ویزای اسپانیا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای اسپانیا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای دانشجویی اسپانیا به شما امکان می دهد بیش از سه ماه در اسپانیا تحصیل کنید یا آموزش ببینید، در یک تبادل دانشجو شرکت کنید یا به عنوان کارآموز بدون حقوق کار کنید. شهروندان اتحادیه اروپا و سوئیس آزاد هستند و برای تحصیل بدون ویزا به اسپانیا بروند.

ویزای دانشجویی اسپانیا انواع مختلفی دارد که برای مدت زمان مختلف معتبر است. دانشجویان باید در سفارت یا کنسولگری اسپانیا اقدام کنند و طیف وسیعی از مدارک را ارائه دهند. قبل از اقدام به پذیرش در یک دوره ضروری است.

مزایای تحصیل در اسپانیا

 • اکنون بسیاری از برنامه های اسپانیایی به زبان انگلیسی تدریس می شوند (به زبان انگلیسی) بنابراین لازم نیست اسپانیایی را یاد بگیرید، مگر اینکه بخواهید.
 • مهارت های زبانی – اگر تصمیم به یادگیری زبان محلی دارید، از دانستن زبانی که حدود ۵۰۰ میلیون نفر به آن صحبت می کنند بهره مند می شوید. اسپانیایی علاوه بر اینکه زبان اول چندین کشور اسپانیای لاتین است، دومین زبان رایج در ایالات متحده اسپانیا است.
 • فرصت های بین المللی – اسپانیا طیف وسیعی از مشارکت های تجاری، میراثی ، علمی و فرهنگی جهانی را حفظ می کند، که می توانید در طول مدت حضور در آنجا از آنها استفاده کنید. همچنین، اسپانیا یکی از اعضای اصلی منطقه آموزش عالی اروپا است.
 • مقرون به صرفه – هزینه های تحصیل در اسپانیا برای هر دو شهروند اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا نسبتاً کم است.

مجوز دانشجویی برای کمتر از ۳ ماه (۹۰ روز)

دانشجویان از کشورهایی که واجد شرایط ورود بدون ویزا تا حداکثر ۹۰ روز هستند، می توانند یک دوره را بدون دریافت ویزای دانشجویی بگذرانند (به شرطی که مدت دوره کوتاه تر از ۹۰ روز باشد).

کسانی که از کشورهایی می آیند که شرایط ورود بدون ویزا را ندارند، باید برای ویزای دانشجویی شینگن اقدام کنند. برای تحصیل در اسپانیا، درخواست ها باید در سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل تحصیل دانشجو انجام شود.

 

ویزای ویزای کوتاه مدت دانشجویی بین ۳ تا ۶ ماه

ویزای دانشجویی کوتاه مدت به دانشجویان امکان می دهد دوره ای را بگذرانند که حداکثر ۱۸۰ روز طول بکشد.

 

این برنامه نسبت به برنامه دوره های طولانی مدت پیچیده تر است ، زیرا به مدارک کمتری نیاز است. ویزای کوتاه مدت دانشجویی تحت هیچ شرایطی قابل تمدید نیست.

دانشجویان می توانند دوره های زبان اسپانیایی را با این نوع ویزا و هر دوره کوتاه مدت ارائه شده توسط کالج ها و دانشگاه ها بگذرانند.

 

ویزای دانشجویی طولانی مدت برای بیش از ۶ ماه

ویزای بلند مدت دانشجویی به دانشجویان امکان می دهد دوره هایی را که بیش از ۶ ماه هستند، بگذرانند.

علاوه بر تکمیل درخواست ویزا، دانشجویان باید ظرف یک ماه پس از ورود به دفتر مهاجرت، کارت اقامت دانشجویی را درخواست کنند.

برای این نوع ویزا، درخواست بیش از ویزاهای کوتاه مدت شامل مدارک است. متقاضیان باید گواهی پزشکی و گواهی عدم محکومیت کیفری را ارائه دهند.

 

قبل از اقدام به ویزای دانشجویی برای اسپانیا، باید به متقاضیان مکان در یک دوره ارائه شود. درخواست ویزا باید بین دو تا سه ماه قبل از سفر به اسپانیا ارسال شود تا زمان زیادی برای پردازش ویزا فراهم شود.

مستندات دقیق مورد نیاز بسته به کنسولگری، شرایط فرد و دوره ای که متقاضی می خواهد طی کند، متفاوت است. هزینه ویزای دانشجویی شینگن در حال حاضر برای هر نفر ۶۰ یورو است.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی

اگرچه ممکن است بسته به پرونده شما مدارک مورد نیاز متفاوت باشد، اما مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی عبارتند از:

 • ۲ فرم درخواست ویزای شینگن تکمیل شده است.
 • گذرنامه (تا پایان اقامت شما معتبر است.)
 • شناسنامه (در صورت وجود می تواند مجوز رانندگی کارت شناسایی ملی باشد.)
 • شناسه دانشجویی فعلی.
 • ۲ عکس گذرنامه اخیر (یکی برای هر فرم درخواست.)
 • نامه پذیرش ارائه دهنده دوره.
 • بیمه سلامت
 • اثبات بودجه کافی برای
 • اسپانیا در مورد اسناد ارسالی برای اهداف رسمی (مانند درخواست دانشگاه یا اعتبار سنجی مدارک موجود) نسبتاً سختگیرانه عمل می کند. به طور خاص، باید توجه داشته باشید که اسنادی که در خارج از کشور صادر می شوند، معمولاً باید همراه با “ترجمه سوگند” به اسپانیایی باشند. این می تواند توسط نمایندگان دیپلماتیک و کنسولی خاصی (در سفارتخانه های اسپانیا در خارج از کشور، یا سفارتخانه های خارجی در اسپانیا) انجام شود. مترجمان قسم خورده مستقل نیز این خدمات را در اسپانیا ارائه می دهند.

  شرایط درخواست ویزا (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا)

  علاوه بر فرم درخواست تکمیل شده، دو تا چهار عکس گذرنامه و پرداخت هزینه های مربوطه، مدارک زیر معمولاً به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی اسپانیا مورد نیاز است:

  گذرنامه ای که برای مدت زمان اقامت مورد نظر شما در اسپانیا معتبر باشد.

  اثبات پذیرش دانشگاه (به عنوان مثال ، نامه پیشنهادی از موسسه شما) و جزئیات مطالب استادان شما (از جمله مدت زمان)

  اثبات پوشش مراقبت های بهداشتی (برخی از سفارتخانه ها / کنسولگری ها ممکن است حداقل سطح بیمه داشته باشند.)

  اثبات این که در حالی که در اسپانیا زندگی می کنید ، توانایی تأمین هزینه زندگی خود را دارید.

  در بعضی موارد ممکن است به موارد زیر احتیاج داشته باشید:

  اثبات آدرس در اسپانیا

  گواهی پزشکی

  بررسی سوابق پلیس از کشور محل اقامت شما

  پوشش اقامت (صورتهای بانکی)

تعداد زیاد دوره های تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی به این معنی است که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا معمولاً نیازی به یادگیری زبان اسپانیایی نخواهید داشت.

با این حال، با داشتن یک یا دو سال برای گذراندن تحصیل در این کشور، ممکن است دوست داشته باشید از این فرصت برای کسب مهارت های جدید زبان استفاده کنید. یادگیری زبان دیگر همیشه یک روش عالی برای به دست آوردن ارزش اضافی از مطالعه بین المللی است و این به ویژه در مورد زبان اسپانیایی صادق است. اسپانیایی به عنوان یکی از زبانهای متداول در جهان، شما را برای کار در زمینه های دانشگاهی، حرفه ای و تجاری به خوبی مجهز می کند و CV شما را برای طیف گسترده ای از کارفرمایان افزایش می دهد.

باوجود اینکه برنامه های آنها اغلب به زبان انگلیسی تدریس می شود، بیشتر دانشگاه های اسپانیا دوره های زبان اسپانیایی را به دانشجویان خارجی ارائه می دهند.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی اسپانیا

آزمون ورودی

آزمون ورودی شامل چهار مولفه مختلف است که باید با موفقیت تکمیل شود:

 • تحلیل متن به اسپانیایی.
 • سوالاتی درباره تاریخ یا فلسفه اسپانیا.
 • آزمون زبان خارجی: شما می توانید بین فرانسه، انگلیسی، آلمانی، پرتغالی یا ایتالیایی یکی را انتخاب کنید.
 • انتخاب شخصی: قسمت آخر آزمون به خود شما بستگی دارد، گزینه های ارائه شده شامل موضوعات مربوط به هنر، هنرهای زیبا، رقص و موسیقی است. یا موضوعات مرتبط با علم و فناوری.

هزینه های زندگی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی متوسط ​​هزینه های زندگی در شهرهای اسپانیا به طور کلی، اسپانیا کشوری نسبتاً مقرون به صرفه است که دانشجویان بین المللی نباید از نظر مالی تحت فشار قرار بگیرند.

برای زندگی در اسپانیا به ۹۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو نیاز دارید. اگر مادرید یا بارسلونا را که گرانترین شهرهای اسپانیا هستند انتخاب کنید، هزینه ها بیشتر است.

در شهرهایی مانند والنسیا، سویل یا کادیز، می توانید از هزینه های زندگی ارزان تر، به طور متوسط ​​حدود ۷۰۰ – ۹۰۰ یورو در ماه لذت ببرید.

یکی از ویژگی های سیستم آموزشی اسپانیا وجود دو دسته مختلف مدرک دانشگاهی در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

مدارک رسمی مدارک تحصیلی کاملاً شناخته شده ای هستند که مطابق با مقررات دولت ایجاد شده اند. آنها در سراسر اسپانیا معتبر هستند و در منطقه آموزش عالی اروپا ((EHEA و همچنین اکثر سیستم های دانشگاه بین المللی شناخته شده اند.

مدارک غیررسمی (که به آنها مدارک خاص دانشگاه نیز گفته می شود) توسط دانشگاهها بدون ورودی یا اعتبار دولتی ایجاد می شوند و در سیستم EHEA شناخته نمی شوند. مجموعه ای از مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد در این گروه قرار می گیرد، با عناوینی مانند “ارشد غیر رسمی”، “ارشد تخصصی” و “ارشد خبره” و همچنین سایر مدارک یا گواهینامه های دیگر. به عنوان یک قاعده، این مدارک دارای اعتبار ECTS نیستند و نیازی به کارهای تحقیقاتی و پایان نامه ای مستقل ندارند، زیرا در عوض بر مهارت های حرفه ای متمرکز شده اند.

اکثریت آنها مدارک حرفه ای طراحی شده برای آموزش فارغ التحصیلان با مهارت های کلیدی در زمینه های حرفه ای هستند. در برخی موارد دانشگاه ها حتی ممکن است برنامه های آموزشی بسیار ویژه ای را با همکاری شرکای خارجی و غیر دانشگاهی طراحی و اجرا کنند و منحصراً دانشجویانی هستند که می خواهند برای این شرکت کار کنند.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری اسپانیا

ویزای کاری چیست؟ کارگرانی که از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند برای اینکه بتوانند در اسپانیا زندگی و کار کنند نیاز به ویزای کاری دارند. بدون ویزای کار، یک شرکت نمی تواند به طور قانونی از شهروندان غیر اتحادیه اروپا استفاده کند. انواع مختلف ویزای کار برای اسپانیا برای انواع مختلف شغل و برای مدت زمان مختلف شغل وجود دارد.

انواع ویزاهای کاری عبارتند از:

 • ویزاهای کار طولانی مدت
 • ویزاهای کاری فصلی
 • ویزاهای Au Pair (کار در منزل خانواده اسپانیایی)
 • کارت آبی اتحادیه اروپا.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

کارت آبی اتحادیه اروپا برای افرادی است که حداقل ۳ سال را برای گذراندن دوره تحصیلات عالی گذرانده اند که به آنها امکان می دهد به عنوان یک متخصص ماهر کار کنند. افرادی که حداقل ۵ سال تجربه حرفه ای در سطح بالا دارند نیز واجد شرایط هستند. کارفرما درخواست را از طرف متقاضی ارسال می کند.

قرارداد کاری شامل دستمزدی حداقل ۵۰٪ بیشتر از متوسط ​​دستمزد در اسپانیا (یا در صورت تقاضای مهارت حداقل ۲۰٪ بیشتر) الزامی است. پس از تأیید، کارگر همچنین نیاز به درخواست ویزا از سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود دارد. کارت های آبی به مدت یک سال معتبر هستند اما تا زمانی که شرایط هنوز برقرار باشد می توانند تمدید شوند.

شما باید موارد زیر را دارا باشید:

 • اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود
 • اثبات مهارت و تجربه مربوطه
 • یک طرح تجاری (در صورت وجود)
 • هرگونه قرارداد یا کمیسیون از طرف شرکت ها
 • هرگونه مجوز یا ثبت نام مورد نیاز (صنعت یا شغل خاص)

چه کسی می تواند برای ویزای اقامت غیر سودآور اسپانیا اقدام کند؟
ویزای بدون سود برای اسپانیا در دسترس تمام افرادی است که سابقه کیفری مشخص و امکانات مالی لازم برای تأمین هزینه زندگی خود و افراد تحت تکفل خود را در صورت وجود بدون نیاز به کار در اسپانیا دارند.

توجه داشته باشید که اگر تبعه یکی از کشورهایی هستید که برای اقامت طولانی مدت نیازی به ویزای اسپانیا ندارید، برای انتقال به اسپانیا نیازی به این ویزا ندارید.


چه موقع زمان مناسب برای درخواست است؟ حداقل پنج هفته قبل از سفر مورد نظر خود به اسپانیا اقدام کنید.
جایی که باید درخواست خود را ثبت کنید. این می تواند سفارت اسپانیا، کنسولگری یا یک شرکت شخص ثالث باشد که خدمات ویزا را از طرف اسپانیا در کشور محل اقامت شما ارائه می دهد.
هنگامی که این دو را فهمیدید، می توانید با انجام مراحل مشخص روند را ادامه دهید.

قرار ملاقات ویزا را برنامه ریزی کنید
همچنین باید نحوه تعیین وقت ملاقات را بیابید. شما معمولاً دو گزینه دارید: از طریق تلفن یا پر کردن فرم آنلاین در وب سایت سفارت اسپانیا / کنسولگری / مرکز خدمات ویزا.

مطمئن شوید که قرار ملاقات را از قبل تعیین کرده اید. در کشورهایی که مقامات اسپانیا درخواست های ویزا زیادی دریافت می کنند، تعیین وقت ملاقات می تواند ماه ها طول بکشد.


مدارک پشتیبانی ویزای غیر سود آور اسپانیا را ارسال کنید.

لیست کامل اسناد پشتیبانی از برنامه ویزا غیر سودآور اسپانیا:

فرم درخواست ویزا فرم ویزای ملی را با فرم ویزای شینگن اشتباه نگیرید؛ زیرا کاملا متفاوت است. مطمئن شوید که به همه سوالات به درستی پاسخ داده اید. اطلاعاتی که در فرم درخواست می دهید باید با سایر اسناد مطابقت داشته باشد.
گذرنامه معتبر. نباید بیشتر از ۱۰ سال باشد و حداقل یک سال دیگر اعتبار داشته باشد. حداقل باید یک صفحه خالی برای برچسب ویزا داشته باشد.
دو عکس یکسان. عکس ها باید طبق مشخصات عکس ویزای شینگن گرفته شوند.
گواهی پزشکی. این گواهی را از پزشک مجاز در کشور محل اقامت خود دریافت کنید. این باید نشان دهد که شما هیچ بیماری ندارید که سلامت عمومی را به خطر بیندازد. به یاد داشته باشید که در روز ارائه این گواهی، نباید بیش از ۹۰ روز باشد.
بیمه سلامت. از بیمه گر خصوصی در اسپانیا بیمه پزشکی بگیرید.
اصل گواهی ترخیص پلیس. سندی که تأیید می کند در ۵ سال گذشته هیچ فعالیت غیرقانونی انجام نداده اید. این سند همچنین نباید از تاریخ ارسال سه ماه بیشتر باشد.
شماره NIE این یک شماره منحصر به فرد شخصی است که به هر خارجی که قصد دارد بیش از شش ماه در اسپانیا بماند داده می شود. قبل از درخواست ویزا، برای این شماره در کنسولگری اقدام کنید.
اثبات درآمد کافی. مهمترین قسمت برنامه شما! اگر در اینجا ناموفق باشید، درخواست شما مطمئناً رد می شود. شما باید ثابت کنید که حداقل مبلغی در حدود ۲۱۵۰ یورو در ماه و ۵۳۵ یورو اضافی در ماه برای هر فرد وابسته ای که قصد دارید با خود بیاورید. اسناد زیر می تواند اثبات کننده تمکن مالی باشد:
اظهارات بانکی سه ماه گذشته
نامه استخدام با بیان حقوق، اگر در خارج از اسپانیا از کارفرمایی حقوق می گیرید.
اثبات سرمایه گذاری
اثبات انواع دیگر درآمد، یعنی از طریق ملک اجاره ای.
گواهی ازدواج / تولد برای کسانی که به عنوان یک فرد تحت تکلیف درخواست می شوند، لازم است.
مصاحبه برای ویزا غیر سودآور
به عنوان بخشی از درخواست شما، باید در مصاحبه ویزا در مقامات مسئول پذیرش ویزا در کشور محل اقامت خود شرکت کنید. در روز مصاحبه، شما:

برای مصاحبه با یک کنسول ویزا ملاقات کنید.
سند پشتیبانی را به مصاحبه ارسال کنید.
اگر در پنج سال گذشته به قلمرو شینگن سفر نکرده اید، بیومتریک خود را – اثر انگشت و تصویر صورت – ارائه دهید.
هزینه ویزا را پرداخت کنید. بررسی کنید مقامات اسپانیایی چگونه این مسئله را در کشور محل اقامت شما تنظیم کرده اند.

کار به عنوان کارمند (بسیار ماهر)
برای کار در اسپانیا به عنوان یک کارمند بسیار ماهر، شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید شغلی پیدا کنند که به عنوان “شغل کمبود” ذکر شده باشد. این شغلی است که کمبود کاندیداهای مناسب در اتحادیه اروپا وجود دارد. سپس کارفرما باید از وزارت کار ویزای کار درخواست کند.

پردازش درخواست های اجازه کار ممکن است حداکثر ۸ ماه طول بکشد بنابراین نیاز به برنامه ریزی پیش رو است. هنگامی که وزارت کار درخواست را تأیید کرد، سفارت یا کنسولگری ویزای کار و اقامت را صادر می کند.

ویزا برای کارگران فصلی
روند اخذ ویزای کار برای کارگران فصلی مشابه پروسه کارگران با مهارت بالا است. کارفرمایان باید از طرف کارگر از طرف کار برای ویزا درخواست کنند.

علاوه بر این روند، کارگران فصلی باید نشان دهند که از محل اسکان مناسبی برخوردار هستند، هزینه های سفر آنها تأمین می شود و پس از اتمام کار به کشور خود باز خواهند گشت. ویزا برای مدت زمان قرارداد کار معتبر است.

مشاغل آزاد و مستقل
برای کار به عنوان آزاد در اسپانیا، درخواست ویزای کاری در یک کنسولگری یا سفارت اسپانیا ضروری است. ویزای کار به مدت یک سال معتبر است اما در صورت احراز کلیه شرایط می تواند تمدید شود. مستندات مورد نیاز شامل موارد زیر است:

اثبات بودجه کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود
اثبات مهارت و تجربه مربوطه
یک طرح تجاری (در صورت وجود)
هرگونه قرارداد یا کمیسیون از طرف شرکت ها
هرگونه مجوز یا ثبت نام مورد نیاز (صنعت یا شغل خاص)
کارت آبی اتحادیه اروپا
کارت آبی اتحادیه اروپا برای افرادی است که حداقل ۳ سال را برای گذراندن دوره تحصیلات عالی گذرانده اند که به آنها امکان می دهد به عنوان یک متخصص ماهر کار کنند. افرادی که حداقل ۵ سال تجربه حرفه ای در سطح بالا دارند نیز واجد شرایط هستند. کارفرما درخواست را از طرف متقاضی ارسال می کند.

قرارداد کاری شامل دستمزدی حداقل ۵۰٪ بیشتر از متوسط ​​دستمزد در اسپانیا (یا در صورت تقاضای مهارت حداقل ۲۰٪ بیشتر) الزامی است. پس از تأیید، کارگر همچنین نیاز به درخواست ویزا از سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود دارد. کارت های آبی به مدت یک سال معتبر هستند اما تا زمانی که شرایط هنوز برقرار باشد می توانند تمدید شوند.

ویزا برای Au Pairs در اسپانیا
جفت Au ها می توانند قبل از ورود به اسپانیا، برای یک ویزای ویژه Au Pairs در سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور خود درخواست دهند. متقاضیان برای موفقیت در درخواست باید چند شرط را داشته باشند:

بین ۱۷ تا ۳۰ سال داشته باشید.
با یک خانواده میزبان توافق نامه au pair داشته باشید که حقوق و شرایط را بیان کند.
مدارک کافی مالی را برای حمایت از خود ارائه دهید.
دارای پوشش پزشکی.
ویزای Au Pairs به ​​مدت یک سال معتبر است اما در صورت احراز شرایط قابل تمدید است.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری اسپانیا

سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور محل اقامت شما.
یک مرکز درخواست ویزا شخص ثالث.
در مواردی، بستگی به این دارد که مقامات نمایندگی اسپانیا در کشور محل اقامت شما چگونه ویزا را ایجاد کرده اند. باید با آنها مشورت کنید تا مطمئن شوید که در کجا باید اقدام کنید.

حداکثر سه ماه قبل از اینکه قصد سفر به اسپانیا را داشته باشید اقدام کنید. 

 اگر متقاضی ویزای خود اشتغالی هستید، درست مانند ویزای سرمایه گذاری باید ثابت کنید که:

 1. یک برنامه سرمایه گذاری یا یک برنامه آزاد دارید.
 2. امکانات تأمین مالی ایده خود دارید.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

ویزای سرمایه گذار (یا ویزای سرمایه گذاری) برای شخصی است که قصد دارد در اسپانیا تجارت کند و بودجه ای برای اهداف سرمایه گذاری در دسترس دارد. پس از تکمیل مدارک، شما مدیر یک شرکت (با این بودجه) در سرمایه پشتیبان خواهید بود. ممکن است بلافاصله در اجرای کار خود از این سرمایه استفاده کنید. ویزای سرمایه گذار در اسپانیا در دسترس افرادی است که در یک تجارت جدید یا از قبل تاسیس شده سرمایه گذاری خواهند کرد. اعضای خانواده دارنده ویزا ممکن است وضعیت اشتقاق را بدست آورند که به آنها امکان زندگی، کار و تحصیل در اسپانیا را می دهد. تمدید ویزا به طور کلی تا زمانی که سرمایه گذاری ادامه یابد نامحدود است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

قانون ویزا برای کارآفرینان

این قانون برای سرمایه گذاران، کارآفرینان ، متخصصان بسیار ماهر، محققان و کارگران انجام دهنده کارهای تجاری بین شرکتها، از جمله همسران و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

این قانون سرعت پردازش را تسهیل می کند، به طور کلی در تمام مدت درخواست های ویزا مربوط به این قانون ظرف ۱۰ روز تصمیم گیری می کند.

ویزای اقامت صادر شده بر اساس این قانون برای اقامت یک ساله در اسپانیا بدون نیاز به گرفتن شناسنامه خارجی کافی است. تمدید اقامت ممکن است انجام شود حتی اگر غیبت بیش از شش ماه در سال در مورد ویزای اقامت و مجوز برای سرمایه گذاران خارجی و کارگران خارجی که بین شرکت ها در خارج از کشور فعالیت می کنند یا پایگاه فعالیت خود را در اسپانیا مستقر کرده اند، وجود داشته باشد.

الزامات کلی:

 • به طور منظم در خاک اسپانیا.
 • بیش از ۱۸ سال سن داشته باشید.
 • در طول ۵ سال گذشته هیچ سابقه کیفری در اسپانیا یا کشورها برای جرایمی که طبق قوانین اسپانیا پیش بینی شده است زندگی نمی کند.
 • در فهرست سرزمینی کشورهایی که اسپانیا با آنها توافق نامه ای در این زمینه امضا کرده است، قابل اعتراض نیست.
 • یک بیمه عمومی یا بیمه درمانی خصوصی در یک موسسه بیمه درمانی مجاز به فعالیت در اسپانیا داشته باشید.
 • منابع مالی کافی برای خود و اعضای خانواده در طول مدت اقامت در اسپانیا داشته باشید (ماهانه ۲.۱۳۰ یورو برای خود و ۵۳۲ یورو برای هر یک از اعضای خانواده که تحت مراقبت شما هستند).
 • هزینه پردازش ویزا (ها) را پرداخت کنید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که مراحل ویزای اقامت به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال یا اعضای مسن خانواده که به دلیل وضعیت سلامتی خود قادر به تأمین هزینه زندگی خود نیستند، در صورت اتحاد یا متقاضیان را همراهی کنید. در نتیجه ، آنها می توانند به طور مشترک و همزمان یا متوالی برای ویزای اقامت خانواده، با اثبات انطباق با شرایط فوق، درخواست دهند.

حضور متقاضی ویزا لازم نیست زیرا داده های بیومتریک مورد نیاز نیست. ویزای اقامت ممکن است از طریق یک نماینده معتبر معتبر درخواست و اخذ شود.

این قانون ویزای اقامت به موارد زیر اشاره دارد:

ویزای اقامت برای سرمایه گذاران سرمایه (RIC) :

یک سرمایه گذاری قابل توجه سرمایه گذاری به عنوان سرمایه گذاری اولیه با ارزشی معادل یا بیشتر از ۲ میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی اسپانیا یا ارزش معادل یا برتر از ۱ میلیون یورو در سهام یا سهام شرکت های اسپانیایی یا سپرده در موسسات مالی اسپانیا قابل درک است .

علاوه بر الزامات عمومی تعیین شده، متقاضی باید اثبات سرمایه گذاری حداقل مبلغ مورد نیاز در مدت زمان بیش از ۶۰ روز قبل از ثبت درخواست به روش زیر داشته باشد: در کنار شرایط عمومی تعیین شده، متقاضی باید اثبات مدرک داشته باشد سرمایه گذاری حداقل مبلغ مورد نیاز در یک دوره حداکثر ۶۰ روز قبل از ثبت درخواست به روش زیر:

در صورت سرمایه گذاری در سهام بدون سهام یا سهام شرکت، یک نسخه از بیانیه سرمایه گذاری انجام شده در ثبت سرمایه گذاری های خارجی وزارت اقتصاد و رقابت باید ارائه شود.

در مورد سرمایه گذاری در سهام پذیرفته شده در بورس، یک گواهی واسطه مالی، که به طور مناسب در کمیسیون ملی بورس یا بانک اسپانیا ثبت شده باشد، حاکی از آن است که شخص طبق قوانین استاندارد سرمایه گذاری کرده است.

در مورد سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی، باید گواهی موسسه مالی یا بانک اسپانیا ارائه شود که نشان می دهد متقاضی تنها مالک سرمایه گذاری برای دوره ای معادل یا بیشتر از ۵ سال است.

در مورد سرمایه گذاری سپرده بانکی، باید یک گواهی از موسسه مالی ارائه شود که بیان کند متقاضی تنها مالک سپرده بانکی است.

ویزای اقامت برای خرید ملک (RIV):

خارجیانی که می توانند کسب املاک و مستغلات در اسپانیا را با ارزش سرمایه گذاری معادل ۵۰۰۰۰۰ یورو یا بیشتر از آن ثابت کنند، می توانند برای این ویزا درخواست کنند.

علاوه بر الزامات عمومی تعیین شده، متقاضی باید مالکیت املاک و مستغلات را از طریق صدور گواهینامه حاوی اطلاعات مربوط به سلطه و مالیات سازمان ثبت اسناد و املاک و مستغلات ثابت کند. این گواهینامه باید ۹۰ روز قبل از ارائه درخواست ویزای اقامت صادر شود. اگر در زمان درخواست ویزا، اخذ زمین در انتظار ثبت در اداره ثبت اسناد باشد، ارائه گواهینامه تأیید شده برای ثبت سند اکتساب همراه با اثبات پرداخت مالیات مربوطه کافی است. .

متقاضی باید در دسترس بودن سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را به مبلغ ۵۰۰.۰۰۰ یورو بدون پرداخت هزینه و یا هزینه های دیگر ثابت کند. سهم سرمایه گذاری بیش از مبلغ مورد نیاز ممکن است در معرض اتهامات و یا هزینه های سنگین باشد.

ویزای اقامت برای کارآفرینان و فعالیت های تجاری (REM):

این بخش شامل کلیه سرمایه گذاران ارائه دهنده یک طرح تجاری، مورد توجه و به رسمیت شناخته شدن به عنوان منافع عمومی، برای توسعه در اسپانیا با هدف ورود و اقامت در اسپانیا برای مدت یک سال به منظور تنها یا اصلی انجام مقدمات است. برای توسعه یک فعالیت کارآفرینی کار کنید.

متقاضی باید گزارش مطلوبی را از دفتر بازرگانی در زمینه تعیین مرز جغرافیایی که سرمایه گذار درخواست ویزا را ارائه می دهد، ارائه دهد تا تأیید کند که برنامه تجاری ارائه شده به عنوان یک منافع عمومی در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که سرمایه گذاری قابل توجهی در صورتی قابل پذیرش است که سرمایه گذاری توسط شخص حقوقی مقیم منطقه ای انجام شود که تحت نظر مالیات ترجیحی مطابق با قوانین اسپانیا نیست و خارجی به طور مستقیم یا غیرمستقیم اکثریت حق رأی را در اختیار داشته باشد. و قدرت انتصاب یا حذف اکثر اعضای هیئت مدیره را دارد.

در مورد کارآفرینان، فعالیت کارآفرینی به معنای فعالیتی است که ماهیتی نوآورانه دارد و علاقه خاصی به اسپانیا دارد و می تواند روی گزارش مطلوبی از دفتر بازرگانی حساب کند که در آن سرمایه گذار درخواست ویزا را ارائه می دهد.

ویزای اقامت برای متخصصان بسیار ماهر (TAC):

درخواست این ویزا مستلزم آن است که شرکت پردازش مجوز اقامت را که از طرف شرکت بزرگ و واحد استراتژیک اقتصادی در اسپانیا صادر شده و توسط اداره کل مهاجرت اعطا شده است، انجام دهد.

ویزای اقامت برای آموزش یا تحقیقات (RIN):

این ویزا شامل موارد مختلط مربوط به خارجیانی است که مایل به انجام فعالیت های آموزشی، تحقیق ، توسعه و نوآوری در موسسات دولتی یا خصوصی هستند. این موارد عبارتند از:

 • محقق شخصی که ماده ۱۳ در ماده الحاقی قانون ۱۴/۲۰۱۱ ، از اول ژوئن، علوم ، فن آوری و نوآوری به او اشاره دارد.
 • دانشمند و تکنسین شخصی که کارهای تحقیق علمی، توسعه و نوآوری فنی را در موسسات تجاری یا مراکز I + D + I مستقر در اسپانیا انجام می دهد.
 • محققان در چارچوب توافق نامه سازمان های تحقیقاتی دولتی یا خصوصی، تحت شرایط تعیین شده در مقررات، پذیرفتند.
 • معلمانی که با توافق با معیارهای مقررات مقرر شده توسط دانشگاه ها، سازمان ها یا مراکز آموزش عالی یا تحقیقاتی یا مدارس بازرگانی تأسیس شده در اسپانیا قرارداد دارند

Visado de Residencia por Traslado Empresarial (TTI):

این ویزا ممکن است برای خارجیانی که به دلیل رابطه با شرکتی مستقر در اسپانیا یا در کشور دیگری به اسپانیا نقل مکان می کنند، به اسپانیا نقل مکان کند.

این ویزا مستلزم این است که شرکت قبل از انجام درخواست اقامت در اسپانیا برای پردازش مجوز اقامت در داخل شرکت، توسط واحد بزرگ سرمایه گذاری و واحد استراتژی های جمعی و اعطا شده توسط اداره کل مهاجرت، در اسپانیا انجام شود.

ویزای اقامت اعضای خانواده (RFI):

قانون جدید تعیین کرده است که همسران و فرزندان زیر ۱۸ سال، یا افراد مسنی که به دلیل وضعیت سلامتی خود قادر به تأمین مایحتاج خود نیستند، که با متقاضی متحد یا همراه هستند، می توانند برای ویزای اقامت اقدام کنند.

علاوه بر الزامات کلی، آنها باید روابط خانوادگی خود را ثابت کنند.

ویزای طلایی اسپانیا ویزای اقامتی است که برای یک فرد غیر اتحادیه اروپا صادر می شود و قصد دارد سرمایه گذاری قابل توجهی در اقتصاد اسپانیا انجام دهد. ویزا به دارنده و اعضای خانواده آنها اقامت اسپانیا و دسترسی بدون ویزا به منطقه شینگن را می دهد.

در بیشتر موارد ویزای طلایی اسپانیا برای شخصی که ملک خریداری می کند صادر می شود. با این حال، آنها در دسترس تجار و بازرگانانی هستند که در یک شرکت اسپانیایی سرمایه گذاری می کنند، به همین دلیل از آنها به عنوان ویزای سرمایه گذار اسپانیا نیز یاد می شود.

چه کسی می تواند ویزای طلایی را برای اسپانیا دریافت کند؟

برای واجد شرایط بودن ویزای طلایی اسپانیا، باید یکی از سرمایه گذاری های زیر را انجام دهید:

 • خرید املاک و مستغلات در اسپانیا به ارزش حداقل ۵۰۰،۰۰۰ یورو. املاک و مستغلات می توانند یک واحد یا چند واحد باشند، ارزش کلی آن کمتر از ۵۰۰۰۰۰ یورو است.
 • حداقل در ۲،۰۰۰،۰۰۰ یورو در بدهی عمومی اسپانیا سرمایه گذاری کنید.
 • حداقل در یک شرکت سهام بخرید یا در یک بانک اسپانیایی سپرده گذاری کنید.
 • در یک تجارت جدید سرمایه گذاری کنید که فرصت های شغلی را فراهم کند، به نوآوری علمی و / یا فن آوری کمک کند و دارای تأثیر اقتصادی و اجتماعی مرتبط در منطقه ای باشد که تجارت در آن انجام خواهد شد.

علاوه بر سرمایه گذاری ، باید شرایط زیر را نیز داشته باشید:

 • شما باید در سن قانونی (۱۸+ سال) باشید.
 • شما نباید سابقه سو پیشینه داشته باشید.
 • در گذشته نباید از ویزای شینگن رد شده باشید.
 • شما باید در اسپانیا بیمه درمانی داشته باشید.

اطلاعات بیشتر درباره این نوشتار مبدأبرای اطلاعات ترجمه بیشتر، نوشتار مبدأ لازم است

 • ارسال بازخورد
 • پانل‌های کناری

چه اعضای خانواده را می توان در ویزای طلای اسپانیا لحاظ کرد؟

 • اعضای خانواده ای که می توانید در ویزای طلای اسپانیا قرار دهید عبارتند از:
 • همسر شما.
 • کودکان زیر ۱۸ سال. اگر فرزندانی دارید که خردسال نیستند اما به دلیل شرایط روحی و روانی وابسته هستند، آنها نیز برای ویزا طبقه بندی می شوند.
 • والدین سالخورده وابسته.
 • اعضای خانواده شما همچنین اجازه اقامت می گیرند و اجازه حرکت در منطقه شینگن را دارند.

ویزای طلای اسپانیا چه مدت معتبر است؟

ویزای طلایی که در سفارت دریافت می کنید به مدت یک سال اعتبار دارد. در طول این سال، شما باید وارد اسپانیا شوید و ویزای خود را با مجوز اقامت اسپانیا مبادله کنید، که دو سال اعتبار دارد.

 

اجازه اقامت می تواند به مدت نامحدود و بدون نیاز به اقامت تمدید شود، تا زمانی که سرمایه خود را حفظ کنید. هر بار که نیاز به تمدید اجازه اقامت دارید باید به اسپانیا سفر کنید.

 

اگر قصد زندگی در اسپانیا را دارید، می توانید پس از پنج سال اقامت مداوم (حداقل شش ماه از سال) برای اقامت دائم اقدام کنید.

 

آیا می توانم با سرمایه گذاری تابعیت اسپانیا را بدست آورم؟

بله، ویزای سرمایه گذار اسپانیا راهی برای شهروندی است، به شرط اینکه حداقل ۱۰ سال در اسپانیا زندگی کنید.

اگرچه روند اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری کاملاً ساده است، اما برای دریافت گذرنامه باید حداقل ۶ ماه از سال و به مدت ده سال در اسپانیا زندگی کنید.

علاوه بر این شرایط دیگری برای اخذ تابعیت اسپانیا از جمله دانستن زبان و ارتباط با کشور وجود دارد. گذرنامه اسپانیایی به دارنده دسترسی به بازار کار اتحادیه اروپا و دسترسی بدون ویزا به بیش از صد کشور امکان پذیر می کند.

 

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

اسپانیا بخشی از اتحادیه اروپا است ، به این معنی که ساکنان اسپانیا می توانند در تمام مدت شش ماه و همچنین اعضای خانواده شما بدون ویزا به تمام کشورهای منطقه شینگن سفر کنند. سایر مزایا عبارتند از:

برای تمدید اجازه اقامت لازم نیست در اسپانیا زندگی کنید – اما اگر بخواهید می توانید.

شما می توانید به طور قانونی در اسپانیا کار و زندگی کنید.

می توانید اعضای خانواده خود را (همسر ، فرزندان و والدین وابسته) با خود بیاورید

شما و اعضای خانواده خود به خدمات عمومی مانند مراقبت های بهداشتی دولتی و مدرسه دسترسی خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا

هنگام درخواست ویزای طلایی اسپانیا، به مدارک زیر نیاز دارید:

 

فرم درخواست ویزا اسپانیا

دو عکس به اندازه گذرنامه. اطمینان حاصل کنید که آنها دستورالعمل های تصویر را برای ویزای اسپانیا دنبال می کنند.

اطمینان حاصل کنید که گذرنامه برای مدت اولیه ای که قصد دارید در اسپانیا بگذرانید معتبر باشد و حداقل دارای دو صفحه خالی باشد. همچنین ممکن است به یک کپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه خود نیاز داشته باشید.

اگر تابعیت کشوری که در آن زندگی می کنید نیستید: اجازه اقامت شما.

 • اسنادی که ثابت می کند درآمد شما برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده در حین زندگی در اسپانیا کافی است.
 • سوابق پلیس ثابت می کند که شما هیچ سابقه جنایی ندارید. آنها باید ظرف سه ماه قبل از درخواست صادر شوند.
 • اثبات بیمه درمانی (خصوصی یا دولتی) با یک شرکت بیمه که در اسپانیا فعالیت می کند.
 • اثبات پرداخت هزینه ویزا.
 • هرگونه اسناد اضافی مربوط به پرونده خاص شما (سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات)، به شرح زیر.
 • اسنادی که ارائه می دهید باید توسط مترجم معتبر به زبان اسپانیایی ترجمه شوند (در صورتی که قبلاً در دست نیستند).

 

شرایط ویزای طلایی اسپانیا (املاک و مستغلات)

اگر ملکی را در اسپانیا خریداری کرده اید، باید ثابت کنید که مالکیت این ملک را از طریق گواهی صادر شده توسط سازمان ثبت اسناد در طی سه ماه قبل از درخواست به دست آورده اید.

این گواهی باید شامل مبلغ خرید (حداقل ۵۰۰۰۰۰ یورو) نباشد.

اگر خرید ملک هنوز در سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت نشده است، می توانید به راحتی مدارکی را که مدارک برای ثبت پرونده همراه با سند پرداخت وارد شده است، ارسال کنید.

 

اگر خرید املاک و مستغلات نهایی نشده است، می توانید قرارداد مقدماتی، از جمله پیش پرداخت و نامه ای از یک موسسه مالی در اسپانیا را که اثبات در دسترس بودن بودجه مورد نیاز است، ارائه دهید.

 

چگونه می توان برای ویزای تجاری اسپانیا اقدام کرد؟
اگر می خواهید برای اهداف تجاری به اسپانیا سفر کنید و برای این کار نیاز به ویزا دارید

الزامات ویزای اسپانیا برای اهداف تجاری:

 • دعوت نامه از شرکت اسپانیایی که از آن بازدید خواهید کرد و آدرس دقیق آنها همراه با تاریخ بازدید شما.
 • گواهی از کارفرمای خود مبنی بر اجازه / مجاز بودن سفر کاری شما.
 • اگر روابط تجاری قبلی بین دو شرکت وجود داشته باشد، باید اثبات چنین رویدادهایی ارائه شود.
 • صورتحساب بانک تجارت آخرین ۶ ماه.
 • تفاهم نامه و اساسنامه در نسخه اصلی تأیید شده (ثبت شده در شرکت های سهامی خاص) مجوز تجارت (اولین بار صادر شده و تجدید فعلی)، اسناد مالکیت / مشارکت
 • در مورد هزینه های متقاضی در طول اقامت در منطقه شینگن، یا کارفرما یا شرکت شریک باید پوشش هزینه ها را در نامه یا دعوت نامه ذکر کنند.

سکونت و تابعیت دائمی
درخواست اقامت دائم اسپانیا پس از پنج سال زندگی در این کشور امکان پذیر است. پس از ده سال زندگی تمام وقت می توان درخواست تابعیت  کرد. اگرچه اجازه اقامت موقت (ویزای طلایی) بدون اقامت در این کشور به راحتی قابل تمدید است، اما مسیر دستیابی به اقامت دائم و تابعیت نیاز به اقامت سرمایه گذار و خانواده آنها در اسپانیا دارد. به همین دلیل برنامه ویزای طلایی اسپانیا در میان آن دسته از متقاضیانی که یا می خواهند به طور تمام وقت در اسپانیا اقامت داشته باشند یا به سادگی اقامت دوم خود را در اروپا حفظ می کنند اما فاقد راهی برای شهروندی است، محبوب است.

 

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری اسپانیا

خیر، اگر پول را از طریق وام دریافت کنید نمی توانید برای ویزای طلایی اسپانیا اقدام کنید. شما باید سرمایه گذاری اولیه را به طور کامل انجام دهید، اگرچه بودجه شخصی خودتان است و باید تنها مالک سرمایه گذاری باشید.

با این حال، اگر ملکی به ارزش بیش از ۵۰۰۰۰۰ یورو خریداری کنید، در این صورت می توانید از وام و بودجه برای پرداخت مبلغی بیش از ۵۰۰۰۰۰ یورو استفاده کنید.

حتی اگر یک سرمایه گذاری یا خرید مشترک انجام دهید، هر یک از سرمایه گذاری ها باید حداقل شرایط را داشته باشند. به این ترتیب، اگر تصمیم به خرید ملک دارید، هر شخص درگیر باید ۵۰۰۰۰۰ یورو بپردازد تا واجد شرایط ویزای طلایی شود. تقسیم سرمایه به مقادیر کمتری امکان پذیر نیست ، زیرا واجد شرایط اقامت ویزای طلایی نیستید.

برای اثبات سرمایه گذاری خود هنگام درخواست ویزای سرمایه گذار اسپانیا، مدارک زیر باید ارائه شود:

سرمایه گذاری در بدهی دولت اسپانیا: یک گواهی از بانک اسپانیا یا یک موسسه مالی دیگر، مبنی بر اینکه شما تنها یک مالک سرمایه گذاری برای مدت حداقل پنج سال هستید.

سرمایه گذاری در سهام یا سهام در یک شرکت اسپانیایی: بیانیه سرمایه گذاری ثبت کننده سرمایه گذاری اسپانیایی وزارت اقتصاد و رقابت.

سرمایه گذاری در سهام: گواهی واسطه مالی با بیان سرمایه گذاری شما، ثبت شده در کمیسیون ملی بورس اسپانیا یا بانک اسپانیا.

سرمایه گذاری در سپرده بانکی: گواهی از موسسه مالی که شما را به عنوان تنها صاحب سپرده بانکی معرفی می کند.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی کوتاه اقامت اسپانیا مجوزی است که به شما امکان می دهد برای انجام فعالیت های توریستی مانند تعطیلات، گشت و گذار و گشت و گذار در اسپانیا سفر کنید. با این ویزا می توانید هنگامی که در اسپانیا هستید با اقوام خود دیدار کنید.

در حالی که ویزای کوتاه مدت ویزیتوری اسپانیا مجوز ورود به اسپانیا با هدف اصلی بازدید از دوستان یا اعضای خانواده ساکن اسپانیا است. همچنین در اسپانیا با این نوع ویزا می توانید به تعطیلات، گشت و گذار و گشت و گذار بپردازید.

الزامات اخذ ویزای توریستی اسپانیا

برای دریافت ویزای بازدید کننده داشتن الزامات زیر واجب است:

 • فرم درخواست را بارگیری کنید، کاملاً و با صداقت پر کنید. همچنین می توانید فرم درخواست ویزای اسپانیا را به صورت الکترونیکی پر کرده و سپس نسخه چاپی را چاپ کنید. بیاموزید که چگونه فرم درخواست ویزای اسپانیا را پر کنید!
 • ۲ عکس باید ضمیمه شود. عکس باید دارای فرم گذرنامه باشد – اخیراً عکس برداری تمام چهره با پس زمینه روشن.
 • گذرنامه و کپی ویزاهای قبلی – حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ بازگشت معتبر – لازم است. گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
 • کپی از رزرو بلیط برگشت شما. خرید بلیط قبل از اخذ ویزا توصیه نمی شود – در صورت عدم نیاز به روش دیگر
 • تأیید بیمه سفر اسپانیا برای پوشش حداقل ۳۰،۰۰۰ € در اسپانیا و کل منطقه شینگن
 • نامه ای حاوی هدف سفر به اسپانیا و برنامه سفر.
 • رزرو پرواز با تاریخ و شماره پرواز با مشخص کردن ورود و خروج از اسپانیا
 • رزرو هتل رزرو برای کل مدت اقامت در اسپانیا.
 • اثبات وضعیت مدنی (سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، کارت سهمیه در صورت وجود)

ابزارهای معیشتی – اثبات تمکن مالی کافی برای مدت اقامت در اسپانیا. یک خارجی که می خواهد وارد خاک اسپانیا شود، باید مالکیت کل مبلغ را برای مدت زمان ۱۰ روز تأیید کند که نشان دهنده ۹۰٪ از حداقل دستمزد ناخالص ملی (۵۹۸.۶۸ €) است که ۵۸۳.۷۴ € است، در حالی که در صورت بیش از ۱۰ روز مبلغ مورد نیاز روزانه ۶۴.۸۶ € است.

مدت اعتبار ویزای توریسی اسپانیا

از آنجا که ویزای خاص گردشگری برای اسپانیا وجود ندارد، گردشگران برای ورود به جهانگردی به ویزای شینگن نیاز دارند. ویزای شینگن به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا ۹۰ روز را در اسپانیا و همچنین ۲۵ کشور دیگر شرکت کننده شینگن سپری کنند.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

شاید قبل از هرچیز با شنیدن اسم اسپانیا، موسیقی و رقص معروف فلامنکو تو ذهنمون بیاد. همین کافیه که بدونم داریم به یه کشور شاد و پرانرژی فکر می­کنیم که در عرض­های پایین جغرافیای اروپا واقع شده و درست مثل مردمش دارای آب و هوای گرم و دلپذیری، به خصوص برای ما ایرانی­هاست.

 این کشور در قرن پانزدهم میلادی به‌صورت یک پادشاهی یکپارچه و متحد درآمد. جمعیت اسپانیا در سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ میلیون نفر است. کشور اسپانیا بیش از ۷۰% جمعیت آن مسیحی کاتولیک هستند، مابقی آن را دین‌های یهودیت، هندو، اسلام و بودائی تشکیل داده‌اند. اسپانیا در شبه‌جزیره ایبرین قرار دارد و بیشتر مساحت آن در جنوب غربی اروپا واقع شده است. بر اساس پژوهش‌های انجام شده در سال ۲۰۰۵ (۱۳۸۴) اسپانیا از نظر کیفیت زندگی پس از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان، بریتانیا و کره جنوبی در بین ده کشور نخست جهان قرار دارد.

مردم خیلی دیر غذا می خورند

اسپانیایی ها در سراسر کشور خیلی دیر غذا می خورند – ناهار ساعت حدود ۲ بعد از ظهر است و شام نیز در حدود ساعت ۲۱ یا ۱۰ شب می خورند.  (که البته برای یه ایرانی عجیب نیست!)

زمان سیستا

سیستا در واقع استراحت بعد از ظهر است. مردم اسپانیا به دلیل آب و هوای این کشور به خصوص در عصرهای تابستانی، چند ساعت از بعد از ظهر را به استراحت می­پردازند. در این هنگام به سختی می‌توانید کافه یا رستوران بازی پیدا کنید.

همه چیز همیشه به موقع شروع نمی شود

کارهای رسمی به موقع آغاز می شود، اما اگر قرار بوده است که با گروهی از دوستان خود ملاقات کنید یا به یک مهمانی دعوت شده اید، تعجب نکنید اگر اولین نفر هستید. شاید مجبور باشید منتظر بمانید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که صبر و تحمل خود را در چمدان به همراه لباس شنای خود بسته اید. (اینم برای ما ایرانیا تازگی نداره!)

حمل و نقل عمومی بسیار عالی است

اگرچه بسیاری از موارد در اسپانیا دیر انجام می شود، اما حمل و نقل عمومی اینگونه نیست. قطارها و اتوبوس ها تقریباً همیشه به موقع حرکت می کنند. در مقایسه با سایر کشورها مانند انگلستان، حمل و نقل عمومی بسیار مقرون به صرفه است و می توانید مسافت طولانی را طی کنید.

اسپانیایی تنها زبان رسمی در اسپانیا نیست

اسپانیایی ها به زبانهای مختلفی صحبت می کنند و از یادگیری چند کلمه از زبان محلی قبل از رفتن شما بسیار قدردانی می کنند. در کاتالونیا، به زبان کاتالان صحبت می شود، شما آن را در تمام علائم و در بیشتر منوها نیز مشاهده خواهید کرد. در والنسیا و جزایر بالئاریک، گویشهای مختلف کاتالان نیز زبانهای رسمی محسوب می شوند. در کشور باسک ، در شمال اسپانیا، باسکایی صحبت می شود، در حالی که در گالیسیا ، گالیسی را می شنوید، که شباهت های زیادی با پرتغالی دارد.

فلامنکو در واقع رقص سنتی اسپانیا نیست

فلامنکو در واقع رقص سنتی اسپانیا نیست، در واقع رقص سنتی اندلس است. در حالی که مکانهای زیادی برای تماشای فلامنکو در مکانهایی مانند گرانادا، سویل و قرطوبا وجود دارد، قسمت زیادی از آن را در گالیسیا، کانتابریا یا کشور باسک پیدا نخواهید کرد. در حالی که مکانهایی وجود دارد که گردشگران می توانند آن را در بارسلون تماشا کنند، این نیز بخشی از فرهنگ کاتالان نیست.

جشنواره های زیادی در اسپانیا برگزار می شود که احتمالاً می توانید هر روز از سال از یک جشنواره دیدن کنید.

مرکز اسپانیا

 کیلومتر ۰ از همه جاده های اسپانیا ، در Puerta del Sol در مادرید.

اولین واقعیت جالب درباره اسپانیا این است که مادرید نه تنها پایتخت اسپانیا است. همچنین مرکز جغرافیایی کشور است. و در مرکز مادرید می توانید Puerta del Sol (“دروازه خورشید”) را پیدا کنید، که مرکز کشور و سیستم جاده شعاعی اسپانیا است.

 

اولین رمان مدرن اسپانیایی است

واقعیت جالب درباره اسپانیا این است که اولین رمان “مدرن” ، کتابی که پس از کتاب مقدس به زبان های بیشتری ترجمه شده است و رمانی که عنوان بهترین کتاب تاریخ را دارد، توسط یک اسپانیایی، میگوئل د سروانتس، نوشته شده است. این “دون کیشوت” است و در سال ۱۶۰۵ نوشته شده است.

 

حدود ۴۰۶ میلیون نفر در جهان به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.

یک واقعیت جالب در مورد اسپانیایی زبان دوم در جهان است که بیشتر بومی صحبت می کند. درست بعد از چینی و درست قبل از انگلیسی می آید. زبان اسپانیایی در اسپانیا متولد شد، اما امروز در سراسر قاره اسپانیا و در بعضی از مناطق در آفریقا و آسیا صحبت می شود.

 

 

در اسپانیا به زبانهای مختلف صحبت می شود.

یک واقعیت جالب دیگر در مورد اسپانیا این است که اگرچه اسپانیایی زبان اکثریت است، اسپانیا دارای ۴ زبان رسمی است. آنها کاتالان، باسک، گالیسی و آرانسی هستند. زبانهای اقلیتهای عاشقانه دیگری نیز وجود دارد، اگرچه رسمی نیستند، که دارای شناخت ویژه ای هستند، مانند گروهAstur-Leonese  (بیبل) و آراگونی  (aragonés) در آراگون. در کانادا می توانید آن را انگلیسی و فرانسوی تصور کنید.

 

بلندترین کوه اسپانیا در اسپانیا نیست.

کوه بلندتر اسپانیا ، تیده، در جزیره تنریف؛ خوب، در اسپانیا است، اما در شبه جزیره ایبری نه. یک واقعیت جالب در مورد اسپانیا این است که بلندترین کوه در این کشور کوه (Teide ) 3718 متر است. این کوه در جزایر قناری واقع شده و یک آتشفشان فعال است. در نتیجه فوران های آن، سواحل جزیره تنریف به جای سفید از شن و ماسه سیاه تشکیل شده است.

 

 

 

سومین کشور میراث دار یونسکو

واقعیت جالب دیگر در مورد اسپانیا داشتن ۴۴ میراث جهانی یونسکو است. فقط ایتالیا و چین تعداد بیشتری دارند. احتمالاً مشهورترین میراث جهانی یونسکو کلیسای جامع Sagrada Familia در بارسلونا است. ساخت این ساختمان در سال ۱۸۸۲ آغاز شد و گمان می رود که در سال ۲۰۲۶ به پایان برسد.

 

غار آلتامیرا

نزدیک سانتاندر غار آلتامیرا نهفته است. در این غار بسیاری از نقاشی های ماقبل تاریخ با شکل و معنی بسیار متنوع کشف شده است. واقعیت جالب در مورد اسپانیا این است که این غار به قدری چشمگیر و از اهمیت تاریخی برخوردار است که مردم آن را کلیسای مقدس پیشین تاریخ سیستین می نامند.

 

ما به لطف اسپانیایی ها شکلات داریم

یک واقعیت جالب در مورد اسپانیا این است که به لطف کلنی هایی که اسپانیایی ها در قاره اسپانیا تاسیس کردند و روابط آنها با شمال آفریقا، امروز همه ما می توانیم از پرتقال، آووکادو ، کاکائو، سیب زمینی یا شکر لذت ببریم. اروپایی ها تا قرن پانزدهم هیچ یک از این موارد را نمی دانستند.

 

 

کریسمس در اسپانیا بسیار خاص است

سه مرد خردمند، که گمان می رود شامگاه ۵ ژانویه به کودکان اسپانیایی هدیه می دهند.

اسپانیایی ها در تعطیلات زمستانی کریسمس، سال نو و همچنین جشن سه مرد خردمند را جشن می گیرند. این زمان از سال بسیار خاص است و آنها آن را بسیار شدید زندگی می کنند. یک واقعیت جالب در مورد اسپانیا این است که خوردن دوازده انگور همزمان برای دریافت سال جدید سنتی است. این دشوارتر از آن است که به نظر می رسد، اما اسپانیایی ها قسم می خورند که دستیابی به آن برای بقیه سال موفقیت خوبی دارد.

 

اسپانیایی ها تمایل دارند با صدای بلند صحبت کنند

این یک واقعیت جالب در مورد اسپانیا و اسپانیایی ها است. شما به راحتی می توانید اسپانیایی را در هر کجا مشاهده کنید، زیرا آنها کسانی هستند که با بلندترین صدا صحبت می کنند. این بخشی از شخصیت اسپانیایی است و چیزی است که به ایجاد آن فضای خاص کمک می کند.

برای درخواست:

ویزای اسپانیا برای اهداف تجاری:

دعوت نامه از شرکت اسپانیایی که از آن بازدید خواهید کرد و آدرس دقیق آنها همراه با تاریخ بازدید شما گواهی از کارفرمای خود مبنی بر اجازه / مجاز بودن سفر کاری شما اگر روابط تجاری قبلی بین دو شرکت وجود داشته باشد، باید ارائه شود. صورتحساب بانک تجارت آخرین ۶ ماه تفاهم نامه و اساسنامه در نسخه اصلی تأیید شده (ثبت شده در شرکت های سهامی خاص) مجوز تجارت (اولین بار صادر شده و تجدید فعلی)، اسناد مالکیت / مشارکت در مورد هزینه های متقاضی در طول اقامت در منطقه شینگن، یا کارفرما یا شرکت شریک باید پوشش هزینه ها را در نامه یا دعوت نامه ذکر کنند.

ویزای اسپانیا برای اهداف پزشکی: گزارش پزشکی محلی یک گواهی پزشکی از بیمارستان یا پزشک در اسپانیا، تاریخ تأیید و همچنین وضعیت پزشکی شما را تأیید می کند رسید پرداخت هزینه های پزشکی ویزای اسپانیا برای اهداف فرهنگی، ورزشی، خدمه فیلم یا مذهبی: دعوت نامه از مقامات فوق الذکر با جزئیات در مورد ماهیت وقایع یا فعالیت ها – هدف از بازدید، پوشش هزینه ها نام متقاضیان (اعضای خدمه) مدت اقامت برنامه سفر ویزای اسپانیا برای اعضای هیئت های رسمی: نسخه رسمی دعوت نامه هویت متقاضی هدف سفر (مذاکرات، جلسات، رویدادهای سازمان های بین دولتی، مشاوره ها) مدت اقامت محل اقامت ویزای اسپانیا برای تحصیل، آموزش، تحقیق یا سایر اهداف کارآموزی: گواهی ثبت نام برای حضور در دوره ها گواهی پایان دوره یا دوره های شرکت شده تمکن مالی ویزای اسپانیا برای همسر /  ویزای ترانزیت فرودگاه اسپانیا: ویزا یا انواع دیگر اجازه ورود به کشور ترانزیت کپی ویزای معتبر خود برای مقصد نهایی خود ویزای اسپانیا برای کودکان زیر سن قانونی: اثبات درآمد منظم والدین (قرارداد کار با درآمد ماهانه مشخص شده یا بیانیه بانکی یا پروانه کسب) اجازه سفر محضری از طرف والدین (رضایت نامه سفر والدین) اگر یکی از والدین در کشور دیگری زندگی می کند – رضایت نامه والدین محضری وی در سفر است * توجه: هنگام مراجعه به سفارت / کنسولگری اسپانیا در کشور خود، سرپرست یا والدین باید فرزندان  خود را همراهی کنند.

علاوه بر ویزای توریستی شینگن، انواع دیگری از ویزای شینگن نیز وجود دارد که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد برای اهداف مختلفی از جمله برای حمل و نقل و تجارت وارد شوند.

ویزای ترانزیت فرودگاه (نوع A)
اکثریت قریب به اتفاق مسافران نیازی به ویزا فرودگاه ترانزیت شینگن ندارند. ویزا به مسافران اجازه می دهد پروازهای خود را در یک فرودگاه در منطقه شینگن تغییر دهند تا زمانی که از منطقه ترانزیت تعیین شده خارج نشوند. بازدید کنندگان نمی توانند با ویزای حمل و نقل شینگن از منطقه ترانزیت بین المللی خارج شوند.

ویزاهای ترانزیتی “نوع A” فقط یک انتقال فرودگاه را مجاز می دانند، اگر کسی نیاز به حمل و نقل از طریق دو یا چند فرودگاه داشته باشد، لازم است ویزای شینگن منظم (نوع C) را دریافت کنید. فقط شهروندان کشورهای زیر برای انتقال در یک فرودگاه در منطقه شینگن نیاز به ویزای ترانزیت دارند:

افغانستان
بنگلادش
دکتر. کنگو
اریتره
اتیوپی
غنا
ایران
عراق
نیجریه
پاکستان
سومالی
سری لانکا
ویزای تجاری
ویزای تجاری شینگن نوع خاصی از ویزا برای سفر به منطقه شینگن برای اهداف تجاری است. مانند ویزای توریستی، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا ۹۰ روز (از هر دوره ۱۸۰ روزه) را در منطقه شینگن سپری کنند. متقاضیان برای درخواست ویزای تجاری باید به سفارت یا کنسولگری کشوری که می خواهند در آن تجارت کنند، بروند.

هر فرد تاجری از کشوری که توافق نامه تسهیل ویزا با اتحادیه اروپا ندارد برای سفر به منطقه برای انجام تجارت نیاز به ویزای تجاری برای منطقه شینگن دارد. این شامل ملاقات با مشتریان و شرکا، و همچنین شرکت در نمایشگاه های تجاری است.

چگونه می توان ویزای توریستی را برای بازدید از اسپانیا تهیه کرد؟
برای درخواست ویزای توریستی برای بازدید از اسپانیا، مراجعه به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ضروری است. از آنجا که ویزای توریستی منفرد برای کشورهای شینگن وجود ندارد، بازدیدکنندگان باید در عوض ویزای توریستی شینگن را دریافت کنند.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی کانادا

به طور معمول، سفارتخانه های شینگن، از جمله سفارت اسپانیا، باید ظرف مدت ۱۵ روز درخواست ویزا برای ویزاهای کوتاه مدت برای گردشگری و بازدید را پردازش کنند. با این حال، در برخی موارد این مدت ممکن است به مدت ۳۰ روز یا حتی ۶۰ روز تمدید شود.

ویزای توریستی یا ویزیتوری اسپانیا حداکثر برای مدت سه ماه در مدت زمان نیم سال قابل اعتبار است. با این حال ، این مرجع است که به شما ویزا اعطا می کند که در مورد اعتبار ویزا تصمیم می گیرد ، بسته به اینکه آنها تا چه حد با استدلال شما قانع شوند.

در حالی که می توانید ویزا را به مدت سه ماه معتبر دریافت کنید، همچنین می توانید یک ویزا را به مدت سه روز معتبر دریافت کنید

در زمان شیوع ویروس کرونا ویروس، اسپانیا و همچنین سایر اعضای اتحادیه اروپا / منطقه شینگن به توصیه کمیسیون اتحادیه اروپا، از اواسط مارس سال ۲۰۲۰ ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ثالث به اتحادیه اروپا را اعمال کردند.

به دلیل بهبود اوضاع اپیدمیولوژیکی در اتحادیه اروپا و خارج از کشور، اسپانیا در حال حاضر ممنوعیت ورود ساکنان استرالیا، چین، ژاپن، نیوزیلند، رواندا، کره جنوبی، سنگاپور، تایلند و اروگوئه را لغو کرده است.

علاوه بر مدارک عمومی درخواست ویزا، به مدارک زیر نیز نیاز دارید:

 1. نامه دعوت نامه از طرف خانواده یا دوستانتان در اسپانیا با آدرس و شماره تلفن – در صورت وجود

 2. صورتحساب بانکی ۶ ماه گذشته

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی