بورسیه تحصیلی آلمان

روشهای زیادی برای تأمین هزینه تحصیل در آلمان وجود دارد. دانشجویان از اروپا می توانند از برنامه + اراسموس استفاده کنند. برای فهمیدن اینکه کدام برنامه برای شما مناسب است ، ما توصیه می کنیم پایگاه داده بورس تحصیلی DAAD را بررسی کنید.

دوغاب روی سکه ها © DAAD / Contentküche

طیف گسترده ای از موسسات در آلمان به دانشجویان بین المللی بورسیه می دهند. به عنوان مثال DAAD ، بنیادهای وابسته به حزب ، سازمان های مذهبی و شرکت های تجاری. همچنین می توانید بورس تحصیلی یا سایر فرصت های بودجه موجود در کشور خود را بررسی کنید.

DAAD برنامه های زیادی را برای دانشجویان ، فارغ التحصیلان و محققان آلمانی و خارجی ارائه می دهد. لطفا توجه داشته باشید که DAAD و سایر موسسات مربوط به آن بورس تحصیلی را برای کل دوره های تحصیلی ، یعنی از ترم اول تا آخرین ارائه نمی دهند. روند انتخاب بسیار دقیق است. و دانشجویان دوره اول به ندرت واجد شرایط بودجه می شوند. باید به خاطر داشته باشید که هیچ متقاضی هرگز حق بورس تحصیلی را ندارد!

دانشجوی بین المللی کامپیوتر که به دنبال بورسیه در پایگاه داده DAAD است © DAAD / Jan Zappner

با استفاده از پایگاه داده DAAD ، می توانید انواع خاصی از بورس تحصیلی را جستجو کنید – و نه تنها آنهایی که DAAD ارائه می دهد. بلکه سایر سازمان های بودجه نیز هستند. شما می توانید پایگاه داده بورس تحصیلی را در وب سایت DAAD پیدا کنید.

بودجه دانشجویان اروپا

اگر اهل یکی از ۲۸ کشور اتحادیه اروپا ، ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ ، ترکیه یا مقدونیه باشید ، تعدادی برنامه تبادل ویژه وجود دارد که می توانید برای آنها درخواست دهید. یک نمونه برنامه + اراسموس است.

اراسموس + برای دوره های تحصیل و کارآموزی در خارج از کشور به مدت سه تا دوازده ماه (فقط برای تحصیل) یا برای دو تا دوازده ماه (فقط برای کارآموزی) بورس تحصیلی ارائه می دهد. بسته به مرحله تحصیل خود ، ممکن است در کل دوازده ماه بودجه Erasmus + واجد شرایط باشید. این بودجه را می توانید در هر دوره از تحصیل دریافت کنید.

اراسموس +

با اراسموس + هر ماه یک قسط بورسیه دریافت می کنید. دانشگاه محل تحصیل شما طبق دستورالعمل های ارائه شده توسط کمیسیون اروپا ، مقدار دقیق آن را تعیین می کند. شما به عنوان دانشجوی اراسموس + از پرداخت شهریه در دانشگاه میزبان خود معاف هستید.

شرایط و الزامات تبادل دانشجو در توافق نامه های دو جانبه بین دانشگاه ها ذکر شده است. این بدان معناست که اگر می خواهید برای تحصیل در آلمان برای بودجه Erasmus + اقدام کنید ، شما یک دانشجوی میهمان در یک دانشگاه همکار خواهید بود. که دانشگاه اصلی شما با آن + قرارداد اراسموس امضا کرده است. کارآموزی در سازمان ها و شرکت های مختلف نیز واجد شرایط بودجه هستند.