ویزای آلمان

هر آنچه نیاز است در مورد ویزای آلمان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی آلمان

تعداد افراد خارجی که هر ساله آلمان را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند، به طور فزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین المللی قبل از ورود به آلمان برای تحصیل نیاز به ویزای دانشجویی آلمان در یک کنسولگری آلمان در کشور خود دارند.

بسته به کشوری که از آن می آیید، ممکن است از نیاز به ویزا برای تحصیل در آلمان معاف باشید، اما پس از ورود به آلمان، برای تحصیلات بیش از ۹۰ روز هنوز مجوز دریافت اقامت دارید.

 • برای مطالعاتی که حداکثر ۳ ماه طول می کشد، شما نیاز به ویزای شینگن دارید.
 • برای تحصیلاتی که بیش از ۳ ماه طول بکشد، شما نیاز به ویزای ملی آلمان دارید.

اگر با ویزای ملی وارد آلمان شوید باید اقامت خود را با گرفتن اجازه اقامت آلمان برای تحصیل در دفتر امور خارجه تمدید کنید. شما باید این کار را انجام دهید در حالی که ویزای ورود شما هنوز معتبر است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید آیا برای ادامه تحصیل در آلمان به عنوان دانشجوی بین المللی به ویزا نیاز دارید یا خیر و در صورت نیاز ، برای در نظر گرفتن طول و ماهیت تحصیلات برنامه ریزی شده خود، چه نوع ویزا را باید درخواست کنید.

برای تحصیلات ممکن است برای طیف وسیعی از مقاطع تحصیلی و مدارک ویزای آلمان صادر شود. این شامل تحصیلات کارشناسی، تبادل، تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات تکمیلی است. این همچنین شامل شرکت در یک اقدام پیش دانشگاهی یا در یک دوره غیرآکادمیک زبان آلمانی است.

سه نوع ویزای دانشجویی آلمان وجود دارد که می توانید درخواست کنید:

ویزای دانشجویی آلمان. این ویزای استاندارد دانشجویی برای دانشجویان بین المللی است که در یک دانشگاه آلمان پذیرفته شده اند و آماده شروع تحصیل در یک برنامه دانشگاه تمام وقت هستند.

ویزای متقاضی دانشجویی آلمان. در صورت نیاز به حضور در آلمان برای مراجعه حضوری به پذیرش دانشگاه، به این ویزا نیاز دارید. این ویزا اجازه تحصیل در آلمان را نمی دهد، فقط برای مراحل درخواست دانشگاه معتبر است.

ویزای دوره زبان آلمانی. برای تحصیل در دوره زبان آلمانی در آلمان به این نوع ویزا نیاز دارید.

شرایط ویزای دانشجویی آلمان

مهمترین شرایط در طی مراحل ویزای تحصیلی آلمان شما عبارتند از:

 • اسناد درخواست ویزا.
 • فرم درخواست ویزای ملی را به طور کامل پر و امضا کنید.
 • پاسپورت ملی معتبر شما.
 • دو فتوکپی از گذرنامه شما.
 • گواهی تولد شما.
 • سند ازدواج شما (در صورت وجود)
 • گواهی تولد فرزند شما. (در صورت وجود)
 • عکسهای اخیر شما به سبک گذرنامه. (تا ۳).
 • کپی از عناوین قبلی اقامت آلمان. (در صورت وجود)
 • ویزای قبلی شینگن.
 • اجازه اقامت قبلی آلمان.
 • اثبات منابع مالی “Finanzierungsnachweis”. (یکی از موارد زیر)
 • ۱۰۳۳۲ یورو تأیید سپرده در یک حساب بانکی مسدود شده در آلمان.
 • تعهد نامه و شواهد مربوط به سوابق درآمد والدین و دارایی های مالی شما.
 • نامه تعهد توسط Verpflichtungserklärung”” از ساکنان آلمان. این نامه توسط شخص مقیم آلمان که قصد دارد هزینه های شما را در طول تحصیل تأمین کند ، در اداره ثبت Alien گرفته شده است.
 • گواهی اعطای بورس تحصیلی. این باید میزان هزینه هایی را که پوشش می دهد نشان دهد.
 • تضمین بانکی. توسط یک بانک معتبر آلمان برای شما صادر شده است.

نکته مهم: برای اینکه احتمال دریافت ویزای دانشجویی خود را بسیار زیاد کنید باید از یک حساب مسدود شده به عنوان اثبات منابع مالی استفاده کنید.

حساب مسدود شده نوع خاصی از حساب بانکی برای دانشجویان بین المللی در آلمان است، تا اثبات کند شما در طول تحصیل بودجه کافی برای زندگی یک ساله در آلمان دارید.

از سال ۲۰۲۱ تخمین زده می شود که یک دانشجوی خارجی در آلمان حداقل ۸۶۱ یورو در ماه حداقل برای هزینه های زندگی هزینه کند. بنابراین ، قبل از اقدام برای ویزای دانشجویی آلمان، شما باید ۱۰،۳۳۲ یورو در حساب بانکی خود داشته باشید.

تأیید پذیرش در مطالعات Zulassungsbescheid”. ” صادر شده توسط یک ارائه دهنده آموزش عالی شناخته شده در آلمان، نشان دهنده زمان شروع تحصیل و زبان تدریس شما.

اثبات پذیرش مشروط Bedingter Zulassungsbescheid” ” و یک دوره فشرده تأیید شده  Intensiv-Sprachkurs”.”  این نامه باید نشان دهد که شما برای شرکت در یک دوره فشرده زبان قبل از پذیرش نهایی دانشگاه مشروط و تأیید شده اید. این دوره باید بیش از ۶ ماه طول بکشد و در هفته کمتر از ۱۸ ساعت درس نداشته باشد.

الزامات مربوط به ویزای تحصیلی اثبات پذیرش مشروط دانشگاه

نامه ای از “یاری رسان”.

تأیید پذیرش به عنوان متقاضی.

ارتباط با دانشگاه، در مورد شرایط پذیرش نهایی.

اثبات پرداخت دوره زبان. همراه با یک مکان تأیید شده در این دوره. پرداخت باید حداقل ۳ ماه اول را پوشش دهد.

تأیید پذیرش در دوره مقدماتی دانشگاه “”.Studienkolleg

اثبات پذیرش مشروط دانشگاه.

نامه ای از “یاری رسان”.

تأیید پذیرش به عنوان متقاضی.

ارتباط با دانشگاه ، در مورد شرایط پذیرش نهایی.

اثبات تأیید شدن به عنوان شرکت کننده در دوره.

مدرکی از تحصیلات قبلی شما.

گواهی اصلی ترک تحصیل.

مدرک تحصیلی. (اگر وارد دوره کارشناسی ارشد یا دکترا می شوید).

بیمه درمانی دانشجویان.

صلاحیت ورود به دانشگاه.

گواهی تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی.

صلاحیت ورود به دانشگاه (HZB)  چیست؟

zugangs berechtigung”  “Hochschul (HZB)یکی از مهمترین مدارکی است که شما برای پذیرش در یک شرکت ارائه دهنده آموزش عالی آلمان نیاز دارید. این معادل بودن گواهینامه تحصیلات خارجی شما با Abitur آلمان را تأیید می کند.

اگر تحصیلات ابتدایی شما برابر با HZB نیست، باید یک آزمون برای تشخیص انجام دهید. این تنها در صورتی مرتبط است که سایر شرایط پذیرش دانشگاه را نیز داشته باشید.

درک اینکه چرا آلمان به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب است دشوار نیست. این کشور از شهرت جهانی به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه نوآوری و تحقیقات فناوری برخوردار است، دارای اقتصادی قوی و کیفیت زندگی جذاب و دارای یک سنت مشهور به خصوص در زمینه هایی مانند مهندسی و ساخت است.

بسیاری از دانشگاههای این دانشگاه از شهرت بین المللی بالایی برخوردار هستند و ۴۶ دانشگاه در رتبه بندی ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی QS World University Rankings 2020 قرار دارند. در این میان، دانشگاه معتبر تحقیقاتی Technische Universität München در کشور اول و ۵۵ جهان قرار دارد، اندکی پس از آن لودویگ-ماکسیمیلیانس-دانشگاه مونشن در مرتبه ۶۳ قرار گرفته است.

آلمان علاوه بر ارائه سطح بالای زندگی، از دانشجویان بین المللی با هزینه های کم تحصیل و فرصت های مالی خوب استقبال می کند. دکترا در آلمان معمولاً شهریه دریافت نمی‌کند، و بیش از یک چهارم داوطلبان دکترا در آلمان بودجه عمومی دریافت می کنند.

درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

برای درخواست تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان، اولین کلمه ای که می توانید با آن درگیر شوید hochschulzugangsberechtigung  مخفف (HZB)  است، به معنی “صلاحیت ورود به آموزش عالی”. یک مدرک کارشناسی که در یک کشور دیگر به پایان می رسد معمولاً به عنوان HZB مناسب برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان پذیرفته می شود ، اما شرایط خاص بسته به دوره، موسسه و مکانی که قبلاً تحصیل کرده اید متفاوت خواهد بود. برای برخی از دوره های کارشناسی ارشد، متقاضیان باید حداقل تعداد اعتبارات را در زمینه های خاص تحصیل کسب کنند. این شرایط را دپارتمان ارائه دهنده برنامه تعیین می کند.

درخواست های برنامه های کارشناسی ارشد یا مستقیماً به دانشگاه یا از طریق پورتال آنلاین Uni Assist ارسال می شود. این یک سرویس متمرکز است، که متقاضیان را نمایش می دهد و کسانی را که همه شرایط را دارند به موسسات منتخب خود منتقل می کند، برای ارزیابی بیشتر، همه دانشگاههای آلمان از این سرویس استفاده نمی کنند.

اسناد خاص مورد نیاز و روند درخواست توسط هر موسسه تنظیم می شود، اما به طور معمول از شما خواسته می شود که یک نسخه رسمی از مدارک تحصیلی خود، یک عکس پاسپورت، یک نسخه از گذرنامه خود و یک نسخه از نتایج آزمون مهارت زبان ارائه دهید (اگر مناسب). ممکن است هزینه درخواست اعمال شود.

چه انواعی از مدرک دکترا در آلمان ارائه می شود؟

دکترای انفرادی

این یک گزینه رایجِ سنتی و همچنان محبوب ترین است. در این نوع دکترا شما پایان نامه خود را زیر نظر استاد پردازش خواهید کرد، اما بیشتر به طور مستقل کار می‌کنید. طول این دوره دکترا متفاوت است، به طور کلی سه تا پنج سال طول می کشد. این گزینه انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد، اما همچنین به ابتکار عمل و مسئولیت شخصی بالایی نیاز دارد. شما با انجام کارهای تحقیقاتی در دانشگاه محدود به اخذ دکترای خود نیستید. شما همچنین می توانید یک پروژه را در یک سازمان تحقیقاتی غیر دانشگاهی یا در یک شرکت آلمانی در بخش صنعتی به پایان برسانید.

برنامه های دکترای سازمان یافته (سازمانی)

همچنین می توانید آنچه را که به عنوان برنامه دکترای ساخت یافته شناخته می شود، انتخاب کنید. این برنامه شامل گروهی از دانشجویان دکتری است که توسط گروهی استاد راهنما، راهنمایی می شوند. حدود ۶۰۰ نوع از این برنامه در آلمان وجود دارد، اغلب با آرایش بین المللی، با زبان انگلیسی به عنوان آموزش در دسترس است. این برنامه ها با برنامه های دکترا منفرد متفاوت است زیرا پیشنهادات تحقیقاتی دانشجویان باید با برنامه های دکتری موجود مطابقت داشته باشد، در حالی که می توان از دکترای انفرادی ساختار متناسب تری با پروژه تحقیقاتی منفرد برخوردار بود. شما همچنین باید در سخنرانی ها و سمینارها شرکت کنید و به طور معمول یک مربی خواهید داشت.

 

کدام دانشگاه های آلمان دکترا ارائه می دهند؟

بسیاری از دانشگاه های آلمان دکترا ارائه می دهند. سرویس تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) پایگاه داده ای را ارائه می دهد که می توانید با استفاده از آن برنامه PhD مناسب خود را جستجو کنید.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در آلمان چقدر است؟

خبر خوب! اگرچه هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در ایالت بادن-وورتمبرگ در سال ۲۰۱۷ مجدداً برقرار شد، دانشجویان مقطع دکترا از این امر مستثنی هستند، به این معنی که PhD ها برای همه دانشجویان در تمام دانشگاه های دولتی آلمان، بدون در نظر گرفتن ملیت، تا سقف طول استاندارد دکترا (سه سال) رایگان است!، اما ممکن است ملزم به پرداخت هزینه هم باشید! با این حال، مانند تمام مقاطع تحصیلی در آلمان، دانشجویان مقطع دکترا نیز ملزم به پرداخت کمک هزینه ترم بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ یورو (۱۷۵-۲۳۰ دلار آمریکا) برای مدیریت و سایر هزینه ها هستند.

این بدان معنی است که هزینه های اصلی شما هزینه های عمومی زندگی در آلمان خواهد بود. اگر برای ویزای دانشجویی اقدام کنید از شما خواسته می شود که حداقل ۱۰،۲۳۶ یورو (۱۱۲۶۶ دلار آمریکا) در سال دسترسی داشته باشید.

این پول برای تأمین هزینه های زندگی، که شامل اجاره، غذا، لباس، حمل و نقل، مواد کار، تفریح ​​و سایر هزینه ها می شود، هزینه خواهد شد. حتی ممکن است برای زندگی در یک شهر به خصوص گران قیمت مانند مونیخ بیش از این نیاز باشد.

 

بیشتر دوره ها در این کشور به زبان آلمانی تدریس می شوند و متقاضیان بین المللی را ملزم به ارائه مدرک مهارت در این زبان می کنند. برای این منظور دو آزمون در دسترس است: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH)، به معنی “آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه” و (TestDaF)  به طور رسمی Test Deutsch als Fremdsprache، به معنی (“آزمون آلمانی به عنوان یک زبان خارجی”). DSH فقط در آلمان، در دانشگاه های مختلف ارائه می شود، در حالی که TestDaF را می توان در مراکز بیش از ۹۰ کشور در سراسر جهان گرفت. مثل همیشه، آزمونی را که قصد دارید در آن شرکت کنید بررسی کنید تا ببینید در دانشگاه هایی که می خواهید در آن شرکت کنید، پذیرفته شده است؟

در حالی که زبان آلمانی به طور کلی زبان اصلی آموزش است، یک انتخاب فزاینده از برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی – به ویژه در سطح کارشناسی ارشد و برای دانشجویان شرکت کننده در برنامه های کوتاه مدت در دسترس است. یک پایگاه داده قابل جستجو از دوره های آموزش داده شده به زبان انگلیسی توسط سرویس تبادل علمی دانشگاهی (DAAD)  ارائه می شود. اگر تصمیم دارید به زبان انگلیسی تحصیل کنید و زبان اول شما نیست، باید مهارت خود را با آزمون زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل اثبات کنید.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی آلمان

قبل از اقدام، بررسی کنید که مدارک فعلی شما توسط دانشگاه انتخابی شما شناخته شده است. برای تحصیل در آلمان شما باید یک Hochschulzugangsberechtigung (HZB) شناخته شده داشته باشید ، به معنی “صلاحیت ورودی آموزش عالی”.

برای دانشجویان دوره کارشناسی احتمالی ، مدرک دیپلم دبیرستان ، گواهی ترک تحصیل یا نتیجه آزمون ورودی دانشگاه معمولاً کافی است و DAAD دارای یک پایگاه داده از اطلاعات مربوط به شرایط پذیرش برای کشورهای منتخب است. دانش آموزانی که مدارک تحصیلی خارج از اروپا را دارند ممکن است مجبور به شرکت در آزمون ورودی Feststellungsprüfung باشند پس از شرکت در یک دوره مقدماتی Studienkolleg، گرچه دانشجویان با موفقیت بالا می توانند از این طریق عبور کنند.

 

همچنین باید شرایط زبان را بررسی کنید. بیشتر دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شوند و متقاضیان بین المللی را ملزم به ارائه مدرک مهارت در زبان آلمانی می کند. برای این منظور دو آزمون اصلی در دسترس است: Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH) ، به معنی (“آزمون زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه”) و TestDaF.به همین ترتیب، اگر دوره شما به زبان انگلیسی تدریس شود، مگر اینکه بومی زبان باشید یا قبلاً به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید، باید دانش خود را در مورد زبان با آزمون مانند آیلتس یا تافل اثبات کنید. دانشگاه ها معمولاً نمره / امتیازات مورد نیاز خود را در وب سایت های خود اعلام می کنند.

اگر می خواهید بعد از اتمام تحصیلات تکمیلی، یعنی تحصیلات کارشناسی خارج از روند بولونیا، در آلمان تحصیلات کارشناسی ارشد را شروع کنید، باید معادل بودن این مطالعات را با تحصیلات کارشناسی در آلمان تأیید کنید. شما باید این سند را از ارائه دهنده مدرک دانشگاهی قبلی دریافت کنید.

در بسیاری از دانشگاه های آلمان می توان سالانه دو بار درخواست پذیرش داد – برای شروع تحصیلات در ترم زمستان یا تابستان. ترم تابستان از مارس تا آگوست در Fachhochschulen و آوریل تا سپتامبر در دانشگاه ها اجرا می شود. ترم زمستان به ترتیب از سپتامبر تا فوریه و اکتبر تا مارس است.

به طور کلی، درخواست های ثبت نام در زمستان باید تا ۱۵ ژوئیه و درخواست های ثبت نام در تابستان تا ۱۵ ژانویه انجام شود. با این حال، ضرب الاجل برنامه ها بین موسسات متفاوت است و همین موسسه ممکن است برای هر دوره کارشناسی ارشد مهلت های مختلفی تعیین کند – حتما تاریخ های خاص دوره انتخابی خود را به دقت بررسی کنید. توصیه می شود حداقل شش هفته قبل از مهلت مقرر برنامه ها را ارسال کنید تا در صورت از دست دادن اطلاعات، زمان اصلاحات یا اضافات را تضمین کنید.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

آلمان نه تنها یک کشور زیبا است، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورها در اروپا است. اگر به دنبال کار هستید با رشد بالا و بیکاری کم ، مکان مناسبی است. این کشور آموزش رایگان را به ساکنان خود ارائه می دهد و به عنوان یک محیط زندگی و کار بسیار امن و جذاب در نظر گرفته می شود.

آلمان همچنین یکی از کشورهایی است که به دنبال کارمندان با مهارت بالا برای کار در موقعیت های خوب پرداخت می شود و همه افراد جوان و ماهر را ترغیب می کند که به ملاقات و جستجوی مکان های کاری بیایند. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید که دوست دارید در آنجا کار کنید، اولین کارهایی که باید انجام دهید گرفتن ویزای جستجوی کار آلمان است.

ویزای جویای کار چیست؟

ویزای جویای کار برای آلمان یک مجوز اقامت بلند مدت است که به شما اجازه می دهد شش ماه در این کشور بمانید و به دنبال کار باشید. اگر در پایان شش ماه محل کار خود را پیدا کرده باشید، ویزای کار آلمان یا مجوز کار آلمان به شما داده می شود و اجازه کار و زندگی در آنجا را خواهید داشت. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای جویای کار به شما اجازه نمی دهد بلافاصله در آلمان کار کنید. این فقط به این معنی است که شما می توانید در طول اقامت خود به کشور سفر کرده و به دنبال کار باشید.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان
 • واجد شرایط بودن برای درخواست
 • تمام اسناد لازم را جمع آوری کنید.
 • فرم درخواست را پر کنید و وقت ویزای خود را رزرو کنید.
 • صلاحیت متقاضیان
 • چندین معیار وجود دارد که شما باید واجد شرایط درخواست ویزای جستجوی کار آلمان باشید.
 • دارای مدرک کارشناسی / کارشناسی ارشد از یک دانشگاه آلمان یا یک مدرک خارجی معادل آن باشید.
 • حداقل ۵ سال تجربه در زمینه مربوط به تحصیل خود داشته باشید.
 • ثابت کنید که بودجه کافی برای تأمین هزینه اقامت خود در مدت زمانی که در آلمان هستید، دارید.
 • برای کل اقامت خود در آلمان یا تا زمانی که مجوز کار خود را دریافت نکنید بیمه مسافرتی یا پزشکی داشته باشید.

 

 

 

اسناد برای استفاده

مرحله بعدی تهیه مجموعه اسنادی است که به درخواست شما پیوست می شود. این اسناد اطمینان می دهد که درخواست شما بلافاصله به دلیل عدم احراز شرایط رد نمی شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه آنها را دارید.

 

لیست چک اسنادی که برای دریافت ویزای جویای کار آلمان نیاز دارید:

 

 • گذرنامه معتبر (در ۱۰ سال گذشته صادر شده و حداقل ۱۲ ماه پس از بازگشت برنامه ریزی شده معتبر است).
 • یک کپی از صفحه داده گذرنامه شما
 • ۳ تصویر گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • یک نامه که در آن شما هدف بازدید خود، چگونگی برنامه ریزی برای یافتن شغل و برنامه های شغلی جایگزین خود را در صورت عدم یافتن شغل توضیح می دهید.
 • دیپلم مدرک تحصیلی شما (یا هرگونه مدرک تحصیلی دیگر از دانشگاه آلمانی یا غیر آلمانی) و همچنین هرگونه گواهینامه سابقه کار قبلی
 • رزومه دقیق شما (CV)
 • اثبات محل اقامت در آلمان (جایی که در هنگام بازدید اقامت خواهید داشت).
 • اثبات تمکن مالی برای تأمین هزینه های زمان اقامت در آلمان با نشان دادن یکی از اسناد زیر:
 • تأیید (نامه تعهد رسمی) توسط اسپانسر ساکن آلمان
 • صورت حساب بانکی، یا حساب بانکی مسدود شده
 • اثبات وضعیت شخصی در کشور خود مانند گواهی تولد، شناسنامه ازدواج و سایر موارد (ترجمه شده به انگلیسی)

اثبات بیمه درمانی شما

برای تحقق شرایط، باید دو مجموعه از این اسناد را تهیه کرده و به مرکز درخواست خود ببرید.

برای اینکه احتمال دریافت ویزای جستجوی شغل خود را بسیار زیاد کنید باید از یک حساب مسدود شده به عنوان اثبات منابع مالی استفاده کنید.

 

توجه داشته باشید که داشتن تمام این مدارک تضمین کننده اعطای ویزا نیست. تصمیم کاملاً به عهده افسر کنسولی است.

حق درخواست اسناد اضافی برای سفارت / کنسولگری آلمان محفوظ است. این مورد – از جمله دیگران – برای مشاغل خاص (به عنوان مثال پرستاران ، پزشکان پزشکی ، داروسازان ، معلمان) اعمال می شود.

 

فرم درخواست و قرار ملاقات

پس از جمع آوری مدارک لازم ، مرحله آخر پر کردن فرم درخواست از دفتر سفارت آلمان برای ویزای کاریابی است. پس از ارسال فرم، برای مصاحبه از شما قرار می گیرند. سوابق و مدارک ، فرم درخواست و مصاحبه تعیین می کند که ویزای جستجوی کار آلمان به شما تعلق می گیرد یا خیر.

با توجه به موارد زیر می توانید برای ویزای طولانی مدت آلمان اقدام کنید:

 • اشتغال – اگر قبلاً در آلمان پیشنهاد کاری داشته اید.
 • خود اشتغالی – اگر می خواهید در آلمان شغلی تاسیس کنید یا به عنوان فریلنسر کار کنید.
 • کار به عنوان فریلنسر
 • جویای کار – اگر می خواهید در حالی که در آلمان هستید به دنبال کار بگردید.
 • کار به عنوان Au Pair – (کار در منزل خانواده آلمانی) برای بزرگسالان جوانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ و زبان آلمانی هستند.
 • ویزای تعطیلات کاری – برای جوانان چندین کشور، که توافق نامه ویزای تعطیلات کاری را با آلمان امضا کرده اند.

دسته بندی های واجد شرایط درخواست ویزای اشتغال آلمان

در صورت داشتن شرایط کار در آلمان، کلیه اتباع خارجی می توانند برای ویزای اشتغال آلمان درخواست دهند.

طبق “قانون اقامت” که موضوع اقامت خارجیان در آلمان را تنظیم می کند، دسته های واجد شرایط درخواست ویزای اشتغال آلمان به شرح زیر است:

 

خارجی های بسیار واجد شرایط، به ویژه:

محققانی با دانش فنی خاص

آموزش پرسنل در مناصب برجسته یا پرسنل علمی در مناصب برجسته

انتقال دهندگان درون شرکتی ، به ویژه:

مدیران

متخصصین

علاوه بر این، افراد واجد شرایط و تشویق به درخواست ویزای کار آلمان، اتباع کشورهای جهان سوم با مدرک دانشگاهی یا مدرک حرفه ای غیر دانشگاهی هستند که شرایط ذکر شده در زیر را دارند.

در حرفه ای که می خواهید در آلمان تمرین کنید کمبود نیروی ماهر وجود دارد.

شما یک پیشنهاد شغلی مشخص دارید.

تحصیلات شما باید با مدرک آلمانی معادل شناخته شود.

هزینه های زندگی در آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی کاملا مناسب است. برای تأمین هزینه های زندگی خود در آلمان از سال ۲۰۲۱ حدود ۸۶۱ یورو در ماه نیاز دارید.

به طور متوسط ​​برای تأمین هزینه های زندگی خود در آلمان به حدود ۸۶۱ یورو در ماه (حدود ۱۰۰۲ دلار) یا ۱۰،۳۳۲ یورو در سال (حدود ۱۲،۰۲۴ دلار) نیاز دارید.

قیمت مواد غذایی، محل اقامت، صورتحساب، لباس و سرگرمی اساساً مطابق با میانگین اتحادیه اروپا است. اجاره ماهانه شما بیشترین هزینه شما در آلمان است.

کدام منطقه بیشترین هزینه زندگی را در آلمان دارد؟

به طور کلی، جنوب آلمان گرانترین منطقه برای زندگی در آلمان است. دو شهر بزرگ در این قسمت از کشور، مونیخ و اشتوتگارت، از گران ترین شهرها برای زندگی هستند.

به عنوان مثال، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اشتوتگارت به طور متوسط ​​۸۴۶.۴۳ یورو هزینه دارد، در حالی که یک آپارتمان مشابه در شهر برمن در شمال آلمان، به طور متوسط ​​۵۶۰ یورو هزینه دارد.

از نظر درصد، این بدان معنی است که اجاره آپارتمان در برمن بیش از ۳۰ درصد از اشتوتگارت ارزان تر است.

پایتخت برلین در مقایسه با اکثر پایتخت های اروپا یا برخی از بزرگترین شهرهای آلمان چندان گران نیست. بیشترین هزینه ای که می خواهید در برلین داشته باشید اجاره مسکن است. یک آپارتمان کوچک در برلین با یک اتاق خواب به طور متوسط ​​۷۹۵ یورو هزینه دارد.

شهرهای دیگر در اطراف برلین در شرق آلمان عمدتا ارزان تر از همتای خود هستند.

هزینه غذا در آلمان چقدر است؟

اگر در آشپزخانه آنقدر خوب نیستید، بهتر است یاد بگیرید که چگونه خودتان آشپزی کنید، زیرا اگر قصد دارید پس انداز کنید، غذا خوردن در رستوران های آلمان گزینه خوبی نخواهد بود. در حال حاضر ، یک وعده غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط ​​ممکن است به طور متوسط ​​۴۵ یورو برای شما هزینه داشته باشد.

در یک رستوران کوچکتر، قیمت یک وعده غذایی ممکن است بین ۸ تا ۱۴ یورو متفاوت باشد. به دنبال هر نوع دسر معمولی یا هر نوع نوشیدنی، قیمت مطمئناً بالاتر می رود. به عنوان مثال، قیمت نیم لیتر آبجو داخلی آلمان در حدود ۳.۵۰ یورو است، در حالی که یک آبجو وارداتی که ۳ یورو قیمت دارد.

هزینه بیمه شدن برای شما چقدر است؟

در درجه اول، هزینه بیمه درمانی به نوع برنامه بیمه ای که انتخاب می کنید بستگی دارد. بیمه بهداشت عمومی، که برای همه در آلمان اجباری است، حق بیمه کمتری دریافت می کند. میزان پرداختی که باید برای برنامه بیمه سلامت عمومی خود (GKV)  بپردازید توسط دولت تنظیم می شود. در حال حاضر، نرخ حق بیمه ماهانه این طرح از ۷۰ تا ۸۰ یورو در ماه است.

مراحل درخواست مرحله به مرحله ویزای کار آلمان به شرح زیر است:

 1. پیشنهاد کار در آلمان را دریافت کنید.
 2. آیا برای اقامت طولانی مدت به ویزای آلمان نیاز دارید یا خیر.
 3. بدانید که کجا باید درخواست ویزا خود را ارسال کنید.
 4. تمام اسناد مورد نیاز را طبق دستورالعمل جمع آوری کنید.
 5. برای مصاحبه ویزا وقت بگیرید.
 6. هزینه ویزای کار اشتغال آلمان را پرداخت کنید.
 7. در مصاحبه شرکت کنید.
 8. منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزا خود باشید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اشتغال آلمان

برای اینکه به سفارت / کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود ثابت کنید که شرایط ویزای کار را دارید، باید چندین اسناد را ارائه دهید. این اسناد در کنار مصاحبه ویزا، قسمت مهم درخواست شما برای ویزای کار آلمان است.

اطمینان حاصل کنید که همه این اسناد را طبق دستورالعمل های داده شده آنها جمع آوری کرده اید.

 • دو فرم درخواست کاملاً کامل شده چاپ شده و در پایان امضا شده است.
 • دو عکس گذرنامه.
 • گذرنامه ملی معتبر .
 • تاییدیه محل سکونت. گواهینامه رانندگی و / یا قبض ابزار به نام شما به عنوان مدرک اقامت در قلمرو کنسولگری جایی که قصد دارید درخواست کنید.
 • بیمه سلامت. گواهی اجباری از کارفرمای آلمان ، معتبر از تاریخ استخدام. اگر قبلاً در بیمه درمانی اجباری گنجانده نشده باشد، یک بیمه مسافرتی جداگانه باید برای بازه زمانی از ورود به آلمان تا آغاز کار ارائه شود.
 • یک قرارداد کار / پیشنهاد کاری الزام آور با جزئیات حقوق ناخالص سالانه و شرح مفصل شغل در آلمان.
 • تصویب توسط آژانس استخدام فدرال (در صورت وجود).
 • رزومه. (CV) به روز شده شما، که نشان دهنده مدارک تحصیلی و تجربه شغلی شما است.
 • اثبات صلاحیت مدارک تحصیلی، گواهینامه ها، برگه های علامت گذاری و غیره ، یا هر چیز مشابه دیگری که صلاحیت شما را ثابت کند.
 • نامه نامه شخصی که هدف دقیق و مدت اقامت را توضیح می دهد.
 • اثبات نداشتن سو پیشینه کیفری.
 • اثبات هزینه ویزا پرداخت شده. هزینه ویزا برای ویزای طولانی مدت آلمان ۷۵ یورو است.
 • اعلامیه صحت اطلاعات.

سوالات متداول در مورد ویزای کاری آلمان

شما باید برای ویزای اشتغال آلمان در نهاد نمایندگی آلمان در کشور محل اقامت خود که مسئول پذیرش ویزا است ، اقدام کنید. این محل می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • سفارت آلمان
 • یک کنسولگری آلمان
 • یک مرکز درخواست ویزا
 • سفارت / کنسولگری آلمان، که در یک کشور همسایه واقع شده است. (در صورت عدم حضور نمایندگان آلمان در کشور محل اقامت شما)
 • سفارت / کنسولگری کشور دیگری، واقع در اتحادیه اروپا
 • کشور محل اقامت شما که آلمان پذیرش ویزا را به آن سپرده است.

زمان رسیدگی به ویزای کار طولانی مدت آلمان ممکن است از یک روز تا سه ماه، از روز درخواست طول بکشد. زمان رسیدگی، به تعداد درخواست هایی که سفارت در آن زمان دریافت می کند و همچنین شرایط شما بستگی دارد.

هزینه مجوز کار آلمان (ویزای کار) ۷۵ یورو (۹۰ دلار) است. شما باید فرم درخواست ویزای اجازه کار آلمان (یا اجازه کار) را با نام Antrag auf Erlaubnis einer Beschäftigung تکمیل کنید و اجازه اقامت یا Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels را دریافت کنید.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری آلمان

 1. سرمایه گذاری

برنامه اقامت مشاغل آلمان. آلمان قطب پر رونق صنعت، تولید و مهندسی است و توسط بسیاری به عنوان یکی از اصلی ترین نیروگاه های اقتصادی اروپا شناخته می شود. با ترکیب تجارت و مهاجرت ، این کشور از اتباع خارجی کارآفرین دعوت می کند تا در یک صندوق توسعه منطقه ای سرمایه گذاری کنند تا به یک اقامت دائم تبدیل شوند. مبلغ کل سرمایه با احتساب کلیه هزینه ها به میزان ۳۶۰،۰۰۰ یورو است. اقامت دائم پس از داشتن ۳ سال اجازه اقامت موقت برای متقاضی اصلی و ۵ سال برای افراد تحت تکفل صادر می شود. پس از ۸ سال اقامت در آلمان ، ساکنان ممکن است درخواست تابعیت دهند. علاوه بر یک اقتصاد پررونق، آلمان سطح بالایی از زندگی، تحصیلات رایگان در برخی از معتبرترین مدارس و دانشگاه های اروپا، خدمات بهداشتی مدرن و ارزان و زیرساخت های بی نظیر سفر را به ساکنان خود ارائه می دهد. طی سالهای گذشته آلمان به حمایت فعالانه از جوامع مختلف چندفرهنگی در سراسر کشور شهرت یافته است و این کشور را به مکانی خوشامد و مرفه برای سرمایه گذاران خارج از کشور تبدیل کرده است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان

ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت شینگن است که به دارنده آن اجازه می دهد ظرف مدت ۶ ماه حداکثر ۹۰ روز وارد آلمان شود و در آن بماند، مگر اینکه در برچسب ویزا متفاوت ذکر شده باشد. برای افرادی که برای انجام تجارت، شرکت در جلسات، عقد قرارداد و غیره به آلمان می آیند صادر می شود.

چه کسی نیاز به ویزای تجاری به آلمان دارد؟

از آنجایی که ویزای تجاری آلمان یک ویزای کوتاه مدت است، نیاز به اخذ این ویزا یا عدم آن تابعیت اصلی شماست. در حال حاضر ۶۲ کشور تحت برنامه معافیت ویزا هستند که شهروندان آنها برای ورود به آلمان و به طور کلی به منطقه شینگن نیازی به داشتن این سند ندارند.

به همین دلیل است که باید از خود بپرسید: آیا به ویزای کوتاه مدت آلمان احتیاج دارم؟ – قبل از اقدام در مورد سفر خود به آلمان. اگر متوجه شدید که به ویزا نیاز دارید، پس باید مراحل درخواست ویزای آلمان را شروع کنید، که مستلزم جمع آوری چند اسناد خاص و شرکت در مصاحبه در سفارت / کنسولگری آلمان در نزدیکی شهر خود و یا در صورت وجود مرکز درخواست ویزا است.

شرایط دریافت ویزای تجاری آلمان

تعدادی از شرایط نه تنها برای ویزای تجاری آلمان بلکه برای انواع ویزاهای آلمان وجود دارد که باید یکی یکی آنها را برآورده کنید تا بتوانید ویزایی را برای ورود به کشور دریافت کنید.

لیست اسناد مورد نیاز برای ویزای تجاری به آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزا برای اقامت کوتاه مدت – با اطلاعات صحیح و صادقانه ای که با اطلاعات ذکر شده در سایر اسناد مطابقت دارد، تکمیل می شود. فرم باید دو بار چاپ شود و هر نسخه باید در انتها امضا شود.

اعلامیه صحت اطلاعات

دو عکس یکسان – حداکثر سه ماه بیشتر و مطابق با استانداردهای تعیین شده که باید کاملاً رعایت شوند.

گذرنامه ملی معتبر – حداکثر ۱۰ سال، با اعتبار سه ماه بیش از برنامه ریزی اقامت شما در آلمان و کل منطقه شینگن، حداقل یک صفحه خالی برای اینکه بتوانید برچسب ویزا را ضمیمه کنید، و مطابق با گذرنامه دیگر الزامات.

یک نسخه از صفحه داده گذرنامه شما (کپی به اندازه A4)

بیمه ویزای سفر – سندی که شما را تأیید می کند بیمه درمانی، که هزینه های حداقل ۳۰،۰۰۰ یورو را در صورت تصادف یا بیماری و بازگشت به کشور در صورت مرگ پوشش می دهد. این بیمه باید کل قلمرو شینگن و نه فقط آلمان را پوشش دهد.

برنامه سفر – که شامل رزرو پرواز ، بلیط قطار یا سایر وسایل حمل و نقل است که قصد دارید برای رسیدن به آلمان استفاده کنید. می توانید از خدمات مشاوره ویزا مانند این یکی استفاده کنید یا یکی از آنها را بصورت آنلاین پیدا کنید.

اثبات محل اقامت برای کل اقامت شما در منطقه شینگن – که می تواند رزرو هتل باشد (همراه با جزئیاتی از جمله آدرس، شماره تلفن و ایمیل هتل) یا نامه دعوت نامه میزبان مقیم آلمان که تأیید می کند شما را برای کل مدت اقامت خود در آلمان پذیرفته و اینکه آنها در خانه خود فضای کافی برای شما دارند.

اثبات وضعیت مدنی: گواهی ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر، در صورت وجود

اثبات وضعیت مالی:

در صورت اشتغال: فیش حقوقی سه ماه گذشته / قرارداد کار

در صورت اشتغال آزاد: گواهی مالکیت یا سایر مدارک مالکیت (اثبات عنوان زمین، اثبات درآمد حاصل از کشاورزی (فرم فروش) و غیره

اظهارات بانکی شرکت شما در سه ماه گذشته

منابع تجاری

نامه دعوت از شریک تجاری در آلمان به زبان انگلیسی یا آلمانی (برای خدمات مشاوره ای: لطفا یک نامه تأیید از مشتری آلمانی ارائه دهید) با ذکر جزئیات دعوت شده، تاریخ ها و هدف سفر با یک برنامه دقیق از جلسات تجاری یا آموزش (برنامه روز به روز)

یک برنامه دقیق از جلسات تجاری شما (فقط برای اقامت بیش از ۳۰ روز)

نامه شرکت با کل برنامه سفر (برنامه سفر) با ذکر موقعیت، مدت خدمت، تاریخ و هدف سفر و اینکه آیا هزینه های شما توسط کارفرما تأمین می شود یا خیر.

گواهی ثبت شرکت

مراقبت کنید تا برای هر یک از این اسناد کپی تهیه کنید. فراموش نکنید که سفارت حق دارد در صورت لزوم اسناد اضافی را از شما بخواهد. در صورت انجام چنین کاری، اطمینان حاصل کنید که این اسناد را در مهلت مقرر ارائه دهید.

هزینه ویزای تجاری آلمان

یک هزینه ویزا ۸۰ یورو وجود دارد که هر متقاضی برای پردازش درخواست ویزای خود باید آن را پرداخت کند. هزینه را می توان با توجه به نرخ مبادلات مصوب سفارت با ارز محلی پرداخت کرد.

لطفاً توجه داشته باشید که در صورت رد شدن ویزا هزینه ویزا جبران نخواهد شد و قیمت در هر زمان تغییر می کند.

زمان پردازش ویزای تجاری آلمان

به طور کلی، روند درخواست ویزا شما ۱۰ تا ۱۵ روز طول می کشد تا پردازش شود، به همین دلیل از شما خواسته می شود حداکثر سه هفته قبل از سفر خود اقدام کنید. اگر سفارت در آن زمان درخواست های زیادی را دریافت می کند، ممکن است در پردازش درخواست شما تأخیر ایجاد کند یا به دلیل شرایط خاص شما به تأخیر بیفتد.

اعتبار ویزای تجاری آلمان

اعتبار ویزای تجاری آلمان به سفارت صادر کننده آن بستگی دارد. ممکن است سفارت ویزای تجاری برای شما صادر کند که می تواند:

ورود تک نفره – این اجازه را به شما می دهد که فقط یک بار وارد آلمان شوید و تعداد روزهای ذکر شده در ویزای خود را در آنجا بگذرانید، یعنی ۱۰ روز.

ورودی های متعدد – که به شما امکان می دهد بیش از یک بار در یک دوره معین یعنی ۱ ژانویه تا ۱ مِی وارد آلمان شوید، با این شرط که تعداد روزهای مجاز یعنی ۲۰ روز را بیش از حد نکنید. همچنین ممکن است ویزای چند بار ورود با اعتبار یک سال یا بیشتر دریافت کنید. در این موارد، شما باید مراقب باشید که قانون ۹۰ روزه در هر ۶ ماه را نقض نکنید، که طبق آن هر زمان که می خواهید به آلمان سفر کنید، فقط باید به عقب برگردید و حساب کنید که آیا بیشتر در منطقه شینگن اقامت داشته اید بیش از ۹۰ روز در ۱۸۰ روز گذشته.

شرایط عمومی برای سرمایه گذاری در آلمان

انتخاب کسب و کار شما باید دارای طرح تجاری باشد و سرمایه گذاری را در یک شرکت آلمانی انجام دهید.

درخواست پیش تأیید در اداره مهاجرت محلی.

قرار دفاتر اسناد رسمی و پرداخت قیمت خرید.

درخواست ویزا در سفارت آلمان.

ورود به آلمان با D-Visa و ثبت نام.

درخواست اجازه اقامت

شرایط اقامت

متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد، هیچ سابقه کیفری نداشته و ممکن است همسر و فرزندان تحت تکفل زیر ۱۸ سال خود را نیز در پرونده وارد کند. ویزای اقامت موقت در ابتدا اعطا خواهد شد، این گزینه برای درخواست اقامت دائم پس از سه سال برای متقاضی اصلی و پنج سال برای اعضای خانواده باقی مانده است.

شرایط شهروندی

برای اعضای خانواده این امکان وجود دارد که پس از ۸ سال اقامت، درخواست ثانویه برای تابعیت آلمان را ارائه دهند، البته به شرطی که به مدت ۸ سال در آلمان اقامت دائم داشته باشند و آزمون زبان آلمانی را گذرانده باشند. پاسپورت آلمان یکی از بالاترین رتبه های پاسپورت در جهان است که دارنده آن را قادر به زندگی، کار یا تحصیل در هرجای اتحادیه اروپا می کند.

 

چگونه می توان سرمایه گذاری را پس از ورود به آلمان آغاز کرد؟
پس از ورود به آلمان، شما باید خود را به عنوان یک فریلنسر قانونی کنید.

قبل از اینکه به عنوان یک فرد خارجی در آلمان به صورت آزاد اقدام کنید ، این پنج مرحله اصلی را دنبال کنید:

آدرس زندگی خود را ثبت کنید. به محض یافتن محل اقامت دائمی خود، باید در آلمان ثبت نام کنید. این روش با نام “Anmeldung” شناخته می شود و از طریق اداره ثبت ساکنان محلی “Bürgeramt” انجام می شود. پس از اتمام این روند، تأیید ثبت نام آدرس زنده “Meldebescheinigung” را دریافت خواهید کرد.
یک حساب بانکی در یک بانک در آلمان باز کنید.
در اداره ثبت مالیات “Finanzamt” ثبت نام کنید. این کار با ارسال فرم ثبت نام شماره مالیاتی تکمیل شده “Fragebogen zur steuerliche Erfassung” انجام می شود. مشاوران حرفه ای مالیات مانند مرتب سازی می توانند تمام مدارک لازم را از طرف شما انجام دهند. پس از پایان این روند، شناسه مالیاتی “Steuernummer” را دریافت خواهید کرد. این شماره منحصر به فرد توسط شما برای شارژ مشتریان و اداره مالیات برای اخذ مالیات از فعالیت های آزاد شما استفاده خواهد شد. اکنون با یک مشاور مالیاتی در تماس باشید.
خود را تحت پوشش بیمه درمانی مناسب قرار دهید.
برای فریلنسر برای اجازه اقامت اقدام کنید. در سه ماه اول ورود خود، باید یک درخواست معتبر برای اجازه اقامت ارائه دهید. این درخواست در اداره ثبت نام خارجی “Ausländerbehörde” انجام می شود. برای درخواست، شما باید یک فرم درخواست تکمیل شده برای اجازه اقامت و مدارک مورد نیاز برای تأیید چنین برنامه ای ارائه دهید. در میان اسناد پشتیبان، شما باید نامه”Meldebescheinigung” ، “Wohnungsgeberbestätigung” – تأیید نامه اقامت را که توسط صاحبخانه (مکانی که در آنجا زندگی می کنید صادر کنید). این باید با قرارداد اجاره تکمیل شود.
اجرای طرح مستقل خود را شروع کنید. ممکن است بخواهید ابتدا  با مشتریانی که در انتظار شما هستند، تماس بگیرید و در مورد کار خود به آنها اطلاع دهید.

کمک های نقدی

 GRW (Gemeinschaftsaufgabe “Verbesserung der regionalen Wirtschaftsstruktur”

(GRW – وظیفه مشترک برای بهبود ساختارهای اقتصادی منطقه ای)

یک برنامه بزرگ سرمایه گذاری است که متعهد به ایجاد شغل و ارتقا توسعه اقتصادی منطقه است. این کمک هزینه به مشاغل صنایع تولیدی و خدماتی کمک می کند تا بخشی از (حداکثر تا ۴۰٪) هزینه ها را در مرحله استقرار پوشش دهند. این شامل:

هزینه های سرمایه ای (به عنوان مثال ساختمانهای جدید، تجهیزات یا ماشین آلات) در سه سال اول

هزینه های پرسنل مشاغل تازه ایجاد شده، در دو سال اول.

کمک هزینه GRW چقدر است؟

میزان بودجه موجود به اندازه و محل شرکت در آلمان بستگی دارد. به مناطق در آلمان، براساس بازده اقتصادی خود، حداکثر استحقاق بودجه اختصاص داده شده است. کل آلمان شرقی، به استثنای برلین، به عنوان یک منطقه “C” طبقه بندی می شود، در حالی که اکثریت قریب به اتفاق ایالت های مرفه جنوب فدرال مانند بایرن و بادن-وورتمبرگ هیچگونه بودجه ای ندارند.

حداکثر نسبت هزینه های سرمایه گذاری بازپرداخت شده است

منطقه شرکت های کوچک ** شرکت های متوسط ​​** شرکت های بزرگ **

منطقه مرزی * ۴۰٪ ۳۰٪ ۲۰٪

منطقه C * 30٪ ۲۰٪ ۱۰٪

منطقه D * 20٪ ۱۰٪ حداکثر ۲۰۰.۰۰۰ یورو

* به یک نقشه کمک منطقه ای GRW مراجعه کنید که حاوی مناطق مرزی،  C و D است و تا سال ۲۰۲۰ معتبر است. ** پیوستن به یک سیستم طبقه بندی در سطح اتحادیه اروپا در مورد اندازه شرکت با توجه به تعداد کارمندان ، گردش مالی سالانه و مجموع ترازنامه.

نحوه درخواست گراند GRW  یا کمک‌های نقدی دولتی

درخواست کمک های نقدی GRW را می توان با بانک توسعه ایالتی در ایالت فدرال (Landesförderinstitut) یا ( Förderbank)، که کمک های نقدی و همچنین تأیید برنامه ها را اداره می کند، انجام داد. قبل از شروع پروژه باید درخواست خود را ارسال کنید. زمان چرخش برنامه معمولاً بسیار سریع است. شما باید اسناد زیر را ارائه دهید:

فرم درخواست

صورت مالی

طرح تجاری

تأیید وضعیت (SME ) در صورت وجود

سوالات متداول در مورد ویزای سرمایه گذاری آلمان

فرم درخواست ویزای ملی که به طور کامل تکمیل شده است.
پاسپورت ملی معتبر.
دو مدرک بیومتریک که اخیراً تهیه شده اند. 
پرداخت هزینه درخواست ویزا.
بیمه سفر.
نامه های توصیه شده از کارفرمایان قبلی.
رزومه.
نمونه کارهای قبلی شما چندین نمونه چاپ شده از کارهای مستقل قبلی یا کار منظم در یک حرفه.
مجوز حرفه ای برای نشان دادن شواهدی از تخصص و ارتباط خود برای انجام حرفه مورد نظر، باید مجوز یا مجوز دیگری را نشان دهید. این درصورت نیاز است که بخواهید حرفه ای را انجام دهید که به تخصص قبلی در این زمینه نیاز دارد، به عنوان مثال پزشکی، قانون و موارد مشابه.
گواهینامه های آموزش قبلی
معنی معیشت. شواهدی که نشان می دهد شما پول کافی برای تأمین هزینه های زندگی و هزینه های آزاد خود را دارید.

این می تواند یکی از موارد زیر باشد:
آخرین صورتهای بانکی. از یک بانک در کشور خود، وجوه کافی موجود را نشان می دهد.
حساب بانکی مسدود شده (یکی از آسانترین و سریعترین راه برای افتتاح حساب مسدود شده آلمان از طریق Fintiba / Sutor Bank است.) حساب مسدود شده ارائه شده توسط Fintiba توسط سفارتخانه ها / کنسولگری های آلمان در سراسر جهان پذیرفته می شود.
صورت سود و زیان. (این باید پیش بینی های شما راجع به سود و زیان ماهانه حاصل از فعالیت آزاد مورد نظر نشان دهد.)
اثبات برنامه بازنشستگی کافی. (فقط اگر سن شما از ۴۵ سال بیشتر باشد.)
شواهد یک طرح مستقل.
تعهدات مشتریان / کارفرمایان آینده. (حداقل دو تا از آنها را بفرستید.)

این نامه ها باید به روشنی هدف آنها برای به کارگیری شما هنگام آمدن به این کشور را نشان دهد.

قانون مالیات بر درآمد آلمان (EStG) در اینجا لیست عمومی مشاغل لیبرال و بازرگانی را دارد. با این حال، قضاوت نهایی در مورد صلاحیت یک حرفه به عنوان یک لیبرال یا یک حرفه تجاری در دست اداره مالیات محلی “Finanzamt” است.

مطابق با EStG §۱۸ ، مشاغل  “آزاد” در آلمان مشاغل خود اشتغالی در زمینه های زیر است:

مراقبت های بهداشتی.
قانون
مشاوره مالیاتی و تجاری.
علمی / فنی
زبانی و انتقال اطلاعات

به دلیل شیوع ویروس کرونا، آلمان و سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن در ۱۷ مارس ۲۰۲۰ ممنوعیت ورود به اتحادیه اروپا را برای اتباع کشورهای ثالث اعمال کردند. با بهبود اوضاع اپیدمیولوژیک در اتحادیه اروپا و خارج از کشور، آلمان ممنوعیت ورود برای چند کشور ثالث و چندین دسته از مسافران را لغو کرده است.

آلمان محدودیت های سفر برای ساکنان کشورهای ثالث زیر را لغو کرد: استرالیا، نیوزیلند، سنگاپور، تایلند، اروگوئه.

پس از تأیید امکان ورود متقابل، این لیست شامل ژاپن، کره جنوبی، چین، هنگ کنگ و ماکارائی SARs جمهوری خلق چین نیز خواهد بود.
همزمان با ساکنان کشورهای فوق، دسته های زیر از مسافران که از بقیه کشورهای جهان می آیند می توانند وارد آلمان شوند:

اتباع آلمان، شهروندان اتحادیه و اتباع کشورهای ثالث با حق اقامت موجود در آلمان.
پرسنل بهداشتی، محققان بهداشت و کارکنان پرستاری سالمندان.
متخصصان خارجی و کارمندان با صلاحیت بالا که اشتغال آنها از نظر اقتصادی ضروری است و کار آنها به تعویق نمی افتد یا می تواند در خارج از کشور انجام شود.
پرسنل حمل و نقل کالا و سایر پرسنل حمل و نقل.
کارگران فصلی در کشاورزی.
دریانوردان.
دانشجویان بین المللی که تحصیل آنها به طور کامل از خارج انجام نمی شود.
اعضای خانواده خارجی که به دلیل اتحاد خانواده و سفرهای ملاقات به دلایل فوری خانوادگی وارد می شوند.
افرادی که به دلایل  بشردوستانه به حمایت یا محافظت بین المللی نیاز دارند. (پناهندگی)
دیپلمات ها، پرسنل سازمان های بین المللی، پرسنل نظامی 

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی آلمان

برای دریافت ویزای توریستی شما باید برای ویزای کوتاه مدت اقدام کنید.

ویزای گردشگری شینگن / ویزیتور آلمان  ویزای است که توسط کشورهای شینگن تاسیس می شود و به دارنده آن این فرصت را می دهد تا نه تنها از آلمان، بلکه از ۲۶ کشور عضو شینگن نیز بازدید کنند. این ویزا به صورت برچسب نصب شده روی گذرنامه مسافر صادر می شود.

ویزای شینگن برای اهداف گردشگری یا بازدید از دوستان و اعضای خانواده، شما را فقط به مسافرت و گشت و گذار در سراسر منطقه شینگن محدود می کند.

لطفاً توجه داشته باشید که با ویزای شینگن اجازه کار یا تحصیل ندارید.در صورتی که می‌خواهید  یک دوره ۱۸۰ روزه به آلمان بروید و اهل اتحادیه اروپا یا ایالات متحده آمریکا، استرالیا، کانادا، اسرائیل، ژاپن، نیوزیلند، سوئیس یا جمهوری نیستید کره، سپس برای اقامت قانونی به ویزای کوتاه مدت یا شینگن نیاز خواهید داشت.

الزامات اخذ ویزای توریستی آلمان

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن توریست / بازدید کننده از آلمان به شرح زیر است:

فرم درخواست به زبان انگلیسی یا آلمانی تکمیل شده باشد.

فرم باید به طور کامل، صادقانه و صحیح تکمیل، چاپ و در پایان امضا شود.

اعلامیه صحت اطلاعات

عکس های گذرنامه.

پاسپورت ملی معتبر. از اعتبار گذرنامه نباید بیشتر از ۱۰ سال گذشته باشد و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید برچسب ویزا را روی آن بچسبانید.

اظهارات بانکی شخصی در سه ماه گذشته

بیمه سفر شینگن. شما باید یک نامه تأیید از بیمه سلامت خود با عنوان پوشش برای درمان فوریت های پزشکی با حداقل ۳۰۰۰۰ یورو ارسال کنید. ما PROVISIT VISUM توسط DR-WALTER را توصیه می کنیم – بسیار ارزان است و توسط کنسولگری های آلمان در سراسر جهان پذیرفته می شود. مشروط بر ارائه رد شدن ویزا، می توانید آن را به صورت رایگان لغو کنید! PROVISIT VISUM گواهی بیمه اجباری مورد نیاز هنگام درخواست ویزای شینگن را فراهم می کند.

اثبات محل اقامت. این می تواند رزرو هتل برای کل اقامت شما در منطقه شینگن یا نامه دعوت نامه یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستانتان باشد که در هر یک از کشورهای شینگن اقامت دارد.

اثبات رزرو پرواز. می توانید از خدمات مشاوره ویزا مانند این یکی استفاده کنید یا یکی از آنها را بصورت آنلاین پیدا کنید.

اثبات تمکن مالی. می‌تواند اینطور باشد که:

صورت‌حساب بانکی بیش از سه ماه یا بیشتر

نامه حمایت مالی از طرف شخص دیگری – اعلامیه تعهد “Verpflichtungserklärungen”.

نامه شرکت  (در صورت اشتغال)

اگر دانشجو هستید، مدرسه یا دانشگاه شما باید این گواهی را برای شما صادر کند.

اگر کارمند هستید، کارفرمای شما یا شرکتی که در آن کار می کنید باید این نامه را برای شما صادر کند.

اگر دانشجو نیستید و یا کار نمی کنید، این گواهی لازم نیست.

انگیزه نامه. این نامه شخصی باید دلیل اینکه شما مایل به سفر به آلمان هستید، مدت زمانی که می خواهید در آنجا بمانید و آنچه که در آنجا انجام خواهید داد، 

دعوتنامه.  دعوت نامه شخص متقاضی در آلمان که ممکن است به صورت کفالت یا اسکان خصوصی باشد. در دعوت نامه باید آدرس، دوره اقامت و مشخصات تماس میزبان نیز ذکر شود.

اثبات وضعیت مدنی. این می تواند یک سند ازدواج، شناسنامه فرزندان، گواهی فوت همسر ، کارت سهمیه (در صورت وجود) و غیره باشد.

گواهینامه رانندگی و / یا قبض ابزار به نام شما. این به عنوان مدرک اقامت در کنسولگری جایی که قصد دارید برای ویزا اقدام کنید، لازم است.

برای افراد زیر سن قانونی:

اگر بدون همراهی والدین یا مسافرت سفر می کنید،  رضایت نامه ای که توسط هر دو والدین امضا شده است، لازم است.

کپی از صفحه داده گذرنامه والدین (والدین).

 

مدت اعتبار ویزای توریسی آلمان

بیشترین مدت اقامت در آلمان با ویزای شینگن توریستی سه ماه است. با این حال، سفارت آلمان در کشور خود  تصمیم می گیرد که شما چند روز را در آلمان و در چه روزهایی سپری کنید. لطفاً توجه کنید که بین اعتبار ویزا و مدت اقامت تفاوت کمی وجود دارد.

اعتبار ویزا اولین تاریخی است که می توانید وارد منطقه شینگن شوید و آخرین روز است که باید آن را ترک کنید. در حالی که مدت اقامت تعداد روزهایی است که می توانید در اعتبار ویزای خود در شینگن سپری کنید. بنابراین اعتبار ویزا همیشه بیشتر از مدت اقامت بوده است. اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت را نقض نکنید. در غیر این صورت، ممکن است با ممنوعیت یا اخراج روبرو شوید.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

نظم و ترتیب و قانون­مداری آلمانی­ها همیشه معروف بوده. تکنولوژی و صنعتشونم که زبان­زد هستش. حالا درسته زبانشون یه کم سخت و خشنه اما حتماً به رفاه و  امکانات و تصحیلاتش می­ارزه!  ضمن اینکه با یاد گرفتن زبان آلمانی می­تونید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی است و ۱۶ ایالت دارد، که می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و در جای ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولی یورو به‌شمار می‌رود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت‌های هامبورگ، هسن، برلین و بادن-وورتمبرگ است. اتباع خارجی در ایالت‌های جدید کمتر از ۲ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. حدود ۱۹٪ جمعیّت آلمان، از خانواده‌های مهاجر هستند یا خود مهاجر بوده‌اند. هامبورگ بالاترین میزان مهاجران را به خود اختصاص داده‌است. جمعیت مهاجران این ایالت به نسبت کل جمعیت حدود ۳۰٪ است. جامعهٔ مهاجر آلمان از ۱۷٬۹٪ از ترک‌های آلمان، ۱۳٬۱٪ لهستانی‌ها، ۸٬۷٪ روس‌ها، ۸٬۲ قزاق‌ها و ۵٬۳٪ ایتالیایی‌تباران تشکیل شده‌است. حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت مشغول به کار هستند، لمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرّب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطح بالا از نوآوری است. آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپاست و هم چنین جزو چهار تولیدکننده بزرگ در سال ۲۰۰۹ است. بخش خدمات ۷۱٪ از کل تولید ناخالص داخلی، صنعت ۲۸٪ و کشاورزی ۱٪ است. به‌طور متوسط نرخ بیکاری در ماه مه در آلمان ۶٬۷٪ بوده‌است. عرضه نیروی کار نیز با کمبود روبرو بوده‌است و تعداد زیادی (کارگر مهمان) به آلمانی (Gastarbeiter) به ویژه از ترکیه و یوگسلاوی سابق به کار گرفته شده‌اند. از ۱۹۹۰ کمبود نیروی کار در غرب کشور با مهاجرت از شرق، جمهوری دموکراتیک آلمان سابق، نیز مواجه شده‌است. با این حال نرخ متوسط بیکاری در این کشور با افراد نیمه کار به دنبال کار تمام وقت گرفته شده‌است. نرخ بیکاری غیررسمی در این کشور در سال ۲۰۱۱ ۵٬۷٪ بوده‌است. صنعت خودروسازی در آلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از جمله برندهای معروف آلمانی در صنعت اتومبیل سازی می‌توان به مرسدس بنز، ب ام و، پورشه، آئودی، فولکس واگن اشاره کرد.

تعداد افراد خارجی که هر ساله آلمان را برای تحصیل در خارج از کشور انتخاب می کنند، به طور فزاینده ای در حال افزایش است. اکثر دانشجویان بین المللی قبل از ورود به آلمان برای تحصیل نیاز به ویزای دانشجویی آلمان در یک کنسولگری آلمان در کشور خود دارند. بسته به کشوری که از آن می آیید، ممکن است از نیاز به ویزا برای تحصیل در آلمان معاف باشید، اما پس از ورود به آلمان، برای تحصیلات بیش از ۹۰ روز هنوز مجوز دریافت اقامت دارید.

  • یک سوم آلمان هنوز در جنگل ها و جنگل ها پوشیده شده است.
  • ۶۵٪ بزرگراه های آلمان (اتوبان) محدودیت سرعت ندارند.
  • دانشگاه برای همه (حتی غیر آلمانی ها) رایگان است.
  • بیش از ۲۱۰۰ قلعه در آلمان وجود دارد.
  • برلین بزرگترین ایستگاه قطار در اروپا را دارد.
  • برلین ۹ برابر پاریس بزرگتر است و پل های بیشتری نسبت به ونیز دارد.
  • آلمان یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است.
  • آلمان با ۹ کشور دیگر مرز مشترک دارد. دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس ، فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند.
  • آلمان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا است. با تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) ۳.۷۳ تریلیون دلار و در رده چهارم جهان پس از آمریکا، چین و ژاپن قرار دارد.
  • آلمان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو در جهان است. فروش ۵.۹ میلیون اتومبیل در سال ۲۰۱۱. گلف یکی از پرفروش ترین اتومبیل های تاریخ است: در سال ۲۰۱۲ بیش از ۴۳۰،۰۰۰ گلف در سراسر اروپا فروخته است (۱۲۵،۰۰۰ جلوتر از نزدیکترین رقیب). در سال ۲۰۱۳، پرفروش ترین مارک های خودرو در آلمان فولکس واگن، مرسدس بودند. آئودی و بی ام و.
  • اولین کتاب چاپی به زبان آلمانی بود.
  • آلمان یکی از کشورهای برجسته کتاب در جهان است. انتشار سالانه حدود ۹۴۰۰۰ عنوان.
  • اولین مجله ای که تاکنون دیده شده در سال ۱۶۶۳ در آلمان راه اندازی شد.
  • آلمان اولین کشور در جهان بود که به صرفه جویی در وقت روزانه – DST، که به عنوان زمان تابستان نیز شناخته می شود ، استفاده کرد. این اتفاق در سال ۱۹۱۶، در بحبوحه جنگ جهانی اول رخ داد.
  • زبان آلمانی زبان سومی است که به طور گسترده در سراسر جهان آموزش داده می شود.
  • آلمان، سوئیس، اتریش، لوکزامبورگ و لیختن اشتاین آلمانی را به عنوان زبان رسمی تشکیل می دهند.

  “Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft”

  • طولانی ترین کلمه منتشر شده است. طول آن ۷۹ حرف است.
  • سی و پنج گویش زبان آلمانی وجود دارد.
  • بیش از ۳۰۰ نوع مختلف نان در آلمان وجود دارد.
  • بیش از ۱۰۰۰ نوع سوسیس و کالباس در آلمان وجود دارد.
  • آبجو رسماً در بایرن به عنوان یک ماده غذایی در نظر گرفته می شود.
  • استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع است اما نوشیدن الکل هنوز قانونی است.
  • بزرگترین جشنواره آبجو در جهان البته “Oktoberfest” در مونیخ ، بایرن است، جایی که اندازه لیوان آبجو ۵۰۰ میلی لیتر نیست بلکه یک لیتر کامل است!
  • سنت درخت کریسمس از آلمان به وجود آمد.
  • آلمان بیش از ۴۰۰ باغ وحش دارد که بیشترین تعداد باغ وحش در جهان است.
  • آنگلا مرکل صدراعظم! یک عروسک باربی از او ساخته  شده است.
  • دستمال توالت در آلمان از لطافت و قوام حوله های کاغذی برخوردار است.
  • بیشتر تاکسی های آلمان مرسدس هستند.
  • انکار هولوکاست به طور ضمنی یا صریحاً در ۱۷ کشور از جمله آلمان و اتریش یک جرم است.
  • باریک ترین خیابان جهان در روتلینگن است. Spreuerhofstrasse نامیده می شود و در باریکترین نقطه ۳۱ سانتی متر (یک پا) عرض دارد.
  • دفتر صدراعظم در برلین به عنوان “ماشین لباسشویی” شناخته می شود.
  • در آلمان مجازاتی برای زندانی که می خواهد از زندان فرار کند وجود ندارد، زیرا این یک غریزه اساسی انسان در نظر گرفته می­شود که خواهان آزادی باشد.

بسته به هدف سفر شما به آلمان، انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که برای شرایط شما اعمال می شود. خواه قصد سفر به آلمان، تحصیل یا کار و یا حتی اقامت دائم در آنجا را داشته باشید، بر این اساس باید برای ویزای شینگن متفاوت اقدام کنید.

پرکاربردترین انواع ویزای آلمان:

ویزای توریستی و ویزیتور – برای افرادی که مایل به ورود به آلمان با هدف دیدار از دوستان یا اقوام و یا فقط گشت و گذار در کشور و فرهنگ آن هستند.
ویزای پیوستن به خانواده برای پیوستن به یکی از اقوام یا شریک زندگی خود.
ویزای جستجوی شغل – به دارنده خود این فرصت را می دهد تا به آلمان بیاید و به دنبال کار باشد.
ویزای تحصیل و یادگیری زبان – برای خارجیانی که مایل به ورود به این کشور هستند تنها با شرکت در یک دوره زبان یا ادامه تحصیل در یک موسسه آموزشی در آلمان.
ویزای کاری – برای افرادی که در آلمان کار پیدا کرده اند.
ویزای تجاری – برای کسبه ای که برای مدت زمان بیش از ۹۰ روز و با هدف تجارت باید در آلمان بمانند.
ویزای ترانزیت فرودگاه – که برای تعداد بسیار محدودی از اتباع جهان سوم مورد نیاز است، که باید از طریق یکی از فرودگاه های آلمان به مقصد خود برسند.
ویزا دانشمند مهمان – برای دانشمندان یا محققانی که توسط موسسه ای برای انجام مطالعه یا تحقیق دعوت شده اند.
ویزای آموزش / کارآموزی – ویزایی است که به شما امکان می دهد برای اتباع کشورهای جهان سوم در یک دوره آموزشی یا کارآموزی شرکت کنید.
ویزای درمان پزشکی – به منظور اجازه دادن به افراد خارجی با بیماری های مختلف و شرایط پزشکی برای ورود به آلمان و درخواست درمان پزشکی ایجاد شده است.
ویزا نمایشگاه ها  – برای افرادی که قصد شرکت در یک نمایشگاه  را دارند.
ویزا برای اهداف فرهنگی ، عوامل فیلم، ورزش و مراسم مذهبی – برای افرادی که قصد دارند به منظور شرکت در یک رویداد فرهنگی، ورزشی و مذهبی یا به عنوان بخشی از عوامل فیلم، وارد آلمان شوند.

از سفارت بخواهید چک لیست مدارک مورد نیاز برای نوع ویزای مورد نظر خود را که می خواهید درخواست کنید، در اختیارتان قرار دهد.
فرم درخواست را با اطلاعات صحیح پر کنید و مدارک مورد نیاز ویزای خود را دریافت کنید.
در سفارت آلمان در کشور محل اقامت خود، قرار مصاحبه تعیین کنید.
هزینه ویزا را پرداخت کرده و رسید را نگه دارید تا بعداً در حین مصاحبه آن را به افسر کنسولی نشان دهید.
برای جلسه خود به موقع در سفارت حاضر شوید و کلیه اسناد مورد نیاز را که  ترتیب داده اید، در سفارت نشان دهید. این جلسه حدود ده دقیقه طول می کشد و در آن زمان افسر کنسولگری به اسناد شما نگاه می کند و در مورد زمینه  هدف سفر به آلمان چند سوال از شما می پرسد.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی آلمان

اگر آلمان تنها مقصد شینگن شما باشد، بسته به اینکه مقامات آلمانی درخواست ویزا را در کشور شما تنظیم کرده اند، ممکن است مجبور شوید در این موارد اقدام کنید:

سفارت آلمان
کنسولگری آلمان
مرکز ویزا
با این حال، اگر قصد سفر به کشورهایی غیر از آلمان را نیز دارید،( فقط در صورتی که آلمان مقصد اصلی شما باشد)، می توانید در سفارت / کنسولگری / مرکز ویزا آلمان در کشور خود درخواست دهید. این بدان معنی است:

۱.شما به کشورهای دیگر سفر خواهید کرد اما در آلمان روزهای بیشتری از سایر کشورها خواهید گذراند.

۲. شما در هر کشوری که بازدید می کنید روزهای مساوی را سپری خواهید کرد اما از طریق آلمان وارد شینگن خواهید شد
۳. اگر هیچ یک از گفته های فوق مشمول شرایط شما نباشد، علی رغم اینکه قصد سفر به آلمان را دارید، در میان کشورهای دیگر، ممکن است مجبور شوید در سفارت کشور عضو دیگر شینگن اقدام کنید.

حداکثر شش ماه قبل از سفر مورد نظر خود به آلمان، می توانید درخواست ویزای شینگن خود را ثبت کنید. در حالی که آخرین فرصت شما، دو هفته قبل از سفر به آلمان است.

با این حال، به شما توصیه می شود حداقل ۳ هفته قبل از تاریخ سفر برای ویزای توریستی اقدام کنید تا از تأخیر در پردازش جلوگیری کنید.

هزینه مورد نیاز برای رسیدگی به درخواست شما از سال ۲۰۲۰؛ ۸۰ یورو است.

پردازش ویزاهای کوتاه مدت برای آلمان حدود ده روز طول می کشد. با این حال، در زمان هایی که سفارت در حال پردازش   درخواست های زیادی است، صدور ویزای گردشگری ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، زیرا ویزای تجاری یا سایر موارد با اولویت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین، به شما پیشنهاد می شود در اسرع وقت درخواست خود را برای ویزای توریسم / بازدید کننده آلمان ثبت کنید.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی