ویزای انگلستان

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای انگلستان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

انگلستان با بیش از یک میلیون دانشجوی بین المللی قطب دانشجویان بین المللی و دومین مقصد تحصیلی دانشجویان خارجی است. سالانه هزاران دانشجو از سراسر جهان برای تحصیل به انگلستان می آیند. می توان گفت تحصیل در انگلستان انتخاب شماره یک دانشجویان بین المللی در اروپا و شماره دو در جهان است. آموزش با کیفیت بالا و چشم انداز خوب شغلی چیزی است که آموزش عالی بریتانیا را منحصر بفرد می کند. داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلستان فارغ از ملیت شما، شما را در بازار کار رقابتی تبدیل به گزینه متمایز برای کارفرمایان خواهد کرد.

اگر همیشه آرزوی حضور در یک دانشگاه معتبر را داشته اید، تحصیل در انگلستان همان جایی است که رویای شما را محقق می کند. لندن پایتخت آموزش عالی در جهان است. اما یکی از بهترین حسن های تحصیل در انگلستان این است که می توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. انگلیسی زبان بین المللی علوم، تجارت، سیاست و تقریباً هر چیزی در زندگی روزمره است.

ویزای تحصیلی برای دانشجویان اتحادیه اروپا / EEA و سوئیسی

اگر قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ وارد انگلیس شوید، نیازی به ویزا ندارید.

در صورتی که در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۱ یا بعد از آن وارد انگلیس شوید، ممکن است به ویزا نیاز داشته باشید.

اگر قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ شروع به تحصیل می کنید و می خواهید بعد از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ تحصیل خود را ادامه دهید ، باید قبل از ۳۰ ژوئن ۲۰۲۱ برای طرح تسویه حساب درخواست دهید.

شهروندان نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین ممکن است از همین قوانین بهره مند شوند، اما آنها همیشه باید بررسی کنند که قوانین ویزا در مورد آنها اعمال می شود.

ویزای تحصیلی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA بسته به مدت تحصیل خود باید یا برای ویزای تحصیلات کوتاه مدت یا ویزای عمومی دانشجویی (ویزای دانشجویی درجه ۴) نیز اقدام کنند.

برای فهمیدن اینکه آیا به ویزا در انگلیس نیاز دارید، ساده ترین راه استفاده از ابزار آنلاین در وب سایت دولت انگلیس است .

 

 • ویزای تحصیلات کوتاه مدت(برای ۶ یا ۱۱ ماه) – برای دانشجویانی که قصد دارند یک دوره کوتاه زبان بخوانند یا یک دوره کوتاه تحقیق را به عنوان بخشی از یک برنامه  انجام دهند.
 • ویزای دانشجویی ردیف ۴ (عمومی)– برای دانشجویانی که در یک درجه علمی (دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا) پذیرش گرفته اند. طول تحصیل شما تعیین کننده طول مدت ویزا است.

برای گرفتن این ویزا باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • سن بالای ۱۶ سال
 • توانایی خواندن، نوشتن و درک مطلب به زبان انگلیسی.
 • توانایی تامین هزینه های مالی و تحصیلی خود
 • پذیرش از یک دانشگاه مجاز در انگلستان
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده است.
 • گذرنامه یا مدارک معتبر سفر
 • یک قطعه عکس
 • اثبات اینکه می توانید در طول اقامت خود در انگلستان هزینه های زندگی خود را تأمین کنید.
 • رضایت والدین برای افراد زیر ۱۸ سال
 • نتایج آزمایش سل (برای اتباع کشورهای خاص)
 • اثبات پرداخت هزینه درخواست ویزا: ۳۴۸ GBP
 • هزینه بهداشت و درمان مهاجرت: ۱۵۰ GBP در هر سال تحصیلی
 • سایر الزامات ممکن است بسته به کشور مبدا شما متفاوت باشد.

فوق لیسانس در انگلستان

برای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در انگلستان به طور عمومی به پیش نیاز های زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • انگیزه نامه شخصی یا Personal Statement
 • مدرک کارشناسی
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • دو تا سه ریکامندیش لتر آکادمیک
 • CV تحصیلی
 • پروپوزال تحقیقی
 • مدرک زبان انگلیسی IELTS یا TOFLE برای دانشجویان بین المللی

برای چه تعداد دانشگاه انگلستان می توان اقدام به پذیرش کرد؟

متقاضیان کارشناسی ارشد در انگلستان می توانند برای بیش از یک دوره تحصیلات تکمیلی اقدام کنند. پیشنهاد ما اقدام برای دو تا سه دانشگاه و تمرکز به روی کیفیت اظهارات شخصی است. بدین ترتیب شانس شما برای دریافت پذیرش بالا می رود.

مدت زمان بررسی پرونده پذیرش

پس از ارسال درخواست خود به دانشگاه و بررسی اظهارات شخصی شما، ظرف هشت هفته از تصمیم دانشگاه خود مطلع خواهید شد. این بازه زمانی می تواند بسته به دانشگاه، رشته و تعداد متقاضیان متفاوت باشد. گاهی اوقات شما تمام شرایط ورود را دارا می باشید و بدون شرط به شما پذیرش می دهند. اما بسیاری از اوقات شما را به مصاحبه دعوت می کنند و پس از آن دانشگاه در مورد اینکه آیا  به شما پذیرش دهد تصمیم می گیرد. درصورت عدم پذیرش از دانشگاه درخواست بازخورد کنید و در مورد چگونگی بهبود پرونده خود در آینده مشاوره بخواهید.

دکتری درانگلستان

از آنجا که دکتری انگلستان با سایر مقاطع تحصیلی متفاوت است نیازمند داشتن یک رویکرد روشن و هدفمند می باشد. بنابراین طیف وسیعی از عواملی را که باعث جستجوی شما می شوند را می بایست در نظر بگیرید. عمده فعالیت دانشجویان مقطع PHD به روی تهیه یک تز شایسته به طور معمول با ۶۰،۰۰۰ تا ۹۰،۰۰۰ کلمه است. دانشجویان دکترا همیشه از نظر کیفیت پروژه تحقیقاتی مستقل خود ارزیابی می شوند.

هزینه تحصیل دکتری در انگلستان

هزینه تحصیل در مقطع دکتری معمولاً بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ پوند در سال برای دانشجویان انگلیس و اتحادیه اروپا می باشد. اما دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا هزینه به نسبت بیشتری را می پردازند. با وجود این بسیاری از دانشجویان مقطع دکترا تمام یا بخشی از هزینه های خود را با دریافت بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی پوشش می دهند.

بعضی از دانشجویان حوزه تحقیقاتی خود را به دانشگاه پیشنهاد می دهند و متقاضی تأمین بودجه می شوند. در برخی موارد ممکن است یک سرپرست از قبل بودجه ای را برای یک پروژه در نظر گرفته باشد و آن را مانند یک شغل تبلیغ کند.

پیش نیازهای پذیرش دکتری

مدت زمان دکترا در انگلستان

دوره های تحصیل در مقطع دکترا  تمام وقت به طور معمول سه یا چهار سال به طول می انجامد. این در حالی است که دکترای نیمه وقت شش یا هفت سال طول می کشد. با این وجود مهلت پایان نامه با صلاحدید موسسه می تواند تا چهار سال تمدید شود. در واقع بسیاری از دانشجویانی که در مقطع دکتری سه ساله ثبت نام می کنند پایان نامه خود را چهارساله به پایان می رساند.

مدرک پیش نیاز دکتری در انگلستان

در اکثر موسسات پیش نیاز شرکت در دوره دکترا داشتن مدرک کارشناسی ارشد  با درجه بالا است. اما برخی از دانشگاه ها، دانشجویان دکتری با تجربه حرفه ای قابل توجه اما نمرات پایین تر را می پذیرند.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

نمونه کار

ممکن است از داوطلبان رشته های علوم انسانی  خواسته شود شواهدی از کار خود را به عنوان نمونه کار ارائه دهند. این نمونه کار در عین انتقال شخصیت و خلاقیت شما، نشان دهنده تعهد و علاقه شما به موضوع انتخابی شماست. این نمونه کار طیف وسیعی از بهترین و جدیدترین کارهای شما ماننده مقاله، کتاب و…است که می توانید خلاقیت های خود را در آن بگنجانید.

مصاحبه

مصاحبه فرصتی است برای نشان دادن شور و اشتیاق خود را نسبت به رشته اقدام کننده خود دانشگاه و استاد مورد نظر است. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از مصاحبه، در مورد دانشگاه تحقیق کنید تا با اطمینان توضیح دهید که چرا می خواهید در آنجا تحصیل کنید. برای انجام مصاحبه برنامه ریزی کنید، هوشمندانه لباس بپوشید و وقت شناس باشید. احتمالاً مصاحبه گر در حوزه های زیر از شما سوال بپرسد:

علایق علمی

از جمله موضوع پایان نامه شما و دلیل انتخاب آن، عمده ماژول های درسی مورد علاقه شما و اینکه در کدام یک از ماژول ها عملکرد بهتری داشته اید. به یاد داشته باشید که مصاحبه کننده شما به دنبال علاقه واقعی شما و اینکه چه میزان دوره کارشناسی شما را برای دوره کارشناسی ارشد آماده کرده است.

دانش آکادمیک

ممکن است از شما در مورد یک موضوع آکادمیک خاص در رشته تان سوال شود. برای آمادگی بیشتر بهتر است مروری برای دروس درسی خود داشته باشید.

تجربه

مصاحبه شما ممکن است بیش از موفقیت های تحصیلی شما بیشتر بر روی تجربه های کاری یا داوطلبانه شما تمرکز داشته باشد. آماده باشید تا درباره مهارتهای حرفه ای گذشته خود و اینکه چگونه می توانید این تجارب را به مقاطع کارشناسی ارشد خود بیاورید، بحث کنید.

بودجه

ممکن است از شما در میزان توان شما برای پرداخت هزینه تحصیلی و زندگی سوال شود.

دلایل انتخاب دانشگاه و دوره

به مصاحبه کننده نشان دهید که  چگونه این برنامه و دانشگاه به شما در دستیابی به اهداف شغلی شما کمک خواهد کرد.

 1. نحوه ثبت نام در دانشگاه وکالج انگلستان

کالج های انگلستان

برای دانشجویان بین المللی کالج های آموزشی انتخابی محبوب محسوب می شود. کالج های انگلستان نقش مهمی در آموزش بیشتر برای نوجوانان ۱۶-۱۸ ساله، آموزش حرفه ای و آموزش بزرگسالان انجام می دهند. بیشتر کالج ها موسسات دولتی هستند. اما کالج های خصوصی بسیاری نیز وجود دارند. دوره ها در کالج ها  یک یا دو سال طول می کشد.

شرایط اخذ پذیرش در کالج های انگلستان

اگر تصمیم به تحصیل در انگلستان را گرفته اید اکنون در قسمت سختی قرار دارید. چگونه برای حضور در دانشگاه در انگلستان اقدام می کنید؟ برای اطمینان از اینکه می توانید دقیقاً همان جایی که می خواهید بروید، چه کاری باید انجام دهید؟

زمان بندی کالج های انگلستان

الزامات درخواست کالج های انگلستان تا حد زیادی بین دانشگاه ها و دوره ها متفاوت است در این مرحله زمان بندی نیز مهم است زیرا این واقعیت که تکمیل اسناد مورد نیاز می تواند طول بکشد. در نتیجه ممکن است مهلت پیش رو را از دست بدهید یا دچار نقص مدارک شوید. بنابرای حداقل سه ماه قبل از فراخوان دانشگاه آماده سازی مدرکتان را شروع کنید. به محض دریافت درخواست شما، آنها ایمیل شما را برای تأیید ارسال می کنند. به طور کلی، این روند ممکن است برای چندین هفته طول بکشد.

اثبات توانایی مالی

شما به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA در انگلستان باید از توانایی مالی مناسبی برای پوشش تحصیل و اقامت در انگلستان برخوردار باشید. مقدار پولی که باید در حساب بانکی خود داشته باشید با توجه به شرایط شخصی شما متفاوت است. این مقدار پول با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی از جمله محل دانشگاهی که می خواهید در آن شرکت کنید یا طول دوره شما محاسبه می شود. به عنوان مثال اگر دانشگاه شما در لندن واقع شده است، حداقل باید هر ماه حدود ۱۲۰۰ پوند داشته باشید. به طور کلی، شما باید حداقل ۱۰۰۰ پوند در هر ماه برای هزینه های زندگی در انگلیس داشته باشید .

ویزای تحصیلی

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا و غیر EEA هستید، برای تحصیل در کالج های انگلستان نیاز به ویزای دانشجویی دارید. ویزای دانشجویی در انگلیس با عنوان TIER 4 (عمومی) برچسب گذاری شده است. شما باید همراه با نامه پذیرش دانشگاه به سفارت مراجه کنید که به عنوان تأیید پذیرش برای مطالعات (CAS) شناخته می شود تا واجد شرایط ویزای دانشجویی شوید.

انواع دوره ها در کالج های انگلستان:

فاندیشن بین المللی : این دوره برای دانشجویان بین المللی که دیپلم شان را در کشور خود گرفته اند اما نمرات مورد نیاز برای شروع به مطالعه در یک دانشگاه انگلستان ندارند مناسب است. دانش آموزان در یک برنامه بین المللی به روی موضوعی خاص که شامل زبان  انگلیسی نیز هست مطالعه می کنند.

سطح بین المللی A : بسیاری از کالج ها یک برنامه بین المللی  A-Level ارائه می دهند که در کنار برنامه سنتی A-Level برای دانشجویان انگلیس اجرا می شود. علاوه بر مطالعه تعدادی از موضوعات، یادگیری زبان انگلیسی نیز گنجانده شده است.

HND :  این دوره همانند BTEC Nationals دیپلم عالی ملی دانشجویان برای استخدام یا تحصیل بیشتر در صنایع خاص است. دوره ها دو سال تمام وقت و حداکثر چهار سال نیمه وقت ادامه دارند و به طور کلی معادل دو سال کارشناسی است.

 BTEC : دوره BTEC در کالج ها برای دانشجویانی است که هنوز نمی دانند می خواهد در چه حوزه ای تحصیلات عالی خود را شروع کنند. به طور کلی دو سال طول می کشد.

تعدادی از کالج های برتر انگلستان:

 • Abbey DLD Colleges
 • Athlone Institute of Technology
 • BARBRI International
 • Bath Academy
 • BIMM Institute
 • Brockenhurst College
 • Bromley College
 • Brooke House College
 • Cambridge Regional College
 • Cambridge Seminars College

دانش انگلیسی

معمولاً هنگام درخواست ویزا باید دانش خود را از زبان انگلیسی ثابت کنید، مگر اینکه این کار را در یک درخواست موفقیت آمیز ویزا انجام داده باشید.

سطح انگلیسی

شما باید ثابت کنید که می توانید انگلیسی را حداقل تا سطح B1 در مقیاس مشترک چارچوب مرجع اروپایی زبانها (CEFR) بخوانید، بنویسید، صحبت کنید و درک کنید.

شما می توانید دانش خود را از زبان انگلیسی توسط:

قبولی در آزمون امن زبان انگلیسی (SELT) از یک ارائه دهنده تأیید شده،

داشتن مدرک GCSE ، A ، سطح ملی اسکاتلند سطح ۴ یا ۵ ، اسکاتلندی بالاتر یا پیشرفته بالاتر به انگلیسی داشتن مدرک تحصیلی سطح انگلیسی که به زبان انگلیسی تدریس شده است – اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید ، باید از طریق UK NARIC تأیید کنید که صلاحیت شما معادل مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا PhD انگلیس است.

اگر شما به عنوان پزشک، دندانپزشک، پرستار یا ماما کار می کنید:

اگر قبلاً ارزیابی زبان انگلیسی را پذیرفته اید و توسط نهاد حرفه ای تنظیم شده مربوطه پذیرفته شده است، نیازی به اثبات دانش خود از زبان انگلیسی ندارید.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری انگلستان

ویزای کاری در انگلستان

به عنوان یک مهاجر، ممکن است برای کار در لندن یا یکی دیگر از شهرهای انگلیس نیاز به مجوز داشته باشید. یاد بگیرید چگونه می توانید ویزای کار انگلستان را دریافت کنید تا بتوانید به طور قانونی و موفقیت آمیز کار کنید. حق شما برای کار در انگلیس به محل سفر و همچنین نوع کار شما بستگی دارد. برای اشتغال به کار شما ممکن است به ویزای کار انگلستان و همچنین پیشنهاد کاری نیاز داشته باشید.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

صلاحیت شما برای ویزای کار انگلستان با توجه به امتیازاتی که در سیستم امتیازات انگلستان کسب می کنید تعیین می شود. امتیازات مربوط به موارد زیر در این سیستم تعلق می گیرد:

 • صلاحیت های
 • درآمد مورد انتظار در آینده
 • حمایت
 • مهارتهای زبان انگلیسی
 • بودجه خود تأمین شده
 • انواع ویزای کار انگلستان

ویزای ردیف ۱: استعداد استثنایی

این ویزا برای کسانی است که به عنوان رهبران علوم، علوم انسانی، مهندسی، پزشکی، فناوری دیجیتال و هنر شناخته می شوند. این مورد باید توسط وزارت کشور انگلیس تأیید شود و فقط ۱۰۰۰ مورد از این ویزا ها هر ساله صادر می شود. این اعتبار تا پنج سال اعتبار دارد و می تواند برای پنج سال دیگر تمدید شود.

 

ویزای ردیف ۲: عمومی

ویزای عمومی برای کسانی است که یک کار ماهر (حداقل حقوق سالانه ۲۵۰۰۰ پوند) به آنها پیشنهاد شده است و توسط یک سازمان مجاز و مرتبط با آنها حمایت مالی شده است.

استخدام این اعتبار تا شش سال اعتبار دارد.

 

ویزا ردیف ۲: انتقال درون شرکتی

این ویزا برای کسانی که کارفرمای خارج از کشور آنها را به شرط حمایت مالی به یک شعبه انگلستان پیشنهاد داده است. بسته به موقعیت پیشنهادی ویزا می تواند بین شش ماه تا ۹ سال اعتبار داشته باشد.

 

ویزای ردیف ۲: دین

ویزای افرادی که به آنها کاری در یک حوزه‌ی اعتقادی پیشنهاد شده است، به شرط حمایت مالی. ویزا حداکثر تا سه سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

 

ویزای ردیف ۲: ورزش

این ویزا برای ورزشکاران نخبه یا مربیان واجد شرایط است که توسط هیئت حاکمه ملی ورزش آنها تأیید شده است. ویزا حداکثر تا سه سال اعتبار دارد و می تواند برای سه سال دیگر تمدید شود.

 

ویزای ردیف ۵: کارگر موقت

ویزای افرادی که به عنوان داوطلب خیریه، فرد ورزشی یا کارگر خلاق، کارگر مذهبی، در یک صرافی مجاز از طرف دولت یا به عنوان بخشی از یک توافق نامه بین المللی، با ارائه حمایت مالی، به کار موقت مشغول هستند، تأمین شده است. ویزای کار موقت بسته به هدف بین ۱ تا ۲ سال اعتبار دارد.

 

سطح ۵ ویزا: طرح تحرک جوانان

ویزا برای افراد ۳۰-۳۰ ساله از استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزیلند، هنگ کنگ، کره جنوبی یا تایوان که حداقل ۱۸۹۰ پوند پس انداز دارند. اعتبار ویزا تا دو سال است.

 

کارگران خانگی در ویزای خانگی خصوصی

این ویزا برای کارگران خانگی خصوصی است که حداقل یک سال در منزل کارفرمای خود کار کرده اند. حداکثر شش ماه اعتبار دارد.

 

ویزای نامزدی پولی این ویزایی است که می تواند برای کارهای کوتاه مدت پرداخت شده در انگلیس و بدون حمایت مالی استفاده شود. اعتبار یک ماهه

همچنین ویزاهای کاری خاصی برای اتباع ترکیه و شهروندان کشورهای مشترک المنافع با پدربزرگ و مادربزرگ متولد انگلیس در دسترس است.

تحصیل در انگلستان به عنوان مسیری مناسب جهت مهاجرت تحصیلی می باشد. ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان برای دانشجویان بین المللی یکی از دلایلی است که انگلستان را به مقصد مناسبی برای دانشجویان می کند. مخصوصاً برای کسانی که هدفشان از تحصیل کسب اقامت در انگلستان است اصولاً ویزای کار انگلستان به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که تا ۲ سال پس از پایان تحصیل در انگلستان بمانند تا کار پیدا کنند پس از آن این امکان برای شما وجود دارد که ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

ویزای کاری انگلستان پس از تحصیل  به دانشجویان که از سپتامبر سال ۲۰۲۰  در دانشگاه های انگلستان ثبت نام می کنند  این امکان را می دهد که برای مدت دو سال پس از پایان تحصیلات خود در انگلیس  بمانند به شرطی داشتن حامی مالی. اگرچه پیش از این در سال ۲۰۱۹ سیاستی در مورد دانشجویان سطح بالاتر (رشته های کارشناسی ارشد، دکتری، STEM) ا) عمال  شد اما این سیاست از سال ۲۰۲۰ به دانشجویان در تمام مقاطع گسترش یافته است.

 

 

 

انواع ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان:

 

۱. ویزای کار پس از تحصیل ۲ ساله

ویزای کار پس از تحصیل به دانشجویان بین المللی که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان تحصیل می کنند.  اجازه می دهد تا ۲ سال پس از فارغ التحصیلی بدنبال کار در انگلستان باشند. در این دوره دانش آموزان می توانند در هر سطح مهارتی و بدون نیاز به تحقق شرایط حداقل آستانه حقوق یا کفالت شغلی کارفرمایان کار کنند. این مسیر راهی عالی برای دسترسی دانشجویان بین المللی به بازار کار پرسود انگلیس است.

 

۲. ویزای کار پس از تحصیل ۳ ساله برای فارغ التحصیلان دکتری

دانشجویان دکتری بسیار ماهر در انگلیس اکنون به عنوان بخشی از Global Talent Drive  واجد شرایط تمدید ویزای ۳ ساله کار پس از تحصیل هستند.  بنابراین بازار کار انگلیس را برای متخصصان دکترا جذاب تر می کند.

 

اگر قرار باشد در انگلیس برای انجام کار تحت پوشش قانون یا معاهده بین المللی قرارداد ببندید، می توانید برای موقت کارگر – ویزای کار بین المللی توافق نامه (T5) اقدام کنید به عنوان مثال اگر:

 • کار برای یک دولت خارجی را انتخاب کرده اید.
 • کار به عنوان یک خادم خصوصی در یک خانه دیپلماتیک را انتخاب کرده اید.
 • ارائه خدمات تحت قرارداد به عنوان یک تامین کننده خدمات قراردادی یا یک متخصص مستقل را انجام می‌دهید.

این ویزا جایگزین ویزای Tier 5 (موقت کارگر – توافق نامه بین المللی) شده است.

 • اگر شما یا خانواده خود اهل اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین هستید
 • اگر شما یا عضو خانواده نزدیک شما قبل از ۱ ژانویه ۲۰۲۱ در انگلستان زندگی خود را شروع کرده اید، ممکن است بتوانید به طرح رایگان حل و فصل اتحادیه اروپا مراجعه کنید.

 

در غیر این صورت برای کار در انگلیس به ویزا نیاز دارید.

شهروندان ایرلندی نیازی به درخواست ویزا یا طرح حل و فصل اتحادیه اروپا ندارند.

 

حمایت

قبل از اینکه بخواهید برای ورود به انگلستان اقدام کنید، باید حمایت مالی شوید (از کارفرمای مجاز گواهی حمایت مالی داشته باشید).

کارهایی که در انگلیس انجام می دهید باید مربوط به کارهای سازمان حامی مالی شما باشد.

هزینه درخواست

هزینه درخواست برای هر شخص متقاضی ۲۴۴ پوند است.

این که شما از داخل یا خارج از انگلستان درخواست می کنید، هزینه یکسان است.

هزینه اضافی بهداشت و درمان

همچنین شما باید به عنوان بخشی از درخواست خود ، هزینه اضافی مراقبت های بهداشتی را پرداخت کنید. بررسی کنید که چه مقدار باید قبل از درخواست پرداخت کنید.

اگر متقاضی تمدید یا تغییر در انگلستان هستید

برای گرفتن اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس) باید ۱۹.۲۰ پوند بپردازید.

در مورد برنامه خود سریعتر تصمیم بگیرید

اگر متقاضی تمدید یا تغییر در انگلستان هستید، می توانید ۵۰۰ extra اضافی برای خدمات اولویت پرداخت کنید تا ظرف ۵ روز کاری تصمیم بگیرید.

برای تصمیم گیری می توانید ۸۰۰ پوند اضافی برای خدمات فوق العاده اولویت پرداخت کنید. هنگامی که نامه تصمیم خود را دریافت کردید ، اجازه اقامت بیومتریک شما حداکثر ۱۰ روز کاری طول می کشد.

چه موقع می توانید وارد شوید و خارج شوید؟

شما می توانید ۱۴ روز قبل از تاریخ شروع در گواهی حمایت مالی خود وارد انگلستان شوید.

اگر کار شما زودتر تمام شود ممکن است از شما خواسته شود ظرف ۶۰ روز انگلیس را ترک کنید. اگر ویزای شما کمتر از ۶۰ روز باقی مانده باشد ، بعید است مجبور شوید که آنجا را ترک کنید.

کارهایی که می توانید و نمی توانید انجام دهید:

شما می توانید :

 

 • تحصیل – برای بعضی از دوره ها به گواهینامه تصویب فناوری علمی نیاز دارید.
 • در شغل توصیف شده در گواهی حمایت مالی برای اسپانسر خود کار کنید.
 • انجام کار دوم در لیست مشاغل کمبود کارگر ماهر یا یکی از بخش های اصلی شغل خود تا ۲۰ ساعت در هفته (مگر اینکه خدمتکار خصوصی، تأمین کننده خدمات قراردادی یا حرفه ای مستقل باشید.)
 • تحصیل، به شرطی که در شغل مورد حمایت شما تداخل نکند.
 • سفر به خارج از کشور و بازگشت به انگلستان.
 • اگر شریک زندگی و فرزندان خود را به عنوان “وابسته” خود بیاورید.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری کانادا

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و در انگلیس با ویزای دانشجویی درجه ۴ تحصیل می کنید، در بیشتر مشاغل مجاز به کار در انگلستان تحت ویزای دانشجویی هستید. مشاغل خاصی مانند مشاغل ورزشی حرفه ای یا مربیگری وجود دارد که نمی توانید آنها را انجام دهید.

 

دانش آموزان زیر ۱۸ سال که در ویزای دانشجویی درجه ۴ (کودک) در یک مدرسه خصوصی مستقل تحصیل می کنند ممکن است در طول مدت ترم ۱۰ ساعت در هفته و در طول تعطیلات به صورت تمام وقت کار کنند. آنها همچنین ممکن است محل کار خود را بگیرند.

 

کسانی که دوره های کوتاه مدت را با ویزای کوتاه مدت تحصیل می خوانند مجاز به کار نیستند.

هزینه ویزای کار به نوع ویزا و مدت اقامت شما بستگی دارد. ویزای Tier 2 (عمومی) با اعتبار ۳ سال در حال حاضر ۵۷۵ پوند هزینه دارد.

شما می توانید هزینه ویزای کار انگلستان خود را در وب سایت UK Visas and” “Immigration  بررسی کنید.

در حال حاضر هیچ ویزای کاری انگلستان برای مشاغل کم مهارت در انگلیس برای اتباع غیر اتحادیه اروپا موجود نیست زیرا این موقعیت ها توسط اتباع انگلیس و اتحادیه اروپا پر می شود. در صورت بروز کمبود نیروی کار، این ممکن است در نتیجه Brexit تغییر کند. هنگامی که سیستم مبتنی بر امتیاز در سال ۲۰۰۸ آغاز شد، برنامه هایی برای صدور ویزای کار Tier 3 انگلیس برای کار با مهارت کم وجود داشت، اما این امر هرگز عملی نشده است.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

انواع ویزای تجاری

آیا می توانم در انگلیس به عنوان یک فرد مستقل یا آزاد کار کنم؟

انواع زیر ویزای کار انگلستان برای کسانی که می خواهند در یک ظرفیت آزاد یا خود اشتغالی کار کنند در دسترس است:

ویزای ردیف ۱ (کارآفرین)

ویزا برای کسانی که می خواهند در انگلستان تاسیس یا اداره مشاغل کنند و حداقل به ۵۰،۰۰۰ پوند از صندوق های سرمایه گذاری دسترسی دارند. اعتبار ویزا سه سال است و تا سه سال دیگر نیز قابل تمدید است.

 ویزای ردیف ۱ (کارآفرین فارغ التحصیل)

ویزا برای فارغ التحصیلان دارای ایده های تجاری که توسط وزارت تجارت بین الملل انگلستان یا یک موسسه آموزش عالی واجد شرایط انگلستان تأیید شده است. اعتبار ویزا یک سال است و می تواند برای یک سال دیگر تمدید شود.

 سرمایه گذاری

ویزای ردیف ۱ (سرمایه گذار)

ویزا برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون پوند در انگلیس هستند. اعتبار ویزا سه سال است و برای دو سال دیگر قابل تمدید است.

ویزای کار جهت آموزش و کار داوطلبانه

اگر برای اهداف آموزش یا داوطلب شدن از کشوری غیر از اتحادیه اروپا به انگلستان می روید، می توانید تحت ویزای  Tier 5 (موقت) برای داوطلبانه خیریه و برنامه های آموزشی خاص که توافق بین المللی دارند درخواست دهید. همچنین می توانید تحت ویزای تحصیلات کوتاه مدت که به مدت شش ماه معتبر است یا ویزای نامزدی با پرداخت مجاز مجاز که به مدت یک ماه اعتبار دار ، برای اهداف آموزشی وارد انگلستان شوید.

 

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

شایستگی

شما باید توسط یک نهاد مجاز تأیید شوید. مانند:

 • یک موسسه آموزش عالی انگلستان
 • یک سازمان تجاری با سابقه حمایت از کارآفرینان انگلستان

شما باید بتوانید نشان دهید ایده تجاری شما:

 • یک ایده جدید – شما نمی توانید در شغلی که از قبل تجارت می کند شرکت کنید.
 • نوآورانه – شما باید یک ایده تجاری اصلی داشته باشید که با هر چیز دیگری در بازار متفاوت باشد.
 • پتانسیل رشد داشته باشد.

اگر واجد شرایط ویزای راه اندازی نیستید.

برای کار در انگلیس ممکن است واجد شرایط نوع دیگری از ویزا باشید.

چه مدت می توانید بمانید؟

می توانید ۲ سال بمانید:

یا با ویزای استارت آپ به انگلستان بیایید.

یا وقتی در انگلیس هستید از ویزای دیگری به این ویزا بروید.

اگر می خواهید مدت بیشتری در انگلستان اقامت داشته باشید؛ نمی توانید برای تمدید این ویزا اقدام کنید.

اگر هنگام اشتغال در ویزای راه اندازی مشاغل خود را راه اندازی کنید، ممکن است بتوانید به ویزای “Innovator” دست یابید:

هیئت تأیید کننده شما آن را ارزیابی و موافقت کند.

اگر تأییدیه توسط نهاد مورد نظر پس گرفته شود، ویزای شما ممکن است کوتاه شود. اگر می خواهید مدت بیشتری بمانید، باید قبل از انقضا ویزای فعلی خود، مجدداً با تأیید جدید درخواست دهید.

فقط اگر ویزای جدیدی با تأیید جدید به شما اعطا شود، فقط می توانید ۲ سال بمانید.

کارهایی که می توانید و نمی توانید با ویزای کارآفرینی انجام دهید:

می توانید:

 

 1. در صورت واجد شرایط بودن، شریک زندگی و فرزندان خود را به عنوان “وابسته” خود بیاورید.
 2. در یک شغل دیگر کار کنید، همزمان برای شغل خود کار کنید.
 3. سفر به خارج از کشور و بازگشت به انگلستان داشته باشید.
 4. همچنین می توانید از برخی دیگر از دسته های ویزا به این ویزا بروید.

شما نمی توانید:

 • برای مزایای بیشتر (بودجه عمومی) یا حقوق بازنشستگی دولتی اقدام کنید.
 • به عنوان یک ورزشکار حرفه ای، به عنوان مثال یک مربی ورزشی کار کنید.
 • با این ویزا در انگلیس اقامت بگیرید.

هنگام درخواست، باید موارد زیر را ارائه دهید:

گذرنامه فعلی یا سایر شناسه های معتبر سفر.
نتیجه منفی آزمایش سل (اگر از کشوری هستید که باید در این آزمایش شرکت کنید).
گواهی سو پیشینه از هر کشوری که طی ۱۰ سال گذشته به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر در آن اقامت داشته اید.
برای ویزای خود به یک صفحه خالی در گذرنامه خود نیاز دارید.

شما باید برای اسنادی که به زبان انگلیسی یا ولزی نیستند، ترجمه معتبر ارائه دهید.

مدارک وجوه سرمایه گذاری؛ 
شما باید شواهدی ارائه دهید که نشان دهد شما بودجه سرمایه گذاری مورد نیاز را دارید.


اگر از پول خود برای سرمایه گذاری استفاده می کنید، باید بتوانید نشان دهید:

چقدر پول دارید و کجا نگهداری می شود.
اگر کمتر از ۲ سال است که صاحب پول شده‌اید، باید مشخص کنید پول از کجا آمده است. (به عنوان مثال آن را از یکی از اقوام خود به ارث برده اید.)
ثابت کنید که پول می تواند به انگلستان منتقل شود و به سرمایه تبدیل شود (اگر قبلاً در انگلیس نبوده‌اید.)

همچنین، شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

گواهی ازدواج یا مشارکت مدنی، یا در مورد روابط مجردی یا همجنسگرایانه، اثبات اینکه شما در یک رابطه طولانی مدت هستید (حداقل ۲ سال)
بیانیه ای از طرف شریک زندگی خود، مبنی بر اینکه آنها به شما این  امکان را می دهند که بودجه را در انگلیس کنترل کنید.
نامه ای از مشاور حقوقی مبنی بر معتبر بودن اعلامیه لیست اسنادی را که می توانید ارائه دهید.

گواهی داشتن حساب بانکی در انگلستان
شما باید یک نامه برای اثبات داشتن حساب در یک بانک تحت نظارت بریتانیا ارائه دهید تا از آن برای صندوق های سرمایه گذاری خود استفاده کنید. این نامه باید:

توسط یک مقام مجاز صادر شده باشد.
در مدت ۳ ماه از زمان درخواست خود صادر شود.
در کاغذ رسمی بانک باشد.
نام و شماره حساب خود را در آن ذکر کنید.
تأیید کنید که برای سرمایه گذاری ۲،۰۰۰،۰۰۰ £ یک حساب در بانک باز کرده اید.
بررسی های انجام شده برای پولشویی باید انجام شده باشد.
بسته به شرایط شما ممکن است نیاز به ارائه مدارک اضافی نیز داشته باشید.

شما باید قبل از انقضا ویزای فعلی خود اقدام کنید. 

در انگلیس حداقل ۱،۰۰۰،۰۰۰ پوند تحت کنترل خود داشته باشید.
حداقل ۷۵۰،۰۰۰ پوند (یا ۷۵٪) از آن را در اوراق قرضه دولتی انگلستان، سرمایه سهام یا سرمایه وام در شرکتهای فعال انگلستان سرمایه گذاری کرده باشید.
این مبلغ را ظرف ۳ ماه از “تاریخ شروع سرمایه گذار” خود سرمایه گذاری کنید.
بودجه تحت کنترل شما در انگلستان
این مبلغ باید شامل ۷۵۰،۰۰۰ پوند (یا بیشتر) سرمایه گذاری و ۲۵۰،۰۰۰ پوند (یا مانده مورد نیاز) باشد تا حداقل به ۱،۰۰۰،۰۰۰ پوند برسد.

هزینه ها
شما باید برای تمدید این ویزا ۱،۶۲۳ پوند برای تمدید این ویزا
هزینه کنید. مراقبت های بهداشتی – بررسی کنید که چه مقدار باید پرداخت کنید.
۱۹.۲۰ پوند برای گرفتن اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس)
اگر می خواهید سریعتر از ۸ هفته استاندارد جواب بگیرید، می توانید ۵۰۰ پوند اضافی برای خدمات اولویت پرداخت کنید تا ظرف ۵ روز به نتیجه برسید.

ارائه اطلاعات بیومتریک و اسناد پشتیبان:
هنگام مراجعه، از شما خواسته می شود تا در یک مرکز خدمات ویزا و خدمات شهروندی انگلستان (UKVCAS) وقت بگیرید تا اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس) خود را ارائه دهید.

همچنین باید اسناد پشتیبانی خود را ارائه دهید. شما می توانید:

آنها را در سرویس آنلاین بارگذاری کنید.
آنها را در قرار ملاقات UKVCAS خود اسکن کنید.
تا زمان تصمیم گیری، نباید به خارج از انگلیس، ایرلند، جزایر  سفر کنید. اگر این کار را انجام دهید، درخواست شما پس گرفته می شود.

چقدر طول میکشد؟
در صورت استفاده از سرویس استاندارد، ظرف ۸ هفته از تاریخ درخواست خود باید منتظر جواب باشید.
در صورت استفاده از خدمات اولویت در مدت ۵ روز کاری از قرار ملاقات UKVCAS خود
هنگامی که نامه تصمیم خود را دریافت کردید ، اجازه اقامت بیومتریک شما حداکثر ۱۰ روز کاری طول می کشد.

اگر برنامه شما پیچیده باشد و مدت زمان بیشتری طول بکشد با شما تماس گرفته می شود، به عنوان مثال:

مدارک پشتیبانی شما باید تأیید شود.
شما نیاز به شرکت در یک مصاحبه، در مورد شرایط شخصیتان دارید؛ به عنوان مثال اگر محکومیت کیفری دارید.
پس از اقدام شما می توانید تا زمان تصمیم گیری در انگلیس اقامت داشته باشید، به شرطی که قبل از انقضا آخرین ویزا اقدام کنید.

اگر خارج از انگلستان هستید،  برای تمدید ویزای Tier 1 (سرمایه گذار) باید بصورت آنلاین اقدام کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذار UK شما را قادر می سازد فقط در قلمرو انگلستان زندگی، کار، تحصیل و راه اندازی کسب و کار کنید. برای عبور از مرز شینگن، باید از گذرنامه کشور مبدا خود استفاده کنید. شما به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا باید ویزای شینگن را دریافت کنید.

متاسفانه نخواهد شد طبق این قانون، خرید ملک یا سپرده گذاری در بانک های انگلستان شرایط دریافت ویزای Tier 1 Investor را ندارند.

با این حال، اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری در املاک هستید، توصیه می کنیم با برنامه شهروندی قبرس توسط برنامه سرمایه گذاری آشنا شوید. اعضای برنامه می توانند با سرمایه گذاری در املاک قبرس، گذرنامه دوم را دریافت کرده و با گذرنامه قبرس به انگلستان نقل مکان کنند. علاوه بر این، شما می توانید برای اقامت دائم انگلیس (در مدت پنج سال) و تابعیت (در شش سال) درخواست دهید.

با عبور از این مراحل می‌توانید تابعیت بگیرید:

 1. ویزای Tier 1 Investor بگیرید.
 2. ویزای سرمایه گذار را در مدت سه سال تمدید کنید.
 3. در مدت پنج سال اقامت دائم انگلستان را بدست آورید.
 4. در سال ششم شهروند انگلستان شوید.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی انگلستان

گردشگری در انگلستان

گردشگری نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد. جاذبه های این کشور طیف گسترده ای از علایق از معماری غنی باستان شناسی، هنر و فرهنگ گرفته تا باغبانی و چشم انداز های دیدنی را شامل می شود. تعداد زیادی از مسافران داخلی در انگلستان نقاط ساحلی مانند بلکپول، بورنموث و گریت یارموث را برای گردشگری انتخاب می کنند. همچنین شهرستان های جنوب غربی با خط ساحلی گسترده تعداد زیادی گردشگر را نیز به خود جذب می کند. ماهیت فصلی بسیاری از مشاغل گردشگی متوسط درآمد در جنوب غربی این کشور را پایین نگه داشته است. سالانه میلیون ها گردشگر از جاذبه های لندن مانند موزه بریتانیا، گالری ملی و برج لندن دیدن می کنند.

 • شما می توانید به عنوان یک بازدید کننده معمولی به صورت کوتاه مدت به انگلستان بروید، مانند گردشگری، به عنوان مثال در تعطیلات یا دیدن خانواده و دوستان خود و ..

 

الزامات اخذ ویزای توریستی انگلستان

اگر به ویزا نیاز دارید، قبل از ورود به انگلستان باید:
بصورت آنلاین اقدام کنید
.

به عنوان بخشی از درخواست خود، برای اثبات هویت و ارائه
اسناد خود باید در مرکز درخواست ویزا وقت بگیرید
.

وقت خود را برای حضور در وقت خود بگذارید، زیرا مرکز
درخواست ویزا می تواند در کشور دیگری باشد
.

مرکز درخواست ویزا ممکن است پاسپورت و مدارک شما را هنگام پردازش درخواست شما نگه دارد.

اولین اقدام شما ۳ ماه قبل از سفر است.

گرفتن تصمیم

هنگامی که درخواست آنلاین کردید، هویت خود را اثبات کرد و اسناد خود را ارائه دادید، معمولاً ظرف ۳ هفته درباره ویزای خود تصمیم می گیرید.

در صورت نیاز به بازدید منظم از انگلیس

در صورت نیاز به بازدید منظم از انگلیس در مدت زمان طولانی تر، می توانید برای ویزای استاندارد ویزیتور طولانی مدت که ۲، ۵ یا ۱۰ سال طول می کشد اقدام کنید. در هر بار بازدید می توانید حداکثر ۶ ماه اقامت داشته باشید.

اگر هنگام مراجعه کمتر از ۱۸ سال داشته باشید، ویزای استاندارد ویزیتور استاندارد شما حداکثر تا ۶ ماه پس از ۱۸ سالگی معتبر خواهد بود. نمی توانید هزینه ای را پس بگیرید.

مدت اعتبار ویزای توریسی انگلستان

شما معمولاً می توانید تا ۶ ماه در انگلیس اقامت داشته باشید (هزینه ۹۵ پوند).

در شرایطی می­توانید مدت بیشتری بمانید که:شما برای درمان پزشکی خصوصی به انگلیس بروید. حداکثر ۱۱ ماه (هزینه ۱۹۰ پوند)

 • شما یک دانشجو هستید و شرایط لازم را دارید.
 • شما، همسر یا همسرتان و فرزندانتان ممکن است بتوانید تا ۱۲ ماه اقامت داشته باشید (۱۹۰ پوند هزینه)
 •  

بیومتریک

درخواست مجوز اقامت بیومتریک

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا که می خواهند بیش از شش ماه در انگلستان بمانند، باید برای اجازه اقامت بیومتریک انگلیس (BRP) اقدام کنند. (BRP) برای مدت اقامت شما در انگلیس حداکثر تا ۱۰ سال معتبر است.

می توانید برای دریافت اجازه اقامت بیومتریک انگلستان از داخل انگلستان در اداره پست یا مرکز خدمات حق بیمه ویزا اقدام کنید. در خارج از انگلیس، به یک مرکز درخواست ویزای انگلیس بروید. لیستی از مراکز خدمات حق بیمه ویزا در انگلیس در اینجا موجود است.

ساکنان می توانند پس از ۵ سال زندگی در انگلستان، برای اجازه اقامت دائم یا تابعیت کامل انگلستان اقدام کنند.

اگر بیش از ۶ ماه در انگلیس اقامت دارید، هنگام ورود باید مجوز اقامت بیومتریک خود را جمع آوری کنید. بسته به اینکه از کجا آمده اید، ممکن است مجبور شوید که به عنوان بخشی از برنامه آزمایش سل نیز انجام دهید.

کمتر کسیه که علاقه ­مند به بازدید از کاخ باکینگهام، محل زندگی مسن‌ترین و معروف­ترین ملکه دنیا یعنی الیزابت نباشه! دانشگاه­های معروف و پرسابقه آکسفورد و کمبریج همون جاهایی هستند که آرزوی هرکسی برای تحصیل یا دست­کم دیدار از اون­ها می تونه باشه.

حتماً میدونید که قلمرو بریتانیا که شامل ۱۰۰ جزیره کوچک و بزرگه و انگلستان تنها یکی از اوناست. 

انگلستان کجاست؟

کشور انگلستان نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر است. لندن پایتخت این کشور به عنوان مرکز مالی اروپا شناخته می شود. زندگی در انگلستان به ویژه شهر لندن گران است. این امتیاز نشان می دهد که مسکن، خوراک، پوشاک… در لندن دو برابر متوسط جهانی است.

آب و هوا

شرایط آب و هوا در انگلستان مانند سایر مناطق دریایی معتدل و متوسط است. انگلیس به عنوان کشوری مرطوب شناخته می شود و در شمال غربی و جنوب غربی آن کاملا صادق است. تغییر وضعیت هوا نه تنها از فصلی به فصلی بلکه از ساعتی به ساعتی دیگر می تواند متفاوت باشد.

اقتصاد

حدود یک پنجم کارگران در انگلستان در بخش تولید مشغول به کار هستند. صنایع عمده مستقر در شهرستانهای شمالی در زمینه تولید و فرآوری مواد غذایی، تولید مواد شیمیایی، منسوجات، رایانه، اتومبیل، هواپیما، پوشاک، شیشه و محصولات کاغذی فعال هستند. صنایع پیشرو در جنوب شرقی انگلیس دارو، کامپیوتر، میکرو الکترونیک، قطعات هواپیما و اتومبیل هستند.

خدمات

فعالیتهای خدماتی بیش از دو سوم اشتغال انگلستان را تشکیل می دهد. شهرهای کمبریج، ایپسویچ و نورویچ از جمله مراکز مهم خدمات و فناوری پیشرفته در انگلستان محسوب می شوند.

 1. ما همه انگلیسی نیستیم!

چیزی که به نظر می رسد در ترجمه به ویژه در کشورهای دیگر گم شده این فرض است که همه ما انگلیسی ­ها انگلیسی هستیم. مسلماً انگلیس بزرگترین کشور بریتانیا است اما. ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز که به کشور خود و میراث بسیار متمایز افتخار می کنند. ملکه فقط ملکه انگلیس نیست. او ملکه انگلیس، اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی است!

 1. شبکه قطار بسیار گسترده است.

(تقریباً می توانید تقریباً به همه نقاط انگلستان قطار برسانید) اما همه ما عاشق یک غر زدن در مورد یکی دو دقیقه تاخیر هستیم. اگر تا به حال ساعت شلوغی روز دوشنبه صبح را تجربه کرده اید که درون کالسکه ای مانند ساردین در یک قوطی فشرده شده اید، از درد قطارهای تأخیری و لغو شده مطلع خواهید شد. انتظار بدترین را داشته باشید و فقط می توانید از سفر خود غافلگیر شوید.

 1. ما در مورد آب و هوا ناله می کنیم!

صحبت از ناله، بیایید جعبه “Pandora’s” را باز کنیم که هوا در انگلیس است! کاملاً غیرقابل پیش بینی و مایل به خرابکاری در هر پیک نیک یکشنبه در پارک، آب و هوای انگلستان ذهنیت و اراده خود را دارد که باعث می شود آن را تقریباً هر کجا که در انگلیس هستید به عنوان یک آغازگر مکالمه درگیر کنید. (ما وقتی آفتاب هستیم تعجب می کنیم، وقتی باران می باردیم تعجب می کنیم ، وقتی برف می بارد تعجب می کنیم.)

 

 1. تفاوت زیادی بین انگلیس، بریتانیا و جزایر آن وجود دارد

برای سهولت کار، انگلستان (بریتانیا و ایرلند شمالی) در واقع کشوری است که در آن زندگی می کنیم. این کشور از چهار کشور کوچکتر تشکیل شده است. انگلیس، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز. سه کشور انگلیس، اسکاتلند و ولز در جزیره جغرافیایی واقع شده اند که انگلیس است (به یاد داشته باشید جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی هر دو در جزیره دیگری هستند). به طور کلی دو جزیره، همراه با بیش از ۶۰۰۰ جزیره بسیار کوچکتر ، جزایری را تشکیل می دهند که از آن به عنوان بریتانیای کبیر یاد می شود.

 

 1. ما برخی سنت های حماسی را امتحان کرده ایم!

من به شما در مورد پنیر هشدار دادم، درست است؟ بریتانیایی ها دلیلی برای جمع شدن را دوست دارند! چه آتش بازی در شب آتش، خوردن پنیر یا غواصی. در بازدید بعدی خود یکی امتحان کنید!

 

 1. ما به بسیاری از زبانها صحبت می کنیم!

انگلیسی زبان بسیار بزرگی و رایجی است؛ اما زبان های بومی آنقدر زیاد است که ما انگلیسی ها نیز نمی توانیم صحبت کنیم، از جمله: ولزی، گالیسی، اسکاتلندی، اولستر اسکاتلندی، گالیکی ایرلندی و کورنیش.

 1. ما تعداد زیادی از میراث جهانی یونسکو را داریم.

ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم که تعداد زیادی از میراث جهانی یونسکو مشهور در جهان را داریم. استون هنج، باغ های کیو و شهر حمام درست در محدوده ما است

 1. صف آرایی صحیح در انگلستان، یک هنر ماهرانه است .

حتی اگر هیچ خطی وجود نداشته باشد. این توسط همه مشاهده می شود و به نظر می رسد که همیشه با یک جذابیت منظم کار می کند … تا زمانی که یک نفر را پیدا کنید که سعی کند فشار بیاورد! اساساً، وقتی در انگلستان هستید، صف هایی که خط وجود دارد (خطی که حداقل ۲ نفر باشد) که احترام به قانون رعایت صف اجباری است.

 1. انواع مختلفی از کیک وجود دارد!

چیز مورد علاقه من در مورد انگلیس و شکم احتمالاً در مورد کیک است! چه کسی کیک را دوست ندارد؟ (قبل از جواب دادن خیلی فکر کنید، بخاطر داشته باشید اگر اصلاً چیزی بخواهید بخورید، می توانید از یک روش جدید یا کیک دیگر کیک درست کنید .(

از ریزه کاری ها (که من با عنوان “کیک مرطوب” توسط آمریکایی ها مطلع شده ام) تا اسفنج ویکتوریا، کیک های ولزی، کاستارد اسلیس به اندازه کافی خوب است که ما بخواهیم برای روزهــــــــــــا آن را بخوریم! شیرینی­های خارجی ممکن است پیچیده به نظر رسند، مثلاً ماکارون های فرانسوی، اما من هر روز ترجیح می دهم یک کیک دلچسب انگلیسی داشته باشم.

 1. تعداد زیادی پایتخت برای بازدید وجود دارد!

محله لندن کامدن: از کجا بخریم، بخوریم و مهمانی بگیریم.

همانطور که اشاره کردم، انگلستان بیش از یک کشور دارد، به این معنی که ما بیش از یک پایتخت داریم! بله لندن باورنکردنی است (و سایر شهرهای شگفت انگیز نزدیک آن) و گرچه ما آن را خیلی دوست داریم، اما واقعاً در شهرهای دیگر چیزهای بیشتری برای کشف وجود دارد مانند: ادینبورگ، کاردیف یا بلفاست.

ادینبورگ یکی از شهرهای اروپایی مورد علاقه من است و هنگام اسکاتلند ارزش بازدید را دارد. اطمینان حاصل کنید که این میله های باورنکردنی در شهر را بررسی کنید، در حالی که در طول اقامت خود برخی از تجربه ها و جاذبه های رایگان را نیز برنامه ریزی کرده اید.

اگر قصد سفر طولانی تری دارید، هنگام بازدید از شهر، حتماً این مکان های برتر را در آن قرار دهید.

ایرلند شمالی بخشی از انگلستان است، اگرچه در جزیره ای دیگر است که از جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی تشکیل شده است. در حدود ۱ ساعت پرواز از لندن، بلفاست به راحتی قابل دسترسی است، مکان های بسیار جالب و غذای زیادی که باید در آنها غواصی کنید! البته “Giant’s Causeway” را فراموش نکنید!

 1. شما باید یک رست یکشنبه را امتحان کنید

نگاه کنید، هر چقدر یک کباب یکشنبه را توصیف کنم، احتمالاً کم است! اما به من اعتماد کن، فوق­ العاده است! به یک بار محلی بروید و یکی از معروف ترین غذاهای انگلستان، یک نوع غذای یکشنبه (Roast Sunday) را بگیرید.

کباب متشکل از گوشت بره، گوشت گاو یا گوشت خوک (بله، اگر اصرار کنید می توانید مرغ نیز داشته باشید)، مقدار زیادی سبزیجات فصلی و بو داده، یک پودینگ غول پیکر یورکشایر و چغندرهای گوشت گاو – این وعده غذایی یکی از وعده های غذایی خانگی مورد علاقه من است. شما باید یکی را امتحان کنید.

 1. ما قلعه های زیادی داریم

ما در انگلستان تعداد زیادی قلعه داریم که قدمت آنها به هزاران سال قبل بر می گردد! با دیدن بسیاری از موارد، انتخاب برخی از بهترینها برای سفر در سفر به انگلیس دشوار است اما انتخاب شما باید!

 1. بیشتر ما هرگز ملکه را ملاقات نکرده ایم

می دانم، آرزو می کنیم کاش ما هم دیده بودیم، اما بیشتر ما بریتانیایی ها هرگز با ملکه ملاقات نکرده بودیم (اگرچه برخی از ما ممکن است در زمان بازدید از تابستان در خانه او مزاحم باشیم). اگر آنقدر خوش شانس نیستید که با ملکه ملاقات کنید، حداقل بدانید که در ماه های تابستان هنوز می توانید در خانه او ، کاخ باکینگهام گشت بزنید. بلیت­ها را می توانید بصورت آنلاین رزرو کنید .

 1. لهجه ها بسیار متفاوت هستند.

Geordie “، Cockney ، Mancunian   “Liverpudlian و گلاسوکی ، به ذکر چند مورد ساده! کشور متنوع ما دارای دامنه وسیع و گسترده ای از لهجه ها است که به نظر می رسد با فاصله چند مایل از یکدیگر تغییر می کند.

۲ ساعت با قطار از بریستول به لیورپول سفر کنید و لهجه کاملاً متفاوتی خواهید شنید – حتی ادینبورگ به گلاسگو (فقط ۴۵ دقیقه سواری با قطار) دو لهجه کاملا متفاوت اسکاتلندی را به نمایش می گذارد.

کل انگلستان طیف وسیعی از لهجه ها را دارد که “Alright guvner” بسیار کمتر است و بیشتر مربوط به منطقه محلی است.

 1. چتر بردارید

بله، هوای انگلستان یک کابوس غیر قابل پیش بینی مانند موارد ذکر شده است! همیشه چمدان را ببندید. به هر حال، یک دلیل وجود دارد که مری پاپینز همیشه یکی را با خود حمل می کند.

 1. مناظر روستایی ما خیره کننده است

نحوه برنامه ریزی برای تعطیلات آخر هفته ایده آل درThe Beautifully Cotswolds، انگلستان. انگلیس خوشبختانه دارای بسیاری از مناظر طبیعی است که ارزش بازدید از آنها را در انگلیس دارد.

از صخره های سفید دوور تا هفتم از تپه های نوردی Cotswolds، یک مجموعه کامل از مناظر طبیعی زیبا وجود دارد که شما را ترک می کند تا از شهرها خارج شوید.

 1. ما هنرمندان بزرگی داریم

گمان نکنید که تمام هنرهای انگلستان فقط در محدوده گالری ملی یا تیت مدرن است – تقریباً در هر شهر و شهر در سرتاسر کشور مجموعه ای از موزه ها، گالری ها و نمایشگاه های زیبا وجود دارد.

گوتیک بریستول، دوربین های قدیمی، دایناسورها و ترول ها!

اگر نمایشگاه های هنری به طور رسمی در برنامه شما نیستند، از شهری مانند بریستول دیدن کنید، جایی که می توانید بسیاری از کارهای معروف بنکسی را که هنوز در اطراف دیوارهای شهر پراکنده شده اند، مشاهده کنید!

هزینه ویزای استاندارد Visitor 95 پوند است.

هزینه ویزای استاندارد ویزیتور طولانی مدت به مدت آن بستگی دارد:

 

 • ۲ سال – ۳۶۱ پوند
 • ۵ سال – ۶۵۵ پوند
 • ۱۰ سال – ۸۲۲ پوند

تمدید اقامت خود به عنوان یک بازدید کننده

شما نمی توانید از طریق ویزای استاندارد توریستی، برای دریافت  نوع دیگری از ویزا اقدام کنید.

فقط به دلایل خاص می توانید اقامت خود را تمدید کنید، مثلاً  درصورتی که به درمان پزشکی بیشتری نیاز دارشته باشید.

اگر می خواهید برای انجام کار دیگری غیر از ویزا، به عنوان مثال کار یا تحصیلات طولانی مدت، ویزا داشته باشید، باید انگلیس را ترک کنید و یک برنامه جدید ارائه دهید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان به شخص اجازه می دهد کارهای مختلفی را انجام دهد:

برای تعطیلات در انگلستان.
به خانواده یا دوستان خود سر بزنید.
به دلایل تجاری (بازدید ها و شرکت در نمایشگاه ها و …)
برای شرکت در مسابقات ورزشی یا رویدادهای خلاقانه.
درمان پزشکی خصوصی دریافت کنید.
تا ۳۰ روز مطالعه و تحقیق کنید، به شرطی که دلیل اصلی ورود شما نباشد.
اگر زیر ۱۸ سال ندارید، می توانید در یک برنامه تبادل یا بازدید آموزشی شرکت کنید.
می توانید مشارکت مدنی خود را به ازدواج تبدیل کنید.

فعالیت هایی که در ویزای بازدید کننده انگلستان، مجاز به انجام آن نیستند:

شما مجاز به انجام کار با حقوق یا بدون حقوق نیستید.
شما نمی توانید از طریق مراجعه مکرر به انگلیس در انگلستان زندگی کنید.
دسترسی به بودجه عمومی انگلستان وجود ندارد.
نمی توان ازدواج کرد، مشارکت مدنی را ثبت کرد و یا اعلام کرد که ازدواج یا مشارکت مدنی است. تنها در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که برای ویزای بازدید کننده ازدواج اقدام کرده باشید. لطفا برای اطلاعات بیشتر با یکی از مشاوران نیک ویزا مشورت کنید.

شما می توانید تا شش ماه در انگلستان اقامت داشته باشید. همچنین می توانید برای تمدید ویزای بازدید کننده انگلستان اقدام کنید، به شرط آنکه کل مدت زمانی که در انگلیس می گذرانید بیش از ۶ ماه نباشد.

همچنین اگر به طور منظم به انگلیس سفر می کنید، می توانید برای ویزاهای ویزیت طولانی مدت اقدام کنید. اعتبار این ویزا ۲ ، ۵ یا ۱۰ سال است. با این حال، توجه داشته باشید که در طول هر سال فقط حداکثر ۶ ماه اجازه اقامت دارید.

اگر برای معالجه پزشکی خصوصی به انگلیس می روید، ممکن است بتوانید اقامت خود را تا یازده ماه تمدید کنید.

اگر به عنوان یک دانشگاهی در زمینه مطالعات  یا تحقیق به انگلستان می روید، شما ، همسر همسر و فرزندانتان می توانید تا دوازده ماه در آنجا بمانید.

 

مواردی که شما باید اثبات کنید:

شما باید نشان دهید که در پایان بازدید از انگلیس را ترک خواهید کرد.
اینکه در طول سفر قادر به تأمین هزینه های خود و افراد تحت تکفل باشید.
اینکه شما قادر به پرداخت هزینه های مربوط به سفر و همچنین سفر بعدی هستید.
شما باید اثبات هر نوع تجارت یا فعالیت دیگری را که در انگلیس انجام می دهید، نشان دهید.
در صورت مراجعه به عنوان یک فرد دانشگاهی، برای درمان پزشکی خصوصی، اقدام به عنوان اهدا کننده عضو، یک کارآفرین احتمالی یا شرکت در آزمون PLAB یا OSCE، سندهای اضافی و بسیار خاصی وجود دارد. لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با یکی از مشاوران ما صحبت کنید.

 

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی