کشور ترکیه

چرا ترکیه؟ دلایل زیادی برای زندگی در ترکیه وجود دارد. ترکیه با دارا بودن ویژگی های طبیعی و امکانات خاص شهرهایش ، مرکز جذب مهاجران در جهان است. ترکیه یک کشور فوق العاده زیباست. از سه طرف با آب احاطه شده است ، سواحل ترکیه از زیباترین سواحل جهان با داشتن آبهای شفاف و خارق العاده یکی از مراکز گردشگری در دنیا محسوب می شوند. هر آنچه نیاز است در مورد مهاجرت به کشور ترکیه بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

تحصیل در ترکیه

اگر بخواهید فرهنگ جدیدی را تجربه کنید و در عین‌حال به شرق و غرب نزدیک باشید، ترکیه یک مقصد عالی دانشجویی است.

دانشگاه های جدید و قدیمی در این کشور در تلاشند تا دانشجویان بین المللی را به صورت رقابتی آموزش دهند.

بر این اساس، ما تصمیم گرفتیم همه چیز را در مورد تحصیل در ترکیه بررسی کنیم. ما با استفاده از داده های سامانه خود، اینجا هستیم تا رشته ها و دانشگاه های ترکیه را که بیشتر دانشجویان بین المللی به آنها علاقه دارند بررسی کنیم.

 اگر می خواهید برای گرفتن مدرک در ترکیه اقدام کنید، خواندن مطلب زیر را به شما توصیه می‌کنیم.   

اگر بخواهید فرهنگ جدیدی را تجربه کنید و به شرق و غرب نزدیک باشید ، ترکیه یک مقصد عالی دانشجویی است. جدا از ترکیب ایده آل بین نفوذ اروپایی و شرقی ، ترکیه همچنین دارای شهرت علمی فزاینده ای است که دانشگاه های جدید و قدیمی در تلاشند تا دانشجویان بین المللی را آموزش رقابتی دهند. بنابراین ، ما تصمیم گرفتیم "چه" ، "کجا" و "چه کسی" را در مورد تحصیل در ترکیه بررسی کنیم. ما با استفاده از داده های پورتال و OECD خود ، در اینجا هستیم تا رشته ها و دانشگاه های ترکیه را که بیشتر دانشجویان بین المللی به آنها علاقه دارند ، اما همچنین اینکه این دانشجویان بین المللی از کجا آمده اند ، بررسی کنیم. اگر می خواهید برای گرفتن مدرک در ترکیه اقدام کنید ، این اطلاعات مفید خواهد بود زیرا می تواند شما را در انتخاب درجه و دانشگاه مناسب ترغیب کند. همچنین شما را برای جامعه دانشجویی بین المللی که احتمالاً هنگام شروع تحصیل در ترکیه با آن ملاقات خواهید کرد ، آماده می کند.

چرا ترکیه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنید؟

چرا کشور ترکیه برای تحصیل؟

 
پایتختآنکارا
جمعیت:۷۸.۷ میلیون
مساحت:۷۷۹۴۵۲ کیلومتر مربع
زبان ها :ترکی
واحد پول:لیره ترکیه 
تولید ناخالص داخلی سرانه PPP:۱۹،۲۵۰ دلار
رتبه HDI :۷۲ از ۱۸۸
حواله :هزار و ۱۲۸ میلیون دلار
نرخ خالص مهاجرت (۲۰۱۵-۲۰۲۰):-۱ مهاجر / ۱۰۰۰ نفر جمعیت
مهاجران:۳.۸٪
زنان به عنوان یک درصد از مهاجران :۴۸.۹٪
جمعیت زیر ۱۵ سال :۲۵.۷٪

در اینجا به چند دلیل عمده چرا تحصیل در ترکیه می پردازیم:

 1. تنها با یک ساعت پرواز به ایران باز می گردید.

 2. هیچ نیازی به ویزا به شکل سخت گیرانه سایر کشورها ندارید.

 3. خانواده شما بدون ویزا می توانند در کنار شما باشند.

 4. هزینه های تحصیل بسیار مقرون به صرفه است.

 5. اجازه کار در حین تحصیل دارید.

 6. فرهنگی بسیار مشابه با ایران و رسومات مشابه را تجربه خواهید کرد.

 7.  فرصت های تحصیلی با کیفیت بالا خواهید داشت.

  ترکیه با ۹۴.۲ درصد نرخ تحصیل دومین کشور در جهان است که از طریق آن می توان به آموزش عالی دسترسی داشت. ترکیه سیستم آموزش عالی اروپا روند بولونیا را به روشی کامل اجرا می کند. گزارش بولونیا این کشور ۵ از ۵ است. بنابراین، مدرک دانشگاهی در ترکیه در تمام کشورهای اروپایی شناخته شده است! به عنوان سیستم اعتباری دوره، ECTS مطابق با اروپا اعمال می شود و به همه دانشجویان معادل دیپلم می دهند. علاوه بر این، ترکیه یکی از موفق ترین کشورهاست که در برنامه های تبادلات تحت اراسموس + شرکت می کند. علاوه بر اراسموس، برنامه های تبادل بسیاری در ترکیه مانند مولانا، فارابی وجود دارد که از جابجایی دانشجویان و مدرسین پشتیبانی می کند.

 8.  تنوع دانشگاهی و برنامه‌ای

  در ترکیه ۲۰۷ دانشگاه با ۸۲ میلیون نفر جمعیت وجود دارد. تعداد دانشجویان نزدیک به ۸ میلیون نفر است. با این تعداد دانشجو، ترکیه اولین کشوری است که بیشترین دانشجو را در آموزش عالی اروپا دارد. تقریباً ۶۰،۰۰۰ برنامه مختلف در ۲۰۷ دانشگاه وجود دارد. در چنین تنوعی قطعاً دانشگاه و برنامه ای برای خود پیدا خواهید کرد.

 9.  زندگی چند فرهنگی

  ترکیه که هزاران سال در سرزمین خود میزبان بسیاری از تمدن های ریشه دار بوده است، تقریباً موزاییکی از فرهنگ هاست! در این کشور که تمدنهای بی‌شماری میزبان آن بوده اند، به همه فرهنگ ها احترام می گذارند. ترکیه، جایی که شما می توانید بخشی از ریشه‌

 10. های خود را پیدا کنید و شاید بتوانید با افرادی که به زبان شما صحبت می کنند ملاقات کنید. ترکیه، با محیط امن و آرام برای دانشجویان ایده آل است.

 11. زیبایی های طبیعی

  ترکیه ، که چهار فصل را تجربه می کند ، به زیبایی های طبیعی خود در سراسر جهان شهرت دارد. شما می توانید از شنا و ورزش های آبی در دریاهای اطراف ترکیه لذت ببرید، می توانید در بسیاری از شهرهای کوهستانی اسکی کنید، از رفتینگ در رودخانه ها لذت ببرید و ورزش های فوق العاده زیادی را تجربه کنید. شما در ترکیه بهشت را ​​احساس خواهید کرد که زیبایی های بی شماری دارد این کشور شما را مجذوب منظره خود می کند!

 12.  میراث تاریخی و فرهنگی

  بر اساس یک تاریخ طولانی، هزاران بنای تاریخی و فرهنگی در ترکیه وجود دارد که بسیاری از آنها به عنوان میراث فرهنگی یونسکو محافظت می شوند.

 13.  دانش آموز پسند است!

  با داشتن حداقل یک دانشگاه در هر شهر، ترکیه دقیقاً یک کشور دانشجو دوست است! باشگاه های اجتماعی، تیم‌های ورزشی و رویدادهای فرهنگی در هر دانشگاه دانشجویان را دور هم جمع می کند و جغرافیای دور را نزدیک می کند. وقتی وارد ترکیه می شوید می فهمید که شلوغ‌ترین نقاط شهر مکان های معاشرت دانش آموزان است! به لطف کافه ها، رستوران ها و کتابخانه هایی که دانشجویان در آن جا می مانند، شهرها ۲۴ ساعته بیدار هستند.

 14.  مردم ترکیه مهمان نواز هستند.

  مهمان نوازی مردم ترکیه در تمام دنیا افسانه ای بوده است! به عنوان یک دانشجو، درصورتی که شما کمک بخواهید، مردم تمام تلاش خود را با تمام اخلاص و صمیمیت انجام می دهند. ترک ها از شما به عنوان مهمان استقبال می کنند و برای جلب رضایت شما رفتارهای زیادی دارند. مطمئن باشید که اینجا خانه خود شما می شود.

 15. پردیس های فن آوری مدرن

  مهم نیست که کدام یک از ۲۰۷ دانشگاه را انتخاب کنید، یک زندگی دانشگاهی مدرن و راحت و مجهز به آخرین فن آوری‌ها را تجربه خواهید کرد.

 16.  شرایط زندگی آسان

  زندگی در ترکیه از اکثر کشورها مقرون به صرفه است. شما می توانید نیازهای خود را از جمله محل اقامت، غذا و نوشیدنی و سرگرمی را با قیمت های مناسب برآورده کنید. می توانید در خوابگاه های داخل یا نزدیک پردیس های دانشگاه اقامت داشته باشید و یا با اجاره ای معقول خانه ای اجاره کنید. علاوه بر این، هرکدام از سیستم‌های حمل و نقلی را که به عنوان دانشجو انتخاب می کنید، بلیطی با قیمت تخفیف دار است. یا شما می‌توانید فیلم را با قیمت کمتری در سینما تماشا می کنید.

 17. همچنین دسترسی به ترکیه آسان است زیرا در قاره های آسیای میانه و اروپا قرار دارد و به نوعی می‌توان گفت: در محدوده میانی کره زمین است.

 18.  فرصت های یادگیری زبان ترکی

  برنامه های زیادی در دانشگاه ها به زبان انگلیسی وجود دارد. علاوه بر این شما می توانید زبان ترکی، پنجمین زبان گفتاری در جهان را نیز یاد بگیرید! شما می توانید در دوره های ترکی که دانشگاه ارائه می دهد، فرصتی برای یادگیری زبان جدیدی پیدا کنید و می توانید با افرادی از فرهنگ های مختلف دوست باشید.

در سال ۱۹۸۱، مطابق با قانون جدید آموزش عالی، مدیریت آموزش عالی در ترکیه به طور جامع بازسازی شد. بدین ترتیب این سیستم متمرکز شد و کلیه موسسات آموزش عالی به شورای آموزش عالی (CoHE) متصل شدند. پس از این تغییر ساختار، کلیه موسسات آموزش عالی به عنوان دانشگاه طراحی شدند. 

انواع موسسات آموزش عالی، کالج  و واحدهای دانشگاهی

لیسانس  : بخشی که تحصیلات عالیه و تحقیقات علمی و انتشار را انجام می دهد. بخش‌ها و برنامه‌های مختلفی ممکن است به آن متصل شوند. دانش آموزان در پایان یک برنامه آموزشی که حداقل چهار سال طول می کشد، مدرک لیسانس می گیرند.

تحصیلات تکمیلی: موسسه ای در دانشگاه ها که مربوط به تحصیلات تکمیلی، تحقیقات علمی و برنامه های کاربردی است. مدارس تحصیلات تکمیلی مدرک MA ، MSc یا PhD می دهند.

مدرسه ۴ ساله یا کالج : موسسه آموزش عالی که عمدتاً به فکر ارائه آموزش برای یک حرفه خاص است. هشت ترم طول می کشد.

هنرستان: نهادی از آموزش عالی که در آن هنرمندان برای موسیقی و هنرهای نمایشی آموزش می بینند. معمولا دوره های آن هشت ترم طول می کشد.

آموزشگاه حرفه ای پس از متوسطه: موسسه ای از آموزش عالی است که هدف آن تربیت ظرفیت انسانی در مشاغل خاص است و چهار ترم آموزشی را ارائه می دهد.

مرکز تحقیق و کاربرد: یک نهاد آموزش عالی است که برای تأمین نیازهای مطالعاتی کاربردی در مناطق مختلف و ارائه فعالیت های مقدماتی و پشتیبانی برای زمینه های مختلف حرفه ای.

مطالعات هدفمند : حمایت از آموزش در موسسات آموزش عالی، تحقیقات و مطالعات کاربردی را انجام می دهد.

مدرک کاردانی (دوره کوتاه):

با اتمام یک برنامه مطالعه دو ساله اعطا می شود. برنامه های کاردانی توسط دانشگاه ها و هنرستان های  دوره دوم متوسطه ارائه می شود. برخی از برنامه های آموزش از راه دور نیز موجود است. دوره های کاردانی ممکن است به یک دوره آموزش ضمن کار نیاز داشته باشد.

مدرک لیسانس (دوره ۱):

پس از اتمام دوره چهار ساله و ۲۴۰ ECTS تحصیل اعطا می شود. مدت زمان تحصیل در دندانپزشکی، دامپزشکی و داروسازی پنج سال و دوره پزشکی شش سال است. مدارک تحصیلی در این چهار رشته معادل مدرک کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.

تحصیلات تکمیلی در ترکیه

برنامه آموزش ترکیه در کارشناسی ارشد (چرخه ۲) :

برنامه دو ساله منجر به کارشناسی ارشد هنر (MA) یا کارشناسی ارشد علوم (MS). برنامه های کارشناسی ارشد دو نوع با پایان نامه یا بدون پایان نامه وجود دارد. برنامه کارشناسی ارشد با پایان نامه یک برنامه دو ساله است. که به طور کلی شامل دوره هایی با حداقل ۱۲۰ ECTS و پس از آن ارائه یک پایان نامه است. برنامه های غیر پایان نامه‌ای در یک یا یک سال و نیم تکمیل می شوند و برای اتمام دوره های تحصیلات تکمیلی حداقل ۹۰ اعتبار و یک پروژه ترمی نیاز است.

برنامه درجه دکترا (سیکل ۳ ):

معمولاً یک برنامه هشت ترمی است که منجر به مدرک دکترا می شود. این دوره شامل دوره های ۱۸۰-۲۴۰ ECTS، یک آزمون مهارت، یک پیشنهاد پایان نامه، یک پایان نامه و دفاع شفاهی آن است. پس از اتمام موفقیت آمیز کار دوره و آزمون مهارت، دانشجویان باید پایان نامه را ارائه دهند و به صورت شفاهی از آن در برابر کمیته امتحان دفاع کنند.

مهارت در هنر :

این حداقل یک دوره شش ترم پس از کارشناسی ارشد در شاخه های هنرهای تجسمی و هنری است. که آن را معادل دکترا می کند. این مستلزم ارائه یک اثر هنری اصیل یا (در موسیقی و هنرهای نمایشی) یک اجرای برتر و خلاقانه است.

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه هستند باید تحصیلات متوسطه خود را در یک دبیرستان یا موسسه مشابهی که تحصیلات آن برابر با یک دبیرستان ترکیه است، به پایان رسانده باشند. آنها مستقیماً به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه می کنند و آن را انتخاب می کنند.دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی / تحصیلات تکمیلی خود در ترکیه هستند. نیز مستقیماً به دانشگاه‌هایی مراجعه می کنند که شرایط پذیرش خود را تعیین می کنند. همچنین گزینه های مختلف بورس تحصیلی وجود دارد که برای برخی از دانشجویان بین المللی در دسترس است.

پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه

جذاب، خیره کننده و کاملاً متفاوت 

فقط این چند کلمه که می تواند پذیرش تحصیلی در در ترکیه را توصیف کند. تقاطع بین شرق و غرب، ترکیه همچنان نمادی است برای تحصیل و برای تعطیلات. 

این واقعیت که هم به اروپا و هم به آسیا نزدیک است، درخواست برای گرفتن مدرک از ترکیه را برای بسیاری از دانشجویان بین المللی مناسب می کند. اما برای حضور در دانشگاه های ترکیه چند نکته وجود دارد که باید بدانید.

رشته های تحصیلی محبوب در ترکیه

تحصیلات عالی در ترکیه تفاوت چندانی با آنچه در سیستم بولونیا اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) خواهید یافت، نیست. این کار در ۳ سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری سازمان یافته است.

صرف نظر از نوع مدرک تحصیلی خود ، می توانید در یکی از ۱۰۴ دانشگاه دولتی و ۶۲ دانشگاه خصوصی تحصیل کنید. برخی از دانشگاه هایی که برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی ارائه می دهند عبارتند از:

 • دانشگاه فنی METU خاورمیانه
 • دانشگاه آیدین استانبول
 • دانشگاه TED (TEDU)
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه پتو
 • دانشگاه سهیر استانبول

آنچه مهم است بدانید این است که دولت ترکیه هر ساله تعداد مشخصی بورسیه برای دانشجویان خارجی برای هر برنامه تعیین می کند که باید آنها را بررسی کنید تا شانس قبولی خود را تخمین بزنید (هرچه تعداد مکان ها کمتر باشد، رقابت بالاتر خواهد بود).

نحوه ثبت نام در دانشگاه های ترکیه

شرایط پذیرش دانشگاه و مدارک درخواست

اگر برنامه تحصیلی خود را در ترکیه پیدا کرده‌اید، مرحله بعدی بررسی شرایط لازم برای دریافت آن پذیرش است. در حالی که شما همیشه باید معیارهای دقیق را در وب سایت برنامه بررسی کنید و ببینید آیا آنها را رعایت می کنید، اما برخی شرایط عمومی نیز وجود دارد که باید آنها را انجام دهید.

اقدام به گرفتن پذیرش مدرک کارشناسی در ترکیه

اگر قصد دارید لیسانس خود را در ترکیه بگیرید، باید از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید یا در شرف فارغ التحصیلی باشید. اسناد بعدی باید در لیست شما باشد:

 • فرم درخواست
 • دیپلم دبیرستان (یا مقاله ای که شما را فارغ التحصیل می کند)
 • متن سوابق تحصیلی
 • نمره مهارت زبان (تافل یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)
 • انگیزه نامه
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست (۳۵-۱۰۰ دلار آمریکا)
 • گواهی تأیید اینکه شما یک آزمون ورودی داشته اید (به عنوان مثال SAT 1، لیسانس بین المللی، لیسانس ملی و غیره)
 • نامه ای که تضمین می کند بودجه مالی لازم را برای تأمین هزینه زندگی خود در طول تحصیل دارید.

مهلت عمومی برای ارسال اسناد درخواست شما قبل از اول ماه اوت است.

درخواست برای پذیرش تحصیلات تکمیلی در ترکیه

اگر می خواهید مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا را بدست آورید، باید شرایط خاص موجود در هر وب سایت برنامه را بررسی کنید. مطمئناً می توانید انتظار داشته باشید که برخی از اسناد زیر ذکر شود:

 • فرم درخواست
 • مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • بیانیه هدف (ارائه پروژه و انگیزه خود)
 • یک CV به روز شده
 • نامه های مرجع اساتید و کارفرمایان
 • متن سوابق تحصیلی و شغلی
 • نمرات آزمون فارغ التحصیل (بسته به برنامه: GRE یا GMAT)
 • نمره مهارت زبان (تافل یا آزمون مهارت دانشگاه در بدو ورود)
 • امتحانات کتبی و / یا مصاحبه
 • نامه ای که تضمین می کند بودجه مالی لازم را برای تأمین هزینه زندگی خود در طول تحصیل دارید.

برای برنامه های تحصیلات تکمیلی به طور معمول دو مهلت درخواست وجود دارد:

 • برای ترم پاییز: پایان ماه مه
 • برای ترم بهار: پایان دسامبر

درخواست و پاسخ پذیرش دانشگاه در ترکیه

هنگامی که همه مقالات خود را مرتب کردید، می توانید درخواست خود را ارسال کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر به صورت آنلاین اقدام کنید، باید اسناد را نیز از طریق پست قبل از موعد مقرر ارسال کنید. همچنین اگر کنکور یا مصاحبه دارید باید برای شرکت در آن به ترکیه سفر کنید.

 اگر این نکات را پوشش داده باشید، باید کمی صبر کنید… تا نتیجه درخواست پذیرش شما بیاید:

 • اواسط ماه آگوست: اگر متقاضی کارشناسی هستید.
 • اواسط سپتامبر: اگر متقاضی کارشناسی ارشد یا دکترا هستید.

در نامه پذیرش همچنین اطلاعاتی در مورد مراحل بعدی که باید برای ادعای محل خود انجام دهید، از جمله پرداخت شهریه یا درخواست ویزای دانشجویی در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری ترکیه ارائه می شود.

درخواست ویزای دانشجویی ترکیه

بیشتر دانشجویان بین المللی در صورت رفتن به دانشگاهی در ترکیه نیاز به ویزای دانشجویی دارند. روند دریافت ویزا بسیار ساده و سرراست است.

بعداً باید یک کپی از پذیرش دانشگاه خود و یک فرم درخواست ویزا پر شده به سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود ببرید. ویزا در حدود ۸ هفته پس از درخواست صادر می شود، بنابراین به یاد داشته باشید که از قبل اقدام کنید.

هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در ترکیه

قبل از اینکه سوار آن هواپیما، قطار یا اتومبیلی شوید که شما را برای ادامه تحصیل در ترکیه پیاده می‌کند، به یاد داشته باشید که برخی از جنبه های عملی مربوط به شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی در ترکیه را نیز بررسی کنید. در اینجا هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در ترکیه:

 • لیسانس به زبان انگلیسی: ۴۵۰ – ۱،۵۰۰ USD / سال تحصیلی
 • لیسانس به زبان ترکی: ۲۴۰ – ۷۵۰ USD / سال تحصیلی
 • کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی: ۶۰۰ – ۹۰۰ USD / سال تحصیلی
 • کارشناسی ارشد به زبان ترکی: ۳۰۰ – ۶۰۰ دلار در سال تحصیلی

به خاطر داشته باشید که شهریه از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت است و موسسات خصوصی می توانند هزینه های بالاتری داشته باشند. هزینه های اضافی شامل:

 • ۳۵۰-۵۰۰ دلار در ماه در هزینه های زندگی
 • ۱۰۰-۱۵۰ دلار / ترم اضافی در مورد کتاب و هزینه های اداری
 • بین ۴۰-۷۰ دلار در سال در بیمه درمانی

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی ترکیه به شرح زیر است:

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی ترکیه تکمیل شده است.
 • پاسپورت معتبر شما
 • عکس های بیومتریک با رعایت شرایط عکس ویزای ترکیه.
 • اثبات بلیط پرواز رزرو شده.
 • بیمه مسافرتی برای کل اقامت شما در ترکیه.
 • نامه پذیرش نشان می دهد که شما توسط یک موسسه آموزشی در ترکیه پذیرفته شده اید. در این نامه باید مدت اقامت شما مشخص شود.
 • اثبات هزینه های پرداخت شده برای برنامه آموزشی که می خواهید در آن شرکت کنید، در صورت وجود.
 • گواهینامه‌ها، گواهینامه‌ها و کارنامه‌های قبلی.
 • اثبات منابع مالی. مقامات ترکیه از شما می خواهند که به شما نشان دهد در حین تحصیل پول کافی برای زندگی در ترکیه را دارید و هزینه‌های تحصیل را پرداخت می کنید. شما باید برخی از اسناد را به عنوان مدرک ارائه دهید. شامل:
 • اظهارات بانکی شما، اثبات داشتن مبلغ مورد نیاز.
 • نامه بورس تحصیلی، در صورت وجود.
 • نامه حمایت مالی، اگر والدین یا شخص دیگری از اقامت و تحصیل شما در ترکیه حمایت مالی کنند.
 • اثبات محل اقامت. بسته به محل اقامت خود در ترکیه، باید سندی را به عنوان اثبات محل اقامت ارائه دهید.
 • اگر در یک خوابگاه اقامت خواهید داشت، سندی ارائه دهید که ثابت کند شما یک مکان رزرو شده دارید.
 • اگر از شما برای اقامت در محل اقامت دوستان یا اقوام خود در ترکیه دعوت شده اید، پس باید دعوت نامه میزبان را ارائه دهید.
 • اگر مکانی را برای خود اجاره کرده اید، پس یک قرارداد اجاره امضا شده توسط هر دو، (شما و صاحبخانه) ارائه دهید.
 • روز مصاحبه باید در سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور محل اقامت خود حاضر شوید. شما در یک مصاحبه کوتاه با یک افسر کنسولی شرکت خواهید کرد، که چند سوال در مورد سفر شما از شما می پرسد.

اطمینان حاصل کنید که تمام مدارک مورد نیاز را به همراه داشته باشید. اگر حتی یکی را از دست داده باشید، ممکن است بلافاصله رد شوید و لازم است که کل مراحل را از ابتدا شروع کنید.

کار دانشجویی حین تحصیل:

با توجه به برنامه تحصیلی و دانشگاه محل تحصیلتان می توانید به صورت قانونی ۲۰ ساعت در هفته در کنار تحصیل خود کار کنید.

اگر قدم بعدی شما کار در ترکیه پس از تحصیل است ، پس به جای مناسب خوش آمدید!

اگر شما به ترکی صحبت نکنید گزینه های زیادی برای کار در ترکیه وجود ندارد. همچنین ، بسیاری از مشاغل در کنار اتحادیه اروپا ، کانادا و ایالات متحده حقوق کمتری دارند ، بنابراین قبل از ادامه خواندن ، مطمئن شوید که ترکیه مکان مورد علاقه شما است.

مگر اینکه به طور اتفاقی متقاضی شرکت ها یا آژانس های مطبوعاتی بین المللی باشید که برای کار در یکی از شعبات خود در ترکیه به زبان خارجی احتیاج دارند.

معمولاً چنین جای خالی برای روزنامه نگاران ، ویراستاران ، ویراستاران کپی و حسابرسان مناسب است.

شرایط ویزای کار در ترکیه

 • کپی گذرنامه خود را
 • فرم درخواست ویزای کار پر شد
 • قرارداد شغلی شما
 • عکس

بنا به صلاحدید نمایندگان خارجی ترکیه ، برای تکمیل درخواست ویزای کار می توان از سایر اسناد پشتیبان نیز درخواست کرد.

به همین ترتیب ، امکان تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار نیز وجود دارد ، به استثنای برخی موارد مانند اینکه ممکن است مجبور شوید به کشور خود برگردید و از آنجا درخواست ویزای کار ارسال کنید.

مدارکی برای اخذ مجوز کار در ترکیه

به طور کلی ، این مواردی است که ممکن است در هنگام درخواست اجازه کار برای کار در ترکیه از شما خواسته شود.

 • شماره مرجع کنسولگری برای درخواست ویزا
 •  عکس
 •  فرم درخواست اجازه کار پر شد
 •  قرارداد کار هم به امضای شما و هم با کارفرما رسیده است.
 •  کپی گذرنامه ، ترجمه شده به ترکی
 •  دانشگاه یا دیپلم شما به ترکی ترجمه شده است
 •  نسخه ای از توصیه نامه ترجمه شده به ترکی

انواع مجوزهای کار

به طور کلی ، این همان چیزی است که هنگام درخواست مجوز کار برای کار در ترکیه به شما پیشنهاد می شود.

 • اجازه کار برای مدت زمان مشخص
 • اجازه کار برای مدت نامحدود
 • مجوز کار مستقل
 • کارت فیروزه ای
 • اجازه کار استثنایی

بسته به شغلتان میزان دست مزدی که دریافت می کنید و مالیاتی که می پردازید می توانید بعد از گذشت حداقل ۲ سال درخواست اقامت دائم و پاسپورت کنید.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی ترکیه

موارد اخذ ویزای تحصیلی ترکیه شامل دسته‌های زیر است:

 1. دانشجویان بین المللی که می خواهند دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد را در ترکیه به پایان برسانند.
 2. آنها که قبلاً تحصیلات متوسطه و عالی خود را در ترکیه گذرانده اند.

 3. دانشجویانی که والدین آنها با ویزای کار و اجازه اقامت در ترکیه هستند.
  دارندگان کارت آبی

توصیه می شود که به منظور جلوگیری از مشکل، درخواست خود را برای ویزای دانشجویی ترکیه به موقع ارائه دهید. چارچوب زمانی برای ارسال ویزای دانشجویی ترکیه به شرح زیر است:

اولین تاریخی که می توانید درخواست دهید: ۶۰ روز قبل از عزیمت شما به ترکیه.
آخرین تاریخ مجاز به درخواست شما: یک ماه قبل از سفر.

به طور خاص، دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا در ترکیه می توانند به عنوان محقق در پروژه های علمی مرتبط با کار خود برای تأمین هزینه تحصیلات تکمیلی خود کار کنند. برخی از دانشگاه های خصوصی نیز دانشجویان تحصیلات تکمیلی را با بورسیه کامل می پذیرند و می توانند در ازای دریافت این بورسیه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان فراهم کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی با توجه به برنامه درسی خود، اغلب فرصت هایی را برای کار در یک شغل نیمه وقت پیدا می کنند.

اگر برنامه ای برای کار در زندگی دانشجویی خود دارید، ابتدا آنچه باید  بدانید این است که اجازه اقامت دانشجویی شما فقط اجازه کار را پوشش نمی دهد؛ بنابراین، اگر می خواهید در طول تحصیل کار کنید، ابتدا باید مجوز کار بگیرید. انواع مختلفی از پروانه های کار وجود دارد مانند کار کوتاه مدت، دائمی، مستقل و توسط اداره کل کار بین المللی داده می شود.

 • توجه به این نکته ضروری است که این اطلاعات شامل برنامه های کارآموزی نیست. 

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری ترکیه

برای افراد واجد شرایطِ انگلیسی زبان در سراسر این کشور یک نیاز مستمر وجود دارد.
علاوه بر این، بسیاری از شرکتهای چند ملیتی دارای سمتهایی در مدیریت، بازاریابی، فروش، ترجمه و سایر مشاغل حرفه ای و فنی هستند که به یک کارگر خارجی احتیاج دارند و یا پر کردن آن موقعیت ها با یک شهروند ترکیه دشوار است. برخی از هتل ها و شرکت های مرتبط با سفر حتی موقعیت های تابستانی کارگران خارجی را دارند.

ویزای کار ترکیه مجوز انتقال به ترکیه برای اهداف شغلی است. ویزای کار باید همراه با مجوز کار اخذ شود که بدون آن، خارجی ها نمی توانند در ترکیه کار کنند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

ویزای کاری و انواع آن

 • کارمندان خارجی که در ترکیه کار خواهند کرد.
 • خارجیانی که مایلند تجارت خود را در ترکیه شروع کنند.

مدیران خارجی شرکتهای با مسئولیت محدود یا اعضای هیئت مدیره خارجی شرکتهای سهامی یا شرکای مدیریت نامحدود خارجی شرکتهای سهامی خاص که به سهام تقسیم شده اند می توانند از سایر کشور ها نیرو بگیرند.

انواع مجوزهای کاری

۴ نوع مجوز کار وجود دارد:

 • اجازه کار موقت
 • اجازه کار دائمی
 • مجوز کار مستقل
 • مجوز کار فیروزه کارت

اجازه کار موقت

اجازه کار موقت را فقط کارفرما می تواند از طرف کارمند یا از طریق موسسات واسطه دریافت کند. یعنی یک کارمند خارجی نمی تواند خودش درخواست مجوز کار موقت کند.

در صورت درخواست اولیه، حداکثر یک سال اجازه کار معتبر ممکن است داده شود. پس از اولین دوره یک ساله، کارمند می تواند درخواست تمدید اجازه کار کند. اگر درخواست تمدید اجازه کار مثبت ارزیابی شود، ممکن است برای اولین درخواست تمدید حداکثر ۲ سال و برای درخواست تمدید بعدی تا ۳ سال به متقاضی اجازه کار داده شود. بنابراین، با اجازه کار موقت حداکثر ۱ + ۲ + ۳ = ۶ سال کار امکان پذیر است.

اما اجازه کار فقط در صورتی تمدید می شود که فرد خارجی در طول مدت اجازه کار برای  همان کارفرما کار کند.

اجازه کار دائمی

براساس IWFL  افرادی که اجازه اقامت طولانی مدت را دریافت می کنند یا افرادی که حداقل هشت سال اجازه کار قانونی دارند، می توانند درخواست اجازه کار دائمی کنند.

اجازه کار دائمی کلیه مزایای اجازه اقامت طولانی مدت را فراهم می کند. بر این اساس، افرادی که اجازه کار دائمی دارند تقریباً از کلیه حقوق شهروندی که برای شهروندان ترکیه اعطا می شود بهره مند می شوند.

مجوز کار مستقل

مجوزهای کار مستقل برای افرادی صادر می شود که حداقل ۵ سال به طور مداوم در ترکیه زندگی می کنند، برای توسعه اقتصادی ارزش ایجاد می کنند و تأثیر مثبتی بر اشتغال دارند.

مجوز کار ویژه برای کارمندان انحصاری: کارت فیروزه ای

علاوه بر مجوزهای کاری فوق الذکر ،  “IWFL” نوع خاصی از پروانه کار را معرفی می کند که  “Turquoise Card” نام دارد. کارت فیروزه می تواند به خارجیانی که دارای درجه کافی تحصیلات، تجربه شغلی و کمک به فن آوری، اشتغال و اقتصاد ترکیه هستند، اعطا شود.

کارت فیروزه ای کلیه مزایای مجوز کار دائمی را برای دارنده آن فراهم می کند. در نتیجه، افرادی که کارت فیروزه دارند می توانند تقریباً از کلیه حقوقی که برای شهروندان ترکیه اعطا می شود مانند تأمین اجتماعی، پرداخت بیکاری و غیره بهره مند شوند. خارجی ها می توانند توسط خود یا از طریق کارفرمایان خود درخواست کارت فیروزه کنند.

برای درخواست ویزای ترکیه، لازم است مدارک ذیل را در روز مصاحبه خود ارائه دهید. این اسناد عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزای کار ترکیه تکمیل شده است.
 • پاسپورت معتبر شما پس از ورود به ترکیه باید حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد.
 • دو قطعه عکس: شما باید عکس های بیومتریک را که طی شش ماه گرفته شده ارسال کنید.
 • گواهی عدم سو پیشینه. این سند ثابت خواهد کرد که شما تحت تحقیقات جنایی نیستید یا در گذشته موارد حقوقی نداشته اید.
 • پیشنهاد کار یا قرارداد در این سند باید موقعیت شغلی، حقوق ماهانه و مدت اعتبار قرارداد مشخص شود.
 • ترجمه سوگند یا ترجمه رسمی تأیید شده دیپلم یا گواهی فارغ التحصیلی موقت.گواهی معادل سازی دیپلم یا موقت فارغ التحصیلی. این سند باید مطابق با مقررات ترکیه در مورد معادل سازی دیپلم از موسسات آموزش عالی خارجی تهیه شود.
 • بیمه درمانی
 • مدارک اسکان در ترکیه. این می تواند یک قرارداد اجاره یا اثبات یک املاک و مستغلات در ترکیه باشد.
 • تمکن مالی کافی. مقامات ترکیه مدارکی مبنی بر داشتن حداقل ۵۰ یورو برای هر روزی که قصد دارید در ترکیه بمانید، می خواهند.
 • اثبات بلیط پرواز رزرو شده. اگر قصد سفر با هواپیما به ترکیه را دارید، باید یک پرواز رفت و برگشت را رزرو کرده و این سند را در روز تعیین وقت خود به سفارت یا کنسولگری ارائه دهید.
 • با توجه به پرونده و ملیت شما، سفارتی که درخواست شما را پردازش می کند ممکن است از شما بخواهد اسناد اضافی را ارائه دهید. مطمئن شوید که همه آنها را به موقع تحویل می دهید.
 1. پس از اینکه کارفرمای شما مدارک مورد نیاز برای مجوز کار در ترکیه را ارائه می دهد، حداکثر سی روز وقت برای تصمیم گیری در مورد این وزارتخانه صرف می شود.
 2. مراحل مربوط به تقاضاهای اجازه کار ارسال شده توسط وزارتخانه حداکثر ظرف مدت سی روز به شرط ارسال کامل مدارک مورد نیاز منعقد می شود.
 3. وزارتخانه تصمیم مثبت یا منفی را در مورد درخواست اجازه کار به کنسولگری مربوطه جمهوری ترکیه (از طریق وزارت امور خارجه) ارسال می کند، که بعد از گرفتن ویزای کار ترکیه و پس از تأیید درخواست شما، حداکثر صد و هشتاد روز برای ورود به ترکیه فرصت دارید.
 4. به محض ورود به ترکیه، شما باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ورود به سیستم ثبت نام آدرس در ترکیه ثبت نام کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری ترکیه

تمام شهروندان جهان، جدا از اتباع جمهوری ترک قبرس شمالی، برای کار در ترکیه نیاز به ویزای کار و مجوز کار دارند.

روند درخواست ویزای کار ترکیه با روند درخواست ویزاهای دیگر ترکیه کمی متفاوت است. این امر زیرا در روند درخواست ویزای کار ترکیه دو طرف، کارمند و کارفرما درگیر می شوند.

توجه داشته باشید که قبل از اقدام برای ویزای کار ترکیه باید پیشنهاد شغل یا قرارداد شغلی داشته باشید. بدون داشتن پیشنهاد شغلی مشخص در ترکیه، نمی توانید مراحل دریافت این ویزا را شروع کنید.

به محض دریافت پیشنهاد کار برای کار در ترکیه باید برای ویزای کار ترکیه اقدام کنید. با این وجود اولین کاری که می توانید انجام دهید دو ماه قبل از تاریخ عزیمت به ترکیه است. در حالیکه آخرین درخواست شما یک ماه قبل است.

شما باید پرونده درخواست خود را در سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور محل اقامت خود ارسال کنید. در بعضی از کشورها، ممکن است مجبور شوید درخواست خود را در یک مرکز درخواست ویزا شخص ثالث ارسال کنید، ترکیه ترکیه ویزای خود را به خارج از کشور واگذار کرده است.
ظرف ۱۰ روز پس از درخواست شما، کارفرمای شما باید برخی اسناد دیگر را که از طرف وی مورد نیاز است به وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه (MLSS) ارائه دهد. اگر کارفرمای شما نتواند اسناد را به موقع تحویل دهد، درخواست شما به دلیل تکمیل نشدن رد می شود.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری ترکیه

تابعیت و شهروندی ترکیه توسط برنامه سرمایه گذاری

 آیین نامه جدید قانونگذاری تابعیت ترکیه به واسطه سرمایه گذاری برای اولین بار در سال ۲۰۱۷  معرفی شد و در سال ۲۰۱۸ به شکل قابل توجهی اصلاح شد. در چارچوب این آیین نامه، ترکیه به خارجیانی که حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار املاک و مستغلات در ترکیه خریداری می کنند تابعیت اعطا می کند. البته در صورت عدم فروش حداقل ۳ سال. با خرید ملکی با ارزش حداقل ۲۵۰.۰۰۰ دلار در هر نقطه از ترکیه یا سرمایه گذاری ۵۰۰.۰۰۰ دلاری در مدت ۳ سال تابعیت ترکیه را برای خود و خانوادتان به دست خواهید آورد.

با اصلاحیه ای که در آیین نامه های مربوط به اجرای قانون تابعیت ترکیه انجام شد. خارجی هایی که هر یک از معیارهای زیر را داشته باشند مشروط به تصمیم رئیس جمهور جمهوری ترکیه می توانند واجد شرایط تابعیت ترکیه باشند:

بورس های تحصیلی ترکیه تحصیل در خارج از کشور ارزان نیست. همه دانشجویان توانایی پرداخت صدها دلار شهریه را ندارند و علاوه بر آن باید هزینه های زندگی خود را تأمین می کنند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

 

​​۱.  سرمایه گذاری در املاک و مستغلات = ۲۵۰.۰۰۰ دلار برای شهروندی ترکیه

 • خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰،۰۰۰ USD (قبلاً ۱ میلیون دلار) یا ارز خارجی معادل آن یا لیر ترکیه با محدودیت سند مالکیت در فروش مجدد آن حداقل به مدت سه سال (گواهی شده توسط وزارت محیط زیست و شهرسازی)
 • برای املاک و مستغلات خریداری شده بین تاریخ ۱۲.۰۱.۲۰۱۷ و ۱۸.۰۹.۲۰۱۸ ، ارزش املاک و مستغلات باید حداقل ۱.۰۰۰.۰۰۰ دلار و بالاتر باشد.
 • تقاضای تابعیت با املاک و مستغلات خریداری شده قبل از تاریخ ۱۲.۰۱.۲۰۱۷ و املاک و مستغلات تحت قرارداد برای وعده فروش قبل از تاریخ ۰۷.۱۲.۲۰۱۸ امکان پذیر نیست.
 • ارزش USD املاک براساس نرخ ارز موثر بانک مرکزی ترکیه در تاریخ معامله محاسبه می شود. گزارش ارزیابی املاک و مستغلات ، رسیدهای بانکی و ارزش سند مالکیت باید بیش از حداقل مبلغ سرمایه گذاری هر کدام به طور جداگانه باشد.
 • درخواست مالکیت مشترک و خرید چند ملک امکان پذیر است. 

 

۲. حساب سپرده در بانک های ترکیه= $ ۵۰۰.۰۰۰  برای شهروندی ترکیه

 • واریز حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا ارز خارجی معادل آن یا لیر ترکیه در هر بانک (های) فعال در ترکیه با شرط عدم برداشت حداقل همان مدت حداقل سه سال (تصویب شده توسط آژانس نظارت و نظارت بر امور بانکی)

 

۳.  سرمایه گذاری ثابت = ۵۰۰.۰۰۰ دلار برای شهروندی ترکیه

 • حداقل سرمایه گذاری ثابت ۵۰۰،۰۰۰ USD یا معادل ارز خارجی یا لیر ترکیه (به گواهی وزارت صنعت و فناوری)

 

۴. ابزار بدهی دولت = ۵۰۰.۰۰۰ دلار برای شهروندی ترکیه

 • خرید حداقل ۵۰۰،۰۰۰ USD یا معادل ارز خارجی یا اوراق قرضه دولتی به ارزش لیر ترکیه با این شرط که حداقل برای سه سال قابل فروش نباشد. (گواهی شده توسط وزارت خزانه داری و دارایی)

 

۵. صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات / صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر = ۵۰۰.۰۰۰ دلار برای شهروندی ترکیه

 • خرید حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا یا ارز خارجی یا معادل ارز خارجی آن یا لیر ترکیه سهم صندوق سرمایه گذاری املاک و مستغلات یا سهم صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر با این شرط که حداقل برای سه سال قابل فروش نباشند (گواهی شده توسط هیئت بازارهای سرمایه ترکیه)

 

۶. استخدام ۵۰ نفر

 • ایجاد شغل برای حداقل ۵۰ کارمند (با تأیید وزارت خانواده ، کار و خدمات اجتماعی)

مزایای کسب شهروندی ترکیه :

 • سفر بدون ویزا به بیش از ۱۰۰ کشور
 • پوشش کامل بهداشتی برای کل خانواده
 • برنامه بازنشستگی
 • تحصیل رایگان در مدارس دولتی و دانشگاه ها
 • همچنین برای کسب اقامت ترکیه نیاز به مصاحبه و رویه های پیجیده اقامت در دیگر کشورها نیست.

 

وظایف نیک ویزا برای درخواست اجازه اقامت و شهروندی ترکیه

روند قانونی کسب شهروندی ترکیه :

 • دریافت شماره مالیات

 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه

 

املاک و مستغلات سرمایه گذاری:

 • تنظیم / بررسی  گزارش ارزیابی املاک و مستغلات
 • رسیدگی به قراردادها ، معاملات ، روند انتقال سند مالکیت ، برنامه ریزی مالیاتی.
 • روند سرمایه گذاری و اخذ “گواهی انطباق” از وزارت مربوطه
 • اطمینان از اینکه اموال آماده انتقال و عاری از هرگونه بدهی ، مالیات ، مشکلات حقوقی است.

جمع آوری و تهیه اسناد مورد نیاز با رعایت مقررات رسمی (آپوستیل ، گواهی نامه ، تشریفات کنسولی ، محضری سازی ، ترجمه معتبر و غیره)

 • ارائه و پیگیری درخواست شهروندی ترکیه 

 • دریافت مدارک تأیید تابعیت و شهروندی ترکیه از دفتر ثبت احوال

 • قرارهای گذرنامه و شناسنامه ، ترتیب (دفاتر ثبت احوال در ترکیه یا سفارتخانه ها / کنسولگری های ترکیه)

 • ارتباط حرفه ای با مقامات

 • ٪ ۱۰۰ موفقیت

 • با داشتن تخصص و تجربه عمیق در مورد برنامه شهروندی ترکیه از همان ابتدا ، تمام مراحل و رویه ها را با دقت تمام برای مشتریان خود از کشورهای مختلف انجام و پیگیری می کنیم.

روند قانونی کسب شهروندی ترکیه:

 • دریافت شماره مالیات
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه

املاک و مستغلات سرمایه گذاری:

 • تنظیم / بررسی  گزارش ارزیابی املاک و مستغلات
 • رسیدگی به قراردادها، معاملات، روند انتقال سند مالکیت، برنامه ریزی مالیاتی.
 • روند سرمایه گذاری و اخذ “گواهی انطباق” از وزارت مربوطه
 • اطمینان از اینکه اموال آماده انتقال و عاری از هرگونه بدهی، مالیات، مشکلات حقوقی و حقوقی است.

جمع آوری و تهیه اسناد مورد نیاز با رعایت مقررات رسمی (آپوستیل، گواهی نامه، تشریفات کنسولی، محضری سازی، ترجمه معتبر و غیره)

 • درخواست اجازه اقامت سرمایه گذار.
 • ارائه و پیگیری درخواست شهروندی ترکیه.
 • دریافت مدارک تأیید تابعیت از دفتر ثبت احوال.
 • قرارهای گذرنامه و شناسنامه ، ترتیب (دفاتر ثبت احوال در ترکیه یا سفارتخانه ها / کنسولگری های ترکیه).
 • ارتباط حرفه ای با مقامات.
 • موفقیت ٪ ۱۰۰

سفرهای تجاری به ترکیه نسبت قابل توجهی از میلیون ها نفری را که سالانه به این کشور سفر می کنند تشکیل می دهد. شهرهای مهم مانند استانبول و آنکارا قطب های تجاری هستند که فرصت های زیادی برای شرکت های خارجی و تجار دارند.

به عنوان یک تبعه خارجی که برای تجارت به ترکیه سفر می کند، چه مدارکی برای ورود به این کشور لازم است؟ درباره تجارت با شرکتهای ترکی چه باید بدانید؟ چه تفاوتی بین سفر برای کار و سفر به کار در ترکیه وجود دارد؟

بازدید کننده تجاری فردی است که برای فعالیتهای تجاری بین المللی به کشور دیگری سفر می کند اما مستقیماً وارد بازار کار آن کشور نمی شود.

در واقع، این بدان معنی است که یک بازدید کننده تجاری از ترکیه ممکن است در جلسات شرکت کند، بخشی از مذاکرات تجاری باشد، بازدید از سایت را انجام دهد، یا آموزش های مربوط به تجارت در خاک ترکیه را بگذراند، اما در ترکیه واقعاً کار نخواهد کرد.

یک بازدید کننده تجاری چه فعالیت هایی را می تواند در ترکیه انجام دهد؟

افرادی که قصد سفر کاری به ترکیه را دارند ممکن است با شرکای تجاری و همکاران در این کشور فعالیت های مختلفی داشته باشند. این شامل:
 • جلسات تجاری و / یا مذاکره
 • حضور در همایش ها، نمایشگاه ها و کنگره های صنعت
 • دوره ها یا آموزش به دعوت یک شرکت ترکی
 • بازدید از سایتهای متعلق به شرکت بازدید کننده یا سایتهایی که آنها قصد خرید یا سرمایه گذاری دارند.
 • تجارت کالا یا خدمات از طرف یک شرکت یا دولت خارجی
 • یک بازدید کننده تجاری برای ورود به ترکیه به چه مواردی نیاز دارد.

افرادی که به دلایل تجاری به ترکیه سفر می کنند به مدارک زیر نیاز دارند:

 • گذرنامه ای که ۶ ماه از تاریخ ورود آنها به ترکیه معتبر باشد.
 • ویزای تجاری معتبر یا ویزای الکترونیکی برای ترکیه
 • ویزای تجاری را می توان با مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری ترکیه دریافت کرد. بخشی از اسناد و مدارک مورد نیاز برای این نامه دعوت نامه شرکت یا سازمانی ترکی است که میزبان این بازدید است.
 1. تابعیت اعضای خانواده شما
  افراد وابسته شامل:
  همسر و کودکان وابسته به سن کمتر از ۱۸ سال
  تابعیت برای زندگی، قابل استفاده برای نسل های آینده
 2.  حق اقامت نامحدود در ترکیه
 3.  استاندارد عالی آموزش و پرورش و سیستم
 4. بهترین امکانات مراقبت های بهداشتی
 5. سفر / ورود بدون ویزا به بیش از ۱۱۰ کشور
 6. سهولت دریافت ویزای سفر به اتحادیه اروپا، ایالات متحده، کانادا و استرالیا
 7. سرمایه گذاران را قادر می سازد برای ویزای E-2 ایالات متحده درخواست دهند.
 8. بدون نیاز به اقامت فیزیکی.
 9. بدون نیاز به زبان.
 10. هیچ تجربه آموزشی یا مدیریتی لازم نیست.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

برای شروع میتونید فرم ارزیابی سرمایه گذاری رو پر کنید و یا از طریق رزرو وقت مشاوره با مشاورین حرفه ای نیک ویزا صحبت کنید.

بله کاملا امکان پذیر هست اما باید حداقل سرمایه لازم را برآورده کنید.

این کاملا وابسته به شرایط خود شما مدارک و بودجه آماده شما دارد اما در ۳ ماه می توان به پاسپورت دست یافت.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی ترکیه

جمهوری ترکیه در تقاطع اروپا و آسیا به عنوان پل واقع شده است. آنکارا پایتخت این کشور است در حالی که استانبول، ازمیر، آنتالیا و کاپادوکیا از محبوب ترین مقاصد گردشگری هستند.

شهروندان ایرانی برای ورود به صورت توریستی به ترکیه تا ۹۰ روز نیازی به ویزا ندارند.

اخذ ویزا برای ترکیه کار دشواری نیست. اتباع کشورهایی که با ترکیه توافق نامه ویزای الکترونیکی دارند می توانند درخواست دهند و ویزا را به صورت آنلاین دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای الکترونیکی ترکیه، به https://www.evisa.gov.tr/fa/ مراجعه کنید. ویزای الکترونیکی فقط برای اهداف گردشگری است و برای ویزاهای کاری یا دانشجویی معتبر نیست. پس از صدور ویزای الکترونیکی خود، می توانید سندی را که به ایمیل شما ارسال شده چاپ یا ذخیره کنید و آن را در فرودگاه و کنترل مرز ارائه دهید.

اساساً، ویزای الکترونیکی همان ویزایی است که در کنترل گذرنامه صادر می شود، اما برای ساده سازی روند، ترکیه از بازدید کنندگان می خواهد ویزای الکترونیکی را به صورت آنلاین دریافت کنند. (بازدیدکنندگانی که حق دریافت ویزای الکترونیکی را دارند و موفق به دریافت آن نمی شوند، ممکن است ملزم به پرداخت هزینه های اضافی شوند – در صورت مجاز بودن ورود به کشور).

همچنین می توانید برای اخذ ویزای ترکیه به نمایندگی یا کنسولگری خارجی ترکیه در کشور خود مراجعه کنید. برای این نوع برنامه ها توصیه می شود اسناد لازم را تهیه کرده و معیارهای درخواست را داشته باشید. برای جلوگیری از بروز مشکلات لحظه آخری قبل از تعطیلات در ترکیه، پیشنهاد می کنیم روند درخواست را یک ماه قبل از تاریخ سفر خود آغاز کنید.

الزامات اخذ ویزای توریستی ترکیه

 • گذرنامه یا سند سفر با حداقل دو صفحه خالی دارای اعتبار حداقل شش ماه و حداقل ۹۰ روز پس از پایان سفر. در صورت بدست آوردن کپی از صفحه اول شامل داده های شخصی و ویزاهای قبلی.
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده و امضا شده به همراه دو عکس بیومتریک که تاریخ دریافت آن از ۶ ماه بیشتر نیست.
 • اثبات سفر با بلیط های دو طرفه تأیید شده.
 • جزئیات حساب بانکی که اثبات می کند مسافر می تواند هزینه سفر خود را به اندازه کافی تأمین کند.
 • مدارک شغلی به صورت اسناد معتبر از طریق نامه کارفرما، گواهی دانشجویی، سند ثبت نام یا نمایش صندوق های بازنشستگی.
 • جزئیات محل اقامت از طریق نامه دعوت نامه یا اثبات رزرو هتل در طول اقامت شما.
 • مستندات بیمه درمانی سفر که برای کل مدت اقامت در کشور معتبر خواهد بود.
 • بسته به وضعیت شغلی شما ممکن است از اسناد خاص دیگری درخواست شود که درخواست شما را ضمیمه کنند.
 • به کار گرفته شده:
 • قرارداد کار (اصل گواهی اشتغال به کار، نشان دهنده موقعیت در شرکت و حقوق و دستمزد)
 • صورت حساب بانکی ۶ ماه گذشته
 • تصویب نامه مرخصی از کارفرما
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

خویش فرما:

 • اثبات پروانه کسب (ثبت شرکت)
 • صورت حساب بانکی شرکت در ۶ ماه گذشته
 • اظهارنامه مالیات بر درآمد (ITR)

دانشجو:

 • مستندات ثبت نام دانشگاه
 • گواهی عدم اعتراض مدیریت مدرسه

بازنشسته:

 • بیانیه بازنشستگی مستند ۶ ماه گذشته

بیکار:

 • با این وجود اثبات منابع مالی لازم است.
 • اگر فرد قادر به تأمین هزینه های شخصی خود نباشد، اثبات اسپانسر الزامی است.

مدت اعتبار ویزای توریسی ترکیه

انواع مختلف ویزا برای بازدید از ترکیه به صورت کوتاه مدت یا بلند مدت درخواست می شود. ویزاهای یکبار، دو یا چند بار بسته به مدت اقامت دارنده داده می شود. دارندگان ویزا نمی توانند بیش از ۹۰ روز در دوره های ۱۸۰ روزه در کشور بمانند. دارندگان گذرنامه عادی و رسمی  ایرانی برای سفرهای خود تا ۹۰ روز از ویزا معاف هستند.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

این روزها یکی از مهمترین مقصدهای ایرانی ها ترکیه است! نزدیک بودن به ایران، آزادی­های قابل توجه، نداشتن مشکل زبان (برای تعداد زیادی از مردم ایران) فرهنگ نزدیک به ما و گرفتن اقامت راحت و از طرفی سکوی پرتاب برای مهاجرت به غرب از جمله دلایلیه که ترکیه رو به بهشتی برای ایرانیا تبدیل کرده.

جمهوری ترکیه کشوری است در خاورمیانه و قسمتی از آن در اروپا واقع است با این حال چندی است که در تلاش است به اتحادیه اروپا بپیوندد و هم‌اینک تیم ملی فوتبال این کشور در لیگ اروپا شرکت می‌کند.  ترکیه یکی از کشورهای حاضر در منطقه ژئوپلیتیکی جنوب غرب آسیا و نیز قسمتی از اروپا است که در دهه های گذشته تلاش فراوانی برای عضویت در اتحادیه اروپا انجام داده است. این کشور وسعتی به میزان  ۷۸۰، ۵۸۰ کیلومتر مربع و جمعیتی به میزان ۸۰ میلیون نفردارد.


تاریخ و جغرافیا

ترکیه جزو کشور‌های توسعه‌یافته رده‌بندی می‌شود و نظام آن جمهوری است که در سال ۱۹۲۳ به رهبری مصطفی کمال پاشا (آتاترک) جانشین امپراتوری عثمانی شد. امپراطوری عثمانی به دلیل شکست در جنگ اول جهانی از هم پاشید و مورد تهاجم بریتانیا و متحدانش واقع شد.

در همین زمان مصطفی کمال پاشا مقاومت ملی را علیه این کشور‌ها طراحی کرد که در نتیجه آن جمهوری ترکیه بر پایه اصل جدایی دین از سیاست بنا شد. ترکیه در سال ۱۹۴۶ میلادی عضو سازمان ملل متحد شد و در سال ۱۹۵۲ به ناتو پیوست. این کشور عضو جنبی اتحادیه اروپا است ویکی از اعضای اکو نیز به شمار می‌آید.

طرح اصلی پرچم ترکیه ماه و ستاره سفید با زمینه سرخ رنگ است. این طرح مربوط می‌شود به علایمی که امپراتوری‌های ترک سلجوقی و عثمانی به عنوان پرچم استفاده می‌کردند.

ترکیه از شمال‌غربی با بلغارستان، از غرب با یونان، از شمال‌شرقی با گرجستان، از شرق با ارمنستان، آذربایجان و ایران، از جنوب‌شرقی با عراق و سوریه و از جنوب با دریای مدیترانه و به تبع آن با قبرس همسایه است. ترکیه به نوعی فصل مشترک قاره‌های آسیا و اروپاست و به همین دلیل فرهنگ آن هم تلفیقی از هر دو فرهنگ شرق و غرب کره زمین است.

ترکیه کنونی در دوران باستان، تحت حکومت دولت شهر‌های متعدّدی مانند لودیه و ایونیا قرار داشت. تا اینکه در حدود ۵۰۰ سال پیش از میلاد، این دولت‌ها توسّط کورش بزرگ هخامنشی منقرض شد و ترکیه زیر سلطه هخامنشیان درآمد. پس از یورش اسکندر در سال ۳۳۳ پ. م. آسیای کوچک به دست سلوکیان افتاد؛ و پس از اندکی رومیان جای آن‌ها را گرفتند.

 

اقتصاد

اقتصاد در ترکیه ترکیبی از اقتصاد مدرن و سنتی بر پایه کشاورزی است. در حال حاضر ۳۵ درصد از نیروی کار این کشور در بخش کشاورزی مشغول به کارند. اقتصاد ترکیه با سرعت در حال خصوصی‌سازی است با این حال هنوز دولت در بخش‌هایی، چون بانک‌داری، حمل‌و‌نقل و ارتباطات دولت نقش اصلی را ایفا می‌کند.

تولید ناخالص داخلی این کشور ۶۴۰.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ میلادی بود. ۲۴.۷۹ میلیون نفر از جمعیت این کشور شاغل هستند. نرخ بیکاری ۱۰.۲ درصد است. ۲۰ درصد از مردم این کشور در سال ۲۰۰۲ میلادی زیر خط فقر زندگی می‌کردند و نرخ تورم در این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱۰.۵ درصد بود.

تنباکو، کتان، زیتون، جغندر قند و مرکبات مهمترین محصولات کشاورزی این کشور است. مهمترین محصولات صادراتی این کشور پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و تجهیزات حمل و نقل است. شرکای تجاری در صادرات ترکیه را کشور‌های آلمان ۱۱.۳ درصد، انگلیس ۸ درصد، ایتالیا ۷.۹ درصد، آمریکا ۶ درصد، فرانسه ۵.۴ درصد و اسپانیا ۴.۴ درصد تشکیل می‌دهد.

مهمترین محصولات وارداتی این کشور ماشین‌آلات، مواد شیمیایی، سوخت و تجهیزات حمل و نقل است. مهمترین شرکای تجاری ترکیه در واردات روسیه ۱۲.۸ درصد، آلمان ۱۰.۶ درصد، چین ۶.۹ درصد، ایتالیا ۶.۲ درصد، فرانسه ۵.۲ درصد، آمریکا ۴.۵ درصد و ایران ۴ درصد است.یکی از مهمترین منابع اقتصادی ترکیه گردشگری است که گردش مالی فراوانی برای این کشور به همراه دارد.

 

مردم ترکیه

در کشور ترکیه علاوع بر قوم ترک که ۸۰ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، گروهی از کرد‌ها در جنوب شرقی و شرق کشور زندگی می‌کنند که نزدیک به ۲۰ درصد از جمعیت ترکیه را تشکیل می‌دهند. بقیه جمعیت، گروه‌های ترک‌های آذربایجانی در شمال‌شرق، لاز‌ها در شمال، عرب‌ها در جنوب و ارمنی‌ها در استانبول هستند.

میانگین سنی مردم این کشور ۲۸.۶ سال و امید به زندگی ۷۲.۸۸ سال است.   زبان رسمی این کشور ترکی است. ۹۹.۸ درصد مردم این کشور مسلمان و اغلب سنی و بقیه مسیحی و یهودی هستند.

 

غذاهای ترکی مناسب گیاهخواری است

اگرچه غذاهای ترکی به دلیل سنگین بودن گوشت شناخته شده اند ، اما بیشتر رستوران های محلی گزینه های متنوعی برای گیاهخواری دارند. رستوران های Tradesmen esnaf lokantasi غذاهای zeytinyagli را ارائه می دهند، که سبزیجاتی است که با روغن زیتون درست می شود. در تمام رستوران های ماهی و کباب غذاهای بدون گوشت در منوی خود قرار دارد که شامل ماست، گیاهان ، هوموس و سالاد بادمجان است.

همیشه پول نقد داشته باشید

کارتهای اعتباری به طور گسترده ای در شهرهای بزرگی مانند استانبول ، آنکارا و ازمیر پذیرفته می شوند اما بسیاری از شهرهای کوچکتر و همچنین موسسات ساده در شهرهای بزرگ، پرداخت نقدی را به شما الزام می کنند. همچنین برای کرایه تاکسی، نکاتی برای پیشخدمت ها (به طوری که مستقیماً به آنها برود) و حمام عمومی باید تغییراتی را انجام دهید.

گربه ها و سگ های خیابان بخشی از مناظر هستند

گربه ها و سگ های آزاد در همه جا یافت می شوند – از آستانه استارباکس در تنگه بسفر و ورود پرشور یک کلوپ شبانه معروف به سواحل مجلل در سواحل مدیترانه. مردم محلی بیشتر از آنها مراقبت می کنند و کاملاً دوستانه هستند بنابراین نیازی به ترس از آنها نیست. حتی یک مجسمه از تومبیلی در استانبول وجود دارد، یک گربه خیابانی معروف که در سال ۲۰۱۶ مرد.

آب شیر ننوشید

کیفیت آب لوله کشی از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است اما در مناطق مختلف کشور برای مصارف آشامیدنی استفاده نمی شود. با این حال، استفاده از آن برای پخت غذا، تهیه چای پس از جوشاندن آن و مسواک زدن دندان تا زمانی که آب را قورت ندهید اشکالی ندارد. سیستم های تصفیه در شهرهای بزرگ برقرار است اما مردم محلی هنوز برای اینکه در یک مکان امن باشند، آب شیر را نمی نوشند.

سلام و احوالپرسی با بوسیدن هر دو گونه انجام می شود

مردم ترکیه به طور کلی کاملاً مهربان هستند و این در نحوه استقبال از دیگران مشهود است. اگرچه اولین برخوردها شامل مصافحه است، اما هنگام ملاقات با دوست یا کسی که از قبل می شناسید، قاعده کلی این است که هر دو گونه را بدون توجه به جنسیت ببوسید. این، گاهی اوقات، تمایل به همراه داشتن یک آغوش دارد.

هنگام عبور از خیابان مراقب باشید

ترافیک در ترکیه به ماشین معروف است اما برای عابران پیاده نیز کار ساده ای نیست. گذرگاه عابر پیاده معنی چندانی ندارد، بنابراین هنگام راه رفتن به سمت دیگر انتظار نداشته باشید هیچ خودرویی برای شما متوقف شود. مطمئن ترین راه برای عبور از خیابان در چراغ راهنمایی است اما حتی در آن صورت، عاقلانه است که بررسی کنید اتومبیل ها قطعاً در حالت سکون هستند.

ابراز محبت علنی در بین مردم مورد پسند واقع نمی شود

دیدن یک زوج که در خیابان با شور و اشتیاق می بوسند بسیار غیر معمول است – حتی در محله های لیبرال. دست گرفتن مشکلی نیست اما اگر در یک منطقه محافظه کار باشید با احتیاط این کار را انجام می دهید. بیشتر اظهارات عمومی در مورد محبت مورد توجه قرار می گیرد اما به خصوص ممکن است اظهارات بین زوجین دگرباش جنسی مورد بی اعتباری قرار گیرد.

جذابیت­های  ترکیه فراتر از استانبول است

هنگام برنامه ریزی برنامه سفر خود، به استانبول و اماکن متداول تاریخی نگاه کنید. ترکیه مناظر مختلفی برای کاوش دارد، از مسیرهای پیاده روی لیکیا و دره های منطقه دریای سیاه گرفته تا دودکش های جن در کاپادوکیا و بزرگترین دریاچه این کشور، ون گولو، در جنوب شرقی. فصول مختلف تورهای طبیعت گردی مختلفی را می طلبند، بنابراین مطمئن شوید که از قبل هوا را چک کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

چای نشانه مهمان نوازی است

در حالی که به سمت محله های تاریخی استانبول یا شهرهای کوچکتر ترکیه حرکت می کنید، آماده نوشیدن هر روز چند فنجان چای باشید. مغازه دارانی که مشتاق چای هستند، با ارائه چای ولع خرید شما را قطع می کنند. هنگام بازدید از یک خانواده ترک، میزبان به احتمال زیاد یک فنجان تازه دم کرده را نیز ارائه می دهد. این به عنوان مهمان نوازی و دوستی انجام می شود و در صورت امتناع از نوشیدنی ممکن است برخی از آنها دلخور شوند.

تحمل صفر در برابر مصرف مواد مخدر

قانونی شدن ماری جوانا ممکن است در ایالات متحده در حال افزایش باشد، اما ترکیه همچنان در مورد مصرف مواد مخدر بسیار سختگیرانه عمل می کند. در مورد استفاده یا فروش مواد مخدر در داخل کشور هیچ گونه نرمشی وجود ندارد. کشیدن سیگار و نوشیدن الکل قابل قبول است.

ویزای توریستی ترکیه به اتباع خارجی داده می شود که فقط به دلیل گردشگری و سرگرمی مایل به دیدار از این کشور هستند. اگر متقاضی تبعه کشور واجد شرایط باشد، ویزای توریستی می تواند به صورت ویزای الکترونیکی یا ویزا هنگام ورود صادر شود.

شرایط ویزا برای شهروندان کشور ثالث که مایل به سفر به ترکیه با اهداف مختلف هستند اعمال می شود. به عنوان بخشی از توافق نامه های دو جانبه ویزا، لیستی از کشورها از تعهد ویزا معاف است. بر این اساس، شهروندان برخی از کشورها می توانند برای پیگیری سریع روند، از سیستم درخواست ویزای الکترونیکی (ویزای الکترونیکی) بهره مند شوند. اطمینان حاصل کنید که آیا مجاز به درخواست ویزای الکترونیکی برای سفر به ترکیه هستید یا خیر، حتماً به صورت آنلاین مراجعه کنید. شهروندان کشورهایی که می توانند با کارت شناسایی خود به ترکیه سفر کنند نیز به صورت آنلاین ذکر شده اند.

ویزای کوتاه مدت 

ویزای توریستی ترکیه

ویزای توریستی ترکیه به اتباع خارجی داده می شود که فقط به دلیل گردشگری و سرگرمی مایل به دیدار از این کشور هستند. اگر متقاضی تبعه کشور واجد شرایط باشد، ویزای توریستی می تواند به صورت ویزای الکترونیکی یا ویزا هنگام ورود صادر شود.

ویزای ترکیه برای تجارت

ویزای تجاری به اتباع کشور های ثالث اعطا می شود که فقط به منظور تجارت به ترکیه سفر می کنند. دارنده ویزای تجاری می تواند در کنفرانس شرکت کند.

شرکت در فعالیتها، جلسات تجاری یا سایر فعالیتهای تجاری. با این حال، کل مدت اقامت محدود به دوره های تعیین شده مطابق با تاریخ های ویزای صادر شده شما خواهد بود.

ویزای ترکیه برای بازدید از خانواده، بستگان و دوستان

اتباع کشورهای سوم که قصد ملاقات با خانواده، اقوام یا دوستان خود را دارند می توانند با ارائه مدارک مربوطه که شامل دعوت خصوصی از نزدیکان یا دوستان است، برای ویزای خصوصی درخواست دهند.

ویزای ترکیه برای فعالیت های فرهنگی، ورزشی و شرکت در کنفرانس ها

در صورت تمایل به شرکت در رویدادها و کنفرانس های فرهنگی یا ورزشی در ترکیه، از مسافران خارجی درخواست ویزای ورود می شود. دعوت نامه رسمی ارائه شده در سربرگ رسمی سازمان میزبان ثبت شده در ترکیه به عنوان بخشی از روند درخواست الزامی است.

ویزای ترکیه برای آموزش کوتاه مدت و دوره کارآموزی

برای ویزاهای کوتاه مدت دانشجویی یا کاری می توان به خارجیانی که می خواهند برای اهداف آموزشی یا آموزشی از جمله دوره های کوتاه مدت زبان به ترکیه سفر کنند، ویزای کار داده شود. بر این اساس، یک نامه دعوت نامه رسمی باید توسط کارفرمای احتمالی یا موسسه آموزشی مستقر در ترکیه ارائه شود که تاریخ مشخصی از برنامه ثبت نام شده را نشان می دهد.

ویزای ترانزیت ترکیه

ویزای ترانزیت به مسافران خارجی داده می شود که در منطقه بین المللی فرودگاه های یک کشور در مسیر رسیدن به مقصد سوم توقف دارند. با این حال، مقامات ترکیه ویزای ترانزیت را درخواست نمی کنند، زیرا مسافر سالن ترانزیت را در فرودگاه ترک نخواهد کرد.

ویزای بلندمدت

نوع  (D )اقامت طولانی مدت ویزا

ویزای بلند مدت حق مراجعه متقاضی به جمهوری ترکیه را برای دوره های بیش از ۹۰ روز تضمین می کند.

 • دانشجویان خارجی که مایل به تحصیل در موسسات آموزشی ترکیه هستند باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. درخواست ویزای تحصیلی از طریق کنسولگری همراه با نامه پذیرش ارسال می شود.
 • متقاضیان باید درخواست های خود را از طریق نمایندگی های دیپلماتیک برای دریافت ویزای کار یا اجازه کار برای اقامت طولانی مدت در ترکیه انجام دهند. نامه اشتغال به همراه سایر اسناد باید برای تأیید به وزارت کار و تأمین اجتماعی ترکیه (MLSS) ارائه شود.

لطفا توجه داشته باشید که خارجیانی که قصد کار یا تحصیل در ترکیه را برای اقامت طولانی مدت دارند، باید پس از ورود بلافاصله در ادارات پلیس محلی ثبت نام کنند.

در صورت بروز هرگونه تردید، لطفا دریغ نکنید که با نزدیکترین نمایندگی دیپلماتیک در منطقه خود تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی ترکیه

درخواست به موقع ویزای توریستی خود برای ترکیه بسیار مهم است. 

اولین تاریخ که می توانید درخواست خود را ثبت کنید ۶۰ روز قبل از تاریخ سفر است. در طرف دیگر، آخرین تاریخ که می توانید درخواست دهید یک ماه قبل از این تاریخ است.

بسته به اینکه مقامات ترکیه در کشور محل اقامت شما چگونه ویزا را تنظیم کرده اند، باید درخواست خود را برای ویزای توریستی در یکی از موارد زیر ارائه دهید:

سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور محل اقامت شما.
یک مرکز پردازش ویزا شخص ثالث، که ترکیه ارسال ویزا را در کشور شما را به آن سپرده است.
فرم آنلاین ویزای توریستی ترکیه را تکمیل کنید.

پردازش درخواست ویزای توریستی ترکیه ممکن است حدود ۱۵ روز کاری طول بکشد. در بعضی از کشورها، این مدت ممکن است طولانی شود، در حالی که در برخی دیگر، به محض گذشت سه روز کاری پس از مصاحبه، می توانید پاسخ درخواست خود را دریافت کنید.

 برای  امکان سفر به ترکیه داشتن بیمه درمانی مسافرتی اجباری است. این بیمه باید با حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورویی کل سرزمین ترکیه را پوشش دهد.
برنامه سفر. یک پرواز رزرو شده از کشور خود به ترکیه و برگشت، یک بلیط اتوبوس یا هر مدرک دیگری مبنی بر اینکه قصد دارید ترکیه را ترک کنید پس از اتمام سفر، ارائه دهید.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی