ویزای استرالیا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای استرالیا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

تحصیل در استرالیا

کانادا به جهت مهاجرپذیری و سطح بالای زندگی به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی شناخته می شود. پایتخت ملی کاناد اوتا چهارمین شهر بزرگ کانادا است. پس از اوتا بزرگترین شهرهای کانادا به لحاظ جمعیتی و اهمیت اقتصادی به ترتیب تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. سایر کلانشهرهای اصلی عبارتند از: کلگری و ادمونتون، آلبرتا، کبک، وینیپگ و مانیتوبا است.

کانادا با زبانهای انگلیسی و فرانسوی کشوری دو زبانه است. بیش از سه چهارم جمعیت کانادا فرانسه را به عنوان زبان اصلی خود صحبت می کنند. کانادا به دلیل وسعت عرض جغرافیایی بسیار ، دارای آب و هوای بسیار متنوعی است کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و بزرگترین مرز جهان را با همسایه خود ایالات متحده آمریکا دارد. به دلیل وسعت زیاد کانادا گونه های مختلفی از مناظر و اکوسیستم ها دراین کشور وجود دارد از جمله کوه ها، مناطق ساحلی، جنگل ها، چمنزارها و قطب شمال. جمعیت کانادا بیش از ۳۵ میلیون نفر است و اکثر جمعیت کانادا در مناطق شهری یا یکی از این چهار منطقه زیر زندگی می کنند: انتاریو، مونترال، ونکوور و کلگری-ادمونتون.

 

اقدام برای آموزش عالی (دوره کارشناسی)
 پذیرش کارشناسی در استرالیا براساس رتبه قبولی درجه سوم استرالیا (ATAR) انجام می شود. این محاسبه توسط یک مرکز پذیرش ایالت یا سرزمین (TAC) و بر اساس گواهینامه متوسطه ارشد یا دوره کارشناسی بین المللی محاسبه می شود. ATAR در تمام ایالت ها و سرزمین ها به جز کوئینزلند (جایی که موقعیت کلی محاسبه می شود) استفاده می شود.

سایر مسیرهای پذیرش کارشناسی شامل این موارد است

صلاحیت آموزش و مهارت شغلی 
مصاحبه، نمونه کارها؛ دوره های پیش نیاز؛ و یا ابراز علاقه یا استعداد نشان داده شده برای برنامه مطالعه؛ برای دانشجویان بالای ۲۵ سال: تجربه کاری مرتبط، کنکور، یا توانایی اثبات شده برای مطالعه.

تحصیلات تکمیلی در استرالیا

روند درخواست برای دکترا یا کارشناسی ارشد همراه با پژوهش و تحقیق در استرالیا  با درخواست برای برنامه تدریس شده (دوره) بسیار متفاوت است.

۱. به دنبال یک پروژه تحقیقاتی موجود باشید که بتوانید برای پیوستن به عنوان دانشجوی دکترا درخواست دهید.

۲. به طور مستقل اقدام کنید.

اگر ویزای دانشجویی داشته یا داشته اید و در شش ماه گذشته مدارک خاصی را در استرالیا پشت سر گذاشته اید، ممکن است واجد شرایط ویزای تحصیلات تکمیلی موقت (زیر کلاس ۴۸۵) باشید.

اگر شما اخیراً فارغ التحصیل مهندسی یک موسسه شناخته شده هستید، ممکن است واجد شرایط ویزای تحصیلات تکمیلی تشخیص مهارت (زیر کلاس ۴۷۶) باشید.

درخواست مستقل
شما باید با یک ناظر علمی بالقوه تماس برقرار کرده و موافقت موقت پیشنهاد تحقیق خود را دریافت کنید. این به معنای شناسایی موسسات و دانشگاهیان فعال در منطقه ای است که شما قصد تحقیق در آن را دارید و ارتباط مستقیم با افراد مربوطه برای بحث در مورد کار خود. هنگامی که به اعضای هیات علمی کارکنان مراجعه می کنید؛ توصیه می کنیم ایده های تحقیقاتی خود را به صورت مختصر اما کاملاً خوب بیان کنید  کارکنان دانشگاهی درخواست های مشابه بسیاری دریافت می کنند و فقط به درخواستهایی که تعهد و توانایی را نشان می دهند پاسخ مثبت می دهند.

پروپوزال تحقیقاتی شما نیازی به اتمام یا حتی جزئیات خاص ندارد، اما باید حاوی اطلاعات کافی باشد تا دانشگاه بتواند تصمیم بگیرد که آیا تحقیقات پیشنهادی شما از منابع لازم برای نظارت و علاقه به میزبانی است یا خیر؟

شما باید یک نسخه دقیق از پیشنهاد تحقیق (پروپوزال) و CV خود را برای دانشگاه ایمیل کنید.

برنامه های تحقیقاتی ارسال شده از طریق گزینه های تحصیل به سرعت از طریق مراحل ارزیابی دانشگاه پیگیری می شوند و از هزینه های درخواست معاف هستند.

 

الزامات دانشگاهی

شرایط علمی (از جمله شواهد مهارت های زبان انگلیسی) مورد نیاز شما بسته به سطح دوره ای که می خواهید مطالعه کنید متفاوت خواهد بود. موسسات می توانند شرایط ورود متفاوتی داشته باشند؛ شما می توانید برای دریافت اطلاعات و مشاوره با ما تماس بگیرید.

در اینجا برخی از راهنمایی های کلی در مورد شرایط ورود برای سطوح مختلف تحصیل آورده شده است:

دوره های زبان انگلیسی: شرایط ورود بین موسسات و با توجه به سطح مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز برای دوره متفاوت است.

مدارس: شرایط ورود به مدرسه، بسته به ایالت یا منطقه متفاوت است. عملکرد و توانایی تحصیلی در طی مراحل درخواست در نظر گرفته می شود.

آموزش و آموزش حرفه ای ( VET)  در بیشتر موارد ، هیچ آزمون ورودی برای موسسات VET وجود ندارد. با این حال ، برخی از دوره ها ممکن است شما را ملزم به مطالعه موضوعات خاص یا تجربه کار کامل کنید.

دوره های کارشناسی تحصیلات عالی: شما باید یک گواهینامه متوسطه ارشد استرالیا (سال ۱۲) یا معادل آن در خارج از کشور داشته باشید. برخی از دوره های کارشناسی نیز ممکن است دارای پیش نیازهای خاصی باشند.

دوره تحصیلات تکمیلی آموزش عالی: شما باید حداقل یک درجه را در مقطع کارشناسی گذرانده باشید. این موسسه همچنین ممکن است توانایی تحقیق یا تجربه کاری مرتبط شما را در نظر بگیرد.

نکته: برای برآوردن شرایط تحصیلی مدارک دبیرستان استرالیا ، گذراندن دوره پایه را در نظر بگیرید. دوره های فشرده که به شما در برآوردن شرایط ورود کمک می کنند، همچنین به عنوان پل زدن شناخته می شوند. طول آنها معمولاً یک ساله است و توسط اکثر موسسات آموزش عالی ارائه می شود.

 

الزامات ویزا

ویزای دانشجویی مورد نیاز شما به دوره شما بستگی دارد. در اینجا برخی از الزامات معمول وجود دارد:

     دریافت گواهی تأیید ثبت نام الکترونیکی eCoE).)

شرایط ورود موقت اصلی را برآورده کنید.

ثابت کنید که بودجه کافی برای بلیط هواپیما، هزینه دوره و هزینه های زندگی در اختیار دارید. مهارت زبان انگلیسی را نشان دهید.

نیازهای سلامتی و شخصی را برآورده کنید.

شواهدی از پوشش بهداشت دانشجویان خارج از کشور را ارائه دهید (به زیر مراجعه کنید).

گزینه های ویزای خود را برای تحصیل در استرالیا کاوش کنید.

 

مدارک بهداشت دانشجویان خارج از کشور

استرالیا سیستم ویژه ای از پوشش بهداشتی برای دانشجویان بین المللی به نام پوشش بهداشت دانشجویان خارج از کشور  (OSHC) دارد. این به شما کمک می کند تا در هنگام تحصیل در اینجا نیاز به مراقبت های پزشکی یا بیمارستانی داشته باشید. همچنین به شما کمک می کند تا بیشتر داروهای تجویز شده را بپردازید و در اورژانس به شما پوشش آمبولانس را می دهد.

لیست زیر دامنه هزینه های دوره (سالانه) برای انواع مختلف مدارک را به شما نشان می دهد. (توجه کنید که این مبالغ حدودی حساب شده و با توجه به شرایط مختلف، می تواند متفاوت باشد).

مدرسه – ۷۸۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار

مطالعات زبان انگلیسی – حدود ۳۰۰ دلار در هفته بسته به طول دوره

آموزش و آموزش حرفه ای (گواهینامه های I تا IV ، دیپلم و دیپلم پیشرفته) – ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار

برای کیب اطلاعات بیشتر به مشاوران نیک ویزا مراجعه کنید.

لیسانس کارشناسی – ۲۰،۰۰۰ تا ۴۵،۰۰۰ $ *

مدرک کارشناسی ارشد تحصیلات تکمیلی – ۲۲،۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ $ *

مدرک دکترا – ۱۸۰۰۰ تا ۴۲۰۰۰ دلار *

پذیرش در دانشگاه های استرالیا در دو ترم انجام می شود. با این حال، برخی از دانشگاه های استرالیا پذیرش دانشجویان بین المللی را در سیستم سه ماهه ارائه می دهند. آخرین مهلت برای ترم ۱ (فوریه) در ماه دسامبر پایان می­یابد؛ در حالی که برای ترم ۲ (ژوئیه) تاریخ نهایی درخواست در ماه مه است.

مصرف ترم سه ماهه معمولاً در فوریه، جولای و نوامبر برگزار می شود. مهلت تحصیل در استرالیا، بنابراین برای دانشجویان بین المللی به ترتیب در ماه های اکتبر ، مه و سپتامبر سقوط می کند.

هر دانشگاه تقویم دانشگاه خود را دارد، بنابراین مهلت درخواست می تواند متفاوت باشد. همچنین ممکن است ثبت نام در هر دوره مشابه نباشد. برخی از دوره ها فقط یک بار در سال در دسترس هستند.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

مهم نیست که چه چیزی را برای تحصیل انتخاب کرده اید! مطمئناً مدرک ایده آل خود را در یک دانشگاه استرالیا خواهید یافت. در استرالیا، شما می توانید در زمینه های مختلف از علوم طبیعی و مهندسی، علوم اجتماعی و پزشکی تخصص داشته باشید.

 برخی از محبوب ترین گزینه های تحصیلی در استرالیا:

کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر در استرالیا
کارشناسی ارشد پرستاری در استرالیا
کارشناسی ارشد امور مالی در استرالیا
کارشناسی ارشد حسابداری در استرالیا
کارشناسی ارشد علوم محیطی در استرالیا

سترالیا بیش از ۴۱ دانشگاه را در خود جای داده است که اکثر آنها موسسات دولتی هستند. بسیاری از شعب استرالیا در بسیاری از دانشگاههای استرالیا دارای پردیسهای اقماری واقع در خارج از کشور هستند.

دانشگاه های زیر به عنوان برترین دانشگاه ها توصیه می شود:

دانشگاه تاسمانی
دانشگاه نیوکاسل
دانشگاه جیمز کوک
دانشگاه Wollongong
دانشگاه کراس جنوبی
دانشگاه جنوب کوئینزلند
دانشگاه کاتولیک استرالیا
دانشگاه RMIT
دانشگاه استرالیای غربی


بیش از ۶۰،۰۰۰ برنامه با آموزش انگلیسی در استرالیا وجود دارد.

اما دانشگاه های استرالیا می بایست مهارت زبان انگلیسی  شما را ببینند تا بتوانید در دوره های آنها به راحتی پذیرفته و موفق شوید. تمام دانشگاه های استرالیا این آزمون های رسمی انگلیسی را می پذیرند:

PTE Academic
آیلتس
تافل
C1 پیشرفته

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری استرالیا

استرالیا مقصدی بسیار محبوب برای افراد متخصص و حرفه ای است که مایل به شروع زندگی جدید در کشوری دیگر هستند. اقتصاد در طول سالهای اخیر همچنان قوی بوده و منجر به تقاضای زیاد برای مهاجران ماهر شده است. ویزای کاری استرالیا فرصتی برای زندگی و کسب اقامت و تابعیت در این کشور می باشد.

انواع ویزای کاری استرالیا          

 1.  ویزای کار کوتاه مدت
 2. ویزای کار دائم
 3. کار نیروی ماهر
 4. ویزای نوآوری و خلاقیت

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

۱. ویزای کاری کوتاه مدت استرالیا

 • ویزاهای Holiday Holiday Maker)زیر کلاس ۴۱۷): این نوع ویزا برای بزرگسالانی است  که تعطیلات طولانی مدت می خواهند و برای تأمین هزینه آن در اینجا کار می کنند.
 • ویزاهای کاری اقیانوس آرام و فصلی (زیر کلاس ۴۰۳) : این ویزا کاری استرالیا برای کارگران برای شرکت در طرح کار اقیانوس آرام یا برنامه های فصلی می­باشد.
 • ویزای کار برای متخصصین (زیر کلاس ۴۰۰): این ویزا برای انواع خاص یا کارهای کاملاً تخصصی به صورت کوتاه مدت میباشد.

 

۲. ویزای کاری موقت

این ویزای به شما اجازه می دهد برای کار به طور موقت به استرالیا بیایید. ممکن است در ویزای شما فقط اجازه کار در زمینه ای خاص با کارفرمای خاص را بدهد. اما این ویزا زمینه اخذ ویزای دائم را برای شما فراهم می آورد.

ویزای کار دائمی:

انواع ویزای کار دائمی استرالیا عبارت است از

 • طرح مهاجرت منطقه ای حامی مالی (زیر کلاس ۱۸۷): اقامت دائم برای حمایت کارفرمایان از کارکنان در مناطق کم جمعیت.
 • ویزای طرح نامزدی کارفرما (زیر کلاس ۱۸۶) : اقامت دائم برای متقاضیانی که اسپانسر شغلی در استرالیا دارند را فراهم می­کند.

شرایط اخذ ویزای کار دائمی استرالیا:

 • شغل شما باید از لیست مشاغل واجد شرایط باشد.
 • شرایط و معیارهای سلامت جسمی و روانی شما تامین باشد.
 • حداقل ۳ سال تجربه کاری مربوطه داشته باشید.
 • حداکثر سن ۴۵ سال مورد نیاز است.
 • نامزد شده توسط یک شرکت استرالیایی  باشید که تجارت آن فعالانه تجارت است.

 

ویزای نیروی کار ماهر

ویزای نیروی کارماهر (زیر کلاس ۴۸۹) برای کارگران ماهر است که می خواهند تا ۴ سال در استرالیا کار کنند. متقاضیان برای دریافت این ویزا باید توسط کارفرمایان حمایت مالی شوند. شرایط اخذ ویزا نیروی کار ماهر عبارست است از:

 • فعالیت کاری باید ماهیت موقتی
 • متقاضی دارای تجربه و مهارت های تخصصی
 • متقاضی باید فقط در مناطق خاص که مشخص شده در استرالیا، آمادگی خود را برای زندگی، کار و تحصیل نشان دهد.
 • در ازمون حداقل ۶۵ امتیاز باید کسب کنید. (متقاضی با داشتن یک اسپانسرشیپ ایالتی ۱۰ امتیاز  کسب می کند.)

 

ویزای مستقل ماهر (زیر کلاس ۱۸۹):

این نوع ویزای کاری استرالیا  بهترین نوع اقامت کاری است .اقامت دائم برای افراد ماهر و متخصص را فراهم میکند

شرایط لازم برای اخذ ویزا:

 • ارزیابی مهارت های مربوطه را از ارگان مربوطه باید به دست آورید
 • برای آزمون امتیازات خود حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنید
 • شغل شما باید از لیست مشاغل واجد شرایط باشد
 • شرایط و معیارهای سلامت جسمی و روانی شما تامین باشد

 

ویزای نامزد ماهر (زیر کلاس ۱۹۰) :

اقامت دائم را برای افراد متخصص و ماهر با اسپانسر ایالتی فراهم میکند. مدت اقامت این ویزا در ابتدا ۵ ساله و همراه با اقامت دائم می باشد.

شرایط اخذ ویزا:

 • نامزدی از دولت لازم است.
 • ارزیابی مهارت های مربوطه را از ارگان مربوطه باید به دست آورید.
 • در آزمون حداقل ۶۵ امتیاز باید کسب کنید.
 • شغل شما باید از لیست مشاغل واجد شرایط باشد.
 • شرایط و معیارهای سلامت جسمی و روانی شما تامین باشد.

متقاضیانی که سطح زبان قابل قبولی دارند  یا متخصص در کاری هستند می توانند با ارسال رزومه تحصیلی و کاری خود و ارائه مدارک مربوطه  درخواست خود را به کاریابی ارائه کنند.ودر صورت تایید شدن از سوی کارفرمایان یا شرکت های محلی و بین المللی دعوت نامه کسب کنند وبرای ویزای کاری خود در استرالیا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری استرالیا:

 • ۲ قطعه عکس از تقاضا کننده و اعضای خانواده
 • پاسپورت معتبر
 • ارائه دریافت پیشنهاد کاری
 • سند ازدواج به همراه ترجمه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • مدرک تست پزشکی به همراه ترجمه

الزامات مختلف در هر گروه به شرح زیر است:

ویزای طرح نامزدی کارفرما (ENS) (جریان ورود مستقیم)
برای ویزای ENS باید:

مهارت های لازم برای کار را داشته باشید (ارزیابی مهارت ها، با برخی از معافیت ها لازم است).
در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط باشید.
توسط یک کارفرمای استرالیایی معرفی شوید.
با سلامتی (در مورد معاینه پزشکی استرالیا در بخش مربوطه اطلاعات بیشتری کسب کنید) و الزامات شخصیتی را برآورده کنید.
توانایی حداقلی در زبان انگلیسی  داشته باشید.
حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشید.
زیر ۴۵ سال باشد (با برخی معافیت ها).
کتابچه زندگی در استرالیا را بخوانید یا در مورد آن توضیح داده  و بیانیه ارزشهای استرالیا را امضا کنید.
ویزای طرح حمایت مالی منطقه ای (RSMS) (جریان ورود مستقیم)
برای ویزای RSMS شما باید:

توسط کارفرمای استرالیایی مورد تایید برای شغل در منطقه استرالیا معرفی شود.
زیر ۴۵ سال سن داشته باشد.
در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط باشد.
توانایی حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشید.
حداقل سه سال سابقه کار مرتبط داشته باشید.
مهارت های لازم برای کار را داشته باشید (ارزیابی مهارت ها، با برخی از معافیت ها لازم است).
موافقت کنید که حداقل ۲ سال با کارفرمای معرفی کننده خود در منطقه استرالیا کار کنید.
نیازهای سلامتی و شخصیتی را برآورده کنید.
کتابچه زندگی در استرالیا را بخوانید یا در مورد آن توضیح داده شده و بیانیه ارزش های استرالیا را امضا کنید.
ویزای مستقل ماهر
برای کارگران دعوت شده، که باید:

توسط یک ایالت استرالیا یا آژانس دولتی قلمرو معرفی شود و با ارائه اظهار علاقه (EOI) دعوت به درخواست شود.
زیر ۴۵ سال سن داشته باشد.
در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط باشد.
مهارت های لازم برای کار را داشته باشید (ارزیابی مهارت ها، با برخی از معافیت ها لازم است).
آزمون امتیازات را با ۶۵ امتیاز یا بیشتر بگذرانید.
توانایی حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشید.
نیازهای سلامتی و شخصیت را برآورده کنید.
کتابچه زندگی در استرالیا را بخوانید یا در مورد آن توضیح داده شده و بیانیه ارزشهای استرالیا را امضا کنید.

در صورت اقدام در استرالیا، ویزای اساسی یا ویزای بریجینگ A ، B یا C را داشته باشید و شرایط ویزای قبلی را رعایت کنید.
توسط یک اسپانسر تأیید شده برای پر کردن مشاغل موجود در لیست مشاغل ماهر کوتاه مدت (برای جریان کوتاه مدت) یا لیست مهارت های استراتژیک میان مدت و بلند مدت (برای جریان میان مدت) معرفی شود.
حداقل دو سال در شغل معرفی شده خود یا در یک زمینه مرتبط کار کرده اید.
مهارت های لازم برای کار را داشته باشید (ارزیابی مهارت ها، با برخی از معافیت ها لازم است).
بیمه درمانی کافی داشته باشند.
نیازهای سلامتی و شخصیت را برآورده کنید.
توانایی حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشید.
کتابچه زندگی در استرالیا را بخوانید یا در مورد آن توضیح داده شده و بیانیه ارزشهای استرالیا را امضا کنید.
ویزای ماهر منطقه ای (موقت)
برای مسیر دعوت شده ، شما باید:

توسط ایالتی استرالیا، آژانس دولتی سرزمین معرفی شوید، یا توسط یکی از اقوام واجد شرایط حمایت مالی شده و با ارسال اظهار علاقه (EOI) دعوت به درخواست شوید.
زیر ۴۵ سال سن داشته باشد.
ارزیابی مهارت مناسبی داشته باشند
یک آزمون امتیاز با ۶۵ امتیاز یا بیشتر را کسب کنید.
توانایی حداقلی در زبان انگلیسی داشته باشید.
در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط باشید.
نیازهای سلامتی و شخصیت را برآورده می کنید.
کتابچه زندگی در استرالیا را بخوانید یا در مورد آن توضیح داده شده و بیانیه ارزشهای استرالیا را امضا کنید.
اگر از طریق مسیر اقامت طولانی مدت اقدام کنید، باید قبلاً ویزای حمایت شده منطقه ای مهارت (زیر کلاس ۴۷۵) ، ویزای حمایت منطقه ای مهارت (کلاس ۴۸۷ زیرمجموعه)، ویزای منطقه ای مستقل منطقه ای (طبقه ۴۹۵ زیرمجموعه) یا منطقه ویژه موقت دارای حمایت را داشته باشید. ویزا (زیر کلاس ۴۹۶) در زمان درخواست. هنگام مراجعه از طریق این مسیر محدودیت سنی وجود ندارد.

کار موقت (متخصص اقامت کوتاه مدت) ویزا
برای این نوع ویزا، شما باید:

مهارت، دانش یا تجربه بسیار تخصصی برای حمایت از مشاغل استرالیایی و انجام کارهای مداوم (شش ماه یا کمتر) داشته باشید.
بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود را داشته باشید.
نیازهای سلامتی و شخصیت را برآورده می کند.
کار موقت (روابط بین الملل) ویزا
برای این ویزا، شما باید:

یک نامه پشتیبانی ارائه دهید:
بیان اینکه شما در یک توافق نامه دو جانبه بین استرالیا / ایالت استرالیا یا دولت سرزمین استرالیا و یک کشور دیگر (برای کسانی که از طریق جریان توافق نامه دولت درخواست می کنند) درگیر هستید.
از آژانس دولت خارجی، وزارتخانه، ماموریت، سازمان بین المللی، یا مدرسه استرالیا یا خیابان مربوطه مقامات آموزش و پرورش یا دولت (برای معلمان زبان خارجی) برای کسانی که از طریق جریان آژانس دولت خارجی درخواست می دهند.
یا از وزارت تجارت امور خارجه دولت استرالیا (DFAT) برای افرادی که از طریق جریان داخلی کارگر (دیپلماتیک یا کنسولی) درخواست می دهند.
بودجه کافی برای تأمین هزینه های خود را داشته باشید.
در صورت درخواست در استرالیا، ویزای موقت اساسی داشته باشید.
نیازهای سلامتی و شخصیتی را برآورده  کنید.
بیمه درمانی کافی داشته باشند.
اگر از طریق جریان داخلی کارگر (دیپلماتیک یا کنسولی) اقدام کنید، ممکن است مصاحبه و قرارداد کاری نیز لازم باشد.

 

سوالات متداول در مورد ویزای کاری استرالیا

متوسط ​​حقوق در استرالیا برای یک کارگر تمام وقت در حدود ۱۶۰۵ AUD (1087 دلار آمریکا) در هفته است. حداقل دستمزد ملی در کشور دقیقاً زیر ۱۹ استرالیا (۱۳ دلار) در ساعت یا ۷۲۰ استرالیا (۴۹۰ دلار آمریکا) در هفته است.

متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه، با احتساب مزایا، حدود ۹۱،۵۵۰ AUD (62،۰۰۰ USD) است. آیا این در استرالیا حقوق خوبی محسوب می شود؟ در حالی که در بسیاری از کشورها، دریافت حقوق می تواند یک زندگی لوکس را فراهم کند، هزینه زندگی استرالیا به طور کلی شما را به درآمد بیش از متوسط ​​دستمزد می رساند.

زندگی در استرالیا از کیفیت بالایی برخوردار است، اما پرهزینه نیز می باشد! حتی یک فرد مجرد که به این کشور نقل مکان می کند، می تواند انتظار داشته باشد که هزینه زندگی ماهانه وی بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ استرالیا (۵۶۰-۷۰۰ دلار آمریکا) بدون احتساب اجاره کاهش باشد.
اگرچه مسیر رسیدن به تابعیت آسان است، اما این تنها پس از اتمام مراحل سخت گیرانه اخذ ویزای کار توسط مهاجران است. تأمین اجازه کار در استرالیا یک فرآیند طولانی و پیچیده است و حتی نیاز به “بررسی شخصیت” (حسن رفتار و سوسابقه و …) دارد، جایی که یک مقام دولتی تشخیص می دهد که آیا شما از نظر اخلاقی شایستگی لازم را برای اخذ ویزای این کشور دارید؟! 

الزاماتی برای آموزش تخصصی


داشتن مدرک کارشناسی ارشد با تحقیق یا دکترا از یک موسسه آموزشی استرالیا که شامل حداقل دو سال تحصیل در یک رشته مربوطه است – ۵ امتیاز
الزامات تحصیل در استرالیا:
باید شرایط تحصیل در استرالیا را داشته باشید – ۵ امتیاز
 سابقه حرفه ای در استرالیا
اتمام یک سال تجربه کاری حرفه ای در کشور – ۵ امتیاز
مدرک زبان 
دارای مدرک زبان معتبر و جامع – ۵ امتیاز
تحصیل در مناطق مختلف استرالیا 

ذاشتن حداقل یک مدرک، مدرک دیپلم یا گواهی تجارت از یک موسسه آموزشی استرالیا که شرایط تحصیل در استرالیا را که در هنگام زندگی و تحصیل در یک منطقه واجد شرایط در استرالیای منطقه ای بدست آمده را، برآورده می کند – ۵ امتیاز
مهارت های شریک زندگی
همسر یا شریک زندگی  نیز باید متقاضی ویزا باشد و معیارهای سن، زبان انگلیسی و مهارت های مربوطه را داشته باشد – ۵ امتیاز
نامزدی یا حمایت مالی
ثابت شود برای درخواست ویزای منطقه ای ماهر (موقت) یا توسط یکی از اعضای خانواده که مورد تایید است؛ حمایت مالی می شوید – ۱۰ امتیاز

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

نوع دیگر ویزای تجاری ویزاهای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری است که ماهیتاً موقت است. این ویزای استرالیا به افراد تاجر که می خواهند مشاغل جدیدی در استرالیا ایجاد کنند داده می شود. همچنین می توان آنها را به افرادی که می خواهند در این کشور شغلی را مدیریت کنند یا می خواهند در یک تجارت استرالیایی سرمایه گذاری کنند، داد. این ویزا ها می تواند راهی برای اقامت دائم در استرالیا باشد.

جریان نوآوری در کسب و کار برای افرادی است که می خواهند مشاغل جدید یا فعلی را در استرالیا مالک و مدیریت کنند.

جریان “Investor” برای افرادی است که می خواهند حداقل یک و نیم میلیون استرالیا در یک ایالت یا قلمرو استرالیا سرمایه گذاری کنند و می خواهند پس از بلوغ سرمایه گذاری اصلی، فعالیت تجاری و سرمایه گذاری خود را در استرالیا حفظ کنند.

جریان سرمایه گذاران قابل توجه برای افرادی است که مایلند حداقل ۵ میلیون استرالیا برای انجام سرمایه گذاری در استرالیا سرمایه گذاری کنند و می خواهند پس از بلوغ سرمایه گذاری اصلی، فعالیت تجاری و سرمایه گذاری خود را در استرالیا حفظ کنند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

در صورتی می توانید برای این نوع از ویزا اقدام کنید که:

سابقه کسب و کار یا کار و سرمایه گذاری موفقی داشته باشید.

هنگامی که از شما خواسته می شود کافی بودن دارایی شخصی خود را اثبات کنید.

شما توسط دولت ایالتی یا سرزمینی معرفی و پشتیبانی شوید.

همچنین، شماباید:

با توجه به جریان انتخابی خود، شرایط فردی ویزای زیر کلاس ۱۸۸ را برآورده کنید.

(دارندگان اصلی ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری در تجارت (طبقه زیر ۱۸۸) هستند.)

تمام شرایط ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری تجاری شما را در جریانی که برای اولین بار در آن اقدام کرده اید را، برآورده کرده باشید.

سابقه شرکت در هیچ فعالیت تجاری یا سرمایه گذاری غیرقابل قبول را نداشته باشید.

سابقه رضایت بخشی در انطباق با قوانین استرالیا داشته باشید.

توسط یک ایالت یا قلمرو استرالیا معرفی شده باشید.

شما و همه اعضای خانواده از شرایط مورد نظر سلامتی و شخصیتی برخوردار باشید – اگر قبلاً این شرط ویزای موقت نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (زیر کلاس ۱۸۸) را برآورده کرده اید، نیازی به اثبات مجدد آن ندارید.

تعهد واقعی برای ادامه فعالیت های تجاری یا سرمایه گذاری در استرالیا را داشته باشید.

 

 

استرالیا دارای یک سیستم حقوقی قوی است که مبتنی بر انصاف رویه ای، سابقه قضایی و استقلال دادگستری است. حقوق مالکیت کاملاً ثابت و قابل اجرا است. وضع مقررات دولتی معمولاً مستلزم مشورت با ذینفعان تحت تأثیر است و قبل از ورود به مرحله قانونگذاری، به تأیید یک نهاد نظارتی مرکزی احتیاج دارد. قوانین ضد رشوه و ضد فساد وجود دارد و استرالیا در اقدامات شفافیت عملکرد خوبی دارد. فضای کسب و کار استرالیا به طور کلی برای شرکت های خارجی فعال در این کشور مساعد است و این کشور در شاخص سهولت انجام تجارت جهانی بانک جهانی در رتبه چهاردهم قرار دارد.

استرالیا ضمن استقبال از سرمایه گذاری مستقیم خارجی، از طریق فرآیند غربالگری هیئت مدیره بررسی سرمایه گذاری خارجی، آزمون “منافع ملی” را برای صلاحیت سرمایه گذاری اعمال می کند. در سالهای اخیر تغییرات مختلفی در قوانین سرمایه گذاری خارجی استرالیا، که عمدتا با هدف تقویت امنیت ملی انجام می شود، انجام شده است. قانون امنیت زیرساخت های مهم قانون ۲۰۱۸ و اصلاحات مربوط به بخش امنیت مخابرات در سال ۲۰۱۸ با هدف افزایش امنیت زیرساخت های حیاتی و محافظت در برابر سرمایه گذاری های خارجی که به نظر منافع استرالیا نیست، در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند. در مارس ۲۰۲۰ ، دولت استرالیا اعلام کرد که تمام سرمایه گذاری مستقیم خارجی برای یک دوره شش ماهه بررسی می شود، لازم به ذکر است زمان مقرر شده دولت برای بحران COVID-19  با وجود تمرکز بیشتر روی غربالگری سرمایه گذاری خارجی، میزان رد سرمایه گذاری های پیشنهادی همچنان پایین است.

 

مقررات ورشکستگی

ورشکستگی یک وضعیت حقوقی است که طبق قانون ورشکستگی ۱۹۶۶ اعطا شده و در تمام ایالت ها و سرزمین های استرالیا فعالیت می کند. فقط افراد می توانند ورشکسته شوند، نه مشاغل یا شرکت ها. در جاهایی که مشارکت یا شخصی با نام تجاری وجود دارد، این شخص یا افراد هستند که آن شرکت را تشکیل می دهند که ورشکسته می شوند. طبق قانون ورشکستگی: شرکت ها نمی توانند ورشکسته شوند، اگرچه مقررات مشابه (تحت عنوان “مدیریت و پایان دادن”) تحت قانون شرکتها وجود دارد. ورشکستگی در استرالیا جرم کیفری نیست.

حقوق بستانکار طبق قانون ورشکستگی ۱۹۶۶، قانون شرکتها در سال ۲۰۰۱ و قانون جدیدترین قانون اصلاح قانون ورشکستگی در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده است. قانون اخیر در دو سال از سال ۲۰۱۷ آغاز شد و هدف آن افزایش کارایی دولتهای ورشکسته، بهبود ارتباطات بین طرفین، افزایش نظارت سازمان تنظیم مقررات شرکتی بر بازار ورشکستگی و بهبود اطمینان کلی مصرف کننده به حرفه ای بودن و صلاحیت داشتن افراد ورشکسته است. طبق این قانون ترکیبی ، طلبکاران حق دارند: در طی مراحل مدیریت اطلاعات را درخواست کنند. یک مدیر را برکنار و یک جایگزین مورد اعتماد تعیین کنند.

استرالیا در رتبه ۲۰ جهانی در گزارش “انجام معامله ورشکستگی” توسط بانک جهانی قرار دارد.

دولت های مشترک المنافع و دولت های ایالتی و سرزمینی طیف وسیعی از اقدامات را برای کمک به سرمایه گذاران در راه اندازی و اداره یک تجارت و سرمایه گذاری ارائه می دهند. انواع کمک های موجود بسته به مکان، صنعت و ماهیت فعالیت تجاری متفاوت است. “Austrade” کمک مشترک دولت را برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی ارائه می دهد و در نظر گرفته شده است به عنوان نقطه تماس ملی برای تحقیقات سرمایه گذاری باشد. دولت های ایالتی و سرزمینی به طور مشابه مجموعه تشویقی مالی و غیرمالی را ارائه می دهند.

دولت مشترک المنافع همچنین مشوق هایی را برای شرکت های درگیر در تحقیق و توسعه (تحقیق و توسعه) فراهم می کند و برای هزینه های فعالیت های تحقیق و توسعه واجد شرایط در طول سال، جبران مالیات می کند. فعالیت های تحقیق و توسعه که در خارج از کشور انجام می شوند نیز تحت شرایط خاص واجد شرایط هستند و این برنامه به طور مشترک توسط  “Ausindustry” (آژانس دولتی) و اداره مالیات استرالیا (ATO) اداره می شود. دولت استرالیا به طور معمول یا پروژه هایی را برای سرمایه گذاران خارجی تضمین نمی کند، یا به طور مشترک پروژه ها را تأمین مالی می کند.

استرالیا هیچ منطقه تجارت آزاد یا بندر آزاد ندارد.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در استرالیا

دولت استرالیا بدون محدودیت در جریان‌های بدهی یا حقوق صاحبان سهام ، موضع مطلوبی نسبت به سرمایه گذاری در اوراق بهادار خارجی اتخاذ می کند. در واقع، دسترسی به بازارهای سرمایه خارجی با توجه به بازارهای داخلی با درآمد ثابت نسبتاً کوچک، برای اقتصاد استرالیا بسیار مهم است. بازارهای سرمایه استرالیا به طور کلی کارآمد هستند و قادر به ارائه گزینه های مالی به مشاغل هستند. در حالی که بازار سهام استرالیا یکی از بزرگترین و بزرگترین بازارهای نقدی در جهان است، شرکتهای غیر مالی در دسترسی به بازار اوراق مشارکت شرکتها با موانع زیادی روبرو هستند. شرکتهای بزرگ بیشتر از سهام عمومی استفاده می کنند و شرکتهای کوچکتر نیز از سود انباشته و بدهی بانکها و واسطه ها استفاده می کنند. بازار اوراق قرضه شرکتی استرالیا نسبتاً کوچک است و بسیاری از شرکت های استرالیایی را به سمت انتشار ابزار بدهی در بازار ایالات متحده سوق می دهد. سرمایه گذاران خارجی قادر به دریافت اعتبار از موسسات داخلی با شرایط بازار هستند.

سیستم بانکی استرالیا دارای تمرکزی قوی، بسیار تکامل یافته و بین المللی است. سودآوری بانک پایدار و قوی است و با بهبود بیشتر در عملکرد دارایی، پشتیبانی می شود. کل دارایی بانکهای استرالیا ۳.۰ تریلیون دلار است و این بخش متوسط ​​بازده سالانه سهام خود را فقط بیش از ۱۱ درصد تحویل داده است.

طبق گزارش بانک مرکزی استرالیا، بانک رزرو استرالیا (RBA) ، نسبت دارایی های غیرفعال به کل وام ها در پایان سال ۲۰۱۸ کمی کمتر از یک درصد بود، که در پنج سال گذشته پس از سقوط از به دنبال بحران مالی جهانی بالاترین میزان تقریباً دو درصدی. RBA مسئول نظارت و گزارش در مورد ثبات بخش مالی است، در حالی که سازمان تنظیم مقررات احتیاطی استرالیا  (APRA) نهادهای منفرد را کنترل می کند. RBA همچنین مسئول نظارت و تنظیم سیستم های پرداخت در استرالیا است.

جزئیات بیشتر در مورد اندازه و عملکرد بخش بانکی استرالیا در وب سایت های سازمان تنظیم مقررات احتیاطی استرالیا APRA) و (RBA موجود است:

بانک های خارجی مجاز به فعالیت به عنوان شعبه یا شرکت تابعه در استرالیا هستند. استرالیا به طور کلی رویکرد آشکاری را برای اجازه دادن به فعالیت شرکت های خارجی در بخش مالی اتخاذ کرده است، که عمدتا برای اطمینان از رقابت کافی در بازار داخلی کوچک است.

استرالیا به طور کلی با داشتن قوانینی، از جمله مبارزه با دزدی دریایی، حق چاپ و جعل و تقلب در علامت تجاری، از حقوق مالکیت معنوی شما  (IPR) حمایت می کند. هیچ بازار فیزیکی یا آنلاین استرالیایی در فهرست بازارهای بدنام ۲۰۱۹ USTR شناسایی نشده است.

وزارت امور داخلی استرالیا از طریق طرح اعلامیه اعتراض بر روی تولید کالاهای تقلبی، نظارت می کند، این ارگان به نیروهای مرزی استرالیا اجازه می دهد کالاهای مشکوک به جعل را توقیف کنند. مجازات های فروش یا واردات کالاهای تقلبی شامل جریمه نقدی و تا پنج سال حبس است. نیروی مرزی استرالیا گزارش داده که در طی سال مالی منتهی به ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ ، آخرین سال موجود برای تهیه این داده ها ، ۱۹۰،۰۰۰ مورد کالای تقلبی و دزدی دریایی به ارزش تقریبی ۱۶.۹ میلیون استرالیا (۱۱.۸ میلیون دلار آمریکا) توقیف شده است.

IP Australia آژانس مسئول مدیریت مسئولیت ها و معاهدات استرالیا تحت سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) است. استرالیا عضو طیف وسیعی از معاهدات بین المللی است که از طریق WIPO تهیه شده است.

استرالیا در مذاکرات توافقنامه تجارت ضد جعل افراد، مشارکت فعال داشت و ACTA را در اکتبر ۲۰۱۱ امضا کرد. ACTA چارچوبی بین المللی برای کمک به احزاب در تلاش برای مبارزه موثر با نقض حقوق مالکیت معنوی، به ویژه گسترش جعل و تقلب و دزدی دریایی است.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریسی استرالیا انواع مختلفی دارد.

این ویزا به شما اجازه می دهد:

 • به عنوان یک جهانگرد، برای مسافرت دریایی یا تفریحی برای هر هدفی به جز تجارت یا درمان پزشکی در این کشور باشید.
 • به دیدار خانواده یا دوستان بروید.
 • تا ۳ ماه مطالعه یا آموزش داشته باشید.
با این ویزا می توانید در مجموع حداکثر ۳ ماه درس بخوانید یا آموزش ببینید. اما اگر دلیل اصلی شما برای سفر به استرالیا تحصیل باشد، ویزای دانشجویی مناسب تر خواهد بود.  هنگام بازدید از استرالیا بنا به مدت اقامت، گذرنامه و هدف ویزیت شما نوع ویزایی توریسی درخواستی شما نیز متفاوت خواهد بود.

انواع ویزای توریستی:

EVisitor زیر کلاس ( ۶۵۱)

این ویزای رایگان برای بازدید چندباره از استرالیا برای اهداف گردشگری یا تجاری است که حداکثر سه ماه در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه انجام می شود. این ویزا در تنها از سوی صاحبان گذرنامه از کشورهاییی مشخص در اروپا قابل اخذ است. همچنین این ویزا قابلیت تمدید ندارد.

ویزای سفر الکترونیکی(زیر کلاس (۶۰۱)

این ویزا به شما امکان می دهد تا هر زمان که می خواهید به مدت یک سال به استرالیا بروید و در هر بار بازدید سه ماه اقامت داشته باشید. این ویزا تنها به دارندگان گذرنامه از تعدادی مشخصی از کشورها قابل ارائه است. برای ETA  هزینه درخواست ویزا وجود ندارد.با این وجود هزینه خدمات ۲۰ دلار فقط برای برنامه های آنلاین اعمال می شود.

اگر در حال حاضر در استرالیا هستید و دارای ویزای معتبر “Electronic Travel Authority” ز یر کلاس( ۶۰۱) هستید. می توانید اقامت خود را با درخواست ویزای دیگری مانند ویزیت Visitor زیر کلاس (۶۰۰) تمدید کنید.

ویزای ویزیتور(زیر کلاس ۶۰۰)

ویزای ویزیتور برای افرادی طراحی شده است که واجد شرایط ویزای eVisitor  یا Electronic Travel Authority نیستند. این ویزا به شما امکان می دهد تا سه، شش یا دوازده ماه از استرالیا با اهداف گردشگری یا تجاری بازدید کنید. متقاضیان برای ارائه درخواست خود باید هزینه ای پرداخت کنند.

ویزای تعطیلات کاری  (زیر کلاس( ۴۱۷)

برای متقاضیان با گذرنامه از کشور های:

 • بلژیک
 • کانادا
 • جمهوری قبرس
 • دانمارک
 • استونی
 • فنلاند
 • فرانسه
 • آلمان
 • هنگ کنگ
 • ایرلند
 • ایتالیا
 • ژاپن
 • جمهوری کره
 • مالت
 • هلند
 • نروژ
 • سوئد
 • تایوان
 • انگلستان.

ویزای کار و تعطیلات زیر کلاس (۴۶۲)

برای متقاضیان با گذرنامه از آرژانتین، اتریش، شیلی، جمهوری خلق چین، جمهوری چک، مجارستان، اندونزی، اسرائیل، لوکزامبورگ، مالزی، پرو، لهستان، پرتغال، سان مارینو، سنگاپور، اسلواکی جمهوری، اسلوونی، اسپانیا ، تایلند، ترکیه، ایالات متحده آمریکا، اروگوئه و ویتنام.

الزامات مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا

 • شما باید از تمام شرایط ویزا و قوانین استرالیا پیروی کنید.
 • اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده (از جمله کسانی که با شما درخواست ویزا نمی کنند) بدهی دولت استرالیا را داشته باشید، شما یا آنها باید آن را پس داده یا ترتیب بازپرداخت آن را داده باشید.
 • از هر شرط و مدت اقامت متصل به ویزای خود پیروی کنید.
 • بیمه درمانی داشته باشید.

 • صفحات گذرنامه فعلی خود را ارائه دهید که عکس، مشخصات شخصی و تاریخ گذرنامه و شماره گذرنامه خود را نشان می دهد.

تا آنجا که می توانید اثبات کنید تا نشان دهید که شما فقط به عنوان یک بازدید کننده موقت از استرالیا بازدید می کنید. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • اثبات داشتن پول کافی برای اقامت و ترک استرالیا، مانند صورت حساب های بانکی شخصی، فیش های پرداختی، حساب های حسابرسی شده، سوابق مالیاتی یا سقف کارت اعتباری.
 • نامه ای از اقوام یا دوست شما در استرالیا، در آن شما را به بازدید دعوت می کند. این نامه می تواند بیان کند:
  • رابطه آنها با شما
  • هدف بازدید شما و مدت اقامت شما
  • اگر قرار است پیش آنها
   بمانید اگر این شخص هزینه اقامت شما را پرداخت می کند، مدارکی از بودجه وی را ارائه دهید.
 • برنامه های خود را در حالی که در استرالیا هستید.

اثبات اینکه شما دلایلی برای بازگشت به خانه دارید از جمله:

  • نامه ای از کارفرمای خود مبنی بر اینکه قصد دارید به کار خود برگردید.
  • اثبات اینکه شما در یک مدرسه، کالج یا دانشگاه در کشور خود تحصیل می کنید.
  • اثبات این که اعضای فوری خانواده را در کشور خود دارید
  • اثبات اینکه می توانید به خانه برگردید.
  • اثبات اینکه شما در کشور خود صاحب خانه یا دارایی های عمده دیگری هستید.

مدت اعتبار ویزای توریسی استرالیا

دولت استرالیا می تواند به شما ویزای  با یک بار ورود یا چند بار ورود اعطا کند. اگر ویزا را با چند بار ورود به شما اعطا کنند، می توانید با اعتبار ویزا استرالیا را ترک کرده و دوباره وارد آن شوید. به طور کلی  یک دوره اقامت ۳ ماهه اعطا می شود؛ اما در شرایط خاص ممکن است حداکثر ۱۲ ماه اقامت داشته باشید.

شرط این ویزا این است که شما در یک دوره ۱۸ ماهه بیش از ۱۲ ماه در استرالیا نمانید. اگر در حال حاضر ویزای بازدید کننده، ویزای تعطیلات کاری، ویزای کار و تعطیلات یا ویزای پل دارید و اعطای این ویزا به معنای اقامت بیش از ۱۲ ماه متوالی در استرالیا است، باید نشان دهید که شرایط استثنایی وجود دارد .

ویزای بازدید کننده (زیر کلاس ۶۰۰) جریان مسافرتی مکرر را در نظر بگیرید  اگر:

 • شما یک پاسپورت از جمهوری خلق چین دارید.
 • شما مرتباً به استرالیا سفر می کنید.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید بنابراین صورت نیاز به ارائه بیومتریک به شما اطلاع خواهند داد.

 از مشاوران ما کمک بگیرید و انجام مراحل را به نیک ویزا بسپارید!

یا

اگر برای ویزای آنلاین اقدام می کنید:

 1. در سایت  “ImmiAccount” ثبت نام کنید.

 2. فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید.

 3. اسناد مورد نیاز را برای درخواست خود آماده کنید.

 4. هزینه برنامه را پرداخت کنید.

 5. اسناد مورد نیاز برنامه را ارسال کنید.

 6. ویزای دریافتی را چاپ کنید.

 7. مدارک بازگشت به کشور خود را ارائه دهید.

 8. دستکم ۳ ماه قبل از سفر خود اقدام کنید.

مانند هر درخواست ویزا دیگری، مدارک مختلفی برای پشتیبانی از درخواست شما لازم است. بسته به نوع ویزا و شرایط شخصی شما، در اینجا لیستی از اسناد خاص است که به نظر ما برای برنامه شما مهم است؛ ارائه شده:
گذرنامه معتبر
صفحه عکس نباید لمینیت شکسته داشته باشد.
اعتبار گذرنامه بیش از ۶ ماه از تاریخ سفر در نظر گرفته شده است.
اندازه گذرنامه عکس متقاضی
اندازه رسمی ۴۵ میلی متر در ۳۵ میلی متر در یک پس زمینه ساده است.
متقاضیان باید نام خود را در پشت عکس بنویسند.
ویزاهای قبلی و فعلی
برای تاریخچه سفر، صفحات ویزا و تمبرهای معتبر و منقضی شده را اسکن کنید.
گواهی بانک
گواهی بانکی اصلی صادر شده در ۳ ماه گذشته را ارائه دهید.
توجه: هزینه کل سفر و هزینه های روزانه خود را در نظر بگیرید!
اظهارنامه مالیات بر درآمد.
گواهی اشتغال یا قرارداد کار.
نمونه سفرنامه استرالیا.
متقاضیان باید فعالیت های خود را در روز بنویسند.
رزرو پرواز و هتل.
اگرچه مجبور نیستید این اسناد را هنگام درخواست داشته باشید، اما احتمالاً می تواند به شانس شما کمک کند – اما هیچ تضمینی وجود ندارد.
تهیه بلیط پرواز برگشت می تواند اثبات کند که شما قصد اقامت غیررسمی در استرالیا را ندارید.
توجه: بسته به ویزا ، درخواست شهروندی و شرایط شخصی ، ممکن است شرایط اضافی از شما خواسته شود. همچنین برخی از برنامه ها ممکن است به هیچ اسنادی نیاز نداشته باشند.

مهاجرت به استرالیا یکی دیگر از گزینه­ هاییه که برای ما ایرانی­ ها جز اولین اولویت­ ها تو لیستمونه!

مهاجرت به استرالیا می تونه یکی از بهترین مواردی باشه که ممکنه برای شما اتفاق بیفته. نیک ویزا به شما توصیه می کنه که حتماً بهش فکر کنید. آن را در نظر بگیرید. حالا چرا استرالیا؟

استرالیا  کشوری در نیمکره جنوبی است. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور جهان است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر و زبان ملی کشور انگلیسی است در قانون کشور برای آن رسمیتی در نظر گرفته نشده‌است. بیشتر جمعیت استرالیا در حاشیه ساحل جنوبی تمرکز دارد. استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی استرالیا دولت را از تصویب هر قانونی که بر پایه دین بنا شده باشد منع می‌کند. استرالیا زبان رسمی ندارد و زبان ملی آن انگلیسی استرالیایی است.

استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. در میان قابل زندگی‌ترین شهرهای جهان در سال ۲۰۰۸ به گزارش اکونومیست، ملبورن دوم، پرت چهارم، آدلید هفتم و سیدنی نهم بود.[۳۳] محصولات اصلی استرالیا نیشکر، پنبه، غلات و گوشت است این کشور معادن فراوانی دارد. شرکای بازرگانی استرالیا بیشتر چین، ژاپن و کره جنوبی در آسیا و نیز ایالات متحده استرالیا هستند. بنا بر گزارش بانک جهانی، این کشور در سال ۲۰۰۵ از نظر تولید ناخالص داخلی یا GDP در رده پانزدهم جهان قرار داشته‌است و نیز بر پایه گزارش برنامه توسعه سازمان ملل متحد، استرالیا از نظر شاخص توسعه انسانی در سال ۲۰۰۶ سومین کشور توسعه یافته جهان به حساب می‌آید.

 

 • آرامشی که فراتر از تصور است

قاره استرالیا از زیبایی طبیعی برخوردار است که واقعاً می تواند شما را دچار اضطراب کند. این قاره دارای طیف متنوعی از گیاهان و جانوران است که فقط در خاک استرالیا یافت می شود،  آن را خاص و منحصر به فرد می کند. در طول سال آب و هوا کاملا گرم است (گرم نیست) و آن را به مکانی ایده آل برای انجام فعالیت های فضای باز تبدیل می کند. این کشور با تعداد زیادی پارک ملی و مناطق بیابانی فضای متنوعی را برای شما فراهم می­کند.

 • استاندارد زندگی بسیار بالا

این قاره با ارائه مدارس و دانشگاههایی که از سطح بالایی برخوردار هستند، به عنوان یک نمونه کامل از وضعیت یک کشور  پیشرفته عمل می کند. قاره استرالیا یک سیستم آموزش عالی به مهاجران خود ارائه می دهد و یک سیستم آموزشی در سطح بالایی از اعتبار جهانی را به آن اضافه می کند.

 • چشم انداز بالای اشتغال

اقتصاد استرالیا بسیار قوی و رو به رشد است، به این معنی که چشم انداز و فرصت اشتغال گسترده ای . را پیش چشم شما قرار می­دهد. استرالیا طیف گسترده ای از فرصت ها را برای کارگران ماهر از سراسر جهان دارد. این مزایا شامل همسران کارگران ماهر می شود و همچنین با مهاجرت به استرالیا می توان از وجود کارآفرینان بهره مند شد.

 • قوانین مهاجرتی انعطاف پذیر

استرالیا به دلیل برنامه های مهاجرتی که دارد، بسیار ساده و منعطف شناخته شده است و محدودیت های زیادی را برای مهاجران ایجاد نمی کند. این کشور به کارگران ماهر و همچنین به همسران آنها حقوق کار دارای چهارچوبی ارائه می دهد. مهاجرانی که ویزای موقت اقامت دارند نیز می توانند برای ویزاهای دائمی اقدام کنند به شرط اینکه واجد شرایط باشند.

 • فرهنگی زنده برای زندگی

از کل جمعیت استرالیا، تقریباً ۲۰٪ افرادی هستند که در خارج از کشور زادگاه خود زندگی می کنند. ساکنان استرالیا می دانند که چگونه از زندگی لذت ببرند و این قاره به فرهنگ ، کنسرت ها، نمایشگاه های هنری خود معروف است و برای افزودن بیشتر به لیست: این قاره بسیاری از رستوران های معروف جهان را در خود جای داده است و به خاطر غذای با کیفیت غنی که برای مردم خود سرو می کند مشهور است. استرالیا یک کشور مهاجر پسند است و صرف نظر از اینکه می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند، مهاجرت مردم در سراسر جهان را تقویت می کند. شما می توانید فردی باشید که مشتاق تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ها باشد یا یک کارگر ماهر که به دنبال فرصت های شغلی است یا کارآفرینی که مشتاقانه شروع کار جدیدی است. واقعاً مهم نیست زیرا استرالیا با آغوش باز از شما استقبال می کند!

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی استرالیا

 1. اگر شهروند کشوری با ریسک بالا و درخواست ویزای اشتباه هستید، احتمالاً با رد ویزای توریستی استرالیا روبرو خواهید شد.
 2. قبلاً  بنا به دلایلی درخواست ویزای شما رد شده است. این بخش هنگام پردازش درخواست شما، سابقه ویزای گذشته شما را در نظر  گرفته و بررسی می کند. در چنین شرایطی احتمال رد شدن ویزای شما بیشتر است.
 3. در صورت وجود تناقض در مدارک و درخواست شما، ویزای توریستی استرالیا را دریافت نخواهید کرد.
 4. اگر درخواست خود را با اسناد جعلی و گمراه کننده ارائه دهید، ویزای توریستی استرالیا را دریافت خواهید کرد.
 5. فقدان ملاک های شخصیتی و سلامتی  نظر دولت استرالیا، موجب رد ویزای شما خواهد شد.

 

در ارائه ویزاهای بازدید کننده به هر کشوری،  شرایط مالی مهم است، اگرچه در هر درخواست ویزا برای  کشورهای مختلف شرایط متفاوتی لازم است؛ اما از آنجایی که شما در مدت اقامت با ویزای توریستی اجازه کار ندارید، می بایست شرایط مالی مورد نظر را دارا باشید.

این الزامات مالی  ویزای توریستی استرالیا به طور کلی شامل صورت های بانکی در ۳ ماه گذشته با مانده حساب حداقل ۵۰۰۰ دلار استرالیا به ازای هر متقاضی، فیش حقوقی، حساب های حسابرسی شده، سوابق مالیاتی یا محدودیت کارت اعتباری است.

اگر در ارائه ویزای بازدید کننده اسپانسر دارید، اسپانسر شما همچنین ملزم به ارائه الزامات مالی مانند درآمد استرالیا یا ارزیابی مالیات خارج از کشور، صورتحساب بانکی در ۳ ماه گذشته با مانده تعادل حداقل ۵۰۰۰ دلار استرالیا برای یک متقاضی است، و همچنین اثبات مالکیت دارایی در استرالیا (خانه ، اتومبیل ، تجارت و غیره)

قوانین گمرکی استرالیا مانع از ورود مواد مخدر، استروئیدها، سلاح ها، سلاح گرم و حیوانات وحشی محافظت شده به استرالیا می شود. برخی از موارد معمول مانند غذای تازه یا بسته بندی شده ، میوه ، تخم مرغ ، گوشت ، گیاهان ، دانه ها ، پوست و پرها نیز ممنوع است. قبل از سفر ، وب سایت دولت استرالیا را برای کسب اطلاعات در مورد کالاهای ممنوع ، اعلام اقلام و مجازات ها بررسی کنید.

ورود با بیماری سل مجاز نیست!

دولت استرالیا برای محافظت از ساکنان خود این شرط را اجرا کرده است که بازدیدکنندگان ورودی نمی توانند به سل مبتلا باشند.

بیمه درمانی در استرالیا

دولت استرالیا با چندین کشور اروپایی در مورد مراقبت های پزشکی در طول اقامت در استرالیا توافق کرده است. در برخی موارد شهروندان اروپایی می توانند در طول اقامت در استرالیا واجد شرایط مراقبت های بهداشتی محدود شوند. این قانون در مورد همه کشورها اعمال نمی شود. بنابراین محتاطانه است که بررسی کنید آیا کشور شما از قبل با بهداشت استرالیا موافقت کرده است یا خیر، و بیمه خود شما را تا چه حد واجد شرایط این کمک می کند در صورتی که هرگونه توافق نامه بهداشتی بالقوه ای نباشد که کشور شما با استرالیا منعقد کرده باشد، هزینه درمان می تواند بسیار زیاد باشد.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی