ویزای آذربایجان

جمهوری آذربایجان با طبیعت بی نظیر ، فرهنگ و تاریخ چند قرن خود در ساحل غربی دریای خزر ، در ضلع شرقی ماورای قفقاز واقع شده است. باکو پایتخت آذربایجان است. آذربایجان کشوری است با فرهنگی کهن و قرن ها قدمت. پل ارتباطی بودن بین اروپا و آسیا آذربایجان همچنین نقش بسزایی در گسترش روابط سیاسی و تجاری دارد و الگوی اقتصادی جدیدی را در توسعه منطقه ایجاد می کند. هر آنچه نیاز است در مورد ویزای آذربایجان بدانید را در این صفحه مشاهده می کنید. در صورت نیاز به مشاوره اختصاصی می توانید با رزرو وقت مشاوره از راهنمایی های مشاوران تخصصی ما استفاده نمایید.

میخوای تحصیلی مهاجرت کنی؟

دانشگاه رو انتخاب کن، رشته رو انتخاب کن، بقیش با ما!

بخش مورد نظر را از لیست پایین انتخاب کنید.
ویزای تحصیلی

تحصیل در جمهوری آذربایجان

سیستم آموزش عالی در جمهوری آذربایجان شامل انواع زیر موسسات دولتی یا خصوصی است: آکادمی ها، انستیتوها، کالج ها، هنرستان ها و دانشگاه ها که برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهد.

ویزای بلند مدت آذربایجان برای اقامتی که بیش از یک دوره سه ماهه زمان ببرد، صادر می شود.  اگر شما:

 • دانشجویی که قصد تحصیل در یک موسسه آموزش عالی، گذراندن دوره زبان یا کارآموزی طولانی مدت را دارد.
 •  یا یک فرد آکادمیک، محقق یا دانشمند هستید؛ برای کار در یک مرکز تحقیقاتی معتبر آذربایجان نیاز به دریافت این نوع ویزا دارید.

شش دلیل برای مطالعه در آذربایجان

هزینه تحصیل مقرون به صرفه

در مقایسه با بسیاری از موسسات آموزش عالی ، نه تنها زندگی ، بلکه هزینه های تحصیل نیز بسیار مقرون به صرفه است .

طبیعت و مردمانی بی نظیر

از تنوع و زیبایی آذربایجان به هیچ وجه ، از سبک زندگی گرفته تا طبیعت ، پی ببرید. مدارا و چند فرهنگی فقط کلمات نیستند ، بلکه عناصر تشکیل دهنده سبک زندگی آذربایجانی ها هستند. مهمان نوازی واقعی مردم سرزمین آتش را احساس کنید. زندگی در مناطق مختلف آب و هوایی را تجربه کنید و رمز و راز تنوع را کشف کنید .

مدرن

آذربایجان همیشه در تلاش است تا جدیدترین گرایش های آموزشی را به همراه سایر ابزارهای نوآورانه برای تقویت تعاملات جهانی و ترویج گفتگوی بین فرهنگی به عنوان یک کشور مدرن مستقر ، سازگار و سازگار کند.

 من به طور مشترک دانش آموز-بین المللی هستم

هفته های گرایش بین المللی این فرصت را برای دانشجویان خارجی جدید فراهم می کند که در برنامه خود با دانشجویان و اعضای هیئت علمی دیگر ملاقات کنند ، در مورد نکاتی که به آنها در تحصیل کمک می کند مطلع شوند و در مورد خدمات دانشگاهی که در یک فضای دوستانه دانشجویان ارائه می شود ، اطلاعات کسب کنند.

کشوری همسو و مدرن

با وجود مرحله فعلی بین المللی سازی سریع ، آذربایجان همیشه ارزش های متعارف خود را با روندهای جدید همسو می کند. مردم چیزهای جدیدی را به اشتراک می گذارند و می آموزند ، به نسل های دیگر منتقل می کنند ، که ما فرهنگ آنها را می گوییم. سرمایه انسانی آذربایجان به عنوان یک مثال شناخته می شود ، زیرا قرار است یکی از مهمان نوازترین کشورها در راه ترکیب فرهنگ مدرن و سنتی باشد. 

امن

آذربایجان یکی از  امن ترین  کشورهای جهان است. پایگاه داده های آماری Numbeo نشان می دهد که میزان جرم و جنایت کم است.

نزدیکی به ایران

شما با تاکسی اتوبوس و یا هواپیما به راحتی در آذربایجان هستید.

فرهنگ مشابه ایران

مردمان آذربایجان بسیار شبیه به مردم ایران هستند و زبان ترکی آذربایجان نزدیک به ترکی آذری ایران است در نتیجه در این کشور احساس غربت نخواهید کرد.

به رسمیت شناختن مدرک ها

بر اساس قوانینی که به تصویب هیئت وزیران جمهوری آذربایجان رسیده است ، مدارک تحصیلی تحصیلات عالی توسط وزارت آموزش جمهوری آذربایجان اعطا می شود. مطابق بندهای “قانون آموزش جمهوری آذربایجان” ، “مقررات مربوط به وزارت آموزش و پرورش” ، کنوانسیون شناخت لیسبون ، در مورد به رسمیت شناختن مدارک مربوط به آموزش عالی در منطقه اروپا “،” کنوانسیون ، لغو شرط قانونی شدن برای خارجی ها اسناد عمومی “امضا شده در لاهه ،” قوانین شناخت تخصص های کشورهای خارجی در زمینه آموزش عالی و تعیین معادل سازی آنها (نوستریفیکیشن) “مصوب در قطعنامه کابینه وزیران جمهوری آذربایجان ، ۶۴ پوند ، مورخ ۱۳ مه ۲۰۰۳ – حوزه فعالیت اصلی شعبه ،اسناد ملی شامل موارد زیر است:

 • به رسمیت شناختن تخصص های کشورهای خارجی در زمینه آموزش عالی و تعیین معادل سازی آنها .
 • الزامات قانون موجود مربوط به این حوزه را کنترل می کند.
 • با هدف اجرای موارد فوق با ساختارهای دولتی ، سازمانهای خصوصی و نهادهای بین المللی همکاری می کند.
 • به تحولات کشورهای خارجی در حوزه آموزش پی می برد ، ویژگی های موثر را تعیین می کند و فنون جدید را در سیستم آموزش ملی پیاده سازی می کند . 

همچنین لازم به ذکر است ، معادل سازی برای هر کشور معمولاً توسط مرجع آموزشی کشور خاص تعیین می شود.

برای اطلاعات دقیق: 
http://edu.gov.az/fa/page/67 
http://ani.edu.gov.az/fa/main/

با اینحال جمهوری آذربایجان از سیستم بولونیا مشابه کشورهای اروپایی و ایران پیروی میکند.

زبان تحصیلی در آذربایجان

زبان تدریس در موسسات آموزش عالی آذربایجان آذربایجانی، روسی ، ترکی یا انگلیسی است. این به شرایط و مشخصات دانشگاه بستگی دارد. شما باید برای کسب اطلاعات بیشتر  با دانشگاه مربوطه تماس بگیرید یا از مشاوران نیک ویزا کمک بگیرید. 

با این حال

جمهوری آذربایجان به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود بین اروپا و آسیا، عضو دو کمیته آموزشی یونسکو است: کمیته اروپا که شامل ۴۱ کشور و کمیته آسیا که شامل ۳۷ کشور است.

بسیاری از دانشگاه ها زبان انگلیسی را به عنوان زبان آموزش انتخاب کرده اند، زیرا این زبان عمدتاً زبان ارتباطات و علوم در جهان است. زبان انگلیسی اکنون در تمام بخشهایی که از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، مورد استفاده ​​است. دانش آموزانی که می توانند ثابت کنند که دانش کافی در مورد زبان انگلیسی دارند به طور مستقیم سال اول را می گذرانند. برای واجد شرایط بودن، دانش آموزان باید یا حداقل یک نمره رسمی تافل حداقل ۷۴، یا نمره رسمی آیلتس بیش از ۶ را کسب کنند، یا از آزمون خود دانشگاه قبل از شروع درس ۶۰ درصد نمره را کسب کنند.

هزینه تحصیل در جمهوری آذربایجان :

هزینه های تحصیل در آذربایجان بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه میانگین ۴۰۰۰ دلار آمریکا (درسال) می باشد.

همچنین تحصیلات عالی در دانشگاه برای دانشجویان با استعدادی که با نمرات بالا وارد دانشگاه شده اند ممکن است رایگان شود. علاوه بر آن می توانید از تخفیف در هزینه های تحصیلی بهره مند شوید. به برخی دانشجویان بورسیه نیز تعلق می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

 هزینه های مسکن و زندگی ( ۲۰۲۰)

آذربایجان در مقایسه با بسیاری از شهرهای روسیه و همچنین بسیاری از شهرهای همسایه خاورمیانه، هزینه زندگی بالایی دارد. اما هزینه های زندگی هنوز هم در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر در سطح استاندارد آموزشی مانند ایتالیا و اسرائیل کمتر است. از آنجا که صنایع نفت و فناوری در آذربایجان بسیار گسترده است، فقر نسبتاً نادر است.

واحد پول آذربایجان منات آذربایجان (AZN) است. یافتن منات در خارج از جمهوری آذربایجان دشوار است، بنابراین دلار یا یورو با خود ببرید و یک بار در آنجا مبادله کنید.

از آنجا که بیشتر دانشجویان در باکو زندگی و تحصیل می کنند، مبالغ زیر بیانگر هزینه های زندگی در آن منطقه می باشد:

 • اجاره ماهانه (آپارتمان ۱ خوابه): AZN 600  یا ۳۵۰دلار 
 • خدمات کمکی (به طور متوسط ​​ماهانه): ۷۵AZN دلار(۴۵)
 • کارت حمل و نقل عمومی ماهانه: ۲۰AZN دلار (۱۱)
 • غذا (رستوران ارزان قیمت): ۱۰AZN دلار(۶)
 • قهوه: ۲۴AZN دلار(۳۵)
 • شیر (۱ لیتر): ۱.۸۰AZN دلار (۱.۰۵)
 • سبزیجات (۱ کیلوگرم): ۲AZN دلار (۱.۱۵)
 • آب (۱.۵ لیتر بطری) ۰.۸۵AZN دلار (۰.۵۰) 
 • گوشت گاو (۱ کیلوگرم): ۱۲.۳۵AZN دلار (۷.۲۵)
 • نان (نان): ۰.۵۰AZN دلار(۰.۳۰)

هزینه زندگی متوسط ​​در آذربایجان ۷۴۵AZN  دلار (۴۴۰) (به استثنای اجاره) می باشد. اجاره معمولاً به عنوان هزینه جداگانه محاسبه می شود. به طور کلی آذربایجان مطمئناً مقرون به صرفه تر از بسیاری از مقاصد تحصیل در خارج از کشور است، اما به اندازه همسایه خود گرجستان ارزان نیست.

سیستم آموزشی در جمهوری آذربایجان شامل مقاطع و مراکز مختلفی است. 

مطالعات دیپلم:

مطالعات دیپلم برنامه های بدون مدرک است که بر یک حرفه یا مهارت خاص متمرکز است. این دوره ها توسط بسیاری از موسسات خصوصی و همچنین برخی دانشگاه ها ارائه می شود.

مقطع لیسانس یا کارشناسی در آذربایجان :

این مرحله چهار سال ادامه دارد و به مدرک لیسانس  منتهی می شود. در این دوره، دانشجویان ممکن است علوم انسانی و علوم طبیعی و همچنین مبنای تخصص انتخابی را مطالعه کنند.

کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس در آذربایجان :

در مرحله دوم، که بین یک و نیم تا دو سال به طول انجامد و منجر به دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا Magistrate شود، دانشجویان دانش عمیق و آموزش های حرفه ای را در رشته های مختلف کسب می کنند.

دکتری در آذربایجان :

بهترین فارغ التحصیلان مرحله کارشناسی ارشد در مرحله دکترا پذیرفته می شوند. پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات خود (دو یا سه سال)، آنها مدرک دکترا (PhD) را کسب می کنند. بزرگترین شهرهای ارائه دهنده این دوره، باکو، گنجه و نخجوان هستند.

سال تحصیلی در آذربایجان :

آذربایجان دارای سال تحصیلی با دو ترم است که عموماً از ماه سپتامبر شروع می شود. برخی از دوره ها با شروع ترم بهار در ژانویه در دسترس هستند. همچنین ممکن است بتوانید در دوره های تابستانی شرکت کنید.

مهم ترین دانشگاه هایی که در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشجو می پذیرند:

دانشگاه وسترن یکی از اولین دانشگاههای خصوصی در باکو، جمهوری آذربایجان است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و به یکی از دانشگاههای برجسته کشور تبدیل شده است.

دانشگاه دولتی اقتصاد جمهوری آذربایجان ، که در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی در قفقاز جنوبی است. ۹ دانشکده در UNEC فعالیت می کند.

دانشگاه ADA ، یک موسسه کلاس جهانی اختصاص داده شده که به آماده سازی رهبران نوآور جهانی و ترویج تحقیقات مفید در زمینه دیپلماسی، امور عمومی و بین المللی  و … می پردازد.

به دانشگاه دولتی نخجوان با بیش از ۵۰ دانشگاه از ۴ قاره موافقت نامه های سازمانی امضا کرده و روابط بین الملل خود را گسترش داده است.

دانشگاه نخجوان تنها موسسه آموزش عالی خصوصی است که در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان واقع نشده است. این دانشگاه در جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است.

دانشگاه اوراسیا باکو در تاریخ ۳۰ آوریل ۱۹۹۲ تحت عنوان “کالج عالی دیپلماتیک” تاسیس شد.

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
برای اولین بار

متخصصان نیک ویزا آماده پاسخگویی هستند!

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… ما راهشو بهت میگیم 😉
آنلاین

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر بری و فرم رو پر کنی!
رایگان

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی آذربایجان

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی آذربایجان:

 • گذرنامه معتبر
 • دعوت نامه از دانشگاه
 • دو عکس رنگی
 • هزینه پردازش ویزا
 • اجازه اقامت کوتاه مدت

اطلاعات تکمیلی
یکی از شرایط ذکر شده در بالا، اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت است. در اینجا اسنادی آورده شده است که برای دریافت اجازه اقامت موقت باید دریافت کنید.

 • دعوت نامه از دانشگاه
 • گذرنامه و یک نسخه اسکن شده از آن
 • گواهی سلامت
 • فرم درخواست
 • هزینه پردازش

به خاطر داشته باشید که تکمیل فرم درخواست به صورت کامل و دقیق بسیار مهم است.

 

پس از ورود به آذربایجان ، کلیه دارندگان ویزای دانشجویی آذربایجان باید در خدمات مهاجرت آذربایجان ثبت نام کنن


در صورت داشتن اجازه نامه از وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان، می توانید برای ویزای چند بار ورود درخواست کنید.

از تاریخ ۱۵ اکتبر ۲۰۱۰ دیگر نمی توان ویزای ورود را پس از ورود به فرودگاه های بین المللی آذربایجان دریافت کرد. درخواست ویزای ورود از طریق مرکز خدمات ویزا آذربایجان الزامی است.

مقالات مرتبط ویزای تحصیلی

ویزای کاری

ویزای کاری آذربایجان

ویزای کار آذربایجان

آذربایجان یکی از کشورهای مرفه در جهان است. با توجه به عوامل بسیاری از جمله سرمایه گذاری های خارجی، رونق صنعت نفت و توسعه گردشگری، محلی برای افراد جویای کار شد. برای درخواست ویزای کار آذربایجان دو روش وجود دارد. در زیر به این روش ها اشاره شده است.

شما برای دریافت مجوز کار می بایست از ویزای بلند مدت یا نوع (D) استفاده کنید.

این  نوع ویزا برای اقامتی که بیش از یک دوره سه ماهه  طول می کشد صادر خواهد شد.  حتی اگر ملیت متقاضی در لیست ورود بدون ویزا باشد،  طی کردن مراحل اداری  در این مورد ضروری است.

استثنا:

برای شهروندان کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS)، به استثنای ترکمنستان، ویزای ورود لازم نیست.

ممکن است از شهروندان آمریکایی با نام خانوادگی ارمنی یا از نژاد ارمنی ویزای ورود جلوگیری شود زیرا امنیت آنها در آذربایجان تضمین نمی شود. 

 

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان
 • درخواست اجازه نامه نامه اعلان
 • درخواست ویزا ورود
 • ورود به آذربایجان
 • ثبت نام اقامت موقت
 • برنامه اجازه کار
 • اسناد اجازه کار در آذربایجان، متقاضی اصلی
 • نوع اسناد: افراد باید یک سند هویت، سابقه کار در پنج سال گذشته، آدرس محل کار و موقعیت مکانی خود را ارائه دهند.
 • کپی محضری سند تأیید صلاحیت حرفه ای
 • مرجع تأیید نیاز به استخدام متخصص در یک زمینه خاص
 • کپی سند تأیید حق اقامت در آذربایجان
 • گواهی بهداشتی مبنی بر آلوده نشدن متقاضی به HIV ، هپاتیت B و C
 • کپی محضری پاسپورت متقاضی، که باید حداقل شش ماه پس از ورود به آذربایجان معتبر باشد.
 • کپی محضری سند ازدواج نیز ممکن است لازم باشد.
 • فرم پر شده درخواست مجوز کار.

درخواست های تمدید مجوز کار باید یک ماه قبل از تاریخ انقضای اجازه فعلی انجام شود.

اجازه کار به شخص یا کارفرمای دیگری قابل انتقال نیست.
مدت زمان اجازه کار با مدت زمان اقامت موقت مطابقت دارد.
اجازه کار برای یک سال صادر می شود و پس از آن می تواند چهار بار تمدید شود، هر بار به مدت یک سال.
در صورت تمدید مجوز کار، کارت جدیدی صادر می شود.
هنگامی که یک خارجی به مدت پنج سال در آذربایجان کار کرد، مجبور به ترک کشور می شود و تنها پس از یک سال می توانند برای اهداف کاری خود بازگردند.
در صورت گم شدن اجازه کار، کارفرما باید ظرف مدت ۱۵ روز این موضوع را به وزارت کار و حمایت اجتماعی اطلاع دهد.
برای تمدید اجازه کار هزینه ای در نظر گرفته شده است. 

مدت زمان اجازه کار با قرارداد کار باید متناسب باشد.

خارجیانی که در برخی از مشاغل زیر کار می کنند؛ نیازی به اجازه کار در آذربایجان ندارند:

کارمندان نمایندگی های دیپلماتیک
کارمندان و مدیریت عالی شرکت های بین المللی
ملوانان
تجاری که کمتر از سه ماه در آذربایجان می مانند.
کادر آموزشی
کارآفرینان
کارمندان رسانه های جمعی
و ….
مجوز ویژه:
به کارکنانی که برخی از کارهای بخصوص را انجام می دهند (به عنوان مثال کارهای طراحی مهندسی، خدمات پزشکی) مجوز ویژه داده می شود.

مالیات در آذربایجان
هرکسی که در آذربایجان درآمد کسب کند، مشمول مالیات می شود. مالیات بر درآمد با استفاده از سیستم pay-as-you-pay (PAYE) توسط کارفرما محاسبه و از حقوق کسر می شود.

هرگونه درآمد اضافی که از طریق فعالیت تجاری یا هر فعالیت تجاری دیگری مانند اجاره به وجود می آید، باید به طور مستقل ثبت شود و قبل از ۳۱ مارس سال مالیاتی اعلام شود.

فرم مالیات بر درآمد را می توان به همراه اطلاعات بیشتر در مورد سیاست های مالیاتی آذربایجان در وب سایت دولت یافت.

ساکنینی که ویزای اقامتی در اختیار ندارند، فقط مشمول پرداخت مالیات بر درآمد کسب شده در کشور هستند، اما از افراد دارای  اقامت دائم (از سود و درآمد حاصل از کار) مالیات دریافت می شود. دستمزد سالانه ۲۴۰۰۰ AZN با نرخ ۱۴٪ مالیات بر درآمد محاسبه می شود. هرکسی که بالاتر از این مبلغ درآمد کسب کند باید ۳۰٪ مالیات اضافی را پرداخت کند.

 

سوالات متداول در مورد ویزای کاری کانادا

به طور معمول، روند صدور مجوز کار در آذربایجان ۳۰ روز طول می کشد.

برای درخواست ویزای اقامت دائم، خارجیان باید حداقل دو سال با ویزای موقت در آذربایجان اقامت داشته باشند و یک گواهی پزشکی رسمی که تأیید کند  توانایی جسمی  خوبی دارند. به دنبال اصل “یک تیر و دو نشان”، مهاجران می توانند برای هر دو مجوز اقامت و کار به همان مرجع، اداره مهاجرت دولت مراجعه کنند.

متوسط حقوق و دستمزد در آذربایجان ۳۹۵۳۹ منات است.

متوسط درآمد خانگی ۳۲،۷۳۸ منات (خالص) است.

معمول ترین حقوق ۲۲۳۸۸ منات (ناخالص) است.

مقالات مرتبط ویزای کاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری آذربایجان

چرا در آذربایجان تجارت راه اندازی کنیم؟

آذربایجان که به دلیل داشتن ذخایر غنی خود قطب اصلی سرمایه گذاری در نفت و گاز است و اکنون خود را به عنوان یک مقصد جذاب برای تجارت جهانی برای بخشهای مختلف توسعه داده است. این به آن دلیل است که دولت طی سال های گذشته سرمایه گذاری های هوشمندانه ای در ساخت زیرساخت های حمل و نقل و ارتباطات بسیار پیشرفته مناسب برای مشاغل انجام داده است. و همچنین با توسعه شبکه های تجارت قوی در سطح جهان، ارائه مزایای مالیاتی و چارچوب های قانونی جذاب برای سرمایه گذاری، مشاغل خارجی و سرمایه گذاری در کشور را فراهم می کند. علاوه بر این، این کشور همچنین دارای استانداردهای بالای زندگی و زیرساخت هایی است که امکان اسکان مجدد و تجارت در آن را فراهم می کند. طبق نظر مشاوران سرمایه گذاری، برخی از آماری که باعث سرمایه گذاری می شود شامل این واقعیت است که تولید ناخالص داخلی این کشور در طول ۱۰ سال همراه با تجارت خارجی دو برابر شده است. علاوه بر این ، این کشور بالاترین رتبه اعتباری را دارد و تنها ۲۰.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی آن بدهی خارجی است که حتی در مقایسه با آمریکا نیز یک اتفاق باورنکردنی است. تبدیل این گزینه به یک سرمایه گذاری پایدار و بلند مدت که در آن می توان انتظار بازگشت با خطر کمتری را داشت. علاوه بر این ، فضای کسب و کار رقابتی است و توسط گزارش جهانی رقابت جهانی WEF برای سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ در بین ۱۳۸ کشور برای رشد اقتصادی رقابتی در رتبه ۳۷ قرار دارد.

جدا از این کشور غنی از مواد معدنی و منابع طبیعی است و اجازه می دهد ۱۰۰٪ سرمایه گذاری مستقیم خارجی بدون محتوای محلی باشد و به دلیل موقعیت استراتژیک خود که آسیا و اروپا را به هم متصل می کند، می تواند به عنوان یک قطب تجاری همراه با قابلیت لجستیکی پیشرفته دیده شود. و درنهایت میتوان گفت این کشور به جذب نیروی کار ماهر  و تجارت و سرمایه گذاری علاقه مند است.

ارزیابی تخصصی شرایط شما

کارشناسان ما شرایط شما را به صورت رایگان ارزیابی می کنند و در کمترین زمان پاسخ شما را خواهند داد کافیه از قسمت زیر فرم رو پر کنی!
رایگان

مشاوره تخصصی

فرق نمیکنه کجا میخوای بری… متخصصان نیک ویزا بر اساس نیاز شما به شما مشاوره تخصصی میدن و راه رسیدن به هدفت رو بهت میگن
آنلاین

بهترین جا برای انتخاب

ما یه پلتفرم داریم که میتونی بین ۲۰۰ هزار برنامه تحصیلی توی ۱۱۰ کشور و ۳۸۰۰ تا دانشگاه بر اساس شرایط خودت انتخاب کنی
رایگان


اقتصاد پایدار آذربایجان در حال حاضر دارای یک بخش نفتی موثر است، اما این کشور همچنین در حال توسعه خود به سوی سایر مشاغل نوآورانه است.

انواع ساختار تجاری


شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
LLC راحت ترین و گسترده ترین راه تجارت است. در قانون مدنی آذربایجان حداقل و حداکثر میزان سرمایه سهام ذکر شده است. حداکثر ۵۰ نفر می توانند بنیانگذار شوند. در صورت اعلام سرمایه مجاز، پرداخت باید بلافاصله در زمان ثبت شرکت انجام شود.

شرکت سهامی (JSC)
در آذربایجان، JSC ها به دو شرکت سهامی باز و سهامی بسته تقسیم می شوند. حداقل سرمایه سهام یک JSC باز حداقل ۴۰۰۰ AZN (حدود ۵۱۰۰ دلار آمریکا) است، در حالی که برای JSC بسته حداقل ۲،۰۰۰ منات (حدود ۲۵۵۰ دلار) است.

نماینده یا دفتر شعبه
طبق قانون جمهوری آذربایجان، نماینده یا دفتر شعبه شخص حقوقی نیست. شرکت مادر در قبال فعالیتهای آنها مسئول است و آنها بر اساس وکالتنامه ای که از طرف شرکت مادر برای وی صادر شده، توسط یک مدیر اداره می شوند.

ثبت نام در هشت روز کاری انجام می شود. شرکت هایی در آذربایجان وجود دارند که می توانند خدمات ثبت نام را برای دریافت مجوز تجارت مناسب برای دفاتر نمایندگی یا شعب بانک های خارجی ارائه دهند.

نامگذاری شرکت
پس از انتخاب ساختار تجاری، چند گزینه برای نام شرکت مورد نیاز است. نام شخص حقوقی در آذربایجان باید منحصر به فرد باشد. اشخاص حقوقی با مشارکت خارجی که از عناوین زبان های خارجی استفاده می کنند، باید نامی را به زبان آذری برگردانده باشند.

ثبت شرکت به طور کلی سه روز کاری به طول می انجامد. با این حال، برای تهیه و ترجمه اسناد معمولاً سه روز کاری اضافی لازم است.

برای یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC)، اسناد زیر مورد نیاز است:

نام شرکت (چندگانه)
آدرس قانونی
اطلاعات مربوط به موسس (نام، ملیت، گذرنامه یا اسناد تشکیل دهنده شرکت)
اندازه سرمایه مجاز
انواع فعالیتها
انتخاب بانک در آذربایجان و انواع حساب ها
علاوه بر موارد فوق ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشد.

برای یک نماینده یا دفتر شعبه، اسناد زیر مورد نیاز است:

اسناد موسس
انتخاب بانک در آذربایجان و انواع حساب ها
علاوه بر موارد فوق ممکن است مدارک دیگری نیز لازم باشد.

کلیه اسناد باید از قبل جمع آوری شوند تا به زبان آذربایجانی ترجمه شوند.

همچنین کلیه اسناد باید در سفارت آذربایجان در کشور موسس (سهامداران) محضری شوند، یا مطابق با کنوانسیون لاهه (۱۹۶۱)، اسناد را  مربوطه پس از محضری شدن، صادر خواهد شد.

باید یک سیستم مالیاتی انتخاب شود: مالیات ساده، مالیات بر ارزش افزوده یا مالیات بر درآمد.

آدرس قانونی
از نظر قانونی، محل شخصیت حقوقی به عنوان محل استقرار دائمی آن شناخته شده است (مدیر عامل، هیئت مدیره). اطلاعات مربوط به مکان به ثبت یکپارچه ای از اشخاص حقوقی وارد می شود.

مدیریت
مدیر ممکن است یک شهروند آذربایجان و همچنین یک شهروند خارجی باشد.

روند اخذ مجوز کار برای یک فرد خارجی بسیار پیچیده است:

برای محافظت از بازار کار داخلی، سهمیه سالانه برای کارگران خارجی در نظر گرفته شده است. اگر زمانی برای دریافت اجازه کار وجود نداشته باشد یا حضور مدیر کل برای امور اداری مورد نیاز باشد، می توان مدیران نامزد شده در آذربایجان را منصوب کرد. این مدیران می توانند کارهای مختلفی را انجام دهند، به عنوان مثال با مقامات مالیاتی یا بانک ها ارتباط برقرار کنند. شرط اساسی استفاده از خدمات نامزد این است که کار مشتری کاملاً مشروع باشد.

اجازه کار
اگر شرکتی قصد دارد از متخصصان خارجی (کارمندان) استخدام کند، پس شرکت برای کار در آذربایجان نیاز به مجوز دارد. دریافت مجوز کار تقریباً ۲۰ روز کاری طول می کشد و هزینه ایالتی نیز دارد.

جریمه در صورت تخلف:

مجازات کار بدون مجوز کار برای افراد ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ منات (تقریباً ۳،۸۲۴ تا ۶۳۷۳ دلار آمریکا) و برای اشخاص حقوقی ۳۰،۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰ AZN (تقریباً ۳۸،۲۳۶ تا ۴۴۶۰۹ دلار آمریکا) مجازات است.

مهاجرت به آذربایجان معمولاً در تابعیت نهایی می شود، اما برای دستیابی به آن، متقاضی باید بداند که:

ساده ترین راه برای اخذ اقامت موقت از طریق شروع کار است .اجازه در ۳ تا ۶ ماه صادر می شود.
اسناد و مدارک ثبت شده توسط متقاضیان معمولاً در مدت ۲۵ روز پردازش می شود.
اقامت دائم را می توان در ۲ سال به دست آورد، با این حال، شرایط خاصی وجود دارد که باید برآورده شود.
تابعیت پس از ۵ سال زندگی در آذربایجان در دسترس است و منوط به مهارت در زبان آذربایجانی و اثبات درآمد پایدار است.

سرمایه گذاران داخلی و خارجی را می توان بدون نیاز به هیچ گونه اضافی برای شرکت های نوپا ایجاد کرد. اگرچه اینها می توانند برای مدیریت شرکتهای خود در این کشور بمانند، می توانند برای اجازه اقامت در آذربایجان اقدام کنند.

در اینجا مراحل تکمیل برای افتتاح یک شرکت راه اندازی در آذربایجان آورده شده است:

 1. تهیه یک طرح تجاری و طرح پیشنهادی در سیستم عامل های مختلف به منظور جمع آوری پول.
 2. اسناد مربوط به ادغام شرکت را تهیه کنید.
 3. اسناد را در خانه شرکت ها ثبت کنید و گواهی ثبت را جمع آوری کنید.
 4. ثبت شرکت در مقامات مالیاتی و دریافت مجوزهای مربوطه برای فعالیت ها.

به عنوان مثال، در مقایسه با کشورهای اروپایی، ثبت شرکت در آذربایجان بسیار سریعتر (تقریباً ۴ روز) انجام می شود، که یکی از بهترین دلایل انتخاب این کشور برای راه اندازی است.

سوالات متداول در مورد ویزای تحصیلی

طبق قوانین جمهوری آذربایجان، تفاوتی در حقوق بیگانگان و شهروندان محلی در زمینه خرید املاک و مستغلات وجود ندارد. شهروند خارجی و همچنین شهروند آذربایجان می توانند هر ملکی را خریداری کنند، به جز زمین، به عنوان مثال می توانند یک آپارتمان، یک خانه خریداری کنند، اما یک قطعه زمین ندارند. طبق قانون آذربایجان، حق خرید زمین با حق شهروندان آذربایجان است.

وضعیت تأهل یک فرد خارجی از نظر حقوقی و پیامدهای قانونی برای انعقاد قرارداد خرید و فروش آپارتمان ها مثمرثمر نیست.

 • در مقایسه با کشورهای اروپایی، ثبت شرکت در آذربایجان بسیار سریعتر (تقریباً ۴ روز) انجام می شود، که یکی از بهترین دلایل انتخاب این کشور برای راه اندازی است.
 • همین دلیل کافی است که در سال ۲۰۱۹ آذربایجان از نظر تاسیس کسب و کار در رتبه ۳ در میان کشورهای مستقل مشترک المنافع (مشترک المنافع) قرار گرفت، با این حال، دلایل دیگری نیز برای انتخاب آن برای ایجاد چنین مشاغل تجاری وجود دارد.
 • آذربایجان در سال ۲۰۱۹ از نظر استارت آپ در رتبه ۴۷ جهان قرار گرفت. در همان سال، این کشور میزبان ۲۰۰ شرکت تازه کار بود، بر اساس تصمیمی که در سال ۲۰۱۸ صادر شده است، استارت آپ ها به مدت ۳ سال از مالیات سود و درآمد معاف هستند.

شما میتوانید با:

خرید املاک و مستغلات همچنین می تواند به شهروندان خارجی کمک کند تا اجازه اقامت آذربایجان را بدست آورند ، به شرط آنکه ارزش ملک حداقل ۱۰۰۰۰۰ AZN باشد.
شهروندان خارجی با صلاحیت بالا می توانند به راحتی به آذربایجان نقل مکان کرده و در آنجا کار کنند (متخصصان اقتصاد، علوم، فرهنگ، ورزش و صنعت در آنجا استقبال می شوند).
اقامت موقت همچنین برای کسانی که مایل به سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰،۰۰۰ AZN در اقتصاد کشور هستند نیز در دسترس است.
مهاجرت تجاری همچنین شرایط اقامت موقت در آذربایجان را دارد.

همچنین: افراد دارای یک عضو خانواده که در آذربایجان زندگی می کنند به راحتی می توانند برای ویزای الحاق خانواده اقدام کنند.

مقالات مرتبط ویزای سرمایه گذاری

ویزای توریستی

ویزای توریستی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان برای افراد یا گروه هایی که مایل به دیدار از آذربایجان برای گشت و گذار هستند صادر می شود. ورود به کشور بدون ویزا برای بسیاری از ملیت های سراسر جهان با مدت زمان حداکثر ۹۰ روز امکان پذیر است. اگر تابعیت شما برای ورود بدون ویزا به آذربایجان واجد شرایط نیست، از شما انتظار می رود که اسناد اضافی در مورد تمکن مالی کافی، اثبات اقامت و بیمه سفر را که از طریق مدت اقامت و بلیط پرواز برگشت معتبر است را نیز، ارائه دهید.

لازم  به ذکر است که دریافت ویزای توریستی آذربایجان به صورت آنلاین و در مدت ۳ روز کاری، برای ایرانیان فراهم است.

الزامات اخذ ویزای توریستی آذربایجان

برای دریافت موفقیت آمیز ویزای آذربایجان، مهم است که از قبل آماده شوید و تمام اطلاعات لازم در مورد ملیت و هدف از سفر خود را جمع آوری کنید. مراحل خاصی برای دریافت ویزای آذربایجان وجود دارد:

 1. فرم آنلاین ویزا را تکمیل کنید.

ویزای توریستی آذربایجان از طریق فرم درخواست آنلاین صادر می شود که باید آن را پر کنید و تمام مدارک مورد نیاز را ضمیمه کنید. اگر برنامه مطابق با تمام مقررات لازم باشد، یا بعد از یک زمان پردازش به شما اطلاع داده می شود.

پس از تأیید ویزا

 1. اگر درخواست شما تأیید شود، می توانید سند تأیید را چاپ کرده و هنگام سفر به آذربایجان با در دست داشتن سایر مدارک ، آن را همراه داشته باشید.

برنامه های ویزای آذربایجان

اگر ملیت شما واجد شرایط ورود بدون ویزا یا ویزای آنلاین به آذربایجان نیست، باید اسناد زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده است.
 • گذرنامه ای که بیش از سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • دو عکس گذرنامه بیومتریک
 • بیمه سفر
 • رسید هزینه ویزا
 • هدف از دعوت در صورت امکان

مدت اعتبار ویزای توریسی آذربایجان

ویزای توریستی آذربایجان از نوع ویزای کوتاه مدت است که ماتتد سایر کشورها، اقامت تا حداکثر ۹۰ روز را برای شما فراهم می کند.

بیومتریک

در بیشتر موارد ، شما باید بیومتریک بدهید . پس از پرداخت هزینه بیومتریک و ارسال درخواست، نامه ای برای شما ارسال می کنیم که می گوید شما باید بیومتریک خود را ارائه دهید. این نامه به شما می گوید که چگونه و کجا بایومتریک خود را ارائه دهید. شما ۳۰ روز فرصت خواهید داشت تا بیومتریک خود را (بصورت حضوری) ارائه دهید.

مراحل اخذ ویزای آذربایجان برای شهروندان ایرانی

اگرچه ایران با آذربایجان مرز مشترک دارد، اما شهروندان ایرانی نمی توانند بدون ویزا به آنجا سفر کنند. حتی ویزای هنگام ورود نیز دارای چند شرط است، اما خوشبختانه می توانید با ویزای آنلاین اقدام کنید.

به منظور ارائه درخواست ، شهروندان واجد شرایط باید شرایط ویزای الکترونیکی آذربایجان را داشته باشند.

متقاضیان باید موارد زیر را داشته باشند:

گذرنامه حداقل شش (۶) ماه از تاریخ ورود به آذربایجان معتبر است.
تصویری از صفحه بیوگرافی گذرنامه
کارت اعتباری یا نقدی معتبر برای پرداخت. هزینه ویزای توریستی آذربایجان
آدرس ایمیل فعلی که در آن ویزای الکترونیکی تأیید شده آذربایجان و همچنین به روزرسانی ها و اعلان ها در مورد وضعیت ویزا الکترونیکی را دریافت کنید.
آدرس محل اقامت مسافر در آذربایجان
ویزای الکترونیکی آذربایجان اجازه می دهد انواع مختلفی از بازدید ، مانند؛ گردشگری، تجارت، فرهنگ و معالجه پزشکی و همچنین فعالیتهای ورزشی، علمی، آموزشی، کارگری و بشردوستانه.

هدف از اقامت باید در لحظه درخواست انتخاب شود. پس از تأیید، مسافران باید حداقل ۱ نسخه را برای ارائه ویزا الکترونیکی در جمهوری آذربایجان پس از رسیدن به کنترل مرز چاپ کنند.

 

 • گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماهه
 • تصویر صفحه اطلاعات گذرنامه
 • جزئیات محل اقامت مسافر
 • جزئیات کارت بدهی / کارت
 • اعتباری
 • آدرس ایمیل فعلی

ویزای ملاقات خانوادگی ، خویشاوندی یا دوستانه آذربایجانی برای افرادی صادر می شود که مایل به دیدار با یکی از اعضای خانواده یا دوستی باشند که در آذربایجان اقامت دارد. برای اخذ این ویزا، همراه داشتن  دعوت نامه از شخصی که به وی می روید بسیار ضروری است.

هزینه های ویزای فعلی آذربایجان از مارس ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

 • ویزای تک ورودی ۲۰ دلار
 • ویزاهای ورودی چندگانه ۳۵۰ دلار
 • ویزای ترانزیت ۲۰ دلار
 • الکترونیکی

برای ملیت های زیر ویزای الکترونیکی به جمهوری آذربایجان را می توانید در طی ۳ روز از طریق   evisa.gov.az با دنبال کردن ۳ مرحله ساده دریافت کنید (درخواست، پرداخت و بارگیری ویزای الکترونیکی ارسال شده از طریق ایمیل): که ایران نیز از جمله این کشورهاست.

 

هنگام درخواست ویزای الکترونیکی به آذربایجان، به موارد زیر توجه داشته باشید:

شما باید حداقل ۳ روز کاری قبل از بازدید خود اقدام کنید.

گذرنامه شما باید حداقل ۳ ماه پس از انقضا ویزای الکترونیکی معتبر باشد.

هزینه ویزای الکترونیکی ۲۴ دلار آمریکا، ویزای الکترونیکی فوری ۵۱ دلار است و قابل استرداد نیست.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی آذربایجان

فقط به دلیل آنلاین بودن فرآیند، به این معنی نیست که برای شروع  به چیزی نیاز ندارید. در اینجا آنچه شما نیاز دارید:

گذرنامه – ناگفته نماند که کشوری که هنگام ورود به ویزا نیاز دارد به گذرنامه نیز نیاز دارد. اطمینان حاصل کنید که گذرنامه معتبر است و حداقل سه ماه دیگر پس از انقضا ویزای الکترونیکی شما اعتبار خود را حفظ می کند. اگر اینگونه نیست، باید آن را تمدید کنید. در غیر این صورت ویزای شما رد می شود.

کپی دیجیتالی گذرنامه شما

روش پرداخت – وقتی نوبت به پرداخت می رسد، چندین گزینه پیش رو دارید. می توانید از کارت اعتباری یا نقدی استفاده کنید، اما در صورت داشتن حساب پی پال نیز می توانید از آن استفاده کنید.

یک آدرس ایمیل معتبر – ویزای الکترونیکی آذربایجان از طریق ایمیل در بازه زمانی که شما در طی مراحل درخواست انتخاب می کنید، می رسد. به همین دلیل است که نوشتن آدرس ایمیل شما ضروری است.

به خاطر داشته باشید که اگر اقامت شما در آذربایجان بیش از ۱۰ روز باشد، همچنین لازم است بازدید خود را در اداره مهاجرت دولت جمهوری آذربایجان ثبت کنید. با این حال، می توانید در این مورد در میز جلو هتل خود سوال کنید، و از کارهایی که باید انجام دهید مطلع خواهید شد.

در مورد الزامات، اطلاعات فوق همان چیزی است که شما نیاز دارید. تا زمانی که بتوانید همه موارد خارج از لیست را بررسی کنید، واجد شرایط ویزای الکترونیکی آذربایجان هستید. همانطور که قبلاً اشاره شد، خیلی طول نمی کشد، ویزای الکترونیکی سریع وارد می شود و مهمتر از همه، همه کارها را می توانید از راحتی خانه انجام دهید.

این نیز به ملیت شما بستگی دارد.

استاندارد: مقرون به صرفه ترین و در عین حال طولانی ترین. ویزای خود را در ۳ روز کاری دریافت خواهید کرد و فقط ۴۵دلار پرداخت می کنید.

:Rush  با این گزینه ویزای خود را در مدت زمان کمتری ، در ۲ روز کاری دریافت می کنید، اما این بار باید ۷۵.۰۰ دلار بپردازید.

 :Super Rush آخرین گزینه به شما امکان می دهد ویزای الکترونیکی خود را با سرعت ۶ ساعت داشته باشید. با این حال ، قیمت بیشتر است، البته شما باید ۱۰۵.۰۰ دلار بپردازید.

بستگی به ملیت شما دارد ، اما اکثر آنها می توانند ۳۰ روز معتبر بمانند.

همه گردشگرانی که بیش از ۱۵ روز به آذربایجان سفر می کنن، باید در محل اقامت خود در اداره مهاجرت دولت جمهوری آذربایجان ثبت نام کنند. این کار بصورت رایگان انجام می شود و معمولاً توسط هتل (یا سایر ارائه دهندگان محل اقامت) انجام می شود اما باید از قبل سوال کنید. لطفاً توجه کنید که این کار حتی در صورت داشتن ویزای الکترونیکی معتبر نیز باید انجام شود.

خــیر!

اول از همه، شما باید صلاحیت خود را بررسی کنید. متأسفانه همه افراد نمی توانند درخواست دهند. تابعیت شما در اینجا مهم است.

اگر واجد شرایط باشید، صفحه نمایش تمام کارهایی را که باید برای دریافت ویزا انجام دهید نشان می دهد. در غیر این صورت به شما گفته می شود که به ویزای توریستی نیاز دارید و برای درخواست باید به سفارت آذربایجان در منطقه خود بروید.

ساکنان خارجی کشورهای همکاری خلیج فارس (امارات ، عربستان سعودی ، کویت ، بحرین ، قطر و عمان) می توانند در صورت ورود به کشور ویزا بگیرند.

*در صورتی که گذرنامه آنها حداقل ۶ ماه دیگر اعتبار داشته باشد.

از متخصصان نیک ویزا مشاوره بگیرید!

نیک ویزا با کادری مجرب شبانه روز در کنار شماست
آنلاین

مطالب مرتبط با ویزای توریستی کانادا

بخش مورد نظر را از لیست بالا انتخاب کنید.
screen tagپشتیبانی