ویزای بلژیک

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای بلژیک بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی بلژیک

بسیاری از ملت ها ادعا می کنند که “قلب اروپا” هستند، اما ممکن است بلژیک به حقیقت نزدیک باشد: ملت کوچک جهان وطنی نقش مهمی در شکل دادن به اروپایی که امروز می شناسیم داشته است. و پایتخت آن، بروکسل، مقر اروپایی دولت اتحادیه با بسیاری از گزینه های تحصیل در دسترس، بلژیک همچنین مقصد مهیجی برای تحصیل دانشجویان بین المللی در بلژیک است.

چرا تحصیل در بلژیک

 

دلایل زیادی برای تحصیل در بلژیک وجود دارد: دانشگاه های مشهور در جهان، فرصت های عالی برای شبکه های بین المللی، شهرهای معروف چند فرهنگی و چند زبانه، حومه زیبا، کیفیت زندگی بالا. بروکسل  پایتخت بلژیک، سفیران و روزنامه نگاران بیشتری نسبت به واشنگتن دی سی دارد و مقر بسیاری از مشاغل و سازمان های بین المللی است. حدود یک چهارم جمعیت ۱۱ میلیون نفری به عنوان “بلژیکی جدید” شناخته می شوند. کسانی که از کشورهای دیگر هستند.

دانشگاه‌های بلژیک

اگر می خواهید در بلژیک به زبان انگلیسی تحصیل کنید، تعداد زیادی دانشگاه برای انتخاب وجود دارد که بسیاری از آنها موسسات معتبر و معتبر هستند.

KU Leuven””

بزرگترین دانشگاه بلژیک و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای اروپا است زیرا تقریباً ۶۰۰ سال پیش تاسیس شده است. این شهرت خیره کننده برای تحقیق دارد و اغلب در ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. اراسموس ، فیلسوف ، سالها بخشی از دانشگاه بود و همچنین جراردوس مرکاتور ، نقشه کش، که طرح نقشه مرکاتور را ایجاد کرد که به ویژه برای اهداف دریایی به استاندارد تبدیل شد.

دانشگاه گنت که در سال ۱۸۱۷ تاسیس شد، بسیار جوان تر است اما در رده بندی جهانی نیز بسیار مورد توجه است و در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار دارد. با پوشش ۱۱ دانشگاه، دانشجویان بین المللی به طور کلی حدود ۱۰٪ از ۴۱۰۰۰ جمعیت دانشجویی را تشکیل می دهند. همه برنامه های لیسانس در اینجا به زبان هلندی تدریس می شوند ، اما بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد را می توان به زبان انگلیسی دنبال کرد.

دانشگاه لیژ دیگر دانشگاه دیگری است که در سال ۱۸۱۷ تاسیس شد ، تنها دانشگاه دولتی برای فرانسوی زبانان از بروکسل است. بیش از نیمی از بودجه آن صرف تحقیقات می شود و تحقیقات بین رشته ای زیادی توسط دانشکده آن انجام می شود.

دانشگاه آزاد بروکسل در سال ۱۸۳۴ تاسیس شد ، اما در سال ۱۹۶۹ به دو قسمت تقسیم شد. این دو دانشگاه مختلف به عنوان دانشگاه های آزاد بروکسل شناخته می شوند و امروز نیز به همکاری خود ادامه می دهند. آنها ULB هستند که فرانسه زبان هستند و VUB که عمدتاً هلندی هستند. با هم ، بیش از ۲۰٪ از دانش آموزان خود را بین المللی است.

هزینه ثبت نام برای دانشگاه ها

به عنوان یک قاعده، هزینه تحصیل برای تحصیل در دانشگاه های فدراسیون والونی-بروکسل به وضعیت دانشجو بستگی دارد:

 

دانشجویان از فدراسیون والونی-بروکسل یا اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداکثر شهریه سالانه ۸۳۵ یورو را پرداخت می کنند.

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا باید هزینه های ثبت نام مشخصی را پرداخت کنند، که حداکثر مبلغ سالانه ۴۱۷۵ یورو تعیین می شود.

لطفا توجه داشته باشید: برای برخی از دوره های کارشناسی ارشد پیشرفته و MBA (صدور گواهینامه)، میزان شهریه ممکن است متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه مورد نظر خود تماس بگیرید.

زندگی دانشجویی در بروکسل

بروکسل یکی از شهرهای قابل زندگی در جهان است. و یکی از بهترین شهرهای دانشجویی است. اگرچه زندگی در بروکسل می تواند هزینه بر باشد.اما اگر بتوانید محل اقامت دانشجویان یا اتاقی را در یک خانه مشترک پیدا کنید، می توانید اقامت خود را در خارج از کشور بسیار مقرون به صرفه کنید. در بروکسل چیزهای زیادی برای دیدن و انجام وجود دارد ، با همه آنچه که به جامعه بین المللی خود ارائه می دهد، مطمئناً احساس می کنید در خانه خود هستید.

هزینه های زندگی در بلژیک

بسته به نوع برنامه، نوع محل اقامت و نحوه زندگی به طور متوسط​​ هزینه های زندگی دانشجویی در بلژیک می تواند بین ۷۵۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه متغیر باشد.

هزینه مسکن دانشجویی بلژیک

هزینه های مسکن بسته به اینکه شما برای اقامت در دانشگاه یا خانه های خصوصی انتخاب کنید. اجاره به طور متوسط ​​ماهانه ۶۰۰-۶۵۰ یورو برای یک آپارتمان یک خوابه (۷۰۰-۷۵۰ یورو در ماه در بروکسل) است.

 

 

 

هزینه گرمایش و سرمایش در بلژیک

به طور معمول حدود ۱۵۰ یورو در هر ماه برای یک آپارتمان مربع ۸۵ متری (برق ، گرمایش ، سرمایش ، آب ، زباله ، اینترنت).

انواع قرارداد اجاره در بلژیک

در بلژیک مالکان باید قبل از اینکه از آنها بخواهند محل زندگی خود را خارج کنند حداقل شش ماه قبل به آنها اطلاع دهند. همه مستاجرها حق درخواست تمدید اجاره خود را دارند. بعلاوه، اگر صاحبخانه املاک خود را بفروشد، مالک جدید باید به هرگونه قرارداد اجاره که از قبل منعقد شده است احترام بگذارد.

در بلژیک چهار نوع قرارداد اجاره وجود دارد:

 • کوتاه مدت (سه سال یا کمتر)
 • نه سال (شامل توافق نامه های مدت دار بین سه تا نه سال)
 • بلند مدت (بیش از نه سال)
 • مادام العمر

هزینه حمل و نقل

بلژیک دارای یک شبکه حمل و نقل عمومی عالی است که سفرهای قابل دسترسی و کارآمد را در سراسر کشور ارائه می دهد. قطارها و اتوبوس ها ارزان ترین و راحت ترین گزینه سفر هنگام زندگی در بلژیک هستند. کارت حمل و نقل عمومی ماهانه برای دانشجویان کمتر از ۲۵ سال ۵۰ یورو در ماه هزینه دارد. گزینه دیگر اجاره یا خرید دوچرخه دست دوم است. کارت MoBIB یکی از مهمترین مواردی که هنگام حمل و نقل عمومی در بلژیک باید داشته باشید. این کارت یک سیستم پرداخت است که انقلابی در حمل و نقل عمومی در بلژیک ایجاد کرده است. این کارت برای همه گزینه های حمل و نقل در سراسر کشور کار می کند. بعلاوه اینکه کارتهای MoBIB می توان به عنوان هزینه پارکینگ اتومبیل و سیستم عامل اشتراک ماشین و دوچرخه نیز استفاده کرد.

متوسط ​​برخی از هزینه های زندگی در بلژیک عبارتند از:

 • اجاره ماهانه ۲۰۰ – ۷۰۰ یورو
 • وعده غذایی ۸ – ۱۶ یورو
 • حمل و نقل ماهانه ۲۰ یورو با کارت دانشجویی
 • قهوه ۳.۵۴ یورو
 • بلیط سینما ۱۰.۵۰ یورو

ویزای تحصیلی بلژیک

اگر می خواهید در بلژیک تحصیلی کنید بسته به ملیت و شرایط خود نیاز به گرفتن ویزا تحصیلی بلژیک هستید. اتباع کشور های ثالث که می خواهند برای دوره ای بیش از ۹۰ روز در بلژیک تحصیل کنند باید برای ویزای تحصیلی بلژیک اقدام کنند. توجه به این نکته مهم است که شما باید قبل از ارسال درخواست ویزا برای یک برنامه تحصیلی خاص در بلژیک باید ثبت نام کنید. تحصیلات شما باید تمام وقت و هدف اصلی اقامت شما در بلژیک باشد.

برای دریافت ویزای دانشجویی بلژیک ، دانشجویان باید موارد زیر را داشته باشند:

 • نامه پذیرش از یکی از موسسات آموزش عالی در بلژیک
 • گذرنامه معتبر
 • تحصیل باید شغل اصلی دانشجو در طول اقامت در بلژیک باشد
 • اثبات توانایی مالی در تأمین هزینه ها زندگی خود در طول اقامت در بلژیک
 • برخورداری از پوشش بیمه درمانی
 • هیچ اتهام کیفری علیه شما وجود نداشته باشد
 • پرداخت هزینه بررسی پروند که ۱۸۰ یورو است
 • درخواست ویزای دانشجویی در بلژیک
 • هنگام درخواست ویزای تحصیلی ممکن است مجبور به تهیه الزاماتی اضافی باشید، مانند:

 

 • کپی گواهینامه های آموزشی
 • جزئیات مربوط به دوره
 • گواهی پزشکی

همچنین ممکن است از شما خواسته شود نامه ای ارائه دهید که در آن هدف خود از تحصیل را توضیح دهید. چرا می خواهید در بلژیک تحصیل کنید. علاوه بر این ، ممکن است از شما خواسته شود که مهارت زبان را در زبانی که دوره به آن آموزش داده خواهد شد نشان دهید. شاید لازم باشد اسناد خارجی خود را توسط مترجم قسم خورده به آلمانی ، فرانسوی یا هلندی ترجمه کنید. همچنین اسناد باید قانونی یا دارای مهر آپوستیل باشند.

. لیسانس در بلژیک

برای تحصیل در مقطع لیسانس در بلژیک در موسسات آموزش عالی فلاندز، پیش نیاز های شما برای پذیرش عبارت است از:

 • مدرک تحصیلی متوسطه
 • زبان انگلیسی در سطح B2، سطح B2 با حداقل نمره  تافل ۷۲-۹۴ و حداقل نمره آیلتس ۶.۰
 • اگر می خواهید به زبان هلندی تحصیل کنید سطح زبان B2 برای اکثر برنامه های کارشناسی مورد نیاز است.
 • پرداخت شهریه سال اول دانشگاه.
 • اثبات توانایی مالی برای تامیین هزینه های زندگی.

 

الزامات جانبی

بسته به برنامه مطالعه، اسناد اضافی به عنوان مثال نمره GMAT، نمره SAT ممکن است لازم باشد.

فوق لیسانس بلژیک

برای دریافت مدرک فوق لیسانس بلژیک شما باید  حداقل ۶۰ اعتبار ECTS یا ۱۲۰ واحد ECTS  به پایان برسانید. بسته به علایق و اهداف شغلی شما، دو نوع مدرک کارشناسی ارشد در بلژیک وجود دارد:

تحصیلات تکمیلی در بلژیک

کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد پیشرفته

برخی از این مدارک پیشرفته فوق لیسانس از طریق مشارکت مشترک در موسسات مختلف آموزش عالی به دست می آیند.

دانشگاه های بلژیک در مقطع دکتری

به طور کلی، بیشتر دکترا های دکترا بلژیک در دانشگاه های تحقیقاتی استاندارد انجام می شود، اما شما ممکن است گزینه های جالب تحقیق را در موسسات تخصصی تر پیدا کنید. دانشگاه‌های تحقیقاتی که به آموزش و تحقیق با کیفیت بالا را در سطح لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری در بلژیک  انجام می دهند. کالج های دانشگاهی کوچکتر اغلب با دانشگاه های تحقیقاتی مرتبط هستند، اما برنامه های دکتری را ارائه نمی دهند.

طول دکتری

در دانشگاه های بلژیک، دوره های دکترا معمولاً حدود ۴ سال طول می کشد . با این حال، بین برنامه های دکتری فلاندی و والونی تفاوت کمی وجود دارد. شما حداقل یک استاد راهنما نیز خواهید داشت که مسئول نظارت بر تحقیقات شما هدایت پیشرفت حرفه ای شما و تأیید پایان نامه نهایی شما را دارد. 

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

بورس های تحصیلی زیادی در بلژیک وجود دارد که به عنوان راهی برای ایجاد تنوع دانشجویی و غنی سازی تجربه فرهنگی از سوی دانشگاه تعیین می شود. همچنین بسیاری از سازمان های مستقل وجود دارد که به دانشجویان علاقه مند به عنوان راهی برای ارتقا  آموزش و روابط بین الملل خود نگاه می کنند. اما، نکته مهم این است که شما واجد شرایط دریافت کدام بورس تحصیلی هستید.

بورس   (MASTER MIND)

این بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی با استعداد بسیار بالا تعلق می گیرد. دانشجویان باید در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فلاندی، مدرسه هنری یا آکادمی دریایی آنتورپ تحصیل کنند، در این شرایط به آنها بورس تعلق می گیرد.

بورس کارشناسی ارشد مشترک اراسموس موندوس

این بورس  به طور مشترک توسط یک کنسرسیوم بین المللی از موسسات آموزش عالی ارائه می شود. EMJMD به بهترین نامزدهای دانشجویی که در دوره های انتخاب سالانه متقاضی می شوند و با بودجه اتحادیه اروپا اعطا می کند. اگر قبلاً بورس EMJMD یا دوره ارشد اراسموس موندوس و دکترای مشترک دریافت کرده اید.  واجد شرایط دریافت بورس اضافی EMJMD نیستید.

بورس تحصیلی (VLIR-UOS)

VLIR-UOS  به دانشجویان ۳۱ کشور آفریقایی، آسیایی یا آمریکای لاتین برای تحصیل در فلاندر بورسیه اعطا می کند.

معافیت از پرداخت کامل هزینه ها – دانشگاه ها

آیا شما دانشجوی غیراروپایی هستید؟ ببینید آیا از پرداخت کامل هزینه معاف هستید یا خیر!

در برخی موارد، دانشجویان غیراروپایی ممکن است از پرداخت کامل هزینه ها معاف شوند. در آن زمان، آنها فقط نیاز به پرداخت حداکثر شهریه سالانه ۸۳۵ یورو دارند. با این حال، شرایط خاصی باید رعایت شود:

شما باید تابعیت یک کشور “کم توسعه یافته” را داشته باشید همانطور که در لیست تهیه شده توسط سازمان ملل متحد در فهرست توسعه انسانی آمده است.

یاشما باید تابعیت یک کشور در لیست سایر کشورها را داشته باشید و همزمان می بایست یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید قبلاً در همان دوره اول یا دوم ثبت نام کرده باشید که قبلاً حداقل ۷۵٪ از امتیازات ECTS برنامه سالانه را در پایان سال تحصیلی گذشته کسب کرده باشید.
 • شما باید یک گواهی تحصیلات متوسطه عالی داشته باشید، که توسط یک موسسه آموزش متوسطه کاملاً عملیاتی یا ارتقا یافته اجتماعی توسط فدراسیون والونیا-بروکسل، پس از حداقل دو سال تحصیل صادر شده باشد.
 • باید از طرف والونیا-بروکسل بین المللی کمک هزینه ای به شما اعطا شده باشد.
 • شما باید در دوره دکترا ثبت نام کنید (سیکل ۳) – در سالهای بعد هزینه ثبت نام به جای ۸۳۵ یورو ۳۲ یورو خواهد بود.
 • شما باید در یک برنامه تحصیلی AESS (گواهی معلم آموزش متوسطه) ثبت نام کنید.
 • هزینه های ثبت نام که توسط کالج های دانشگاه و مدارس هنر در بلژیک فرانسوی زبان اعمال می شود؛ شامل تخفیف است.
 •  

دانشگاه های انگلیسی زبان بلژیک

از آنجا که بلژیک دارای سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی است. زبان تدریس در دانشگاه ها به زبان جامعه محلی محل استقرار این موسسه بستگی دارد. تقریباً تمام دانشگاه های بلژیک این آزمون های رسمی انگلیسی را قبول می کنند:

PTE Academic

آیلتس

تافل

C1  پیشرفته

شما برای ورود به دانشگاه باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • زبان انگلیسی در سطح B2، سطح B2 با حداقل نمره  تافل ۷۲-۹۴ و حداقل نمره آیلتس ۶.۰
 • اگر می خواهید به زبان هلندی تحصیل کنید سطح زبان B2 برای اکثر برنامه های کارشناسی مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که زبان هدف با توجه به شهر، رشته و دانشگاه شما مشخص می شود اما شما می توانید در این کشور دوره های آموزش زبان را بگذرانید.

دوره های  آموزش زبان در بلژیک

برای آموزش زبان فرانسه، هلندی یا آلمانی در مدارس متعدد زبان در بلژیک، با بیشترین تمرکز در مدارس زبان در بروکسل، انتخاب گسترده ای از دوره های زبان برای شما وجود دارد . دوره های زبان مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته برای زبان های فرانسه، هلندی و آلمانی وجود دارد. قیمت ها دوره ها بین مدارس و شدت سطح دوره متفاوت است. در اینجا ما همچنین دوره های آنلاین فرانسه، هلندی و آلمانی را لیست کرده ایم، بنابراین شما می توانید قبل از سفر نیز، زبان را یاد بگیرید.

مدارس زبان در بلژیک

بهترین راه برای یادگیری زبان فرانسه ، هلندی آلمانی به روش ترجیحی شما در یادگیری بستگی دارد. بنابراین قبل از انتخاب بررسی کنید که کدام سبک آموزشی برای شما مناسب است دوره. در اینجا لیستی از مدارس زبان اصلی در بلژیک به علاوه دوره های زبان در بروکسل ، آنتورپ ، گنت ، لیژ و مونس آورده شده. همچنین لیستی از دوره های زبان آنلاین برای یادگیری فرانسه ، هلندی و آلمانی وجود دارد.

اتحاد فرانسه

Alliance Française  که در بروکسل مستقر است از سال ۱۹۴۵ زبان فرانسه را به دانش آموزان آموزش می دهد. دوره های خصوصی با ۵۳ یورو در ساعت شروع می شود. در حالی که جلسات گروهی بسته به طول دوره بین ۱۳۰ تا ۳۰۰ یورو متفاوت است.

 

 

 

برلیتز

آموزشگاه های زبان برلیتز در ۱۵ شهر مختلف واقع شده اند و شما می توانید یکی از ۳۵ زبان دنیا را در آنجا یاد بگیرید. تدریس می تواند به صورت خصوصی یا گروهی انجام شود. معلمان برلیتز نیز می توانند به دفتر شما بیایند. قیمت دوره ها بسته به زبان مورد مطالعه متفاوت است.

 

تماس بین المللی

 Call International چهار شعبه یادگیری زبان در بلژیک دارد یعنی در بروکسل، واترلو، لیژ و نامور. آنها از دوره های گروهی، جلسات خصوصی، آموزش الکترونیکی ترکیبی و دوره های از راه دور بصورت آنلاین ارائه می دهند.

مراکز زبان (CLL)

مراکز زبان (CLL) که وابسته به دانشگاه کاتولیک دو لوین است.  این مرکز دارای مراکز آموزشی در بروکسل سیتی، بروکسل ولوو، نامور، لووین لا نوو و لیژ است. آنها سه زبان اصلی دز بلژیکی و همچنین ایتالیایی، پرتغالی، عربی، چینی، ژاپنی و روسی را پوشش می دهند.

یوروسپیک  (Eurospeak)

دوره های زبان را به شرکت ها، مدارس، سازمان ها و اشخاصی از سه شهر بروکسل ، آنتورپ و گنت ارائه می دهد. روش یادگیری به روشی ارتباطی است. قیمت برای یک نفر تنها از ۳۰ یورو برای یک دوره ۳۰ دقیقه ای تلفنی تا ۲۵۰ یورو برای یک دوره ۲۰ ساعته تابستانی است.

لریان-نتی (Lerian-Nti)

یکی از برجسته ترین موسسات زبان در بلژیک است. که دارای شعبه هایی در بروکسل، آنتورپ، لیژ و گنت است. آنها دوره های مختلف زبان را به زبان های هلندی ، فرانسوی ، انگلیسی ، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی ارائه می دهند.

هزینه های زندگی در بلژیک

یله. شما می توانید با دریافت جواز کار نوع C در کنار تحصیل صاحب شغل های نیمه وقت شوید. علاوه بر آن شما بعنوان دانشجوی دکتری در بلژیک می توانید  به عنوان یک دستیار تحقیق یا تدریس شناخته می شوید. این معادل کارمند بودن در دانشگاه است. به همین ترتیب ممکن است حقوق دریافت کنید اما مسئولیت های اداری خاصی نیز خواهید داشت.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری بلژیک

چه کسی به مجوز کار بلژیک نیاز دارد؟ اطلاعات مربوط به مراحل کار و اسناد مربوط به درخواست ویزای کار بلژیک را در مورد کدام یک از مجوزهای کار بلژیک نیاز دارید.

برای زندگی و کار قانونی در بلژیک، ملیت های خاصی به اجازه کار بلژیک نیاز دارند و بسته به مدت اقامت در بلژیک، ممکن است اجازه اقامت بلژیک نیز لازم باشد. سه نوع مختلف مجوز کار بلژیک و همچنین معافیت ها بسته به شرایط استخدام کار شما در بلژیک وجود دارد.

ویزای کار بلژیک ارتباط نزدیکی با وضعیت اقامت شما در بلژیک دارد. این بدان معناست که در بیشتر موارد، قبل از درخواست هر نوع مجوز برای زندگی و کار در بلژیک، یک شغل باید سازمان دهی شود. بدین ترتیب توصیه می شود قبل از اینکه بخواهید برای یک اجازه اقامت یا کار در بلژیک اقدام کنید، یا ابتدا شغل خود را در بلژیک پیدا کنید یا شغلی را به عنوان یک خود اشتغالی در بلژیک شروع کنید یا ببینید که آیا شما مجوز دیگری برای بلژیک را دریافت می کنید یا خیر؟دولت بلژیک در حال انتقال دستورالعمل اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) با هدف ارائه مجوز واحد برای کارمندان غیر اتحادیه اروپا در چندین شعبه از یک شرکت چند ملیتی مستقر در اتحادیه اروپا است. اجرا در حال حاضر بیش از مهلت ۲۰۱۶ طول کشیده است، با این حال، پیش بینی می شود تغییرات قابل توجهی در روش های اجازه کار بلژیک ایجاد کند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

در بلژیک سه نوع اجازه کار وجود دارد که به شرایط شما بستگی دارد که اجازه کار بلژیک مورد نیاز است. در زیر توضیحات مختلف مجوز کار برای بلژیک آورده شده است.

مجوز کار بلژیک A

اجازه کار A برای تمام کارفرمایان و مشاغل پولی در بلژیک معتبر است و به مدت نامحدود معتبر است – یعنی شما می توانید برای هر کارفرمایی در بلژیک به هر مدت کار کنید – و شرایط سخت تر است. به طور معمول کارمند باید خود را اعمال کند.

 

برای دریافت اجازه کار نوع A بلژیک، باید ثابت کنید که در مدت ۱۰ سال و بدون وقفه قانونی در بلژیک چهار سال روی اجازه کار نوع B بلژیک کار کرده اید. “بدون وقفه” به این معنی است که بین دوره های اقامت بلژیک شما بیش از یک سال در خارج از بلژیک نباشد.

تنها سه سال است که بتوانید صلاحیت کنید که تابعیت الجزایر، بوسنی و هرزگوین، کوزوو ، مقدونیه، مونته نگرو، مراکش، صربستان، تونس و ترکیه را داشته باشید. اگر همسر، همسر ثبت شده یا فرزندان وابسته شما در بلژیک با شما زندگی کنند، این دوره های سه و چهار ساله می تواند یک سال کاهش یابد.

برخی از انواع کارگران نمی توانند برای جواز کار نوع A بلژیک اقدام کنند، از جمله:

 

 • کارگران بسیار ماهر
 • کارآموزان
 • کارگرانی که مأموریت موقت دارند
 • محققان و استادان مهمان
 • تکنسین های متخصص
 • اعضای خانواده افرادی که مجوزهای نوع B دارند، خود اشتغالی دارند یا به پروانه کار احتیاج ندارند.

هنگامی که برای این مجوز کار بلژیک درخواست می کنید، باید فرم ‘درخواست دریافت مجوز کار   (Aanvraag tot het bekomen van een arbeidskaart Aan)  را تکمیل کنید و نسخه هایی از اجازه کار نو B ، فیش حقوقی و اجازه اقامت خود را ارائه دهید. شما باید در اداره مهاجرت در منطقه خود اقدام کنید.

اگر درخواست شما رد شود، از طریق پست به شما اطلاع داده می شود. شما می توانید طی یک ماه با پاسخ دادن با یک نامه ثبت شده که استدلال خود را مطرح می کنید، درخواست تجدید نظر کنید. اگر مجوز کار بلژیک شما تأیید شود، از طریق اداره شهرداری مربوطه برای اخذ مجوز A به شما اطلاع داده می شود.

 

مجوز کار بلژیکی B

با وجود طولانی بودن قرارداد کار شما برای یک کار خاص برای یک کارفرمای خاص حداکثر تا ۱۲ ماه صادر می شود. با این حال، این مجوز می تواند تا زمانی که هنوز شرایط لازم را دارید تمدید شود. مجوز کار بلژیکی B نیاز به حمایت مالی کارفرما دارد. کارفرمای شما برای استخدام شما باید مجوز کار شما را درخواست کند. این اجازه کار فقط برای استخدام در شرکت حامی مالی و برای موقعیتی که در برنامه مشخص شده معتبر است. در اصل، یک کارگر خارجی فقط زمانی مجاز به کار در بلژیک است که آزمایش بازار کار نشان می دهد هیچ نامزد مناسبی در یک دوره معقول در بازار کار بلژیک یا EEA یافت نمی شود.

با این وجود دسته های مختلفی از کارگران می توانند بدون نیاز به آزمون بازار کار، به عنوان مثال محققان، کارگران با مهارت یا کارشناسان فنی، اجازه کار بگیرند. اگر شغل به عنوان یکی از این مشاغل کمبود ذکر شده باشد، کارفرمایان همچنین می توانند ساکنان طولانی مدت سایر ایالت های اتحادیه اروپا را با مجوز کار نوع B استخدام کنند.

برای واجد شرایط شدن برای ویزای کار بلژیک، کارفرمایان باید در کنار برخی مشاغل دیگر، بیش از یک دستمزد تعیین شده برای کارمندان با صلاحیت بالا (حداقل در اختیار داشتن یک لیسانس) و کارمندان اجرایی ارائه دهند. سطح حقوق سالانه بررسی می شود. در سال ۲۰۱۷ حداقل حقوق و دستمزد سالانه ۴۰،۱۲۴ یورو برای کارگران با صلاحیت بالا و ۶۶،۹۴۲ یورو برای مدیران اجرایی و مدیران بود.

برای محاسبه حداقل حقوق ، عناصر زیر در نظر گرفته شده است:

حقوق ناخالص (حقوق مشمول مالیات)

پاداش های پایان سال مشمول مالیات

هرگونه کمک هزینه و مزایای مشمول مالیات برای کار انجام شده که در قرارداد کار شما گنجانده شده است.

با این حال، آنچه عموماً شامل نمی شود، اصطلاحاً ) COLA هزینه زندگی) و یا سایر کمک هزینه هایی است که به طور معمول برای جبران هزینه های خارجی های شاغل در خارج از کشور و همچنین پاداشهای مبتنی بر عملکرد یا موفقیت ها اعطا می شود.

 

اگر اولین کار شما در بلژیک است، باید گواهی پزشکی کمتر از سه ماه را نیز ارائه دهید. برای بخشهای خاص، مانند کارگران دستیار و کارمندان دفتری، شما و کارمندتان باید قرارداد استخدام معین شده ای را نیز بیان کنید که مقررات اجباری را ذکر کند (لیست فرم ها را در پایین اینجا ببینید). توضیحات مربوط به اسناد درخواست شده را اینجا ببینید. مرجع مهاجرت تصمیم دارد ظرف ۱۰ روز در مورد درخواست ویزای کار در بلژیک تصمیم بگیرد.

 

شرط قطعی مجوز کار بلژیک B این است که کارمند باید همچنان در خارج از کشور باشد. اگر مشخص شود متقاضی قبل از داشتن مجوز به بلژیک کار کرده است، حق رد درخواست برای مهاجرت بلژیک را برای خود محفوظ می داند. این اقدام برای جلوگیری از ورود بیگانگان به سادگی برای یافتن کار به بلژیک طراحی شده است و تجدیدنظر در مورد چنین تصمیمی معمولاً پذیرفته نمی شود.

 

در صورت صدور ویزای کار بلژیک نوع B، می توانید با سفارت بلژیک در کشور خود تماس بگیرید و درخواست ویزای اقامت بلژیک را بدهید تا برای کارفرمای خود در بلژیک کار کند.

اگر کارفرمایان را تغییر دهید، به مجوز کار جدید و ویزای اقامت جدید نیاز دارید. برای تمدید این اجازه کار، کارفرمای شما باید حداکثر یک ماه قبل از تاریخ انقضا اجازه کار شما درخواست خود را ارائه دهد. روند و اسناد مورد نیاز مشابه برنامه اول است. در صورت رد، می توان ظرف یک ماه درخواست تجدید نظر کرد.

 

جواز کار بلژیک C

مجوز کار بلژیکی C برای برخی از اتباع خارجی است که فقط به طور موقت در بلژیک اقامت دارند، مانند دانشجویان یا اعضای خانواده مقامات کنسولی، یا حق اقامت آنها تأیید نمی شود، مانند پناهجویان. این به دارندگان این امکان را می دهد که برای اعتبار پروانه اقامت خود، در هر زمینه و برای هر نوع قرارداد شغلی، مشاغل پولی بپردازند، و حقوق شغلی مشابه شهروندان بلژیک را فراهم می کند. این مجوز حداکثر تا یک سال صادر می شود و تحت شرایط خاص می تواند تمدید شود.

کارت آبی اروپا

کارت آبی اروپا مجوز کار و اقامت ترکیبی است که به کارگران بسیار ماهر خارج از اتحادیه اروپا اجازه می دهد بیش از سه ماه در بلژیک زندگی و کار کنند.

 

برای استخدام در طرح Blue Card، باید:

 

 • دارای یک قرارداد کاری دائمی یا حداقل یک ساله با یک شرکت بلژیکی باشید.
 • حقوق سالانه ناخالص در lن پرداخت شود.
 • دارای صلاحیت آموزش عالی شناخته شده باشید.

اگر مقیم باشید، اگر ساکن طولانی مدت، کارگر فصلی، پژوهشگر هستید یا از خارج از کشور به بلژیک اعزام شده اید، نمی توانید کارت آبی دریافت کنید.

 

کارفرمای شما باید اجازه کار موقت خود را دریافت کند و در عین حال ، شما می توانید برای ویزای بلند مدت کارت آبی یا در سفارت بلژیک در کشور خود درخواست کنید یا اگر از قبل در بلژیک هستید، برای آبی کارت از طریق اداره اتباع خارجی شهرداری که در آن زندگی می کنید؛ باید درخواست دهید.

 

پس از صدور مجوز کار موقت، شما ۹۰ روز فرصت دارید که برای کارت آبی درخواست دهید. کارتهای آبی در ابتدا به مدت ۱۳ ماه صادر می شوند، پس از آن ، آنها و قرارداد کار کارفرما می توانند تمدید شوند، (به شرط تحقق شرایط مشابه.)

بعد از تمدید دوم ، کارت به مدت سه سال اعتبار دارد. بعد از پنج سال شما می توانید برای وضعیت اقامت طولانی مدت درخواست کنید، که به شما یک کارت الکترونیکی به عنوان “کارت اقامت طولانی مدت خارجی – EC – دارنده کارت آبی سابق اروپا” می دهد.

 

در صورت داشتن کارت آبی، اعضای خانواده شما (همسر، شریک ثبت شده، فرزندان وابسته) می توانند مجوز نوع B را دریافت کنند اگر کارفرما اجازه کار برای آنها داشته باشد.

علاوه بر شرایط ورود به ویزای کار بلژیک، اگر سن شما بین ۱۸ تا ۲۶ سال است و قبلا مجوز کار بلژیک را نداشته اید، می توانید برای مدت زمان یک سال بیایید و به عنوان au pair در بلژیک کار کنید. با این حال، قبل از شروع کار، کارفرمای شما باید مجوز کار و مجوز کار را برای شما دریافت کند و شما باید شرایط خاصی را داشته باشید.

شما باید:

 • تحصیلات خود را حداقل تا سن ۱۷ سالگی به پایان رسانده باشید یا گواهی هایی داشته باشید تا نشان دهید واجد شرایط رفتن به تحصیلات عالی هستید.
 • حداقل دانش اولیه از زبان خانواده میزبان داشته باشید.
 • در حالی که به عنوان au pair در بلژیک کار می کنید، کار دیگری انجام ندهید.
 • یک دوره مشخص را به زبان منطقه بگذرانید.
 • خانواده میزبان همچنین باید شرایطی را شامل شود که شامل داشتن حداقل یک کودک زیر ۱۳ سال، تهیه مهد کودک برای هر کودک زیر شش سال، تولید منابع شخصی برای همه بزرگسالان در خانه، پرداخت ماهانه “پول جیب” در حداقل ۴۵۰ یورو و گرفتن بیمه درمانی برای شما.

در هر صورت، تحت این اجازه نمی توانید بیش از چهار ساعت در روز یا ۲۰ ساعت در هفته کار کنید.

اگر دانشجوی خارجی هستید که در یک موسسه آموزشی بلژیک ثبت نام کرده اید و اجازه اقامت معتبری دارید ، می توانید در طول مدت ترم حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنید ، مشروط بر اینکه کار شما در تحصیل شما تداخل نداشته باشد. شما باید از کارفرمای خود یک قرارداد کتبی مدت دار دریافت کنید که به عنوان قرارداد کار دانشجویی شناخته می شود به (اجازه کار نوع C نگاه کنید) این مجوز  اجازه کار ویزای دانشجویی بلژیک شماست. شما می توانید در تعطیلات رسمی دانشگاه بدون نیاز به مجوز کار کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری بلژیک

می توانید کلیه مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا خود را از طریق پست ثبت شده ارسال کنید.
یک سیستم آنلاین برای برنامه های ویزای بلژیک وجود ندارد و نمی توان از طریق ایمیل درخواست ویزا را ارسال کرد.
پس از دریافت درخواست شما، تقریباً طی ۱۰-۱۵ روز کاری آن  پردازش خواهد شد. در فصل اوج نقل و انتقالات (ابتدای ماه مه – پایان ماه سپتامبر)، شما باید روی ۲۰-۲۵ روز کاری حساب کنید. ( به استثنای تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی)
اگر درخواست شما کامل و تأیید شده باشد، با شما تماس گرفته می شود تا برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود (۱۰ اثر انگشت و یک عکس دیجیتال) و گرفتن ویزا وقت بگیرید.
ویزا را در روز حضور، دریافت خواهید کرد


به دلیل شیوع ویروس کرونا ویروس، بلژیک و سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن در اواسط مارس سال ۲۰۲۰ ممنوعیت ورود به اتحادیه اروپا را برای اتباع کشورهای ثالث اعمال کردند.

تا به امروز، سفر غیر ضروری به و از کشورهای ثالث ممنوع است. مسافرت به دلایل مهم  و قانع کننده به بلژیک مجاز است، در شرایط زیر:

متخصصان بهداشت، محققان بهداشت و متخصصانی که از سالمندان مراقبت می کنند.
کارگران مرزنشین.
کارگران فصلی کشاورزی.
کارکنان حمل و نقل که در صورت لزوم مسئول حمل و نقل کالا و سایر پرسنل حمل و نقل هستند.
دیپلمات ها، کارمندان سازمان های بین المللی و افرادی که توسط سازمان های بین المللی دعوت شده اند که حضور فیزیکی آنها برای عملکرد صحیح آن سازمان ها، پرسنل نظامی و اهداف بشردوستانه و پرسنل حفاظت  مدنی در انجام وظایف خود ضروری است.
مسافران در حال حمل و نقل.
مسافرانی که به دلایل قانع کننده‌ی خانوادگی در سفر هستند.
دریانوردان.
افرادی که به حمایت بین المللی یا به دلایل انسانی دیگر نیاز دارند.
اتباع کشورهای ثالث که به منظور تحصیل  موارد می شوند.
 کارگران کشور سوم که دارای صلاحیت بسیار بالایی هستند در شرایطی که  کار آنها از نظر اقتصادی مهم و ضروری است و  نمی تواند به تعویق بیفتد یا در خارج از کشور انجام شوند.

.


بله، مقامات مربوطه بلژیک ممکن است ویزای شما را لغو کنند. درصورت عدم احراز شرایط صدور ویزا، لغو ویزا ممکن است اتفاق بیفتد.

عدم ارائه  ویزا در شرایط لازم برای ورود به افسر مرز، باعث لغو خودکار ویزای شینگن به بلژیک نمی شود. با این حال، ممکن است منجر به لغو آن شود.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری بلژیک

بلژیک طرح مهاجرت را برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی از کشورهای غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت مجدد به بلژیک و تجارت در آنجا هستند، ارائه می دهد. شما باید برای دریافت اجازه اقامت در یک گروه سرمایه گذار یا کسب و کار اقدام کنید. شما همچنین می توانید همسر و فرزندان خود را نیز در این پرونده بگنجانید. دولت پرونده ها را بررسی می کند و به طور موردی تصمیم گیری می کند. به طور معمول ۳ تا ۸ ماه طول می کشد تا آن ویزا را بدست آورید.

 

اجازه اقامت موقت هر بار به مدت ۱ سال و به شرط تمدید سالانه اعطا می شود.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

بلژیک یکی از پیشرفته ترین و بزرگترین کشورهای تجاری در اروپا است. با زیرساخت های بسیار پیشرفته، اقتصاد باز و دولت طرفدار تجارت، برای سرمایه گذاران و تجار بسیار جذاب است. دولت این کشور طیف گسترده ای از مزایا را در ازای سهم خود در اقتصاد بلژیک به آنها ارائه می دهند.

 از مزایای این کشور برای سرمایه گذاری:

 • اقتصادی مدرن، باز و بسیار پیشرفته
 • زیرساخت حمل و نقل توسعه یافته
 • مشوق های مالیاتی مشاغل
 • نیروی کار بسیار ماهر، چندزبانه و مولد
 • استانداردهای بالای زندگی
 • سطح بالای تحصیلات و مراقبت های بهداشتی
 • نرخ جرم و جنایت کم
 • حمل و نقل آسان به همه دنیا
 • بدون حداقل نیاز به اقامت
 • اجازه اقامت برای کل خانواده
 • دادن تابعیت دوگانه به مهاجرین

متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. سایر الزامات عبارتند از:

 • سوابق کیفری پاک و عدم نقض قانون مهاجرت.
 • ویژگی های شخصیتی خوب.
 • تجربه تجاری مرتبط.
 • در دسترس بودن بودجه برای سرمایه گذاری.
 • حضور شخصی الزامی است.

در ۳ سال اقامت مداوم و قانونی در بلژیک پس از اخذ اجازه اقامت موقت ، فرد می تواند برای اقامت دائم بلژیک اقدام کند.

کانادا طیف گسترده ای از ویزاهای کاری را ارائه می دهد برای مثال آیا می دانید ویزایی وجود دارد که به شما اجازه می دهد برای هر کارفرمایی کار کنید؟ یا  ویزای دیگری وجود دارد که فقط به شما اجازه می دهد برای یک کارفرمای خاص کار کنید. در این پست تمامی اطلاعات مربوط به شرایط و مراحل اخذ ویزای کار در کانادا را گرد آورده ایم.

ملزومات اصلی:

یک شرکت بلژیکی با یک دفتر تشکیل دهید و کارفرمای آن شوید. این امر کمک می کند تا روابط محکم با کشور برای اتباع کشورهای ثالث نشان داده شود.

از طریق اجاره یا خرید ملک و پرداخت قبض، یک آدرس رسمی در بلژیک حفظ کنید.

چرا در بلژیک کارآفرینی کنیم؟

 • بلژیک حضور پررنگی در اروپا دارد.
 • بدون محدودیت در حداقل اقامت در سال.
 • بدون محدودیت در تابعیت مضاعف.
 • می توانید آزادانه در اطراف اتحادیه اروپا سفر کنید.
 •  

ملزومات مورد نیاز

 • متقاضیان باید ۳۰۰،۰۰۰ € یا بیشتر برای برنامه اقامت داشته باشند. مشتریان این کشور عمدتا سرمایه گذاران تجاری با ارزش خالص بالا هستند.
 • سرمایه گذاری باید از طریق صندوق پولی انجام شود.
 • سرمایه گذاری باید به مشاغل محلی یا پروژه ای در بلژیک انجام شود که در جهت ایجاد شغل یا جایگزین در یک شرکت نوپای بلژیک باشد.

چه کسانی واجد شرایط هستند؟

 • کارآفرینان
 • متخصصان باتجربه در تجارت
 • متخصصین تحصیل کرده و ماهر
 • افراد با ارزش خالص بالا که مایل و قادر به سرمایه گذاری در یک تجارت محلی بلژیک هستند.
 1. افتتاح حساب بانکی مسدود شده در یک بانک بلژیکی

قانون Haskew با اکثر بانکهای بلژیک تماس بسیار خوبی دارد که می تواند روند افتتاح حساب بانکی را سرعت ببخشد. پس از افتتاح حساب بانکی، وجوه نمایندگی سرمایه آینده شرکت باید به این حساب واریز شود. با دریافت وجوه، بانک وجوه موجود در حساب را مسدود می کند و به سردفتری گواهی صادر می کند که وصول سرمایه را تأیید می کند.

 1. تهیه یک برنامه مالی به زبان هلندی فرانسه

این طرح مالی باید شامل یک نمای کلی از وضعیت مالی شرکت برای دو سال اول باشد. اگر شرکت در سه سال اول پس از تاسیس آن ورشکسته شود، برنامه مالی توسط دفاتر اسناد رسمی به دادگاه ارائه می شود که با استفاده از برنامه ارزیابی خواهد کرد که آیا سرمایه سهام شرکت برای انجام عادی فعالیت های برنامه ریزی شده کافی نیست. اگر واقعاً اینگونه باشد، سهامداران موسس شخصاً در قبال بدهی های شرکت مسئول خواهند بود.

قانون Haskew می تواند الگویی از یک برنامه مالی را ارائه دهد که به طور خودکار از انگلیسی به هلندی یا فرانسه ترجمه می شود. علاوه بر این، در صورت درخواست، انها یک بررسی از برنامه مالی را انجام می دهند.

 1. ملاقات در مقابل سردفتر اسناد رسمی بلژیک

یک شرکت بلژیکی با سند رسمی اسناد رسمی ادغام شده است. از این نظر ، وکالت نامه ها باید توسط سهامداران امضا شوند که بر اساس آن قانون Haskew قادر خواهد بود به نماینده دوم قبل از دفاتر اسناد رسمی وکالت دهد. مروری بر اطلاعاتی که باید به دفاتر اسناد رسمی ارائه شود، در زیر عنوان “اطلاعات مورد نیاز در مورد ادغام شرکت” لازم است. با امضای سند رسمی ، دفتر اسناد رسمی گواهی به بانک صادر می کند که بر اساس آن وجوه موجود در حساب بانکی مسدود شده آزاد و به حساب جاری منتقل می شود. به محض امضای سند اسناد رسمی، دفاتر اسناد رسمی سند را در دادگاه تجاری تشکیل می دهند و شرکت شخصیت حقوقی خواهد داشت.

 1. ثبت نام در بانک Crossroads برای شرکت ها

از این نظر می توان سه روش را در نظر گرفت:

 • اعلامیه افتخاری امضا می شود که توسط آن شرکت بلژیکی اعلام می کند که یک شرکت کوچک یا متوسط ​​نیست.
 • اعلامیه افتخاری به امضا می رسد که یکی از سهامداران شرکت بلژیکی (که حداقل ۲۵٪ از سرمایه شرکت را در اختیار دارد) اعلام می کند که این یک شرکت کوچک یا متوسط ​​نیست.
 • یکی از مدیران / مدیران شرکت بلژیکی مدرکی را ارائه می دهد که دانش اولیه مدیریت شرکت را اثبات می کند. در صورتی که این مدرک بلژیک نباشد، وزارت آموزش و پرورش باید اظهارنامه معادل سازی را ارائه دهد.
 1. Haskew Law در تهیه اعلامیه افتخار کمک می کند یا در صورتی که یکی از کارمندان Haskew Law به عنوان مدیر / مدیر شرکت منصوب شده باشد ، ثبت نام می تواند بر اساس مدرک تحصیلی کارمند مربوطه انجام شود.

بسته به فعالیت های شرکت بلژیکی، ثبت نام های مختلف مانند ثبت مالیات بر ارزش افزوده ممکن است انجام شود، قانون Haskew با ثبت نام های لازم کمک می کند و همچنین از رعایت مالیات بر ارزش افزوده نیز مراقبت می کند.

وابستگی به تأمین اجتماعی عضویت در تأمین اجتماعی حتی اگر این شرکت هیچ کارمندی استخدام نکند، اجباری است. عضویت به طور خودکار پس از ادغام انجام می شود. اطلاعات مورد نیاز در مورد شرکت دریافت خواهد شد.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

پس از ۵ سال اقامت مداوم و قانونی در بلژیک، بلافاصله قبل از درخواست، یک شهروند غیر اتحادیه اروپا واجد شرایط درخواست تابعیت بلژیک و دریافت گذرنامه اتحادیه اروپا است. شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت شود:

 • اقامت دائم در بلژیک به مدت ۲ سال قبل از درخواست.
 • اثبات اقامت قانونی در بلژیک.
 • ثبت نام در آمار جمعیتی کشور.
 • تسلط به فرانسه / هلندی / آلمانی.
 • دانش زندگی در بلژیک.
 • ادغام اجتماعی و اقتصادی.
 • سوابق کیفری پاک و شخصیت خوب.
 • بدون مالیات یا بدهی های دیگر

بلژیک اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، بنابراین لازم نیست از تابعیت فعلی خود چشم پوشی کنید. پس از دریافت گذرنامه، می توانید در هر کشور اتحادیه اروپا زندگی ، کار و تحصیل کنید.

 

 • فرم های تکمیل شده برنامه
  گذرنامه و شناسنامه (کپی از تمام صفحات شناسایی)
  عکس اخیر ، ۳۵ × ۴۵ میلی متر
  شناسنامه
  گواهی ازدواج
  قرارداد اجاره اقامت (یا قرارداد خرید) در بلژیک
  اثبات پوشش بیمه درمانی در بلژیک
  گواهی بانکی مبنی بر وجود بودجه  کافی در طول اقامت شما در بلژیک
  گواهی حسن نیت و عدم سو پیشینه
  داشتن برنامه تجاری و مالی
  اسناد ثبت شرکت بلژیکی شما
  اسنادی که فعالیت حرفه ای یا تجاری شما را تأیید می کند.

آیا می توانم با خرید ملک به بلژیک مهاجرت کنم؟
خیر، در حال حاضر فقط مسیر تجاری این هدف را امکان پذیر می کند.

آیا لازم است تجربه کار داشته باشم؟

ضروری نیست، اما کمک می کند.

چه مدت پس از اقامت می توانم تابعیت بگیرم؟

تابعیت بلژیک
پس از پنج سال زندگی قانونی در بلژیک.همچنین  متقاضیان هنگام تقاضای تابعیت باید بر یکی از زبان های رسمی (آلمانی – هلندی – فرانسوی) را قبول کند.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی بلژیک

این ویزا به شما امکان اقامت و مسافرت در قلمرو شینگن را می دهد همانطور که در ویزای شما ذکر شده است. شما ممکن است به عنوان بازدید کننده وارد قلمرو شینگن شوید، اما اجازه کار ندارید. برای جلوگیری از هرگونه ناامیدی، به متقاضیان توصیه می شود پرونده های کامل خود را حداقل سه هفته کاری قبل از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده ارسال کنند. لطفا توجه داشته باشید که می توانید درخواست ویزا خود را حداکثر ۳ ماه قبل از تاریخ سفر ارسال کنید.

این ویزا از نوع کوتاه مدت بوده و حداکثر ۹۰ روز اقامت به شما اجازه اقامت می دهد.

الزامات اخذ ویزای توریستی بلژیک

ضروری است که پرونده شما شامل موارد زیر باشد:

 

الف) فرم درخواست تکمیل شده و امضا شده، مطابق با فرم درخواست ویزای هماهنگ  شینگن. این فرم به طور رایگان از کنسولگری ها در دسترس است. شما آن را به زبان فرانسوی، هلندی، آلمانی یا اگر تسلط بر هیچ یک از زبان های ملی ندارید، به طور ایده آل به انگلیسی، کامل می کنید. شما یک عکس هویتی اخیر را مطابق با استانداردهای موجود اضافه می کنید.

هر شخصی که در سند سفر شما ظاهر می شود باید فرم درخواست جداگانه ای را تکمیل کند.

فرزندان خردسال باید فرم درخواست خود را با امضای شخصی با اختیار والدین یا سرپرست قانونی ارسال کنند.

ب) یک سند سفر (به عنوان مثال گذرنامه)، حداقل ۳ ماه معتبر از تاریخی که قصد ترک قلمرو  شینگن   را دارید، یا در مورد سفرهای متعدد، تاریخی که قصد دارید آن را برای آخرین بار. این سند همچنین باید حداقل شامل ۲ صفحه خالی باشد و کمتر از ۱۰ سال پیش صادر شده است.

ج) اسنادی که هدف از سفر شما را نشان می دهد (به عنوان مثال اسناد مربوط به برنامه سفر، به عبارت دیگر تأیید رزرو یک سفر سازمان یافته یا هر سند اثبات کننده دیگری که نشان دهنده برنامه سفر پیش بینی شده باشد، و غیره. والدین یا بدون سرپرست قانونی شما، اجازه والدین یا اجازه سرپرست شما خواهد بود.

د) اسناد مربوط به محل اقامت (به عنوان مثال در مورد محل اقامت با شخصی خصوصی، دعوت نامه از شخص میزبان شما یا در صورت اقامت در هتل، مهمانپذیر و غیره، سند پشتیبانی از پیشنهاد موسسه محل اقامت یا هر سند اثبات کننده دیگری که نشان دهنده نوع محل اقامت در نظر گرفته شده و غیره باشد.)

ه) اسنادی که نشان می دهد شما دارای امکانات شخصی کافی برای امرار معاش هستید، هم برای مدت اقامت خود در قلمرو شینگن  و هم برای ترانزیت به کشور ثالثی که در آن پذیرش شما تضمین شده است یا تعهدی به اتهام دریافت می شود.

و) اطلاعاتی که امکان ارزیابی قصد شما برای ترک قلمرو کشورهای شینگن  را قبل از انقضا ویزا یا به عبارت دیگر اطلاعاتی که نشان می دهد مرکز منافع خود را در کشور مبدا یا اقامت عادی خود حفظ کرده اید (به عنوان مثال هرگونه اثبات اینکه شما ریشه در کشور مبدا یا محل سکونت خود دارید: گواهی اشتغال به کار، وضعیت شغلی، دریافت درآمد منظم، مالکیت املاک و مستغلات، وضعیت خانوادگی و غیره.

 

ز) بیمه درمانی مناسب و معتبر مسافرتی که هزینه های بازگشت به کشور را به دلایل پزشکی، مراقبت های پزشکی فوری و یا مراقبت های اضطراری بیمارستان یا مرگ در طول اقامت در قلمرو شینگن   پوشش می دهد. این بیمه باید برای کل این سرزمین و کل مدت اقامت معتبر باشد. حداقل پوشش ۳۰۰۰۰ یورو است. اصولاً در کشور خود شما خارج می شود. درمورد شرکت های بیمه ای که قرارداد آنها پذیرفته شده است از کنسولگری صالح سوال کنید.

ح) اگر متقاضی ویزای چند بار ورود هستید، باید علاوه بر این به دلیل شغل یا وضعیت خانوادگی خود، نیاز به سفر مکرر و / یا منظم را اثبات کنید و صحت و اطمینان خود را اثبات کنید، از جمله توسط استفاده قانونی از ویزایی که قبلاً صادر شده باشد، با توجه به وضعیت اقتصادی شما و میل شما به ترک قلمرو ایالت های  شینگن   قبل از انقضا ویزای درخواستی.

ط) هنگامی که تأیید موضوع ویزا را دریافت کردید، مدارک حمل و نقل را که برای رسیدن به بلژیک استفاده می کنید (بلیط برگشت غیرقابل انتقال به نام خود) اضافه کنید. برای جلوگیری از هزینه های غیر ضروری، هنگام ارائه درخواست ویزا، این مدرک مورد نیاز نیست. از طرف دیگر، اثبات رزرو بلیط برگشت ممکن است درخواست شود.

 

از سوی دیگر، اگر این دستورالعمل ها را رعایت کنید، مهری مبنی بر قابل قبول بودن درخواست شما بر روی سند سفر شما درج می شود (مگر اینکه آن سند مسافرتی پاسپورت دیپلماتیک، گذرنامه خدماتی و / یا گذرنامه رسمی یا ویژه باشد گذرنامه). این تمبر اثر قانونی ندارد.

مدت اعتبار ویزای توریسی بلژیک

به عنوان یک قاعده کلی ، برای کل قلمرو  شینگن   معتبر است (به عنوان “معتبر برای” مراجعه کنید). مدت اعتبار آن (حداکثر ۵ سال – به عنوان “از… تا مراجعه کنید) و مدت اقامت مجاز (حداکثر ۹۰ روز – به عنوان “  DURATION OF STAY… DAYS” مراجعه کنید) بر اساس بررسی درخواست ویزا ممکن است برای یک بار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود مراجعه کنید.

 

 

در همه موارد ، شما می توانید فقط برای مدت زمان مجاز اقامت در خاک  شینگن   حمل و نقل یا اقامت داشته باشید (روز برای استفاده در یک یا چند دسته، در مدت ۶ ماه از تاریخ اولین ورود به قلمرو کشورهای شینگن، با آخرین مهلت تاریخی که اعتبار ویزای شما منقضی می شود.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

هزینه های مربوط به اتباع “کشورها با تسهیل ویزا

 • به دنبال نیاز کشور ملی کشور به پرداخت هزینه مذکور. آلبانی، بوسنی، جمهوری یوگسلاوی سابق مقدونیه، مولداوی، مونته نگرو، اوکراین، روسیه و صربستان. ۴۰ ۱۸،۸۰۰
 • کودکان ۶-۱۲ ساله (تا سن ۱۲ سالگی منهای یک روز (۱) ۴۰ ۱۸۸۰۰ نفر
 • متقاضیانی که از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند:
 • کودکان کمتر از ۶ سال متقاضی ویزای کوتاه مدت.
 • همسر، فرزندانی که هنوز به ۲۱ سالگی نرسیده اند و والدین وابسته یک بلژیکی یا دیگر شهروند اتحادیه اروپا لازم نیست که هزینه ویزا را پرداخت کنند.
 • دانش آموزان، دانشجویان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و معلمان همراهی که به منظور تحصیل یا آموزش آموزشی اقامت را انجام می دهند.
 • محققان کشورهای ثالث به منظور انجام تحقیقات علمی که در توصیه . ۲۰۰۵/۷۶۱ / EC پارلمان اروپا و شورای ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۵ برای تسهیل صدور ویزای کوتاه مدت یکنواخت برای کشورهای عضو تعریف شده است، به مسافرت می روند محققان کشورهای ثالثی که به منظور انجام تحقیقات علمی در داخل جامعه سفر می کنند.
 • محققان کشورهای ثالث به منظور انجام تحقیقات علمی که در توصیه . ۲۰۰۵/۷۶۱ / EC پارلمان اروپا و شورای ۲۸ سپتامبر ۲۰۰۵ برای تسهیل صدور ویزای کوتاه مدت یکنواخت برای کشورهای عضو تعریف شده است، به مسافرت می روند محققان کشورهای ثالثی که به منظور انجام تحقیقات علمی در داخل جامعه سفر می کنند.

لطفا توجه داشته باشید:

هزینه ویزا قابل اجرا در Naira طبق نرخ فعلی ارز است. این موضوع بدون اطلاع عوض می شود.

هزینه ویزا و هزینه خدمات باید توسط POS در مرکز درخواست، لاگوس و ابوجا پرداخت شود.

هزینه ویزا قابل استرداد و قابل انتقال نیست.

هزینه درخواست ویزا در همان روز درخواست ارائه و لغو می شود، قابل استرداد است اما قابل انتقال نیست.

هزینه خدمات شامل مالیات بر ارزش افزوده است.

پس از ۵ سال اقامت مداوم و قانونی در بلژیک، بلافاصله قبل از درخواست، یک شهروند غیر اتحادیه اروپا واجد شرایط درخواست تابعیت بلژیک و دریافت گذرنامه اتحادیه اروپا است. شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت شود:

 • اقامت دائم در بلژیک به مدت ۲ سال قبل از درخواست.
 • اثبات اقامت قانونی در بلژیک.
 • ثبت نام در ثبت نام جمعیت.
 • تسلط به فرانسه / هلندی / آلمانی.
 • دانش زندگی در بلژیک.
 • ادغام اجتماعی و اقتصادی.
 • سوابق کیفری پاک و شخصیت خوب.
 • بدون مالیات یا بدهی های دیگر.

بلژیک اجازه تابعیت مضاعف را می دهد، بنابراین لازم نیست از تابعیت فعلی خود چشم پوشی کنید. پس از دریافت گذرنامه، می توانید در هر کشور اتحادیه اروپا زندگی، کار و تحصیل کنید.

بلژیکی ها به فرانسه و هلندی صحبت می کنند!

بلژیک را می توان به دو منطقه جغرافیایی تقسیم کرد: والونی فرانسوی زبان در جنوب و گویشی از هلندی معروف به فلاندی در منطقه فلاندر در شمال. بروکسل دقیقاً در بین این دو منطقه قرار دارد و بنابراین دو زبانه است: مردم آنجا به دو زبان فرانسوی و هلندی صحبت می کنند. جالب اینجاست که بلژیک کشوری سه زبانه است، زیرا قسمت کوچکی در جنوب والونیا وجود دارد که به آلمانی زبانان اختصاص دارد.

مقداری شکلات بخر و پرواز کن

فرودگاه “Zaventem” بیشترین شکلات را در جهان به فروش می رساند؛ حدود ۱.۶ کیلوگرم شکلات در دقیقه فروخته می شود!

بلژیک رکورد جهانی طولانی ترین زمان بدون دولت را در اختیار دارد!

بلژیک رکورددار مدرن جهان برای طولانی ترین مدت زمان بدون یک دولت رسمی است. پس از ۵۴۱ روز، بلژیک دولت جدیدی را به ریاست “الیو دی روپو” سوگند یاد کرد. البته، بلژیکی ها با ارائه آبجو و سیب زمینی سرخ کرده رایگان، یک جشن کامل را از این جشن برپا کردند.

بلژیکی ها همچنین مخترعان بزرگی هستند

پروفسور بلژیکی “ادوارد جی د “آسفالت جاده مدرن را در سال ۱۸۷۰ در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک اختراع کرد و آن را “روسازی آسفالت ورق” نامید. بلژیکی ها همچنین دانشمندان بزرگی هستند، زیرا جورج لمیتر ستاره شناس و استاد فیزیک آنچه را که به آن معروف شد پیشنهاد داد “تئوری بیگ بنگ” در مورد پیدایش جهان.

بلژیکی ها عاشق مهمانی هستند

 “Tomorrowland” بزرگترین و پرطرفدارترین جشنواره الکترونیکی در جهان است. این اتفاق در شهر بوم، نزدیک آنتورپ رخ می دهد. با این حال،  “Tomorrowland” تنها یکی از جشنواره هایی است که در بلژیک برگزار می شود. برخی دیگر از جشنواره های محبوب شامل”Rock Werchter”،  “Pukkelpop “و “Couleur Café” هستند.

ذهن یک دانشمند بلژیکی پشت دهکده جهانی (اینترنت) بود

رابرت کالیاو، مهندس و دانشمند بلژیکی، امروزه به دلیل پیشنهادی که بعداً با تیم برنرز لی ایجاد شد، به عنوان پایه گذار یک سیستم ابرمتنی است که در نهایت منجر به آنچه ما اکنون “شبکه جهانی وب” می دانیم، شناخته شده است.

بلژیکی ها قانون را بسیار جدی می گیرند

دادگاه های حقوقی بروکسل بزرگترین دادگاه در جهان است، حتی بزرگتر از کلیسای سنت پیتر در رم!

میله های بلژیک

وقتی برای یک آبجو یا یک نوشیدنی بیرون می روید، لازم نیست نگران بسته شدن همه بارها در یک زمان خاص باشید. بلژیک دارای زمان قانونی برای بسته شدن بار مجاز نیست، بنابراین می توانید از نوشیدنی ها تا ساعات صبح لذت ببرید!

بروکسل هنوز یک پایتخت امن است: به آن زنگ بزنید!

پس از بدنام «قفل شدن بروکسل» ، شهر بروکسل #CallBrussel را راه اندازی کرد، کارزاری که می خواهد با راه اندازی جعبه های تلفن زرد در سه نقطه برجسته در بروکسل، چهره شهر را بازگرداند. رهگذران می توانستند به سوالات توریست هایی که می توانند از طریق یک وب سایت تماس بگیرند، پاسخ دهند و مکالمات آنها به صورت زنده در وب سایت “Visit Brussels” پخش شد.

طولانی ترین تراموا در جهان را داراست

به آن “تراموا ساحلی بلژیک” گفته می شود و ۶۸ کیلومتر بین Knokke-Heist” و “De Panne ، از مرز هلند تا مرز فرانسه امتداد دارد. این تراموا ۶۹ ایستگاه ایجاد می کند و معمولاً هر ده دقیقه در ساعت های اوج کار می کند.

 

متفکران لیبرال

بلژیکی ها بسیار روشنفکر و متمایل به لیبرال اندیشی هستند. آنها اتانازی را در سال ۲۰۰۲ و ازدواج همجنسگرایان را در سال ۲۰۰۳ قانونی کردند، قبل از این که سایر کشورهای اروپایی این کار را انجام دهند.

تاریخچه در بلژیک ساخته شد

بلژیک همچنین صحنه شکست نهایی ناپلئون در سال ۱۸۱۵ بود که در واترلو، درست در جنوب بروکسل رخ داد. در سال ۲۰۱۵ ، دوازدهمین سال جنگ نبرد واترلو جشن گرفته شد. ساکسیفون در بلژیک در سال ۱۸۴۰ توسط سازنده بلژیکی ساز، آدولف ساکس اختراع شد.

خانه‌ی قلعه های خیره کننده

بلژیک دارای بیشترین تعداد قلعه در هر متر مربع در جهان است. بعضی مناطق حتی در هر متر دو قلعه وجود دارد.

مقدمه

بلژیک، کشوری بین آلمان و فرانسه؛ جایی در قلب اروپا! برای کسانی که به معماری سبک باروک و قرون وسطایی علاقه ­مند هستن، بلژیک از گزینه­ های قابل تامله. علاوه بر این مثل سایر کشورهای اروپایی از طبیعت و آب و هوای فوق­ العاده­ای برخورداره. اگر تصمیم به بازدید از بلژیک گرفتین، هرگز بازدید از جنگل‌های هالربوس یا جنگل آبی در ماه‌های آوریل و مِی [ و کلیسای باسیلیکای خون مقدس ] که گفته می‌شه مقداری از خون مسیح در اون نگهداری شده و هرروز در معرض نمایش قرار می‌گیره  رو فراموش نکنید!!!

 

بلژیک کجاست؟

کشور بلژیک در شمال غربی اروپا است. این کشور یکی از کوچکترین و پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی است. از زمان استقلال آن در سال ۱۸۳۰ . در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ ، اقداماتی برای تبدیل بلژیک به یک کشور فدرال با اختیارات مشترک بین مناطق فلاند، والونی و پایتخت (بروکسل) انجام شد .

از نظر فرهنگی، بلژیک کشوری ناهمگن است و در مرز بین خانواده های رومانیایی و ژرمنی زبان اروپای غربی قرار دارد. به استثنای یک جمعیت کوچک آلمانی زبان در قسمت شرقی کشور.  بلژیک بین مردم فرانسوی که به طور جمعی صحبت می شود تقسیم شده است والونها  تقریباً یک سوم کل جمعیت که در پنج استان جنوبی متمرکز شده اند.

همسایگان کشور بلژیک

این کشور در مجموع ۸۶۰ مایل (۱،۳۸۵
کیلومتر) مرز زمینی با همسایگان دارد. آن است که توسط محدود هلند در شمال، آلمان
به شرق، لوکزامبورگ به جنوب شرقی، و فرانسه به جنوب.بلژیک همچنین حدود
۴۰
مایل (
۶۰ کیلومتر) خط ساحلی در دریای شمال دارد.

 

 

 

آب و هوا در کشور بلژیک

بلژیک دارای آب و هوای معتدل و دریایی است
که عمدتا تحت تأثیر توده های هوای اقیانوس اطلس قرار دارد. جابجایی سریع و مکرر
توده های مختلف هوا از طریق جبهه ها از هم جدا شده به بلژیک تنوع قابل توجهی در آب
و هوا می دهد. زمستان مرطوب و خنک همراه با مه غالباً. تابستان های نسبتاً معتدل
است. میانگین دمای سالانه حدود
۵۰ درجه فارنهایت (۱۰
درجه سانتی گراد) است. بروکسل که تقریباً در وسط کشور قرار دارد ، حداقل دمای هوا
در ژانویه دقیقاً زیر
۳۲ درجه فارنهایت (۰
درجه سانتیگراد) و حداکثر میانگین آن در ژوئیه حدود
۷۱ درجه فارنهایت
(
۲۲ درجه سانتیگراد) است.

 

دین

اکثر بلژیکی ها کاتولیک رومی هستند. اما،
تقریباً یک سوم بلژیکی ها بی دین هستند. جمعیت معدودی از پروتستان ها بیشتر در
مناطق شهری در هاینو، به ویژه در منطقه صنعتی موسوم به بوریناژ ، و در بروکسل و
اطراف آن زندگی می کنند. شهر شاربیک  محل
زندگی بسیاری از مهاجران مسلمان است. جمعیت کم یهودی این کشور در بروکسل و آنتورپ
متمرکز شده است
.

 

روند جمعیتی

نرخ رشد سالانه جمعیت در کشور بلژیک بسیار
کم است. به طور کلی نرخ زاد و ولد و مهاجرت فقط اندکی از میزان مرگ و میر و مهاجرت
فراتر است. همچینی نرخ رشد جمعیت که به طور قابل توجهی در فلاندر نسبت به والونیای
قبل از دهه
۱۹۸۰ بالاتر بود ، در پایان قرن بیستم تقریباً معادل
بوده. در طول قرن بیستم مهاجرت قابل توجهی از روستا به شهر وجود داشته است
.

فلاندر و والونی

به طور کلی بلژیک به اندازه بسیاری از کشورهای دیگر دارای هویت ملی مشترک نیست. زیرا به دو منطقه مجزا تقسیم شده است: فلاندر و والونیا. فلاندی ها ساکنان فلاندر هستند و آنها هلندی صحبت می کنند. از طرف دیگر ، والونیا غالباً فرانسوی زبان است. به همین دلیل، هیچ تلویزیون و روزنامه ملی وجود ندارد که بتواند همه را تأمین کند و هر منطقه تقریباً از جمله در زمینه آموزش، خود را حفظ می کند. متوجه خواهید شد که هر کدام از دانشگاه ها را انتخاب کنید، این دانشگاه یا فلاندرسی یا والونی خواهد بود . و اگرچه دوره های زیادی به زبان انگلیسی تدریس می شود، زبان اصلی دیگر همیشه یا هلندی یا فرانسه خواهد بود و به ندرت هر دو!

این بدان معنا نیست که خصومت بین دو طرف وجود دارد، بیشتر اینکه وقتی زبانها بسیار متفاوت و مناطق بسیار متمایز هستند . ادغام کمتری وجود دارد. بروکسل از این نظر که بین دو کشور قرار دارد. با ترکیبی از دو زبان هلندی و فرانسوی و همچنین انگلیسی و بسیاری از زبانهای دیگر متفاوت است، زیرا مرکز دولتی اتحادیه اروپا است.

بلژیک بیشتر به خاطر شکلات‌های خوشمزه، سیب زمینی سرخ کرده و آبجوهای زیادی معروف است. با این حال ، بلژیک چیزی فراتر از چند آبجو تراپیست و برخی از سیب زمینی سرخ کرده ترد است.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی بلژیک

بله. در مدت ۳ روز از ورود خود به بلژیک به اداره شهرداری در محل اقامت خود بروید، مگر اینکه در خانه ای برای اقامت مشروط بر قانون کنترل مسافران (به عنوان مثال هتل) اقامت داشته باشید.

اداره شهرداری به شما اعلامیه ورود می دهد؛ در این سند تاریخی که شما باید قلمرو  شینگن   را ترک کنید، ذکر شده است.

اگر در مرزهای خارجی یکی از کشورهای شینگن، که نه مقصد منفرد شما است و نه مقصد اصلی یا عادی شماست، با ویزایی که از سوی یک کشور شینگن صادر شده است، حضور پیدا کنید  شما مجاز به ورود نخواهید بود و باید به کشور خود برگردید محل اقامت به عنوان مثال شما با ویزای صادر شده از کنسولگری در یکی دیگر از کشورهای شینگن به کشوری دیگر می رسید، در صورتی که هدف از سفر شما دیدن خانواده یا بازدید از بلژیک به عنوان یک جهانگرد است. به طور کلی  یک ایالت  شینگن   می تواند ویزا با اعتبار محدودی را صادر کند. این ویزا فقط برای قلمرو آن کشور معتبر است، مگر اینکه یک یا چند کشور دیگر شینگن موافقت خود را برای گسترش اعتبار سرزمینی آن به قلمرو خود داده باشند.

به عنوان یک قانون کلی، کنسولگری یا سفارت ظرف ۱۵ روز از تاریخ درج شده‌ی مهر روی سند سفر شما تصمیم می گیرند و نشان می دهد که درخواست شما قابل قبول است. با این حال، در صورت نیاز به بررسی دقیق تر درخواست یا اسناد اضافی، این مهلت ممکن است تا ۳۰ روز و حتی به طور استثنایی ۶۰ روز تمدید شود. در این صورت، درخواست شما به دفتر سفارت ارسال می شود که تصمیم نهایی را اتخاذ می کند.

به همین ترتیب توجه داشته باشید که یکی از کشورهای  شینگن  ممکن است قبل از صدور ویزا به یک تبعه از کشورهای ثالث خاص، از سایر کشورهای  شینگن بخواهد که با آن مشورت کنند. به عنوان یک قاعده کلی، کشور عضو مشورت شده ظرف ۷ تا ۱۴ روز پاسخ قطعی می دهد. اگر تابعیت کشوری در این لیست را دارید، مطمئن شوید که درخواست ویزا را به موقع (اما در اولین فرصت ۳ ماه قبل از شروع برنامه ریزی شده سفر خود) ارائه دهید تا از ناامیدی و هزینه های غیر ضروری جلوگیری شود.

به عنوان یک قاعده کلی، شما درخواست ویزای خود را در کشور کنسولگری بلژیک با صلاحیت ارضی برای کشوری که در آن به طور قانونی اقامت دارید، ثبت می کنید. شما خود را به صورت حضوری و در اولین ۳ ماه قبل از شروع برنامه ریزی شده سفر خود نشان می دهید.

اگر مدارک شما در کشوری که به طور عادی در آن اقامت ندارید مرتب باشد، به طور استثنایی، می توانید با کنسولگری بلژیک که صلاحیت آن حوزه را دارد، تماس بگیرید؛ اما باید بتوانید دلیل درخواست خود را در آنجا توضیح دهید. در این صورت، درخواست شما به دفتر مسئولین منتقل می شود، که تصمیم نهایی را می گیرند.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی