ویزای آمریکا

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای آمریکا بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آمریکا

در حالی که نمره های لازم را می گیرید، نوشتن مقاله کاربردی و در نهایت پذیرش در برنامه  تحصیل در خارج از کشور، قسمت سخت برای دانشجویان بین المللی است، اما این تازه مرحله اول است!

همه دانشجویان بین المللی نیازی به ویزا نخواهند داشت – به عنوان مثال دانشجویان اتحادیه اروپا که در یک کشور اروپایی دیگر تحصیل می کنند – اما کسانی که به آن نیاز دارند باید اطمینان حاصل کنند که درخواست ویزای دانشجویی خود را از قبل آغاز می کنند. در زیر خلاصه ای از نحوه شروع درخواست ویزای دانشجویی و همچنین اطلاعات کلیدی در مورد شرایط معمول  ویزای دانشجویی آورده شده است. برای رهنمودهای ویزای دانشجویی خاص کشور، این مقاله را مطالعه کنید.

برای دستیابی به فرم های درخواست و سایر اطلاعات مفید در مورد شرایط ویزای دانشجویی، باید به وب سایت سفارت یا کنسولگری رسمی کشور محل تحصیل خود مراجعه کنید. این وب سایت باید دارای تمام اطلاعات مربوط به درخواست ویزا، فرم ها، مستندات و مصاحبه ها باشد. اگر در تلاش برای یافتن دستورالعمل ها هستید، از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری با سفارت یا کنسولگری تماس بگیرید.

اکثر دانشگاه ها از دانشجویان بین المللی که این روند را پشت سر می گذارند، پشتیبانی می کنند. در بعضی از کشورها حتی می توانید از طریق موسسه برای ویزای خود اقدام کنید، به این معنی که بیشتر کارهای اداری توسط خود دانشگاه انجام می شود. برای آگاهی از وجود این موضوع، با بخش پذیرش بین المللی دانشگاه تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا آنها می توانند در درخواست شما به شما کمک کنند یا خیر.

پر کردن برنامه

برای اطمینان از اینکه بیشترین شانس موفقیت را به خود می دهید، اطمینان حاصل کنید که با در نظر گرفتن کلیه شرایط خاص ویزای دانشجویی برای آن کشور، درخواست ویزای دانشجویی خود را تا حد ممکن کامل پر کنید.

هنگامی که درخواست خود را ارسال کردید، آماده باشید تا به سرعت به سوالات بعدی که ممکن است مقامات ویزا داشته باشند پاسخ دهید (تلفن، ایمیل های خود را بررسی کنید و به طور منظم پست کنید) و مطمئن شوید که در هفته های آینده وقت آزاد برای شرکت در مصاحبه دارید.

ملاقات با سفارت

اگرچه روش کار متفاوت است، مصاحبه حضوری که در کشور خود انجام می شود در بین شرایط ویزای دانشجویی بسیاری از کشورها معمول است. این مصاحبه برای اطمینان از جدی بودن شما در مورد برنامه تحصیل در خارج از کشور و ارزیابی اینکه آیا در درخواست خود کاملاً صادق بوده اید، انجام شده است.  برای این مصاحبه ترتیب داده شده، باید تعدادی اسناد ارائه دهید. اینها به طور معمول شامل موارد زیر است:

۱. اثبات بودجه برای کل اقامت شما

این برای اثبات مقامات لازم است که شما پول کافی برای تأمین هزینه های تحصیل، اجاره و زندگی را دارید، یا با نشان دادن شواهدی از وام دانشجویی، بورسیه تحصیلی، پس انداز یا یکی از اعضای خانواده که بودجه شما را تأمین می کند. مقدار مورد نیاز بسته به کشوری که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید به طور قابل توجهی متفاوت است.

۲. اثبات اطمینان بر روی برنامه خود

این به احتمال زیاد به صورت نامه خواهد بود و باید از دانشگاه معتبر یا موسسه آموزش عالی باشد.

۳. گذرنامه معتبر

این راه شما در داخل و خارج از کشور است، بنابراین آن را گم نکنید. اغلب لازم است گذرنامه شما حداقل به مدت شش ماه پس از پایان تحصیل در خارج از کشور معتبر باشد.

۴. سایر الزامات

در برخی موارد از شما خواسته می شود که یک بیانیه بهداشت پاک از پزشک خود، نتایج آزمون مهارت انگلیسی و اثبات قصد شما برای بازگشت به خانه پس از اتمام تحصیل (به عنوان مثال بلیط پرواز برگشت) ارائه دهید.

هزینه ویزای دانشجویی

خیلی از کشورها ویزا به صورت رایگان نمی دهند، بنابراین مطمئن شوید که آماده پرداخت هزینه درخواست هستید. اگرچه این از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، اما انتظار می رود در منطقه ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا پرداخت کنید.

در موارد خاص، بسته به کشور مبدا شما می توان از هزینه ویزای دانشجویی چشم پوشی کرد.

طول تحصیل

هنگام درخواست ویزای دانشجویی باید توجه داشته باشید که مدت تحصیل شما چقدر طول می کشد. اغلب اگر دوره یا برنامه شما کمتر از شش ماه طول بکشد، شما واجد شرایط ویزای اقامت کوتاه تر خواهید شد، در حالی که برای برنامه های تحصیلی بسیار کوتاه ممکن است فقط به یک ویزای توریستی معمولی یا بدون ویزا نیاز داشته باشید.

کارشناسی ارشد

مزایا و معایب کسب ارشد  در ایالات متحده

کارشناسی ارشد یک مدرک تحصیلات تکمیلی است. که به طور معمول به دانشجویانی که علوم طبیعی و رفتاری، مهندسی یا پزشکی را می خوانند اعطا می شود. در ایالات متحده، برنامه های ارشد  معمولاً شامل مطالعات دوره ای و تحقیقاتی است. اگرچه برخی از برنامه ها اساساً بر روی یکی یا دیگری تمرکز دارند. در پایان اکثر برنامه های کارشناسی ارشد، دانشجویان یک پروژه تحقیقاتی ارائه می دهند. و از یک پایان نامه به کمیته ای متشکل از دانشکده برنامه یا گروه دفاع می کنند.

دکترا در ایالات متحده 

اگر با نحوه ارائه دکترا در اروپا آشنایی داشته باشید، ممکن است متوجه شوید که داوطلبان دکترا بخشی از کارکنان دانشگاه محسوب می شوند. و پذیرش دکتری به عنوان جای خالی شغل تلقی می شود. دانشگاه ها ممکن است در طول یک سال مشخص (یا اگر بودجه لازم را داشته باشند) یک یا دو جای خالی دکترا داشته باشند. از آنجا که مدارس اروپایی بخش عمده ای از بودجه خود را از طریق کمک های مالی و یارانه های دولتی دریافت می کنند، این مدرسه مجبور است برای داشتن یک جای خالی در مقطع دکترا، درخواست کمک هزینه کند.

در ایالات متحده، داوطلبان دکترا نیز بخشی از کارکنان دانشگاه هستند، که به عنوان دستیار آموزش، دستیار تحقیق یا مربی الحاقی ملحق می شوند. با این حال، شما به عنوان یک نامزد دکترا در ایالات متحده، در درجه اول دانشجویی هستید که برای تأمین نیازهای دانشگاه (گاهی اوقات توسط ایالت تعیین می شود) برای دوره دکترا ثبت نام کرده اید. به منظور پر کردن دوره های مختلف تحصیلات تکمیلی (در حالی که موقعیت های دستیاری تدریس را نیز پر می کنید) گروه های دانشگاه هر ساله دوره های دکتری را برای دکترا برگزار می کنند.

بنابراین، به جای اینکه منتظر یک یا دو جای خالی باشید، می توانید سالانه روی چندین بخش استقبال کنید که از برنامه های دکترا استقبال می کنند. (البته به دلیل بودجه و فضای زیاد، ممکن است تعداد افرادی را که سالانه پذیرش می کنند محدود کند). دپارتمان های دانشگاه فضایی را برای هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی واجد شرایط برای ارسال برنامه ها در مدت زمانی که همزمان با کل زمان پذیرش و ثبت نام مدرسه است، باز می کنند. برای دانشجویان احتمالی، این می تواند یک مزیت بزرگ باشد . زیرا به این معنی است که شما می توانید برای برنامه Ph.D  در برنامه زمانی معمول ثبت نام (یعنی اینکه آیا آنها برای ثبت نام در بهار یا پاییز ثبت نام می کنند) برنامه ریزی کنید . و همچنین می توانید دوباره برنامه ریزی کنید در صورت عدم موفقیت سال بعد را اعمال کنید.

دانشجویان دکترا در ایالات متحده معمولاً از معافیت شهریه (!) به علاوه “کمک هزینه اساسی” برای مدت زمان کامل (مورد انتظار) تحصیل خود تضمین می شوند.

کمک هزینه اساساً پرداختی اساسی (مشمول مالیات) است که سالی دو بار (هر ترم یکبار) به دانشجو پرداخت می شود. به طور معمول، این مبلغ زیادی نیست. اما هدف آن تأمین حداقل هزینه های اساسی زندگی در طول تحصیل شما است. از آنجا که بعید است دانشجویان دکترا در ایالات متحده وقت کافی برای یک کار نیمه وقت داشته باشند، دانشگاه ها به دانشجویان خود درآمد اساسی برای حمایت از آنها در طول مدت تحصیل می دهند.

اگر شما در حال آماده شدن برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی و  ادامه تحصیل در آمریکا هستید، مهم است که بدانید چگونه اعتبارات در دانشگاه های آمریکا اعطا می شود و همچنین چگونه اعتبارات اروپایی به استانداردهای اعتبار دانشگاه در ایالات متحده تبدیل می شود. ما همچنین اصطلاحات مختلف مورد استفاده در ارتباط با اعتبارات را روشن می کنیم تا از هرگونه سردرگمی جلوگیری کنید.

بنابراین، در اینجا چیزهای اساسی است که باید در مورد اعتبارات و سیستم درجه بندی مورد استفاده در کالج ها و دانشگاه های آمریکا یاد بگیرید.

چرا باید به اعتبارات دانشگاهی آمریکا اهمیت بدهم؟

 • اعتبارات ایالات متحده در مقایسه با سیستم های اعتباری مورد استفاده در اروپا یا سایر نقاط جهان متفاوت است.
 • برای فارغ التحصیلی از برنامه خود به تعداد مشخصی اعتبار علمی نیاز دارید.
 • اعتبار تعیین می کند که آیا شما برای رسیدن به مدرک لیسانس یا کارشناسی ارشد خود نیاز به برنامه آماده سازی دارید.
 • اعتبارات ممکن است معدل شما را تحت تأثیر قرار دهند.
 • به ویژه در ایالات متحده، تعداد اعتبارات آکادمیک یک برنامه ممکن است  شهریه را  برای این مدرک تعیین کند.

چند واحد برای فارغ التحصیلی دانشگاه یا تحصیلات تکمیلی نیاز دارم؟

پاسخ ساده این است که میزان اعتبارات لازم برای فارغ التحصیلی بستگی به مدت زمان کلی برنامه دارد. هر ترم مقدار مشخصی از اعتبارات را اعطا می کند، بنابراین اگر تعداد ترم های خود را برای تحصیل با واحدهای در هر ترم ضرب کنید، به همین تعداد اعتبار کلی نیاز دارید.

بنابراین، یک ترم چند ساعت اعتبار دارد؟ مدارک عادی تمام وقت به ۱۵ ساعت اعتبار در هر ترم نیاز دارند، بنابراین ۳۰ ساعت اعتبار در سال. اگر مدرک لیسانس شما ۳ سال طول می کشد تا فارغ التحصیل شود، به این معنی است که شما در کل ۹۰ ساعت اعتبار نیاز دارید.

ساعت اعتبار و ساعت ترم چیست؟

آنها یک چیز واحد هستند. این اصطلاحات در دانشگاه های ایالات متحده به جای یکدیگر استفاده می شوند.

ساعت اعتبار ترم (SCH) میزان اعتباری است که دانشجو برای اتمام موفقیت آمیز یک ساعت تماس و دو ساعت آمادگی در هفته برای یک ترم کسب می کند. یک ساعت ترم، بدون در نظر گرفتن مدت زمان، برابر با ۱۵-۱۶ ساعت تماس در هر ترم است.

اساساً، برای یک دوره ساعت اعتباری یک ترم، باید یک ساعت تماس در کلاس و دو ساعت آمادگی اضافی در هر هفته که خارج از کلاس برگزار می شود، سرمایه گذاری کنید. این می تواند نشان دهنده تکالیف درسی، کارهای میدانی یا دوره های عملی باشد.

چگونه اعتبار علمی مورد نیاز برای فارغ التحصیلی را بدست آورم؟

این پاسخ نیز آسان است. شما به سادگی می خوانید و کلاس های خود را می گذرانید. هر کلاس تعداد مشخصی اعتبار اعطا می کند. شما تمام کلاسهای خود را در طول یک ترم قبول می کنید، تمام اعتبارات را می گیرید! اگر در طول یک ترم علاوه بر کلاسهای عادی کلاس انتخابی دارید، باید اطمینان حاصل کنید که انتخابی که انتخاب کرده اید علاوه بر کلاسهای اجباری به کل اعتبارات مورد نیاز شما نیز می باشد.

ساعت تماس چیست؟

ساعت تماس با ساعت اعتبار متفاوت است. ساعت تماس شامل هر سخنرانی یا زمان آزمایشگاه است که استاد در حال تدریس به دانشجو است. معمولاً ۱ ساعت تماس معادل ۵۰ دقیقه در زمان واقعی است.

تفاوت ساعت تماس و ساعت اعتبار چیست؟

در دانشگاه ها و کالج های ایالات متحده، دانشجویان معمولاً براساس تعداد “ساعات تماس” که هر هفته در کلاس برای مطالعه می گذرانند، ساعت اعتبار می گیرند. ساعت اعتبار معمولاً روش استاندارد سنجش میزان کار در کالج یا دانشگاه است.

بنابراین، ساعت اعتبار از ساعات تماس تشکیل می شود.

یک دوره / کلاس چند ساعت اعتبار دارد؟

بیشتر کالج ها و دانشگاه ها برای اتمام موفقیت آمیز یک کلاس مطالعه ۳ ساعت اعتبار ترم (SCH) 45-48 ساعت تماس را اعطا می کنند. تعداد اعتبارات برای سخنرانی ها، کارهای مستقل پروژه، زمان آزمایشگاه و کارآموزی بسته به نیازهای خاص موسسه متفاوت است.

چند واحد برای کارشناسی یا کارشناسی ارشد در ایالات متحده؟

یک دوره به تعداد ساعات اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن اندازه گیری می شود. برای دوره کارشناسی، دوره های پایه ممکن است ۱ اعتبار یا ۲ واحد داشته باشند. در دوره کارشناسی ارشد، از جمله برای MBA، اکثر دوره ها یا ۳ یا ۴ واحد هستند.

بار استاندارد مطالعه تمام وقت معمولاً ۳۰ ساعت اعتبار در سال است. به طور معمول، برای فارغ التحصیلی با یک مدرک، دانشگاه ها انتظار دارند دانشجویان:

 • ۱۲۰-۱۳۰ ساعت اعتبار برای مدرک لیسانس
 • ۳۰-۶۴ ساعت اعتبار برای مدرک کارشناسی ارشد

برخی دانشگاه ها از ساعت اعتباری ترم برای تعیین شهریه و بورسیه برای دانشجویان احتمالی استفاده می کنند. در طول یک ترم، یک دانشجوی بین المللی باید بسته به هر کالج یا دانشگاه بین ۹ تا ۱۲ ساعت اعتبار بگذارد.

اعتبارات ربع چیست؟

برخی از دانشگاههای ایالات متحده از ساعت اعتبار سه ماهه تقویم استفاده می کنند، جایی که سال تحصیلی به سه ترم تقسیم می شود. در این حالت، یک مدرک لیسانس معمولاً به جای ۱۲۰ ساعت برای گذراندن حداقل ۱۸۰ ربع ساعت لازم است.

ساعت اعتبار ترم چگونه بر معدل تأثیر می گذارد؟

در ایالات متحده، از اعتبارات برای تعیین معدل نمره (GPA) دانشجو برای یک ترم یا سال تحصیلی نیز استفاده می شود. در برخی موارد، نمره GPA برای پذیرش در برنامه های پیشرفته تحصیل در ایالات متحده (معمولاً برای برنامه های MBA) مورد نیاز است.

امتیازات معدل از ۰.۰ تا ۴.۰ است. نمره ۴.۰ معادل میانگین A است، در حالی که ۰.۰ نمره F را نشان می دهد. هر برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد آمریکایی حداقل شرط معدل خود را برای فارغ التحصیلی مشخص می کند.

معدل ترم دانشجو براساس نمرات نهایی دریافت شده برای هر دوره و ساعت اعتبار اعطا شده توسط برنامه برای آن ترم محاسبه می شود. معدل نهایی نهایی میانگین تمام دوره های طی سالهای تحصیل است.

بدانید  که چرا معدل  برای تحصیل در خارج از کشور بسیار مهم است .

نحوه تبدیل اعتبارات آمریکایی به اعتبارات اروپایی

 ECTS رایج ترین سیستم اعتباری در اروپا است. تفاوت عمده بین  سیستم اعتباری اروپا ECTS   و سیستم اعتباری کالج ایالات متحده این است که اول بر اساس حجم کار دانشجو و دیگری بر اساس ساعات تماس است.

حجم کار دانش آموزان نشان دهنده تعداد ساعات مورد نیاز برای پیگیری و آماده سازی یک کلاس، شرکت در امتحانات و آماده شدن برای این امتحانات است.

ECTS  معطوف به زمانی است که دانشجو برای دستیابی به نتایج مطالعه در نظر گرفته است، در حالی که سیستم ایالات متحده بیشتر معطوف به زمانی است که یک عضو هیئت علمی برای تدریس نیاز دارد.

واقعیتی که باید درباره سیستم درجه بندی ایالات متحده بدانید

در طول مدتی که دانشجو هستید، همیشه می خواهید نمرات خود را پیگیری کنید. اما بسته به مکانی که می روید، سیستم های درجه بندی می توانند تفاوت چشمگیری داشته باشند. برخی از کشورها به تعدادی از سیستم ها اعتماد می کنند، در حالی که برخی دیگر از سیستم درصد استفاده می کنند. در ایالات متحده از سیستم درجه بندی حروف استفاده می کنند.

مقیاس درجه بندی A – F آمریکایی کاملا استاندارد است.

الزامات زبانی 

ممکن است در شرایطی باشید که سطح مهارت لازم انگلیسی را نداشته باشید یا در آزمون رسمی تافل شرکت نکرده باشید.

اگر می خواهید کاندیدای مناسبی برای یک دانشگاه آمریکایی باشید، دانش پیشرفته انگلیسی ضروری است. بنابراین اگر در یک برنامه مسیر یا دوره آمادگی شرکت کنید، هنوز فرصتی برای شما ایجاد می شود. برنامه های pathway یا متمرکز بر زبان انگلیسی یا یک زمینه خاص تحصیلی به شما کمک می کنند مهارت ها و آموزش های لازم را برای پذیرش در دانشگاه انتخابی خود در ایالات متحده کسب کنید.

ویزای گردشگری
به طور کلی، یک شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است ابتدا باید وی ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت، یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم دریافت کند. برای تحصیل در ایالات متحده باید ویزای دانشجویی داشته باشید. دوره تحصیل شما و نوع مدرسه ای که قصد حضور در آن را دارید مشخص می کند که شما به ویزای F احتیاج دارید یا ویزای M.

برای ورود به ایالات متحده برای تحصیل شما به گروه ویزا زیر نیاز دارید:
دانشگاه یا کالج F
دبیرستان
دبستان خصوصی
حوزه علمیه
هنرستان هنری
یک موسسه دانشگاهی دیگر، از جمله یک برنامه آموزش زبان
حرفه یا موسسه غیر دانشگاهی شناخته شده، غیر از برنامه آموزش زبان M
دانشجویان نمی توانند با برنامه ویزای بازدید کننده سفر کنند.
ویزای دانشجویی (F یا M) برای تحصیل در ایالات متحده مورد نیاز است. اتباع خارجی نمی توانند پس از ورود به ویزای ویزیتور (B) یا از طریق برنامه چشم پوشی ویزا (VWP) تحصیل کنند، مگر اینکه به عنوان بخشی از سفر توریستی، یک مطالعه تفریحی (غیر اعتباری) انجام دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد VWP، به Visa Waiver Program مراجعه کنید.

برای دوره های کوتاه تحصیلات تفریحی، ویزای Visitor (B) ممکن است مناسب باشد.
ویزای بازدید کننده (B) اجازه ثبت نام در یک دوره کوتاه تفریحی را می دهد، که این اعتبار برای یک مدرک یا گواهینامه علمی نیست. 

تحصیلات منجر به دریافت مدرک یا گواهینامه اعطا شده در ایالات متحده هرگز برای ویزای بازدید کننده (B) مجاز نیست، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد. به عنوان مثال، دانشجویی در یک برنامه آموزش از راه دور که نیاز به یک دوره زمانی در دانشگاه ایالات متحده موسسه دارد، باید قبل از ورود به ایالات متحده ویزای دانشجویی (F یا M) دریافت کند.

پذیرش دانشجو در یک مدرسه تایید شده SEVP
اولین قدم مراجعه به یک مدرسه مورد تأیید SEVP در ایالات متحده است. پس از اینکه مدرسه مورد تأیید SEVP ثبت نام شما را پذیرفت، در سیستم اطلاعات بازدید کننده دانشجو و تبادل (SEVIS) ثبت نام خواهید کرد و باید هزینه SEVIS I-901 را پرداخت کنید. مدرسه مورد تأیید SEVP فرم I-20 را برای شما صادر می کند. پس از دریافت فرم I-20 و ثبت نام در SEVIS، می توانید در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده درخواست ویزای دانشجویی (F یا M) کنید. هنگام شرکت در مصاحبه ویزای خود، باید فرم I-20 را به افسر کنسولی ارائه دهید.

اگر همسر و / یا فرزندان شما قصد تحصیل در ایالات متحده با شما را در ایالات متحده دارند، باید در SEVIS ثبت نام کنند، فرم I-20 منفرد را از مدرسه مورد تأیید SEVP دریافت کنند و برای ویزا اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات در مورد فرصت های آموزشی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مروری بر روند درخواست، به وب سایت وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده مراجعه کنید. همچنین می توانید برای جستجوی مدارس دارای گواهینامه SEVP به صفحه جستجوی DHS Study در ایالت های ایالت مراجعه کنید.

چگونه درخواست شود؟
مراحل مختلفی برای درخواست ویزا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است بسته به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد. لطفاً با راهنمایی های موجود در وب سایت سفارت یا کنسولگری مشورت کنید.

 شما باید: ۱) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید، و ۲) صفحه تأیید فرم درخواست را برای آوردن به مصاحبه خود چاپ کنید.
عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160 ، عکس خود را بارگذاری می کنید. عکس شما باید به شکلی باشد که در «الزامات عکس» توضیح داده شده است.
برای مصاحبه برنامه ریزی کنید.
مصاحبه به طور کلی برای متقاضیان ویزا به استثنای موارد خاص محدود در زیر لازم است. افسران کنسولی ممکن است نیاز به مصاحبه با هر متقاضی ویزا داشته باشند.

اگر سن شما:

۱۳ سال و کمتر است.

(به طور کلی مورد نیاز نیست)

سن ۱۴ – ۷۹

الزامی است (برخی موارد استثنا در مورد تمدید)

۸۰ سال به بالا

(به طور کلی مورد نیاز نیست)

شما باید قرار مصاحبه ویزای خود را در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده در کشوری که در آن زندگی می کنید قرار دهید. شما ممکن است مصاحبه خود را در یک سفارت یا کنسولگری دیگر ایالات متحده برنامه ریزی کنید، اما توجه داشته باشید که اثبات صلاحیت ویزا در خارج از کشور محل زندگی خود دشوارتر است.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی آمریکا

اگر برای تحصیلات خود پس از ۱۶ سال (دوره عمومی) در خارج از کشور  تحصیل  می کنید، به ویزای عمومی دانشجویی نیاز دارید.

 • در ایالات متحده این  ویزایF-1 نامیده می شود  .

به طور کلی در ویزای دانشجویی  مجاز به کار تا ۲۰ ساعت در هفته هستید . فقط پس از شروع دوره می توانید کار خود را شروع کنید.

معمولاً در مورد افراد تحت تکفل شما همین قوانین اعمال می شود.

در ویزای دانشجویی، همانطور که در درخواست ویزای اولیه مشخص شده است، مجاز به اقامت در طول دوره خود هستید.

همچنین پس از اتمام تحصیلات برای مدت کوتاهی مجاز به اقامت خواهید بود   اما بسته به مقصد مورد نظر شما می تواند از ۶۰ روز تا ۴ ماه باشد.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری آمریکا

در بسیاری از ویزاهای ایالات متحده نیاز است که هنگامی که می خواهید در ایالات متحده کار کنید، پیشنهاد کاری به شما داده شده است. دلیل اینکه شما برای واجد شرایط شدن در آن ویزا ها به پیشنهاد شغل نیاز دارید این است که کارفرمای شما از طرف شما (کارمند) دادخواست می دهد. ویزاهای خاصی با هدف کارگران مهاجر و کارگران غیر مهاجر وجود دارد. کارگر غیر مهاجر کارگری است که می خواهد قبل از بازگشت به کشور خود به طور موقت در ایالات متحده کار کند. اگر تصمیم به تغییر شغل خود در ایالات متحده داشته باشید، توسط شرکت خود حمایت مالی خواهید شد و باید مجدداً درخواست ویزای جدید کنید. با این حال، همه ویزاهای کاری ایالات متحده در دادخواست تأیید شده ای که از طرف کارگر توسط کارگر احتمالی تنظیم می شود، صادر نمی شود. برخی از ویزاهای کار دائمی که نیازی به پیشنهاد شغلی و حامی مالی در ایالات متحده ندارند، ویزاهای EB-1 ، O-1 و EB-5 هستند.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

بسته به هدف و نوع کاری که می خواهید انجام دهید، انواع مختلفی از ویزاهای کاری آمریکا وجود دارد.

در اینجا انواع ویزاهای کار موقت ایالات متحده آورده شده است:

ویزای H1B:  شخصی در شغل تخصص. برای کار در یک حرفه خاص. به مدرک آموزش عالی یا معادل آن نیاز دارد. شامل مدل های مد شایستگی و توانایی برجسته و تحقیق و توسعه دولت به دولت یا پروژه های تولید مشترک اداره شده توسط وزارت دفاع است.

ویزای H-1B1:  توافق نامه تجارت آزاد (FTA) Professional –  شیلی، سنگاپور. برای کار در یک حرفه خاص. نیاز به مدرک فوق دبیرستان شامل حداقل چهار سال تحصیل در رشته تخصص دارد. (توجه: این ویزای مبتنی بر دادخواست نیست.)

ویزایH-2A:  کارگر کشاورزی موقت. برای کارهای کشاورزی موقت یا فصلی. محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده، با استثنائات محدود، در صورت تعیین به نفع ایالات متحده.

ویزای H-2B:  کارگر موقت غیرکشاورزی. برای کارهای غیر کشاورزی موقت یا فصلی. محدود به شهروندان یا اتباع کشورهای تعیین شده، با استثنائات محدود، در صورت تعیین به نفع ایالات متحده.

ویزای H-3:  بازدید کننده کارآموز یا آموزش ویژه. برای آموزش غیر از تحصیلات تکمیلی پزشکی یا آکادمیک، که در کشور متبوع کارآموز یا برنامه های آموزش عملی در آموزش کودکان با معلولیت ذهنی، جسمی یا عاطفی وجود ندارد.

ویزا: نمایندگان رسانه های خارجی. این ویزا به روزنامه نگاران و کسانی که در بخش اطلاعات یا رسانه کار می کنند اجازه می دهد تا کار خود را در ایالات متحده انجام دهند.

ویزای L1:  انتقال دهنده درون شرکت. برای کار در یک شعبه، والدین، ​​شرکت وابسته یا شرکت تابعه کارفرمای فعلی در یک سمت مدیریتی یا اجرایی، یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد. فرد باید در مدت سه سال گذشته به مدت ۱ سال به طور مداوم توسط همان کارفرما در خارج از کشور استخدام شده باشد

ویزای P-1:  ورزشکار انفرادی یا تیمی یا عضو یک گروه سرگرمی. برای شرکت در یک مسابقه ورزشی خاص به عنوان یک ورزشکار یا به عنوان عضوی از یک گروه سرگرمی. نیاز به سطح عملکرد پایدار شناخته شده بین المللی دارد. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای P-2:  هنرمند یا سرگرم کننده (فردی یا گروهی). برای عملکرد تحت برنامه مبادله متقابل بین سازمانی در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای P-3:  هنرمند یا سرگرم کننده (فردی یا گروهی). برای اجرا، آموزش یا مربیگری تحت برنامه ای که از نظر فرهنگی بی نظیر است یا یک اجرای سنتی یا قومی، محلی، فرهنگی، موسیقی، تئاتر یا هنری است. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.

ویزای R-1:  کارگران مذهبی غیرمهاجر موقت. برای کمک به اتباع خارجی برای آمدن به ایالات متحده و کار در یک سازمان مذهبی. فقط وزرا و کسانی که مستقیماً با کارهای مذهبی گره خورده اند صلاحیت دارند.

ویزای TN:  کارگران NAFTA.  این ویزا به وکلا، دانشمندان، مهندسان، معلمان کانادا اجازه می دهد تا به طور موقت در ایالات متحده کار کنند.

ویزای O1:  ویزا برای افرادی با توانایی های خارق العاده. ویزای O1 برای کسانی است که دانش تخصصی در زمینه علوم، تجارت، آموزش، دوومیدانی یا هنر را از جمله به رسمیت شناختن بین المللی برای کار خود نشان می دهند.

اگر می خواهید به ایالات متحده آمریکا بروید و نیاز به ارسال پول بین المللی دارید، Transferwise گزینه بسیار خوبی تا ۸ برابر ارزان تر از بانک شما است.

با استفاده از حساب بدون مرز Transferwise می توانید جزئیات بانکی را در ایالات متحده آمریکا دریافت کنید تا بتوانید به محض ورود مانند محلی خود حقوق دریافت کنید.

سه شرط وجود دارد که کسی که علاقه مند به دریافت ویزای کار در ایالات متحده است، باید قبل از درخواست ویزای آن را انجام دهد. اگر حتی یکی از این شرایط را نداشته باشید، ممکن است سفارت درخواست ویزا شما را رد کند. این باعث می شود که نتوانید به آمریکا سفر کنید و در آنجا کار کنید. این پیش شرط ها به شرح زیر است:

در ایالات متحده پیشنهاد شغلی داشته باشید.

برای اینکه بتوانید ویزای کار را بدست آورید، باید در ایالات متحده درخواست کنید و در یک موقعیت شغلی پذیرفته شوید. این به این دلیل است که ایالات متحده قبل از شروع درخواست ویزا به اسناد مختلفی از کارفرمای شما نیاز دارد.

دادخواست تأیید شده توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS)

این شرایط به این معنی است که قبل از درخواست ویزای کار ایالات متحده، کارفرمای شما باید دادخواست کارگر غیر مهاجر را با USCIS ثبت کند. این دادخواست که در غیر این صورت به عنوان فرم I-129 شناخته می شود مهمترین سند برای دریافت ویزای کار شماست. وقتی USCIS دادخواست کارفرمای شما را تأیید کرد، می توانید درخواست ویزا را شروع کنید. با این حال، اگر دادخواست شما تأیید شود، این بدان معنا نیست که سفارت ایالات متحده به طور خودکار ویزای کار به شما می دهد. به دلایلی که ممکن است در صلاحدید سفارت باقی بماند، حتی در صورت تأیید دادخواست USCIS، شما از ویزای کار محروم خواهید شد.

تأیید مجوز کار توسط وزارت کار ( DOL)

برخی از ویزاهای کاری، به طور خاص H-1B ، H-1B1 ، H-2A و H-2B همچنین لازم است کارفرمای شما دارای گواهینامه از DOL باشد. کارفرمای شما باید قبل از طرح دادخواست با USCIS، از طرف شما درخواست DOL کند. دولت ایالات متحده این گواهینامه را به عنوان اثبات نیاز کارفرمایان ایالات متحده به کارگران خارجی می خواهد. آنها باید ثابت کنند که نمی توانند آن موقعیت های شغلی را با کارمندان ایالات متحده پر کنند. علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه کارگران خارجی موقت تأثیری بر موقعیت های شغلی شهروندان ایالات متحده ندارند، به طور منفی مورد نیاز است.

علاوه بر تحقق سه شرط لازم، شما همچنین باید این مدارک را داشته باشید:

گذرنامه معتبر – که باید برای کل مدت اقامت شما در ایالات متحده و شش ماه دیگر پس از بازگشت معتبر باشد.

عکس ویزای ایالات متحده – که باید هنگام پر کردن فرم درخواست آنلاین بارگذاری کنید.

شماره رسید، که می توانید در دادخواست تأیید شده خود برای کارگر غیر مهاجر فرم (I-129)  که کارفرمای شما ثبت کرده است، پیدا کنید.

صفحه تأییدی که درخواست ویزای غیرمهاجرتی خود را تکمیل کرده اید فرم (DS-160)

رسیدی که ثابت می کند شما هزینه درخواست را پرداخت کرده اید. برای ویزاهای کاری ایالات متحده، هزینه درخواست ۱۹۰ دلار است. همچنین ممکن است هزینه های اضافی برای مکان شما اعمال شود، بنابراین باید در مورد جزئیات بیشتر با سفارت ایالات متحده محلی خود مشورت کنید.

اثبات اینکه پس از پایان کار در ایالات متحده به کشور خود باز خواهید گشت. این مورد در مورد همه ویزاهای کاری به استثنای ویزای H-1B و L اعمال می شود. نمونه هایی از چگونگی اثبات بازگشت خود از ایالات متحده شامل موارد زیر است:

 • ارسال وضعیت اقتصادی خود
 • روابط خانوادگی شما
 • برنامه های بلند مدت شما ممکن است باشد.
 • اقامتی که قصد بازگشت به آن را دارید

برای افرادی که متقاضی ویزای L هستند، همچنین باید فرم I-129S پر شده (دادخواست غیر مهاجر بر اساس دادخواست L پتو) داشته باشید. هنگام مصاحبه ویزا باید این فرم را به همراه داشته باشید.

علاوه بر این شرایط عمومی، که برای همه کسانی که می خواهند ویزای کار ایالات متحده بگیرند اعمال می شود، ممکن است مدارک دیگری نیز وجود داشته باشد که شما باید ارائه دهید. برای اطلاعات دقیق تر باید با سفارت محلی خود در ایالات متحده تماس بگیرید.

اگر سه شرط لازم را داشته باشید و سند لازم را جمع آوری کرده باشید، واجد شرایط برای شروع درخواست خود برای ویزای کار ایالات متحده هستید. روشی که می توانید اعمال کنید با تکمیل مراحل زیر است:

برنامه ویزا غیرمهاجرتی آنلاین (فرم DS-160) را تکمیل کرده و صفحه تأیید را چاپ کنید؛

اطلاعاتی که در فرم DS-160 وارد می کنید باید همه درست باشد. در صورت ارائه هرگونه اطلاعات نادرست، سفارت دلیل کافی برای رد ویزای شما را خواهد داشت. علاوه بر این، فرم DS-160 در بسیاری از زبانها موجود است، اما پاسخ های شما باید به زبان انگلیسی باشد.

مصاحبه خود را برنامه ریزی کنید

با توجه به تعداد بالای برنامه هایی که سفارت های ایالات متحده دریافت می کنند، باید مطمئن شوید که مصاحبه خود را به محض برآورده شدن کلیه شرایط ، برنامه ریزی کرده اید. اگر شما کمتر از ۱۳ سال یا بیشتر از ۸۰ سال دارید، مصاحبه ویزا به طور کلی مورد نیاز نیست. در مورد افراد بین ۱۴ تا ۷۹ سال، مصاحبه ضروری است، اما اگر تازه در حال تمدید ویزا هستید، موارد استثنایی وجود دارد.

در مصاحبه شرکت کنید

مصاحبه شما و اطلاعات موجود در فرم DS-160 برای سفارت ایالات متحده در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا به شما ویزا داده می شود یا خیر، مفید خواهد بود. به همین دلیل، بسیار مهم است که شما به موقع، با لباس مناسب و همراه با تمام مدارک لازم در مصاحبه حاضر شوید. علاوه بر این، شما باید به تمام سوالات به همان اندازه کامل پاسخ دهید.

الزامات مالیاتی برای شروع کار:

رعایت قوانین مالیاتی فدرال، ایالت و محلی برای کسب و کار شما مهم است.

اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات مالیاتی فدرال برای شروع کار را برآورده کنید. چک لیست مربوطه را از سازمان امور مالیاتی دنبال کنید.

هر ایالت هنگام شروع و راه اندازی مشاغل قوانین مالیاتی اضافی دارد. درباره الزامات سطح دولتی اطلاعات کسب کنید.

درباره مالیات مشاغل، از جمله مشوق های مالیات انرژی که می توانند به شما در پس انداز پول کمک کنند، بیشتر بدانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از مشاوران نیک ویزا کمک بگیرید.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری آمریکا

بسته به این که ملیت شما چیست، ویزای کاری شما از چه نوع است یا اینکه درخواست کننده اصلی هستید یا تابع، پاسخ این سوال متغیر است. لذا برای دریافت اطلاعات می‌توانید از مشاوران نیک ویزا کمک بگیرید.

خیر. برای متقاضیان ملیت ایرانی، عراقی، لیبیایی، سومالیایی، سودانی، سوری یا یمنی، علارغم داشتن  اقامت دائم یا پناهندگی (به عنوان مثال: کانادا و مکزیک)، از چنین حقی برخوردار نیستند.

هزینه: هزینه متقابل، که به عنوان هزینه صدور ویزا نیز شناخته می شود، شما باید آن را پرداخت کنید. این هزینه علاوه بر هزینه درخواست ویزای غیر مهاجرتی (هزینه MRV) است.

تعداد ورودی ها: تعداد دفعاتی که می توانید با آن ویزا وارد ایالات متحده شوید. “M” به معنای چندین بار است. اگر شماره ای مانند “One” وجود داشته باشد، می توانید یک بار با آن ویزا درخواست ورود کنید.

دوره اعتبار: به طور کلی این بدان معنی است که ویزا از تاریخ صدور تا تاریخ انقضا برای سفر با آن ویزا معتبر است یا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اگر مدت اعتبار شما ۶۰ ماه باشد، ویزا از تاریخ صدور ۶۰ ماه اعتبار دارد.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

ویزای سرمایه گذاری خود انواعی دارد. به طور کلی به دو دسته اقامت دائم و موقت تقسیم می‌شوند.

ویزاهای غیر مهاجر اجازه ورود موقت به کشور و کار در آنجا را می دهند. برای ادامه کار در آنجا پس از پایان ویزای موقت، باید ویزا را به طور مداوم تمدید کنید. ویزاهای مختلف دارای مهلت انقضا و قوانین تمدید متفاوت هستند. علاوه بر این، ویزاهای غیر مهاجر محدودیت هایی در مورد اینکه چه کسی می تواند با شما به کشور بیاید و اینکه آیا آنها مجاز به کار در آمریکا هستند، محدودیت دارد. نمونه هایی از ویزاهای غیر مهاجرتی شامل O-1 ، E-2 و H1-B است که در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

“در ویزای غیر مهاجرتی، اگر تجارت شما ناموفق بود یا باید تصمیم بگیرید که دیگر نمی خواهید تجارت خود را انجام دهید، باید به کشور مادری خود برگردید.” بنابراین، در حالی که به طور کلی دریافت ویزای غیر مهاجرتی از ویزای اقامت دائم آسان تر است، اما برای کارآفرینانی که می خواهند به مدت طولانی در آنجا بمانند گزینه مناسبی نیست. مشاغل نوپا نرخ شکست بالایی دارند و اگر کسب و کار شما مطابق انتظار پیش نرود، باید کشور را ترک کنید.

در مقابل، ویزای اقامت دائم به شما امکان دریافت گرین کارت را می دهد، بنابراین می توانید به مدت نامحدود در ایالات متحده اقامت و کار کنید. این ویزاهای کارآفرینی گزینه خوبی برای افرادی است که می خواهند در ایالات متحده (دراز مدت) اقامت داشته باشند. نمونه هایی از ویزای اقامت دائم شامل EB-1 و EB-5 است که در زیر بیشتر به آنها خواهیم پرداخت.

مگر اینکه با یک شهروند ایالات متحده ازدواج کرده باشید، در این صورت می توانید برای گرین کارت خانوادگی اقدام کنید، برای راه اندازی مشاغل در ایالات متحده باید ویزای فردی یا اشتغال را درخواست کنید دو مجموعه وجود دارد ویزاهایی که برای کارآفرینان بهترین است: ویزاهای فوق العاده توانایی و ویزاهای سرمایه گذار بنابراین به طور خلاصه، به یاد داشته باشید: ویزای غیر مهاجرتی اجازه اقامت و فعالیت موقت یک تجارت را در ایالات متحده می دهد اما شما باید آنها را قبل از انقضا تمدید کنید. ویزای اقامت دائم به شما این امکان را می دهد که به مدت نامحدود در آنجا بمانید و کار خود را انجام دهید.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

کارآفرینانی که در کشورهای زادگاه خود موفقیت زیادی کسب کرده اند و یا ایده تجاری بسیار امیدوار کننده ای دارند می توانند برای ویزای توانایی فوق العاده اقدام کنند. برای تأیید ویزای توانایی فوق العاده، باید به دولت ایالات متحده ثابت کنید که استعداد فوق العاده ای در تجارت یا صنعت خاص خود دارید.

شاید شنیده باشید که مردم از این ویزا به عنوان “ویزای انیشتین” یا “ویزای راک استار” یاد می کنند. غالباً، این ویزای کارآفرینی به افرادی با شهرت ملی می رسد، مانند برندگان جایزه نوبل و پولیتزر، بازیگران هالیوود و نوازندگان برنده گرمی. دریافت کنندگان مشهور شامل بانوی اول ملانیا ترامپ، روزنامه نگار انگلیسی پیرس مورگان و کارآفرین جوش بوک هستند. اما، افراد کمتر شناخته شده ای مانند نوازندگان کلارینت و برنامه ریزان رویدادها نیز در تأمین این ویزا موفق بوده اند. و این ویزای کارآفرینی فرصتی برای کارآفرینان رانده شده با مشاغل سریع در حال رشد یا ایده عالی تجاری فراهم می کند.

ویزاهای EB-1 و O-1 دو نوع ویزای توانایی فوق العاده هستند. O-1 ویزای غیر مهاجرتی است که وضعیت موقت می دهد. ویزای EB-1 وضعیت اقامت دائم را اعطا می کند و دارای نوار بیشتری برای احراز صلاحیت است.

ویزا کارآفرین EB-1

صلاحیت ویزای EB-1 چالش برانگیز است. طبق خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده:

شما باید بتوانید از طریق تحسین مداوم ملی یا بین المللی توانایی خارق العاده ای در علوم، هنرها، آموزش، تجارت یا دو و میدانی نشان دهید. دستاوردهای شما باید در زمینه خود از طریق مستندات گسترده شناخته شود.

برای ارزیابی توانایی فوق العاده ،  USCIS از سیستم امتیاز استفاده می کند و شما باید حداقل سه امتیاز کسب کنید.

 شرایطی برای کارآفرینان سه مورد از موارد زیر باید موجود باشد:

 • یک شرکت سطح بالا، مانند Khosla Ventures یا Andreessen Horowitz، سرمایه گذاری کرده یا توافق کرده است که در شرکت شما سرمایه گذاری کند.
 • شما در یک سیستم استارتاپی شناخته شده راه اندازی، مانند Y Combinator یا Techstars، پذیرفته شده اید.
 • کسب و کار شما توسط یک نشریه سطح اول مستقر در ایالات متحده یا بین المللی پوشش داده شده است.
 • شما به عنوان یک سخنران عمومی برای رویدادهای مهم صنعت یا کنفرانس ها قرارداد بسته اید.
 • شواهدی که نشان می دهد تجارت شما از قبل یک میلیون یا یک میلیارد دلار ارزیابی کرده است.
 • شما یک جایزه معتبر تجاری یا کمک هزینه کسب و کار کوچک، در ایالات متحده یا بین المللی دریافت کرده اید.
 • مشاغل شما دارای حق چاپ یا حق ثبت اختراع ارزشمندی است.

همانطور که این لیست نشان می دهد، گرفتن ویزای EB-1 دشوار است. اما اگر شرکت شما یک رهبر صنعت است یا تجربه تجاری چشمگیری دارید، این می تواند راهی برای اقامت دائم در ایالات متحده باشد. بخاطر داشته باشید، ویزاهای EB-1 نسبت به سایر ویزا ها به غیر از گرین کارت های خانوادگی اولویت دارند.

ویزای کارآفرین O-1

ویزای O-1 شبیه ویزای EB-1 است زیرا هر دو برای افراد با صلاحیت بالا رزرو شده است. با این حال، برای O-1 کمی پایین تر است زیرا این ویزای موقت و غیر مهاجرتی است. طبق USCIS:

ویزای غیر مهاجرتی O-1 برای شخصی است که توانایی فوق العاده ای در علوم ، هنر، آموزش، تجارت یا دو و میدانی دارد یا سابقه موفقیت خارق العاده ای در صنعت فیلمبرداری یا تلویزیون دارد و در سطح ملی یا بین المللی شناخته شده است. برای آن دستاوردها برای واجد شرایط شدن برای ویزای O-1، ذینفع باید توانایی فوق العاده ای را با استقبال مداوم ملی یا بین المللی از خود نشان دهد و باید برای ادامه کار در زمینه توانایی فوق العاده به طور موقت به ایالات متحده بیاید.

برای واجد شرایط شدن برای این ویزای کارآفرینی، شما همچنان باید استعداد خارق العاده ای را با شواهد مشابه EB-1 مانند برنده شدن جایزه تجاری یا دریافت پوشش رسانه ای نشان دهید. اگرچه O-1 ویزای موقت است، اما تا زمانی که تجارت را اداره می کنید می توانید آن را به مدت نامحدود تمدید کنید. اما اگر تجارت شما ناموفق باشد یا تصمیم بگیرید که می خواهید فرصت های دیگری را دنبال کنید، دیگر نمی توانید در ایالات متحده بمانید.

این گزینه ها برای ویزای کارآفرینی در ایالات متحده آمریکا می تواند مناسب صاحبان مشاغلی باشد که بسیار شناخته شده هستند یا از نوعی جایزه معتبر دریافت کرده اند. اگر سرمایه گذاران سطح بالا در کسب و کار شما سرمایه بگذارند، پس شما می توانید ویزای توانایی فوق العاده را دریافت کنید.

ویزاهای توانایی فوق العاده و ویزای سرمایه گذار به طور معمول بهترین گزینه برای کارآفرینانی است که می خواهند در ایالات متحده فعالیت کنند. ویزاهای کارآفرینی دیگری وجود دارد که ممکن است در طول تحقیق با آنها روبرو شوید و می توانید با وکیل خود در این باره گفتگو کنید.

 

به عنوان مثال، ویزای H-1B ویزای غیر مهاجرتی است که در صنعت فناوری و سایر صنایع تخصصی محبوب است. این ویزا معمولاً به یک اسپانسر کارفرما نیاز دارد، اما صاحبان مشاغل کوچک می توانند تحت شرایط خاصی از خود حمایت مالی کنند. برای خود حمایت مالی، یک شرکت باید دارای یک هیئت مدیره یا یک ارگان خارجی دیگر باشد.

 

گزینه دیگر برای کارآفرینان با مدرک پیشرفته ویزای EB-2 است.

برای واجد شرایط شدن در این ویزا ، باید یک مدرک پیشرفته مانند دکترا داشته باشید که مربوط به تجارت شما باشد. این در درجه اول یک گزینه برای کارآفرینان در زمینه های بهداشت و علوم است.

وام های SBA: وام های SBA وام های مورد حمایت دولت هستند که نرخ بهره پایین و شرایط بازپرداخت طولانی را ارائه می دهند. خوشبختانه ، وام های SBA برای افراد غیر شهروند آزاد است به شرطی که وام تأمین شود و فعالیت تجاری حداقل یک ساله باشد.

تأمین مالی تجهیزات: وام تجهیزات گزینه دیگری برای افراد غیر شهروند است زیرا دارایی موجود در وام – تجهیزات – به عنوان وثیقه عمل می کند.

وام های املاک تجاری: به همان دلیل وام تجهیزات، وام های املاک تجاری نیز یکی از گزینه های کارآفرینان مهاجر است. اینها وام های تضمینی هستند که ریسک کمتری برای وام دهنده دارند.

وامها و خطوط اعتباری آنلاین: برخی از وام دهندگان آنلاین مانند BlueVine و Kabbage محدودیت های کمتری نسبت به بانک ها دارند و تمایل بیشتری به وام دادن به افراد غیرشهروند دارند.

کارتهای اعتباری تجاری: کارتهای اعتباری تجاری در دسترس افراد غیر شهروند قرار می گیرند و دارای چندین امتیاز ویژه هستند، مانند امتیازات پاداش و پیشنهادات پیشنهادی ۰٪ با بهره.

سرمایه خطرپذیر: بین سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲، یک سوم شرکتهای مورد حمایت سرمایه گذاری حداقل یک بنیانگذار غیرشهری داشتند. سرمایه گذاران خطرپذیر با شرکت های با رشد بالا کار می کنند و در ازای سهام خود در شرکت شما بودجه تأمین می کنند.

:Crowdfunding   اکثر درگاه های آنلاین سرمایه گذاری جمعی به شهروندان هر کشوری این امکان را می دهند که یک کمپین ارسال کنند و از مردم کمک مالی جمع کنند.

در طول جستجوی خود برای تأمین مالی شغل، به یاد داشته باشید که سابقه بین المللی شما می تواند یک دارایی باشد.

 

مهمترین معیار هنگام درخواست وامهای تجاری اعتبار شماست. وام دهندگان برای ارزیابی میزان احتمال بازپرداخت وام به اعتبار شما نگاه می کنند. افراد غیرشهروند معمولاً هیچ سابقه اعتباری یا سابقه اعتباری کوتاهی ندارند. شما می توانید اعتبار خود را به روش های غیرمنتظره مانند پرداخت به موقع اجاره و تبدیل شدن به یک کاربر مجاز در کارت اعتباری فرد مسئول، ایجاد کنید. اعتبار ساختن به مرور زمان به شما کمک می کند محصولات وام با هزینه کمتر و بودجه بیشتری را دریافت کنید.

سرمایه گذاری کارت سبز
ویزای EB5 اساساً یک کارت سبز از طریق سرمایه گذاری است. به سرمایه گذاران با گرین کارت (بعد از دو سال) پاداش داده می شود، اگرچه این تعداد به ۱۰،۰۰۰ متقاضی در سال محدود می شود که ۵۰۰۰ مورد از این تعداد برای مراکز منطقه ای اختصاص داده شده است. میزان موفقیت برای Eb-5 می تواند متفاوت باشد و به نوع سرمایه گذاری، وضعیت شخصی، نمایندگی قانونی، مرکز منطقه ای و سایر عوامل بستگی دارد. ویزای E2 از طریق سرمایه گذاری قابل توجه در یک تجارت اقامت را ارائه می دهد.

تابعیت از طریق سرمایه گذاری
نه EB5 و نه E2 با برنامه سرمایه گذاری تابعیت ندارند. اما پس از اخذ گرین کارت از طریق مسیر EB5، متقاضیان می توانند پس از مدت پنج سال اقامت دائم، برای تابعیت ایالات متحده آمریکا درخواست دهند. فرایندی که به عنوان طبیعی سازی شناخته می شود.

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری آمریکا

شروع و اداره مشاغل در ایالات متحده می تواند هزینه بر باشد. هنگام درخواست ویزای کارآفرینی، باید نشان دهید که منبع مالی قابل اعتمادی برای شرکت خود دارید.

اگر مقیم دائمی ایالات متحده هستید، پس همان گزینه هایی که برای شهروندان ایالات متحده در دسترس است نیز به طور کلی در اختیار شما قرار می گیرد. اما اگر ویزای غیر مهاجرتی موقت دارید، دریافت وجه سخت تر است. چندین گزینه مالی برای کارآفرینانی که شهروند ایالات متحده نیستند وجود دارد. بهترین راه برای واجد شرایط بودن برای محصولات وام با قیمت مناسب، ایجاد اعتبار خوب است.

طبق قانون، شما فقط باید افرادی را استخدام کنید که اجازه کار در ایالات متحده را دارند. سیستم تأیید الکترونیکی آنلاین به شرکت ها امکان تعیین صلاحیت کارمندان بالقوه را می دهد. شرکت خود را با E-Verify ثبت کنید.

بسته به ویزای مورد نظر متفاوت است. به طور متوسط:

ویزای O-1

۱ تا ۵ ماه

ویزا EB-1

۴ تا ۷ ماه

ویزا EB-5

۱.۵ تا ۲ سال

ویزا EB-2

۳ هفته تا ۴ ماه

 

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی آمریکا

به طور کلی،  شهروند یک کشور خارجی که مایل به ورود به ایالات متحده است، ابتدا باید ویزا، یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت، یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم، دریافت کند. ویزاهای بازدید کننده ویزاهای غیر مهاجرتی برای افرادی است که می خواهند برای تجارت (موقت ویزا B-1) ، گردشگری (رده ویزا B-2) یا ترکیبی از هر دو هدف (B-1 / B-2) به طور موقت وارد ایالات متحده شوند. 

 

الزامات اخذ ویزای توریستی آمریکا

فردی که دارای ویزای بازدید کننده است (B1 / B2) مجاز به پذیرش شغل یا کار در ایالات متحده نیست.
هیچ تضمینی برای ویزا برای شما وجود ندارد. برنامه های سفر نهایی را تنظیم نکنید و تا زمان دریافت ویزا بلیط خریداری نکنید.
ویزای معتبر ایالات متحده در گذرنامه منقضی شده هنوز معتبر است. تا زمانی که ویزا لغو نشود، اعتبار دارد. اگر در گذرنامه منقضی شده خود ویزای معتبری دارید، آن را از گذرنامه منقضی شده خود حذف نکنید. شما می توانید از ویزای معتبر خود در گذرنامه منقضی شده خود به همراه گذرنامه معتبر جدید برای سفر و پذیرش در ایالات متحده استفاده کنید.

قبل از مصاحبه ویزا مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری و آماده کنید:

گذرنامه معتبر برای سفر به ایالات متحده

گذرنامه شما باید حداقل شش ماه بیش از مدت اقامت شما در ایالات متحده معتبر باشد (مگر اینکه با توافق نامه های خاص کشور معاف شود).

هر فردی که به ویزا نیاز دارد، باید یک درخواست جداگانه، از جمله اعضای خانواده ذکر شده در گذرنامه شما، ارسال کند.


برنامه ویزا غیر مهاجرتی، صفحه تأیید فرم DS-160.
در صورت نیاز به پرداخت هزینه قبل از مصاحبه، رسید پرداخت هزینه درخواست.
عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین DS-160، عکس خود را بارگذاری می کنید.

اگر بارگذاری عکس ناموفق بود، باید یک عکس چاپی را با قالبی که در «الزامات عکس» توضیح داده شده به همراه داشته باشید.


مستندات اضافی ممکن است لازم باشد.
دستورالعمل های نحوه درخواست ویزا را در وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که در آن درخواست می دهید، مرور کنید.

در صورت داشتن صلاحیت ممکن است مدارک اضافی برای ایجاد درخواست شود. به عنوان مثال، اسناد اضافی درخواستی ممکن است شواهدی از موارد زیر را شامل شود:

هدف از سفر شما 
قصد شما برای عزیمت به ایالات متحده پس از سفر، یا توانایی شما در پرداخت تمام هزینه های سفر.
شواهد مربوط به شغل و یا روابط خانوادگی شما ممکن است برای نشان دادن هدف از سفر و قصد شما برای بازگشت به کشور خود کافی باشد. اگر نمی توانید همه هزینه های سفر خود را تأمین کنید، ممکن است شواهدی را نشان دهید که شخص دیگری مقداری یا تمام هزینه های سفر شما را تأمین می کند.

توجه: متقاضیان ویزا به جای اطمینان از خانواده و دوستان ایالات متحده ، باید بر اساس اقامت و روابط متقاضی در خارج از کشور واجد شرایط باشند. برای درخواست ویزای ویزیتور دعوت نامه یا مبایعه نامه پشتیبانی نیازی نیست. اگر تصمیم دارید دعوت نامه یا اسنادی را بیاورید

مدت اعتبار ویزای توریسی آمریکا

بازدیدکنندگانی که ویزای B1 / B2 ایالات متحده را حمل می کنند می توانند حداکثر ۱۸۰ روز در هر ورودی با ورود چندگانه وارد ایالات متحده شوند.

مدت زمان ویزای توریستی ایالات متحده معمولاً برای توصیف مدت زمان مجاز به اقامت در آمریکا پس از ورود استفاده می شود. به آن حداکثر اقامت نیز گفته می شود. آنچه شما باید بدانید این است که مدت ویزای توریستی ایالات متحده نمی تواند بیش از ۱ سال باشد، اما باور کنید یا نه، مدت زمانی که می توانید در آمریکا سپری کنید با صلاحدید افسر کنسولی است که مصاحبه را در سفارت آمریکا برگزار می کند.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

یک تجربه جذاب با دموکراسی و عشق ملی مشترک به غذاهای سرخ شده!

 ایالات متحده دارای یک تاریخ منحصر به فرد، به ویژه با تولید برخی از فیلم ها و نمایش های تلویزیونی مورد علاقه همه ماست. عشق به بیس بال و فوتبال (آمریکایی) رو هم اضافه کنید.

حالا شما به تصویر فرهنگ آمریکایی نزدیک هستید. از صدها سال پیش افراد بسیاری از سراسر دنیا به دنبال مهاجرت به آمریکا  بودند. امروزه هم ایالات متحده هدف مهاجرتی بسیاری از ایرانی‌هاست. اینکه آمریکا مقصد خوب یا بدیه به هدف و شرایط شما بستگی داره، برای اینکه بتونی تصمیم بهتری بگیری با نیک­ویزا مشورت کن!

سالانه میلیون ها نفر به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند اما کشوری که توجه هزاران تبعه خارجی را به خود جلب کرده ایالات متحده است. بسیاری از افرادی که دارای مدرک  تخصصی هستند سعی می کنند برای استخدام وارد کشور شوند چراکه این کشور سرزمین فرصت هاست. این کشور به دلیل سیستم آموزشی خود معروف  است؛  در هر صورت سابقه تحصیل یا کار می­تواند یک رزومه قوی به حساب بیاید که با همراهی ­نیک­ویزا آن را به دست می­آورید. جدا از تحصیلات، این کشور به خاطر آزادی عقیده و سبک زندگی خود شهرت زیادی دارد. بسیاری از کسانی که به کشورهای توسعه نیافته تعلق دارند، به دنبال فرار از فقر ، زندگی بهتر و مهاجرت به آمریکا هستند. به همین ترتیب، این کشور به مردم اجازه می دهد تا آیین  و رسوم ودین ­ خود بپردازند. علاوه بر این ، بسیاری از مردم برای پیوستن به اعضای خانواده خود که در ایالات متحده مستقر هستند، به آمریکا مهاجرت می کنند و همچنین از طریق مهاجرت تحت حمایت خانواده، فرصت مهاجرت به آنها را پیدا می کنند.

 • آمریکا خانه بسیاری از عجایب طبیعی است.
 • ایالات متحده چهارمین سیستم طولانی رودخانه در جهان را دارد.
 • ایالات متحده بزرگترین اقتصاد در جهان را دارد.
 • خانه برخی از بهترین هنرمندان موسیقی در همه زمان ها
 • مرکز سرگرمی
 • واشنگتن دی سی همیشه پایتخت آمریکا نبود.
 • لاس وگاس پایتخت قمار جهان است.
 • در کنتاکی بیش از مردم بوربن وجود دارد.
 • شهری به نام خسته کننده و در اورگان وجود دارد.
 • ایالات متحده زبان رسمی ندارد.
 • آلاسکا دارای طولانی ترین خط ساحلی در ایالات متحده است.
 • ایالات متحده به بسیاری از نام ها نامیده می شود.
 • ایالات متحده بسیاری از هتل های برجسته در فیلم های معروف را دارد.
 • بسیاری از موزه های رایگان در پایتخت کشور وجود دارد.
 • پر از مناظر زیبا و غذاهای مشهور است.

مراحل مختلفی برای درخواست ویزا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن است بسته به سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد.

مرحله اول: DS-160 آنلاین را تکمیل کنید و صفحه تأیید را برای هر شخص متقاضی ویزا، بدون توجه به سن چاپ کنید.

مرحله دوم: برای پرداخت هزینه درخواست MRV و تعیین مصاحبه، یا کسب اطلاعات در مورد درخواست ویزا  به آدرس https://ais.usvisa-info.com/en-gb بروید.

مدت زمان دریافت ویزا

برنامه های موفق قبل از تحویل گذرنامه به پیک برای تحویل، ۳ تا ۵ روز کاری طول می کشد تا پردازش شوند. حداقل ۲ روز کاری دیگر باید برای تحویل مجاز باشد.

اگر درخواست شما تحت بخش ۲۲۱ (g) قانون مهاجرت و تابعیت برای رسیدگی به امور اداری رد شده باشد، بخش کنسولی به شما اطلاع می دهد که چه زمانی کامل است یا اطلاعات بیشتری از شما می خواهد. علی‌رغم این موضوع در بعضی موارد ممکن است ماهها یا سالها طول بکشد.

در اینجا چند نمونه از فعالیتهای مجاز با ویزای بازدید کننده آورده شده است:

تجارت (B-1)

 • در یک همایش یا کنفرانس علمی، آموزشی، تخصصی یا تجاری شرکت کنید؛ با همکاران تجاری مشورت کنید.
 • یک ملک معامله کنید.
 • در مورد قرارداد مذاکره کنید.

جهانگردی (B-2)

 • جهانگردی
 • تعطیلات
 • با دوستان یا اقوام خود دیدار کنید.
 • درمان پزشکی.
 • شرکت در رویدادهای اجتماعی که توسط سازمان های برادرانه، اجتماعی یا خدماتی برگزار می شود.
 • مشارکت در رویدادها یا مسابقات موسیقی، ورزشی یا موارد مشابه، در ثبت نام در یک دوره کوتاه تفریحی،  برای دریافت به مدرک (برای مثال، کلاس آشپزی دو روزه در تعطیلات).

نکته قابل توجه:

ویزای بازدید کننده همچنین برای گردشگری هنگام تولد صادر نخواهد شد (سفر با هدف اصلی تولد در ایالات متحده برای دریافت تابعیت ایالات متحده برای فرزند خود).

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی آمریکا

بله. اما اگر دولت درخواست شما را رد کند، شما مجبور به بازپرداخت کامل هزینه پردازش مجدد هستید. 

ویزای B1 / B2 آمریکا پس از صدور ۱۰ سال اعتبار دارد.

پردازش استاندارد – درخواست ویزا شما ظرف ۹ روز بررسی می شود و قیمت آن ۲۰۰.۰۰ دلار آمریکا است (هزینه خدمات شامل آن می شود).

پردازش سریع – ویزای خود را در مدت ۷ روز دریافت خواهید کرد، و قیمت کل آن ۲۳۰.۰۰ دلار آمریکا است (شامل هزینه خدمات).

پردازش فوق العاده سریع – این سریعترین گزینه است. ویزای B1 / B2 ایالات متحده خود را فقط در مدت ۵ روز دریافت خواهید کرد و از شما ۲۵۰.۰۰ دلار (شامل هزینه خدمات) دریافت خواهید شد.

ویزای بازدید کنندگان برای کارمندان شخصی یا خانگی (B-1)


شما می توانید برای کار در ایالات متحده به عنوان کارمند شخصی یا خانگی برای کارفرمای خود در شرایط محدود برای ویزای بازدید کننده B-1 اقدام کنید. اگر کارفرمای شما :

یک شهروند آمریکایی که خانه دائمی دارد یا در یک کشور خارجی مستقر است، اما به طور موقت در حال بازدید یا به ایالات متحده منتقل می شود.
یک شهروند خارجی که یکی از موارد زیر در زمینه ویزای غیر مهاجرتی در ایالات متحده است: B ، E ، F ، H ، I ، J ، L ، M ، O ، P یا Q.

تفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی