ویزای ارمنستان

کشور ارمنستان پلی میان شما و اروپا و آمریکاست. هر آنچه نیاز است در مورد انواع ویزاهای کشور ارمنستان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی ارمنستان

  تحصیلات عالی  در ارمنستان فوق العاده است!  به همین دلیل است که دانشجویان زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. این نشان دهنده کیفیت بالای آموزش است که توسط دانشگاه های ارمنستان ارائه می شود. در طول تاریخ، آموزش برای ارامنه همیشه در اولویت بوده و به عنوان یکی از اجزای اساسی فرهنگ و سنت آنها تلقی می شود. بدون شک امروزه نیز یکی از مهمترین ارزشها باقی مانده است. کیفیت بالای آموزش ارائه شده در ارمنستان همراه با هزینه بسیار مقرون به صرفه زندگی باعث محبوبیت دانشگاههای ارمنستان  شده و این کشور را به عنوان مقصدی خوب برای مهاجرت تحصیلی در لیست شما قرار می دهد.

دانشگاه ها در ارمنستان تحصیلات عالیه و تحصیلات تکمیلی را در شاخه های مختلف شامل: زمینه های طبیعی و جامعه شناسی، علوم، فناوری و فرهنگ ارائه می دهند. همچنین فرصت های بسیاری برای تحقیقات و مطالعات علمی فراهم شده است. علاوه بر آن هنرستان ها، آکادمی های علمی – آموزشی و  موسسات نیز به منظور توسعه آموزش، علوم، فن آوری و فرهنگ به ارائه خدمات می پردازند.

در حال حاضر، ۲۶ دانشگاه دولتی (۴ دانشگاه بین المللی مدیریت شده) و بیش از ۴۲ موسسه آموزش عالی خصوصی در جمهوری ارمنستان فعالیت می کنند. بسیاری از انواع موسسات آموزش عالی با کیفیت ارائه می دهند: دانشگاه ها، موسسات، آکادمی ها و هنرستان ها.

بیش از ۷ هزار دانشجو و دانشجوی خارجی در موسسات آموزش عالی ارمنستان تحصیل می کنند.

مهاجرت تحصیلی به ارمنستان

شما می توانید برای آموزش های تخصصی در زمینه موسیقی، هنر، علوم و فنون و … در دوره های کوتاه مدت این کشور شرکت کنید. 

تحصیلات تخصصی دیپلم علاوه بر تحصیلات عمومی، انواع مختلف مهارت های حرفه ای و دوره های نظری و عملی تخصصی را برای فارغ التحصیلان فراهم می کند. مدت زمان تحصیل حداقل ۵ سال است. برای تحصیل در هنرها و تربیت بدنی دانشجویان باید ۴ سال تحصیل را بگذرانند. این برنامه با ارزیابی و پایان نامه دیپلم پایان می یابد.  در صورت داشتن حداقل تحصیلات متوسطه و گواهی مربوطه، شما واجد شرایط درخواست تحصیل در دوره کارشناسی هستید. 

برنامه اصلی آموزشی که متخصصان را برای یک مدرک لیسانس آماده می کند، شامل دوره های مورد نیاز و تمرین علوم انسانی و اجتماعی عمومی، ریاضیات، علوم طبیعی و رشته های تخصصی خاص است که بسیاری از آنها شامل دوره های انتخابی و اختیاری است. برای کسب درجه اول، یعنی مدرک لیسانس، در یکی از موسسات آموزش عالی، متقاضیان باید دوره چهار یا پنج ساله (برای تخصص پزشکی) را بگذرانند.

مدرک کارشناسی ارشد به فارغ التحصیلان  کارشناسی یا متخصصین اعطا می شود. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد دانش، شایستگی و مهارت های لازم برای تحقیقات علمی، فعالیت های علمی آموزشی، مدیریت و توسعه حرفه ای مستقل را دارند.

دانشجوی دکترا (محقق) شخصی است که دارای مدرک تحصیلات عالیه (فوق لیسانس)  است. و برای گسترش دانش نظری خود و تهیه پایان نامه علمی، تحقیقات دکترا را انجام می دهد. پس از اتمام حداقل تحصیلات تکمیلی ۳ ساله و دفاع موفق از یک پایان نامه، به دانشجوی دکترا (محقق) دکترای (نامزد علوم) اعطا می شود.

تحصیل در خارج از کشور در ارمنستان انتخاب بسیار خوبی برای دانشجویان است. ارمنستان قطب دانشگاه های علوم پزشکی است، بنابراین، گرفتن پذیرش یا ویزا برای تحصیلات عالی برای دانشجویان کار خیلی سختی نیست. این مرکز مهم بین آسیا و اروپا است، از این رو استانداردهای آموزش عالی بسیار خوبی را داراست. هزینه ها مقرون به صرفه هستند.

 MBBS یک انتخاب عالی برای دانشجویانی است که مایل به دکتر شدن هستند. ارمنستان دارای مکان های امن برای دانش آموزان، شرایط خوب زندگی، غذای خوب، سازگاری آسان و محیطی امن با جامعه دانشجویی خوب است. از این رو، دانشجویان برای سازگاری با مشکلات زیادی روبرو نخواهند شد. خوابگاه های دانشگاه های پزشکی امن هستند و از محل اقامت و غذا خوبی برخوردار هستند. روابط دانشجو به معلم نیز خوب است و زیرساخت های بیمارستان، آزمایشگاه ها و غیره نیز همینطور است.

 

 • بهترین شهرهای دانشگاهی در ارمنستان با هزینه های متوسط:
 • شهر       رتبه           هزینه 
 • ایروان       ۴۸      ۳۸،۰۶۰،۲۸۸
 • گیموری   ۳       ۱۳،۸۹۴،۶۵۰
 • وانادزور   ۲        ۳۶،۳۱۵،۵۶۲
 • گوریس   ۱         ۸،۴۲۱،۰۰۰ 
 • هرازدان     ۱      ۳۲،۷۹۹،۷۹۵
 • واغارشپات   ۱         ۸،۴۲۱،۰۰۰
 •      یگنندزور    ۱       ۱۰،۸۲۰،۹۸۵        

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی ارمنستان

در صورت داشتن حداقل تحصیلات متوسطه و گواهی مربوطه، افراد خارجی واجد شرایط درخواست کارشناسی هستند.

برای مراحل درخواست ویزای تحصیلی، اسناد زیر لازم است:

 1. درخواست پذیرش خطاب به وزیر آموزش و علوم
 2. تکمیل فرم درخواست ارائه شده توسط وزارت آموزش و پرورش و علوم
 3. گواهی سلامت
 4. کپی گذرنامه و شناسنامه
 5. دیپلم فارغ التحصیلی از دبیرستان
 6.  یا دانشگاه
 7. ۴ عکس از گذرنامه
 8.  رزومه یا CV (105)

برای تحصیلات تکمیلی:

 1. انگیزه نامه و توصیه نامه
 2. ریز نمرات مقطع قبلی
 3. رزومه آکادمیک 

هنگام اقدام برای برنامه تحصیلات تکمیلی، اصل مدرک لیسانس مورد نیاز خواهد بود.

شرایط ورود برای هر دوره متفاوت است. متقاضیان باید با توجه به  دوره های انتخابی خود  شرایط زبان انگلیسی مورد نظر را مهیا کنند. دوره های مختلف به سطح متفاوتی از مهارت های زبانی نیاز دارند، که به آنها “پروفایل” گفته می شود.

امکانات بهداشتی به ویژه در خارج از ایروان معمولاً ضعیف است. و به طور کلی درمان و مراقبت­ های بهداشتی برای موارد دیگری غیر از بیماری­های جزئی یا ساده توصیه نمی شود.  به طوری که میزان مرگ و میر در هر ۱ میلیون نفر جمعیت ۹۱۵ نفر است.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری ارمنستان

مجوزهای کار برای کارگران خارجی
به عنوان یک قاعده کلی، دارنده ویزای ارمنستان حق کار در ارمنستان را ندارد مگر اینکه دارای اجازه کار نیز باشند. متخصصان، صاحبان مشاغل، مدیران اجرایی و سایر گروههای کارگری بسیار ماهر از شرایط مجوز کار معاف هستند.

انتقال کارکنان (ماهر یا غیر واجد شرایط) منوط به اخذ مجوز کار و در صورت لزوم اجازه اقامت موقت است. اجازه کار باید از طرف کارفرمای قانونی درخواست شود و برای مدت زمان قرارداد کار صادر می شود.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

اسناد زیر باید توسط کارفرما در “MLSA” ثبت شود:

فرم درخواست
پاسپورت کارمند
مدرک تحصیلی و سایر اسناد نشان دهنده تحصیلات، با قانونی شدن کنسولی (یا Apostille)

دو عکس (۳ × ۴ سانتی متر)
اثبات پرداخت هزینه های دولت
کلیه اسناد، به جز گذرنامه کارمند، توسط “MLSA” نگهداری می شوند.

آن دسته از خارجیانی که در شرایط ذیل هستند، از دریافت اجازه یا مجوز کار معاف می باشند:

دارندگان اجازه اقامت دائم یا ویژه؛
دارندگان اجازه اقامت موقت در صورت صدور چنین اجازه ای به دلیل عضویت در خانواده دیگر دارنده اجازه اقامت دائم (ویژه، موقت).
بنیانگذاران، مدیران و نمایندگان سازمانهای تجاری با سرمایه گذاری خارجی.
خارجیانی که در دفاتر نمایندگی شرکتهای خارجی استخدام می شوند.
متخصصان خارجی که برای نصب یا تعمیر ماشین آلات و سایر تجهیزات خریداری شده از شرکت های خارجی یا آموزش کارمندان محلی برای کار با چنین ماشین آلات یا تجهیزات به کار گرفته می شوند.
متخصصان خارجی بسیار واجد شرایط در زمینه علوم طبیعی، فن آوری های اطلاعاتی (۱. تکنسین، بهره برداری و نگهداری فنی تجهیزات محاسباتی و سیستم های رایانه ای؛ ۲. تکنسین، عملکرد ماشین های محاسبات ، مجتمع ها، سیستم ها و شبکه ها؛ ۳. طراح وب) ، کشاورزی (۱. متخصص کشاورزی؛ ۲. کشاورز؛ ۳. تکنسین-زراعت کننده) و همچنین خارجیانی که تحصیلات عالی در ۱. فناوری های اطلاعات و ارتباطات دارند. ۲. مدیریت و اداره ۳. فناوری غذایی؛ ۴. امور مالی
اعضای خانواده کارکنان دیپلماتیک 
خارجیانی که در مناطق مرزی کار می کنند.
کارگران کوتاه مدت در زمینه های ورزش و فرهنگ

سخنرانانی که برای سخنرانی در موسسات آموزشی ارمنستان دعوت شده اند.
نمایندگان معتبر سازمانهای رسانه ای خارجی 
پناهندگان و خارجیانی که به آنها پناهندگی اعطا شده است.
دانش آموزانی که در طول تعطیلات در برنامه های تبادل کار می کنند.
خارجیانی که براساس توافق نامه های بین المللی وارد ارمنستان می شوند.
خارجی ها به موجب موافقت نامه های بین المللی از شرایط مجوز کار معاف می شوند.
(یک بازدید کننده تجاری نمی تواند در هنگام حضور در ارمنستان فعالیت های شغلی را انجام دهد، مگر اینکه این فعالیت ها از شرایط مجوز کار معاف باشند). فعالیت های مجاز در طول یک سفر کاری شامل جلسات، مصاحبه، گفتگو، مذاکره، بررسی فرصت های شغلی، شرکت در کنفرانس ها، بازدید از سایت، گرفتن سفارش یا خرید کالا یا خدمات است. پرداخت توسط نهاد ارمنی از حقوق و دستمزد دیگر می تواند شواهدی از داشتن شغل باشد.

چنانچه شخص به دریافت مجوز کار نیازمند باشد؛ پس از اخذ مجوز کار، شهروند خارجی باید درخواست اجازه اقامت موقت را در اداره گذرنامه و ویزا پلیس در ایروان ثبت کند. این برنامه باید همراه با مستندات پشتیبانی کننده، از جمله نتایج آزمایشات پزشکی باشد. کارت اقامت موقت تقریباً در طی ۳۰-۴۵ روز از تاریخ درخواست صادر می شود.

قرارداد استخدام
قرارداد کار باید به صورت کتبی، به صورت یک سند واحد، در دو نسخه – یکی برای کارمند و دیگری برای کارفرما، اجرا شود. این توافق نامه باید با تمام قوانین و مقررات کار مطابقت داشته باشد و حقوق و امتیازات کارمندی که با چنین قوانینی تضمین شده است محدودیتی نخواهد داشت. در صورت اعمال هرگونه اصلاحیه قانونی که وضعیت کارمند را بهبود بخشد، توافق نامه کار بر این اساس اصلاح می شود.

توافق نامه باید شامل اطلاعات زیر باشد:

 • تاریخ امضا
 • محل امضا
 • نام کامل طرفین (کارفرما و کارمند)
 • شماره شناسنامه کارمند و شماره
 • تأمین اجتماعی
 • موقعیت یا شرح وظیفه (وظایف)
 • محل کار
 • بخش / واحد
 • مدت قرارداد (برای مدت معین یا نامشخص، موقت و غیره)
 • تاریخ شروع و پایان
 • دوره آزمایشی (در صورت وجود، اما به طور کلی بیش از ۳ ماه)
 • حقوق، پاداش و غرامت
 • ساعات کاری
 • مرخصی سالانه
 • اطلاعاتی در مورد اینکه آیا کارمند همزمان با کارفرمای دیگری استخدام شده است.
  موارد برجسته شده “اصطلاحات اساسی” تلقی می شوند و اصلاحات آنها باید از روال ویژه ای، از جمله اخطارهای قبلی به کارمند، پیروی کند.

موارد زیر شرایط اضافی است که باید در توافق نامه های کاری امضا شده با کارمندان خارجی که براساس اجازه کار کار می کنند وجود داشته باشد:

 • حمل و نقل به ارمنستان و از آنجا
 • محل اقامت
 • بیمه و سایر اشکال کمک های
 • اجتماعی
 • ثبت نام آدرس
  کارفرما حداکثر در روز اول کار باید کارمند تازه استخدام شده را به صورت الکترونیکی در اداره مالیات ثبت کند. علاوه بر این، کارفرما باید کلیه مراحل مربوط به کارمند (استخدام ، اخراج و غیره) را در قالب “اقدامات داخلی” کارفرما (دستورات ، احکام ، و غیره) مستند کند.

هنگام درخواست ویزای کاری ارمنستان ارائه مدارک زیر الزامی است:

 • گذرنامه ای که حداقل شش ماه اعتبار
 • فرم درخواست ویزای ارمنستان
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • رزرو بلیط پرواز
 • اثبات توانایی مالی در تامین هزینه های زندگی در ارمنستان در طول اقامت در ارمنستان
 • پرداخت هزینه بررسی پرونده ویزای ارمنستان
 • اثبات محل اقامت در ارمنستان
 • پرداخت هزینه ویزای ارمنستان.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری ارمنستان

سیاست ضد تبعیض که از جمله موارد دیگر، فرایند استخدام (استخدام) را نیز شامل می شود و حقوق برابر زنان و مردان را تضمین می کند (ماده ۳.۱ و ۱۸۰).
برنامه های کار و استراحت (شیفت)، از جمله قوانین مربوط به اضافه کار و کار هنگام تماس، استراحت ناهار، تعطیلات اضافی و ویژه (هنر ۵ ، ۱۴۲ ، ۱۴۴ (۵)، ۱۵۲ ، ۱۵۳ ، ۲۱۸).
سندی با جزئیات حقوق و تعهدات اساسی کارفرما و کارمندان و همچنین مسئولیت عدم انجام چنین تعهداتی (ماده ۲۱۸)؛
سیاست مرخصی سالانه (۱۵۹ (۳)
قوانینی در مورد استخدام و اخراج، از جمله قوانین استخدام (ماده ۸۶ ، ۲۱۸).
قوانین انضباطی (ماده ۵ ، ۲۱۸) ؛
صلاحیت کارمند (ماده ۸۸) ؛
پاداش و مشوق (ماده ۱۷۸ ، ۲۱۸) ؛
ایمنی کار و ایمنی در برابر آتش (ماده ۲۱۷، ۲۴۸) ؛
بهداشت و ایمنی کارکنان و همچنین بررسی های پزشکی (مواد ۲۴۸ ، ۲۴۹ ، ۲۵۳ ، ۲۵۸).
برنامه اقدام اضطراری (ماده ۲۵۰) ؛
تحقیقات داخلی (ماده ۲۶۱) ؛
جمع آوری و پردازش داده های شخصی (ماده ۱۳۲ ، ۱۳۴) ؛
ثبت سوابق و بایگانی اسناد (هنرهای ۵ ، ۸۹ ، ۱۴۲ ، ۲۶۱).
وظیفه کارفرما این است که کلیه سیاست های داخلی از جمله قوانین انضباطی، شرایط کار، ایمنی کار و ایمنی در برابر آتش را به کارمند اطلاع دهد.

مدت زمان  کار در هفته
هفته کاری منظم در ارمنستان شامل پنج روز کاری، دوشنبه تا جمعه است. به عنوان یک استثنا، برای کارفرما امکان انتخاب یک هفته کاری شش روزه وجود دارد، به طور معمول دوشنبه تا شنبه. اگر ماهیت کار نیاز به فعالیت شغلی در آخر هفته ها داشته باشد، کارمند حق یک روز تعطیل دیگر را دارد. طول کار نباید فارغ از اینکه هفته کار پنج روزه یا شش روزه کارفرما باشد، از ۴۰ ساعت در هفته بیشتر نشود. یک هفته کار کوتاه تر ممکن است طبق قانون (به عنوان مثال در مورد افراد زیر سن قانونی یا شرایط کاری خطرناک) تعیین شده باشد یا توسط کارفرما و کارمند توافق شود (کار نیمه وقت). اگر کارمند برای دو کارفرمای مختلف کار کند (اشتغال همزمان) یا دارای دو سمت (دو قرارداد کار) با کارفرمای یکسان باشد، حداکثر مدت کار نباید از ۱۲ ساعت در روز بیشتر باشد (به استثنای موارد خاص برای شاغلان آموزشی و پزشکی) موسسات، تأمین کنندگان انرژی و غیره، همانطور که با یک فرمان مشخص شده است، اجازه شیفتهای ۲۴ ساعته را می دهد).

اضافه کاری هنگام کار
کار اضافی فقط در شرایط خاص مجاز است که در موارد اضطراری، یک فاجعه طبیعی اتفاق بیفتد، یا در صورت قطع کار منجر به خسارت مادی کارفرما یا نقض تعهدات قراردادی آن شود. حداکثر مدت کار اضافه کاری به هر ۴ روز در هر دو روز و در سال به ۱۸۰ ساعت محدود می شود. کل مدت کار (منظم و اضافه کاری) نباید بیش از ۱۲ ساعت در روز یا ۴۸ ساعت در هفته باشد. محدودیت های کار اضافی در مورد افرادی که سمت های مدیریتی مشخص شده در قوانین داخلی کارفرما را دارند قابل اعمال نیست. قوانین ویژه در مورد اضافه کار و شیفت شب در مورد افراد زیر سن قانونی و زنان باردار اعمال می شود.

یک کارمند ممکن است ملزم به کار در یک روز غیر کاری یا در ساعات غیر کاری (در حین کار) باشد ، اما بیشتر از یک بار در هفته و بیش از ۸ ساعت در روز. اگر مدت کار در هنگام مراقبت بیش از این محدودیت ها باشد، کارمند می تواند در ماه آینده تقاضای مرخصی کند یا آن زمان به تعطیلات سالانه وی یا غرامت پولی اضافه شود.

حداقل حقوق
از سال ۲۰۲۰، حداقل حقوق ماهانه در ارمنستان ۶۸۰۰۰ AMD (142 دلار) است. حداقل دستمزد ساعتی به ترتیب ۴۰۶ AMD (0.85 دلار) ، ۴۵۴ AMD (0.95 دلار) و ۶۸۰ AMD (1.42 دلار) برای هفته های کاری ۴۰ ساعته، ۳۶ ساعته و ۲۴ ساعته است. این مبالغ خالص (پس از کسر مالیات) است و کارفرمایان باید آنها را برای محاسبه مالیات جمع کنند. بنابراین، حداقل حقوق ناخالص (قبل از کسر مالیات) برای اشتغال تمام وقت ۹۲۶۱۷ AMD (193 دلار) خواهد بود، شامل حقوق خالص ۶۸،۰۰۰ AMD (142 $) ، ۲۳٪ مالیات بر درآمد (۲۱۳۰۲ AMD یا ۴۴ $) ، ۲ ، ۵٪ پرداخت اجتماعی (۲۳۱۵ یا ۵ دلار AMD) و مالیات مسلحانه نظامی ۱۰۰۰ AMD (2 دلار).

پرداختهای اضافه کاری و حق بیمه
حقوق و دستمزد حداکثر تا پانزدهم روز ماه بعد به صورت نقدی یا از طریق حواله بانکی پرداخت می شود. کارفرمایانی که در پایتختی ایروان فعالیت می کنند و دارای ۱۰ کارمند و بیشتر هستند مجاز به پرداخت نقدی حقوق نیستند و در عوض مجبور به انجام نقل و انتقالات بانکی هستند. پرداخت های دیرهنگام با سود ۰.۱۵٪ روزانه جریمه می شوند.  انجام پیش پرداخت مجاز است.

در موارد زیر پرداخت بیشتر حق بیمه (برای حوادث) ضروری است:

کار اضافی – حق بیمه ۵۰٪
کار شبانه (۲۲:۰۰ تا ۶ صبح) – حق بیمه ۳۰٪
کار در تعطیلات رسمی و سایر روزهای غیر کاری – حق بیمه ۱۰۰٪ (یا یک روز تعطیل اضافی)
کار سخت یا خطرناک (همانطور که توسط یک فرمان مشخص شده است) – حق بیمه ۳۰%
کار بسیار سخت یا خطرناک (همانطور که با حکم مشخص شده است) – حق بیمه ۵۰٪
کمک هزینه سفرهای کاری نباید از حداقل مبلغ تعیین شده توسط دولت کمتر باشد. این مبالغ به ماهیت سفر کاری (ملی یا بین المللی) بستگی دارد و کمک هزینه روزانه، هزینه اقامت، هزینه سفر، هزینه ویزا، هزینه تلفن و سایر هزینه های مشابه را شامل می شود. الزامات جبران خسارت مشابه مربوط به کارهای میدانی است.

به کارکنانی که از مرخصی سالانه استفاده می کنند حداقل سه روز قبل از مرخصی به طور متوسط ​​حقوق آنها پرداخت می شود.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در ارمنستان

با راه اندازی مشاغل در ارمنستان، سرمایه گذاران و بازرگانان خارجی نه تنها از سیستم عالی بهره مند می شوند، بلکه از فرصت های چشم گیر همکاری با شرکت های اروپایی و آمریکایی نیز برخوردار می شوند. امروزه این کشور تمام فرصت های ممکن را برای جذب سرمایه اضافی (صندوق های کارآفرینان به عنوان واسطه بین سرمایه گذاران خارجی و شرکت های نوپا) فراهم می کند.

هفت دلیل برای آنکه به سرمایه گذاری  در ارمنستان فکر کنید:

 1. نیروی کار ماهر : در بسیاری از مدارس ارمنستان ، کودکان در زمینه رباتیک تحصیل می کنند؛ در سال ۲۰۱۷ ، ۱۵٪ از مدارس قلمرو کشور این تخصص را در برنامه خود در چارچوب برنامه آموزشی آزمایشگاه های مهندسی Armath قرار داده اند؛ همچنین، دانشگاه آمریکایی معتبر آمریکا در ارمنستان با ارائه مدرک دیپلم در همان سطح دیپلم صادر شده در ایالات متحده آمریکا، دارای خدمات آموزشی در این کشور است.

 2. دفاتر نمایندگی بسیاری از شرکت های فناوری جهان مانند: Mentor- Graphics ، Microsoft ، National Instruments ، IBM ، Synopsys و غیره.
 3. منابع محبوب Google در زمینه یادگیری عمیق در ارمنستان وجود دارد. )با داشتن صفحه وب  YerevaNN A (آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی) که در لیست برتر قرار دارد(.
 4. رتبه بالای ارمنستان از نظر سهولت انجام کار (به دلیل ارزیابی بانک تجارت جهانی از نظر رتبه جهانی ۷) به ویژه به دلیل قدم های محکم در جهت از بین بردن فساد و بوروکراسی است. امروزه امکان ثبت شرکت از راه دور در ۱-۳ روز کاری وجود دارد.
 5. به رسمیت شناختن تحولات ارمنستان در سراسر جهان – علاوه بر استارت آپ های فوق، باید به بازی پازل Shadowmatic از استودیوی بازی های Triada که در سال ۲۰۱۵ جایزه طراحی اپل را نیز از آن خود کرد، توجه داشته باشیم.
 6. در سال ۲۰۱۹ ، ارمنستان برای اولین بار در تاریخ خود وارد لیست کشورهایی در رتبه بندی محدودیت تنظیم مقررات سرمایه گذاری مستقیم خارجی OECD شد (دهمین رتبه در میان ۶۹ کشور).
 7. طبق رتبه بندی سازمان جهانی مالکیت معنوی، در سال ۲۰۱۹، ارمنستان رتبه ۶۴ را در شاخص نوآوری جهانی (در میان ۱۳۰ کشور) کسب کرد.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

در شرایط فعلی، توسعه استارتاپ ها می تواند به عنوان یک منطقه امن برای دارایی ها و سرمایه های خصوصی تلقی شود. با توجه به وضعیت اقتصاد کلان، کارشناسان پیش بینی تحولات گسترده فن آوری و ظهور تعداد زیادی از استارتاپ ها از جمله حوزه آموزش و نوآوری را دارند. به گفته نخست وزیر ارمنستان نیکول پاشینیان، لازم است اقدامات فوری ضد بحران با اجرای برنامه های توسعه و اصلاحات در همه بخش ها، از جمله تأمین اجتماعی انجام شود. تغییر ساختار اقتصاد به وضوح نیاز به نوآوری دارد تا از رقابت پذیری دولت در سطح جهانی اطمینان حاصل کند، که فرصت های بیشتری را برای استارت آپ های آینده و موجود فراهم می کند.

در این راستا، ارمنستان از وجود آزمایشگاه های تحقیقاتی سود می برد. همچنین لازم به ذکر است که پتانسیل این کشور توسط تعدادی از کشورهای اروپایی و ایالات متحده شناخته شده است؛ که مایل به حمایت از این کشور قفقاز جنوبی هستند. به عنوان مثال: پروژه SMEDA، توسط بودجه آلمان (وزارت همکاری اقتصادی و توسعه فدرال) و اتحادیه اروپا تأسیس شده است.

همچنین می توان از شبکه ای از سیستم تجاری با نام STAN ( شبکه فرشتگان علم و فناوری) (که در سال ۲۰۱۸) ایجاد شده است، نام برد.

دولت ارمنستان رسماً از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند. وزارت اقتصاد اصلی ترین نهاد دولتی است که مسئول توسعه سیاست سرمایه گذاری در ارمنستان است. ارمنستان در برخی شاخص های جهانی که فضای کسب و کار کشور را اندازه گیری می کنند که به رتبه های قابل توجهی دست یافته است. سیاست های سرمایه گذاری و تجارت ارمنستان نسبتاً باز است. طبق قانون شرکتهای خارجی حق برخورد با شرکتهای ارمنی را دارند. ارمنستان دارای سرمایه انسانی قوی و جمعیت تحصیل کرده ای به ویژه در زمینه های علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات است که منجر به سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش های فناوری پیشرفته و فناوری اطلاعات می شود. با این حال، بسیاری از مشاغل از نظر بازار کوچک این کشور (با جمعیت کمتر از سه میلیون نفر)، انزوای جغرافیایی نسبی به دلیل بسته بودن مرزها با ترکیه و آذربایجان، درآمد ناخالص ملی سرانه ۴۲۳۰ دلار و نگرانی های مربوط به ضعف های حاکمیت قانون وجود دارد.

پس از تغییر چشمگیر دولت در آوریل / مه ۲۰۱۸، بخشهای عمده اقتصاد ارمنستان در ظاهر برای رقابت آزادتر شده اند. مشاغل بزرگ با حمایت منافع الیگارشی بعنوان مفهوم کمتر قادر به جلب حمایت دولت برای تقویت موقعیت های خود در بازار هستند. یک کارزار مبارزه با فساد اداری پس از تغییر دولت در سال ۲۰۱۸ آغاز شد و مجموعه ای از پرونده های مهم به عنوان بخشی از تلاش ها برای از بین بردن فساد سیستمی ایجاد شده است. این تحولات در جهت بهبود جو سرمایه گذاری و فضای رقابتی ارمنستان انجام می شود، اگرچه مبارزه با فساد باید در دراز مدت نهادینه شود، سرمایه گذاران خارجی هنوز نگران حاکمیت قانون و برخورد برابر هستند.

برای دریافت ویزای تجاری ارمنستان باید:

یک گذرنامه معتبر، با حداکثر ۶ ماه اعتبار باقیمانده داشته باشید.

 1.  داشتن یک فرم درخواست ویزا که کاملاً درست و با دقت پر و امضا شده است.
 2. عکس از نوع مخصوص گذرنامه
 3. ضمانت مالی برای هزینه هایی که متقاضی در ارمنستان متحمل می شود.
 4. نامه دعوت نامه از طرف شرکت میزبان در ارمنستان داشته باشید.
 5.  وجوه مالی خود را اثبات کنید.
 6. بلیط  یا برنامه سفر تأیید شده برای بازگشت داشته باشید.

در صورتی که شهروند ایالات متحده هستید؛ باید معرفی نامه ای از طرف کارفرما یا حامی مالی در ایالات متحده با هدف و مدت سفر، اطلاعات حمایت مالی داشته باشید.
لطفا توجه داشته باشید: شهروندان غیر آمریکایی  نیاز به تأیید قبلی از بخش کنسول در وزارت امور خارجه (MFA) در ارمنستان را نیز دارند.

برخورداری از شرایط تابعیت ارمنستان برخلاف بسیاری از کشورهای دنیا، نیاز به سرمایه گذاری کلان نداشته و طبق شرایط ذیل، قابل دسترسی است:


هر شخص ۱۸ سال به بالا می تواند درخواست تابعیت ارمنستان را بدهد. شرایط اخذ یا پایان دادن به تابعیت ارمنستان با قانون جمهوری ارمنستان در مورد “تابعیت جمهوری ارمنستان” و تصمیم دولت N 1390-N (23 نوامبر ، ۲۰۰۷) تنظیم می شود.

شرایط عمومی عبارتند از: اقامت قانونی در ارمنستان در ۳ سال گذشته، دانش خوب ارمنی، آشنایی با قانون اساسی ارمنستان.

روش اخذ تابعیت ارمنستان برای ارامنه قومی، برای همسران شهروندان ارمنی، برای فرزندان شهروندان سابق ارمنستان (باید ظرف ۳ سال پس از رسیدن به سن بلوغ – ۱۸ سال اعمال شود) و برای افرادی که بعد از سال ۱۹۹۵ تابعیت ارمنستان را فسخ کرده اند، ساده شده است. در این موارد شرایط اقامت قانونی و دانش ارمنی اعمال نمی شود.

تابعیت ارمنستان را می توان بدون نیاز به افرادی که خدمات استثنایی به جمهوری ارمنستان ارائه داده اند، اعطا کرد.

تابعیت ارمنستان با حکم رئیس جمهوری ارمنستان اعطا می شود.

برای هرگونه اطلاعات بیشتر با نزدیکترین نمایندگی دیپلماتیک یا نهاد کنسولی جمهوری ارمنستان تماس بگیرید.

قانون جمهوری ارمنستان در مورد شهروندی جمهوری ارمنستان (http://parlament.am/legislation.php؟sel=show

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری

– متقاضی زن / شوهر یا اقوام (برادر، خواهر، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه ها) از شهروندان ارمنستان یا از شهروندان خارجی دارای گذرنامه ویژه ارمنستان است.

دارای وسایل کافی برای اقامت یا املاک در ارمنستان است و همچنین به طور قانونی در ارمنستان زندگی کرده است به مدت ۳ سال قبل از درخواست کارت اقامت دائم  داده است.

– فعالیت تجاری را در ارمنستان انجام می دهد

– تبعه ارمنستان است.

کارت اقامت دائم با پنج سال اعتبار برای آنها صادر می شود. با پنج سال دیگر قابل تمدید است.

برای تمدید کارت اقامت دائم، متقاضی باید حداقل ۳۰ روز قبل از انقضا کارت، اقدام کند.

کارت اقامت موقت (حداکثر تا یک سال)

۱۰۵،۰۰۰ AMD

 

تمدید کارت اقامت موقت (حداکثر تا یک سال)

۱۰۵،۰۰۰ AMD

 

کارت اقامت دائم (۵ سال)

۱۴۰،۰۰۰ AMD

 

گذرنامه ویژه (۱۰ سال)

۱۵۰،۰۰۰ AMD

شما میتوانید با سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت و تحت شرایط خاص اقامت دریافت کنید.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

در طول تاریخ همواره تعامل بین ارمنی­ ها و ایرانیان خوب و قابل قبول بوده و در شهرهای بزرگی مثل تهران و اصفهان شاهد ارتباط و زندگی این اقوام باهم هستیم. ارتباط تاریخی طولانی مدت، نزدیکی به ایران، مهمان ­نوازی و نقاط مشترک فرهنگی، آب و هوای مناسب و نسبتاً مشابه باعث شده که ارمنستان به کشوری ایده  ­آل برای مهاجران ایرانی تبدیل شود.

ایرانیان برای بازدید توریستی از ارمنستان نیازی به ویزا ندارند

معماری یکی از جالب ترین اشکال هنری در ارمنستان است، به عنوان مثال، کلیساها دارای نقاشی های هنری در نقش های دیواری و نقش برجسته ها هستند.

ارمنی ها موسیقی را دوست دارند و قرن ها است که کارهای نفیسی را خلق می کنند. شاراکان آوازهای سنتی مذهبی ارمنی هستند که در حال حاضر مجدداً احیا شده اند.

تئاتر ارمنستان بیش از ۲۰۰۰ سال سابقه دارد. ارمنستان صدها بنای تاریخی منحصر به فرد مسیحی، مکان های شگفت انگیز، آبشارها، کوه های آسمان خراش و افراد شگفت انگیز با میراث غنی و مهمان نوازی گرم دارد.

فلات زیبای ارمنستان (سلسله کوه‌های ارمنستان) دارای دریاچه های پنهان، آبشارها، سیلاب ها، رودخانه ها، چشمه ها، دره ها، ارتفاعات و جنگل های غنی است.

مردم به سنت ها، فرهنگ، دین، ​​هنرها و صنایع دستی، غذاهای خوشمزه و مهمان نوازی صادقانه خود بسیار افتخار می کنند. ارمنستان طولانی ترین تله کابین جهان را داراست که مساحت آن ۵.۷ کیلومتر است.

ایروان، یکی از باستانی ترین شهرهای جهان، دو هزار و هشتصد و سومین سالگرد خود را در سال ۲۰۲۱ جشن می گیرد. پایتخت ارمنستان از همه مزایای یک پایتخت مدرن برخوردار است و دارای جاذبه های تاریخی متعدد، همراه با یک فضای دوستانه است.

الزامات اخذ ویزای توریستی ارمنستان

برای دریافت ویزای بازدید کننده داشتن الزامات زیر ضروری است:

«این نوع ویزا برای اتباع خارجی است که برای مقاصد کوتاه مدت مانند گردشگری، دیدار با اقوام یا دوستان، تجارت، معالجه پزشکی و غیره به ارمنستان سفر می کنند.»

 • گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود (حاوی حداقل ۱ صفحه خالی.)
 • عکس اخیر متقاضی، برای گذرنامه
  اعتبار نقدی یا کارت اعتباری برای پرداخت هزینه ها
 • بلیط پرواز برگشت تأیید شده
  اثبات محل اقامت در ارمنستان
  اظهارات بانکی ۳ ماه گذشته (برای اقامت طولانی تر)

چنانچه  متقاضی ویزای آنلاین تأیید شده را در صندوق ورودی ایمیل خود دریافت کرده باشد، بهتر است که نسخه ای را برای ارائه هنگام ورود برای بخش کنترل مرز ارمنستان، چاپ کند.

مدت اعتبار ویزای توریسی ارمنستان

 • ویزای یکبار ورود ارمنستان : ۲۱ روز تا ۱۲۰ روز
 • ویزای گردشگری چند بار ورود ارمنستان: حداکثر ۶۰ روز.  هر بار ورود به مدت یک سال.
 • حمل و نقل یکبار ورود به مدت سه روز. ویزای حمل و نقل چند بار ورود به مدت یک سال و با هر بار ورود سه روز معتبر است.

ویزاهایی که در سفارت صادر می شوند، بسته به هدف سفر، می توانند مدت زمان آنها متفاوت باشد.

ملیت های معاف از ویزا می توانند طی یک سال حداکثر ۱۸۰ روز در ارمنستان بمانند.

بیومتریک

ویزای آنلاین را می توان از طریق برنامه آنلاین ویزای ارمنستان، به سادگی دریافت کرد که تکمیل آن فقط چند دقیقه طول می کشد.

متقاضیان باید فرم ویزای ارمنستان را با اطلاعات اولیه گذرنامه، شخصی و مسافرت پر کنند و قبل از ارسال درخواست هزینه ویزای ارمنستان را پرداخت کنند.

ارائه درخواست ویزای آنلاین ارمنستان حداقل ۳ روز کاری قبل از تاریخ در نظر گرفته شده برای ورود به کشور ضروری است، تا زمان کافی برای پردازش و تأیید فراهم شود.

ویزای الکترونیکی ارمنستان بصورت آنلاین برای اقامت به منظور گردشگری، تجارت، معالجه پزشکی، دوره های کوتاه مدت تحصیل، دیدار با خانواده یا شرکت در یک رویداد ورزشی یا کنفرانس فرهنگی معتبر است.

برای بازدید از کشور برای اهدف دیگر یا اقامت طولانی تر، شما باید برای کسب اطلاعات بیشتر با نزدیکترین کنسولگری یا سفارت ارمنستان تماس بگیرد.

 • گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ارمنستان.
 • پرداخت هزینه بررسی ویزای  ارمنستان.
 • ارائه اسناد بیومتریک
 • اثبات توانایی مالی در طول اقامت و بازگشت از ارمنستان.

سفر بدون ویزا
اتباع تقریباً تمام کشورهای اروپایی و همچنین برخی از کشورهای آسیایی و آمریکایی (به لیست کامل زیر مراجعه کنید) برای ورود به ارمنستان نیازی به ویزا ندارند. به طور معمول آنها می توانند تا ۱۸۰ روز در سال بدون ویزا در ارمنستان بمانند. اقامت طولانی تر برای دارندگان اجازه اقامت امکان پذیر است.

در عمل، قانون ۱۸۰ روزه در حال حاضر در مورد بازدیدکنندگان برگشت پذیر (به عنوان مثال کسانی که از مرز با گرجستان / ایران عبور می کنند و برمی گردند) اجرا نمی شود. تنها مدت اقامت بیش از ۱۸۰ روز بدون وقفه مجازات جریمه ای حداکثر ۲۰۹ دلار است که در هنگام خروج از کشور قابل پرداخت است.

ویزا الکترونیکی (آنلاین) / ویزا هنگام ورود
اتباع اکثر کشورهای دیگر  می توانند با ورود به ارمنستان در فرودگاه یا مرز با گرجستان یا ایران ویزا بگیرند. اعتبار ویزا حداکثر ۱۲۰ روز است (۶۰ روز دیگر قابل تمدید است). همچنین می توانید با مراجعه به سایت https://evisa.mfa.am/ ویزای الکترونیکی دریافت کنید. اقامت طولانی تر برای دارندگان اجازه اقامت امکان پذیر است (برای اطلاعات بیشتر در مورد مجوزهای اقامت این صفحه را بررسی کنید).

ویزا استیکر (صادر شده توسط سفارت)
اتباع برخی از کشورهای آفریقایی و آسیایی معمولاً هنگام ورود واجد شرایط ویزا نیستند و نمی توانند ویزای آنلاین (ویزای الکترونیکی) دریافت کنند. آنها باید قبل از آمدن به ارمنستان در هر سفارتخانه خارج از کشور ویزا بگیرند. به طور معمول برای دریافت ویزا نامه دعوت نامه از ارمنستان مورد نیاز است. با این حال، از الزام دعوت نامه برای ارامنه قومی و اعضای خانواده آنها چشم پوشی می شود.

اگر یک خارجی بدون هیچگونه سند معتبر هویتی یا ویزا به ارمنستان وارد شود یا اگر از دریافت ویزای ارمنستان خودداری کند، نمی تواند وارد خاک جمهوری ارمنستان شود و باید به کشور مبدا وی یا کشوری که از آن به ارمنستان وارد شده است برگردد مگر اینکه هدف از ورود درخواست پناهندگی  باشد.

عزیمت از ارمنستان
اگر قوانین یا موافقت نامه های بین المللی ارمنستان اصطلاح دیگری تعریف نکنند، خارجی ها می توانند با گذرنامه معتبر و سندی که اقامت قبلی آنها در ارمنستان را تأیید می کند، ارمنستان را ترک کنند.

ترانزیت از طریق ارمنستان
اگر یک خارجی از طریق ارمنستان در حال ترانزیت است، باید بلیت به یک کشور سوم یا ویزا به یک کشور سوم ارائه دهد و نمی تواند بیش از ۷۲ ساعت در قلمرو ارمنستان بماند، مگر در موارد اضطراری.

 • خارجیانی که از طریق زمین از ارمنستان عبور می کنند می توانند ویزای ترانزیت را بدون بلیت یا ویزای کشور سوم دریافت کنند.

در صورت عدم ورود به ارمنستان، فرد خارجی نمی تواند بیش از ۴۸ ساعت در منطقه ترانزیت بماند، مگر در موارد اضطراری.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی ارمنستان

شما می توانید برای تمدید ویزا در بخش گذرنامه و ویزا پلیس ارمنستان درخواست کنید. شما می توانید حداکثر ۶۰ روز تمدید ویزا دریافت کنید. و حتما باید قبل از انقضا ویزای فعلی خود اقدام به تمدید ویزای خود کنید. هر کسی که قصد اقامت طولانی مدت در ارمنستان را دارد باید برای دریافت کارت اقامت موقت خود در اداره گذرنامه و ویزا پلیس ارمنستان ثبت نام کند.

برای گشت و گذار در ارمنستان و کشورهای اطراف ارمنستان مینی ون بهترین وسیله است. و قیمت آن بسته به مسافت متفاوت است.  اجاره اتومبیل نیز برای گشت و گذار در کشور می توانید گزینه مناسبی باشد.

در حال حاضرشرایط دریافت ویزا برای ورود به ارمنستان در حالت تعلیق  است. مسافران باید یک گواهی به زبان های ارمنی، انگلیسی یا روسی داشته باشند که نشان می دهد آزمایش PCR آنها طی ۷۲ ساعت قبل از ورود به این کشور منفی است. مسافرانی که بدون این کار وارد شوند با هزینه شخصی خود مورد آزمایش قرار می گیرند.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی