ویزای اتریش

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای اتریش بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی اتریش

اتریش کشوری زیبا است که تحصیلات عالی با کیفیت را ارائه می دهد. اتریش با داشتن تاریخچه غنی و اقتصادی پیشرفته، به عنوان یک زمینه عالی برای همه دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. برتری تحصیلی اتریش در سراسر جهان شناخته شده است، زیرا بسیاری از دانشگاه­ های این کشور در رتبه بندی دانشگاه­های بین المللی قرار دارند.

اجازه اقامت برای مقاصد تحصیلی (“Aufenthaltsbewilligung – Student”) به شما اجازه می دهد بیش از ۶ ماه اقامت داشته باشید.

ظرف ۳ روز کاری پس از ورود به اتریش، شما باید در دفتر ثبت نام (Meldeamt) در محل اقامت خود ثبت نام کنید.

دانشجویانی که مایل به اقامت کمتر از ۱۸۰ روز در اتریش هستند، نیاز به ویزای ملی اتریش دارند. برای اقامت بیش از شش ماه، دانشجویان باید درخواست اجازه اقامت دانشجویی را بدهند. اجازه اقامت برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است که برای تحصیل در یک موسسه آموزش عالی در اتریش پذیرفته شده اند. ۱۲ ماه اعتبار دارد و ممکن است در اتریش تمدید شود.

فقط عناوین اقامت (اجازه اقامت – Aufenthaltsbewilligung) و اجازه اسکان (Niederlassungsbewilligung) در اتریش قابل تمدید است. شما باید قبل از انقضا اجازه اصلی، درخواست تمدید کنید. تا زمانی که تصمیمی در مورد تمدید اتخاذ نشود، می توانید حتی پس از انقضای اجازه اولیه  در اتریش اقامت داشته باشید.

 از آنجا که اتریش دارای انواع مختلفی از دانشگاه ها است، شرایط و ضوابط پذیرش متفاوتی نیز وجود دارد. در اینجا چند جنبه کلی ذکر می شود که باید به خاطر بسپارید:

اکثر دانشگاه های اتریش از شما می خواهند که آلمانی بلد باشید؛ زیرا بسیاری از برنامه های تحصیلی (به ویژه لیسانس) – حداقل جزئی – به زبان آلمانی تدریس می شوند.
برای مدارک آموزش انگلیسی، شما باید یک زبانور ماهر باشید.
شما باید ثابت کنید که حق درخواست برنامه مدرک انتخابی خود را در کشوری که آخرین مدرک خود را (مدرک دبیرستان یا لیسانس) کسب کرده اید، دارید.
دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA با مدرک تحصیلی از یک کشور غیر اتحادیه اروپا / EEA ممکن است فقط در همان رشته یا چیزی که با آن ارتباط نزدیک دارد تحصیل کنند. به عنوان مثال، اگر لیسانس خود را در علوم انسانی گذرانده اید، نمی توانید برای کارشناسی ارشد در تجارت بروید.
یا اگر برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علمی کاربردی اقدام کنید، به تجربه حرفه ای مربوطه نیاز دارید.
اینها از جمله شرایط ضروری ومتداول است؛ برای کسب اطلاعات تکمیلی می توانید از مشاوران نیک ویزا کمک بگیرید.

اگر شهروند اتحادیه اروپا یا  (EEA)   هستید، مجبور نیستید برای یک دوره کارشناسی ارشد در اتریش شهریه بپردازید! و حتی اگر اهل خارج از اروپا باشید، در هر ترم مبلغ نسبتاً کمی پرداخت خواهید کرد. دانشگاه‌های تاریخی – در اتریش میزبان قدیمی ترین دانشگاه‌های اروپا است. به عنوان مثال، دانشگاه وین در سال ۱۳۶۵ و دانشگاه گراتس در سال ۱۵۸۵ تاسیس شدند.  کیفیت زندگی عالی در اتریش به طور مداوم در بالای شاخص های کیفیت زندگی یافت می شود و شواهد خوبی هم دارد: خدمات بهداشتی ، مسکن و کیفیت محیط زیست از استاندارد بالایی برخوردار است.

دانشگاه های اتریش چهار نوع دانشگاه در اتریش با رویکردهای مختلف در زمینه آموزش ، تحقیق و بودجه وجود دارد. همه به طور کامل معتبر هستند، اما همه دکترای اعطا نمی کنند. سیستم آموزش عالی اتریش شامل موارد زیر است: دانشگاه های دولتی – ۲۲ دانشگاه عمومی اتریش (Öffentliche Universitäten) قدیمی‌ترین و بزرگترین موسسات این کشور هستند. آنها بودجه دولت را دریافت می کنند و شهریه ای را برای دانشجویان اتحادیه اروپا یا  (EEA)   دریافت نمی کنند. بیشتر آنها در یک طیف گسترده از زمینه ها تحقیق می کنند و انتخاب متنوعی از برنامه­های دکترا را ارائه می دهند. تعداد کمی روی رشته­های هنری یا پزشکی تمرکز دارند. شانزده دانشگاه­ خصوصی  (Privatuniversitäten) در اتریش وجود دارد. آنها بودجه دولتی دریافت نمی کنند و بنابراین هزینه هایی را از همه دانشجویان دریافت می کنند که هزینه های واقعی آنها براساس دوره و موسسه  متفاوت است. مدارکی که آنها اعطا می شوند توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتبارسنجی اتریش (AQ) معتبر هستند، اما موسسات آزادند که تحقیقات تخصصی تر را دنبال کنند و برنامه های دکترا منحصر به فرد خود را توسعه دهند. دانشگاه های علمی کاربردی – ۲۱ دانشگاه علمی کاربردی  (Fachhochschulen)  در اتریش وجود دارد. این موسسات در سال ۲۰۰۱ تأسیس شده اند ، آموزشهای عملی و حرفه ای را متمرکز می کنند ، که اغلب جایگاه ها و دوره های کارآموزی را به عنوان مولفه های اصلی برنامه های خود ترکیب می کنند. “Fachhochschulen “خود دکترا نمی دهد، اما برخی از آنها ممکن است با همکاری دانشگاه ها برنامه های دکترا حرفه ای را ارائه دهند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در اتریش احتمالاً خود را در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی می بینید، اما لزوماً نباید از “Fachhochschulen” کشور غافل شوید به ویژه اگر به دنبال تحقیق در یک موضوع  حرفه ای مانند تجارت یا اقتصاد هستید. فرصت های دیگر همه دوره های دکترا در اتریش در موسسات فوق برگزار نمی شود. این کشور همچنین یک موسسه تحقیقاتی بین المللی اختصاصی و یک دانشگاه آموزش مداوم، متخصص در آموزش تحصیلات تکمیلی را در خود جای داده است. انستیتوی علم و فناوری اتریش (IST) اتریش) بر تحقیقات در علوم و ریاضیات متمرکز است. مدرسه تحصیلات تکمیلی تخصصی آن یک برنامه (PHD) بین رشته ای منحصر به فرد ارائه می دهد. دانشگاه دانوب کرمس تنها “دانشگاه آموزش مداوم” در اتریش است. این مرکز منحصراً در مدارک تحصیلات تکمیلی مانند مقاطع کارشناسی ارشد متمرکز است. از سال ۲۰۱۴ DUK همچنین برنامه های دکترا را ارائه داده است.

اتریش یکی از چندین کشور اروپایی است که رویکرد بسیار سخاوتمندانه ای نسبت به شهریه در دانشگاه های دولتی خود دارد! در واقع، هیچ هزینه ای در برنامه‌های لیسانس یا کارشناسی ارشد از دانشجویان دریافت نمی شود. از این بهتر، این سخاوت در مورد هزینه های بسیاری از مقاطع تحصیلات تکمیلی بین المللی، در اتریش نیز صدق می کند!  اگر تابعیت اتحادیه اروپا یا  (EEA) را دارید، می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش به صورت رایگان تحصیل کنید؛ مشروط بر اینکه برنامه خود را به موقع کامل کنید. شما به طور معمول حداقل مدت برنامه خود را به علاوه دو ترم تحصیل رایگان خواهید داشت (در عمل این به معنای سه سال برای بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد است). پس از این مبلغ برای هر ترم ۳۶۳.۳۶ یورو از شما کسر می شود. از دانشجویان سایر کشورها به طور معمول برای هر ترم ۷۲۶.۷۲ یورو هزینه دریافت می شود. این هزینه یک دوره کارشناسی ارشد دو ساله (چهار ترم) معمولی در اتریش را ۲،۹۰۶.۸۸ یورو اعلام می کند. توجه داشته باشید که “Fachhochschulen”(دانشگاه های علمی کاربردی اتریش) می تواند هزینه های کارشناسی ارشد را حداکثر ۳۶۳.۳۶ یورو در هر ترم از دانشجویان داخلی و اتحادیه اروپا دریافت کند ، اگرچه همه این کار را نمی کنند. هزینه های دیگر صرف نظر از اینکه شهریه کارشناسی ارشد خود را در اتریش از شما دریافت می کنند ، باید برخی از هزینه های اداری اضافی را پرداخت کنید. اینها شامل حق عضویت در اتحادیه دانشجویی (ÖH-Beitrag) می شود که برای هر ترم ۲۰،۲۰ یورو تعیین می شود ، به این معنی که هزینه کل دوره کارشناسی ارشد دو ساله ۷۲.۳۰ یورو خواهد بود. هزینه بیمه اجباری حادثه دانشجویی اتریش در این قیمت لحاظ شده است.

مبلغی که برای یک دوره دکترا در اتریش پرداخت می کنید به ملیت، نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و مدت زمان تحصیل شما بستگی دارد. دانشجویان  کشورهای اتحادیه اروپا   (EEA) هیچ هزینه ای برای برنامه های دکترا در دانشگاه های دولتی نمی پردازند به شرط آنکه مدارک خود را به موقع تکمیل کنند. در عمل این بدان معنی است که شما برای اتمام دوره دکترای خود حداکثر هشت ترم (چهار سال) فرصت خواهید داشت. هر مطالعه اضافی هزینه ترم ۳۶۳.۳۶ یورو را در بر خواهد داشت. دانشجویان بین المللی هزینه هایی را در دانشگاه های دولتی پرداخت می کنند اما حداکثر مبلغ توسط دولت اتریش ۷۲۶.۷۲ یورو در هر ترم محدود می شود.

موسسات فردی (خصوصی) در تعیین هزینه های خود آزاد هستند ، اما هزینه متوسط ​​تقریباً ۷،۵۰۰ یورو در هر ترم است.

به طور کلی دولت اتریش به دانشجویان توصیه می کند حداقل ۹۵۰ یورو در ماه برای هزینه های جانبی دسترسی داشته باشند.

 

 

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی اتریش

شما باید بودجه کافی مالی را برای تأمین هزینه های اقامت خود ثابت کنید: دانش آموزان تا ۲۴ سالگی؛ باید ثابت کنند که حداقل ۵۱۵،۳۰ یورو در ماه دارند. دانش آموزان ۲۴ سال به بالا باید ثابت کنند که حداقل ۹۳۳،۰۶ یورو در ماه دارند (تا سال ۲۰۱۹) – این مبلغ باید حداکثر برای ۱۲ ماه ثابت شود – به عنوان مثال با استفاده از یک حساب پس انداز یا یک حساب بانکی (حساب باید از اتریش قابل دسترسی باشد)؛ اعلامیه ضمانت از شخصی که در اتریش زندگی می کند. اثبات خرید چک مسافرتی به میزان لازم؛ یا تأیید اعطای بورس / کمک هزینه تحصیلی. اگر هزینه‌های محل اقامت بیش از ۲۹۴،۶۵ یورو در ماه [از ۲۰۱۹] باشد، باید بودجه اضافی را ثابت کنید.

این اثبات تمکن مالی را می توان از طرق مختلف ارائه کرد، به عنوان مثال، دفترچه پس انداز یا سپرده در بانک (حساب باید از اتریش قابل دسترسی باشد)، اثبات خرید چک مسافرتی یا ضمانت نامه از شخصی که زندگی می کند در اتریش یا موسسه ای مستقر در اتریش. شما ممکن است مجبور به ارائه مدرکی در مورد مبدأ بودجه خود باشید.

درخواست شما باید حداقل ۳ تا ۶ ماه قبل از تاریخ ورود به اتریش ارسال شود. لطفا توجه داشته باشید که بهتر است آماده سازی اسناد خود را رودتر شروع کنید؛  زیرا ممکن است پروسه مراحل قانونی و ترجمه اسناد شما بیشتر طول بکشد.

تمام کسانی که علاقه‌مند به تحصیل در اتریش هستند کمتر از ۶ ماه قبل از ورود به اتریش نیاز به درخواست ویزا در کنسولگری یا سفارت اتریش دارند. قبل از سفر به اتریش فقط می توان از طریق نمایندگی صلاحیت‌دار اتریش (سفارت، سرکنسولگری) درخواست ویزا کرد. 

همچنین شما می توانید پس از ورود قانونی و در زمان اقامت قانونی، در مجوز نمایندگی اتریش در کشور محل اقامت خود و یا در اداره اقامت صلاحیت‌دار اتریش، برای دانشجویان اجازه اقامت بگیرید. 

 

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری اتریش

آسانترین و سریعترین راه برای اخذ ویزای کار برای اتریش، درخواست کارت (قرمز – سفید – قرمز) است. اتریش از مهاجران با مهارت بالا پشتیبانی می کند، به همین دلیل سیستمی ایجاد کرده است که مهاجران آینده را بر اساس شایستگی های آنها رتبه بندی می کند. برای درخواست ویزای کار، متقاضیان باید شرایط عمومی ورودی تعیین شده توسط دولت اتریش را داشته باشند، مدارک لازم را ارائه دهند و هزینه پردازش را پرداخت کنند. اعتبار ویزاهای کاری بسته به نوع ویزا متفاوت است. معمولاً برای دوره های بیش از شش ماه تا ۱۲ ماه معتبر هستند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

کارت (قرمز – سفید – قرمز) یک برنامه مهاجرت با مهارت بالا است که توسط اتریش ایجاد شده است. این اجازه را به کارگران بسیار ماهر غیر اتحادیه اروپا می دهد تا برای کار درخواست کنند و اجازه کار بگیرند.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک کارگر بسیار ماهر، متقاضیان باید بیش از ۷۰ امتیاز کسب کنند. امتیازات بسته به شرایط حرفه ای، سابقه کار، توانایی زبان و سطح حقوق متقاضی داده می شود. این کارت با حداکثر اعتبار ۲۴ ماه قابل صدور است و پس از آن می توان زمان را تمدید کرد.

 دسته های زیر  واجد شرایط برای درخواست کارت (قرمز- سفید – قرمز) هستند:

 • کارگران بسیار ماهر
 • کارگران ماهر در مشاغل دارای کمبود
 • سایر کارگران اصلی
 • فارغ التحصیلان دانشگاه ها و کالج های آموزش عالی اتریش
 • کارگران کلیدی خود اشتغالی
 • بنیانگذاران استارت آپ

دارندگان کار مذکور می توانند اعضای خانواده خود را برای دریافت اجازه اقامت و دریافت  کارت (قرمز – سفید – قرمز) حمایت مالی کنند.

 

 

کارت آبی اتحادیه اروپا یک برنامه اروپایی است که با هدف کارگران بسیار ماهر غیر اتحادیه اروپا طراحی شده است. این یک سیستم مبتنی بر شایستگی است که روند مهاجرت را برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا تسهیل می کند. همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز دانمارک، انگلیس و ایرلند کارت آبی اتحادیه اروپا را صادر می کنند. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که قبلاً کارت آبی اتحادیه اروپا را دارند اما در یک کشور عضو دیگر کار می کردند، می توانند راحت تر برای اتریش مجوز کار بگیرند.

متقاضی پس از اطمینان از پیشنهاد شغلی، ممکن است برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهد. به طور مشابه کارت (قرمز – سفید – قرمز )، کارت آبی اتحادیه اروپا نیز با یک کار خاص در یک شرکت خاص مرتبط است.

ویزای جستجوی کار برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا با صلاحیت بسیار بالا که به دنبال کار در اتریش هستند، اما پیشنهادی ندارند صادر می شود. برای واجد شرایط بودن برای ویزای جویای کار، متقاضیان باید حداقل ۷۰ امتیاز از حداکثر ۱۰۰ امتیاز را بر اساس سیستم معیارهای امتیاز کسب کنند که شامل موارد زیر است:

 • فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزش عالی
 • داشتن صلاحیت ها و مهارت های خاص
 • داشتن مهارت های ویژه در رشته های ریاضیات، انفورماتیک، علوم طبیعی یا فناوری
 • مدرک فوق دکترا یا دکترا
 • فعالیت های تحقیقاتی و نوآوری
 • جوایز
 • تجربه کاری
 • توانایی های زبانی
 • سن
 • تحصیل در اتریش

ویزای جستجوی کار شش ماه اعتبار دارد و به دارنده آن اجازه می دهد در اتریش بماند و به طور قانونی به دنبال کار باشد. ویزای جستجوی کار، جواز کار نیست. متقاضی پس از دریافت پیشنهاد شغلی، ملزم به درخواست مجوز کار مانند کارت (قرمز – سفید – قرمز) می شود.

 • اجازه اقامت برای مدیران اجرایی اتریش برنامه Intra-Transfer-Company (ICT) را با هدف مدیران، متخصصان و کارآموزانی ایجاد کرده است که در یک شرکت کشور سوم با دفتر در اتریش کار می کنند. کارت (ICT) هم اجازه اقامت و هم اجازه کار است و برای شهروندان کشور ثالثی صادر می شود که برای مدت بیش از ۹۰ روز تا ۱۲ ماه (سه سال برای مدیران) در یک دفتر اتریشی گمارده می شوند. اعضای خانواده دارندگان کارت (ICT) همچنین می توانند برای افراد تحت تکفل (ICT) اجازه اقامت بگیرند. شهروندان خارجی متقاضی اجازه اقامت (ICT) می توانند این کار را در اتریش انجام دهند. آنها ملزم به ارائه مستنداتی هستند که ثابت می کند مطابق با معیارهای عمومی هستند: کارآموزان باید حداقل شش ماه در شرکت کشور سوم کار کرده باشند. مدیران و متخصصان باید حداقل ۹ ماه در شرکت کشور سوم کار کرده باشند. کلیه اتباع کشور های ثالث ملزم به دریافت اجازه اقامت هستند. اتریش اتباع کشورهای دعوت کننده را کسانی می داند که شهروند (EEA)   یا شهروند سوئیس نیستند. افراد زیر نیاز به اجازه اقامت دارند.
 • اتباع کشور های ثالث که می خواهند بیش از ۱۸۰ روز در اتریش بمانند .
 • اتباع کشور های ثالث که اجازه اقامت (ICT) صادر شده توسط یک کشور عضو دیگر را دارند و در اتریش اقامت دارند یا می خواهند بمانند.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری اتریش

حداقل حقوق ماهیانه کارت (قرمز – سفید – قرمز) (برای کارمندان اصلی و فارغ التحصیلان دانشگاه) از اول ژانویه ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

متقاضیان اصلی کارمندان بالای ۳۰ سال: ۳،۲۲۲ یورو در ماه ناخالص
متقاضیان اصلی کارمندان زیر ۳۰ سال: ماهانه ۲،۶۸۵ یورو
فارغ التحصیلان یک دانشگاه اتریش: ماهانه ۲،۴۱۶.۵۰ یورو

ویزای کار در اتریش برای یک کار خاص با کارفرمای خاص صادر می شود. متقاضیان ملزم به ارائه مدرکی در این مورد می باشند.

 برای درخواست ویزای کار، متقاضی باید یک پیشنهاد کاری معتبر از یک شرکت اتریشی داشته باشد. ویزاهای کاری که برای اولین بار صادر شده اند با شغل و کارفرما مرتبط هستند. اگر متقاضی قبل از انقضا ویزا کارفرما را تعویض کند، باید درخواست جدیدی را برای اتصال شغل جدید به ویزای خود ارائه دهد. برای درخواست ویزای کاری، متقاضیان باید مدارک زیر را نیز ارائه دهند: گذرنامه فرم درخواست ویزا دو عکس اخیر در اندازه گذرنامه کپی شناسنامه و اثبات بیمه درمانی اثبات تمکن مالی کافی اثبات محل اقامت در اتریش اثبات اتمام دوره در دانشگاه یا سایر  موسسات آموزشی با حداقل مدت سه سال اعلامیه کارفرما متقاضیان همچنین ملزم به ارائه شواهدی برای هرگونه ادعای مطرح شده در پرونده هستند، به عنوان مثال. گواهینامه های مدرک تحصیلی، اظهارات مالیاتی، منابع، سابقه کار و اثبات مهارت های زبان.

سند معتبر سفر (به عنوان مثال گذرنامه)

شناسنامه یا سند مشابه

عکس (ابعاد: ۴۵×۳۵ میلی متر)

اثبات اسکان محلی متعارف (به عنوان مثال قراردادهای اجاره، توافق اولیه در مورد حقوق اجاره یا مدارک مالکیت)

اثبات بیمه درمانی که کلیه خطرات را پوشش می دهد (بیمه درمانی اجباری یا بیمه نامه معادل آن)

اثبات وسایل کافی معیشت (فیش حقوقی، گواهی پرداخت، قرارداد کار، گواهینامه مزایای بیمه، شواهد بازنشستگی یا سایر مزایای بازنشستگی یا بیمه، سرمایه یا دارایی های شخصی کافی)

شما باید اسناد زیر را برای بررسی معیارهای فردی تحت سیستم امتیاز ارائه دهید (نگاه کنید به بالا):

 

 1. صلاحیت ها و مهارت های خاص

 

فارغ التحصیلی

 

سندی که اثبات کننده اتمام موفقیت آمیز یک برنامه چهار ساله در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی است.

سندی که منعکس کننده وضعیت دانشگاه یا سایر موسسات آموزش عالی است.

سند اثبات موفقیت آمیز بودن یک برنامه در یک موضوع ( ریاضیات، انفورماتیک، علوم طبیعی، فناوری)

 

حقوق ناخالص سالانه در سمت مدیریت ارشد.

 

اعلامیه ارزیابی مالیاتی یا گواهی پرداخت.

تأیید کارفرمای قبلی مبنی بر اینکه شما در سمت مدیریت ارشد کار کرده اید.

اثبات اینکه این شرکت در بورس اوراق بهادار سابقه خوبی داشته است یا گزارش مثبت دفتر تجارت خارجی اتریش درباره فعالیتها یا بخش تجاری آن

فعالیت های تحقیقاتی و نوآوری آن.

اثبات انتشارات علمی، بیان عناوین و منابع

گواهی صادر شده توسط دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی که شما در زمینه تحقیق و توسعه یا آموزش علمی آکادمیک فعالیت می کنید.

اثبات درخواست (های) ثبت اختراع از طریق استخراج از ثبت ملی یا منطقه ای ثبت اختراع.

جایزه یا جوایز شناخته شده

سندی که اعطای جایزه یا جایزه را اثبات می کند

 1. سابقه کار

گواهی نامه ها و گواهینامه های کار

 1. مهارت های زبانی

مدرک زبان یا گواهینامه دوره زبان در سطح A1 یا A2 چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبانها.

مدارک و گواهینامه های زبان آلمانی را می توان به طور خاص از موسسات زیر دریافت کرد:

ÖSD ، Goethe-Institut ، Telc GmbH ، صندوق ادغام اتریش

به طور خاص مدارک و گواهینامه های زیر به عنوان مدرک مهارت در انگلیسی شناخته می شوند: گواهی کمبریج، TELC ، مدرک آیلتس، مدرک TOEIC، مدرک تافل.

 1. تحصیل در اتریش

دفترچه سوابق دوره و گواهینامه های مربوط به آزمون.

سندی که منعکس کننده موفقیت آمیز بودن یک برنامه مطالعاتی در اتریش است.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری اتریش

اگر با شغل خوداشتغالی و سرمایه گذاری در اتریش منافع اقتصادی کلان را در این کشور ایجاد کنید، به عنوان یک تبعه کشور سوم می توانید. برای نیروهای اصلی خود کارت (قرمز- سفید – قرمز) درخواست کنید.

در این شرایط، شغل مورد نظر شما باید شامل انتقال مداوم  سرمایه گذاری به اتریش با مبلغ حداقل ۱۰۰۰۰۰ یورو  یا ایجاد کننده مشاغل جدید باشد یا مشاغل موجود در اتریش را، توسط انتقال دانش، معرفی فن آوری های جدید یا تجارت نو شما تغییر داده و برای کل منطقه از اهمیت قابل توجهی برخوردار باشد.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

برای درخواست ویزای سرمایه گذاری باید شرایط ذیل را دارا باشید:

 • سند معتبر سفر (به عنوان مثال گذرنامه) شناسنامه یا سند مشابه مورد تایید مقامات اتریشی عکس به ابعاد: (۴۵×۳۵)  میلی متر
 • مدارک بیمه درمانی که کلیه خطرات را پوشش می دهد (بیمه درمانی اجباری یا بیمه نامه معادل آن)
 • مدارک کافی اثبات تامین معیشت (فیش حقوقی، گواهی پرداخت، قرارداد کار، گواهی مزایای بیمه، شواهد بازنشستگی یا سایر مزایای بازنشستگی یا بیمه، سرمایه سرمایه گذاری یا دارایی های شخصی کافی)

همچنین ممکن است از شما بخواهند اسناد دیگر را به صورت موردی ارائه دهید. به عنوان مثال: بسیاری از مقامات در صورت درخواست برای اولین بار، به ارائه یک گواهی عدم سوپیشینه نیاز دارند. اگر این مورد با برنامه ارسال شود، می تواند به سرعت بخشیدن به درخواست کمک کند. علاوه بر الزامات عمومی، برای ارزیابی سود اقتصادی کلان، شما باید اسناد زیر را ارائه دهید:

 • اسنادی که امکان تجزیه و تحلیل وضعیت بازار و شرایط رقابتی و مقر اصلی را فراهم می کند، از جمله شرح مفصلی و اهداف شرکت حرفه ای مورد نظر (“طرح تجاری”)
 • مدارک انتقال سرمایه به اتریش و ایجاد شغل جدید یا تأمین مشاغل موجود در اتریش.
 • مدارک لازم برای فعالیت حرفه ای خود اشتغالی توافقات احتمالی شرکت یا مجوزهای صنایع دست (Gewerbeberechtigungen)، در صورت لزوم.

شما باید به عنوان بنیانگذار شرکت های نوپا درخواست کارت قرمز – سفید – قرمز کنید. به منظور توسعه و عرضه محصولات نوآورانه، خدمات، روش های پردازش یا فن آوری، یک شرکت تأسیس کنید برای این منظور، یک برنامه تجاری ثابت برای تأسیس و اداره آن شرکت ارائه دهید و شخصاً بر مدیریت شرکت تازه تاسیس تأثیر کنترل داشته باشد. ثابت کردن سرمایه برای تأسیس شرکت حداکثر ۵۰.۰۰۰ یورو با حداقل سهام ۵۰٪ طبق معیارهای زیر می تواند حداقل ۵۰ امتیاز کسب کند معیارهای واجد شرایط بودن برای بنیان گذاران کار آفرینی:

داشتن اطلاعات و صلاحیت حداکثر امتیازات مجاز: ۳۰ آموزش / آموزش حرفه ای کامل یا دانش یا مهارت ویژه در مشاغل احتمالی ۲۰  برنامه کامل شده با حداقل مدت سه سال در یک موسسه  آموزش عالی ۲۰  برنامه دیپلم یا دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتر یا تحصیلات / آموزش حرفه ای در اتریش ۳۰ سابقه کار با توجه به صلاحیت حداکثر امتیاز مجاز: ۱۰ سابقه کار (در هر سال) ۲ توانایی های زبانی حداکثر امتیازات مجاز: ۱۵ آلمانی: استفاده ابتدایی از زبان (سطح A2) 5 آلمانی: استفاده مستقل یا شدید مستقل از زبان (سطح B1-B2) 10 انگلیسی: استفاده مستقل از زبان (سطح B2) شدید ۱۰ آلمانی: استفاده صحیح از زبان (سطح C1-C2) 15 امتیاز جایزه حداکثر امتیازات مجاز: ۳۰ شواهد سرمایه گذاری اضافی حداقل ۵۰.۰۰۰ یورو سن تا ۳۵ سال: ۱۰ امتیاز میتواند شرایط پذیرفته شدن را مهیا کند.

حداکثر امتیازات مجاز: ۸۵

حداقل مورد نیاز : ۵۰

اگر در اتریش سرمایه گذاری کنید چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟


نقاط قوت

اتریش با توجه به سهولت انجام تجارت در رتبه بندی انجام تجارت جهانی ۲۰۲۰ بانک جهانی در بین ۱۹۰ اقتصاد در رتبه ۲۷ قرار دارد.
زیرساخت های کاملاً پیشرفته.
نیروی کار ماهر و شایسته و بهره وری بالا.
اتریش همچنین دارای صنعت دارویی قابل توجهی است، بنابراین تمرکز مهارت های بیوتکنولوژی را توسعه می دهد و شرکت های بزرگ این بخش را جذب می کند.
کیفیت زندگی خوب (وین در رتبه اول جهانی است که توسط Mercer تاسیس شده است.)
روابط منطقه ای (اتحادیه اروپا) و بین المللی خوب است. اتریش به ویژه از موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود بین اروپای غربی، مرکزی و شرقی سود می برد.
میزان قابل توجه حساب جاری
اتریش مقصد گردشگری مطلوبی دارد.
سطح بالایی از سرمایه گذاری عمومی در تحقیق و توسعه دارد.
ثبات سیاسی و امنیت شخصی به ویژه در اتریش بسیار شدید است.

نقاط ضعف

شیوه های کار سخت و مقررات پیچیده
کمبود ریسک در امور مالی سرمایه ای
قوانین محدود کننده مهاجرت
وابستگی تجاری به آلمان
این کشور به شدت به اروپای مرکزی و شرقی وابسته است، جایی که سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است، که باعث ضعف بخش بانکی شده است.
بازار داخلی کوچک

به طور کلی:
اقدامات دولت برای ایجاد انگیزه یا محدود کردن سرمایه گذاری مستقیم خارجی
به طور کلی، دولت اتریش طرفداران FDI در بخش فناوری پیشرفته است. دولت های فدرال، ایالتی و محلی مشوق های سرمایه گذاری را با همان شرایط به سرمایه گذاران داخلی و خارجی شامل مشوق های مالیاتی، وام های ترجیحی، ضمانت های وام و کمک های بلاعوض ارائه می دهند. مشوق های مالیاتی برای پروژه هایی در مناطق توسعه نیافته از نظر اقتصادی و روستایی، ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه در دسترس است. نهاد دولتی که مشوق های مالی را برای مشاغل فراهم می کند، سرویس Wirtschaftsservice (AWS) است. 

انواع سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI)


FDI افقی
سرمایه گذاری مستقیم خارجی افقی جایی است که بودجه در خارج از کشور در همان صنعت سرمایه گذاری می شود. به عبارت دیگر، یک تجارت در یک شرکت خارجی سرمایه گذاری می کند که کالاهای مشابه تولید می کند. به عنوان مثال Nike، یک شرکت مستقر در ایالات متحده، ممکن است Puma، یک شرکت مستقر در آلمان را خریداری کند. هر دو در صنعت لباس ورزشی هستند و بنابراین به عنوان نوعی FDI افقی طبقه بندی می شوند.


FDI عمودی
سرمایه گذاری مستقیم خارجی عمودی جایی است که در داخل زنجیره تأمین سرمایه گذاری می شود، اما نه مستقیماً در همان صنعت. به عبارت دیگر، یک تجارت در یک شرکت خارجی سرمایه گذاری می کند که ممکن است آن را نیز عرضه یا فروش کند. به عنوان مثال، هرشیز، تولید کننده شکلات در ایالات متحده، ممکن است به دنبال سرمایه گذاری در تولیدکنندگان کاکائو در برزیل باشد. این به عنوان ادغام عمودی رو به عقب شناخته می شود زیرا شرکت در حال خریداری یک تامین کننده یا تأمین کننده بالقوه در زنجیره تأمین است.

سپس ادغام عمودی به جلو را داریم. بنابراین این جایی است که یک شرکت در یک شرکت خارجی سرمایه گذاری می کند که در زنجیره تأمین بیشتر است. به عنوان مثال، هرشیز ممکن است به دنبال خرید یک سهم در Alibaba باشد. که در آن محصولات خود را به فروش می رساند.

FDI آمیخته
سرمایه گذاری مستقیم خارجی آمیخته جایی است که در یک صنعت کاملاً متفاوت سرمایه گذاری می شود. به عبارت دیگر، به هیچ وجه ارتباط مستقیمی با تجارت سرمایه گذاران ندارد. به عنوان مثال، والمارت، یک خرده فروش آمریکایی، ممکن است در BMW ، یک تولید کننده خودرو آلمان سرمایه گذاری کند.

این ممکن است برای برخی عجیب به نظر برسد اما به مشاغل بزرگ فرصتی برای گسترش و تنوع بخشیدن به مناطق جدید می دهد. برای توضیح ، برخی از مشاغل بزرگ به مرحله ای می رسند که تقاضا برای تجارت اساسی آن شروع به کاهش می کند. برای بقا باید در سرمایه گذاری های جدید سرمایه گذاری کند. حتی مشاغل بزرگ با تقاضای زیاد ممکن است به دنبال صنایع جدید باشند که رشد و بازگشت سرمایه به طور قابل توجهی بیشتر باشد.

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری اتریش

تابعیت از طریق سرمایه گذاری در اتریش:


اتریش برخلاف سایر کشورهای اروپایی ویزای طلایی را برای سرمایه گذاری منفعل ارائه نمی دهد. سایر کشورهای اروپایی مانند مالت، پرتغال و اسپانیا اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی یا املاک و مستغلات ارائه می دهند. چنین سرمایه گذاری هایی به حداقل ارتباط با کشور نیاز دارند اما امکان سفر آزادانه در منطقه شینگن اروپا را فراهم می کنند و در نهایت می توانند منجر به اقامت دائم (PR) و تابعیت شوند.

اتریش چنین برنامه ویزای سرمایه گذاری را ندارد؛ اما تابعیت را از طریق گزینه سرمایه گذاری ارائه می دهد که متقاضیان خارجی به طور فعال در اقتصاد اتریش سرمایه گذاری می کنند. چنین سرمایه گذاری باید قابل توجه باشد، به اقتصاد کمک کند و شغل ایجاد کند. این سرمایه گذاری در صورت تزریق مستقیم به مشاغل یا ۳ میلیون یورو به عنوان کمک به صندوق توسعه دولت، معمولاً حداقل ۱۰ میلیون یورو است.

لطفا توجه داشته باشید که از طریق “برنامه” اتریش راهی برای شهروندی به روشنی مشخص و قابل پیش بینی وجود ندارد. در صورت بررسی این گزینه در اروپا، به متقاضیان بالقوه توصیه می شود برای مشاوره فردی با ما تماس بگیرند. برنامه های مشخص تری وجود دارد که شهروندی اروپا را اعطا می کنند.

رویه ها و بازه زمانی
در طی مراحل درخواست، متقاضیان باید شخصاً مدارک اجباری را به نمایندگی کنسولگری یا دیپلماتیک اتریش در کشور محل اقامت فعلی خود ارائه دهند. به دلیل محدودیت های سخت گیرانه برای برخی از مجوزهای اقامت، زمان ارائه درخواست از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از اعطای مجوز، متقاضی باید ویزای ویژه ای را در سفارت اتریش تحویل بگیرد، که به متقاضی اجازه می دهد برای جمع آوری اجازه اقامت در مرجع مربوطه به اتریش سفر کند.

حداقل یک دوره پردازش یک ماه وجود دارد، اما تأیید درخواست ها معمولاً سه ماه طول می کشد. پس از صدور مجوز اقامت، باید شخصاً از مرجع صدور در اتریش جمع آوری شود. بعلاوه، کلیه شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و غیر از EFTA باید در صورت اقامت بیش از ۲۴ ماه در اتریش، توافق نامه ادغام را امضا کنند. مجوزهای اقامت و اسکان به صورت کارت صادر می شود و هر ساله قابل تمدید است.

درخواست و اعطای تابعیت برای بزرگسالان ۱۱۰ یورو
درخواست و اعطای تابعیت برای خردسالان ۶۰ یورو
هزینه فدرال اعلان رسمی اعطای تابعیت به متقاضی ۹۷۶.۸۰ یورو
هزینه اداری ۳۰۰ یورو

شایان ذکر است که:

مبلغ مذکور حدودی بوده و با توحه به شرایط خاص هرکس قابل تغییر است.

 

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی اتریش

به طور کلی، انواع ویزا توسط مقامات نمایندگی های مربوطه صادر می شود. صدور ویزا یا تمدید ویزای قانونی توسط مقامات ملی یا صدور ویزا توسط برخی از پست های بازرسی مرزی فقط در موارد استثنایی کاملاً مشخص مجاز است.

 1. مدت اعتبار ویزای توریستی

ویزای کوتاه مدت شینگن به دارنده آن اجازه می دهد تا در ۲۶ کشور عضو منطقه شینگن سفر کند. ویزای شینگن دو نوع دارد:

اقامت کوتاه مدت – که به دارنده آن اجازه می دهد تا در محدوده شینگن برای حداکثر اقامت ۹۰ روز در هر دوره ۱۸۰ روزه سفر کند.

ویزای ترانزیت(A) –  ویزای شینگن که به دارنده آن اجازه می دهد از طریق هر یک از فرودگاه های بین المللی در کشورهای شینگن (“ویزای ترانزیت فرودگاه”) ترانزیت کند.

متقاضیان باید فرم را تکمیل کنند، مدارک پشتیبانی را جمع آوری کنند، در یک مصاحبه در یک سفارت شرکت کنند و هزینه پردازش را پرداخت کنند. مدت اقامت و اعتبار ویزای شینگن توسط سفارت تعیین می شود. کلیه اتباع کشور های ثالث که مایل به اقامت در اتریش برای مدت بیش از ۱۸۰ روز هستند، باید درخواست اجازه اقامت دهند.

اجازه اقامت بر اساس هدف خاصی مانند کار یا تحصیل اعطا می شود. قبل از ورود به اتریش، اجازه اقامت باید در سفارت اتریش درخواست شود. با این حال، چند استثنا وجود دارد:

اعضای خانواده اتریش،   (EEA)   و شهروندان سوئیس

دارندگان ویزا  نوع (D)شهروندان غیر اتحادیه اروپا متقاضی مجوز تحقیق می توانند برای اجازه اقامت در اتریش اقدام کنند.

 (ETIAS) چیست؟

 “(ETIAS) “مخفف سیستم اطلاعات و مجوز سفر اروپا مجوز سفر برای شهروندان کشورهای واجد شرایط است که مایل به بازدید از اتریش یا هر یک از کشورهای منطقه شینگن هستند. این ویزای الکترونیکی و چند ورودی است که به شهروندان واجد شرایط امکان سفر به اتریش و هر یک از کشورهای عضو منطقه شینگن را می دهد.  پارلمان اروپا ایجاد مجوز سفر “(ETIAS)” را برای افزایش امنیت مرزهای اروپا، برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی اعلام کرد. سیستم “(ETIAS)” با شناسایی افرادی که ممکن است منطقه شینگن را تهدید کنند، با غربالگری مسافران قبل از سفر به منطقه ایجاد شده است. سیستم “(ETIAS)” قادر خواهد بود افرادی را که مایل به ورود به منطقه هستند را، ارزیابی کرده و از ورود هر شخصی که می تواند تهدید یا خطر بالقوه ­ای برای اتحادیه اروپا باشد، جلوگیری  کند.

الزامات اخذ ویزای توریستی اتریش

بازدیدکنندگانی که واجد شرایط مجوز سفر ETIAS نیستند و شهروند اتحادیه اروپا یا کشورهای شینگن نیستند، نیاز به ویزای توریستی دارند. این مسافران برای ورود به اتریش باید درخواست ویزای شینگن دهند. این سند اجازه دسترسی به سایر کشورهای منطقه شینگن را نیز می دهد.

برای درخواست ویزای شینگن، شرکت در مصاحبه در سفارت اتریش (یا سفارت کشور دیگر شینگن) و ارائه مدارک لازم ضروری است.

برای درخواست مجوز اقامت، متقاضیان باید موارد زیر را ارائه دهند:

فرم درخواست
گذرنامه مسافر
۲ نسخه از عکس اخیر (به اندازه گذرنامه)
اثبات وضعیت تأهل
بیمه سفر
رزرو هتل
اثبات بودجه کافی برای سفر
برنامه سفر

برای مسافرانی که به دلایلی غیر از گردشگری به اتریش می روند، انواع مختلف دیگری از ویزا برای اتریش وجود دارد، از جمله ویزای کار و ویزای ترانزیت. درباره ویزاهای کار اتریش و اجازه اقامت بیشتر بدانید. ازدید توریستی از این کشور با ویزای شینگن وارد شوید.

کشورهای شینگن عبارتند از: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا و سوئد و همچنین کشورهای غیر اتحادیه اروپا سوئیس، نروژ، ایسلند و لیختن اشتاین.

برای تأمین شرایط ویزای توریست اتریش، باید اسناد اضافی زیر را ارائه دهید:

 • صورت حساب بانک. ترجیحاً برای ۶ ماه گذشته.
 • برنامه سفر. شرح مفصلی از سفر شما به اتریش، که شامل موارد زیر است:
 • هدف از سفر به اتریش.
 • بازه زمانی (تاریخی که وارد می کنید و اتریش را ترک می کنید).
 • اطلاعات در مورد رزرو هتل / هاستل در اتریش.
 • مکان هایی که قصد بازدید یا فعالیت هایی را دارید که قصد حضور در آنها را دارید.
 • اثبات نحوه تأمین هزینه سفر به اتریش

مدت اعتبار ویزای توریسی اتریش

ویزای یکبار ورود
ویزای شینگن نوع C با یک بار ورود به دارنده اجازه می دهد فقط یک بار وارد منطقه شینگن شود. این به این معنی است که یک بار بازدید کننده از منطقه شینگن خارج می شود، ویزا منقضی می شود، حتی اگر کل کمک هزینه ۹۰ روزه استفاده نشده باشد.

این نوع ویزای شینگن ممکن است برای گردشگرانی که در تعطیلات عازم اتریش هستند مناسب باشد و در آینده نزدیک قصد بازگشت ندارند.

ویزای شینگن با یک بار ورود با ۱ برچسب مشخص می شود.

ویزای دوبار ورود
با ویزای دوبار ورود، مسافران می توانند دو بار در حالی که ویزا معتبر است وارد منطقه شینگن شوند. می توان از آن برای ورود به اتریش دو یا ۲ کشور مختلف شینگن استفاده کرد.

ویزا پس از ورود دوم منقضی می شود. ویزای دوبار ورود توسط برچسب ۲ مشخص می شود.

ویزای چند بار ورود
ویزای شینگن نوع C با چند بار ورود به دارنده اجازه می دهد تا هر چند بار که لازم باشد به منطقه شینگن وارد و خارج شوید به شرط آنکه در مدت ۱۸۰ روز بیش از ۹۰ روز نمانند.

۱ سال. ۳ سال. و مجوزهای ۵ ساله در دسترس است ، شرایط خاصی وجود دارد که بازدیدکنندگان باید اعطا کنند.

ویزای چندبار ورود به مدت ۱ سال: متقاضیان باید در یک سال گذشته ۳ ویزا کسب کرده باشند.
ویزای ۳ ساله چند بار ورود: متقاضیان باید در ۲ سال گذشته ویزای ۱ ساله چند بار ورود را دریافت و استفاده کرده باشند.
ویزای ۵ ساله چند بار ورود: متقاضیان باید ویزای چند بار ورود را داشته باشند که حداقل ۳ سال در ۳ سال گذشته معتبر باشد.
در صورت تمایل به سفرهای مکرر به اتریش یا سایر کشورهای شینگن، بازدیدکنندگان خارجی باید درخواست ویزای چند بار ورود به کشور شینگن را بررسی کنند. به این ترتیب آنها می توانند از ایجاد درخواست ویزا جدید در هر بار سفر خودداری کنند.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی اتریش

به دلیل شیوع ویروس کرونا، در اواسط مارس ۲۰۲۰ اتریش و همچنین سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن ممنوعیت ورود به اتحادیه اروپا را برای اتباع کشورهای ثالث اعمال کردند.

با بهبود اوضاع اپیدمیولوژیکی در اتحادیه اروپا و خارج از کشور، اتریش ممنوعیت ورود ساکنان کشورهای ثالث را برداشته است.
کلیه افرادی که شرایط ورود به این کشور را دارند؛  باید گواهی پزشکی داشته باشند تا بتوانند وارد شوند. گواهی پزشکی باید یک تست PCR منفی ارائه دهد که بیش از ۷۲ ساعت قبل انجام نشده باشد. پس از ورود به کشور، یک دوره ۱۰ روزه قرنطینه در خانه یا جاهای دیگر باید رعایت شود. در صورت منفی بودن آزمایش PCR، که در این بین انجام شده است، قرنطینه می تواند پایان یابد.


هیچکس دقیقاً نمی داند حداقل مقدار مورد نیاز چقدر است!

اما به یاد داشته باشید، از شما خواسته می شود برنامه سفر روزانه، رزرو هتل و جزئیات پرواز را با جزئیات ارائه دهید. بنابراین، برای ساده سازی کارها، هزینه محل اقامت و پروازهای خود و همچنین مبلغ ۶۰ یورو  را به سایر هزینه ها اضافه کنید؟

چرا ۶۰ یورو؟ برخی از سفارتخانه ها ۵۵ یورو و برخی دیگر به ۴۵ یورو نیاز دارند. برای افزایش احتمال تأیید، از ۶۰ یورو استفاده کنید.

تقسیم هزینه برآورد شده برای یک سفر ۱۰ روزه:

کل هزینه های روزانه: ۶۰۰ یورو
محل اقامت در هتل: ۱۲۰۰ یورو
پروازها: ۱۰۰۰ یورو
مجموع تخمینی: ۲۸۰۰ یورو (حدود ۱۵۱،۸۰۰ PHP)

به طور خلاصه ، شما باید حداقل ۱۵۱،۸۰۰ PHP در حساب بانکی خود داشته باشید تا شانس خود را برای داشتن یک درخواست ویزای شینگن تایید شده افزایش دهید.

اعضای خانواده به این صورت تعریف می شوند:
۱. همسران
۲. شرکای ثبت شده
۳. فرزندان خردسال، از جمله فرزندان خوانده و فرزندان ناپدری (تا ۱۸ سال).

در زمان ثبت درخواست، همسران و شرکای ثبت شده باید ۲۱ سال داشته باشند.

بله، در حال حاضر در زمان درخواست، شما باید اثبات پوشش بیمه درمانی ارائه دهید که مزایایی را در اتریش فراهم می کند و تمام خطرات را پوشش می دهد. مقامات بیمه درمانی مسافرتی را می پذیرند، مشروط بر اینکه هزینه های آن کاملاً بالاتر از ۳۰،۰۰۰ یورو باشد و شامل تضمینی برای هزینه های احتمالی نجات و بازگشت باشد. پس از دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز و اشتغال به کار، تحت پوشش بیمه قانونی اتریش قرار خواهید گرفت.


درخواست آنلاین ETIAS برای اتریش ساده و سریع تکمیل و ارسال می شود. سپس به سرعت پردازش می شود. پیش بینی می شود متقاضیان ظرف ۴۸ ساعت پس از ارسال فرم آنلاین پاسخی دریافت کنند.

 

متقاضیان می توانند حداکثر ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام کنند. درخواست باید حداقل ۱۵ روز تقویمی قبل از شروع سفر ارائه شود. در غیر این صورت برنامه غیر قابل قبول است.

اگر گذرنامه ای بیش از ۱۰ سال داشته باشم می توانم اقدام کنم؟

 

قبل از پاسخ منفی نهایی، متقاضی بیانیه کتبی (Stellungnahme) را دریافت می کند که جزئیات هر گونه مشکل و نگرانی در مورد درخواست ویزا را شرح می دهد. متقاضی ۷ روز فرصت دارد تا به این نامه پاسخ دهد و به موارد مطرح شده اعتراض کند. اگر متقاضی ظرف ۷ روز به نگرانی های مطرح شده در بیانیه نپردازد، درخواست رد می شود. در صورت عدم پذیرش ویزا هزینه ویزا پس داده نمی شود.

زبان ملی در اتریش آلمانی است. (چیزی به نام “اتریشی” وجود ندارد.)

این آلمانی کمابیش همان موردی است که آلمانی ها از آن استفاده می کنند. تنها تفاوت ها لهجه و برخی واژگان هستند – دقیقاً مانند مورد انگلیسی بریتانیا و آمریکایی (اگرچه آلمان و اتریش از هجی مشابهی استفاده می کنند).

سطح استاندارد تحصیلات در اتریش بسیار بالا است؛ بنابراینهمه دانش آموزان مدرسه، بسیار خوب به زبان انگلیسی صحبت می کنند.  در نتیجه شما به خصوص در هتل ها، فروشگاه ها، رستوران ها و مکان های دیگر در وین که با گردشگران خارجی روبرو هستند، به هیچ وجه مشکل زبانی نخواهید داشت.

 

 

 

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی