوط به جهانگردی یا تجارت به بیمه مسافرتی معتبر نیاز دارید که هر هزینه احتمالی برای بازگشت به کشور، و درمان اورژانس  یا بیمارستان را پوشش می دهد.  این بیمه باید در سرتاسر قلمرو کشورهای عضو در منطقه شینگن معتبر باشد که به طور کامل مفاد توافق نامه شینگن شما را اعمال می کند. 

این بیمه همچنین باید حداقل تا سقف ۳۰،۰۰۰ یورو شامل بازپرداخت پزشکی و اورژانس و درمان در بیمارستان را پوشش دهد.

طبق قوانین فرانسه و اروپا، متقاضی باید از تصمیمات منفی در مورد درخواست ویزای خود، مطلع شود.

متقاضی که ویزا وی رد شده است، می تواند ظرف دو ماه از اطلاع رسمی، نسبت به تصمیم رد ویزا به کمیسیون de Recours contre les Décisions de Refus de Visa ، BP 83609 44036 Nantes CEDEX 1  درخواست تجدید نظر کند. این درخواست باید به انگیزه، امضا و به زبان فرانسه نوشته شود. این باید قبل از هرگونه تجدیدنظر در دادگاه باشد.

 

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی